Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Θαυματουργες οι πιπιλες της μαμ! :P Ευχομαι και ελπιζω να σας βοηθησουν! Το οτι την επιασε για 5 λεπτα ειναι καλο σημαδι πιστευω Σόνια... Για να δούμε! Είχατε κι εσείς τόσο πρόβλημα με τους κολικούς,ε; :? Ευτυχώς πέρασαν! Άντε να τελειώνουν και της Λίας να ηρεμήσει το παρεάκι!!!

Λία μου 3 βδομαδες εμενα μου ειχαν πει απο τη μαμ.... :shock:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλώς την Ελένη μας!

μου έχουν δώσει έναν αριθμό παρακολο΄θησης της παραγγελίας, εκεί λέει ότι έχει φτάσει η παραγγελία και ότι χθες ήρθαν και δε με βρήκαν:o:o:o

στο μεταξύ εγώ 24 ώρες σπίτι είμαι!!!!!

και ούτε τηλέφωνο με έχουν πάρει...

Τι γίνεται με το σπιτάκι?είδατε τίποτα καλό?


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εγινε κανενα λαθος με τη διευθυνση; Ψεματα να λενε δε νομιζω.... :?

Εμείς ναι σχεδον βρηκαμε! Στα Καμινια ορια με Ρεντη τελικα. Εχει άπλα η περιοχη και πολυ θεα απο το μπαλκονι επιτελους! 450 ευρω και καπου 95 τετραγωνικα. Ανετο ρετιρε 4 οροφου, 3ετιας η πολυκατοικια, 2 υ/δ, ευρυχωρη σαλοκουζινα και η κουζινα λιγο ξεχωριστει απο τα σαλονι, δεν ειναι ακριβως ενιαιος ο χωρος, αλλα δε μας πειραζει, κατι διαφορετικο! Ολο ενιαια νοικιαζουμε.... :rolleyes: Μεγαλο περιμετρικο μπαλκονι, εγκαταστασεις για ερ κοντισιον και συναγερμο (εχουμε συναγερμο οποτε το χρειζομασταν),αποθηκη μεγαλη, 2 παταρια, 2 μπανια, ησυχη περιοχη επιτελους! Αυτααα...σημερα αυριο θα το κλεισουμε! Αχ, ποιος μαζευει κουτες!!! Θα ξαναερθει η μαμα και η πεθερα μου τελος Αυγουστου για βοηθεια, δε γινεται αλλιως! :?


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σε ρωτήσω..

που την κοιμίζεις την μπεμπούλα?

στο δωμάτιο σας ή στο δικό της?

Εγώ την ημέρα τον κοιμίζω στο δωμάτιο του που ειναι και η κούνια του, και το βράδυ στο πορτ μπεμπέ δίπλα στο κρεβάτι μας γιατί σχεδόν πάντα πονάει το βράδυ στον ύπνο του, και σφίγγεται πάρα πολύ και φοβάμαι μη πνιγεί, όπως μου το έκανε 3-4 φορές...

απλά έχει μεγαλώσει τώρα και είναι οριακά στο πορτ μπεμπέ, πρέπει να το καταργήσω αλλά περιμένω μήπως και σταματήσουν πρώτα τα πονάκια...πάντως το πολύ άλλη μια βδομάδα θα μου χωράει..μετά αναγκαστικά στο δωμάτιό του...:|

την ημερα στο καροτσι,μονο εκει κοιμαται,στο σαλονι μαζι μας,ενω το βραδυ απο την πρωτη μερα στο δωματιο της κοιμαται απο της 10-11 το βραδυ μεχρι της 8 το πρωι νταν!


as1cMeX-M3-0010NjM4NTJkYnwyMzUyNmR8dG8gbW9yYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Σόνια μου μπράβο! Πολλές ώρες κοιμάται το νινάκι σου το βραδυ! Θηλαζετε αποκλειστικα; Εμείς οταν θηλαζαμε ξυπνουσε στανταρ γυρω στις 3-4 ενω τωρα παει και 5-6 . Βεβαια αναλογως τι ωρα θα φαει το βραδυ...

Εμας τα νεα μας ειναι οτι πριν λιγο ηρθε η γιατρος μας και καναμε τα 2 επομενα εμβολια! :shock: Το ποσιμο για το ροταιο και το τσιμπητο για τον πνευμονιοκοκο. Κλασικα εκλαψε λιγο στο βγαλσιμο της συριγγας οταν την πονεσε το φαρμακο μαλλον και για λιγο παλι. :rolleyes:

Ζυγιστηκαμε και ειμαστε 6200+ και 63 ποντοι. :D


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη, τέλειο ακούγεται το σπιτάκι!!!

με το καλό, καλορίζικο να είναι, να περάσετε αξε΄χαστες στιγμές με τη μπεμπούλα σας!!!

Σόνια, καλέ είσαι σοβαρή? τέλεια είναι η μπέμπα σου που κοιμάται τόσες ώρες!!!απίστευτο μου φαίνεται...και με κολικούς κοιμόταν τόσο πολύ?

ο δικός μου μέχρι τώρα 3 φορές είχε κοιμηθεί 5 ώρες συνεχόμενες και το έχω κάνει ολόκληρο θέμα!!!

οι 3 ώρες είναι το σύνηθες και πολές φορές και λιγότερο...:rolleyes::rolleyes::rolleyes: για βράδυ μιλάω πάντα:?:?:?


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πριν λίγο έφυγαν τα πεθερικά, θα πάνε να δουν δυο μέρες και τον αδερφό του άντρας μου και μετά Αθήνα, ευτυχώς γιατί στα τσακ ήμασταν να τσακωθούμε, μα να μη με υπολογίζουν καθόλου σε αυτά που τους λέω για το Γιάννη, να του δίνουν σοκολάτες πριν το μεσημεριανό φαγητό και να μου τη λένε γιατί τον βάζω τιμωρία όταν πετάει τα παιχνίδια του! Και πόσα άλλα ακόμη..ως εδώ με έφερναν!

Ελενίτσα μπράβο που βρήκατε τόσο καλό σπιτάκι!

Σούπερ ακούγεται!

Κούραση λίγο βέβαια θα είναι η μετακομιση με το μωρό ειδικά αλλά αξίζει τον κόπο!

Κάνατε τα εμβόλια σας ε, εμείς την Τρίτη νομίζω έχουμε ραντεβού!

Μεγαλώσατε πολύ καλέ! Και ψηλώσατε! Φτου σας!

Λιάκι και Σόνια έχετε ξεκινήσει επιχείρηση πιπίλα ε?

Καλή επιτυχία!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σόνια καλώς όρισες στην παρεούλα μας!!!!!!!!!!

Μια χαρά μου ακούγεται η μπεμπούλα σου....που κοιμάται τόσες ώρες...Εμένα ο μικρούλης μου κοιμάται κατά τις 10 μέχρι τις 5 το πρωί...και σπανίως μου την έχει κάνει μέχρι τις 8 το πρωί....όπου από το όποιο πρωινό ξύπνημα είμαστε τακτικότατοι στο 3ωρο για γάλα!!!

Σοφία, πως τους άντεξες και δεν πλακωθήκατε, αν σου έκαναν τέτοια...κι εμένα μου τα κάνει ο παππούς καμιά φορά...που παίζει τρελλή αδυναμία, αλλά του την λέω...ελαφρώς και με τρόπο...!!!

Τουλάχιστον τώρα φαντάζομαι θα αργήσουν να ξαναέρθουν...μετά από τόσο καιρό που κάθισαν τώρα...Καλά δεν μου λες, έχουν δυο παιδιά (γιους) και τους "πήραμε" και τους δύο στην Κρήτη? χεχε!!!

Ελένη, μια χαρά ακούγεται το ενοίκιο...νομίζω (αν θυμάμαι καλά) είναι αρκετά χαμηλότερο από αυτό που έχετε τώρα....απλά το νέο το ρωτήσατε τι κοινόχρηστα έχει....γιατί κάπου κάπου ακούω κάτι τρελλά κοινόχρηστα...όσο για το σπίτι ακούγεται ωραιότατο, και να σου πω στην πράξη είναι καλύτερα να ξεκόβει λίγο η κουζίνα...με το μωρό από εδώ κι έπειτα και όσο μεγαλώνει, δεν θα μπορείς να είσαι πάντα τακτική ...μπορεί να σου μένει και κανένα πιάτο άπλυτο...να μην φαίνεται....χεχεχε!!!!

Η μικρή μια χαρά ακούγεται μεγάλωσε...εμείς έχουμε αύριο παιδίατρο και εμβόλια φυσικά...αντε να δούμε κι εμείς πως τα πάμε...Πάντως μου φαίνεται με τις διακοπές και τον καθαρό αέρα της θάλασσας μεγάλωσε κι αυτός....έχει κάνει κάτι μπουτάκια...να τα φας....και να τα τσιμπάς συνέχεια!!!!!!!!!!!!!!!! ...α, κάτι άλλο...σε τι απόσταση μετακομίζεις, θα μπορεί η παιδίατρός σου να έρχεται στο νέο σου σπίτι?

Λία οι πιπίλες ήρθαν τελικά? Κι εμένα πολλές φορές με τα κούριερ, μου στέλνουν μύνημα στο κινητό ότι ήρθαν και δεν με βρήκαν και είναι μούφα!!! (Πιστεύω ότι κόλπο των διανομέων αν δεν προλαβαίνουν ή αν θέλουν να λουφάρουν....) Θα σου έλεγα, αν δεν τα έχεις λάβει ακόμη να πάρεις τηλέφωνο στο γραφείο (κούριερ ή ταχυδρομείο) όπου είναι και θα σε ενημερώσουν...αφού έχεις κωδικό παρακολούθησης δεν μπορεί να χαθεί..

Εμένα μου κάνει πολλά χαζά η Γενική Ταχυδρομική...πιστέυω ότι είναι η χειρότερη κούριερ....πάντα μου αργεί τα δέματα...(γιατί παραγγέλνω πολύ συχνά μέσω ίντερνετ πολλά πράγματα, προκειμένου να πηγαίνω στα μαγαζιά και να ψάχνω...) ποτέ δεν μου έχει φέρει δέμα σε 2 - 3 μερες...από 4 και πάνω...μου γράφουν όπως κι εσενα ότι δεν με βρήκαν...και το άλλο κουλό...αν είναι δυνατόν....είχα παραγγείλει ρουχαλάκια του Χρήστου από το ίντερνετ, με εκπτώσεις 110ευρώ, πληρωμένα μέσω κάρτας...εγώ έλειπα διακοπές καθώς ξέρετε, και εκείνοι χωρίς ειδοποίηση χωρίς τίποτα...τα είχαν φέρει και πετάξει έξω από την πόρτα μου... που θα μπορούσε να τα πάρει ο οποιοσδήποτε ανέβαινε την σκάλα...Τόσο καλά!!!

Στο δέμα περιμένεις μόνο τις πιπίλες ή και το καθισματάκι δεν θυμάμαι....άντε να το δοκιμάσετε και αυτό να μπορείται να πηγαίνετε καμιά βολτίτσα ρε παιδί μου...ειδικά τώρα που είναι καλοκαιράκι...ακόμα. Αχ...τι μου θύμισες με το βιβλίο αυτό...μου το είχε φέρει δώρο μια ξαδέλφη μου...το διαβαζα δεν το διάβαζα το ίδιο μου έκανε...γιατί απ' ότι θυμάμαι απευθυνόταν σε παιδάκι μεγάλο που καταλαβαίνει...όχι σε βρέφη...ίσως δηλ. αυτό να με βοηθούσε στο τώρα για τον Χρήστο όχι για το Γιωργάκη που είναι βρέφος...

Παιδιά τι πλάκα σήμερα...έφερα από την αποθήκη την κουνίτσα μας την κουνιστή...και τον βάλαμε μέσα....ήταν αποθέωση...κοιτούσε γύρω γύρω...του φαινόταν τόσο παράξενο που κούναγε...άσε που κλείνανε τα ματάκια του σε χρόνο ντε ντε και κοιμόταν....Λία αλήθεια πάρε μια τέτοια θα σε βοηθήσει πολύ πιστεύω....εμένα Χρήστος που δεν κοιμόταν και δεν καθόταν πουθενά...εκεί καθόταν ακόμα και 3ωρο...με χαμηλό κουνηματάκι...νανουριζόταν γρήγορα... (εμείς έχουμε αυτήν εδώ..."fisher price magical mobile swing" έχω επισυνάψει και μία φωτογραφία...αλλά δεν ξέρω αν θα εμφανιστεί...)

Αυτά για την ώρα

Φιλάκια πολλά πολλά!!!!!!!!

post-27615-14825440834183_thumb.jpg


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγνώμη, αλλά εντελώς τυχαία βρήκα το παρακάτω άρθρο -

στο παρακάτω Link): http://www.mitrikosthilasmos.com/2012/01/ir.html

Αφορά κάποιες πιπίλες μαμ...βέβαια δεν νομίζω ότι έχει σχέση με αυτές που πήρατε εσείς...αλλά καλό να έχετε υπόψι σας...

Ευχαριστώ


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Σόνια μου μπράβο! Πολλές ώρες κοιμάται το νινάκι σου το βραδυ! Θηλαζετε αποκλειστικα; Εμείς οταν θηλαζαμε ξυπνουσε στανταρ γυρω στις 3-4 ενω τωρα παει και 5-6 . Βεβαια αναλογως τι ωρα θα φαει το βραδυ...

Εμας τα νεα μας ειναι οτι πριν λιγο ηρθε η γιατρος μας και καναμε τα 2 επομενα εμβολια! :shock: Το ποσιμο για το ροταιο και το τσιμπητο για τον πνευμονιοκοκο. Κλασικα εκλαψε λιγο στο βγαλσιμο της συριγγας οταν την πονεσε το φαρμακο μαλλον και για λιγο παλι. :rolleyes:

Ζυγιστηκαμε και ειμαστε 6200+ και 63 ποντοι. :D

εδω και 2 εβδομαδες δεν θηλαζουμε πια αποκλειστικα,θηλαζω δλδ και μετα λιγο συμληρωμα επειδη πρεπει να της δωσω γαλα ΑR για της γουλιτσες,τελευταια μας εβγαζε σαν εμετο λιγο γαλατακι οποτε το συμπληρωμα ειναι λιγο πιο παχυρευτο και δεν το βγαζει τοσο ευκολα.μια χαρα το μωρακι σου 6200????ωραιοτατα,εμεις μειναμε λιγο πισω με τους εμετους,γεννηθηκε 3 κιλα και τωρα ειναι 5600,κανατε τα δευτερα εμβολια???εμας μας ειπε τελος αυγουστου!!θηλαζες αποκλειστικα και τωρα σταματησες?


as1cMeX-M3-0010NjM4NTJkYnwyMzUyNmR8dG8gbW9yYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σόνια καλώς όρισες στην παρεούλα μας!!!!!!!!!!

Μια χαρά μου ακούγεται η μπεμπούλα σου....που κοιμάται τόσες ώρες...Εμένα ο μικρούλης μου κοιμάται κατά τις 10 μέχρι τις 5 το πρωί...και σπανίως μου την έχει κάνει μέχρι τις 8 το πρωί....όπου από το όποιο πρωινό ξύπνημα είμαστε τακτικότατοι στο 3ωρο για γάλα!!!

Σοφία, πως τους άντεξες και δεν πλακωθήκατε, αν σου έκαναν τέτοια...κι εμένα μου τα κάνει ο παππούς καμιά φορά...που παίζει τρελλή αδυναμία, αλλά του την λέω...ελαφρώς και με τρόπο...!!!

Τουλάχιστον τώρα φαντάζομαι θα αργήσουν να ξαναέρθουν...μετά από τόσο καιρό που κάθισαν τώρα...Καλά δεν μου λες, έχουν δυο παιδιά (γιους) και τους "πήραμε" και τους δύο στην Κρήτη? χεχε!!!

Ελένη, μια χαρά ακούγεται το ενοίκιο...νομίζω (αν θυμάμαι καλά) είναι αρκετά χαμηλότερο από αυτό που έχετε τώρα....απλά το νέο το ρωτήσατε τι κοινόχρηστα έχει....γιατί κάπου κάπου ακούω κάτι τρελλά κοινόχρηστα...όσο για το σπίτι ακούγεται ωραιότατο, και να σου πω στην πράξη είναι καλύτερα να ξεκόβει λίγο η κουζίνα...με το μωρό από εδώ κι έπειτα και όσο μεγαλώνει, δεν θα μπορείς να είσαι πάντα τακτική ...μπορεί να σου μένει και κανένα πιάτο άπλυτο...να μην φαίνεται....χεχεχε!!!!

Η μικρή μια χαρά ακούγεται μεγάλωσε...εμείς έχουμε αύριο παιδίατρο και εμβόλια φυσικά...αντε να δούμε κι εμείς πως τα πάμε...Πάντως μου φαίνεται με τις διακοπές και τον καθαρό αέρα της θάλασσας μεγάλωσε κι αυτός....έχει κάνει κάτι μπουτάκια...να τα φας....και να τα τσιμπάς συνέχεια!!!!!!!!!!!!!!!! ...α, κάτι άλλο...σε τι απόσταση μετακομίζεις, θα μπορεί η παιδίατρός σου να έρχεται στο νέο σου σπίτι?

Λία οι πιπίλες ήρθαν τελικά? Κι εμένα πολλές φορές με τα κούριερ, μου στέλνουν μύνημα στο κινητό ότι ήρθαν και δεν με βρήκαν και είναι μούφα!!! (Πιστεύω ότι κόλπο των διανομέων αν δεν προλαβαίνουν ή αν θέλουν να λουφάρουν....) Θα σου έλεγα, αν δεν τα έχεις λάβει ακόμη να πάρεις τηλέφωνο στο γραφείο (κούριερ ή ταχυδρομείο) όπου είναι και θα σε ενημερώσουν...αφού έχεις κωδικό παρακολούθησης δεν μπορεί να χαθεί..

Εμένα μου κάνει πολλά χαζά η Γενική Ταχυδρομική...πιστέυω ότι είναι η χειρότερη κούριερ....πάντα μου αργεί τα δέματα...(γιατί παραγγέλνω πολύ συχνά μέσω ίντερνετ πολλά πράγματα, προκειμένου να πηγαίνω στα μαγαζιά και να ψάχνω...) ποτέ δεν μου έχει φέρει δέμα σε 2 - 3 μερες...από 4 και πάνω...μου γράφουν όπως κι εσενα ότι δεν με βρήκαν...και το άλλο κουλό...αν είναι δυνατόν....είχα παραγγείλει ρουχαλάκια του Χρήστου από το ίντερνετ, με εκπτώσεις 110ευρώ, πληρωμένα μέσω κάρτας...εγώ έλειπα διακοπές καθώς ξέρετε, και εκείνοι χωρίς ειδοποίηση χωρίς τίποτα...τα είχαν φέρει και πετάξει έξω από την πόρτα μου... που θα μπορούσε να τα πάρει ο οποιοσδήποτε ανέβαινε την σκάλα...Τόσο καλά!!!

Στο δέμα περιμένεις μόνο τις πιπίλες ή και το καθισματάκι δεν θυμάμαι....άντε να το δοκιμάσετε και αυτό να μπορείται να πηγαίνετε καμιά βολτίτσα ρε παιδί μου...ειδικά τώρα που είναι καλοκαιράκι...ακόμα. Αχ...τι μου θύμισες με το βιβλίο αυτό...μου το είχε φέρει δώρο μια ξαδέλφη μου...το διαβαζα δεν το διάβαζα το ίδιο μου έκανε...γιατί απ' ότι θυμάμαι απευθυνόταν σε παιδάκι μεγάλο που καταλαβαίνει...όχι σε βρέφη...ίσως δηλ. αυτό να με βοηθούσε στο τώρα για τον Χρήστο όχι για το Γιωργάκη που είναι βρέφος...

Παιδιά τι πλάκα σήμερα...έφερα από την αποθήκη την κουνίτσα μας την κουνιστή...και τον βάλαμε μέσα....ήταν αποθέωση...κοιτούσε γύρω γύρω...του φαινόταν τόσο παράξενο που κούναγε...άσε που κλείνανε τα ματάκια του σε χρόνο ντε ντε και κοιμόταν....Λία αλήθεια πάρε μια τέτοια θα σε βοηθήσει πολύ πιστεύω....εμένα Χρήστος που δεν κοιμόταν και δεν καθόταν πουθενά...εκεί καθόταν ακόμα και 3ωρο...με χαμηλό κουνηματάκι...νανουριζόταν γρήγορα... (εμείς έχουμε αυτήν εδώ..."fisher price magical mobile swing" έχω επισυνάψει και μία φωτογραφία...αλλά δεν ξέρω αν θα εμφανιστεί...)

Αυτά για την ώρα

Φιλάκια πολλά πολλά!!!!!!!!

s'ευχαριστω πολυ

λοιπον την ιδια κουνια μας εδωσε η κουνιαδα μου την ειχε στο μωρο της,αλλα πανω απο 10 λεπτα δεν θελει να κατσει,ασεεε ημαστε ιδικη περιπτωση,μεχρι τωρα στο αυτοκινητο μονο περναει καλα ,οπουδηποτε αλλου βαριεται,μας εδωσε και ριλαξ η αδερφη του αντρα μου,τπτ,μου ειπε μια φιλη μου οτι το μωρο της κοιμοταν στο ριλαξ αλλα με δονηση,τρεξαμε να το παρουμε,το βαρεθηκε και αυτο,ολα τα βαριεται,μονο αγκου αγκου(την αγκαλια δλδ)σε συνδιασμο με βολτα μεσα στο σπιτι δεν βαριεται....τι θα κανω που τα χερια μου απο τωρα τα νιωθω πιασμενα????αχχχ και βαχ ειμαι ολη μερα...


as1cMeX-M3-0010NjM4NTJkYnwyMzUyNmR8dG8gbW9yYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πριν λίγο έφυγαν τα πεθερικά, θα πάνε να δουν δυο μέρες και τον αδερφό του άντρας μου και μετά Αθήνα, ευτυχώς γιατί στα τσακ ήμασταν να τσακωθούμε, μα να μη με υπολογίζουν καθόλου σε αυτά που τους λέω για το Γιάννη, να του δίνουν σοκολάτες πριν το μεσημεριανό φαγητό και να μου τη λένε γιατί τον βάζω τιμωρία όταν πετάει τα παιχνίδια του! Και πόσα άλλα ακόμη..ως εδώ με έφερναν!

Ελενίτσα μπράβο που βρήκατε τόσο καλό σπιτάκι!

Σούπερ ακούγεται!

Κούραση λίγο βέβαια θα είναι η μετακομιση με το μωρό ειδικά αλλά αξίζει τον κόπο!

Κάνατε τα εμβόλια σας ε, εμείς την Τρίτη νομίζω έχουμε ραντεβού!

Μεγαλώσατε πολύ καλέ! Και ψηλώσατε! Φτου σας!

Λιάκι και Σόνια έχετε ξεκινήσει επιχείρηση πιπίλα ε?

Καλή επιτυχία!

ευχαριστουμε,για να δουμε ομως,αν και δυσκολο το βλεπω,χθες μολις εβλεπε τη πιπιλα στο χερι μου εκλεινε το στομα και δεν το ανοιγε με τπτ,αρχισε εδω και 2 μερες να πιανει πραγματα και τα βαζει στο στομα,μονο η πιπιλα της εχει κατσει στραβα....


as1cMeX-M3-0010NjM4NTJkYnwyMzUyNmR8dG8gbW9yYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Ελένη, τέλειο ακούγεται το σπιτάκι!!!

με το καλό, καλορίζικο να είναι, να περάσετε αξε΄χαστες στιγμές με τη μπεμπούλα σας!!!

Σόνια, καλέ είσαι σοβαρή? τέλεια είναι η μπέμπα σου που κοιμάται τόσες ώρες!!!απίστευτο μου φαίνεται...και με κολικούς κοιμόταν τόσο πολύ?

ο δικός μου μέχρι τώρα 3 φορές είχε κοιμηθεί 5 ώρες συνεχόμενες και το έχω κάνει ολόκληρο θέμα!!!

οι 3 ώρες είναι το σύνηθες και πολές φορές και λιγότερο...:rolleyes::rolleyes::rolleyes: για βράδυ μιλάω πάντα:?:?:?

Λια μου το μωρο μου οι κολικοι την επιαναν παντα 1 ωρα 9-10 το βραδυ,καθε 2-3 μερες εντονα ομως,τελευταια πριν σταματησουν την επιαναν καθε μερα καμια εβδομαδα,οποτε ο υπνος της δεν επιρεαστηκε ποτε...


as1cMeX-M3-0010NjM4NTJkYnwyMzUyNmR8dG8gbW9yYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 εβδομαδες δεν θηλαζουμε πια αποκλειστικα,θηλαζω δλδ και μετα λιγο συμληρωμα επειδη πρεπει να της δωσω γαλα ΑR για της γουλιτσες,τελευταια μας εβγαζε σαν εμετο λιγο γαλατακι οποτε το συμπληρωμα ειναι λιγο πιο παχυρευτο και δεν το βγαζει τοσο ευκολα.μια χαρα το μωρακι σου 6200????ωραιοτατα,εμεις μειναμε λιγο πισω με τους εμετους,γεννηθηκε 3 κιλα και τωρα ειναι 5600,κανατε τα δευτερα εμβολια???εμας μας ειπε τελος αυγουστου!!θηλαζες αποκλειστικα και τωρα σταματησες?

Κι εμείς θηλάζαμε αποκλειστικά μέχρι 2,5 μηνών. Το κοψαμε ομως γιατί η μικρή μου τσινούσε και κλωτσουσε μετα τα πρωτα 4-5 λεπτα και δεν ετρωγε καλα ή καποιες φορες δεν ηθελε καν να βαλει στο στομα το ενα απο τα 2 στηθη, οποτε και αγανακτησα μεσα στη ζεστη να παλευουμε και δεν την ξαναβαζω στο στηθος. Της δινω ξενο γαλα ενα βιολογικο και οσο βγαζω απο το δικο μου με το θηλαστρο το οποιο ηδη εχει μειωθει δραματικα!

Ναι, καλα ειναι τα κιλα της και τωρα που τρωει ξενο μπολικο πηρε τα πανω της! Η δικια σου ποσο τρωει; Εγω πλεον της κανω γευμα 200 ml και συνηθως το τρωει ολο ή αφηνει 15-20 το πολυ ml. Τρωει καθε 4 ωρες με το ζορι. Στις 3 και κατι αρχιζει να πειναει τις περισσοτερες φορες και προσπαθω να την τρεναρω λιγο γιατι η γιατρος μας ειπε οτι αφου τρωει 200 να κανει εως 5 γευματα το 24ωρο, οχι παραπανω. Ειναι ηδη 1 λιτρο σχεδον αυτο που τρωει...σε ενα μηνα ποσο θα παει; :shock: Θελει λιγο ρεγουλα!

Καναμε τα δευτερα εμβολια, ναι. Γιατι εσενα θα σου τα αργησει τοσο; Απο οτι διαβασα και τα αλλα κοριτσια τωρα αυτες τις μερες θα τα κανουν... :| Αν θες ρωτα τον, δεν ξερω κοριτσακι μου...γιατρος δεν ειμαι... μη σε αγχωνω αδικα!! Θα εχει τους λογους του πιστευω... :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...