Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ιδέες και λύσεις για οργάνωση


Recommended Posts

Γενικά το να κρεμάς θήκες στον τοίχο και μέσα να βάζεις διάφορα πραγματάκια νομίζω ότι είναι πολύ έξυπνο γιατί και χώρο εξοικονομείς και τα έχεις όλα οργανωμένα. Τετάρτη θα πάω ΙΚΕΑ και JUMBO να βρω τέτοιες θηκούλες για τον τοίχο ώστε να οργανώσω μερικά πράγματα εκεί μέσα αδειάζοντας τα συρτάρια μου που τα χρειάζομαι. Για να δούμε θα πετύχει η προσπάθεια...

Καλημέραααααααααααα . Καλή οργάνωση λοιπόν mirtoula μου . ΙΚΕΑ και JUMBO λατρεμένα για οργάνωση , σημείωσε κάποια από τα πράγματα που θέλεις να πάρεις και πάρε ιδέες , ειδικά από ΙΚΕΑ που έχει πολλές λύσεις οργάνωσης . Φιλιά πολλά και καλά ψώνιααααααααααα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 318
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα!!!

Οι ιδέες είναι πολυ ωραίες για το παιδικό δωμάτιο!!

Να σας πω την αλήθεια, αποφεύγω τις βιβλιοθήκες μέσα στο παιδικό ιδίως, για να αποφύγω τα σκαρφαλώματα!!

Όσο για τη ντουλάπα, αρέσει στον γιο μου η ιδέα, γιατί από παλιά κλεινότανε σε μία ντουλαπίτσα στο δωμάτιό του (πριν αλλάξουμε δωμάτια). Η ντουλάπα δεν κλείνει με κλειδί εννοείται,

θα του το κάνω.

Βγαίνω από το θέμα με το παρακάτω;; αυτό το φωτιστικό χιονάνθρωπος το φτιάξαμε για το παιδικό. Ο γιος μου το καταχάρηκε και αρέσει και στα δύο:

http://paizoumemazi.blogspot.com/2011/11/blog-post_4591.html


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

Οι ιδέες είναι πολυ ωραίες για το παιδικό δωμάτιο!!

Να σας πω την αλήθεια, αποφεύγω τις βιβλιοθήκες μέσα στο παιδικό ιδίως, για να αποφύγω τα σκαρφαλώματα!!

Όσο για τη ντουλάπα, αρέσει στον γιο μου η ιδέα, γιατί από παλιά κλεινότανε σε μία ντουλαπίτσα στο δωμάτιό του (πριν αλλάξουμε δωμάτια). Η ντουλάπα δεν κλείνει με κλειδί εννοείται,

θα του το κάνω.

Βγαίνω από το θέμα με το παρακάτω;; αυτό το φωτιστικό χιονάνθρωπος το φτιάξαμε για το παιδικό. Ο γιος μου το καταχάρηκε και αρέσει και στα δύο:

http://paizoumemazi.blogspot.com/2011/11/blog-post_4591.html

Μπράβο Μαριλίνα για την κατασκευή !!! Μου αρέσουν πολύ οι κατασκευές και το συγκεκριμένο blog έχει απίθανες ιδέες κι εγώ το παρακολουθώ .

Link to comment
Share on other sites

Μαριλίνα μου δεν ξέρω αν είδες αυτό http://paizoumemazi.blogspot.com/2011/07/blog-post_13.html έψαχνα να το βρω αρκετή ώρα γιατί θυμόμουν ότι είχα δει κάτι παρόμοιο με αυτά που σου είχα πει αλλά δε θυμόμουν που .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριλίνα μου δεν ξέρω αν είδες αυτό http://paizoumemazi.blogspot.com/2011/07/blog-post_13.html έψαχνα να το βρω αρκετή ώρα γιατί θυμόμουν ότι είχα δει κάτι παρόμοιο με αυτά που σου είχα πει αλλά δε θυμόμουν που .

Το έχω δει και κάτι τέτοιο είχα υπόψιν. Απλά δεν φτάνει αυτή τη στιγμή ο χώρος στο δωμάτιο, για αυτό σκεφτόμουν τη ντουλάπα!! Έχουμε και μία σκηνούλα που ανοίγει-κλείνει πολύ εύκολα, και τη χρησιμοποιούν τα ζουζούνια συχνά!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!

Μαρακι διαβαζω απο την αρχη το θεμα σου και ομολογω οτι οι ιδεες σου ειναι πολυ ουαο!!:D Με εχεις βοηθησει πολυ και σε θεμα οργανωσης, αλλα και απο αποψη ομορφων και λειτουργικων ιδεων!!

Λοιπον πηρα το θαρρος να σου γραψω γιατι νομιζω οτι εισαι η μονη που μπορεις να με βοηθησεις:!:

Το θεμα μου ομως ειναι εντελως οφ τοπικ!Αν νομιζεις οτι χαλαει το θεμα σου προσπερασε το μνμ μου οκ? νο προμπλεμο απο εμενα!:tongue:

Ψαχνω που λες εδω και μηνες σε διαφορα μπλοκ για ιδεες για χειροποιητο προσκλητηριο βαφτισης!

Θελω να φτιαξω κατι πολυ ομορφο ισως σε vintage style..Το θεμα μας ειναι καρδιες! Αλλα δεν βρηκα αυτο το τελειο!

Μπορεις να με βοηθησεις εσυ που απ`οτι βλεπω εισαι πολυ ψαγμενη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χριστιάνα μου . Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά υπερβάλλεις λιγάκι . Δε με πειράζει που βγαίνεις από το θέμα . Αν μπορώ να βοηθήσω πολύ ευχαρίστως να το κάνω . Για τι πράγμα το θέλεις το χειροποίητο προσκλητήριο με καρδιές που λες ;;; Δες αυτό αν σου κάνει και πες μου αν ψάχνεις κάτι τέτοιο http://handmadebygeo.blogspot.com/2011/04/blog-post_4.html

ή

321170_274826795862036_129196990425018_1174916_6854913_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

ελα!!!οχι δεν υπερβαλω καθολου!!

που λες..για βαφτιση το θελω..και θα το φτιαξω εγω..

βρηκα αυτα http://www.oncewed.com/wp-content/uploads/2010/07/Loveletter_Heart_Doily_Label.pdf και σκεφτηκα να κολλησω τις καρδιες αυτες σε στικ και να γραψω πανω τα λογια! αλλα ψαχνω και για αλλες ιδεες! αυτα που μου εβαλες νομιζω πανε πιο πολυ για μπομπονιερες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δε μου είπες ότι ήταν για βάφτιση απλά το συγκεκριμένο blog έχει κάποιες vintage ιδέες . Βρες την αρχική ιδέα που να σου αρέσει και έπειτα την προσαρμόζεις στα μέτρα σου . Μπορεί π.χ. να δεις κάτι με λουλούδια και να σου αρέσει και να βάλεις καρδούλες εσύ . Ότι άλλο θέλεις εδώ είμαι , αν μπορώ να βοηθήσω με όλη μου την καρδιά θα το κάνω .

Link to comment
Share on other sites

Είναι παρακάτω ... ;; Κάτι σαν κουτάκι με ροζ λουλουδάκια;

δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να βαλω τη φωτο εδω!!

ειναι στο γαμος φωτο γκαλερι..μια καρδια γραφει σας ευχαριστουμε και εχει ροζ κορδελα απο πανω!!

κατι τετοιο εψαχνα και σε ευχαριστω πολυ!!

μακαρι να τα καταφερω να το κανω!!και να βρω και ψαλιδι να το κοψω!

Link to comment
Share on other sites

Είναι παρακάτω ... ;; Κάτι σαν κουτάκι με ροζ λουλουδάκια;

Έχει πολλά παρακάτω νομίζω πως κατάλαβα τι σου άρεσε αν δεν είναι αυτό . Οι καρδούλες με τα κορδελάκια , κάτι τέτοιο θέλεις ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...