Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      Εγώ κορίτσι μου τα θεωρώ πολύ αχνά και τα 2 δεδομένου ότι είμαι ήδη 9η ημέρα. Σε ευχαριστώ πάντως! 🥰 . 1,5 μέρα έμεινε!

      • Ευχή 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες 2023


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις wannabe μανουλες.

Ανοιγω αυτο το θέμα για εμάς που προσπαθουμε χρονια ειτε με φυσικό είτε με τεχνητο τρόπο να κάνουμε ένα παιδάκι και η ηλικία μας πιέζει λιγουλάκι...😕 42 πατημενα 

Εγω είμαι στο περιμενε εδώ και μήνες εχοντας στην ακρη 4 γονιμοποιημενα ωαρια που περιμενουμε ποτε θα ειναι καταλληλο το περιβαλλον στη μητρα για εμφυτευση.

Εχει καποια κοπελα εμπειρια απο μικροβιο που βρεθηκε στη μητρα, τι θεραπειες εκανε κλπ κλπ...

Ειμαι στην πρωτη προσπαθεια που ακομα ειναι στα μισα της αλλα αυτη η καθυστερηση με σκοτωνει.

Θα χαρω πολυ να μοιραστω τις ιστοριες σας, τις εμπειριες σας και γιατι οχι, να φερουμε γουρι η μια στην αλλη!

Καλη χρονια σε ολες μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Γεια σου @Vivoni και καλή χρονιά. Εγώ ανήκω στις ημιπαραιτημένες.  Πατημένα 40 με ένα παιδί πατημένα 11. Είχα ανοίξει το προηγούμενο θέμα με τον ίδιο τίτλο και σκεπτόμενη τι λαχτάρα και πόση ελπίδα μαζί είχα τότε, είπα να μπω να σου ευχηθώ με το καλό σύντομα να πραγματοποιηθεί το όνειρο σου. Για εμένα πέρασαν πολλά χρόνια άκαρπα και τώρα είμαι σε μια φάση που μάλλον προσπαθώ να το αφήσω τελείως πίσω. Εκεί που λέω πως τα κατάφερα, κάτι γίνεται και με ξαναπιάνει. Κάποια στιγμή, πού θα πάει, θα φτάσω στο ζεν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2022 at 8:58 ΜΜ, Vivoni είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις wannabe μανουλες.

Ανοιγω αυτο το θέμα για εμάς που προσπαθουμε χρονια ειτε με φυσικό είτε με τεχνητο τρόπο να κάνουμε ένα παιδάκι και η ηλικία μας πιέζει λιγουλάκι...😕 42 πατημενα 

Εγω είμαι στο περιμενε εδώ και μήνες εχοντας στην ακρη 4 γονιμοποιημενα ωαρια που περιμενουμε ποτε θα ειναι καταλληλο το περιβαλλον στη μητρα για εμφυτευση.

Εχει καποια κοπελα εμπειρια απο μικροβιο που βρεθηκε στη μητρα, τι θεραπειες εκανε κλπ κλπ...

Ειμαι στην πρωτη προσπαθεια που ακομα ειναι στα μισα της αλλα αυτη η καθυστερηση με σκοτωνει.

Θα χαρω πολυ να μοιραστω τις ιστοριες σας, τις εμπειριες σας και γιατι οχι, να φερουμε γουρι η μια στην αλλη!

Καλη χρονια σε ολες μας!

Δεν ξέρω να σου απαντήσω, αλλά καταλαβαίνω απόλυτα ποσο σε σκοτώνει η αναμονή γιατί κι εμένα έτσι πάει η πρώτη προσπάθεια. Θα σου πρότεινα να γράψεις στο θέμα "Καφέ εξωσωματικής 2022" γιατί αυτό παρακολουθούν οι περισσότερες κοπέλες και ίσως κάποια να έχει άποψη επί του θέματος. Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2023 at 4:40 ΜΜ, Agatte είπε:

Γεια σου @Vivoni και καλή χρονιά. Εγώ ανήκω στις ημιπαραιτημένες.  Πατημένα 40 με ένα παιδί πατημένα 11. Είχα ανοίξει το προηγούμενο θέμα με τον ίδιο τίτλο και σκεπτόμενη τι λαχτάρα και πόση ελπίδα μαζί είχα τότε, είπα να μπω να σου ευχηθώ με το καλό σύντομα να πραγματοποιηθεί το όνειρο σου. Για εμένα πέρασαν πολλά χρόνια άκαρπα και τώρα είμαι σε μια φάση που μάλλον προσπαθώ να το αφήσω τελείως πίσω. Εκεί που λέω πως τα κατάφερα, κάτι γίνεται και με ξαναπιάνει. Κάποια στιγμή, πού θα πάει, θα φτάσω στο ζεν.

Καλησπερα! 

Εκανα και την επανεξεταση για το μικροβιωμα και περιμενω τα αποτελεσματα και αισιως την εμβρυομεταφορα...

Υπομονη σε ολες μας και θετικη σκεψη. Κι αν δε γινει δε χαθηκε κι ο κοσμος. Υπαρχουν απειρες χαρες στη ζωη που περιμενουν να τις ανακαλυψουμε. 

Βαρεθηκα να στεναχωριεμαι και να με λυπαμαι πια. Ολα καλα θα πανε ειτε ετσι ειτε αλλιως.

Και εσυ αν ειναι αυτο που θες, μην τα παρατας, εξαντλησε το οσο μπορεις και θα γινει!

Καλη επιτυχια και κυριως, καλη ζωη!

On 19/1/2023 at 5:10 ΜΜ, Αγάπ είπε:

Δεν ξέρω να σου απαντήσω, αλλά καταλαβαίνω απόλυτα ποσο σε σκοτώνει η αναμονή γιατί κι εμένα έτσι πάει η πρώτη προσπάθεια. Θα σου πρότεινα να γράψεις στο θέμα "Καφέ εξωσωματικής 2022" γιατί αυτό παρακολουθούν οι περισσότερες κοπέλες και ίσως κάποια να έχει άποψη επί του θέματος. Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις!

Ευχαριστω πολυ και ανταποδιδω την ευχη! Ναι εχω μπει λιγο και στο καφε εξωσωματικης 22. Ειναι ωραιο να μοιραζεσαι τις σκεψεις σου για αυτο που σε απασχολει. Απαλυνει λιγο τον πονο και βοηθαει σε πολλα επιπεδα. Ελπιζω συντομα να ανοιξουμε θεμα με εγκυμοσυνες 2023😉!

Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλουμε κάτι πολύ κάποια στιγμή θα γίνει. Το δύσκολο είναι πόσο μπορούμε ψυχικά και οικονομικά να επιμένουμε και να περιμένουμε.

Εγώ θα αναφέρω απλά τη δική μου εμπειρία. Έκανα πέντε εξωσωματικές, συνολικά  μετέφερα δώδεκα έμβρυα καλής ποιότητας (4ΑΑ η 8-10) κυττάρων

Πάντα είχα καλή ανταπόκριση και καλό ποσοστό βαλαστοκυστεων αλλά το αποτέλεσμα μηδέν. Εξετάσεις άπειρες όλες οκ, θέμα με το σπέρμα είχαμε. Στην τελευταία, μετά από δική μου πρόταση αποφάσισα να πάω με δωρεά ωαρίων. Πήραμε 5 βλαστοκυστες χειρότερες μορφολογικά από αυτές που κάναμε μόνοι μας, απογοητεύτηκα πολύ αλλά είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που είμαι έγγυος. Για εμένα σημασία δεν έχει το DNA εγώ θέλω απλά ένα παιδί στην αγκαλιά μου. Ότι και να μου πει κάποιος αυτό είναι το δικό μου παιδί.

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Simodoro είπε:

Όταν θέλουμε κάτι πολύ κάποια στιγμή θα γίνει. Το δύσκολο είναι πόσο μπορούμε ψυχικά και οικονομικά να επιμένουμε και να περιμένουμε.

Εγώ θα αναφέρω απλά τη δική μου εμπειρία. Έκανα πέντε εξωσωματικές, συνολικά  μετέφερα δώδεκα έμβρυα καλής ποιότητας (4ΑΑ η 8-10) κυττάρων

Πάντα είχα καλή ανταπόκριση και καλό ποσοστό βαλαστοκυστεων αλλά το αποτέλεσμα μηδέν. Εξετάσεις άπειρες όλες οκ, θέμα με το σπέρμα είχαμε. Στην τελευταία, μετά από δική μου πρόταση αποφάσισα να πάω με δωρεά ωαρίων. Πήραμε 5 βλαστοκυστες χειρότερες μορφολογικά από αυτές που κάναμε μόνοι μας, απογοητεύτηκα πολύ αλλά είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που είμαι έγγυος. Για εμένα σημασία δεν έχει το DNA εγώ θέλω απλά ένα παιδί στην αγκαλιά μου. Ότι και να μου πει κάποιος αυτό είναι το δικό μου παιδί.

Καλημέρα και από Εμενα! 
41,5 και εγώ, βαδίζουμε εδώ και 1 χρόνο το δύσκολο αυτό μονοπάτι.

Καλη δύναμη να έχουμε μέχρι να κρατήσουμε επιτελους στην αγκαλιά μας ένα γερό μωράκι. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2023 at 10:55 ΠΜ, Simodoro είπε:

Όταν θέλουμε κάτι πολύ κάποια στιγμή θα γίνει. Το δύσκολο είναι πόσο μπορούμε ψυχικά και οικονομικά να επιμένουμε και να περιμένουμε.

Εγώ θα αναφέρω απλά τη δική μου εμπειρία. Έκανα πέντε εξωσωματικές, συνολικά  μετέφερα δώδεκα έμβρυα καλής ποιότητας (4ΑΑ η 8-10) κυττάρων

Πάντα είχα καλή ανταπόκριση και καλό ποσοστό βαλαστοκυστεων αλλά το αποτέλεσμα μηδέν. Εξετάσεις άπειρες όλες οκ, θέμα με το σπέρμα είχαμε. Στην τελευταία, μετά από δική μου πρόταση αποφάσισα να πάω με δωρεά ωαρίων. Πήραμε 5 βλαστοκυστες χειρότερες μορφολογικά από αυτές που κάναμε μόνοι μας, απογοητεύτηκα πολύ αλλά είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που είμαι έγγυος. Για εμένα σημασία δεν έχει το DNA εγώ θέλω απλά ένα παιδί στην αγκαλιά μου. Ότι και να μου πει κάποιος αυτό είναι το δικό μου παιδί.

To σημαντικοτερο ειναι οτι τα καταφερες! Η προσπαθειες καποια στιγμη αποδιδουν. Με το καλο να ερθει το μωρακι σου!💕

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...