Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

Το μενού μας σήμερα έχει πράσα με πατάτες γιαχνί στην κατσαρόλα. Για αύριο θα μαγειρέψω το βράδυ γεμιστά (αν τα καταφέρω), τρομάρα μου θέλω και γεμιστά βραδιάτικα...:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!

Σήμερα μαγειρεύουμε γεμιστά, ντομάτες και πιπεριές Φλωρίνης!

Βάζω φώτος από Πασχαλινές δημιουργίες!!

κουλούρια

4c399856-50e7-4331-adc4-fbe13dea2bb7_zps10adf463.jpg

ραβανί

a20dd7c6-5be8-4c23-8cee-7ea7038bd7c3_zps31316e1e.jpg

χθεσινό φαγητό, κολοκύθια αυγολέμονο

33938400-62ff-4a66-84ad-a2f744e65b42_zpscbd5c897.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααα

Αφροδιτάκι τέλεια όλα, του έδωσες κ κατάλαβε τώρα που χαλάρωσες λίγο εεε?? Μπράβο! Τα κουλουράκια άψογα!

ας δείξω κάποια που έκανα αυτή τη βδομάδα κ χθες

Κοτομπουκιές με μουστάρδα μέλι κ μπασμάτι

IMG_20140425_101009_zps6dfcd723.jpg

Χοιρινή τηγανιά με μπύρα κ καπνιστή πάπρικα

IMG_20140425_150051_zps2d08adff.jpg

Για σήμερα ταπεινές φακές λευκαδίτικες

IMG_20140427_120233_zps4852bf72.jpg

Χτες έφτιαξα λουκανικοπιτάκια κασεράκι με ζύμη πίτσας για το σχολείο της μικρής

IMG_20140427_120157_zps6f7e0ec7.jpg

Και ένα κεικ πορτοκάλι καρύδα

IMG_20140427_120101_zpsf0e7bb78.jpg

Με το περίσσευμα ζύμης έκανα κ μια πίτσα κ μικρά μάφιν από το κεικ αλλά τα πήγα στην χθεσινή μας βόλτα επίσκεψη κ δεν πρόλαβα να τα φωτογραφίσω

Καλή εβδομάδα κ καλά μαγειρέματα :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!!! Γιατί χαθήκατε;

Λοιπόν....

Την Τετάρτη φάγαμε γεμιστά, την Πέμπτη κολοκυθάκια γεμιστά με κιμά αυγολέμονο και σήμερα περισσεύματα της εβδομάδας.

Για αύριο έχω προγραμματίσει φασολάκια χλωρά γιαχνί με πατάτες και κολοκύθια.

Link to comment
Share on other sites

Φαγητά της εβδομάδας.....

Γεμιστά

09b3d4d0-2cbd-49f7-988d-130f70a70b2e_zps355b147e.jpg

Κολοκυθάκια με κιμά

ed5e14ca-bcba-44e7-a210-1265ded84c45_zps11475214.jpg

Πίτσα

e9d4d5f0-ba55-4bf4-9ae8-2c288d3e9d0b_zps833dd863.jpg

Μηλόπιτα

8721c1a6-03c8-4a08-9f0f-a93655514ce8_zps8a1c2a52.jpg

Εχθές μαγείρεψα μουσακά, δεν έχω προλάβει να βγάλω φωτογραφία......πολύ τρέξιμο εχθές....Ευτυχώς όμως μου έμεινε φαγητό και για σήμερα ;).

Link to comment
Share on other sites

Χελόου!!!

Αφροδίτη, λυπήσου μας!!!

Λοιπόν, έφτιαξα τις προάλλες πατάτες σαν τηγανιτές -για να συνοδεύσω τα πλασμένα μπιφτεκάκια μου που είχα στην κατάψυξη, συν ντομάτα περασσμένη στον τρίφτη με λαδάκι, μουλιασμένο παξιμάδι, ελίτσες, κάπαρη και τριμμένη φέτα-με αλατάκι (κάνει καλό στη γεύση, κακό στην...κατακράτηση, ειδικά τώρα με τη ζέστη) και ριγανίτσα (που είναι παντός καιρού).

Ένα έχω να πω...να τρώει η μάνα και του παιδιού να μη δίνει :oops:-Στις πατάτες αναφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει πέσει το θέμα;;;;;;

Μαγειροκόριτσα!!!!!!

Δευτέρα,μπιφτέκια με πατάτες στον φούρνο.

Τρίτη, φαρφάλες με σάλτσα ντομάτα.

Τετάρτη & Πέμπτη, γιουβαρλάκια αυγολέμονο.

Για αύριο Παρασκευή, φακές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χελόου!!!

Αφροδίτη, λυπήσου μας!!!

Λοιπόν, έφτιαξα τις προάλλες πατάτες σαν τηγανιτές -για να συνοδεύσω τα πλασμένα μπιφτεκάκια μου που είχα στην κατάψυξη, συν ντομάτα περασσμένη στον τρίφτη με λαδάκι, μουλιασμένο παξιμάδι, ελίτσες, κάπαρη και τριμμένη φέτα-με αλατάκι (κάνει καλό στη γεύση, κακό στην...κατακράτηση, ειδικά τώρα με τη ζέστη) και ριγανίτσα (που είναι παντός καιρού).

Ένα έχω να πω...να τρώει η μάνα και του παιδιού να μη δίνει :oops:-Στις πατάτες αναφέρομαι.

Μακάρι να είχα ένα ντάκο με ντοματούλα, ρίγανη και φέτα!!! σλουρπ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια,εφτιαξα ενα δροσερο γλυκο που βρηκα κ εγινε αναρπαστο!!ειπα να το μοιραστω μαζι σας

1μιση πακετο πτι-μπερ

400 ml κρεμα γαλακτος πληρες

μισο φλυτζανι ζαχαρη αχνη

μαρμελαδα της προτιμησης μας

1 κιλο στραγγιστο γιαουρτι

χτυπαμε την αχνη με την κρεμα γαλακτος να γινει μια σφιχτη σαντιγυ.χαμηλωνουμε ταχυτητα κ προσθετουμε σιγα σιγα το γιαουρτι ισα ισα να δεσει με την κρεμα.απλωνουμε σε τετραγωνο ταψακι μια στρωση μπισκοτα.απλωνουμε τη μιση κρεμα.αλλη μια στρωση μπισκοτα κ την υπολοιπη κρεμα.το αφηνουμε να παγωσει(2-3 ωρες)κ αλειφουμε μετα μαρμελαδα.

στο δικο μου εβαλα φραουλα κ σε καποια κομματια εβαλα μαρμελαδα λεμονι κ κιτρο.του πηγαιναν πολυ κ τα δυο!!

ευκολο γρηγορο κ πεντανοστιμο!!:D


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...