Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σασ ξέρει κάποια καλή ενδοκρινολόγο ;;; Αρχίζει τ4 γιατί βγήκε η tsh 2.95 και πρέπει να είναι κάτω από 2.50 και θέλω να την παρακολουθεί μια ενδοκρινολόγος γιατί έχει και ΣΠΩ . Όλες οι άλλες εξετάσεις όλες καλές. 

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

πραγματικά ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ το ζουμί είναι τελειο και αντικαθιστά και άνετα τον κύβο σε πολλά φαγητά!

πολύ ωραίες φαίνονται οι μπάρες!!!!μπράβο σου!

έχετε καμιά καλή συνταγή για κεφτεδάκια με σάλτσα;θα τα κάνω για αύριο για τη μικρή!εμείς φακές!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Renata μετά το ψήσιμο τα έκοψες σε μπάρες εσύ; Για εξήγησε μας παρακαλώ!!!

Φαίνονται νόστιμες πάντως! Γεια στα χέρια σου...

Εγώ πήγα σούπερ μάρκετ χωρίς να δω το βίντεο από την τυρόπιτα που έφτιαξε το καλαμάρι, και τελικά αγόρασα λάθος φύλλο κρούστας. Πήρα το χοντρό όχι το λεπτό....

Θα την δοκιμάσω γιατί έχω πολύ φέτα στο σπίτι και ο θεός βοηθός...

Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

καλαμαράκι,για δώσε συνταγή για τα κουλούρια θεσ/νίκης!;) ελπίζω να μην είναι εκείνη η γνωστή χρονοβόρα!:tongue::P

σήμερα το μικιό φακές εμείς μπριζόλες με μακαρόνια στο ζουμί κοτόπουλο που κρατησα όταν έβρασα τα στήθη για την πίτα!

αλήθεια,άχετο!πώς μπορώ να βάψω τη μικρή με φυσικά υλικά τώρα τις απόκριες;

Με χρώματα ζαχαροπλαστικής ίσως που είναι και βρώσιμα;:P

Εμείς πάντως που κάναμε δυο κυκλάκια κόκκινα στα μαγουλάκια έτσι τα κάναμε!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Renata μετά το ψήσιμο τα έκοψες σε μπάρες εσύ; Για εξήγησε μας παρακαλώ!!!

Φαίνονται νόστιμες πάντως! Γεια στα χέρια σου...

Εγώ πήγα σούπερ μάρκετ χωρίς να δω το βίντεο από την τυρόπιτα που έφτιαξε το καλαμάρι, και τελικά αγόρασα λάθος φύλλο κρούστας. Πήρα το χοντρό όχι το λεπτό....

Θα την δοκιμάσω γιατί έχω πολύ φέτα στο σπίτι και ο θεός βοηθός...

Καληνύχτα!

Aφροδιτάκι, τις άφησα και κρυώσανε εντελώς και τις έκοψα.

Δεν τις έβαλα καθόλου στο ψυγείο.

Με τα συγκεκριμένα υλικά που έβαλα βγαίνουν κανονικές μπάρες, όχι κάτι ανάμεσα σε κέικ και μπάρα.

Ισως γιατί όπως τις έκανα δεν ήταν τόσα πολλά τα υγρά ( σαν αυτά που δίνει η αρχική συνταγή ).

Να πω εδώ πως σε καμία περίπτωση δε θα έβαζα το μέλι σε ζεστό νερό, είναι ο καταλληλότερος τρόπος να καταστραφούν τα "καλά" ένζυμα του.

Αν θέλουμε να δώσουμε πιο υγρή μορφή στο μέλι το ζεσταίνουμε πάντα σε μπεν-μαρί σε χαμηλή φωτιά.

Τέλος, δεν ανάφερα πως τις έβαλα στον αέρα στους 180 για 30΄ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιας και λέτε για τυρόπιτες :tongue: ορίστε μία που έκανα πριν:

4ghh.jpg

Μου έδωσε τη συνταγή η μάνα μου, την είδε στην Ψυχούλη την προηγούμενη εβδομάδα.

Ελάχιστα υλικά: φύλλο κρούστας, φέτα, πιπέρι στη φέτα, βούτυρο στα φύλλα, ένα κουτάκι σόδα και 4 αβγά ( τα χτύπησα μέσα στη σόδα ).

Δοκίμασα λίγο, πολύ νόστιμη...( ό,τι έχει φαγωθεί είναι από τον άντρα μου ).

Καληνύχτα:)

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτοί οι άντρες!εγώ μαγειρεύω από την προηγούμενη κι αυτός τρώει τη μερίδα του από την προηγούμενη!:tongue::tongue::P:p:p

πολύ ωραία έγιναν τα κεφτεδάκια με τη σάλτσα!δεν τα τηγάνισα!τα έψησα στο πυρέξ κι όταν έγινε και η σάλτσα (χωριστά) τα περιέλουσα!;):P

τέλεια!συνοδεία ρυζάκι και σαλάτα μαρούλι

είναι εύκολες στην παρασκευή οι μπάρες;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για τυρόπιτες :tongue: ορίστε μία που έκανα πριν:

4ghh.jpg

Μου έδωσε τη συνταγή η μάνα μου, την είδε στην Ψυχούλη την προηγούμενη εβδομάδα.

Ελάχιστα υλικά: φύλλο κρούστας, φέτα, πιπέρι στη φέτα, βούτυρο στα φύλλα, ένα κουτάκι σόδα και 4 αβγά ( τα χτύπησα μέσα στη σόδα ).

Δοκίμασα λίγο, πολύ νόστιμη...( ό,τι έχει φαγωθεί είναι από τον άντρα μου ).

Καληνύχτα:)

πολύ ωραία!!!!έτσι την κάνω κι εγώ!τεμπέλας!;):P

και πολύ ωραίο χρώμα οι σπάτουλες!!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με χρώματα ζαχαροπλαστικής ίσως που είναι και βρώσιμα;:P

Εμείς πάντως που κάναμε δυο κυκλάκια κόκκινα στα μαγουλάκια έτσι τα κάναμε!

καλά λες!και έχω κιόλας χρώματα,δε χρειάζεται να αγοράσω!;) πήραμε στολή ινδιάνας και είναι τέλεια!:P:p:p:p:p


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Renata πολύ νόστιμη φαίνεται, για γράψε την συνταγή...

Εμένα όπως υποψιαζόμουν, βγήκε λίγο πιο στεγνή απ΄ ότι αν χρησιμοποιούσα λεπτά φύλλα κρούστας. Αφάγωτη δεν θα μείνει βέβαια...

Εχθές το βράδυ έψησα μπιφτεκάκια για τα κορίτσια μαζί με την τυρόπιτα και σήμερα το πρωί έβρασα φασολάδα, να εφοδιάσω και τον μπαμπά μου που φεύγει σήμερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!!

πωπω τι λαχταριστες μπαρες ειναι αυτες! μου θυμισαν τις μπαρες που κυκλοφορουν τελευταια σε φουρνους! θα τις φτιαξω οπωςσδηποτε!!

Κ η πιτουλα δεν παει πισω χαρμα οφθαλμων!! Την φτιαχνω κ εγω ετσι οντως γινεται πολυ αφρατη!!! Εγω λεω να κανω αυριο τυροπιτα με δικο μου φυλλο.Θα προσπαθησω τουλαχιστον χαχαχα.

Αυτοι οι αντρες τελικα οταν πανε να κοψουν κατι απο το ταψι ολοι το ιδιο το κοβουν.Δεν ξεκιναν με την σειρα οπως βολευονται! μια φορα ειχα φτιαξει παστιτσιο κ πηγε ο αντρας μου να βαλει στον μικρο να φαει κ εκοψει κομματι ακριβως απο την μεση!!!! σαν να ειχε τρυπα ηταν το ταψι χαχαχα

καλαμαρακι αυτα τα μπιφτεκια σου να δω ποτε θα τα φτιαξω!! θα παω να παρω κιμα μου φαινεται!! τελεια!!!!

Πες μας κ συνταγη για τα κουλουρια Θεσαλονικης οποτε βρεις χρονο!!!

Κοριτσια χτες ζυμωσα ενα ψωμι τελειοοοο !!! εβαλα 1,5 κιλο αλευρι,αλατι ,ενα φακελακι μαγια κ νερο κ απο πανω σουσαμι.Αφρος εγινε! ολο το αλευρι ηταν χωριατικο.

Link to comment
Share on other sites

Renata πολύ νόστιμη φαίνεται, για γράψε την συνταγή...

Εμένα όπως υποψιαζόμουν, βγήκε λίγο πιο στεγνή απ΄ ότι αν χρησιμοποιούσα λεπτά φύλλα κρούστας. Αφάγωτη δεν θα μείνει βέβαια...

Εχθές το βράδυ έψησα μπιφτεκάκια για τα κορίτσια μαζί με την τυρόπιτα και σήμερα το πρωί έβρασα φασολάδα, να εφοδιάσω και τον μπαμπά μου που φεύγει σήμερα.

http://www.chefonair.gr/recipes.asp?id=1345&c=2&s=6

Ξεκινάει κάπου στο 30ο λεπτό...

Τη βάζω από εδώ για να δεις πως έκανα το φύλλο.

Εγώ χρησιμοποίησα όλο το πακέτο, η φέτα που έβαλα ήταν 400gr και έβαλα και 150gr ανθότυρο.

Ολα τα άλλα ίδια.

Εντελώς αστεία η παρασκευή της:tongue:

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτοί οι άντρες!εγώ μαγειρεύω από την προηγούμενη κι αυτός τρώει τη μερίδα του από την προηγούμενη!:tongue::tongue::P:p:p

πολύ ωραία έγιναν τα κεφτεδάκια με τη σάλτσα!δεν τα τηγάνισα!τα έψησα στο πυρέξ κι όταν έγινε και η σάλτσα (χωριστά) τα περιέλουσα!;):P

τέλεια!συνοδεία ρυζάκι και σαλάτα μαρούλι

είναι εύκολες στην παρασκευή οι μπάρες;

Συγνώμη, αυτό δεν το είδα πριν που μπήκα...

Ναι, είναι πάρα πολύ εύκολες. Τους ξηρούς καρπούς στο μπλέντερ ( σε χοντρά κομμάτια ) και μετά όλα τα υλικά σε ένα μεγάλο μπωλ.

Τα ανακατεύεις καλά και τα αφήνεις λίγο να ρουφήξει το κουάκερ όλα τα υγρά.

Μετά στο ταψί και στο φούρνο:tongue:

Αυτή ήταν η πρώτη φορά που τις έκανα, ίσως την επόμενη φορά τις ψήσω λιγότερο χρόνο.

Πάντως εμένα μου αρέσει η γεύση τους.

Καλό απόγευμα.:)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για τυρόπιτες :tongue: ορίστε μία που έκανα πριν:

4ghh.jpg

Μου έδωσε τη συνταγή η μάνα μου, την είδε στην Ψυχούλη την προηγούμενη εβδομάδα.

Ελάχιστα υλικά: φύλλο κρούστας, φέτα, πιπέρι στη φέτα, βούτυρο στα φύλλα, ένα κουτάκι σόδα και 4 αβγά ( τα χτύπησα μέσα στη σόδα ).

Δοκίμασα λίγο, πολύ νόστιμη...( ό,τι έχει φαγωθεί είναι από τον άντρα μου ).

Καληνύχτα:)

Την είδα κι εγώ την εκπομπή και ενθουσιάστηκα με το πόσο εύκολη είναι και όντως φαίνεται πολύ νόστιμη!!

καλά λες!και έχω κιόλας χρώματα,δε χρειάζεται να αγοράσω!;) πήραμε στολή ινδιάνας και είναι τέλεια!:P:p:p:p:p

Καλοφόρετη. Καλά μασκαρέματα!! Είμαι βέβαιη πως θα είστε κούκλες!!:P:p


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...