Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Ιδέες και λύσεις για οργάνωση


Recommended Posts

Θυμήσου ότι ένα σπίτι που δεν είναι τακτοποιημένο φαίνεται πάντα βρώμικο. Ένας βασικός στόχος, λοιπόν, που πρέπει να θέσεις για το νέο έτος είναι αυτός. Να φροντίσεις δηλαδή (και κάνεις και τους υπόλοιπους στο σπίτι να σε βοηθούν σ' αυτό) να έχεις πάντα, τα πάντα στη θέση τους. Να ξεφορτωθείς ό,τι δεν χρειάζεσαι στην πραγματικότητα και θα δεις ότι η ανάγκη του σπιτιού σου για καθαριότητα, άρα και η δική σου κούραση, θα μειωθεί σημαντικά. Σημείωσε, επίσης, ότι αν καθαρίζεις τα βασικά κάθε μέρα, η "γενική" δεν θα σου φανεί τόσο δύσκολη.

Αυτό είναι κάτι που προσπαθώ να κάνω πάντα το διάβασα στο άρθρο που έχω παραθέσει σε προηγούμενο μήνυμά μου και είναι κάτι που έχω κρατήσει από τις συμβουλές της καλής μου πεθερούλας .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 318
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα . Όλα θέλουν καλή διάθεση πρώτα από όλα γι' αυτό ξεκινήστε να κάνετε δουλειές ξεκινώντας όσο μπορείτε τη μέρα σας όμορφα . Πίνετε ένα καφεδάκι , με ηρεμία και παίρνετε όση δύναμη εσωτερική μπορείτε για να ξεκινήσετε καλά τη μέρα σας . Και πάλι καλημέρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω μια ντουλάπα που τι κουτιά οργάνωσης τις θήκες πάντα χαλια είναι....

Θέλεις να το δούμε λίγο αν μπορείς να την οργανώσεις...! Περιμένω να μου πεις καλή μου και καλώς όρισες!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω ήδη 2 κουτια οργάνωσης και πρόσθεσα και 2 μικρα μεταλλικά αυτα που είναι για τα μπισκότα .Βασικά αυτη η ντουλάπα είναι στον διαδρομο και είναι μεγάλη σε ύψος αλλά μικρή σε πλάτος . Επίσης το πάνω μερος τα ραφια δεν μπορούν να σηκώσουν πολύ βάρος ,,,,,και γενικά λόγω μωρού δεν εχω και χρόνο..η τραπεζαρία μας επίσης καθημερινά εχει ενα κάρο πράγματα!Για να μην σου πω για την ντουλαπα στο υπνοδωμάτιο που την έχω αδειασει γιατι εχω πρόβλημα με υγρασία στον τοίχο..


OiaRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω ήδη 2 κουτια οργάνωσης και πρόσθεσα και 2 μικρα μεταλλικά αυτα που είναι για τα μπισκότα .Βασικά αυτη η ντουλάπα είναι στον διαδρομο και είναι μεγάλη σε ύψος αλλά μικρή σε πλάτος . Επίσης το πάνω μερος τα ραφια δεν μπορούν να σηκώσουν πολύ βάρος ,,,,,και γενικά λόγω μωρού δεν εχω και χρόνο..η τραπεζαρία μας επίσης καθημερινά εχει ενα κάρο πράγματα!Για να μην σου πω για την ντουλαπα στο υπνοδωμάτιο που την έχω αδειασει γιατι εχω πρόβλημα με υγρασία στον τοίχο..

Σε αυτήν τη ντουλάπα βάζεις ρούχα ή την έχεις για αποθήκευση;

Τα ρούχα που έβγαλες από την ντουλάπα στο υπνοδωμάτιό σας δε χωράνε εκεί δηλαδή και να βάλεις άλλα πράγματα σε εκείνη;; Πες μου να βοηθήσω όσο μπορώ...

Καταρχήν αν δε χωράει τίποτα και πρέπει να ταχτοποιήσεις αυτά που ήδη έχεις μέσα , τότε βάλε τα ελαφριά ψηλά στα ράφια και τα βαριά χαμηλά ... Τι αντικείμενα έχεις όμως σε αυτή τη ντουλάπα δε μου έχεις πει..

Για την υγρασία υπάρχουν νομίζω πράγματα που μπορείς να κάνεις θα το ψάξω λίγο και θα σου πω .

Τι πράγματα έχει η τραπεζαρία;;;;; Γρήγορα το μάγο του Οζ να τα εξαφανίσει :lol::lol::lol::lol: . Απλώς πιάσε ένα ένα ήρεμα όταν έχεις λίγο χρόνο . Αφιέρωσε 10 - 20 λεπτά (εξαρτάτε και πόσο γρήγορα μπορείς να κάνεις , αν είσαι σαν εμένα θα κάνεις και 30 :):) ) και κάνε ας πούμε το ένα φύλλο της ντουλάπας . Την άλλη φορά το άλλο και ου το καθ' εξής . Θα δεις όλα γίνονται σιγά σιγά και χωρίς άγχος . Αρκεί να έχεις διάθεση . Τα πράγματα που λες ότι υπάρχουν στην τραπεζαρία τι είναι ακριβώς;;; Για να φέρω το ραβδί ......!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ντουλάπα με την υγρασία είναι η μοναδικη που εχω ρούχα που τωρα κρέμονται στις πορτες γυρω γυρω και τα μισα περιμένουν να πλυθούν. Ειχα διαροη από την σωλήνα του θερμοσίφωνα αλλά δεν ξερω αν εχω λύσει το πρόβλημα γιατι ερχεται ενα κρυο και μια μυρωδιά από εκει ακόμα !

Στον διαδρομο εχω πιο καθημερινα , κυρίως χαρτιά και βιβλία !


OiaRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η ντουλάπα με την υγρασία είναι η μοναδικη που εχω ρούχα που τωρα κρέμονται στις πορτες γυρω γυρω και τα μισα περιμένουν να πλυθούν. Ειχα διαροη από την σωλήνα του θερμοσίφωνα αλλά δεν ξερω αν εχω λύσει το πρόβλημα γιατι ερχεται ενα κρυο και μια μυρωδιά από εκει ακόμα !

Στον διαδρομο εχω πιο καθημερινα , κυρίως χαρτιά και βιβλία !

Βρήκα αυτό http://monosimacon.blogspot.com/2008/11/blog-post_13.html για την υγρασία . Αλλά μάλλον από ότι λες δεν έχεις λύσει το πρόβλημα . Πρώτα λύσε το και μετά ψάξε σε καταστήματα που πωλούν τέτοια είδη κι εκείνοι λογικά μπορούν να σε κατατοπίσουν καλύτερα . Σίγουρα υπάρχουν πολλές μάρκες από αυτά .

Τώρα όσον αφορά την άλλη ντουλάπα βάλε τα βιβλία χαμηλά και τα χαρτιά σε μέτρια ράφια , λίγο πιο ψηλά αν τα χρησιμοποιείς , αν όχι και έχεις αποθήκη νομίζω πως είναι περιττό να τα έχεις εκεί φαντάζομαι πως αν τα ταχτοποιήσεις θα κάνεις και ένα ξεσκαρτάρισμα και θα πετάξεις ότι δε σου χρειάζεται . Αν έχει ράφια πολλά σίγουρα θα σε βολέψει για πολλά αν όχι μπορεί να σου κάνει κανένα ράφι κάποιος μάστορας δεν είναι και πολύ ακριβά . Εγώ έβαλα 4 ράφια με 20-25 ευρώ . Βέβαια έχει 4-5 χρονάκια αλλά δεν πιστεύω πως είναι πολύ ακριβά .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως γίνεται;;;

ισωνεις τις τσαντες να μην εχουν καμια τσακιση και μετα πιανεις μια πλευρα και την τυλιγεις προς την αλλη πλευρα σαν ρολο οταν γινει η τσαντα μια λεπτη λωριδα τοτε την διπλωνεις απο κατω προς πανω σφικτα και οταν φτασεις στην κορυφη την τυλιγεις με το ενα πλαστικο χερουλι που εχει απο τα δυο!γινεται εν αμικρο τετραγωνακι η κυλινδρακι οπου μπορεις ν ατο φυλαξεις οπου θελεις!

Link to comment
Share on other sites

Για να το δοκιμάσω perlinaki μου ... Εγώ νόμιζα πως τις κάνεις τριγωνάκι όπως μια φίλη μου αλλά κι αυτό δεν μπήκα ποτέ στη διαδικασία να το μάθω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Perlina μου σε ευχαριστώ χρόνια βλέπω τη φίλη μου να τις διπλώνει τριγωνάκια και δε δίνω σημασία πως το κάνει ακριβώς... Έβγαλα όλες τις σακούλες από το πλαστικό μου καλάθι και τις έκανα άλλες καρουλάκια άλλες τριγωνάκια και ναι τα κατάφερα :):):):) , λίγο στο κλείσιμο παιδεύτηκα αλλά τα 3/4 από το καλάθι μου είχε σακούλες και τώρα έχει το 1/4 . Απλώς τις έκανα ένα κουβάρι και τις πετούσα μέσα στο καλάθι :):):):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Perlina μου σε ευχαριστώ χρόνια βλέπω τη φίλη μου να τις διπλώνει τριγωνάκια και δε δίνω σημασία πως το κάνει ακριβώς... Έβγαλα όλες τις σακούλες από το πλαστικό μου καλάθι και τις έκανα άλλες καρουλάκια άλλες τριγωνάκια και ναι τα κατάφερα :):):):) , λίγο στο κλείσιμο παιδεύτηκα αλλά τα 3/4 από το καλάθι μου είχε σακούλες και τώρα έχει το 1/4 . Απλώς τις έκανα ένα κουβάρι και τις πετούσα μέσα στο καλάθι :):):):):):):):):)

χαχαχαχα τι ςκανω κ τριγωνακια !!!!αλλα ειναι πιο ευκολο το κυλιδρακι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω τα ρουχα που φοραμε την ημερα τα βγαζω οταν μπω σπιτι κ βαλω πυτζαμακια και τα φυλαω σε μια κρεμαστρα που εχω βαλει μεσα στην ντουλαπα!η κρεμαστρα αυτη μπαινει στο πλαι δεξια η αριστερα και εχει 5 διπλα αυτακια!εχω κ καλογερο αλλα δεν μ αρεσει ν αεχει ρουχα πανω!!!χι!χι!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο perlinaki μου τερατάκι οργάνωσης είσαι :):):):):):) Εγώ τα ρούχα που φοράω για έξω , τζιν και μπλουζάκια τα βάζω σε ένα ράφι διπλωμένα και ο άντρας μου το ίδιο κάνει και τις φορμούλες μου στην κρεμάστρα που έχω πίσω από την πόρτα του δωματίου . Αν και τα περισσότερα πάνε για πλύσιμο τόσο γρήγορα που δεν προλαβαίνουν να μπουν στη ντουλάπα πιο πολύ τα τζιν διπλώνονται και μπαίνουν ξανά μέσα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...