Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

γεια σας ! ερωτηση για την μαυρη γραμμη στη κοιλια


cronut

Recommended Posts

Γεια σας! καλες εορτες!

Αν και δεν ειμαι πρωταρα εχω παιδακι και εχω ξαναμεινει εγκυος (κατεληξε πολυ αδοξα δε θελω να το σκεφτομαι) εχω μια απορια.....πρωταρας.

Παιδια δεν εχω καθυστερηση γιατι περιμενω περιοδο σε 5 μερες.Εχω σταθερο κυκλο (ακομα περιεργος).Εχω ελευθερες επαφες με τον συντροφο μου αν και λογο ηλικιας (42) το θεωρω λιγακι δυσκολο και δεν εχω μεγαλες προσδοκιες. Ομως.....ειδα τη γραμμη στον αφαλο σημερα ! πολυ λεπτη αλλα ειναι εκει.Δεδομενου οτι διαβασα οτι δεν εμφανιζεται πριν το 4-5 μηνα (στην 2η εγκυμοσυνη μου την ειδα στο 2ο μηνα ωστόσο) μου φαινεται αδιανοητο να την δω τοσο νωρις (ΑΝ εχει γινει συλληψη αυτο το μηνα). Ακομα και η σκεψη οτι εχω νωριτερα διαφορα συμπτωματα λογο οτι εχω ξαναμεινει εγκυος και το σωμα τα θυμαται....δε το κανει λογικο να εμφανιστει τοσο νωρις (για αυτο το λογο). Και ουτε την εχω γενικα συνεχεια τη γραμμη ετσι και αλλιως......εχει καμμια καποια εμπειρια? μηπως ειναι ορμονικη διαταραχη? οκ θα μιλησω στο γιατρο μου αλλα δεν το σηκωνει και ....ε ειπα να μπω εδω που τα μαθαινω ολα :) .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, cronut είπε:

Γεια σας! καλες εορτες!

Αν και δεν ειμαι πρωταρα εχω παιδακι και εχω ξαναμεινει εγκυος (κατεληξε πολυ αδοξα δε θελω να το σκεφτομαι) εχω μια απορια.....πρωταρας.

Παιδια δεν εχω καθυστερηση γιατι περιμενω περιοδο σε 5 μερες.Εχω σταθερο κυκλο (ακομα περιεργος).Εχω ελευθερες επαφες με τον συντροφο μου αν και λογο ηλικιας (42) το θεωρω λιγακι δυσκολο και δεν εχω μεγαλες προσδοκιες. Ομως.....ειδα τη γραμμη στον αφαλο σημερα ! πολυ λεπτη αλλα ειναι εκει.Δεδομενου οτι διαβασα οτι δεν εμφανιζεται πριν το 4-5 μηνα (στην 2η εγκυμοσυνη μου την ειδα στο 2ο μηνα ωστόσο) μου φαινεται αδιανοητο να την δω τοσο νωρις (ΑΝ εχει γινει συλληψη αυτο το μηνα). Ακομα και η σκεψη οτι εχω νωριτερα διαφορα συμπτωματα λογο οτι εχω ξαναμεινει εγκυος και το σωμα τα θυμαται....δε το κανει λογικο να εμφανιστει τοσο νωρις (για αυτο το λογο). Και ουτε την εχω γενικα συνεχεια τη γραμμη ετσι και αλλιως......εχει καμμια καποια εμπειρια? μηπως ειναι ορμονικη διαταραχη? οκ θα μιλησω στο γιατρο μου αλλα δεν το σηκωνει και ....ε ειπα να μπω εδω που τα μαθαινω ολα :) .

Δεν έχω εμπειρία πάνω  στο θέμα γιατί σε καμία μου εγκυμοσύνη δεν εμφανισα την μαύρη γραμμή αλλά παρόλα αυτά σου εύχομαι να είσαι. Πολλές φορές μπορεί να έχουμε κ το ένστικτο πριν την καθυστέρηση. 

Διανύω την τρίτη μου εγκυμοσύνη. Αυτή τη φορά το υποπτευομουν πριν την καθυστέρηση λόγω το ότι ήμουν πιο έμπειρη να εντοπίσω τα σημάδια που δεν έδινα σημασία στις 2 πρώτες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι η linea nigra αυτο που βλεπεις. Εμενα βγηκε στον 8ο κ πολυ αχνη. Δεν βγαινει βασικα  την εχουμε ολοι απλα ειναι λευκη  linea alba, και μετα συνηθως στο μεσο της εγκυμοσυνης σκουραινει λογω ορμονων. Θεωρω απιθανο να ειναι αυτο σημαδι εγκυμοσυνης ωστοσο σου ευχομαι να εισαι εφοσον το θες!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...