Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

καλημέρα μαγειροκόριτσα!!

τέλεια τα καλούδια σας!!!

εγώ χτες έκανα ψάρι με χόρτα στη γάστρα,το γνωστό!;) τελευταίο ψάρι που είχα στην κατάψυξη!από αυτό θα φάμε και σήμερα!η μέρα είναι για βόλτα!;)

έχω επισης χόρτα να κάνω μια πίτα!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγώ όταν κάνω γίγαντες τους αφήνω να πιουν όλο το ζουμί γιατί αν ήθελα σούπα, θα το έκανα στη χύτρα. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως ξεραίνονται... Γιατί και οι δικοί μου αυτή την όψη έχουν αλλά έχουν μουλιάσει και έχουν βράσει στη χύτρα πριν ξαναβράσουν στο ταψί με τη σαλτσούλα.

Εμείς χθες είχαμε τηγανιά και σήμερα θα ψήσω κοτόπουλο. Με σαλάτα για εμάς, με πατατούλες για τη μικρή


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μαγειροκόριτσα!

μέχρι το βράδι πιστεύω θα σας ανεβάσω κι εγώ καμιά φώτο!:tongue::P:p:p

χτες το πρωι έκανα μπισκότα νηστίσιμα βρώμης,πολύ καλά αλλά πολύ γλυκά!μαλλον δεν υπολόγισα καλά τις αναλογίες!η συνταγή έλεγε για 3 κούπες βρώμη κι εγώ είχα μόνο μία οπότε ειπα να τα κάνω δοκιμαστικά αλλά προφανώς δεν υπολόγισα σωστά σε όλα τα υλικά το 1/3 τους!:tongue: θα τα ξανακάνω ομως!είναι πολύ καλά!και είναι αρκετά σκληρά και για τη μικρή!

τώρα έχω στη γάστρα κατσικάκι με πατατούλες να φάμε όλοι και βράζω και κολοκυθάκια να κάνουμε σαλάτα μαζί με μια χωριάτικη χωρίς αγγούρι!:P:p:p

θα βάλω φώτος το βραδάκι!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν κάνω γίγαντες τους αφήνω να πιουν όλο το ζουμί γιατί αν ήθελα σούπα, θα το έκανα στη χύτρα. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως ξεραίνονται... Γιατί και οι δικοί μου αυτή την όψη έχουν αλλά έχουν μουλιάσει και έχουν βράσει στη χύτρα πριν ξαναβράσουν στο ταψί με τη σαλτσούλα.

Εμείς χθες είχαμε τηγανιά και σήμερα θα ψήσω κοτόπουλο. Με σαλάτα για εμάς, με πατατούλες για τη μικρή

Εμένα μου αρέσουν καλοψημένοι, αλλά θέλω και λίγο σαλτσούλα να κάνω τις βούτες μου:P αυτό εννοούσα καλή μου! όχι και σούπα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν καλοψημένοι, αλλά θέλω και λίγο σαλτσούλα να κάνω τις βούτες μου:P αυτό εννοούσα καλή μου! όχι και σούπα...

μαζί σου!!Την θέλουν τη σαλτσούλα τους οι γίγαντες όλα και όλα! χα χα χα

Βέβαια είναι πολύ εύκολο να στεγνώσουν αλλά με λίγο νεράκι παραπάνω γίνονται όπως πρέπει:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalamaraki σαν να ξεράθηκε λίγο το φαγάκι... και εγώ το παθαίνω με τους γίγαντες, πίνουν όλο το ζουμάκι...;)
Εμένα μου αρέσουν καλοψημένοι, αλλά θέλω και λίγο σαλτσούλα να κάνω τις βούτες μου:P αυτό εννοούσα καλή μου! όχι και σούπα...
μαζί σου!!Την θέλουν τη σαλτσούλα τους οι γίγαντες όλα και όλα! χα χα χα

Βέβαια είναι πολύ εύκολο να στεγνώσουν αλλά με λίγο νεράκι παραπάνω γίνονται όπως πρέπει:D

χε χε πω πω θέμα οι γίγαντες μου!

Εγώ λοιπόν με τη σειρά μου κάπως σαν τη ΡαβΤ είμαι , δεν μου αρέσουν με πολύ ντομάτα σάλτσα για βούτες, θέλω να είναι ακριβώς έτσι.

Μαλακά είναι τα φασόλια Νίνα γιατί έμειναν ολη νύχτα στο νερό κ έβρασαν 20 λεπτά στη χύτρα κ μετά ίσα ίσα μισή ώρα στο φούρνο εως να ψηθεί η σάλτσα τους. Απλά δεν βάζω έξτρα νερό....μόνο το τενεκεδάκι της ντομάτας κ μισό τενεκεδάκι νερό για να βράσει δυο τρια λεπτά η σάλτσα πριν τη ρίξω στα φασόλια.

Πάντως θενκς για το τιπ, μέχρι στιγμής δεν τα έχω καταστρέψει ποτέ ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χτες κ σήμερα δεν έκανα πολλά πράγματα χαλαρά το πήρα όλη μέρα, φάγαμε λίγο φασόλια γίγαντες 2 μπιφτέκια που είχαν περισσέψει κ λίγα μακαρονάκια που είχα στο ψυγείο. Καθάρισε κ το ψυγείο από τα περισσεύματα

Πήγα λαική κ συμμάζεψα ότι πήρα , καθάρισα κ τη σγουρή μου για να έχουμε έτοιμη όλη τη βδομάδα, διατηρείται άψογα καθαρισμένα φυλλαράκια χωρίς υγρασία έτοιμα για κόψιμο.

photo-2013-06-09-01-14-15-788_zps1ddc8cc6.jpg

Έψησα Φλωρίνης πιπερίες κ τις έβαλα σε βαζάκι με λάδι ξύδι κ λίγο σκόρδο {αρέσει στον χαζμπαντ αυτός ο μεζές} κ τις καυτερές για τη χτυπητή {αρέσουν σε μένα πολύ χε χε χε }

photo-2013-06-08-21-23-16-149_zps9f4d0ba0.jpg

Και σήμερα έφτιαξα μόνο σαλάτα κ χτυπητή κ ο χαζμπαντ έψησε κοτόπουλο παϊδάκια μιαμ μιαααααααααμμμμ τα τσακίσαμε!!

photo-2013-06-09-17-19-40-931_zpsab4eccbf.jpg

Και το πρωί χαλαρά με τον καφεδάκι μου κάθισα κ σημείωσα ότι έχω σε κατάψυξη, τροφοθήκη κ αποθήκη....

photo-2013-06-09-17-20-46-472_zps7188f7bb.jpg

χε χε ξέρω ξέρω θέλω γιατρό....αλλά το να είμαι οργανωμένη με βοηθάει πολύ κ με ηρεμεί;):D:rolleyes::D:D:D

Για αύριο μάλλον φακές θα φτιάξω που έχω καιρό ;)

Link to comment
Share on other sites

εντάξει καλαμαράκι, μολόγα...που τον έχεις τον Παρθένο; Στο Κρόνο σου;; μίλας μας, δεν είναι ντροπή!!:D χα χα χα

χαχαχα από ότι βλέπω τον Παρθένο τον έχω στον Ερμή μου>????

Θα ζήσω??

Έτσι με δουλεύουν κ οι άλλες στο φεις τώρα ....τους έδειξα τροφοθήκη κ τα χαρτιά μου κ με δουλεύουννννννν χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμια οργανωτικη αλλα ετσι σε καμια περιπτωση. εμενα αυτο θα με καταπιεζε πολυ αν το εκανα... αλλα χουγια εινια αυτα και νοικοκυρια.

εγω για σημερα ειχα παστιτσιο και τραχανα για τα παιδια. και επειδη χθες πηρα κιμα εκανα μπιφτεκια και γεμιστα. το γεμιστα μαλλον τα πετυχα γιατι τα μικρα εφαγαν το απογευμα και το βραδυ 6 μικρες πιπεριτσες:D:D:D:D:D.

οποτε εχουμε και για αυριο μια μεριδα ακομα παστιτσιο και μπολικα απο τα υπολοιπα.

εχω ενα γιοαυρτι που θελω να το κανω κατι που ψηνεται γιατι το πηραμε βολτα και μετα το γυρισαμε σπιτι. σκεφτομαι ζυμη για τυροπιτακια. αλλες ιδεες;

και εχω και σιροπι που περισσεψε απο το ινδοκαρυδο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15158.gif

Έτσι για να ξεκινήσουμε όμορφα την εβδομάδα μας...

kalamaraki είσαι τρελοκομείο! εντελώς καλοπροαίρετα, εννοείται:P τέτοια οργάνωση θα την ήθελα και εγώ, αλλά είμαι σίγουρη ότι την 2η βδομάδα, θα βαριόμουν να συνεχίσω... Από ότι κατάλαβα σου αρέσουν τα καυτερά και εσένα? εγώ προσπαθώ να τα μάθω σιγά σιγά, καθώς αρέσουν τρελά στον χαζμπάντ... το Σάββατο έφαγα μπουγιουρντί πολύ καυτερό και την πάλεψα σχετικά καλά την μία πηρουνιά:tongue:

Σήμερα θα κάνω κολοκυθάκια με πατάτες και καρότα στον φούρνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τί γίνατε καλέ? περονόσπορος έπεσε?:o

Ας αρχίσω εγώ, μήπως και εμφανιστεί καμία...;)

Χτες έκανα ρεβύθια... μία χαρά ήταν, τίποτα ιδιαίτερο... το βράδυ όμως ήταν το καλύτερο! είχα δει την συνταγή του Άκη με τους λουκουμάδες, που έκανε προχτές... και τους έκανα... απλά τέλειοι! φιλενάδες τους προτείνω! είναι σαν αυτούς που τρώμε στην παραλία!

1206002.jpg

Τους έκανα και με ζάχαρη και με πραλίνα... εγώ ως φαν της σοκολάτας, σαφώς και ενθουσιάστηκα με τη πραλίνα!

1206005.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...