Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Ιδέες και λύσεις για οργάνωση


Recommended Posts

Επειδη το ντουλάπι με τα τάπερ μυριζει λιγο ενω ειναι καθαρό, πεταξα μεσα μια χαρτοπετσέτα που της ειχα ριξει αρωμα χωρου και καθε φορά που ανοιγω το ντουλάπι μυριζει υπεροχα.

Πολύ ωραία ιδέα Aggeloudia μου !!! Μπορούμε να βάλουμε επίσης άρωμα , μαλακτικό ή αιθέρια έλαια ακόμα και σε λίγο βαμβάκι και να το βάλουμε στις ντουλάπες με τα ρούχα μας ή ακόμα και στις παπουτσοθήκες μας !!

Υ.Γ. Τελικά δε μου απάντησες για ποιες κορδέλες εννοούσες , όταν με ρώτησες (μου έμεινε απορία:confused::confused:) , ελπίζω όμως να βοήθησα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 318
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι εχεις δικιο.Συγνωμη.

Εχω πολλες κορδελες για διαφορες κατασκευες.

Τελικά εφτιαξα μια κατασκευη στον τοιχο αλλά επειδη δεν μου εφτασε θα κανω και αλλη μια με απλο κουτι που βρηκα απο καποιο λινκ που βαλατε και θα το ντυσω με χαρτι περιτυλιγματος.

Αυτο εδω...

Link to comment
Share on other sites

Θα πω και μερικές ιδέες για τα σταχτοδοχεία για εμάς που καπνίζουμε αλλά και για τις φίλες μας που δεν καπνίζουν και μας αγαπάνε με τα ελλατώματα μας και μας αφήνουν να καπνίζουμε στα σπίτια τους!!!

Μπορούμε να ρίξουμε μια βανίλια στο τασάκι και σβήνοντας το τσιγάρο να μοσχοβολάει . Επίσης μπορούμε να βάλουμε σόδα απλώς για να μην μυρίζουν έντονα τα αποτσίγαρα ή να πάρουμε αρωματικά που ρίχνουν στα τασάκια . Μια άλλη λύση που σκέφτηκα ήταν όταν έβγαλα από την ντουλάπα κάτι αρωματικά σακουλάκια που είχα για τα ρούχα και το περιεχόμενό τους ήταν σαν αυτά που υπάρχουν στα μπουκαλάκια με τα αρωματικά για τα τασάκια . Κάτι ακόμα που μπορείτε να κάνετε είναι να διπλώσετε μια χαρτοπετσέτα , να την βάλετε στο τασάκι και να την βρέξετε ελαφρώς (μην αφήσετε τσιγάρο αναμένο στο τασάκι θα βραχεί και θα σβήσει:D:D) και αυτό θα κρατάει το τασάκι καθαρό ή μπορείτε να βρέχετε ένα βιτέξ και να το έχετε μόνο για να καθαρίζετε τα τασάκια και να τα πλένετε πιο αραιά αλλά αυτά μόνο για να φαίνονται καθαρά γιατί αν δε πλυθούν θα μυρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να τονίσω πως τα κεριά δίνουν μια άλλη αίσθηση και διώχνουν τις μυρωδιές του τσιγάρου μακρυαααααά. Δημιουργούν πάντα ατμόσφαιρα , ομορφαίνουν και μπορούν να βοηθήσουν για να διώξουμε και άλλες μυρωδιές . Είναι υπέροχα κι ας μην τα χρησιμοποιώ και πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένα αρωματικό κεράκι μέσα στο αυτοκίνητό μας χωρίς να το ανάψουμε θα μοσχομυρίζει και θα μας δώσει μια άλλη αίσθηση σε σχέση με τα αρωματικά αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι , που εγώ προσωπικά δεν καταφέρνω να το κάνω κάθε φορά , αν όσες έχετε πλυντήριο πιάτων βάζετε έστω τα πιάτα και τα ποτήρια από το μεσημεριανό ή το βραδυνό αμέσως μόλις μαζεύετε το τραπέζι τότε ο νεροχύτης θα είναι λιγότερο φορτωμένος και θα έχετε περισσότερη όρεξη να κάνετε τα υπόλοιπα που θα βγαίνουν κάθε φορά π.χ. από καφέ ή γλυκό ή κατσαρόλες , ταψιά και λοιπά . Φιλιαααααααααααά!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Perlina μου . Υπάρχει και μια πλαστική θήκη ειδική για σακούλες που εγώ την είχα πάρει από ικεα και την κρέμασα μέσα στην αποθηκούλα μου αλλά μπαίνει και στο εσωτερικό μιας πόρτας από τα ντουλάπια της κουζίνας . Δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω φώτο .

Βρήκα φώτο http://onlinecatalogue.ikea.com/GR/el/2012/Range_Brochure_Kitchen/ στη σελίδα 20-21 με 2 ευρώ η πλαστική θήκη για τις σακούλες .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια!!

Καλή χρονιά!! Να πω ότι ακόμα δεν έχω ανοίξει ακόμα όλα τα λινκς, αλλά ήθελα να ρωτήσω:

Οργάνωση γραφείου .

Αγοράστε ή φτιάξτε ακόμα και μαζί με τα παιδάκια σας όμορφες μολυβοθήκες από κουτιά του καφέ , κονσερβοκούτια , μικρά και μεγάλα , ντύστε τα με όμορφα χαρτιά ή χαρτόνια και πάρτε ένα χοντρό χαρτόνι , ντύστε το ανάλογα κι αυτό , με χαρτί ή χαρτόνι ή ακόμα και ύφασμα και τοποθετήστε επάνω τις μολυβοθήκες σας και κάντε κάτι σαν κι αυτό

IMG_6913.png

Αυτό είναι υπέροχο και λέω να το κάνω με τον γιο μου!!! Όταν λες κονσεβοκούτια... πως μπορώ να το καλύψω, να μην υπάρχει κίνδυνος να κοπούμε;;

Επίσης, θέλει πολύ λεπτό ύφασμα;; κρατάω όλα τα ρούχα που κάτι πάθανε, ξεβάψανε, σκιστήκανε... γιατί ξέρω ότι κάπου θα μου χρησιμέψουν!!

τις τσαντες απο το σουπερ μαρκετ μπορειτε να τις διπλωνετε και να τις κανετε σαν σπιρτοκουτο!και ολες μαζι σ ενα καλαθακι βαθυ η ρηχο μεσα στο στουλαπι!ετσι δεν πιανουν χωρο!!!!

Αυτό πως γίνεται;;;

Προσθέτω επίσης ότι και ένας πίνακας ανακοινώσεων θα βοηθούσε επίσης πολύ , στον τοίχο πάνω από το γραφείο , για χαρτάκια με σημειώσεις , ζωγραφιές ή ακόμα και λογαριασμούς που μισούμε να πληρώνουμε:mad::x:x!!

Για σημειώσεις, υπάρχουνε και ωραία μπλοκάκια με μαγνητάκια... Το έχω στο ψυγείο μου, κυρίως για ψώνια... Επίσης, έχω πάρει δώρο σε φίλη πολλά μικρά πινακάκια από φελλό και τα κολλάει σε διάφορα σημεία!!!

Kι αυτά

thiki_periodikon2.jpg4005130.jpg για την οργάνωση του γραφείου σας και όχι μόνο...

Για κάτι παρόμοιο υπάρχει αυτό το λινκ με ιδέες:

http://aneraida.blogspot.com/2011/09/blog-post_26.html

Λέγεται "ανακυκλώστε τα κουτιά με τα δημητριακά" και έχω σκοπό να φτιάξω κάτι!!!

Μελετάω και όλα τα λινκς και επιστρέφωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ, ο πιο ανοργάνωτος άνθρωπος στον κόσμο :wink::wink:


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!

Καλή χρονιά!! Να πω ότι ακόμα δεν έχω ανοίξει ακόμα όλα τα λινκς, αλλά ήθελα να ρωτήσω:

Αυτό είναι υπέροχο και λέω να το κάνω με τον γιο μου!!! Όταν λες κονσεβοκούτια... πως μπορώ να το καλύψω, να μην υπάρχει κίνδυνος να κοπούμε;;

Επίσης, θέλει πολύ λεπτό ύφασμα;; κρατάω όλα τα ρούχα που κάτι πάθανε, ξεβάψανε, σκιστήκανε... γιατί ξέρω ότι κάπου θα μου χρησιμέψουν!!

Καλημέρα γλυκιά μου και καλώς όρισες !! Δε χρειάζεται να τα κάνεις με υφάσματα απαραίτητα γίνονται και με χαρτιά περιτυλίγματος , γλασέ ή χαρτόνια . Εγώ έχω κάνει πολλές μολυβοθήκες από κουτιά του νες μέχρι και κουτιά από πουράκια που τρώνε τα παιδιά . Και δεν κόβουν!!!

Αυτό πως γίνεται;;;

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω καταφέρει , γιατί δεν έχω προσπαθήσει καν το κάνει μια φίλη μου και είναι ωραίες διπλωμένες τριγωνάκια . Αλλά και μέσα στο πλαστικό καλάθι που τις βάζουν μια χαρά με βολεύουν και όπως τις βάζω τυλίγοντας απλά .

Για σημειώσεις, υπάρχουνε και ωραία μπλοκάκια με μαγνητάκια... Το έχω στο ψυγείο μου, κυρίως για ψώνια... Επίσης, έχω πάρει δώρο σε φίλη πολλά μικρά πινακάκια από φελλό και τα κολλάει σε διάφορα σημεία!!!

Ωραία τα μαγνητάκια αλλά εγώ έχω εντοιχισμένο ψυγείο και δε μπορώ να το κάνω . Άσε που θα έπρεπε να έχω δεκάδες μαγνητάκια :):):):):)

Για τα πινακάκια από φελλό θα σου πω μετά .

Για κάτι παρόμοιο υπάρχει αυτό το λινκ με ιδέες:

http://aneraida.blogspot.com/2011/09/blog-post_26.html

Λέγεται "ανακυκλώστε τα κουτιά με τα δημητριακά" και έχω σκοπό να φτιάξω κάτι!!!

Το έχω βάλει κι εγώ αυτό το λινκ και μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο blog ;););););)

Μελετάω και όλα τα λινκς και επιστρέφωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ, ο πιο ανοργάνωτος άνθρωπος στον κόσμο :wink::wink:

Εγώ έχω μεγάλο θέμα με το πρόγραμμα αλλά η οργάνωση στα ντουλάπια μου σημαίνει πολλά!!!!

Θα χαρώ πολύ να βοηθήσω . Αν σου άφησα σε κάτι απορία ξαναρώτα !!!!

Πολλά φιλιαααααααά !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πίνακες από φελλό , ωραίοι , βολικοί και οικονομικοί!!!!!

Χρησιμεύουν να μη χάνουμε σημειώσεις , προγράμματα , δίαιτες και λοιπά . Μπορούμε να τους τοποθετήσουμε στην κουζίνα , πάνω από το γραφείο μας και στα παιδικά δωμάτια . Μια άλλη ιδέα που έχω υπο δοκιμή είναι αυτή που θα σας πω . Σκέφτηκα να πάρω έναν καμβά που είχε ζωγραφίσει το παιδάκι μου (καλικατζαριές μη φανταστείτε :):):)) και τον έντυσα με γκοφρέ χαρτί πήρα και αυτά τα καρφάκια που βάζουν στο φελλό και καρφώνω ότι χαρτάκια έχει η κορούλα μου στο δωμάτιό της , το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι είναι μικρός :-(:sad::-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...