Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      κοριτσι μου καλησπερα επειδη ειχα βρεθει στην θεση σου ακριβως πριν λιγα χρονια εχοντας πολυκυστικες αλλα ελαφριας μορφης συνδρομο και ο συζυγος προβλημα με το σπερμα η γνωμη μου ειναι να προχωρησεις σε εξωσωματικη και εμενα τα ιδια ποσοστα μου εδιναν και επιασα με την πρωτη φορα(ειναι βεβαια κ θεμα τυχης)και τωρα κοιταω το γιο μου και δεν το μετανιωνω καθολου.Σιγουρα βεβαια να κανεις αυτο που νιωθεις εσυ πιο ανετα γιατι ειναι δικο σου το σωμα και μονο εσυ εχεις λογο πανω σε αυτο.Δεν ειναι και τοσο φοβερη σαν διαδικασια φαντασου θα πηγαινα παλι με χαρα αν ηθελα δευτερο!!ευχομαι να πανε ολα καλα με οτι αποφασισεις!!

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια και σπορακια!!!!!

Αχ Γλυφαδα, τι ωραια (Ελληνικο εχω μεγαλωσει και μπορω να πω οτι την ξερω ολη), δυστυχως μου πεφτει μακρια πια......οσον αφορα την αγορα βρισκεις τα παντα, εγω την λατρευα!!!!

Εχω καιρο να μπω και εχετε αναφερθει σε τοσα θεματα που θα ηθελα να σχολιασω........

Ας αρχισω με τα προσφατα.

Εμεις στον Νικολα τα κρατησαμε βλαστοκυτταρα και ομφαλιο (1700 ευρω), το ιδιο μαλλον θα κανουμε και τωρα που το Λητω εχει ριξει τιμη(νομιζω δωρεαν ομφαλιοπλακουντικο αιμα και πληρωνεις το λωρο αν θες να τον κρατησεις καπου 700 ευρω).

Δεν ξερω αν αξιζει τελικα, ειναι μεγαλη κουβεντα, αλλα πιο πολυ στηριζεσαι στο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο οτι αν χρειαστει κατι, μια στο εκατομυριο θα εχεις κανει οτι μπορουσες.....

Εγω υπνοσακο στον Νικολα πηρα φετος, με χερια και ποδια(σαν ολοσωμη φορμα) και ειναι η καλυτερη αγορα που εχω κανει, γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να μεινουν τα σκεπασματα πανω του. Περισυ δεν ειχα τετοιο προβλημα, δεν πολυκουνιωταν στον υπνο(αν και ειναι παιδακι που τα εκανε ολα νωρις), οποτε επελεγα με τι θα τον σκεπασω και με τι θα τον ντυσω αναλογα με την θερμοκρασια.

Αυτο με τα χερακια εξω παντως το εχω και εγω απορια γιατι αν το σκεπασεις με κουβερτα θα ειναι υπερβολικο για το σωματακι και μην ξεχνας οτι τα μωρακια μεχρι 6 μηνων εχουν προβλημα με την ρυθμιση της θερμοκρασιας τους.

Πρεπει να επιστρεψω στην δουλεια, φιλια τα λεμε παλι.....

Γεια σου κι εσενα Ελενιτσα συνονοματη!

Καλε, τοσο ακριβα ειναι να δωσεις βλαστοκυτταρα; Και 1000 να ελεγες πολλα θα μου φαινοταν... Οχι και 1700 και να μην ξερουμε και αν οντως ειναι χρησιμο.. Πιο πολυ αυτο που λες για την ιδεα ειναι νομιζω.... Δυσκολο παντως να τα δωσουμε...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια...Ελενίτσα,καλώς όρισες...! :P:D:):P

Όσον αφορά τα βλαστοκύταρρα κι εμείς είχαμε κρατήσει όχι μόνο τα απλά βλαστοκύταρρα (που είναι κυρίως για ασθένειες που αφορούν το αίμα), αλλά και του λώρου...που είναι ακόμα πιο ποιοτικά...και χρησιμοποιούνται μέχρι και για ανάπλαση μικρών οργάνων...κυτάρρων κλπ Το 2009 θυμάμαι είχαμε δώσει 1800ευρώ... Αν κρατούσες μόνο τα απλά βλαστοκύτταρα ήταν γύρω στα 500 - 600ευρώ. Τώρα δεν το έχω ψάξει, ως προς την τιμή...τι γίνεται...αν έχουν πέσει καθόλου...Εγώ ήμουν αυτή που ήταν τόσο υπέρ, και όχι τόσο ο ανδρας μου, όπως λες για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...σε κάτι κακό και μακριά από όλες μας...κι επειδή συνέχεια βγάζουν καινούργια πράγματα και καινούργιες θεραπείες, δεν ξέρεις που και πως μπορεί να χρησιμοποιηθούν...Τώρα γι' αυτά που σου κρατάνε δωρεάν, απ' ότι ξέρω δεν είναι επώνυμα...δηλάδή τα φυλάνε και τα παίρνει όποιος τα ζητήσει....δηλαδή αν πας χτύπα ξύλο εσύ να τα ζητήσεις δεν είναι φυλαγμένα με το όνομα σου...είναι χύμα εντελώς...είναι για όλους...κι εσύ δεν μπορείς να τα ξαναβρείς...ενώ τ' άλλα που κάναμε π.χ. εμείς είναι επώνυμα, οικογενειακά..δεν θα διατεθούν σε κανέναν, ποτέ...παρά μόνο σ' εμάς....(αχρειάστα να είναι...)

Sisi πολύ χαίρομαι με την πιπίλα...άντε να την κόψετε κι εσείς να βρείτε την υγειά σας....πόσες φορές θυμάμαι και ξύπναγε την νύχτα γιατί έψαχνε την πιπίλα...και τελικά αυτό κόπηκε μαχαίρι...δεν ξαναξύπνησε κάν γι αυτό το λόγο...ούτε μου την έχει ξαναζητήσει..καμιά φορά βλέπω κανένα μωρό στον παιδικό να φοράει την πιπίλα του...και λέω, τώρα θα ορμήσει να του την πάρει....αλλά ο καημένος ούτε καν το έχει σκεφτεί μου φαίνεται...ή έχει πλάκα γιατί βρίσκει στο σπίτι κανένα κορδονάκι πιπίλας (όχι πιπίλες...αυτές έχουν εξαφανιστεί πλέον από εδώ μέσα...) και μου λέει ακόμα...<<...πάπα πιπίλα...πάπα...>>. Πιστεύω ότι αυτό το θέμα έχει λήξει πλέον για εμάς...και θέλω να πιστεύω ότι όταν θα έρθει και το μωρό μας, επειδή θα έχει περάσει καιρός μέχρι τότε, δεν νομίζω να την ξαναμάθει....τώρα όπως λες, άντε να κόψουμε τις πάνες...να γλιτώσουμε και απο αυτό...Μου είπαν στον παιδικό...κανένα μήνα πριν γεννήσω (εγω θα τους το πω κανένα δίμηνο πριν, να είμαι σίγουρη), να τους πω, και θα ξεκινήσουν οι κοπέλες εκεί να το εκπαιδεύουν....άντε να δούμε...Γιατί λέει αν δεν το κόψουν αρκετά πριν...μετά με το μωρό, δεν υπάρχει περίπτωση...

Ελένη, πολύ ζουζουνιάρικος ο υπνόσακος....μ' αρέσει πολύ...

...άσε που έχω και μια αδυναμία σε ροζ...σε χαντρούλες...σε ότι γυαλίζει γενικώς...κι όσο σκέφτομαι...ότι κλείσαμε μ' αυτό το θέμα...και ότι ροζ δεν θα κυκλοφορεί τίποτα εδώ μέσα...κάτι με πιάνει...κλαψ - κλαψ!!!

(...με δύο παιδάκια...κλείσαμε...μετά..δεν έχει άλλο...άρα θα βολευτούμε με τα αντράκια μας εδώ!!!!) Απλά να ξέρεις ότι όσο είναι μικρούλη...δεν θα κουνιέται κάν...όπως το βάζεις, έτσι θα το βρίσκεις...λίγο τα χεράκια του, μπορεί να σου βγάζει έξω από την κουβερτούλα...σεντονάκι ότι του έχεις...Τον χρήστο που τον γέννησα Οκτώβριο, τον κοίμιζα με τα φορμάκια του, και τυλιγμένο με τις πάνες του, σκεπασμένο με την κουβερτούλα...μια χαρά ήταν...μετά που άρχισε να ανοίγει ο καιρός από Απρίλη - Μάη, είχα αρχίσει και του έβαζα ένα υπνόσακο αμάνικο από τα mothercare αλλα μην με ρωτάς για tog, δεν έχω ιδέα...ούτε θυμάμαι, αν το έχω ξανακούσει...μετά όμως τον Χειμώνα και μέχρι τώρα τον κοιμήζω με υπνόσακο με μακρυά μανικάκια...αλλιώς θα κοκκαλώσει ο καημένος....Αμάνικο μόνο Φθινόπωρο και Άνοιξη...

Λία που είσαι; σε χάσαμε;:confused::confused::confused:

Πολλά φιλάκια σε όλες...και καλές τούμπες στα μωράκια μας....!!!:lol::lol::lol:


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Χάθηκα εχθές, μου έσπασε τα νεύρα το ιντερνετ όλο κοβόταν και δεν προλάβαινα να γράψω και τίποτα!!!

καλά εδώ γίνεται χαλασμός κυρίου!!!Τρίτη μέρα με απαγορευτικό είμαστε, πολύ αέρας και πολύ κρύο...και εγώ δεν τολμώ να βγώ από το σπίτι μόνη μου...παρόλο που έχω φουσκώσει με παίρνει και με σηκώνει ο αέρας και φοβάμαι μήπως πέσω πουθενά...

αχ, κορίτσια μου, μπράβο για τις πιπίλες σας και με το καλό να κόψετε και τις πάνες!!!Πόσο δύσκολα μου φαίνονται όλα αυτά...βουνό!!!

Πολλές φορές αναρωτιέμαι αν θα τα καταφέρω σαν μανούλα...παλιότερα δεν μου περνούσε καν από το μυαλό...και να σας πω την αλήθεια, μέχρι πέρυσι που έμεινα για πρώτη φορά έγκυος ήμουν και σχετικά αρνητική...αν με έπαιρνε λίγο παραπάνω με τα χρόνια θα το καθυστερούσα λίγο ακόμα...φοβόμουν τις ευθύνες...

μετά βέβαια, όταν είδα από πρώτο χέρι ότι η εγκυμοσύνη και η μητρότητα είναι ευλογία και δε σου χαρίζονται εύκολα άλλαξα γνώμη 100% και έγινε αυτοσκοπός μου να κάνω μωρά...αλλά όσο πλησιάζει ο καιρός δεν μπορώ να μην αναρωτιέμαι αν θα γίνω καλή μανούλα...

είναι φυσιολογικά αυτά που νιώθω??????????


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσακια μου! :P

Μολις εφυγε ο αντρουλης για τη δουλεια και ειπα να μπω να σας διαβασω και να γραψω...:rolleyes:

Κατερινακι και Ελενη μπραβο σας για το κοψιμο πιπιλας! Ειναι οντως δυσκολο, θελει τροπο και φυσικα θελει και στοιχειωδως βολικο παιδακι!! Ετσι φανταζομαι τουλαχιστον... Οσον αφορα τις πανες θα ειναι πιο δυσκολο σιγουρα και θα θελει υπομονη στα πολλα πλυντηρια!! :tongue: Με το καλο να το καταφερετε κι αυτο και να ειστε ετοιμες για τον ερχομο του δευτερου μωρου σας!!

Σχετικα με τα βλαστοκυτταρα μου φανηκαν παρα πολλα τα χρηματα που ειπατε και πηρα σημερα στο Ρεα και ρωτησα. Μου ειπε 2 τιμες (δεν καταλαβα ακριβως διαφορα, αλλα μαλλον θα ειναι αυτο με τον ομφαλιο και τα απλα βλαστοκυτταρα) η μια στα 220 με ΦΠΑ και η αλλη 820 με ΦΠΑ. Δεν παει αθροιστικα μου ειπε, ή κανεις το ενα ή το αλλο. Προκειται για 20ετη φυλαξη, μου ειπε και κατι αλλα που δεν τα καταλαβα γιατι δεν την ακουγα και καλα. Θα μπω ομως στο site του μαιευτηριου και θα διαβασω λεπτομερειες. Ευτυχως πιο νορμαλ ειναι αυτη η τιμη και ελπιζω να ειναι ονομαστικα, αποκλειστικα δικα μας δηλαδη, και οχι απλη τραπεζα βλαστοκυτταρων...:rolleyes: Εχουμε αραγε με εσας στην Κρητη τοση διαφορα στην τιμη; Θα διαβασω και θα σας πω αν βγαλω ακρη...:rolleyes:

Κατερινα μου, ετσι σκεφτομαι κι εγω για τον υπνοσακο. Θα χρησιμοποιησω αυτον τον ανοιξιατικο που πηρα (αυτο σημαινει το 1 tog, ειναι αρκετα λεπτος - ανοιξιατικος, και εχει και 0,5 tog που ειναι για πολυ ζεστο σπιτι και καλοκαιρι) και για χειμωνα θα παρω μαλλον εναν πιο χοντρο (2,5 tog) με μανικια! Οχι και γιλεκακι χειμωνιατικα!;)

Λια μου, σε παιρνει και σε σηκωνει,ε;;; χαχαχα! Προσεχε! Μη μας ερθεις πετουμενη μεχρι Πειραια καμια ωρα! :lol::lol::lol: Περα απο την πλακα τωρα, ας ελπισουμε να ληξει συντομα το απαγορευτικο γιατι δεν παλευεται αυτη η κατασταση... Νιωθεις αποκλεισμο και ανασφαλεια βρε παιδι μου! Οσο για αυτα που νιωθεις σχετικα με τη μητροτητα ειναι απολυτως φυσιολογικα πιστευω... Ολες μας σαν απειρες σε αυτο το θεμα ειμαστε αγχωμενες και γεματες αμφιβολιες, απορειες, ανασφαλειες!! Μια καλη φιλη ομως μου ειπε πως καμία γυναικα δε γεννιεται μανουλα, αλλα ενστικτωδως και απο τη φυση οταν ερθει εκεινη η ευλογημενη ωρα γινονται ολα μονα τους! Και φυσικα θα εχουμε δυσκολιες προσαρμογης, θα ζοριστουμε πιθανον με την εδραιωση του θηλασμου και θα μαθουμε πολλα απο τα μωρακια μας. Τα βασικα ομως και το ενστικτο της μανας θα μας ερθουν μονα τους και θα μας κοθοδηγουν σε οποια δυσκολια μας προκυψει... Μην το σκεφτεσαι καθολου! Ολα παιρνουν το δρομο τους! Ειναι μια μεγαλη αλλαγη στη ζωη μας, αλλα ευχαριστη και αυτο θα μας δινει δυναμη για να μεγαλωσουμε σωστα τα παιδακια μας! ;) Το μονο που απασχολει εμενα για την ωρα ειναι να καταφερουμε να φτασουμε στη γεννα με το καλο και να βγαλουμε ενα υγιες μωρακι! Αυτο ειναι το δικο μου αγχος....:( Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα και να το αποβαλλω... Δεν ειναι ομως ευκολο.... Μεχρι να ερθει εκεινη η ωρα...η ψυχουλα μου θα το ξερει!!!!:confused:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Εμένα σε λένε Σοφία, δεν πρέπει να το έχω αναφέρει καθόλου και μιας που μιλάμε όλες με τα μικρά μας να με ξέρετε κι εμένα!

Δεν προλαβαίνω να μπαίνω σε καθημερινή βάση γιατί μόνο το μεσημέρι συνήθως που κοιμάται ο μικρός κάθομαι λίγο στο pc, αν έχω δουλίτσες όμως μπορεί να μη μπω όλη μέρα!

Ελενίτσα εγώ στις 6 του μήνα θα μπω στον 7ο!

Βλαστοκύταρρα δεν φυλάξαμε στο γιο μου, δεν το είχα ψάξει κιόλας λόγω των τιμών που άκουγα.

Εγώ καλέ έκοψα την πιπίλα του μικρού, μας μπέρδεψες με την Ελένη μάλλον!

Κατερίνα μου αυτό λέω κι εγώ, πότε είναι καλά να τον ξεκινήσω, άνοιξη καλύτερα λες? Σκέφτομαι και τα πλυντήρια, τώρα που δεν στεγνώνουν εύκολα θα είναι ζόρικα μάλλον και αποκλείεται να μην έχουμε ατυχήματα!

Λία μου είναι πολύ λογικό να τα σκέφτεσαι όλα αυτά και να σου φαίνονται βουνό, θα δεις όμως μόλις γεννήσεις θα αλλάξουν όλα με μιας, το μωρό σου θα γίνει το πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο, και μη φοβάσαι, το ίδιο θα σου δείχνει κάθε φορά τι χρειάζεται κι εσύ θα του το προσφέρεις, δε γεννήθηκε καμία μάνα που λέει και η Ελενίτσα, όλες τα μαθαίνουμε στην πορεία!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Εμένα σε λένε Σοφία, δεν πρέπει να το έχω αναφέρει καθόλου και μιας που μιλάμε όλες με τα μικρά μας να με ξέρετε κι εμένα!

Δεν προλαβαίνω να μπαίνω σε καθημερινή βάση γιατί μόνο το μεσημέρι συνήθως που κοιμάται ο μικρός κάθομαι λίγο στο pc, αν έχω δουλίτσες όμως μπορεί να μη μπω όλη μέρα!

Ελενίτσα εγώ στις 6 του μήνα θα μπω στον 7ο!

Βλαστοκύταρρα δεν φυλάξαμε στο γιο μου, δεν το είχα ψάξει κιόλας λόγω των τιμών που άκουγα.

Εγώ καλέ έκοψα την πιπίλα του μικρού, μας μπέρδεψες με την Ελένη μάλλον!

Κατερίνα μου αυτό λέω κι εγώ, πότε είναι καλά να τον ξεκινήσω, άνοιξη καλύτερα λες? Σκέφτομαι και τα πλυντήρια, τώρα που δεν στεγνώνουν εύκολα θα είναι ζόρικα μάλλον και αποκλείεται να μην έχουμε ατυχήματα!

Λία μου είναι πολύ λογικό να τα σκέφτεσαι όλα αυτά και να σου φαίνονται βουνό, θα δεις όμως μόλις γεννήσεις θα αλλάξουν όλα με μιας, το μωρό σου θα γίνει το πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο, και μη φοβάσαι, το ίδιο θα σου δείχνει κάθε φορά τι χρειάζεται κι εσύ θα του το προσφέρεις, δε γεννήθηκε καμία μάνα που λέει και η Ελενίτσα, όλες τα μαθαίνουμε στην πορεία!

Γεια σου, Σοφακι! :P

Ναι συγγνωμη, εσενα ηθελα να γραψω στις πιπιλες και εγραψα για την αλλη Ελενη! Σας μπερδεψα!! χιχιχι Ισχυουν οσα εγραψα λοιπον για σενα! :P

Φιλακια στο αγορακι σου! Αρα στις 27 βδομαδες και κατι περιπου μπαινουμε στον 7ο;;;; Πωπω.... Ατελειωτο μου φαινεται βρε παιδι μου!!!!:confused:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Τι έγινε?Που χαθηκατε όλες?

Μάλλον θα οι μανούλες θα είσαστε απασχολημένες με τα μπουμπούκια σας και το Ελενάκι μας πάλι σε κάποιο μπεμπέ κατάστημα θα ψωνίζει ροζουλιά!!!

εγώ 2 μέρες τώρα υποφέρω πολύ από τη μέση μου γμτ, και χθες είχαμε "το κοπή τη πίτα" στη δουλειά μας και το ξενύχτησα, 3,30 το πρωί γυρίσαμε από τις 9 που πήγαμε στο μαγαζί, οπότε την αποτελείωσα τη μέση:-(:sad::-(βέβαια περάσαμε ωραία, ρίξαμε και ένα τσιφτετέλι με τον μπέμπη και μάλλον του καλοάρεσε, σήμερα από το πρωί όλη μέρα χορεύει!

Του Αγίου Συμεών σήμερα κορίτσια!!!

λένε ότι σήμερα δεν κανει οι έγκυες να πιάσουν ψαλίδια και μαχαίρια για να μη σημαδευτει το μωρό...:!::!::!:

Προκαταλήψεις θα μου πείτε...πάντως εγώ ε΄πα να τον τιμήσω τον άγιο και από το πρωί ούτε έχω μαγειρέψει, ούτε σαλάτες έκοψα...τίποτα...ένα γάλα έκανα και αυτό ήταν!!!

πήραμε φαγητό από έξω!!!!!!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Τι έγινε?Που χαθηκατε όλες?

Μάλλον θα οι μανούλες θα είσαστε απασχολημένες με τα μπουμπούκια σας και το Ελενάκι μας πάλι σε κάποιο μπεμπέ κατάστημα θα ψωνίζει ροζουλιά!!!

εγώ 2 μέρες τώρα υποφέρω πολύ από τη μέση μου γμτ, και χθες είχαμε "το κοπή τη πίτα" στη δουλειά μας και το ξενύχτησα, 3,30 το πρωί γυρίσαμε από τις 9 που πήγαμε στο μαγαζί, οπότε την αποτελείωσα τη μέση:-(:sad::-(βέβαια περάσαμε ωραία, ρίξαμε και ένα τσιφτετέλι με τον μπέμπη και μάλλον του καλοάρεσε, σήμερα από το πρωί όλη μέρα χορεύει!

Του Αγίου Συμεών σήμερα κορίτσια!!!

λένε ότι σήμερα δεν κανει οι έγκυες να πιάσουν ψαλίδια και μαχαίρια για να μη σημαδευτει το μωρό...:!::!::!:

Προκαταλήψεις θα μου πείτε...πάντως εγώ ε΄πα να τον τιμήσω τον άγιο και από το πρωί ούτε έχω μαγειρέψει, ούτε σαλάτες έκοψα...τίποτα...ένα γάλα έκανα και αυτό ήταν!!!

πήραμε φαγητό από έξω!!!!!!!!!!!

Γεια σου, Λια με το μικρουλη μπεμπακο!!!

Ερημωσε καλε το καφε μας.... Εγω μπαινω που και που και βλεπω αλλα δεν υπαρχει κινητικοτητα. Ημουν η τελευταια που εγραψε απο προχθες και μετα καμια, οποτε λεω τι να ξαναγραψω μονη μου....:rolleyes:

Δεν ψωνισα αλλα ροζουλια.... Χαλαρα το παμε γιατι δεν εμειναν πολλα κι εχουμε καιρο ακομη!!! Μια βολτα μεχρι το κεντρο πηγαμε και η αληθεια ειναι οτι κουραστηκα πολυ! Κι εμενα με μαγκωνει η μεση στη δεξια πλευρα... Με τσακισε σημερα! Σιγα σιγα αναγκαστικα θα περιορισω τις μετακινησεις.... :(

Α, τρελα κεφια χθες ειχατε στο "κοπη τη πιτα",ε;;; Αφου ομως εχεις αδεια, ηταν υποχρεωτικο να πας; Του αρεσε του μπεμπη το τσιφτετελι;;;; Χαχαχαχαχα!!! Συνεχιζει το χορο και σημερα το γιαβρι μου;;; Τι γελιο!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :-P :-P :-P Χορευταρα γιο θα βγαλεις!!!!! :tongue:

Τον τιμησες τον αγιο,ε;;; Κι εμενα με πηρε χθες η πεθερα μου για να μου πει αυτο! Βασικα η γιαγια του αντρα μου επεμενε να με παρει και να μου το πει και της ειπα ΟΚ!!! Δεν το τηρησα, κακως λες;;;; Ελπίζω να μη σημαδευτηκε η μικρουλα μας!!! :-( Εσυ παντως καλα εκανες... Να εχεις το κεφαλι σου ησυχο βρε παιδι μου!!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....!!!!!!!!!

Λοιπόν χθες προσπαθούσα να μπω στο λαπτοπ με το ελαττωματικό καλώδιο...αλλα που τίποτα....όσο κι αν προσπαθούσα, δεν φόρτιζε με τίποτα...ε, σήμερα με τη μία που το έβαλα τώρα...μια χαρά μου έκατσε...κι επειδή είχα όρεξη να μπω χθες..λέω δεν πειράζει, θα μπω από το κινητό....αρχισα κι εγώ κι έγραφα...έγραφα...(την ιστορία της ζωής μου...καθώς ολίγον τη, πολυλογού...σαν κορίτσι κι εγώ....) και πάνω που ήταν να πατήσω, καταχώρηση απάντησης...έκανα κάποια γκάφα...και πάει όλο στον αέρα...ε, μετά..λέω...τώρα Κατερίνα άντε για ύπνο...που να κάθομαι να τα ξαναγράφω... Λοιπόν, άντε να σας γράψω τα χθεσινά μου....

Λοιπόν, όσον αφορά τα βλαστοκύταρρα Ελένη, οι τιμές στο ΡΕΑ, σαν πολύ καλές μου φαίνονται...δεν ξέρω μήπως είναι έτσι, γι' αυτές που γεννούν εκεί...και επίσης μήπως τα κρατούν εκεί...και κάνουν έτσι κάποια καλή τιμή...σαν πακέτο ένα πράμα...να πούμε...Εμείς όταν θέλαμε να τα φυλάξουμε, δεν είχαμε πάρει τιμές από πολλές εταιρείες...είχαμε διαβάσει όμως για πολλές, και η πιο σοβαρή και αξιόπιστη, κρίναμε αυτήν που τα δώσαμε με 1800ευρώ. Είναι η BIOHELENIKA και μας άρεσε το γεγονός ότι τα φυλάει σε 2 - 3 σημεία διαφορετικά στην Ελλάδα...(μάλλον δύο, δεν είμαι σίγουρη τώρα) το ένα το κεντρικό είναι στο Εθνικό ίδρυμα ερευνών...και το άλλο (νομίζω Πάτρα ή Θεσσαλονίκη..θα σας γελάσω...) και αυτό έχει το εξής αποτέλεσμα...άν χτύπα ξύλο γίνει κάτι στο ένα σημείο φύλαξης...σεισμός, καταποντισμός...φωτιά...τρομοκρατική ενέργεια...και χαθούν από το ένα σημείο..είναι πολύ δύσκολο ταυτόχρονα να συμβεί και στο άλλο. Άρα είναι δύσκολο να χαθούν ή να καταστραφούν...και ο άλλος λόγος ήταν άν η εταιρεία κλείσει ή κάτι συμβεί....το "υλικό" θα παραμείνει στο Εθνικό ίδρυμα ερευνών...κανονικά κι επώνυμα...Κατί τέτοια είχαμε δει - διαβάσει και ενημερώσει και μας άρεσαν, καί ήταν πράγματα που δεν είδαμε σε καμία άλλη εταιρεία από αυτές που είχαν πέσει στα χέρια μας...Και από κάτι άλλους φίλους και γνωστούς που είχαν ρωτήσει γενικά...οι τιμές ήταν στα ίδια....πάνω κάτω....(Δηλαδή το κόστος δεν ήταν θέμα Κρήτης...η εταιρεία δεν είναι Κρητική...).Πάντως με αυτές τις τιμές στο ΡΕΑ ψάξε το, κι αν μπορείς να τα διαθέσεις αυτά τα λεφτά....΄δώστα...και μακάρι να μην τα χρησιμοποιήσεις ποτέ...να είναι η μπεμπούλα σου πάντα γερή και δυνατή...

Σοφία, με τις πάνες, έχω σκοπό αρχές του Μάρτη να ενημερώσω τον παιδικό σταθμό, και να ξεκινήσουμε την εκμάθηση της τουαλέτας...Γιατί μου έιπαν από τον παιδικό αν τον αφήσω και δεν το μάθει πριν έρθει το μωρό...μετά δεν θα τα κόψει αμέσως θα περάσει καιρός...άρα ένα δίμηνο πιστεύω καλά είναι...να ξεκινήσουμε...να πουν κι εμένα τον τρόπο γιατί ούτε ξέρω τι να του κάνω..άχ, μακάρι να είναι τόσο εύκολο όσο και η πιπίλα!!!!

Σας καληνυχτώ, γιατί ο Χρηστάρας ξύπνησε και με ψάχνει.............Φιλιά


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....!!!!!!!!!

Λοιπόν χθες προσπαθούσα να μπω στο λαπτοπ με το ελαττωματικό καλώδιο...αλλα που τίποτα....όσο κι αν προσπαθούσα, δεν φόρτιζε με τίποτα...ε, σήμερα με τη μία που το έβαλα τώρα...μια χαρά μου έκατσε...κι επειδή είχα όρεξη να μπω χθες..λέω δεν πειράζει, θα μπω από το κινητό....αρχισα κι εγώ κι έγραφα...έγραφα...(την ιστορία της ζωής μου...καθώς ολίγον τη, πολυλογού...σαν κορίτσι κι εγώ....) και πάνω που ήταν να πατήσω, καταχώρηση απάντησης...έκανα κάποια γκάφα...και πάει όλο στον αέρα...ε, μετά..λέω...τώρα Κατερίνα άντε για ύπνο...που να κάθομαι να τα ξαναγράφω... Λοιπόν, άντε να σας γράψω τα χθεσινά μου....

Λοιπόν, όσον αφορά τα βλαστοκύταρρα Ελένη, οι τιμές στο ΡΕΑ, σαν πολύ καλές μου φαίνονται...δεν ξέρω μήπως είναι έτσι, γι' αυτές που γεννούν εκεί...και επίσης μήπως τα κρατούν εκεί...και κάνουν έτσι κάποια καλή τιμή...σαν πακέτο ένα πράμα...να πούμε...Εμείς όταν θέλαμε να τα φυλάξουμε, δεν είχαμε πάρει τιμές από πολλές εταιρείες...είχαμε διαβάσει όμως για πολλές, και η πιο σοβαρή και αξιόπιστη, κρίναμε αυτήν που τα δώσαμε με 1800ευρώ. Είναι η BIOHELENIKA και μας άρεσε το γεγονός ότι τα φυλάει σε 2 - 3 σημεία διαφορετικά στην Ελλάδα...(μάλλον δύο, δεν είμαι σίγουρη τώρα) το ένα το κεντρικό είναι στο Εθνικό ίδρυμα ερευνών...και το άλλο (νομίζω Πάτρα ή Θεσσαλονίκη..θα σας γελάσω...) και αυτό έχει το εξής αποτέλεσμα...άν χτύπα ξύλο γίνει κάτι στο ένα σημείο φύλαξης...σεισμός, καταποντισμός...φωτιά...τρομοκρατική ενέργεια...και χαθούν από το ένα σημείο..είναι πολύ δύσκολο ταυτόχρονα να συμβεί και στο άλλο. Άρα είναι δύσκολο να χαθούν ή να καταστραφούν...και ο άλλος λόγος ήταν άν η εταιρεία κλείσει ή κάτι συμβεί....το "υλικό" θα παραμείνει στο Εθνικό ίδρυμα ερευνών...κανονικά κι επώνυμα...Κατί τέτοια είχαμε δει - διαβάσει και ενημερώσει και μας άρεσαν, καί ήταν πράγματα που δεν είδαμε σε καμία άλλη εταιρεία από αυτές που είχαν πέσει στα χέρια μας...Και από κάτι άλλους φίλους και γνωστούς που είχαν ρωτήσει γενικά...οι τιμές ήταν στα ίδια....πάνω κάτω....(Δηλαδή το κόστος δεν ήταν θέμα Κρήτης...η εταιρεία δεν είναι Κρητική...).Πάντως με αυτές τις τιμές στο ΡΕΑ ψάξε το, κι αν μπορείς να τα διαθέσεις αυτά τα λεφτά....΄δώστα...και μακάρι να μην τα χρησιμοποιήσεις ποτέ...να είναι η μπεμπούλα σου πάντα γερή και δυνατή...

Σοφία, με τις πάνες, έχω σκοπό αρχές του Μάρτη να ενημερώσω τον παιδικό σταθμό, και να ξεκινήσουμε την εκμάθηση της τουαλέτας...Γιατί μου έιπαν από τον παιδικό αν τον αφήσω και δεν το μάθει πριν έρθει το μωρό...μετά δεν θα τα κόψει αμέσως θα περάσει καιρός...άρα ένα δίμηνο πιστεύω καλά είναι...να ξεκινήσουμε...να πουν κι εμένα τον τρόπο γιατί ούτε ξέρω τι να του κάνω..άχ, μακάρι να είναι τόσο εύκολο όσο και η πιπίλα!!!!

Σας καληνυχτώ, γιατί ο Χρηστάρας ξύπνησε και με ψάχνει.............Φιλιά

Γεια σου, Κατερινουλα!!! :P

Τι ταλαιπωρια με το καλωδιο ειναι αυτη που τραβας.... Παραγγειλε βρε παιδι μου ενα να εισαι ανετη! Η αληθεια ειναι οτι εμεις οι γυναικες τα αμελουμε λιγο αυτα τα ηλεκτρονικα... :rolleyes:

Πώς ειναι το μικρο-μικρο αγορακι σου; Κλωτσαει;;; :-P Γ:-Pια το αλλο το μεγαλο δε ρωταω γιατι φανταζομαι!!! Σβουρας,ε;;;; χιχιχι

Η τιμη του Ρεα ειναι οντως πολυ καλη. όταν πηρα τηλ για να ρωτησω τιμη το πρωτο πραγμα που με ρωτησε η κοπελα ηταν αν θα γεννησω εκει, αρα παιζει ρολο... Προφανως κανουν καλυτερη τιμη σε οσες γεννανε στο Ρεα. Το ονομα της εταιρειας με την οποια συνεργαζεται ειναι “biogenea pharmaceuticals”και εχει καλη ιστοσελιδα οποτε μπορω να παρω πληροφοριες και απο εκει. Ρωτησα και αν ειναι ονομαστικο και μονο για μας τα βλαστοκυτταρα που θα φυλαξουμε και μου ειπε οτι ολες οι εταιρειες μονο αποκλειστικα και ονομαστικα σου παρεχουν τα βλαστοκυτταρα γιατι δεν γινεται να ειναι πιθανον συμβατο το "μοσχευμα" απο αλλον και δεν τα χρησιμοποιουν μου ειπε σα γενικη τραπεζα. Αρα αυτο το προβλημα δεν υπαρχει. Τωρα οσον αφορα το πού και σε ποσα μερη θα φυλασσονται, αυτο δεν το ξερω. Θα το μαθω ομως πριν παρουμε αποφαση. Αλλα και σε ενα μερος να τα εχουν για μενα δεν ειναι αρνητικο ειδικα με αυτη την καλη τιμη. Και ειναι για 20ετη φυλαξη μου ειπε. Αυτα... Καλο μου ακουγεται κι εμενα.... Θα δουμε, εχουμε καιρο! :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!!!! Τι κάνετε όλες?

Ο μικρός αυτές τις ημέρες δεν σταματάει να κλωτσάει...δεν ξέρω γιατί...στο Χρηστάκο μου δεν θυμάμαι τέτοιο κλοτσίδι...όλη μέρα νιώθω ότι έχω κάτι στο στομάχι και περπατάει....(δηλαδή εδώ που τα λέμε αυτό έχω ε...!!! χεχεχεχε!!!)

Κατά τ' αλλα παιδιά αφήστε τα...μαύρη νύχτα η σημερινή...Κόλλησε καμιά ίωση ο Χρήστος, και από τις μία την νύχτα αρχίσανε οι εμετοί....άλλαξα 3 φορές σεντόνια μέχρι το πρωί...και καμιά δεκαριά μαξιλάρια....(γιατί μην ξεχνιόμαστε έχει κολλήσει στο κρεββάτι μας...παιδιά ο επόμενος δεν θα κάτσει στο κρεββάτι μας ούτε για πλάκα....μου το έλεγαν και δεν το πίστευα...) Τώρα ο καημενούλης κοιμάται...γιατί είναι ανόρεκτος...και νηστικούλης...ήπιε ένα γαλατάκι και το έκανε εμετό κι αυτό...Περιμένω να σηκωθεί να του φτιάξω λίγο ρυζάκι...

Λέω στον άντρα μου, άμα καταφέρω να γεννήσω στην ώρα μου θα είναι θαύμα...πολύ με αγχώνει αυτό το πράγμα...εδω στην προηγούμενη δεν έκανα τίποτα...να καθίσω στην πολυθρόνα πήγα κι έσπασαν τα νερά...τώρα που τρέχω σαν τρελλή και σηκώνω τρελλά το Χρήστο και απότομα πολλές φορές...για να τον προλάβω από καμιά ζαβολιά μην πέσει και σκωτωθεί...θα γεννήσω στην ώρα μου? Αχχχχχχχχχχ, χλωμό το βλέπω...

Λοιπόν αυτά για την ώρα....


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!! Τι κάνετε όλες?

Ο μικρός αυτές τις ημέρες δεν σταματάει να κλωτσάει...δεν ξέρω γιατί...στο Χρηστάκο μου δεν θυμάμαι τέτοιο κλοτσίδι...όλη μέρα νιώθω ότι έχω κάτι στο στομάχι και περπατάει....(δηλαδή εδώ που τα λέμε αυτό έχω ε...!!! χεχεχεχε!!!)

Κατά τ' αλλα παιδιά αφήστε τα...μαύρη νύχτα η σημερινή...Κόλλησε καμιά ίωση ο Χρήστος, και από τις μία την νύχτα αρχίσανε οι εμετοί....άλλαξα 3 φορές σεντόνια μέχρι το πρωί...και καμιά δεκαριά μαξιλάρια....(γιατί μην ξεχνιόμαστε έχει κολλήσει στο κρεββάτι μας...παιδιά ο επόμενος δεν θα κάτσει στο κρεββάτι μας ούτε για πλάκα....μου το έλεγαν και δεν το πίστευα...) Τώρα ο καημενούλης κοιμάται...γιατί είναι ανόρεκτος...και νηστικούλης...ήπιε ένα γαλατάκι και το έκανε εμετό κι αυτό...Περιμένω να σηκωθεί να του φτιάξω λίγο ρυζάκι...

Λέω στον άντρα μου, άμα καταφέρω να γεννήσω στην ώρα μου θα είναι θαύμα...πολύ με αγχώνει αυτό το πράγμα...εδω στην προηγούμενη δεν έκανα τίποτα...να καθίσω στην πολυθρόνα πήγα κι έσπασαν τα νερά...τώρα που τρέχω σαν τρελλή και σηκώνω τρελλά το Χρήστο και απότομα πολλές φορές...για να τον προλάβω από καμιά ζαβολιά μην πέσει και σκωτωθεί...θα γεννήσω στην ώρα μου? Αχχχχχχχχχχ, χλωμό το βλέπω...

Λοιπόν αυτά για την ώρα....

Ωωωχ....τι επαθε το γλυκο το αγορακι μας!!! :(:(:( Εμετουλι κανει,ε;;; Δυσκολα ρε γμτ, μεγαλη ταλαιπωρια ειναι!! Το καημενο.... Υπομονη και σε εκεινον και σ εσας, Κατερινακι!! 1-2 μερουλες θα κανει φανταζομαι, η μια παει ηδη οποτε λιγες ωρες ακομη κουραγιο! Εκανε και πυρετο;;; Ελπιζω οχι! Περαστικουλια και γρηγορα ευχομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Φιλακια πολλα!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

...Ευτυχώς Ελενη μου...πυρετό δεν έκανε...κάτι πολύ μικρά δεκατάκια, αλλά τον πονούσε το κεφαλάκι του, ευτυχώς τώρα έχει αρχίσει λίγο πολύ και μας δείχνει τι τον ενοχλεί....του έδωσα λίγο ντεπονάκι το πρωί και λίγο το βράδυ πριν κοιμηθεί...και του έφτιαξε το κέφι...είδαμε μαζί και το wipe out στην τηλεόραση...πρώτη φορά κάθισε να παρακολουθήσει κάτι, ούτε παιδικό δεν βλέπει και είδε αυτό...του άρεσε μάλλον γιατί έβλεπε τους παίκτες που έπεφταν στο νερό και έλεγε μπαμ - μπλουμ!!!!!!!! και ψόφαγε στα γέλια!!!!!!!!!!!

Το απόγευμα έκανε εμετό πρώτα μια κρεμούλα Γιώτης που του είχα φτιάξει, αμέσως μόλις την έφαγε...αργότερα έφαγε ρυζάκι και μέχρι τώρα έχει πιει και το γάλα του, και την έχουμε βγάλει καθαρή...για να δούμε μέχρι το πρωί θα τα πάμε!!!!!!!!!!!!!

Πολλές πολλές καληνύχτες!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

...Ευτυχώς Ελενη μου...πυρετό δεν έκανε...κάτι πολύ μικρά δεκατάκια, αλλά τον πονούσε το κεφαλάκι του, ευτυχώς τώρα έχει αρχίσει λίγο πολύ και μας δείχνει τι τον ενοχλεί....του έδωσα λίγο ντεπονάκι το πρωί και λίγο το βράδυ πριν κοιμηθεί...και του έφτιαξε το κέφι...είδαμε μαζί και το wipe out στην τηλεόραση...πρώτη φορά κάθισε να παρακολουθήσει κάτι, ούτε παιδικό δεν βλέπει και είδε αυτό...του άρεσε μάλλον γιατί έβλεπε τους παίκτες που έπεφταν στο νερό και έλεγε μπαμ - μπλουμ!!!!!!!! και ψόφαγε στα γέλια!!!!!!!!!!!

Το απόγευμα έκανε εμετό πρώτα μια κρεμούλα Γιώτης που του είχα φτιάξει, αμέσως μόλις την έφαγε...αργότερα έφαγε ρυζάκι και μέχρι τώρα έχει πιει και το γάλα του, και την έχουμε βγάλει καθαρή...για να δούμε μέχρι το πρωί θα τα πάμε!!!!!!!!!!!!!

Πολλές πολλές καληνύχτες!!!!!!!!

Αχ, ψυχουλα μου... Αντε, αντε καλυτερευει νομιζω!!!! Πώς ειναι σημερα; Πώς τα πηγατε το βραδυ;;;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Περαστικά Κατερινάκι μου, ταλαιπωρηθήκατε λιγάκι ε???

Θα του περάσει του μικρούλη, τι γλυκός που γελάει με το wipe out!κάτι τέτοιες στιγμές είναι ανεκτίμητες!!!

Πολλές φορές αναρωτιέμαι και εγώ πως τα βγάζουν πέρα στη δεύτερη και τρίτη εγκυμοσύνη με τα κουτσούβελα γύρω γύρω!!!

εγώ δεν κάνω τίποτα εκτός από μαγείρεμα και ήδη έχω βγει νοκ-αουτ από τη μέση:(:(:(Μέχρι το τέλος δεν θα μπορώ να σταθώ όρθια, μεγαλο ζόρι ρε κορίτσια...και την άλλη βδομάδα θα πάμε να ψωνίσουμε τα ψώνια του μπέμπη...με καροτσάκι πρέπει να με πάει ο αντρούλης μου:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αυριο θα βάψουμε το δωμάτιο του μικρού μας!Πρασινάκι με απαλό κίτρινο..ελπίζω να βγει καλό!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...