Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Περαστικά Κατερινάκι μου, ταλαιπωρηθήκατε λιγάκι ε???

Θα του περάσει του μικρούλη, τι γλυκός που γελάει με το wipe out!κάτι τέτοιες στιγμές είναι ανεκτίμητες!!!

Πολλές φορές αναρωτιέμαι και εγώ πως τα βγάζουν πέρα στη δεύτερη και τρίτη εγκυμοσύνη με τα κουτσούβελα γύρω γύρω!!!

εγώ δεν κάνω τίποτα εκτός από μαγείρεμα και ήδη έχω βγει νοκ-αουτ από τη μέση:(:(:(Μέχρι το τέλος δεν θα μπορώ να σταθώ όρθια, μεγαλο ζόρι ρε κορίτσια...και την άλλη βδομάδα θα πάμε να ψωνίσουμε τα ψώνια του μπέμπη...με καροτσάκι πρέπει να με πάει ο αντρούλης μου:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αυριο θα βάψουμε το δωμάτιο του μικρού μας!Πρασινάκι με απαλό κίτρινο..ελπίζω να βγει καλό!

Καλημερα!!! :P

Τι ακουω;;; Αρχισαν τα οργανα και οι προετοιμασιες;;;; χιχιχι Τελεια! Τελικα θα το βαψετε το δωματιο;; Ωραια! Εχεις βρει περιπου τι θα ψωνισεις και απο που; Τωρα απο Δευτερα ξεκινατε; Ωραια νεα!!

Αστα κι εγω με τη μεση..... Απορω αργοτερα τι θα γινει! Δεν εχουμε βαρυνει ακομη....:confused:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας και από εμάς!!!!!!!!!!!!!

Ευτυχώς σήμερα είμαστε καλύτερα...μάλλον είμαστε καλύτερα από εχθές το απόγευμα, που δεν ξανακάναμε εμετό...όμως κάνουμε κάτι δεκατάκια, και είμαστε και λίγο κακοδιάθετοι, ώρες - ώρες...μάλλον απ΄ότι μου δείχνουν αυτά που μου λέει τον πόνάει το κεφαλάκι του...του δίνω ντεπονάκι και είναι μια χαρά μετά...εύχομαι αύριο να είναι καλά, για να τον στείλω παιδικό....

Παιδια είχε πλάκα το πρωί...σήμερα είχαμε μια υπέροχη, ηλιόλουστη καλοκαιρινή μέρα, με πολύ ζέστη...και του είπαμε να τον πάμε βόλτα...

Μαμά: Χρήστο να πάμε βόλτα στην θάλασσα (εννοούσα το λιμάνι) να

περπατήσουμε?

Χρήστος: Όκι, παιχιγια=παιχνίδια!!!!!!!

Πεθάναμε στο γέλιο με τον άντρα μου...τον έχουμε πάει κανα δυο φορές σε έναν παιδότοπο...και του αρέσει πολύ...οπότε τώρα το έχει βρει...όποτε πούμε για βόλτα...θέλει να πηγαίνουμε εκεί....δηλαδή κι εγώ άλλο που δεν θέλω...είναι το μόνο μέρος που μπορούμε να πάμε καιι να πιούμε έναν καφέ!!!

Λία, να αγοράσετε χρώματα οικολογικά...δεν θα μυρίζει καθόλου το δωμάτιο, σχεδόν από την πρώτη ημέρα...

Άντε Λία με το καλό τα ψώνια, να μας πεις τι ψωνίσατε!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια εγώ ένα περίεργο πράγμα, δεν με πιάνει η μέση μου, αλλά πιάνεται το αριστερό μου πόδι, και όταν είναι σηκωθώ δεν μπορώ να κουνήσω...(κατι τέτοια άκουγα από την συγχωρεμένη την γιαγιά μου...άχχχ, και να που λέω τα ίδια τώρα....) και βέβαια είναι καθαρά θέμα εγκυμοσύνης, γιατί δεν είχα τέτοια θέματα πριν!!! Τι να πω, εύχομαι...και μη χειρότερα σε όλες μας...

Φιλιάαααααααααααααααααααα


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ, και εδώ σήμερα είχα πολύ ωραια μέρα και πήγαμε για καφεδάκι και μετά φάγαμε έξω...αλλά την πάτησα κορίτσια, έχω ξεσυνηθίσει τα βαριά και τα τηγανιτά φαγητά, αφού τρώω πάντα στο σπίτι και τα μαγειρεύω εγώ, και στο ταβερνάκι φάγαμε τηγανιτούς μεζέδες και έγινε το στομάχι μου χάλια...με έπιασε και η κοιλιά μου και το απόγευμα πέρασα ένα μισάωρο στην τουαλέτα:-(:-(:-(

τρόμαξα λίγο για τον μπεμπάκο αλλά με άρχισε παλι στις κλωτσιές πριν από λίγο οπότε όλα καλά!!!

Βρε κορίτσια όταν με κλωτσάει πολύ ώρα και συνεχόμενα νιώθω ότι κάτι θέλει και θέλω να τον πάρω αγκαλιά!!!!!!!!Το ξέρω ότι είναι τρελό αλλά αυτό το συναίσθημα μου έρχεται!!!

και εχθές το βράδυ είχαμε πάει σινεμά και είδαμε "το κορίτσι με τα τατουαζ"που είναι ψιλοθρίλερ (πολύ ωραίο, Ελένη να πάτε να το δείτε) και επειδή με έπιασε άγχος, ο μικρούλης μου τρελάθηκε να κλωτσάει...νόμιζα θα πεταχτεί έξω από την κοιλιά!!!!!!!

Ελενάκι μου την παρασκευή θα πάμε Αθήνα οπότε η μεγάλη αναζήτηση για ψώνια θα ξεκινήσει από την ε΄πόμενη Δευτέρα!!!

Ανυπομονώ και έχω και ένα άγχος για τον τελικό λογαριασμό....πολλάααααα έξοδα!!!!!!!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ζουζουνες!!! :P

Αχ, με τις κοτες σημερα σηκωθηκα.... Καποια πρωινα κατι με πιανει και δεν μπορω να κοιμηθω αλλο.... :mad: Και τι να κανω απο τωρα;;; Βαριεμαι!!! Κοιμαται και ο αντρας μου και δεν μπορω να κανω και φασαρια.... :rolleyes:

Αντε, Κατερινακι μου, ευτυχως του περασε γρηγορα του Χρηστακη η ιωση... Ευτυχως! Ελπιζω τωρα που γραφω να του εχουν περασει και τα δεκατακια και να παιρνει τα πανω του το αγορακι μας!! ;) Του αρεσε στον παιδοτοπο,ε;;; Ε,φυσικα! Αυτα τρελαινονται εκει... Τη χαρα τους βρισκουν κι εμεις πινουμε και τον καφε μας ανετα! Ολοι ευχαριστημενοι βγαινουν απο κει λοιπον! Τωρα βεβαια δεν ξερω πώς ξεκολλανε απο εκει οταν ερθει η ωρα να φυγεις.. Με κλαματα;;;; Ελπιζω οχι! :rolleyes:

Λια μου, περασε η κοιλιτσα;;;; Εγω το διατηρω εκπαιδευμενο το στομαχι μου γιατι ολο και τρωμε λιχουδιες απο εξω.... Τις λιμπιζομαι, δεν μπορω μονο να μαγειρευω σπιτι και τιποτα απ'εξω..... Γι αυτο το λογο παιρνω καθημερινα καποιες βιταμινες. Μου τις συστησε ο γιατρος μου οταν τον ρωτησα αν κανει να παρω. Τωρα τα κιλα μπαινουν περισσοτερα φυσικα, αλλα τι να κανω.... Ειμαι λιγουρα!!!!

Σε μια βδομαδα αρχισουν τα ψωνια σας,ε;;; Με το καλο! Ποσε μερες θα μεινετε Αθηνα; Να μπαινεις να μας λες τι αγοραζετε αν μπορεις! :D Εμεις απο τα χοντρα εχουμε τελειωσει. Μονο το θηλαστρο εμεινε και μετα πιο ψιλα πραγματακια και το μεγαλο κρεβατακι που θα παρουμε τον αυγουστο μαλλον. Για την ωρα εχω το λικνο της κουνιαδας μου.

Αυριο πρωι παω για καμπυλη σακχαρου..... :o Τρεμω!!!! Ετσι και δε βγει καλη και μου κοψει μαχαιρι τα γλυκα δεν ξερω τι θα κανω.... Οταν εχω νεοτερα θα σας ενημερωσω....


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Ελενίτσα φαντάζομαι θα είσαι σε κάποια βιοιατρική και θα κάνεις την καμπύλη σου ε???

τι βαρετή εξέταση...2 ώρες χαμένες από τη ζωή μας:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου...ελπίζω να μη χρειαστεί να κόψεις καμία λιχουδιά:D:D:DΕγώ αν και δεν είμαι ιδιαίτερα λιχούδω, όταν μου λένε να μη φάω κάτι, κολλάει το μυαλό μου και θέλω να το φάω:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Ελπίζω να μη μου μοιάζει στο πείσμα και στον εγωισμό ο μπεμπάκος μου!!!!!!!!!

Το βάψαμε το δωματιακι μας και έγινε πολύ χαρούμενο και φωτεινο!

μένει τώρα να το γεμίσουμε πράγματα!!!

ελπίζω να μπορώ να μπαίνω να σας ενημερώνω τις ημέρες που θα λείπω, για να μου λέτε και τη γνώμη σας:wink:;-):wink:

Χθες το απόγευμα πήγα και σε ένα σεμινάριο που οργανώνουν οι μαιες του νοσοκομείου εδώ στη σύρο και μου άρεσε πολύ!

βέβαια το χθεσινό ήταν γενικά για την εγκυμοσύνη και τις αλλαγές, το επόμενο θα είναι για τον τοκετό!!!!!Ελπίζω να προλάβω να γυρίσω, γιατί είπαν σε 2 βδομάδες ότι θα γίνει και ίσως να μην έχω έρθει:(:(:(

πάντως είναι πολύ καλή πρωτοβουλία, και οι μαίες μου φάνηκαν πολύ ευγενικές και καλές!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Ελενίτσα φαντάζομαι θα είσαι σε κάποια βιοιατρική και θα κάνεις την καμπύλη σου ε???

τι βαρετή εξέταση...2 ώρες χαμένες από τη ζωή μας:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου...ελπίζω να μη χρειαστεί να κόψεις καμία λιχουδιά:D:D:DΕγώ αν και δεν είμαι ιδιαίτερα λιχούδω, όταν μου λένε να μη φάω κάτι, κολλάει το μυαλό μου και θέλω να το φάω:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Ελπίζω να μη μου μοιάζει στο πείσμα και στον εγωισμό ο μπεμπάκος μου!!!!!!!!!

Το βάψαμε το δωματιακι μας και έγινε πολύ χαρούμενο και φωτεινο!

μένει τώρα να το γεμίσουμε πράγματα!!!

ελπίζω να μπορώ να μπαίνω να σας ενημερώνω τις ημέρες που θα λείπω, για να μου λέτε και τη γνώμη σας:wink:;-):wink:

Χθες το απόγευμα πήγα και σε ένα σεμινάριο που οργανώνουν οι μαιες του νοσοκομείου εδώ στη σύρο και μου άρεσε πολύ!

βέβαια το χθεσινό ήταν γενικά για την εγκυμοσύνη και τις αλλαγές, το επόμενο θα είναι για τον τοκετό!!!!!Ελπίζω να προλάβω να γυρίσω, γιατί είπαν σε 2 βδομάδες ότι θα γίνει και ίσως να μην έχω έρθει:(:(:(

πάντως είναι πολύ καλή πρωτοβουλία, και οι μαίες μου φάνηκαν πολύ ευγενικές και καλές!

Ναι, Λιακι μου, ημουν στη βιοιατρικη και εκανα την εξεταση μου το πρωι! Μετα πηγαμε και Πειραια για καποιες αλλες δουλειες και στη 1 γυρισαμε σπιτι... Φαγαμε και τωρα εκατσα.....Ουφφφφ!!! :rolleyes:

Λοιπον, τα της εξετασης τωρα. Με το που πηγα ηπια τη γλυκοζη μου (75γρ.) σε δυο μετρια ποτηρακια και απο κει και περα μονο αναμονη και μετρησεις.... Τι βαρετο, Χριστε μου! Ευκολα τα ηπια αν και επρεπε να τα κατεβασω μεσα σε 5 λεπτα, δηλαδη αρκετα γρηγορα για την ποσοτητα αυτη... Με επιασε μια λιγομαρα την ωρα που τα επινα, ειδικα το δευτερο ποτηρακι, αλλα την παλεψα! ;) Ενιωθα και μια γλυκα ενοχλητικη στο στομαχι για την επομενη 1 ωρα, αλλα ενταξει... Αυτο ηταν ολο! Μετα μονο μετρησεις οπως προειπα..:rolleyes: Δε ζοριστηκα δηλαδη, εφαγα κιολας αμεσως μολις τελειωσα και μια χαρα! Τα αποτελεσματα αυριο το απογευμα.... Εχω περιεργεια και αγωνια μεγαλη!!!

Με γειες το νεο λουκ στο δωματιακι σας καλε!!!!! Τι ωραιες στιγμες!!! Με το καλο να ερθουν και τα πραγματα που θα παραγγειλετε και μετα με το ακομη πιο καλο να ερθει και ο γλυκος μπεμπακος σας να συμπληρωθει το σετακι!!! χιχιχι

Θα πας και στο γιατρο τωρα που θα ερθετε Πειραια; Εχεις κλεισει ραντεβου; Καμπυλη ποτε θα κανεις; Αληθεια εδω Αθηνα που μενετε; Εχετε φιλους; Γιατι θα μεινετε και πολλες μερες και ξενοδοχειο δε γινεται....:rolleyes:

Τελειο που πηγες σε σεμιναριο.... Πωπωπω! Εγω παλι αγχωνομαι μονο που ακουω για τετοια σεμιναρια! Ιδρωνω!!! :confused: Γενικα η λεξη τοκετος μου προκαλει τρομο!!!! :confused::confused::confused: Πώς την εχω δει ετσι;;;;;; Δεν ειμαι για τετοια.... Ευτυχως που υπαρχει και η καισαρικη γιατι αλλιως δεν ξερω το θα εκανα......:confused:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την Ελενίτσα μας!

Αχ, την ξέρω την καμπύλη, έχω κάνει 3 φορές μέσα στο 2011 και την βαριέμαι τόοοοσο πολύ!!!Καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι μου!

Εγώ σήμερα πήρα τη μαία τηλ. να κλείσω ραντεβού για όταν θα έρθουμε, τελικά έκλεισα για τις 17 του μηνός, και καμπύλη μου είπε ότι θα κάνω όταν θα είμαι 28 εβδομάδων οπότε έχουμε ακόμα!

Τώρα που θα έρθουμε για πολλές ημέρες θα μείνουμε στην κουνιάδα μου στη Νέα Μάκρη, αφού θα έχουμε και αυτοκίνητο, αλλά όταν ερχόμαστε για 1-2 μέρες μένουμε συνηθως στον Κολωνό σε μια θεία μου ή στο σταθμό λαρίσης σε μια άλλη θεία...Άσε μου είναι πολύ δύσκολο να με φιλοξενούν και έχω πει στον άντρα μου την επόμενη φορά θα πάμε στο ξενοδοχείο όπως πηγαίναμε τους πρώτους μήνες που δεν ΄το ήξερε κανείς.

Οι φίλοι μας πλέον έχουν μικρά μωρά και δεν είναι εύκολο να μας φιλοξενίσουν...κάτι τέτοιες ώρες μου λείπει το σπίτι μου στον Πειραιά.....

Αχ, ρε Ελενάκι, σήμερα με έχει κοψοχολιάσει ο μπεμπάκος μου....από το πρωί τον έχω ακούσει ελάχιστα και πολύ ανεπαίσθητα...ενώ τις τελευταίες ημέρες ήταν πάρα πολύ ζωηρός και τον άκουγα όλη την ημέρα και τη νύχτα...κοντέυω να σκάσω και μου την έχει σπάσει και ο άντρας μου που με λεει υπερβολική.........


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Λιάκι μην αγχώνεσαι βρε, κάποιες μέρες δεν είναι τόσο κινητική και η δικιά μου και με ανησυχεί αλλά μετά επανέρχεται δριμύτερη και αρχίζει τις κλωτσίτσες της!

Καλά να περάσετε στας Αθήνας! Καλά ψώνια και προσοχή να μην κουράζεσαι πολύ με τις μετακινήσεις!

Πλάκα πλάκα θα αρχίσουν σιγά σιγά τα συμπτώματα τώρα που βαραίνουμε μάλλον, λίγο η μέση, λίγο τα κοκκαλάκια μας, όλο και κάτι θα έχουμε να πονάει!

Κατερίνα κι εμένα με έπιανε στο Γιάννη το πόδι μου πίσω ψηλά, νομίζω το δεξί ήταν εμένα!

Καλύτερα είναι ο μικρός σου διάβασα με την ιωσούλα ε, περαστικά!

Ναι να με ενημερώσεις κι εμένα για το κόψιμο πάνας ότι σου πουν και από το σταθμό μήπως τον ξεκινήσω και το δικό μου, έτσι το σκέφτομαι κι εγώ, πριν να έρθει το μωρό να τις έχει κόψει αν τα καταφέρουμε γιατί μετά θα πισωγυρίσει κι ο μεγάλος!

Ελενίτσα καλά αποτελέσματα να έχεις με την καμπύλη!

Κι εγώ την έκανα τον προηγούμενο μήνα γιατί ήταν λίγο τσιμπημένο το ζάχαρο στις γενικές μου αλλά τελικά βγήκε καλή!

Ευτυχώς γιατί είμαι κι εγώ λιχούδω και δεν θα την έκανα καλά την κοιλιά μου αν δεν έβγαινε καλή! Όλο και κάτι μαγειρεύω και μασουλάω, ή πίτες φτιάχνω ή γλυκά..άστα!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την Ελενίτσα μας!

Αχ, την ξέρω την καμπύλη, έχω κάνει 3 φορές μέσα στο 2011 και την βαριέμαι τόοοοσο πολύ!!!Καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι μου!

Εγώ σήμερα πήρα τη μαία τηλ. να κλείσω ραντεβού για όταν θα έρθουμε, τελικά έκλεισα για τις 17 του μηνός, και καμπύλη μου είπε ότι θα κάνω όταν θα είμαι 28 εβδομάδων οπότε έχουμε ακόμα!

Τώρα που θα έρθουμε για πολλές ημέρες θα μείνουμε στην κουνιάδα μου στη Νέα Μάκρη, αφού θα έχουμε και αυτοκίνητο, αλλά όταν ερχόμαστε για 1-2 μέρες μένουμε συνηθως στον Κολωνό σε μια θεία μου ή στο σταθμό λαρίσης σε μια άλλη θεία...Άσε μου είναι πολύ δύσκολο να με φιλοξενούν και έχω πει στον άντρα μου την επόμενη φορά θα πάμε στο ξενοδοχείο όπως πηγαίναμε τους πρώτους μήνες που δεν ΄το ήξερε κανείς.

Οι φίλοι μας πλέον έχουν μικρά μωρά και δεν είναι εύκολο να μας φιλοξενίσουν...κάτι τέτοιες ώρες μου λείπει το σπίτι μου στον Πειραιά.....

Αχ, ρε Ελενάκι, σήμερα με έχει κοψοχολιάσει ο μπεμπάκος μου....από το πρωί τον έχω ακούσει ελάχιστα και πολύ ανεπαίσθητα...ενώ τις τελευταίες ημέρες ήταν πάρα πολύ ζωηρός και τον άκουγα όλη την ημέρα και τη νύχτα...κοντέυω να σκάσω και μου την έχει σπάσει και ο άντρας μου που με λεει υπερβολική.........

Οχι, κοριτσακι μου μην αγχωνεσαι για τις κλωτσιτσες του μπεμπακου!!! Κι εμενα καποιες μερες ειναι πολυ ησυχη και μετα την πιανει παλι...:rolleyes: Σε καταλαβαινω βεβαια γιατι κι εγω ετσι κανω και αν αργησω να την παρω χαμπαρι καποια μερα τα ιδια λεω στον αντρα μου κι εκεινος το ιδιο μου λεει, οτι δηλαδη ειμαι υπερβολικη και οτι απλα κοιμαται η μπεμπα...Μετα κλωτσαει και ηρεμω.... Αυτο γινεται γι αυτο μην σκεφτεσαι ασχημα πραγματα! Ειναι μια χαρα ο μπεμπουλης!! Πρεπει να περασουν σιγουρα παραπανω απο 24 ωρες χωρις καθολου κλωτσια για να ανησυχησουμε καπως. Ολα καλα ειναι! :P Αντε μπες να μου πεις μολις κλωτσησει!!!! :rolleyes:

Κι εγω ετσι ειμαι και με τις φιλοξενειες.... Πολυ ζοριζομαι, δε νιωθω ανετα... Ειναι ομως αναγκαιο κακο ειδικα για τοσες μερες που πρεπει να μεινετε. Σε ξενοδοχειο μια περιουσια θα δινατε...:confused: Δεν ειναι καιροι για τετοια! Τωρα αλλη φορα για λιγοτερα βραδια κατι θα γινει. Εσεις ξερετε! ;)

Σχετικα με τα πραγματα του μπεμπη, τωρα θα τα παραγγειλετε, σωστα; Θα σας τα φερουν αυτοι στη Συρο; Ρωτησατε αν μπορουν; Ή θα ερθετε να τα παραλαβετε απο εδω;

3 φορες καμπυλη εκανες;;; Γιατι τοσες φορες;; Αρα ξερεις καλυτερα εσυ περι τινος προκειται....:rolleyes: Στις 28 θα την κανεις,ε; Εμενα ο γιατρος μου μου ειπε γυρω στις 26 βδομαδες ειναι καλα. Ελπιζω να μην την εκανα νωρις...:rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Λιάκι μην αγχώνεσαι βρε, κάποιες μέρες δεν είναι τόσο κινητική και η δικιά μου και με ανησυχεί αλλά μετά επανέρχεται δριμύτερη και αρχίζει τις κλωτσίτσες της!

Καλά να περάσετε στας Αθήνας! Καλά ψώνια και προσοχή να μην κουράζεσαι πολύ με τις μετακινήσεις!

Πλάκα πλάκα θα αρχίσουν σιγά σιγά τα συμπτώματα τώρα που βαραίνουμε μάλλον, λίγο η μέση, λίγο τα κοκκαλάκια μας, όλο και κάτι θα έχουμε να πονάει!

Κατερίνα κι εμένα με έπιανε στο Γιάννη το πόδι μου πίσω ψηλά, νομίζω το δεξί ήταν εμένα!

Καλύτερα είναι ο μικρός σου διάβασα με την ιωσούλα ε, περαστικά!

Ναι να με ενημερώσεις κι εμένα για το κόψιμο πάνας ότι σου πουν και από το σταθμό μήπως τον ξεκινήσω και το δικό μου, έτσι το σκέφτομαι κι εγώ, πριν να έρθει το μωρό να τις έχει κόψει αν τα καταφέρουμε γιατί μετά θα πισωγυρίσει κι ο μεγάλος!

Ελενίτσα καλά αποτελέσματα να έχεις με την καμπύλη!

Κι εγώ την έκανα τον προηγούμενο μήνα γιατί ήταν λίγο τσιμπημένο το ζάχαρο στις γενικές μου αλλά τελικά βγήκε καλή!

Ευτυχώς γιατί είμαι κι εγώ λιχούδω και δεν θα την έκανα καλά την κοιλιά μου αν δεν έβγαινε καλή! Όλο και κάτι μαγειρεύω και μασουλάω, ή πίτες φτιάχνω ή γλυκά..άστα!!

Χχιχιχι, Σοφακι!!! Κι εγω τα ιδια!!! Εχω μια μανια με τις πιτες τωρα στην εγκυμοσυνη.... Το τι πιτα εχω φτιαξει και γλυκα βεβαιως βεβαιως, δε λεγεται!!! Φοβαμαι λιγο για τα κιλα που θα παρω, αλλα.... Ανωτερα βια!! χαχα

Τρως κι εσυ γλυκα δηλαδη,ε;;; Και νομιζα ειμαι απο τις λιγες που τρωνε γλυκα στην εγκυμοσυνη... Βεβαια κατσε να δουμε τι θα δειξει αυριο η καμπυλη....:rolleyes:

Κι εμενα το δεξι ποδι ψηλα στη μεση το τι πονο μου κανει ωρες ωρες δεν περιγραφεται! Οταν ξαπλωσω ή οταν καθομαι και παω να σηκωθω και τετοια... Μιλαμε μου κανει ενα δαγκωμα που νομιζω οτι εκει θα μεινω! Ετσι και ξαπλωσω ανασκελα και παω να γυρισω πλευρο..... Απαπαπα!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου!

Σοφία και Ελένη σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη στο χθεσινό μου άγχος!Τι θα έκανα χωρίς εσάς....!!!

Τελικά αφού πέρασα όλη την ημέρα και το βράδυ ανάσκελα προσπαθώντας να ακούσω τον μικρό...έσκασε μύτη κατά τη 01:00 το βράδυ ;););) και μάλιστα από ότι κατάλαβα είχε γυρίσει εντελώς προς τα μέσα και κλωτσούσε τα έντερα και την κύστη μου................μέχρι τις 3 το πρωι πήγαινα τουαλέτα ανά 5λεπτο ........αλλά χαλάλι του!!!!!!!!!

Πάντως ότι και να λέμε έπαθα μεγάλο σοκ που δεν τον άκουγα....

Σήμερα είναι μια χαρά ο κύριος,ξύπνησε πρωί πρωί και παρηγορεί τη μανούλα που την στενοχώρησε χθες:D:D:D

Αχ, και εγώ τρελαίνομαι για πίτες, αλλά δεν έχω φτιάξει από τότε που έμεινα έγκυος...όλο μπισκότα και κεικ φτιάχνω που αρέσουν στον άντρα μου για να μη τα τρώω μόνη μου!!!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Σοφία και Ελένη σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη στο χθεσινό μου άγχος!Τι θα έκανα χωρίς εσάς....!!!

Τελικά αφού πέρασα όλη την ημέρα και το βράδυ ανάσκελα προσπαθώντας να ακούσω τον μικρό...έσκασε μύτη κατά τη 01:00 το βράδυ ;););) και μάλιστα από ότι κατάλαβα είχε γυρίσει εντελώς προς τα μέσα και κλωτσούσε τα έντερα και την κύστη μου................μέχρι τις 3 το πρωι πήγαινα τουαλέτα ανά 5λεπτο ........αλλά χαλάλι του!!!!!!!!!

Πάντως ότι και να λέμε έπαθα μεγάλο σοκ που δεν τον άκουγα....

Σήμερα είναι μια χαρά ο κύριος,ξύπνησε πρωί πρωί και παρηγορεί τη μανούλα που την στενοχώρησε χθες:D:D:D

Αχ, και εγώ τρελαίνομαι για πίτες, αλλά δεν έχω φτιάξει από τότε που έμεινα έγκυος...όλο μπισκότα και κεικ φτιάχνω που αρέσουν στον άντρα μου για να μη τα τρώω μόνη μου!!!!!!!!

Καλημερα, γλυκο μου κοριτσακι!!!! :P

Ειδες που ο μπεμπακος απλα τεμπελιασε λιγακι;;;; χιχιχι :lol: Ετσι κανουν τα γλυκουλια απο οτι εχω καταλαβει.... Και οταν γεννηθουν αλλτε θα ειναι πιο γκρινιαρικα και αλλοτε πιο ησυχα! :rolleyes: Αρα το συμπερασμα ειναι για ολες μας να το θυμομαστε και να μην αγχωνομαστε οτι αν περασουν 24 και πλεον ωρες χωρις σημαδι τοτε μονο να αρχισουμε και να παρουμε τηλ το γιατρο! Αλλα δε θα συμβει! Θετικη σκεψη!!!:lol:

Θα παρω το γιατρο τηλ σημερα να κλεισουμε ραντεβου για Πεμπτη ή Παρασκευη το πιθανοτερο... Ειπε την προηγουμενη φορα οτι θα μου κλεισει μερα για την καισαρικη! Γιουπι!!!!! :-P:-P:-P Ελπιζω να μην αλλαξει γνωμη και πει την αλλη φορα......:rolleyes: Αλλα και μια συγγενης μου μολις μπηκες στον 7 μηνα εκλεισε κι εκεινη. Εγω Δευτερα-Τριτη μπαινω στον 7 αρα δεν ειναι και κουλο...:rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλεεεε κοριτσια! Λιγοτερες απο 100 μερες μου εμειναν..εγινε 2ψηφιο! Αν υπολογισεις και την καισαρικη που θα γινει καμια 10αρια μερες νωριτερα... Γιουχου!!!! :lol::lol::lol::P:p:p


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε το μπέμπη, σε έσκασε Λιάκι για κάμποσες ώρες ε?

Κι εγώ το έχω πάθει ορισμένες φορές, σίγουρα θα έχει συμβεί κι άλλες να μην κουνήσει κάποιες ώρες αλλά με το να ασχολούμαι με το μικρό μου όλη μέρα ξεχνιέμαι μάλλον και δεν αγχώνομαι το ίδιο.

Ναι όταν είναι γυρισμένη προς τα μέσα και η μπουμπού μου δεν κάνει τόσο δυνατές κινήσεις, ή τουλάχιστον δεν τις αντιλαμβάνομαι το ίδιο εγώ, ούτε κάνει βουναλάκια η κοιλιά!

Αχ μας άνοιξε η όρεξη δηλαδή κορίτσια ε?

Μια καρυδόπιτα έφτιαξα εχτές μούρλια, έβαλα και σοκολάτα από πάνω, δε μου έφταναν τα σιρόπια! Προχωρημένη κατάσταση σας λέω! Ευτυχώς ξεκίνησα αδύνατη τηνη εγκυμοσύνη και έχω περιθώρια αλλιώς θα την είχα πατήσει!

Ελενίτσα περνάει ο καιρός γρήγορα κοριτσάκι!

3 μήνες κι εγώ ακόμα! Μπήκα στον 7ο!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο Σοφακι να τελειωνεις!!!! Εγω σε καμια βδομαδα μπαινω στον 7... Αναμενουμε! :P

Πηρα την καμπυλη σακχαρου πριν λιγο...χμμ.... λιγο με αγχωσε ο γιατρος μου!

Λοιπον, εκανα τα 75 γραμμαρια γλυκοζης και...

0΄ (νηστειας δηλαδη) ηταν 76

60΄ ηταν 165

120΄ηταν 124

Για το 165 ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι λιγο τσιμπημενο...:( Θα μου δωσει διατροφη ειπε! :mad::-x:-x Στο ιντερνετ ομως διαβασα φυσιολογικες τιμες για το 60λεπτο εως 180 βρε κοριτσια.... Εσεις τι λετε; Μηπως το παρακανει ο γιατρος μου; Μην κοψω τωρα πιτουλες, ψωμια και γλυκακια αν δεν υπαρχει λογος.... κλαψ!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...