Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

Στο intersport απαγορευεται ο θηλασμος!


violin

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλο το forum,

Κατ'αρχάς θα θέλαμε να ζητήσουμε συγγνώμη από την μητέρα που επισκέφθηκε το κατάστημά μας στο Cosmos και ο υπάλληλός security την έκανε να νοιώσει άβολα.

Η πρόθεσή μας, η εκπαίδευση ως προς το προσωπικό μας και η φιλοσοφία μας, δεν συμβαδίζει με τέτοιου είδους ατυχή και μεμονωμένα περιστατικά. Αντίθετα, προσπαθούμε για την καλύτερη δυνατή διευκόλυνση τέτοιων καταστάσεων, με σεβασμό ειδικά στο ρόλο της μητέρας.

Ο υπάλληλος της εταιρείας security σε τέτοιες περιπτώσεις κάνει τις καλύτερες εναλλακτικές προτάσεις (π.χ. ειδικός χώρος εντός του εμπορικού κέντρου), που στόχο έχουν την ασφαλή παραμονή των πελατών και των οικογενειών τους στα καταστήματά μας.

Με σεβασμό σε όλες τις μητέρες του κόσμου,

INTERSPORT Ελλάδος

Αν κάποιος μπει στο κατάστημα με καφέ στο χέρι,θα τον στείλετε να τον πιει στις καφετέριες του εμπορικού;Κάτι τέτοιο καταλαβαίνω.Αν ένα μωρό κλάψει,θα το πετάξετε έξω για διατάραξη της ησυχίας του μαγαζιού; Για άνθρωπο μιλάμε, για μωρό που θήλασε κι όχι για ενήλικα που άπλωσε το τραπεζομάντιλο και αράδιασε τη μακαρονάδα του για να φάει. Αν ερχόταν καμιά δίμετρη,ντυμένη "ελαφριά", με το στήθος έξω,θα της έκανε σύσταση κάποιος από την εταιρεία security? Η ασφαλής παραμονή των πελατών και των οικογενειών, προϋποθέτει και τον σεβασμό αυτών,που στην προκειμένη περίπτωση ήταν ανύπαρκτος. Κρίμα για σας, δε νομίζω να έχετε ως σκοπό τη δυσαρέσκεια υποψήφιων πελατών, αλλά με αυτήν την κίνηση "χάσατε" πολλές μαμάδες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πιστευω ότι αρχικά είναι πολύ καλό που υπήρξε τόσο γρήγορη αντίδραση απο την εταιρεία - σημαίνει ότι ακούγονται τα όσα λέγονται εδώ.

Όμως,

αυτή η οδηγία είναι ασαφής - αφήνει δηλαδή πολύ χώρο στον κάθε υπάλληλο.

Ναι μεν μπορεί να είναι πιο κατάλληλο κάποιο ειδικό δωμάτιο για την μητέρα που θηλάζει αλλά είναι πιο άβολο να της προτείνει κάποιος να πάει εκεί την στιγμή που ήδη κάθεται και το παιδί ήδη θηλάζει.

η οδηγία "Ο υπάλληλος της εταιρείας security σε τέτοιες περιπτώσεις κάνει τις καλύτερες εναλλακτικές προτάσεις (π.χ. ειδικός χώρος εντός του εμπορικού κέντρου), που στόχο έχουν την ασφαλή παραμονή των πελατών και των οικογενειών τους στα καταστήματά μας."

αυτή είναι κατάλληλη εάν μια μητέρα πριν θηλάσει, ρωτήσει τον υπάλληλο εάν είναι οκ να θηλάσει εκεί

μπορεί να της πει "να κοιταξτε εδώ πιο πέρα έχει ειδικό δωμάτιο που μπορείτε να πάτε να κάτσετε. "

Χωρίς όμως στην φωνή του να ακούγεται αυτό ως σύσταση ή ως απαγόρευση να θηλάσει εκεί, να το λέει για το καλό της γυναίκας.

( Άντε να το ελέγξεις αυτό. )

Εάν ήδη θηλάζει, δεν είναι κατάλληλο, να πεί το οτιδήποτε...απλώς ας την αφήσει να θηλάσει.

Επίσης αυτή η οδηγία μπορεί κάλλιστα να ερμηνευθεί απο τον οποιοδήποτε υπάλληλο ως δικαιολογία για να πει σε μια μητέρα να πάει να θηλάσει αλλού-

το πώς θα το κάνει, είναι κάτι που εξαρτάται και απο την διάθεση και χρήση λέξεων που θα κάνει και ίσως αποτέλεσμα αυτής της οδηγίας ήταν ίσως η παρέμβαση του κυρίου αυτού...!

Το θέμα είναι μια μητέρα που ήδη θηλάζει, δεν την βάζεις /προτείνεις να πάει σε άλλο χώρο, ακόμα και αν το λές πολύ ευγενικά, εκτός και εάν εννοείς ότι έχεις εκεί δίπλα, σε ένα δωμάτιο πιο πέρα μια αναπαυτική πολυθρόνα και ησυχία να της προσφέρεις, μόνο για την δική της ανάπαυση όχι για άλλους λόγους - στην περίπτωση που το θέλει, όχι ως σύσταση να πάει σε designated room.

Νομίζω ο διαχωρισμός

-πως αντιδρώ ως υπάλληλος σε μητέρα που ήδη θηλάζει

-πως αντιδρώ ως υπάλληλος σε μητέρα που ρωτάει που να θηλάσει

είναι εντελώς βασικός...

εγώ εάν ρώταγα δεν θα με πείραζε να μου πουν οτι εχει τετοιο δωματιο εάν υπάρχει.

εάν ήδη θήλαζα όμως θα με στεναχωρούσε πολύ το να μου πει/προτείνει κάποιος να πάω αλλού, την στιγμή που ήδη το παιδί μου σιτίζεται. Πόσο εύκολο είναι να σηκωθώ να το κρατάω παράλληλα στο στήθος μου την ώρα που τρώει - να το σταματήσω να τρώει μόνο επειδή κάποιος μου το λέει;

Ο θηλασμός απο ότι έχω ακούσει κ δεί απο φίλες μου, είναι μια πολύ ευαίσθητη διαδικασία, και εάν στρεσσαριστείς ή τρομάξεις ή στεναχωρηθείς μπορεί το σώμα και να αντιδράσει σε αυτό- ισχύει?

γενικά νομίζω πολύς κόσμος ακόμα δεν ξέρει τι εστί θηλασμός,...

Διαβάζω χρόνια το φόρουμ (θέλω εδώ και καιρό να γίνω μαμά) και θυμάμαι ότι είχε γίνει κάτι παρομοιο σε ένα γυμναστήριο (δε θυμαμαι πόλη) στο οποίο είχε πάει μια μητέρα με το μωρό της για να δεί απλώς το γυμναστηριο και δεν της επέτρεψαν να θηλάσει εντός του κτιρίου παρότι το μωρό έκλαιγε και πεινουσε !!!


 η γλυκουλα μου είναι ήδη 10 ετών!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες,

δυστυχώς στην Ελλάδα οι άνθρωποι είναι πολύ πίσω κ ντρέπονται για κάποια πράγματα πολύ-πολυ φυσιολογικά....όπως το να διψάει ενα μωράκι κ να πρέπει να το θηλάσει η μανούλα του, οτι ωρα κ αν είναι όπου κ αν βρίσκεται,

Εμεις ζούμε στην Σουηδία, μπορώ να σας πω ότι εχω δει μανούλα να θηλάζει το μωρό της ακόμα κ καθισμένη σε πεζοδρόμιο!!!!!

Δυστυχώς η Ελλαδίτσα εχει πολύ δρομο μπροστά της για να μαθει να σέβεται τα βρέφη της που είναι κ το ίδιο το μέλλον της

Το εχω κάνει αυτο.εκατσα σε ένα πεζοδρόμιο αφου δεν μπορούσα αλλου κ το μωρο εκλεγε τον θηλασα.τι να κανω?

Οχι δεν ντρέπομαι καθόλου.!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το forum,

Κατ'αρχάς θα θέλαμε να ζητήσουμε συγγνώμη από την μητέρα που επισκέφθηκε το κατάστημά μας στο Cosmos και ο υπάλληλός security την έκανε να νοιώσει άβολα.

Η πρόθεσή μας, η εκπαίδευση ως προς το προσωπικό μας και η φιλοσοφία μας, δεν συμβαδίζει με τέτοιου είδους ατυχή και μεμονωμένα περιστατικά. Αντίθετα, προσπαθούμε για την καλύτερη δυνατή διευκόλυνση τέτοιων καταστάσεων, με σεβασμό ειδικά στο ρόλο της μητέρας.

Ο υπάλληλος της εταιρείας security σε τέτοιες περιπτώσεις κάνει τις καλύτερες εναλλακτικές προτάσεις (π.χ. ειδικός χώρος εντός του εμπορικού κέντρου), που στόχο έχουν την ασφαλή παραμονή των πελατών και των οικογενειών τους στα καταστήματά μας.

Με σεβασμό σε όλες τις μητέρες του κόσμου,

INTERSPORT Ελλάδος

Η άποψη μου είναι πως θα έπρεπε να ζητήσετε συγνώμη από τη μαμά εκείνη τη στιγμή εφόσον η πρόθεση σας , η εκπαίδευση του προσωπικού και η φιλοσοφία σας δεν συμβαδίζουν με την πράξη του security , όπως γράφετε. Εκεί επι τόπου θα έπρεπε να επέμβει ο/η υπεύθυνος/η του καταστήματος και να προσπαθήσει να διευκολύνει την κατάσταση, δείχοντας σεβασμό στη μητέρα.

Εκείνη τη στιγμή, όχι μετά από 10 μέρες και μόλις ανακαλύψατε ότι αν αναζητήσει κάποιος στο google το intersport , το θέμα στο parents έρχεται στην πρώτη σελίδα...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι κι εγω για την απαντηση σας ως καταστημα και χαιρομαι που το χαρακτηρισατε ατυχες γεγονος γιατι όντως χαλασε όλη την διαθεση μου και την οικογενειακη μας βολτα. το καταστημα σας ειναι στο ισογειο και εγω ημουν με το μεγαλυτερο παιδι μου που κοιτουσε παπουτσια σε εσας. θα επρεπε να παρω τα δυο μωρα λοιπον να ανεβω στον δευτερο όροφο, να ψαχνω καποιο ειδικο δωματιακι θηλασμου και να βαλω και το μεγαλο μου αγορακι να στεκεται και να με περιμενει. δεν μου κανει αυτη η λυση. εγω αυριο φευγω διακοπες και θα σας ξεχασω. θα θυμαμαι μονο τα κοριτσακια του παρεντσ που με στηριξανε τοσο γλυκα και ολοψυχα τους ευχαριστω. ενημερωστε το προσωπικο σας οτι ο θηλασμος επιτρεπεται δε δημοσια μερη και μην κανετε το ιδιο σε αλλη μανουλα και κυριως σε αλλο μωρακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι τους ευχαριστείς? στο οτι ο σεκιουριτυ κανει ο,τι καλυτερο 'για την ασφαλή παραμονή των πελατών και των οικογενειών τους στα καταστήματά τους'??

μας λενε οτι θεωρουν το στηθος σου κινδυνο? ενα στηθος γεματο γαλα? που μονο ενας διεστραμμενοσ, ανωμαλος πελατης θα μπορουσε να το δει εκεινη τη στιγμη ως ΄ζυζι'. μη με παρεξηγησεις που σου απευθυνομαι μα τα χω παιξει πιο πολυ τωρα με το μηνυμα τους. και μην απαντησει κανεισ οτι δεν εννοουσε αυτο το μηνυμα της εταιριασ. Σ αυτο απαντησαν, οτι μας προσεχουν απ τους κλεφτες κλπ το ξερουμε κ δε χρειαστηκε ποτε να το δηλωσουν. Καλα να περασεις στισ διακοπες σου κ ευχομαι να μην ξανασυναντησεις ποτε τετοιους. ναι,ο θηλασμος ειναι στα ανθρωπινα δικαιωματα του παιδιου. κι ουτε λερωνει -μη μας πουν κ αυτο στο τελος- οπως λερωνει ενα παιδακι που πινει χυμο. Το παιδι μου δε θα το αφηνα ποτε να φαει κατι αλλο σε καταστημα. αλλο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Το "περάστε έξω παρακαλώ από το κατάστημα" είναι απαράδεκτο. Μπραβο στις δημόσιες σχέσεις του εν λόγω καταστήματος, μου έδωσαν έναν λόγο να το αποκλείω στο εξής από τις επιλογές μου.

Αναμφισβήτητα είναι θέμα ασφάλειας, όλοι ξέρουμε πόσο επικίνδυνο είναι ένα μωρό που θηλάζει ή πόσο σοκαριστικό σε αντίθεση με την ευπρέπεια των διαφημίσεων που μας κατακλύζουν. Να μην ξεχάσω να αναφέρω τον δημόσιο υγειονομικό κίνδυνο που αποτελεί αυτή η αδιανόητη πράξη του θηλασμού εντός το καταστήματος.

Εξάλλου είναι σύνηθες οι μητέρες να μπαίνουν σε καταστήματα για να θηλάσουν, καθημερινό φαινόμενο, βάλτε και ταμπελίτσα κάτω από το "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ" μία με την κατάλληλη εικόνα "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ".

Διάβασα το θέμα μέρες τώρα, δεν ασχολήθηκα, αλλά η επίσημη απάντηση απλώς με εξόργισε.

(edit

να προσθέσω πως προσωπικό είναι και το να "αερίζεται" κάποιος μέσα σε ένα κατάστημα αλλά ουδέποτε έσπευσε υπεύθυνος να τον διώξει, ή προσωπικό είναι κάποιος να αγαπάει τους 1002 μήκυτες στα πόδια και να δοκιμάζει παπούτσια που δεν θα αγοράσει, δεν είδα όμως κανένα κατάστημα να επιβάλλει στους πελάτες του να δοκιμάσουν τα αθλητικά με δικές τους κάλτσες μίας χρήσης)

Link to comment
Share on other sites

Το "περάστε έξω παρακαλώ από το κατάστημα" είναι απαράδεκτο. Μπραβο στις δημόσιες σχέσεις του εν λόγω καταστήματος, μου έδωσαν έναν λόγο να το αποκλείω στο εξής από τις επιλογές μου.

Αναμφισβήτητα είναι θέμα ασφάλειας, όλοι ξέρουμε πόσο επικίνδυνο είναι ένα μωρό που θηλάζει ή πόσο σοκαριστικό σε αντίθεση με την ευπρέπεια των διαφημίσεων που μας κατακλύζουν. Να μην ξεχάσω να αναφέρω τον δημόσιο υγειονομικό κίνδυνο που αποτελεί αυτή η αδιανόητη πράξη του θηλασμού εντός το καταστήματος.

Εξάλλου είναι σύνηθες οι μητέρες να μπαίνουν σε καταστήματα για να θηλάσουν, καθημερινό φαινόμενο, βάλτε και ταμπελίτσα κάτω από το "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ" μία με την κατάλληλη εικόνα "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ".

Διάβασα το θέμα μέρες τώρα, δεν ασχολήθηκα, αλλά η επίσημη απάντηση απλώς με εξόργισε.

(edit

να προσθέσω πως προσωπικό είναι και το να "αερίζεται" κάποιος μέσα σε ένα κατάστημα αλλά ουδέποτε έσπευσε υπεύθυνος να τον διώξει, ή προσωπικό είναι κάποιος να αγαπάει τους 1002 μήκυτες στα πόδια και να δοκιμάζει παπούτσια που δεν θα αγοράσει, δεν είδα όμως κανένα κατάστημα να επιβάλλει στους πελάτες του να δοκιμάσουν τα αθλητικά με δικές τους κάλτσες μίας χρήσης)

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ σε ΌΛΑ!!!!!!!!!!

Και θέλω τα προσθέσω τα παρακάτω:

Ίσως αυτό να ήταν και το θέμα με το κατάστημα, δηλαδή το φόρα-παρτίδα στήθος και όχι ο θηλασμός καθεαυτός......

.......Δεν χρειάζεται να πετάνε όλο το στήθος φόρα παρτίδα να το βλέπει όλος ο κόσμος κι ο ντουνιάς που περνάει, υπάρχει τρόπος και το παιδί να φάει και η μαμά να κρατήσει τους τύπους......."

Καλοκαίρι είναι, σε όποια παραλία και αν πάει κανείς, όλο και θα δει ΠΟΛΛΕΣ κοπέλες γυμνόστηθες να κάνουν μπάνιο, ηλιιοθεραπεία κλπ.

Θέαμα που δεν σκανδαλίζει σχεδόν κανένα πια, το έχουμε όλοι συνηθίσει.

Δεν είδα όμως ποτέ κανένα να λέει σε κάποια κοπέλα: "μάζεψε κυρά μου τα "ζυζιά" σου και πήγαινε κάπου αλλού.....

Κ αν υπηρχε μεσα στο καταστημα ενας ανωμαλος και φτιαχνοταν απο την φαση και την επεφτε στην μανα;;ο σεκιουριτας τι θα επρεπε να κανει;....

Σε μια τέτοια περίπτωση, ο σεκιουριτάς θα έπρεπε να μπαγλαρώσει τον ανώμαλο ματάκια, να τον βγάλει σηκωτό έξω από το κατάστημα και να ζητήσει συγγνώμη από την κυρία για την ενόχληση που εκείνη υπέστη!

Προς το κατάστημα:

Πράγματικά μου δώσατε και εμένα το λόγο να μην ξαναέρθω στο χώρο σας, ούτε για να "χαζέψω" τη βιτρίνα.

Όχι μόνο για τη συμπεριφορά του "σεκιουριτά" σας (που μόνο ασφάλεια δεν παρείχε - καλύτερα να τον αποκαλείτε "μπράβο"), αλλά ΠΙΟ ΠΟΛΥ για την απαράδεκτη απάντησή σας στο παρόν θέμα.

Απάντηση που δείχνει ότι στην πραγματικότητα δεν έχετε καταλάβει το λάθος σας, απλά θέλετε να "μπαλώσετε" τα πράγματα για να προστατεύσετε τη φήμη σας.

Πραγματικά ντροπή σας....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Η άποψη μου είναι πως θα έπρεπε να ζητήσετε συγνώμη από τη μαμά εκείνη τη στιγμή εφόσον η πρόθεση σας , η εκπαίδευση του προσωπικού και η φιλοσοφία σας δεν συμβαδίζουν με την πράξη του security , όπως γράφετε. Εκεί επι τόπου θα έπρεπε να επέμβει ο/η υπεύθυνος/η του καταστήματος και να προσπαθήσει να διευκολύνει την κατάσταση, δείχοντας σεβασμό στη μητέρα.

Εκείνη τη στιγμή, όχι μετά από 10 μέρες και μόλις ανακαλύψατε ότι αν αναζητήσει κάποιος στο google το intersport , το θέμα στο parents έρχεται στην πρώτη σελίδα...

Πες τα χρυσοστομη!

Κριμα κ ηθελα να παρω ενα διαδρομο απο εκει!

Υπαρχουν κ αλλου πορτοκαλιες;)


-

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα απ'έξω από το κατάστημα. Σκέφτηκα μια στιγμή αν μπω μέσα και κάτσω να θηλάζω το μικρό, τι θα κάνανε άραγε?

Ενδιαφέρον θα είχε να μαζευόμασταν 4-5 θηλάζουσες να πάμε για μαζικό θηλασμό εκεί :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Δεν ξερω τι θα του σερνα αν ημουν στη θέση σου, εχω έρθει 3 φορές Θεσσαλονίκη από τότε που θηλάζω το μπέμπη μου, μένω Κατερίνη και όταν ερχόμαστε μια στο τόσο ξεκινάμε από το πρωι και επιστρέφουμε το βράδυ.Οσες φορές ρωτησα σε καταστηματα να θηλάσω λίγο το μωρό, εννοείται ότι με άφησαν και με μεγάλη τους χαρά μάλιστα που θηλάζω.Σε κάποια μπηκα μόνο και μόνο για να θηλάσω στο δοκιμαστήριο τους, και πάλι ήταν αψογοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το forum,

Κατ'αρχάς θα θέλαμε να ζητήσουμε συγγνώμη από την μητέρα που επισκέφθηκε το κατάστημά μας στο Cosmos και ο υπάλληλός security την έκανε να νοιώσει άβολα.

Η πρόθεσή μας, η εκπαίδευση ως προς το προσωπικό μας και η φιλοσοφία μας, δεν συμβαδίζει με τέτοιου είδους ατυχή και μεμονωμένα περιστατικά. Αντίθετα, προσπαθούμε για την καλύτερη δυνατή διευκόλυνση τέτοιων καταστάσεων, με σεβασμό ειδικά στο ρόλο της μητέρας.

Ο υπάλληλος της εταιρείας security σε τέτοιες περιπτώσεις κάνει τις καλύτερες εναλλακτικές προτάσεις (π.χ. ειδικός χώρος εντός του εμπορικού κέντρου), που στόχο έχουν την ασφαλή παραμονή των πελατών και των οικογενειών τους στα καταστήματά μας.

Με σεβασμό σε όλες τις μητέρες του κόσμου,

INTERSPORT Ελλάδος

ναι είναι ατυχές που πείνασε το μωρό ενώ βρισκόταν στο κατάστημα σας, και ναι ήταν μεμονωμένο περιστατικό γιατί έτυχε και σας ανέφερε εδώ η εν λόγω μαμά.

Οσο για τις οδηγίες που έχετε δώσει στο προσωπικό σας είστε σίγουροι πως συμβαδίζουν με τις πεποιθήσεις σας?

Γιατί όταν το προσωπικό δεν ανταποκρίνεται στις οδηγίες μας επιτόπου διορθώνουμε την κατάσταση σαν καταστηματάρχες αντί να ρίχνουμε στο προσωπικό την ευθύνη καιρό μετά.


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Παιδια εγω στην Αγγλια εχω δει αρκετες φορες μαμαδες να θηλαζουν δημοσια αλλα ΠΟΤΕ δεν βλεπεις να βγαζουν στηθος εξω να το βλεπει ολος ο κοσμος. Χρησιμοποιουν κατι που το ριχνουν απο πανω, το φορανε δλδ απο το κεφαλι και πεφτει και καλυπτει το μωρο, βαζουν το μωρο απο κατω και θηλαζουν παντου και σε καφετεριες, και σε παγκακια...

Το β@ζι στην παραλια ειναι αλλο, στην παραλια παμε ολοι με τα μπικινι, ισχυουν αλλοι κοινωνικοι κανονες, δεν παει κανεις με το ταγερ. Αν ειναι να δεχομαστε τη θεα του γυμνου επειδη συμβαινει ανετα σε μια παραλια τοτε να καταργησουμε και το νομο περι δημοσιας αιδου να γυρναμε ολοι τσιτσιδοι. Θελω να πω δεν ειναι ολα τα μερη ιδια, ουτε ολες οι καταστασεις ιδιες.

Θεωρω αγενεστατη και υπερβολικη την αντιδραση του υπαλληλου, αλλα θεωρω πιο σωστο οταν ξερεις οτι θηλαζεις ειτε να ρωτησεις που μπορεις να θηλασεις ανετα και ησυχα και να σου πουν απο το μαγαζι, ειτε να προμηθευτεις αυτη τη "μπλουζα" θηλασμου που εχω δει να φορανε...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω στην Αγγλια εχω δει αρκετες φορες μαμαδες να θηλαζουν δημοσια αλλα ΠΟΤΕ δεν βλεπεις να βγαζουν στηθος εξω να το βλεπει ολος ο κοσμος. Χρησιμοποιουν κατι που το ριχνουν απο πανω, το φορανε δλδ απο το κεφαλι και πεφτει και καλυπτει το μωρο, βαζουν το μωρο απο κατω και θηλαζουν παντου και σε καφετεριες, και σε παγκακια...

Το β@ζι στην παραλια ειναι αλλο, στην παραλια παμε ολοι με τα μπικινι, ισχυουν αλλοι κοινωνικοι κανονες, δεν παει κανεις με το ταγερ. Αν ειναι να δεχομαστε τη θεα του γυμνου επειδη συμβαινει ανετα σε μια παραλια τοτε να καταργησουμε και το νομο περι δημοσιας αιδου να γυρναμε ολοι τσιτσιδοι. Θελω να πω δεν ειναι ολα τα μερη ιδια, ουτε ολες οι καταστασεις ιδιες.

Θεωρω αγενεστατη και υπερβολικη την αντιδραση του υπαλληλου, αλλα θεωρω πιο σωστο οταν ξερεις οτι θηλαζεις ειτε να ρωτησεις που μπορεις να θηλασεις ανετα και ησυχα και να σου πουν απο το μαγαζι, ειτε να προμηθευτεις αυτη τη "μπλουζα" θηλασμου που εχω δει να φορανε...

Και γιατί βρε κούκλα μου προεξοφλείς πως η κοπελιά που θήλαζε στο κατάστημα είχε το στήθος της σε κοινή θέα?

Και εγώ έχω θηλάσει σε μέρη με κόσμο και από προσωπική εμπειρία θα πω πως η θηλάζουσα μαμά πάντα προσπαθεί να καλύψει το στήθος της από τα αδιάκριτα βλέμματα, καθώς ο στόχος της δεν είναι η επίδειξη του βυζιού, αλλά το τάισμα του μωρού :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...