Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Δεν κάναμε καταστροφη, σκεφτόμαστε το ενδεχόμενο αυτό ώστε να αιτηθουμε στη επιτροπή εκ νέου για φάρμακα.

      Μας είχανε πει πως είναι καλύτερα ο προεμφυτευτικος να γίνεται πριν την κρύο συντήρηση.

      Όχι ο αριθμός δεν δηλώνει την ημέρα των εμβρυων,.κάτι άλλο είναι.

      Το θέμα είναι πως την γονιμοποίηση την έκανε άλλη εμβρυολογος και στην εμβρυομεταφορα ήταν άλλη εμβρυολόγος κ σε συζήτηση που έγινε με την 2η η οποία είναι κ η υπεύθυνη του τμήματος, σε ερωτηση μας μας είπε πως τα 2ΒΒ έχουν μικρές πιθανότητες για εγκυμοσύνη, βέβαια μετά ειπώθηκαν κι άλλα, της φάνηκε παράξενο που είχα λίγες βλαστοκυστες δεδομένου ότι μου πήρανε πολλά ωάρια, όπως κ για τον λόγο που έγινε μικρογονιμοποιηση καθώς η γλοιοτητα που δόθηκε σαν λόγος είναι κάτι που το εργαστήριο το ξεπερνάει. Οπότε λόγο αυτών των αντιθέσεων χάσαμε την εμπιστοσύνη μας στο εμβρυολογικο κ αποφασίσαμε να πάμε αλλου. Σκέφτομαι πως τα λεφτά για 2 εμβρυομεταφορες μπορώ να τα διαθέσω σε νέα προσπάθεια.

      Στο ραντεβού μας με το ιδιωτικό περίπου για 6 βλαστοκυστες προεμφυτευτικη διάγνωση κ βιοψία είναι 2.500 ευρώ, βέβαια αυτό έχει να κάνει κ με το κάθε κέντρο κ τις τιμές του. Πάει με το έμβρυο και για κάθε επόμενο μια τιμή.

      Υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις νέα διέγερση και να τις στείλεις όλες παλιές και νέες για έλεγχο? νομίζω γίνεται και κρυοσυντηρημενες να ελέγξεις.. δεν ξέρω δεν θα τις κατέστρεφα νομίζω.. είναι 4 είναι πολλές.

Μανουλες στη Μ.Βρετανια


fairymummy

Recommended Posts

Καλημέρα!

Κατερίνα μου δεν έχω fb. θα βάλω καμιά φώτο εδώ να μας δείτε οικογενειακώς! Καλά είμαστε δόξα τω Θεώ όλοι, ψηνόμαστε, πολλή ζέστη ρε παιδιά εδώ στην Καρδίτσα, μια κουφόβραση... άντε να έρθει ο Αύγουστος να πάμε θάλασσα και να αλλάξουμε παραστάσεις!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερουδια!!!! τι κανετε? λετε να φτιαξει ο καιρος καθολου?

Για το διαβατηριο που ειπατε, ξερω οτι μπορεις ανετα να ταξιδεψεις στην ΕΕ και να κανεις τις δουλιες σου εδω με ταυτοτητα, αρκει να μην ειναι κομμενη. Μια φιλη μου ταξιδευει απο δω στην ελλαδα με την παλια ταυτοτητα που δεν εχει τα στοιχεια της με λατινικους χαρακτηρες, και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα.

Κατερινα το σπιτι το πηραμε με 90% mortgage. Καναμε αρκετο καιρο να μαζεψουμε την προκαταβολη, αλλα νομιζω οτι long-term ειναι μια καλη επενδυση. Προς το παρον οι τιμες ειναι στασιμες, αλλα και παλι ειναι καλη εποχη να αγορασεις. Ειναι κιολας οτι μπορεις να το φτιαξεις οπως θελεις, και αν βαρεθεις ή δεν σου αρεσουν οι γειτονες, οταν αποφασισεις να μετακομισεις μπορεις να κερδισεις απο την ανοδο της αξιας.

Δουλευω προς το παρον 3 μερες την εβδομαδα, αλλα ειναι λογω του προγραμματος που εχουμε με το νοσοκομειο. Μεχρι τον φεβρουαριο δουλευα πληρες ωραριο. Ο αντρας μου κι αυτος δουλευει πληρες, αλλα εχει πολυ καλυτερη δουλεια απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

hello κοριτσια

μαρακι εγω εδω κ 5 χρονια δεν εχω διαβατηριο....

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/travellingtotheuk/Enteringtheuk/arrivingatukborder/

We also accept national identity cards for EEA citizens.

καλημερα κοριτσια!

φαιρη πολυ χρησιμο το λινκ που εβαλες.παρολα αυτα λεω να το βγαλω το ρημαδι το passport ετσι για να βρισκεται.που ξερεις μπορει στην αγγλια να γινουμε εκατομμυριουχοι και να μπορεσουμε να παμε κανα ταξιδι στη σουηδια ας πουμε.που να τρεχω τωρα σε πρεσβειες!!!!!!:-P:razz::-P


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια να ρωτησω κατι;χρειαζομαι καποιο εγγραφο που να λεει οτι μπορω να δουλεψω στην αγγλια;κοιτουσα τωρα για να κανω καμια αιτηση και εκτος απο το ΝΙΝ θελανε και καποιο εγγραφο που να πιστοποιει οτι μπορω να δουλεψω εκει.τι ειναι παλι αυτο το χαρτι και που θα το βρω;


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας, τι κανετε?

Μαρια,δεν καταλαβα τι ακριβως ζητανε?δωσε μας το λινκ να το δουμε.μηπως ειναι βιζα για οσους ειναι εκτος εε?προσωπικα δε χρειαστηκα τιποτε παραπανω απο το διαβατηριο μου.

επειδη σπουδασα ελλαδα,επρεπε να μεταφρασω κ να επικυρωσω το πτυχιο μου κ τη βαθμολογια μου κ επισης λογω επαγγελματος,για να γραφτω στον εδω συλλογο χρειαστηκα μεταφρασμενο το πιστοποιητικο γεννησεως μου.

για εσας δεν ξερω τι θα χρειαστειτε,αλλα μαζεψε οσα μπορεσεις.

αρνικολ ναι,βαλε καμια φωτο να σας δουμε

αμπι,ελπιζω μεχρι του χρονου τετοια εποχη,να ειμαστε κ εμεις στο δικο μας σπιτακι.σκεφτομαι φλατ για αρχη κ μετα σε κανα 2 χρονια να προσπαθησουμε για μονοκατοικια.οχι πως αν βρεθει μονοκατοικια απ την αρχη θα πουμε οχι,αλλα δε νομιζω οικονομικα να σταθει δυνατο.

το καλο ειναι πως ειμαι key worker κ ισως να εκμεταλλευτω κ αυτη την πιθανοτητα.

απ τη μια σκεφτομαι να γυρισω φουλ ταιμ για να μαζεψουμε πιο γρηγορα αλλα απ την αλλη,σκεφτομαι θα χρειαστει να τα δινω στον παιδικο :rolleyes: εσεις την προκαταβολη τη μαζεψατε με εσενα φουλ ταιμ?


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://careers.starbucks.co.uk/uploads/application-form-uk.pdf

θα ειναι καμια βλακεια τωρα και θα γινω ρεζιλι!!!γεια πες βρε κατερινα...το διαβατηριο μου πιστοποιει οτι μπορω να δουλεψω στην αγγλια;


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι η με ταυτοτητα η με διαβατηριο αποδειξεις οτι εισαι απο την Ελλαδα δεν εχεις προβλημα....εγω δεν εχω διαβατηριο, με ταυτοτητα καινουρια κ ολα καλα...η Ελλαδα δεν εχει προβλημα στα εργασιακα στηνΑγγλια

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι η με ταυτοτητα η με διαβατηριο αποδειξεις οτι εισαι απο την Ελλαδα δεν εχεις προβλημα....εγω δεν εχω διαβατηριο, με ταυτοτητα καινουρια κ ολα καλα...η Ελλαδα δεν εχει προβλημα στα εργασιακα στηνΑγγλια

αναλογα τι ψαχνεις.νταξει εμεις θελουμε καμια δουλεια για να βγαινουν τα εξοδα.εγω ας πουμε περισσοτερο εχω δουλεψει σε καφετεριες(ειχαμε και δικο μας μαγαζι)παρα αυτο που εχω σπουδασει το οποιο το εκανα μονη μου και ποτε σε κομμωτηριο.αλλα οτι και να λεμε απο το ιντερνετ δε κανεις τιποτα.πρεπει να πας απο κοντα να βγαλεις και το ΝΙΝ και να ψαξεις door to door.τι σκατα δε θα βρουμε τιποτα;εψαχνα εντομεταξυ μηπως βρω καμια ελληνικη οικογενεια να μοιραστουμε το flat αλλα τιποτα.


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

οταν ειπα η Αγγλια δεν εχει προβλημα στα εργασιακα εννοουσα επειδη ειστε Ελληνες...Ρουμανοι πχ εχουν αλλη νομοθεσια για να μεινουν στην χωρα...αυτο εννοουσα, να μην ανησυχεις

NIN σου βγαζει κ ο εργοδοτης, δεν ειναι αναγκη να εχεις κ μετα να βρεις δουλεια ;)

Link to comment
Share on other sites

NIN σου βγαζει κ ο εργοδοτης, δεν ειναι αναγκη να εχεις κ μετα να βρεις δουλεια ;)

δηλαδη μπορω απο τη πρωτη μερα να βρω δουλεια και να πω στον εργοδοτη να μου βγαλει εκεινος;αν παω να βγαλω και στη συνεχεια βρω δουλεια δε μπορει να βγει καποιο χαρτι που να πιστοποιει οτι εχω κανει αιτηση για ΝΙΝ μεχρι να εκδοθει;


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αναλογα τι ψαχνεις.νταξει εμεις θελουμε καμια δουλεια για να βγαινουν τα εξοδα.εγω ας πουμε περισσοτερο εχω δουλεψει σε καφετεριες(ειχαμε και δικο μας μαγαζι)παρα αυτο που εχω σπουδασει το οποιο το εκανα μονη μου και ποτε σε κομμωτηριο.αλλα οτι και να λεμε απο το ιντερνετ δε κανεις τιποτα.πρεπει να πας απο κοντα να βγαλεις και το ΝΙΝ και να ψαξεις door to door.τι σκατα δε θα βρουμε τιποτα;εψαχνα εντομεταξυ μηπως βρω καμια ελληνικη οικογενεια να μοιραστουμε το flat αλλα τιποτα.

Μαρια,

κοιταξα το λινκ.δε νομιζω πως σας αφορα κατι τετοιο.οι περισσοτεροι εδω ξερουν πως οι ελληνες δε χρειαζονται βιζα ή αλλα εγγραφο που να αποδυκνυει πως μπορειτε να δουλεψετε εδω.

επισης να σου πω πως εχω γνωστες που εργαζονται κ εκεινες κομμωτριες/αισθητικοι στο σπιτι τους κ πανε σε σπιτια οπως λες,εργαζονται ως σελφ εμπλοιμεντ

βρε μαρακι,συγγνωμη κ ολας αλλα το σκεφτηκες καλα να μοιραστεις ενα φλατ με αλλη οικογενεια?εστω ελληνικη?κ που ψαχνεις?εδω που ολοι ειναι τακτοποιημενοι κ το πολυ να βρεθει κανας φοιτητης?ή ελλαδα που κ παλι δεν εχει καποια βαση?

κοιτα,για να βγαλεις ΝΙΝ θα πρεπει φυσικα να εισαι εδω,γιατι περνας απο συνεντευξη.τουλαχιστον εδω Λονδινο κ πριν 6 χρονια.επισης εμενα μου ειχαν ζητησει να τους παω χαρτι απο τον εργοδοτη μου οτι μου εγινε προσφορα εργασιας κ για αυτο βγαζω ΝΙΝ.

πανω κατω αυτο λεει

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/Taxes/BeginnersGuideToTax/NationalInsurance/IntroductiontoNationalInsurance/DG_190057


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

.επισης εμενα μου ειχαν ζητησει να τους παω χαρτι απο τον εργοδοτη μου οτι μου εγινε προσφορα εργασιας κ για αυτο βγαζω ΝΙΝ.

πανω κατω αυτο λεει

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/Taxes/BeginnersGuideToTax/NationalInsurance/IntroductiontoNationalInsurance/DG_190057

ακριβως γι αυτο ειπα οτι στο βγαζει ο εργοδοτης...δυσκολο να στο βγαλουν ετσι χωρις λογο εχω την εντυπωση...εμενα μου το βγαλανε ενω ημουν φοιτητρια κ ειχα πιασει δουλεια σε κολλεγιο ως βοηθος δασκαλου...οπως λεει η κατερινα περασα απο συνεντευξη κλπ κ ειχαν κ χαρτι απο τον εργοδοτη

Link to comment
Share on other sites

NIN σου βγαζει κ ο εργοδοτης, δεν ειναι αναγκη να εχεις κ μετα να βρεις δουλεια ;)

φερρυ μου,

δε σου το βγαζουν οι εργοδοτες,οχι ολοι τουλαχιστον κ οχι οι μεγαλοεργοδοτες

και τα δυο που λες γινοντε :) αν βρεις δουλεια κ δεν εχεις ΑΦΜ θα στο βγαλουν...μεχρι να βγει με τον εναν η αλλον τροπο παιρνεις ενα προσωρινο

φερρυ μου,

το προσωρινο που σου βγαζουν ειναι ο κωδικος σου για το ΝΙΝ κ οχι προσωρινο ΝΙΝ ;)


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε?

Μαρια, από ότι μου είπε η αδερφή μου που δουλεύει στο αεροδρόμιο, με ελληνική ταυτότητα (τη καινούρια μόνο) μπορείς ελεύθερα να μετακινείσαι μέσα στην Ευρώπη και στις χώρες Schengen, απλώς θα πρέπει πάντα να έχεις εισιτήριο μετ'επιστροφής, γιατι όταν κάνεις log in on line θα σου ζητήσει ή την ημερομηνία λήξεις (σε κάποιες χώρες, η ταυτότητα διαρκεί γύρω στα δέκα χρόνια) ή την ημερομηνία επιστροφής σου! Τουλάχιστον αυτο μου έχουν πει και αυτό έκανα και εγω!

Οσο για το ΝΙΝ, στη δικια μου περίπτωση, όταν υπέγραψα το συμβόλαιο μου, δε το είχα βγάλει ακόμα, απλώς τις πρώτες μέρες στο γραφείο επικοινώνησα στην αντίστοιχη εφορία και μου το έβγαλαν πολύ γρήγορα, γιατι μου φαίνεται πως αλλιώς σε θα μπορούσα να πληρωθώ. Μπορεί και να κάνω λάθος.

Οσο για τα άλλα χαρτιά που ζητάνε, αναφέρονται σε άλλες χωρες της Ευρωπαϊκής που έχουν διαφορετικές συνθήκες. Για τους Ελληνες, τουλάχιστον για την ώρα (ποτέ δε ξέρεις :confused:) χρειάζεσαι μόνο διαβατήριο ή ταυτότητα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...