Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!:P

Τι παλιόκαιρος πάλι?!:mad: με έχει εκνευρίσει πολύ! μπορεί βέβαια να είναι και η περίοδος που έρχεται και μου τσιτώνει τα νεύρα... ποιός ξέρει?

kourkoumpini εγώ έψησα τις μελιτζάνες και τα κολοκύθια στο φούρνο και ησύχασα από τηγάνι... τον κυμά τον είχα κάνει από την προηγούμενη... έτσι λιγόστεψε ο πανικός στην κουζίνα, αλλά δεν αποφεύγεται εντελώς φυσικά! αλλά άξιζε, γιατί πραγματικά βγήκε πολύ καλός! του χρόνου πάλι χα χα χα....

Χτες έκανα πιλάφι με αρακά... σήμερα η κλασσική μακαρονάδα! την σάλτσα δεν έχω αποφασίσει με τι θα την κάνω, αλλά θα δούμε μέχρι το απόγευμα... το μεσημέρι θα φάμε από το χθεσινό που περίσσεψε εξάλλου:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!:P

Τι παλιόκαιρος πάλι?!:mad: με έχει εκνευρίσει πολύ! μπορεί βέβαια να είναι και η περίοδος που έρχεται και μου τσιτώνει τα νεύρα... ποιός ξέρει?

kourkoumpini εγώ έψησα τις μελιτζάνες και τα κολοκύθια στο φούρνο και ησύχασα από τηγάνι... τον κυμά τον είχα κάνει από την προηγούμενη... έτσι λιγόστεψε ο πανικός στην κουζίνα, αλλά δεν αποφεύγεται εντελώς φυσικά! αλλά άξιζε, γιατί πραγματικά βγήκε πολύ καλός! του χρόνου πάλι χα χα χα....

Χτες έκανα πιλάφι με αρακά... σήμερα η κλασσική μακαρονάδα! την σάλτσα δεν έχω αποφασίσει με τι θα την κάνω, αλλά θα δούμε μέχρι το απόγευμα... το μεσημέρι θα φάμε από το χθεσινό που περίσσεψε εξάλλου:)

καλυτερα εινια στο φουρνο, ειια και πολυ πιο υγιεινα. αλλα εγω εκεινη την ωρα εψηνα γεμιστα και πιφτεκια στο φουρνο και ηταν αγκαζε οπως καταλαβαινεις.

ε τωρα αλλη φορα. θα κανω αλλα θα το καθυστερησω λιγακι.

εγω λεω με κρεμα γαλακτος τα μακαρονια η με σκετα λαχανικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κυρίες μου! Χρόνια πολλά με υγεία!

Εμείς από σήμερα είμαστε σε δίαιτα οπότε δεν θα με πολυ διαβάζετε.

Χθες έφτιαξα ένα εκμαίκ με τσουρέκι να το πάω δώρο σε επίσκεψη.

Ελπίζω να αρέσει.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Γιαπράκια είναι με λάχανο? Με αμπελόφυλλο και ορφανά αφήνουμε καπάκι ανοικτό λες? τυχαία είδα το θέμα, αλλά με ενδιαφέρει!

τα γιαπρακια εινια με λαχανο, και κανονικα εινια με αρμια (δηλαδη λαχανο ολοκληρο ξινο σαν τουρσι. το λαχανο "ψηνεται" στην αλμη του μεσα σε κιουπι). αλλα δεν εινια αυγοκομμενα, εινια με κοκκινη σαλτσα εσωτερικα συνηθως και ειναι υποξινα λογω του λεμονιου που προσθετουμε στην κατσαρολα η λογω της αρμιας.

σε ολα τα ντολμαδακια κλεινουμε το καπακι.

ορφανα λεμε οσα εινια μονο με ρυζι, χωρις κιμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κυρίες μου! Χρόνια πολλά με υγεία!

Εμείς από σήμερα είμαστε σε δίαιτα οπότε δεν θα με πολυ διαβάζετε.

Χθες έφτιαξα ένα εκμαίκ με τσουρέκι να το πάω δώρο σε επίσκεψη.

Ελπίζω να αρέσει.

ραβ τι λεει το εκμεκ με το τσουρεκι; εγινε αναρπαστο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαγειροκοριτσα χαθηκαμε, χασαμε τη φορμα μας νομιζω.

χρωσταω πολλες φωτογραφιες. εκανα και καρυδοπιτα για περπατοπιτα, εκανα κοτοπουλοκοκκινιστο στυ χυτρα με ρυζι σπυρωτο. εκανα πολλ και για τα παιδια. ελπιζω αυριο να βαλω τις φωτο.... ολες τις χρωστουμενες

Link to comment
Share on other sites

Χαθήκαμε όντως kourkoumpini.... τί γίνεται άραγε? εγώ να σου πω την αλήθεια, έχω πολλές ασχολίες και βαριέμαι να μπω στο ίντερνετ τόσο συχνά όσο τον χειμώνα... ο καιρός ευνοεί για έξω... ποιός κάθεται μέσα πια?:)

Οπότε σας μάζεψα λίγες φώτο από πρόσφατα φαγητά...

Σήμερα έκανα ρολό κυμά γεμιστό με αυγά και φέτα... τηγάνισα και πατάτες... και έκοψα χωριάτικη σαλάτα... αχ αυτές οι ντομάτες, τι νοστιμιά!!

10107241.jpg

χτες έκανα φασολάκια με λίγο κρεατάκι

10107231.jpg

Και αύριο θα φάμε κατσικάκι στην πεθερά μου... αφού πάμε θάλασσα να λιαστούμε:tongue:

Φιλιά σε όλες ... να περνάτε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

νινακι πολυ ωραια ολα και το ρολο σου πολυ πετυχημενο.

ναι βρε κοριτσια ο καιρος εινια για βολτες.

χρωστω και εγω φωτογραφιες

σπανακορυζο, το οποιο δεν εινια απο τα αγαπημενα μου αλλα αυτο βγηκε εξαιρετικο. εφαγε και το μωρο

382cu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ρυζογαλο

388ol.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ο τραχανας των παιδιων, σημερα εκανα και αλλο

387g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

και η καρυδοπιτα

385t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

389wqk.jpg

Uploaded with ImageShack.us

αυριο θα φωτογραφησω και το κοκκινιστο κοτοπουλο με ρυζι

σημερα εκανα φακες στη χυτρα και τις εβρασα λιγο περισσοτερο, αλλα χυλωσαν πολυ ωραια και βγηκαν πολυ νοστιμες και εκανα και πιτσα για το βραδυ. δεν προλαα να φωτογραφησω τιποτα:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια

Νίνα ζηλευτός ο κορμός σου κ κουρκουμπίνι ο χαζμπαντ θα σκότωνε για ένα κομμάτι καρυδόπιτα χε χε

Εδώ γύρω ήμουν ...σας βάζω μερικά από αυτά που έφτιαξα τις περασμένες μέρες

Γαύρο τηγανιτό με πατάτες ΣΑΝ τηγανιτές

photo-2013-05-19-17-23-36-978_zps940ab6b8.jpg

Τεμπέλικη μπουγάτσα με κρέμα , μου τη ζήτησε η μικρή για να φάει τα ψαράκια

photo-2013-05-19-17-24-57-999_zps072fe0e8.jpg

Γεμιστά ψητά κολοκύθια με γιαούρτι φέτα πιπεριά φλωρίνης κτλ

photo-2013-05-19-17-26-05-236_zps8b5ee1ce.jpg

Τα χθεσινά μας σκαράκια

photo-2013-05-19-17-27-15-36_zps24570390.jpg

Και μια Λαδένια για βραδυνό ,είχα το ζυμάρι στην κατάψυξη, κ την έκανα λαδένια για ποιο ελαφριά

photo-2013-05-19-17-28-45-744_zps42b4eefd.jpg

Και τέλος μετά από την ιδέα της kikileyteris έβαλα κ εγώ ταμπελάκια στα κουτάκια μου κ πολύ το χάρηκα

photo-2013-05-19-17-38-37-166_zps1451200f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Επιτέλους τελείωσα με την ζόρικη περίοδο μόλις σήμερα και τώρα θέλω τόσο πολύ να αφοσιωθώ και πάλι στην γλυκειά καθημερινότητα!!Καλαμαράκι πως τις έκανες αυτές τις όμορφες ετικέτες;Πολύ μου άρεσαν!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα μαγειροκόριτσα!!!!

γυρίσαμε!!!!αλλά τι το θέλαμε;;όλη την εβδομάδα σε επίταξη η φιλενάδα σας!!από τις 8 στο σχολείο!είχαμε δεν είχαμε δουλειά!:evil:

αύριο θα παω μετά το πέρας των πανελληνίων!:shock: να δω τι θα κάνω!

τελος πάντων!ωραία περάσαμε!κάναμε και τα μπανάκια μας!μην είμαστε κι αχάριστοι!:tongue:

δεν εχω φώτος απ'ότι έφτιαξα!αλλά αποδω και πέρα επανερχομαστε!;)

αύριο θα κάνω μοσχαρι λεμονάτο με λαχανικά για όλους!κουρκουμπίνι,κομμένα τα αλεσμένα!;) αυτό ηταν!

φώτο έχετε απο αυτό!οποτε το επόμενο!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σας ντεμακι.... ετρωγε μηλο βρε... εμενα μηλο και αχλαδι δεν τρωει, το μασαει λιγο και το φτυνει. προσπαθησε το κερασι αλλα φοβηθηκα και του εβγαζα απο το στομα. τα εβαε ολοκληρα στο στομα του.

καλαμαρακι πολυ ωραια ολα σου τα καλουδια και οι ετικετες σου.

εγω σημερα εφτιαξα μουσακα, τι τον ηθελα, μου βγηκε η ψυχη μεχρι να τον κανω με τα μικρα να μου κανουν 10 ζημιες στο δευτερολεπτο.

εκανα και μια ευκολη μπουγατσα με φυλλο κρουστας και ζαχαρουχο.

οποτε απο αυριο εχουμε φαγητο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Επιτέλους τελείωσα με την ζόρικη περίοδο μόλις σήμερα και τώρα θέλω τόσο πολύ να αφοσιωθώ και πάλι στην γλυκειά καθημερινότητα!!Καλαμαράκι πως τις έκανες αυτές τις όμορφες ετικέτες;Πολύ μου άρεσαν!

Α είναι πολύ εύκολες κ γρήγορες

είχα σπίτι τέτοια χαρτιά για ετικέτες κ βρήκα μέσω του pinterest αυτές τις ετικέτες που μου άρεσαν πολύ, κατέβασα την DOWNLOAD INSERT DIFFERENT INFO για να μπορώ να βάλω διάφορες λέξεις αλλιώς η άλλη εκδοχή βάζει την ίδια λέξη σε όλα τα ταμπελάκια κ έχει τα άπειρα όρεξη να έχεις να χαζεύεις κ σίγουρα θα πειραματιστώ κ άλλο χε χε

Για βραδυνό έφτιαξα καβουροσαλάτα, σήμερα δεν είχα μαγιονέζα βαριόμουν κ να φτιάξω κ την έκανα με γιαουρτάκι μόνο κ βγήκε εξίσου καλή

photo-2013-05-19-22-48-07-374_zps8a2d8347.jpg

Αύριο αποτοξίνωση -σήμερα είχαμε αρνίσια παιδάκια από τον χαζμπαντ στη ψησταριά- κ λέω να κάνω μελιτζάνες με ντομάτα πιπεριές κ πατατούλες στο φούρνο.

Link to comment
Share on other sites

Τέλειες οι ετικετούλες!

Λεπόν εγώ την Παρασκευή έπεσα πάνω σε μια συνταγή του Λουκάκου. Ο έρως ήταν κεραυνοβόλος. Το Σάββατο λοιπόν, έφτιαξα ένα πολύ νόστιμο φαγάκι. Ανέβασα τη συνταγή όπως εγώ την έφτιαξα, στο sintagespareas.gr

Σήμερα εγκρίθηκε οπότε τη μοιράζομαι μαζί σας

http://www.sintagespareas.gr/sintages/penes-me-kotopoulo-mpesamel-kai-tiria.html


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Α είναι πολύ εύκολες κ γρήγορες

είχα σπίτι τέτοια χαρτιά για ετικέτες κ βρήκα μέσω του pinterest αυτές τις ετικέτες που μου άρεσαν πολύ, κατέβασα την DOWNLOAD INSERT DIFFERENT INFO για να μπορώ να βάλω διάφορες λέξεις αλλιώς η άλλη εκδοχή βάζει την ίδια λέξη σε όλα τα ταμπελάκια κ έχει τα άπειρα όρεξη να έχεις να χαζεύεις κ σίγουρα θα πειραματιστώ κ άλλο χε χε

Για βραδυνό έφτιαξα καβουροσαλάτα, σήμερα δεν είχα μαγιονέζα βαριόμουν κ να φτιάξω κ την έκανα με γιαουρτάκι μόνο κ βγήκε εξίσου καλή

photo-2013-05-19-22-48-07-374_zps8a2d8347.jpg

Αύριο αποτοξίνωση -σήμερα είχαμε αρνίσια παιδάκια από τον χαζμπαντ στη ψησταριά- κ λέω να κάνω μελιτζάνες με ντομάτα πιπεριές κ πατατούλες στο φούρνο.

Καλά ε, δεν πίστευα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο!Είναι τέλεια ιδέα!!Θα το κάνω και σίγουρα το ντουλάπι θα είναι πιο όμορφο και δεν θα προβληματίζομαι αν αυτό που έχω μέσα στο βαζάκι είναι άχνη ή κορν φλάουρ!!:P

Τέλειες οι ετικετούλες!

Λεπόν εγώ την Παρασκευή έπεσα πάνω σε μια συνταγή του Λουκάκου. Ο έρως ήταν κεραυνοβόλος. Το Σάββατο λοιπόν, έφτιαξα ένα πολύ νόστιμο φαγάκι. Ανέβασα τη συνταγή όπως εγώ την έφτιαξα, στο sintagespareas.gr

Σήμερα εγκρίθηκε οπότε τη μοιράζομαι μαζί σας

http://www.sintagespareas.gr/sintages/penes-me-kotopoulo-mpesamel-kai-tiria.html

Μπράβο!Φαίνεται πολύ νόστιμο και πλούσιο σε γεύση!!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...