Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Λοιπόν, Ελενίτσα μου,για το Ρέα σκέφτομαι να ζητήσω rooming in, και λόγω αυτού, μάλλον θα πάω σε οικονομικό δίκλινο, περισσότερο για να μην έρχεται το μωράκι μου σε επαφή με πολύ κόσμο και να είμαι λίγο πιό άνετη, μία συγκάτοικος έχει διαφορά από δύο, νομίζω...

βέβαια είναι λίγο ακριβό αν σκεφτείς ότι πάντα πληρώνεις κάτι παραπάνω από αυτά στον τιμοκατάλογο..οπότε δεν ξέρω ακόμα..έχω μια ελπίδα ότι ίσως τσοντάρουν τα πεθερικά μου στο δωμάτιο και τότε δεν θα το σκεφτώ καθόλου:D:D:D

εσύ τι λες?δίκλινο ή τρίκλινο???

Δικλινο δαγκωτο!!!!! Με rooming in σαν κι εσενα.... Αχ!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Άσε, εκεί που έλεγα ότι δεν έχω μεγάλη κοιλιά, από την πρωτοχρονιά και μετά έχει γίνει διπλάσια!!!Μεγάλη διαφορά μέσα σε λίγες ημέρες!

τα μπουφάν μου κλείνουν οριακά!Εσένα?

από κιλά πως τα πας?

εγώ είμαι στο +5,5 :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άσε, εκεί που έλεγα ότι δεν έχω μεγάλη κοιλιά, από την πρωτοχρονιά και μετά έχει γίνει διπλάσια!!!Μεγάλη διαφορά μέσα σε λίγες ημέρες!

τα μπουφάν μου κλείνουν οριακά!Εσένα?

από κιλά πως τα πας?

εγώ είμαι στο +5,5 :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Εγω αυτες τις μερες βλεπω μια διαφορα στο φουσκωμα. Μεχρι τωρα ειχε φουσκωσει, αλλα σχετικα χαλαρα. Οχι πολυ. Και ειναι πιο φουσκωτη χαμηλα. Κατω απο το στηθος τωρα ρχιζει να φουσκωνει...:rolleyes: Απο κιλα ειμαι ορεξατη (ημουν και αφρατη πριν μεινω εγκυος... και ειμαι + 7-8!! Μια χαρα εισαι εσυ, στυλακι!:P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, πόσο τυχερή είσαι!!!

Εγώ είχα τρομερές ναυτίες και εμετούς μέχρι την ημέρα που μπήκα στον 5ο μήνα!!!

εμετό έκανα κάθε μέρα από την 9η εβδομαδα και μετα 2-3 φορές την ημέρα, και ναυτίες είχα από την αρχή 24 ώρες το 24ώρο:confused::confused::confused:Ειλικρινά, δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τη ζαλάδα...

και δεν άντεχα κανένα φαγητό, ούτε να τα βλέπω ούτε να τα μυρίζω, αλλά πεινούσα σαν λύκος και αναγκαστικά έτρωγα αλλά κάθε φορά με κλάμματα:(:(:(

και δούλευα κιόλας...άστα...σωστό μαρτύριο!

Μόλις όμως μπήκα στον 5ο εξαφανίστηκαν όλα!!!αφού πήρα 3 κιλά σε 1 μήνα!!!

Εσύ δουλεύεις ή έχεις σταματήσει?


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, πόσο τυχερή είσαι!!!

Εγώ είχα τρομερές ναυτίες και εμετούς μέχρι την ημέρα που μπήκα στον 5ο μήνα!!!

εμετό έκανα κάθε μέρα από την 9η εβδομαδα και μετα 2-3 φορές την ημέρα, και ναυτίες είχα από την αρχή 24 ώρες το 24ώρο:confused::confused::confused:Ειλικρινά, δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τη ζαλάδα...

και δεν άντεχα κανένα φαγητό, ούτε να τα βλέπω ούτε να τα μυρίζω, αλλά πεινούσα σαν λύκος και αναγκαστικά έτρωγα αλλά κάθε φορά με κλάμματα:(:(:(

και δούλευα κιόλας...άστα...σωστό μαρτύριο!

Μόλις όμως μπήκα στον 5ο εξαφανίστηκαν όλα!!!αφού πήρα 3 κιλά σε 1 μήνα!!!

Εσύ δουλεύεις ή έχεις σταματήσει?

Πωπωπω, κοριτσακι μου... Πολυ δυσκολο αυτο με τις ναυτιες και τους εμμετους πραγματικα!!! Εγω το μονο που ειχα ηταν λιγο το πρωι μετα το πρωινο και λιγο το βραδυ γυρω στις 8 και μετα (οχι ομως καθε μερα) μια περιεργη αισθηση στο στομαχι σα φουσκωμα, σα να μη χωνευω ευκολα και ρευομουνα συνεχως!!! Συνεχως ομως!!!! Το εκανα ομως διακριτικα, οχι σα μοσχος...:D Καλα, ρεψιματα ακομη εχω ολη μερα, αλλα οχι περιεργο στομαχι. Λιγο φουσκωμενο καποιες φορες. Και ευτυχως που ειχα μονο αυτο γιατι με τους εμμετους εχω φοβια,οχι αστεια! Ετρεμα την εγκυμοσυνη κυριως γι αυτο (περα απο το αν θα πανε ολα καλα)... Αφου απο τωρα σκεφτομαι οτι καλα τη βγαλαμε σε αυτο το μωρο απο εμμετους, αλλα στο δευτερο πρωτα ο Θεος τι θα γινει αραγε;;; Φαντασου!!:confused: Εσυ θα αποζημιωθεις στη δευτερη εγκυμοσυνη, μην ανησυχεις!! :P Μπραβο σου παντως, εκανες καλο κουραγιο! Και δουλευες κιολας!!!Αμαν..αμαν....:confused::confused:

Εγω οχι δε δουλευω απο την αρχη. Ειμαι στο δημοσιο, δασκαλα ειμαι και εχουμε αυτο το καλο!! :rolleyes:

Χθες και σημερα πολλη κλωτσιτσα η μπουμπου... :lol:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια σχεδόν τα έχω ξεχάσει τώρα που νιώθω καλά, πάντως το πρώτο τετράμηνο έλεγα στον άντρα μου ότι δεν κάνω δεύτερο αν είναι να τραβήξω τα ίδια!

Και ο δικός μου όλο κέφια είναι!!!

χθες μπορεί να κλωτσούσε και όλη την ημέρα συνεχώς, και σημερα για λιγο το πρωί σταμάτησε αλλά πάλι έχει ξυπνήσει και γίνεται χαμός!!!

πάντως από τότε που τον ακούω νιώθω μεγάλη ανακούφιση και ηρεμία!

κάπου διάβασα ότι από τώρα και μέχρι τις 28 εβδομάδες είναι στα πιό ζωηρά τους γιατί έχουν ακόμα χώρο για κολοτούμπες:D:D:D

μετά θα στενέψουν τα πράγματα;)


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σου πω την αλήθεια σχεδόν τα έχω ξεχάσει τώρα που νιώθω καλά, πάντως το πρώτο τετράμηνο έλεγα στον άντρα μου ότι δεν κάνω δεύτερο αν είναι να τραβήξω τα ίδια!

Και ο δικός μου όλο κέφια είναι!!!

χθες μπορεί να κλωτσούσε και όλη την ημέρα συνεχώς, και σημερα για λιγο το πρωί σταμάτησε αλλά πάλι έχει ξυπνήσει και γίνεται χαμός!!!

πάντως από τότε που τον ακούω νιώθω μεγάλη ανακούφιση και ηρεμία!

κάπου διάβασα ότι από τώρα και μέχρι τις 28 εβδομάδες είναι στα πιό ζωηρά τους γιατί έχουν ακόμα χώρο για κολοτούμπες:D:D:D

μετά θα στενέψουν τα πράγματα;)

Ετσι ειναι, το εχω ακουσει κι εγω ... Ζοριζεσαι, περνας μαρτυριο αλλα μολις περασουν τα ξεχνας! :rolleyes: Τωρα για το δευτερο...ειναι ενα θεμα! Και μονο η σκεψη με δυσκολευει!!! :tongue: Μπορει να μεινουμε στο 1 παιδακι,που ξερεις πώς θα τα φερει.... Ας γινει με το καλο το πρωτο και βλεπουμε...:rolleyes:

Ναι, σιγουρα ειναι στα πιο ζωηρα τους! Κλωτσοτηρες σκετοι! :lol: Τι να κανουν κι αυτα...αφασια ειναι! Στον κοσμο τους τελειως!!! Ο μηνας εχει 9 ενα πραγμα..χεχε :tongue: Και καλα κανουν...μολις θα βγουν θα αρχισουν να ξινιζονται και να κλαινε... Αυτη η ζορισμενη μουριτσα μολις γεννηθουν...ολα τα λεφτα ειναι!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω σήμερα είναι μια από αυτές τις ημέρες που πεινάω συνεχώς....προσπαθώ να την παλέψω με φρούτα αλλά δε γίνεται:tongue::tongue::tongue:

Μα τι όρεξη είναι αυτή???Φαγανός θα βγει ο μικρούλης μου...

Νωρίτερα έριξα ένα γέλιο...είχα ξαπλώσει και άρχισε πάλι τις κολοτούμπες οπότε σήκωσα την μπλούζα μου να δω αν φαίνεται από την κοιλιά...και φαινόταν ο σκατούλης!!!!όπου έδινε κλωτσιά έκανε βουναλάκι!!!χαχαχα!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πω, πω σήμερα είναι μια από αυτές τις ημέρες που πεινάω συνεχώς....προσπαθώ να την παλέψω με φρούτα αλλά δε γίνεται:tongue::tongue::tongue:

Μα τι όρεξη είναι αυτή???Φαγανός θα βγει ο μικρούλης μου...

Νωρίτερα έριξα ένα γέλιο...είχα ξαπλώσει και άρχισε πάλι τις κολοτούμπες οπότε σήκωσα την μπλούζα μου να δω αν φαίνεται από την κοιλιά...και φαινόταν ο σκατούλης!!!!όπου έδινε κλωτσιά έκανε βουναλάκι!!!χαχαχα!!!

Α,καλα.... Εγω ειμαι ολη μερα με την κοιλια απ'εξω!!! Ερχεται ο αντρας μου και μου κατεβαζει την μπλουζα να μην κρυωσει!!! χεχε:P Στην αρχη ακουμπουσα μονο το χερι για να δω αν το καταλαβω ετσι...μετα οταν εγινε αυτο, κοιτουσα για βουναλακι και το ειδα!! Ειχα χαζεψει κι εγω! Τελειο ειναι!!! Τωρα πια καθε φορα που κλωτσαει φαινεται βουναλακι ή στιγμιαιο τρανταγμα στην κοιλια...

Σε ποια βδομαδα πρωτη φορα το ακουσες; Εγω θυμαμαι ημουν ακριβως 16 βδομαδες και ενιωσα κατι πολυ απαλο μεσα στην κοιλια και λεω "το μωρο κλωτσαει!! Μαλλον...." Δεν ημουν σιγουρη γιατι μου φανηκε νωρις... Μετα απο κανενα 12 ωρο παλι και αρχισε να πυκνωνει ωσπου καταλαβα οτι ειναι αυτη...

Αχ,οσο για την ορεξη...κι εγω σημερα θελω να φαω ολο το σπιτι!!! Πριν εβρασα χυλοπιτες και εφαγα μια πιαταρα!! Με τυρακι εννοειται.. Με φρουτα δεν παλευεται με τιποτα....:rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Στη Σύρο σήμερα βρέχει και ουρανός και θάλασσα ειναι μαύρα:(

Κλείσιμο στο σπίτι λοιπόν και δουλίτσες είναι το σημερινό πρόγραμμα αφού δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο:wink:

Εγω Ελένη τον άκουσα πρώτη φαρά όταν ήμουν 17 εβδομάδων και ταξιδεύαμε με το καράβι για Πειραιά, κουνούσε απίστευτα και είχαμε ξαπλώσει στους καναπέδες με τον άντρα μου για να την παλέψουμε...κάποια στιγμή ένιωσα αυτό το σκουντηγματάκι από μέσα προς τα έξω..και έμεινα ...του λέω...μάλλον κλώτσισε ο μικρός αλλά μην το πεις πουθενά γιατί δεν είμαι σίγουρη:confused::confused::confused:

από τότε δεν το ξανακατάλαβα μέχρι που μπήκα στην 21η εβδομάδα και ξαφνικά 'αρχισα να τον νιώθα ένα απόγευμα και συνεχίστηκε κάθε μέρα και πιό πολύ:D:D:Dήταν πολύ ξαφνικό γιατί δεν έγινε σταδιακά, με το που άρχισε δεν ξανασταμάτησε, χαχαχα!

καλέ τα άλλα κορίτσια που χάθηκαν?

Πάντως φιλενάδα αν κρίνω από τη συμμετοχή στα γκρουπ με τις μανούλες του ΄12 μόνες μας θα είμαστε στο Μαιευτήριο!!!Πριβέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Στη Σύρο σήμερα βρέχει και ουρανός και θάλασσα ειναι μαύρα:(

Κλείσιμο στο σπίτι λοιπόν και δουλίτσες είναι το σημερινό πρόγραμμα αφού δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο:wink:

Εγω Ελένη τον άκουσα πρώτη φαρά όταν ήμουν 17 εβδομάδων και ταξιδεύαμε με το καράβι για Πειραιά, κουνούσε απίστευτα και είχαμε ξαπλώσει στους καναπέδες με τον άντρα μου για να την παλέψουμε...κάποια στιγμή ένιωσα αυτό το σκουντηγματάκι από μέσα προς τα έξω..και έμεινα ...του λέω...μάλλον κλώτσισε ο μικρός αλλά μην το πεις πουθενά γιατί δεν είμαι σίγουρη:confused::confused::confused:

από τότε δεν το ξανακατάλαβα μέχρι που μπήκα στην 21η εβδομάδα και ξαφνικά 'αρχισα να τον νιώθα ένα απόγευμα και συνεχίστηκε κάθε μέρα και πιό πολύ:D:D:Dήταν πολύ ξαφνικό γιατί δεν έγινε σταδιακά, με το που άρχισε δεν ξανασταμάτησε, χαχαχα!

καλέ τα άλλα κορίτσια που χάθηκαν?

Πάντως φιλενάδα αν κρίνω από τη συμμετοχή στα γκρουπ με τις μανούλες του ΄12 μόνες μας θα είμαστε στο Μαιευτήριο!!!Πριβέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημερα, ζουζουνιτσα!! :P

Κι εδω ο καιρος μια απο τα ιδια... Μαυρος! Εχει κι ενα χαζο συνεχες φιλοβροχο εκνευριστικο.....:mad:

Καταλαβα..εσενα εγινε πιο αποτομα και σε εχει τρελανει ο μικρουλης! Σε εμενα εγινε καπως πιο σταδιακα... Αλλα και παλι καθε φορα που κλωτσαει....μεσα στη γλυκα ειμαι! Φανταζομαι τα μικροσκοπικα χερακια-ποδαρακια που το κανουν αυτο και λιωνω!!! Αλλα φοβαμαι ομως κιολας γιατι θεωρω πως ειναι πολυ ευαλωτα!! :rolleyes:

Παρεμπιπτοντως, σημερα εχω γιατρο στις 4μιση...:lol: Το βραδακι που θα γυρισουμε (ολοκληρο ταξιδι κανουμε γιατι ειναι στο Χαλανδρι..και συνηθως συνδιαζουμε καμια βολτουλα) θα μπω να γραψω νεα! :rolleyes:

Ετοιμη η λιστα αγορων;;; ;) Εβγαλες ακρη; Βαλε σε σειρα και ψωνια απο φαρμακειο για την περιποιηση του λωρου, τυχον πυρετο κ.α. Αν θες βοηθεια πες, εχω συγκεντρωσει μερικα... Ενα βασικο για τη δικη σου, αλλα και του μωρου την ευκολια ειναι το θερμομετρο πυρετου που θα επιλεξεις. Το εχω δει στην πραξη απο την ανιψουλα μου. Αν μπορεις, παρε αυτο το ψηφιακο αλλα με την ακτινα που το πας κοντα στο αφτακι του (οχι μεσα) και σε 1 δευτερολεπτο εχεις σωστα και ακριβη αποτελεσματα... Αντε βαλε στον ποπο οταν ειναι μικρουλη ή στο χερακι λιγο μετα και περιμενε.. Ταλαιπωρια! Ο αδερφος μου περσυ το ειχαν παρει 80 ευρω, αλλα βρηκα καλη μαρκα φετος στο mediamarkt με 50 περιπου. Ειναι ακριβο, αλλα αξιζει. Σκεφτειτε το. ;)

Οσο για την κλινικη καλα θα ηταν να ημασταν πριβε, αλλα οταν πηγα να δω δωματια ηταν ολα σχεδον φουλ! Ειχε και επισκεπτηριο... πανικος γινοταν!:rolleyes: Για να δουμε κι εκει πως θα τα παμε... Σημερα γενναει με προκληση μια αλλη κοπελα που ξερω εδω και κανα χρονο απο αλλο θεμα στο φορουμ αυτο, στο Ρεα και μαλλον θα κανει rooming in... Θα σου πω νεα μολις εχω!!!:P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...