Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Κι εμείς Ελένη, έτσι το χουμε στην Κρήτη..

.και πολύ αυστηρά μάλιστα...αλλά λόγου του ότι ο πεθερός μου ξαναυπηρχε, από τον άλλο του γιο....μου έκατσε μια χαρά του μπαμπά μου το όνομα....είχαμε πει αν το 2ο είναι κορίτσι να πάρει της πεθεράς μου, που δεν έχει άλλο με το όνομα της...αλλά τελικά δεν της έκατσε...άρα θα ξαναβγεί ο πεθερός μου ....

Α, μαλιστα.... Ετσι εξηγειται βεβαια... Τυχερος ο πεθερος σου που θα ακουσει το ονομα του 2 φορες! ;) Λεω κι εγω... Μου εκανε εντυπωση στην Κρητη και να μην το εχετε αυτο το εθιμο, να το πω...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Δεν μπήκα από χθες γιατί είχα λίγο πονοκέφαλο και ο υπολογιστής με ζαλίζει ελαφρώς...ευτυχώς μου πέρασε!

μόλις έκανα μοσχοβολιστά μπισκοτάκια και μύρισε όλο το σπίτι!!!

άραγε μετά με τον μπεμπάκο θα βρίσκω χρόνο για μαγειρική και ζαχαροπλαστική?ή θα το ρίξουμε στις σαλάτες για γρήγορα???

Και εμείς έχουμε ονοματάκι...Δημητράκης θα είναι ο μπεμπάκος στον πεθερό μου!

ευτυχώς κάναμε αγόρι γιατί και εμείς είχαμε θέμα με το όνομα...εγώ ήθελα αν είναι κορίτσι να το λέγαμε Αναστασία, στον μπαμπά μου, γιατί μου αρέσει πολύ σαν γυναικείο όνομα ενώ το Δημήτρης είναι το αγαπημένο μου για αγόρι...αλλά ο σύζυγος δεν συμφωνούσε και ήθελε στο όνομα του μπαμπά του ότι κ αν είναι...

είναι και το πρώτο εγγόνι και στις 2 οικογένειες οπότε δυσκόλεψαν τα πράγματα...

τη λύση την έδωσε ο μπεμπούλης μας :D:D:D


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Δεν μπήκα από χθες γιατί είχα λίγο πονοκέφαλο και ο υπολογιστής με ζαλίζει ελαφρώς...ευτυχώς μου πέρασε!

μόλις έκανα μοσχοβολιστά μπισκοτάκια και μύρισε όλο το σπίτι!!!

άραγε μετά με τον μπεμπάκο θα βρίσκω χρόνο για μαγειρική και ζαχαροπλαστική?ή θα το ρίξουμε στις σαλάτες για γρήγορα???

Και εμείς έχουμε ονοματάκι...Δημητράκης θα είναι ο μπεμπάκος στον πεθερό μου!

ευτυχώς κάναμε αγόρι γιατί και εμείς είχαμε θέμα με το όνομα...εγώ ήθελα αν είναι κορίτσι να το λέγαμε Αναστασία, στον μπαμπά μου, γιατί μου αρέσει πολύ σαν γυναικείο όνομα ενώ το Δημήτρης είναι το αγαπημένο μου για αγόρι...αλλά ο σύζυγος δεν συμφωνούσε και ήθελε στο όνομα του μπαμπά του ότι κ αν είναι...

είναι και το πρώτο εγγόνι και στις 2 οικογένειες οπότε δυσκόλεψαν τα πράγματα...

τη λύση την έδωσε ο μπεμπούλης μας :D:D:D

Γεια, Λιακι! :P

Εμεις σημερα βγηκαμε να φαμε εξω, πηγαμε στο kitchen bar ηταν ολα τελεια! Μιαμ!!! Μετα στη Γλυφαδα για καφε (ειχε ψοφοκρυο) και πριν λιγο γυρισαμε... Σιδερωσα λιγο και θα κανω τα φασολακια μου για αυριο..:rolleyes:

Σχετικα με τα ονοματα ετσι ειναι. Οταν το πρωτο ειναι αγορι ειναι πιο ευκολα τα πραγματα! Όταν ομως ειναι κοριτσακι, οπως καλη ωρα το δικο μας, προκυπτει ζητημα. Όλα ομως λυνονται... Καλη θεληση και συνεννοηση να υπαρχει...:rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Ελενίτσα!

ωραία που είναι στο kitchen!!!!!!!!Και το φαγητό του τέλειο!!!

τι φάγατε?

εγώ σήμερα είχα κάνει ψαρονέφρι με κινέζικο ρύζι:PΤο τσακίσαμε βέβαια!

Αυριο και εγώ φασολάκια θα κάνω!Αθάνατη ελληνική κουζίνα!

Τώρα θα πάμε ένα σινεμαδάκι να ξεσκάσουμε...βέβαια έξω έχει παγωνιά και θα πάμε με τα πόδια:eek::eek::eek:

άσε έχουμε φοβερό πρόβλημα με το παρκινγκ στη γειτονιά μας και κάτι τέτοιες μέρες αν πάρεις το αυτοκίνητο σου μετά δε βρίσκεις να παρκαρεις με τίποτα...θα πρέπει να το πάμε στο λιμάνι:eek::eek:

βλέπεις μένουμε σε λόφο και υπάρχει μόνο ένας δρόμος σε όλη την περιοχή που είναι και πυκνοκατοικημένη, και οι θέσεις για παρκάρισμα είναι συγκεκριμένες...αν είναι όλες πιασμένες απλά δεν έχει να παρκάρεις!!!

Ποιός να μου το έλεγε ότι στον Πειραιά βρίσκαμε ευκολότερα πάρκινγκ από ότι στη Σύρο!!!!!!!!!!!!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Ελενίτσα!

ωραία που είναι στο kitchen!!!!!!!!Και το φαγητό του τέλειο!!!

τι φάγατε?

εγώ σήμερα είχα κάνει ψαρονέφρι με κινέζικο ρύζι:PΤο τσακίσαμε βέβαια!

Αυριο και εγώ φασολάκια θα κάνω!Αθάνατη ελληνική κουζίνα!

Τώρα θα πάμε ένα σινεμαδάκι να ξεσκάσουμε...βέβαια έξω έχει παγωνιά και θα πάμε με τα πόδια:eek::eek::eek:

άσε έχουμε φοβερό πρόβλημα με το παρκινγκ στη γειτονιά μας και κάτι τέτοιες μέρες αν πάρεις το αυτοκίνητο σου μετά δε βρίσκεις να παρκαρεις με τίποτα...θα πρέπει να το πάμε στο λιμάνι:eek::eek:

βλέπεις μένουμε σε λόφο και υπάρχει μόνο ένας δρόμος σε όλη την περιοχή που είναι και πυκνοκατοικημένη, και οι θέσεις για παρκάρισμα είναι συγκεκριμένες...αν είναι όλες πιασμένες απλά δεν έχει να παρκάρεις!!!

Ποιός να μου το έλεγε ότι στον Πειραιά βρίσκαμε ευκολότερα πάρκινγκ από ότι στη Σύρο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φαγαμε για ορεκτικο μπουριτος με μοσχαρι, τσενταρ, λαχανικα και δε συμμαζευεται και πηραμε και 2 κυριως. Το ενα το δικο μου ηταν ενα τεραστιο σουβλακι γαλοπουλα με γλυκια σαλτσα και τηγανιτο ρυζι και του αντρα μου ηταν φιλεταρισμενο μπουτι κοτοπουλο με σαλτσα πεστο και κατι ψιλες τελειες τηγανιτες πατατουλες!!! Κολαση σου λεω... Σκασαμε! Και το δικο σας φαγητο ομως δεν παει πισω... Το κινεζικο ρυζι με τι ρυζι το κανεις;

Σινεμαδακι,ε; Ποια ταινια ειδατε;;;;

Με το παρκιν κι εμεις εχουμε θεμα, χαμος γινεται! Αλλα κι εκει αν εχει ενα δρομο η γειτονια σας ποιος πρωτος! Φανταζομαι! Το σπιτι ειναι καλο; Σας βολεψε;

(Τονισα τις ερωτησεις γιατι πεσανε πολλες!! χιχι)


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!μπρρρ κρύο σήμερα ε?

εμείς έχουμε και απαγορευτικό όπως συνήθως...

Ελενάκι μου πραγματικά κόλαση το φαγητό στο kitchen...μου τρέχουν τα σάλια και μόνο στη σκέψη:D:D:D

Λοιπόν, στο κινέζικο ρυζάκι βάζω συνήθως ρύζι μπασμάτι που είναι και αρωματικό, εχθές δεν είχα όμως και έβαλα agrino για πιλάφι και έγινε εξίσου καλό.Το βράζω πρώτα και το αφήνω να στεγνώσει και να κρυώσει καλά καλά και μετά αφού έχω τσιγαρίσει στο τηγάνι κρεμμυδάκι, πιπεριές και ότι άλλο σου κάνει κέφι(από ψιλικομμένο ζαμπόν μέχρι γαρίδες) ρίχνω μέσα και το ρύζι, αλατοπιπερώνω και ρίχνω και την απαραίτητη σόγια σως και έτοιμο!!!

Από ταινία είδαμε το Σερλοκ χολμς, είναι το δεύτερο που βγήκε και μας άρεσε πάρα πολύ!Γέλιο και περιπέτεια μαζί, αν δεν το είδατε να πάτε!

Τώρα σχετικά με το σπίτι, ήταν πολύ δύσκολο να βρούμε σπίτι εδώ στη Σύρο γιατί όσα είναι στην πόλη της ερμούπολης είναι παλιά κτίρια και αρκετά πυκνοκατοικημένα, ενώ στα χωριουδάκια εκτός πόλης έχει όμορφα σπίτια σαν εξοχικά με αυλές κτλ αλλά ΄συνήθως δεν έχουν θέρμανση και έχουν και πολύ υγρασία..

τελικά βρήκαμε στην ερμούπολη, πολύ κοντα στη δουλεια, ένα καινούριο διαμέρισμα στον 1ο όροφο δυόροφου κτιρίου, με 3 υπνοδωμάτια, 100 τετραγωνικά, πολλές ντουλάπες, βλέπουμε και τη θάλασσα από τα παράθυρα, αλλά εκτός από δυο μικρά μπαλκονάκια που είναι μόνο για άπλωμα ρούχων, δεν έχει βεράντες:-(:-(:-(:-(

αυτό για μένα είναι τεράστιο πλήγμα...στον πειραιά είχαμε τεράστιες βεράντες μπρος - πίσω και χειμώνα καλοκαίρι εκεί έπινα το καφεδάκι μου...τρελάινομαι για βεράντες:-(:-(:-(

προσπαθώ να το συνηθίσω γιατί από όλες τις άλλες απόψεις είναι πολύ καλό το σπίτι και άνετο αλλά...

πάντως μόλις τελειώσαμε την μετακόμιση εδώ είπα στον άντρα μου, τώρα ότι είναι το σπίτι είναι...εγώ δεν ξαναμετακομίζω μέχρι την επόμενη μετάθεση:o:o:oήταν τόοοοοσο κουραστικο!!!!!!!!!!

Eσεις σε ποιά περιοχή του Πειραιά μενετε?Το σπίτι καλό?Απο την φωτό στο fb φαίνεται πολύ όμορφο πάντως!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!μπρρρ κρύο σήμερα ε?

εμείς έχουμε και απαγορευτικό όπως συνήθως...

Ελενάκι μου πραγματικά κόλαση το φαγητό στο kitchen...μου τρέχουν τα σάλια και μόνο στη σκέψη:D:D:D

Λοιπόν, στο κινέζικο ρυζάκι βάζω συνήθως ρύζι μπασμάτι που είναι και αρωματικό, εχθές δεν είχα όμως και έβαλα agrino για πιλάφι και έγινε εξίσου καλό.Το βράζω πρώτα και το αφήνω να στεγνώσει και να κρυώσει καλά καλά και μετά αφού έχω τσιγαρίσει στο τηγάνι κρεμμυδάκι, πιπεριές και ότι άλλο σου κάνει κέφι(από ψιλικομμένο ζαμπόν μέχρι γαρίδες) ρίχνω μέσα και το ρύζι, αλατοπιπερώνω και ρίχνω και την απαραίτητη σόγια σως και έτοιμο!!!

Από ταινία είδαμε το Σερλοκ χολμς, είναι το δεύτερο που βγήκε και μας άρεσε πάρα πολύ!Γέλιο και περιπέτεια μαζί, αν δεν το είδατε να πάτε!

Τώρα σχετικά με το σπίτι, ήταν πολύ δύσκολο να βρούμε σπίτι εδώ στη Σύρο γιατί όσα είναι στην πόλη της ερμούπολης είναι παλιά κτίρια και αρκετά πυκνοκατοικημένα, ενώ στα χωριουδάκια εκτός πόλης έχει όμορφα σπίτια σαν εξοχικά με αυλές κτλ αλλά ΄συνήθως δεν έχουν θέρμανση και έχουν και πολύ υγρασία..

τελικά βρήκαμε στην ερμούπολη, πολύ κοντα στη δουλεια, ένα καινούριο διαμέρισμα στον 1ο όροφο δυόροφου κτιρίου, με 3 υπνοδωμάτια, 100 τετραγωνικά, πολλές ντουλάπες, βλέπουμε και τη θάλασσα από τα παράθυρα, αλλά εκτός από δυο μικρά μπαλκονάκια που είναι μόνο για άπλωμα ρούχων, δεν έχει βεράντες:-(:-(:-(:-(

αυτό για μένα είναι τεράστιο πλήγμα...στον πειραιά είχαμε τεράστιες βεράντες μπρος - πίσω και χειμώνα καλοκαίρι εκεί έπινα το καφεδάκι μου...τρελάινομαι για βεράντες:-(:-(:-(

προσπαθώ να το συνηθίσω γιατί από όλες τις άλλες απόψεις είναι πολύ καλό το σπίτι και άνετο αλλά...

πάντως μόλις τελειώσαμε την μετακόμιση εδώ είπα στον άντρα μου, τώρα ότι είναι το σπίτι είναι...εγώ δεν ξαναμετακομίζω μέχρι την επόμενη μετάθεση:o:o:oήταν τόοοοοσο κουραστικο!!!!!!!!!!

Eσεις σε ποιά περιοχή του Πειραιά μενετε?Το σπίτι καλό?Απο την φωτό στο fb φαίνεται πολύ όμορφο πάντως!

Καλημερα, ζουζουνιτσα! Καλημερα και σε ολα τα κοριτσια! :P

Αχ, κι εδω πολυ κρυο!! Αφου λεγαμε σημερα να παμε στο κεντρο μια βολτουλα, αλλα τελικα πηγε μονος του ο αντρας μου για κατι δουλειες που ειχαμε...:( Κι εγω ηθελα... Τουλαχιστον θα παμε το απογευμα μαζι στο ΙΚΕΑ για να δω για ραφακια που θελω και κανενα μικρο επιπλακι σα μικρη συρταριερα για το παιδικο δωματιο! :lol:

Κι εμας μας αρεσουν πααααρα πολυ τα κινεζικο φαγητα και φτιαξαμε τις προαλλες κινεζικο ρυζι μετα απο πολυ καιρο που ειχαμε να κανουμε, αλλα ενω εβρασα το ρυζι (μπασματι) συμφωνα με τις οδηγιες που εγραφε στο φακελακι, εγινε αρκετα μαλακο και ψιλολαπαδιασε και οσο κρυωνε κολλουσε και μεταξυ του. Ηταν ρυζι περισσοτερο για σουσι ετσι οπως ηταν κολλωδες παρα σπιρωτο για τηγανιτο ρυζι... Και την αλλη μερα που το τηγανισαμε ηταν αρκετα λαπαδερο...:( Δεν ξερω γιατι; Εσενα σου γινεται σπιρωτο;;;:rolleyes:

Ωραιο μου ακουγεται το σπιτι σας και ευρυχωρο!!! Τωρα οσον αφορα τις βεραντες ειναι ενα θεματακι κυριως για το καλοκαιρι καθως ειστε και σε νησι, εχετε και θεα στη θαλασσα...καταλαβαινω! Να σκεφτεσαι ομως οτι το σπιτι ειναι καλο και μεγαλο και σας βολεψε... Για μενα αυτο ειναι πιο σημαντικο...

Εμεις μενουμε σε οχι καλη περιοχη του Πειραια, στην Κοκκινια που ειναι τα ορια Πειραια και Νικαιας στην οδο Μεγαρων που αν και στενουτσικος δρομος ενος ρευματος εχει παρα πολυ κινηση γιατι ενωνει τον Πειραια με κορυδαλλο-νικαια κλπ. Δεν μας αρεσει το μερος, ειναι και στενουρα, δυσκολο το παρκαρισμα, φασαρια αρκετη (ειμαστε κι εμεις στον πρωτο οροφο) και τετοια.. Ευτυχως εχει μια μικρη πιλοτη που εχουμε παρκαρει το μεγαλο αμαξι μας το οποιο και κουναμε σπανια και βαζουμε και τη μηχανη. Το αλλο το c2 το βαζουμε αποδω κι αποκει τριγυρω!:rolleyes:

Για να πουμε και τα καλα του σπιτιου βεβαια, ειναι ανετο σχετικα 95 τ.μ. με 2 υπνοδωματια (αν και θελαμε 3, δε βρηκαμε), 2 μεγαλες ντουλαπες σε αυτα (εχουμε βολεψει ανετα ολα τα πραγματα μας ευτυχως και εχει και χωρο για του μωρου καποια), πολλα ντουλαπια στην κουζινα και μεγαλη-ανετη σαλοκουζινα. Το βασικο για μενα ειναι οτι ειναι καινουριο, πρωτοι εμεις μπηκαμε και προσεγμενο στην κατασκευη του. Εχει ευτυχως χοντρα κουφωματα και η φασαρια μετριαζεται, τωρα το καλοκαιρι τι θα κανουμε δεν ξερω! Παντως δεν ειναι να πολυανοιγεις γιατι εκτος απο τη φασαρια εχει και αρκετο καυσαεριο....:confused: Για να καταλαβεις πλενεις τη βεραντα (ειναι μεγαλη η μπροστινη, αλλα τι να την κανω; Να κατσω στη βαβουρα; ) και σε 10 μερες το πολυ ειναι μαυρη! Μονο απο πισω ανοιγω για να αερισω... Τωρα με το μωρο θα ειναι ακομη πιο ζορικα τα πραγματα! Οπως καταλαβες μια χαρα ειστε στο νησι! ;) Κι εγω δεν μετακομιζω, αλλη φορα εδω. Κουραστηκα!

Τωρα θα με ρωτησεις "Γιατι το νοικιασατε το σπιτι αφου εχει τοσα αρνητικα;" και δικιο θα εχεις.... Η απαντηση ειναι οτι το καλοκαιρι ημασταν Καβαλα στα πεθερικα και εγω δουλευα Κομοτηνη απο Σεπτεμβρη, δεν ειχα παρει ακομη αποσπαση και πηρα αδεια 4 μερουλες για να κατεβουμε Αθηνα και να βρουμε σπιτι και -προσεξε- να ερθουν και τα πραγματα με τη μεταφορικη γιατι απο το αλλο σπιτι επρεπε να φυγουμε!!! Απο το ιντερνετ κοιτουσα για σπιτι και εκλεισα 2-3 ραντεβου με μεσιτες ετσι ωστε να μην ψαχνουμε στα τυφλα αυτες τις 4 μερες που μετα βιας ειχαμε....:confused: Ηταν 10-14 Σεπτεμβρη και το καλυτερο δεν σου το ειπα ακομη...χεχεχε Τη μερα που κατεβηκαμε απο Καβαλα για να μαζεψουμε τα τελευταια στις 10 Σεπτ. (στον κορυδαλλο ειχαμε τα πραγματα μας) κανω τεστ και βλεπω οτι ειμαι εγκυος!!!! Ε ρε γλεντια!!! Αντε να κανω δουλειες! Αντε να γυρναω για σπιτι.... Ειχα και την παλινδρομη πιο πριν και καταλαβαινεις.... Ολα ο νατρας μου τα εκανε, εγω ημουν η συνοδεια!!! :tongue: Αρα ειδαμε αυτο το σπιτι καινουριο και μεγαλο, ειχαμε φαει ακυρο και απο 1-2 αλλα που ειδαμε (δε μας αρεσαν) και το κλεισαμε! 550 ευρω. Για Αθηνα νορμαλ ειναι.... Σε ζαλισα,ε; Εμεις να δεις εκεινες τις μερες!!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ δε με ζάλισες καθόλου!!!

Να ήξερες πόσο σε καταλαβαίνω...και εμείς είχαμε έρθει στη Σύρο γαι 3 μέρες πέρισυ το Πάσχα για να βρούμε σπίτι, και μέναμε σε ξενοδοχείο, είχαμε νοικιάσει και ένα παπάκι και έπρεπε να βρούμε σπίτι μέσα σε εκείνο το τριήμερο γιατί δεν προλαβαίναμε να ξαναπάμε μετά λόγω δουλειάς...

και όταν τελικά κάναμε την μετακόμιση από τον πειραιά, την προηγούμενη πακετάραμε όλα τα πράγματα, το πρωί τα φορτώσαμε στο φορτηγό και το μεσημέρι είμασταν στο νησί........μόνοι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!Χωρίς τα πράγματα γιατί το φορτηγό τελικά ήταν υπέρβαρο και δεν μπήκε στο καράβι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ούτε εσώρουχα για να αλλάξουμε δεν είχαμε μαζί μας:eek::eek::eek::eek:

άσε φάγαμε μεγάλη ήττα με τη μετακόμιση...τα πράγματα μας ήρθαν μετά από 2 μέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ, εσύ ήσουν και έγκυος...ξέρω πως είναι... από τη μία θέλεις να βρεις όσο καλύτερο σπίτι μπορείς από την άλλη σε πιέζει ο χρόνος είναι και το ζόρι της μετακόμισης...πάντως και για εμάς το βασικό είναι να είναι καινούριο το σπίτι και να μην έχει προβλήματα...και όσο να ναι τα καινούρια είναι και πιό λειτουργικά!!!

Τουλάχιστον εσύ έχεις να ελπίζεις πως σε λίγα χρονάκια θα πας στην θεσσαλονίκη και όλα θα είναι μια χαρά!!!

παρέες έχετε στον Πειραιά ή όχι ακόμα?

εμείς εδώ πολύ λίγα πράγματα...ειδικά εγώ σχεδόν καθόλου...ο άντρας μου παίζει και μπάλα και έχει κάνει έναν κύκλο αλλά είναι κάπως κλειστοί οι άνθρωποι εδώ...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ, σχετικά με το ρύζι, θα το βράζεις λίγο λιγότερη ώρα από τις οδηγίες να γίνει σπυρωτό και μόλις βράσει θα το βάλεις σε ένα ταψι απλωμένο για να κρυώσει καλά καλά, αλλιώς λασπώνει!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ δε με ζάλισες καθόλου!!!

Να ήξερες πόσο σε καταλαβαίνω...και εμείς είχαμε έρθει στη Σύρο γαι 3 μέρες πέρισυ το Πάσχα για να βρούμε σπίτι, και μέναμε σε ξενοδοχείο, είχαμε νοικιάσει και ένα παπάκι και έπρεπε να βρούμε σπίτι μέσα σε εκείνο το τριήμερο γιατί δεν προλαβαίναμε να ξαναπάμε μετά λόγω δουλειάς...

και όταν τελικά κάναμε την μετακόμιση από τον πειραιά, την προηγούμενη πακετάραμε όλα τα πράγματα, το πρωί τα φορτώσαμε στο φορτηγό και το μεσημέρι είμασταν στο νησί........μόνοι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!Χωρίς τα πράγματα γιατί το φορτηγό τελικά ήταν υπέρβαρο και δεν μπήκε στο καράβι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ούτε εσώρουχα για να αλλάξουμε δεν είχαμε μαζί μας:eek::eek::eek::eek:

άσε φάγαμε μεγάλη ήττα με τη μετακόμιση...τα πράγματα μας ήρθαν μετά από 2 μέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ, εσύ ήσουν και έγκυος...ξέρω πως είναι... από τη μία θέλεις να βρεις όσο καλύτερο σπίτι μπορείς από την άλλη σε πιέζει ο χρόνος είναι και το ζόρι της μετακόμισης...πάντως και για εμάς το βασικό είναι να είναι καινούριο το σπίτι και να μην έχει προβλήματα...και όσο να ναι τα καινούρια είναι και πιό λειτουργικά!!!

Τουλάχιστον εσύ έχεις να ελπίζεις πως σε λίγα χρονάκια θα πας στην θεσσαλονίκη και όλα θα είναι μια χαρά!!!

παρέες έχετε στον Πειραιά ή όχι ακόμα?

εμείς εδώ πολύ λίγα πράγματα...ειδικά εγώ σχεδόν καθόλου...ο άντρας μου παίζει και μπάλα και έχει κάνει έναν κύκλο αλλά είναι κάπως κλειστοί οι άνθρωποι εδώ...

Ειχατε κι εσεις ζορια στη μετακομιση.... Ακου υπερβαρο το φορτηγο.... Τι γκαντεμια!!!:( Ολα της μετακομισης δυσκολα.....

Οσο για τη Θεσσαλονικη, εχουμε κομη 3 γεματα χρονακια, αλλα τουλαχιστον θα παμε!! Πώς και τι το περιμενουμε!!! :rolleyes:

Απο παρεες εδω εχουμε μονο 1 ζευγαρι. Η κοπελα ειναι φιλη μου απο την Κερκυρα που διοριστηκα το 2007. Κρατησαμε επαφη και απο περσυ που ηρθαμε κι εμεις εδω (ειναι αυτη με τον αντρα το λιμενικο που σε ειχα ρωτησει αν τον ξερει ο αντρας σου) κανουμε παλι παρεα. Αλλα εχουμε μονο αυτους. 1-2 ζευγαρια που εχουμε απο φιλους του αντρα μου δεν κανουμε καθολου παρεα. Δεν ξερω γιατι, δεν εκατσε! Ειναι και εδω καπως κλειστοι μερικοι ανθρωποι... Αλλα και με αυτο το ζευγαρι μη φανταστεις ειμαστε μαζι καθε 3 και λιγο. 1-2 φορες το μηνα αν βρεθουμε καλα ειναι...:rolleyes:...Οποτε καταλαβαινεις..ειμαστε εγω κι ο αντρουλης μου!!! :P Καλα ειναι, δε μας κοστιζει κιολας! Τωρα ειδικα με το μωρακι.... Δε θες και τιποτα αλλο! :D

Δηλαδη το ρυζακι να το βραζεις λιγοτερο... Αυτο με το ταψι καλο κολπακι!:P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια, τι κάνετε!;) Μια χαρά σας ακούω...

Σας παρακολουθώ από το κινητό...να δω πότε θα παραγγείλω αυτό το καλώδιο για το λαπτοπ...να μπορώ να μπαίνω από το σπίτι πιο συχνά...

Ελένη τι μου θύμισες τώρα..με την Γλυφάδα...το kitchen...τα κινέζικα κλπ...Αχ, παλιά ωραία χρονάκια...Ημουν Αθήνα 10 χρόνια...πρώτα φοιτήτρια, μετά δουλειά...τι ωραία χρόνια...Γλυφάδα ήταν το στέκι μου, γιατί έμενα Αργυρούπολη...Κάθε τρεις και λίγο Γλυφάδα ήμουν, μία για καφεδάκι, μία για ποτάκι...για ψώνια...μετά αποφάσισα να έρθω στα Χανιά, Πάτρια Εδάφη βλέπεις...όχι δηλαδή ότι το μετάνιωσα, αλλά θυμήθηκα λίγο τα παλιά μου... Μετά ανέβαινα 2 - 3 φορές το χρόνο για ψώνια...τώρα με τον παίδαρο...εδώ και 2,5 χρόνια τα έχω ξεχάσει όλα...και προβλέπω ότι λίγο με τον επόμενο παίδαρο, και λίγο με την κρίση...θα τα ξεχάσω για πολύ ακόμη....αλλά τέλος πάντων...εμείς να είμαστε καλά...ο αντρούλης μου και τα ζουζουνάκια μας!!!

Τι άλλα παιδιά? με το θεματάκι μας...έχετε σκεφτεί καθόλου για τα βλαστοκύταρρα? :rolleyes:θα τα κρατήσετε?

Εγώ στον Χρήστο τα κράτησα...το θεωρώ ως κάτι καλό....τώρα δεν ξέρω τι θα κάνουμε (και νιώθω τύψεις, αν δεν τα καταφέρουμε να κάνουμε τα ίδια πράγματα και για τον Γιωργάκη...) γιατί τα οικονομικά με την κρίση, ζορίζουν λίγο...(ως πολύ, θα 'λεγα...) θα το αποφασίσουμε την τελευταία στιγμή...σύμφωνα με το πως θα είμαστε τότε...:confused::confused::confused:

Περιμένω νέα σας...

Πολλά φιλιά και ...όνειρα γλυκά!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γλυκουλες μου! Καλημερα!!!

Τωρα σηκωθηκα η γαιδουρα.... Ειναι που σηκωθηκε ο αντρας μου στις 5 να παει για δουλεια και οταν ειναι πρωινος και σηκωνεται τοτε ξυπναω κι εγω, παω τουαλετα, του κανω λιγη παρεα και οταν φευγει κατα τις 5μιση, στριφογυριζω και δεν μπορω να ξανακοιμηθω! Σημερα π.χ. ξανακοιμηθηκα στις 7μιση σχεδον και σηκωθηκα 11μιση...

Κατερινακι, ησουν κι εσυ στα μερη εδω,ε;;; 10 χρονια;;; Αααα, πολλα! Αρα τα ξερεις καλυτερα απο εμας!! Καλε τι χαμος στη Γλυφαδα... Οποτε ετυχε να παμε για καφε ηταν Κυριακη και γινοταν παντα χαμος! Τα μαγαζια γεματα.... Ωραια ειναι, απλα εμας μας πεφτει λιγο μακρια.... Ψωνιζες κι απο εκει;; Πανακριβα δεν ειναι;;; Ουτε που τολμαω να μπω σε μαγαζι! Νομιζω οτι πληρωνεις και τις ανασες που παιρνεις! χιχιχι

Για τα βλαστοκυτταρα περσυ που ειχα την παλινδρομη και πριν παλινδρομησει, ειχαμε πει με τον αντρα μου να τα δωσουμε καθως στο Λητω που μπαινοβγαιναμε για χοριακες κλπ ειχαμε δει σε μια μεγαλη οθονη που διαφημιζε διαφορα οτι ειναι δωρεαν! Δεν ξερω αν δεν καταλαβαμε καλα, αλλα νομιζω οτι το εγραφε οτι δινεις δωρεαν τα βλαστοττυταρα με τη γεννα. Οποτε ειπαμε γιατι οχι, να το κανουμε... Τωρα ομως που αλλαξαν τα πλανα μας και πρωτα ο Θεος θα γεννησουμε στο Ρεα, εκει σιγουρα δεν ειναι δωρεαν απο ο,τι ειδα στο ιντερνετ και το θεμα ειναι πως δεν εχουμε ιδεα για το ποσο παει το μαλλι! Την αλλη φορα που θα παω λιγο πριν γεννησω για τα τελευταια θα το ρωτησω και θα αποφασισουμε! Εσυ Κατερινα αφου στον πρωτο σου τα εδωσες θα ξερεις ποσο ειναι περιπου αν και εδω Αθηνα θα ειναι και αυτο πιο ακριβο! Μη μου πεις κανενα 1000 ευρω... γιατι ηδη για κλινικη και γιατρο θα δωσουμε 4500.... Ωχ! Ας ειναι καλα τα ζουζουνια μας!!!

Ασχετο, αλλα παρηγγειλα μεσω ιντερνετ εναν υπνοσακο απο μια εταιρια πολυ καλη που εχει μονο τετοια και ειναι αυτη:

http://www.thedreambag.gr/index.php?cPath=0_1_3

Αυτον τον ροζ πηρα και μολις μου ηρθε! Πηρα 0-6 μηνες με 1 tog που ειναι ανοιξιατικος ας πουμε στο παχος. Μεχρι και Ιουνιο ανετα το βαζεις και απο Σεπτεμβρη παλι απο ο,τι το πιανω. Ιδιους εχει και χειμωνιατικους με 2.5 tog και αυτο που θελω να σε ρωτησω Κατερινα, εσυ θα ξερεις, ειναι για το αμανικο της υποθεσης.. Αντε ο ανοιξιατικος ειναι αμανικος και το μωρο θα εχει στα χερακια ενα λεπτο φορμακι, σωστα; Αντε και ενα σεντονακι απο πανω, εκτος αν παει πολυ. Το χειμωνα τι γινεται με το αμανικο;;; Τα χερακια θα παγωσουν αν ειναι απέξω με ενα φορμακι μονο. Θα της βαζω τον υπνοσακο και θα ριχνω και κουβερτουλα για τα χερακια; Ρωταω γιατι στα μαγαζια που εψαξα και σε αυτη που τελικα παρηγγειλα που ειναι και καλη εταιρια οι περισσοτεροι υπνοσακοι ειναι αμανικοι! Λιγοι εχουν χερακια και δεν ξερω αν βολευουν κιολας... Τι ξερεις γι αυτο; Παντως ο ανοιξιατικος που πηρα ειναι τρελα!!

Αυτα για τωρα.... Περιμενω νεα σας!!!

Φιλακια πολλα στις κοιλιτσες!!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και σπορακια!!!!!

Αχ Γλυφαδα, τι ωραια (Ελληνικο εχω μεγαλωσει και μπορω να πω οτι την ξερω ολη), δυστυχως μου πεφτει μακρια πια......οσον αφορα την αγορα βρισκεις τα παντα, εγω την λατρευα!!!!

Εχω καιρο να μπω και εχετε αναφερθει σε τοσα θεματα που θα ηθελα να σχολιασω........

Ας αρχισω με τα προσφατα.

Εμεις στον Νικολα τα κρατησαμε βλαστοκυτταρα και ομφαλιο (1700 ευρω), το ιδιο μαλλον θα κανουμε και τωρα που το Λητω εχει ριξει τιμη(νομιζω δωρεαν ομφαλιοπλακουντικο αιμα και πληρωνεις το λωρο αν θες να τον κρατησεις καπου 700 ευρω).

Δεν ξερω αν αξιζει τελικα, ειναι μεγαλη κουβεντα, αλλα πιο πολυ στηριζεσαι στο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο οτι αν χρειαστει κατι, μια στο εκατομυριο θα εχεις κανει οτι μπορουσες.....

Εγω υπνοσακο στον Νικολα πηρα φετος, με χερια και ποδια(σαν ολοσωμη φορμα) και ειναι η καλυτερη αγορα που εχω κανει, γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να μεινουν τα σκεπασματα πανω του. Περισυ δεν ειχα τετοιο προβλημα, δεν πολυκουνιωταν στον υπνο(αν και ειναι παιδακι που τα εκανε ολα νωρις), οποτε επελεγα με τι θα τον σκεπασω και με τι θα τον ντυσω αναλογα με την θερμοκρασια.

Αυτο με τα χερακια εξω παντως το εχω και εγω απορια γιατι αν το σκεπασεις με κουβερτα θα ειναι υπερβολικο για το σωματακι και μην ξεχνας οτι τα μωρακια μεχρι 6 μηνων εχουν προβλημα με την ρυθμιση της θερμοκρασιας τους.

Πρεπει να επιστρεψω στην δουλεια, φιλια τα λεμε παλι.....


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Κατερινάκι μου έδωσες έναυσμα με τον δικό σου και την πιπίλα και δεν του ξαναέδωσα κι εγώ του Γιάννη, καλά το πήρε, μια βδομάδα την έχω φυλάξει, του είπα πως την ξεχάσαμε στο χωριό του μπαμπά, λίγο το βράδυ την ψάχνει αλλά του περνάει γρήγορα! Άντε να κόψουμε και τις πάνες τώρα, και θα είμαστε έτοιμοι για τον ερχομό της μπέμπας, αν τα καταφέρουμε βέβαια, είναι και ο χειμώνας και αν έχουμε πολλά ατυχήματα θα πρέπει να πλύνουμε ένα κάρο ρούχα!

Εχτές πήγα να βρω το γιατρό το γνωστό σας στο νοσοκομείο, δεν τον πέτυχα γιατί ήταν χειρουργείο όμως, δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη να με αναλάβει βέβαια, όλες οι έγκυες εδώ αυτόν θέλουν και θα του έχουν πέσει πολλά στο κεφάλι!

Θα δούμε βέβαια, μου είπε και ο γιατρός που πάω έξω ότι έχουν κάνει αίτημα στις κλινικές να μην πληρώνουμε εμείς τα νοσήλεια αλλά να τα παίρνουν κατευθείαν από τα ταμεία, πράγμα πολύ καλό για εμάς γιατί στη γέννα θα πληρώνουμε μόνο το γιατρό, μακάρι να γίνει κι αυτό!

Κρύο θα έχει στην Αθήνα σήμερα πολύ ε, εδώ παλεύεται κάπως!

Για χιόνι δηλαδή δε τον βλέπω να κάνει εδώ.

Ευτυχώς μου πέρασε η φαγούρα στην κοιλιά, και με τις καούρες καλύτερα λιγάκι.

Κι εγώ Αθήνα σπούδασα, Παγκράτι μεριά έμενα, ωραία χρόνια αυτά ρε κορίτσια! Το 2006 τελείωσα και κατέβηκα στα πάτρια! Αx στα fridays μου άρεσε εμένα, σε ένα ιταλικό στο Παγκράτι που τρώγαμε πίτσα-μακαρονάδες, παντού ωραία ήταν, έχει τόσα μέρη η Αθήνα να πας! τι μου θυμίσατε τώρα!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Κατερινάκι μου έδωσες έναυσμα με τον δικό σου και την πιπίλα και δεν του ξαναέδωσα κι εγώ του Γιάννη, καλά το πήρε, μια βδομάδα την έχω φυλάξει, του είπα πως την ξεχάσαμε στο χωριό του μπαμπά, λίγο το βράδυ την ψάχνει αλλά του περνάει γρήγορα! Άντε να κόψουμε και τις πάνες τώρα, και θα είμαστε έτοιμοι για τον ερχομό της μπέμπας, αν τα καταφέρουμε βέβαια, είναι και ο χειμώνας και αν έχουμε πολλά ατυχήματα θα πρέπει να πλύνουμε ένα κάρο ρούχα!

Εχτές πήγα να βρω το γιατρό το γνωστό σας στο νοσοκομείο, δεν τον πέτυχα γιατί ήταν χειρουργείο όμως, δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη να με αναλάβει βέβαια, όλες οι έγκυες εδώ αυτόν θέλουν και θα του έχουν πέσει πολλά στο κεφάλι!

Θα δούμε βέβαια, μου είπε και ο γιατρός που πάω έξω ότι έχουν κάνει αίτημα στις κλινικές να μην πληρώνουμε εμείς τα νοσήλεια αλλά να τα παίρνουν κατευθείαν από τα ταμεία, πράγμα πολύ καλό για εμάς γιατί στη γέννα θα πληρώνουμε μόνο το γιατρό, μακάρι να γίνει κι αυτό!

Κρύο θα έχει στην Αθήνα σήμερα πολύ ε, εδώ παλεύεται κάπως!

Για χιόνι δηλαδή δε τον βλέπω να κάνει εδώ.

Ευτυχώς μου πέρασε η φαγούρα στην κοιλιά, και με τις καούρες καλύτερα λιγάκι.

Κι εγώ Αθήνα σπούδασα, Παγκράτι μεριά έμενα, ωραία χρόνια αυτά ρε κορίτσια! Το 2006 τελείωσα και κατέβηκα στα πάτρια! Αx στα fridays μου άρεσε εμένα, σε ένα ιταλικό στο Παγκράτι που τρώγαμε πίτσα-μακαρονάδες, παντού ωραία ήταν, έχει τόσα μέρη η Αθήνα να πας! τι μου θυμίσατε τώρα!

Γεια σου Σισακι!!! Που χαθηκες εσυ καλε;;;

Κι εσυ αναμνησεις απο Αθηνα,ε;;;; Καλα ειναι μωρε, εχει πολλα να κανεις, σε πολλα μερη να πας, αλλα θελει και ενα καρο λεφτα... Ασε που με μωρο δεν μπορεις να κανεις και πολλα... Οποτε τι μενει; Η αποσταση απο τους δικους μας..... Αχ!

Με βλαστοκυτταρα τι εκανες στον πρωτο σου;; Επειδη με μπερδευουν οι μηνες - βδομαδες, εσυ που εισαι 26 βδομαδες και κατι εχεις μπει στον 7ο ή οχι ακομη; Αν ναι, ποτε μπηκες;;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...