Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας! Χθες είχα τραπέζι οπότε έκανα αρκετά φαγητά αλλά δεν πρόλαβα να βγάλω φωτογραφίες! Έχουμε και λέμε:

-Κοτόπουλο φιλέτο μουσταρδολεμονατοριγανάτο

-Πατάτες φούρνου μουσταρδολεμονατοριγανάτες

-Πιλάφι

-Σαλάτα ανάμεικτη με λάχανο λευκό, λάχανο μωβ, κινέζικο λάχανο, καρότο, πιπεριά φλωρίνης και σκορδάκι

-Σουφλέ μακαρόνια

-Κεφτεδάκια

-Χοιρινά φιλετάκια αλά κρεμ με μανιτάρια

-Σπετσοφάι

-Κρύα κοτοσαλάτα

-Τυροπιτάκια με πιπεριά φλωρίνης

Γλυκό είχα φτιάξει γαλακτομπούρεκο σε ατομικά ρολά

Όπως καταλαβαίνετε, σήμερα τρώμε μαζέματα!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Χθες είχα τραπέζι οπότε έκανα αρκετά φαγητά αλλά δεν πρόλαβα να βγάλω φωτογραφίες! Έχουμε και λέμε:

-Κοτόπουλο φιλέτο μουσταρδολεμονατοριγανάτο

-Πατάτες φούρνου μουσταρδολεμονατοριγανάτες

-Πιλάφι

-Σαλάτα ανάμεικτη με λάχανο λευκό, λάχανο μωβ, κινέζικο λάχανο, καρότο, πιπεριά φλωρίνης και σκορδάκι

-Σουφλέ μακαρόνια

-Κεφτεδάκια

-Χοιρινά φιλετάκια αλά κρεμ με μανιτάρια

-Σπετσοφάι

-Κρύα κοτοσαλάτα

-Τυροπιτάκια με πιπεριά φλωρίνης

Γλυκό είχα φτιάξει γαλακτομπούρεκο σε ατομικά ρολά

Όπως καταλαβαίνετε, σήμερα τρώμε μαζέματα!

ωρέ τραπέζι!χαρά στο κουράγιο σου!μπράβο σου!!για πε για την κοτοσαλάτα


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάλι σπάνια θα τα τηγανίσω πια :wink:

Κοτοσαλάτα απλούστατη έκανα. Έβρασα κοτόπουλο και το "ξεψάχνισα" με το πιρούνι. Όχι πολύ μεγάλα κομμάτια, όχι και τριχούλες κοτόπουλου δηλαδή. Έβρασα πατάτες και τις έκοψα μικρά κομμάτια. Έτριψα καρότο, έκοψα μαϊντανό, αλάτι και πιπέρι, 1κγ μουστάρδα dijon και μαγιονέζα με το μάτι. Ανακάτεψα και άφησα στο ψυγείο.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σπάνια θα τα τηγανίσω πια :wink:

Κοτοσαλάτα απλούστατη έκανα. Έβρασα κοτόπουλο και το "ξεψάχνισα" με το πιρούνι. Όχι πολύ μεγάλα κομμάτια, όχι και τριχούλες κοτόπουλου δηλαδή. Έβρασα πατάτες και τις έκοψα μικρά κομμάτια. Έτριψα καρότο, έκοψα μαϊντανό, αλάτι και πιπέρι, 1κγ μουστάρδα dijon και μαγιονέζα με το μάτι. Ανακάτεψα και άφησα στο ψυγείο.

και γινονται ετσι ωραια σαν τα τηγανιτα?

Link to comment
Share on other sites

κεφτεδακια φουρνου δεν εχω κανει ποτε, καλο ακουγεται

Εγώ πάντως πλάθω τα κεφτεδάκια κανονικά, τα βάζω στο ταψί και στο φούρνο. Σε κατσαρολάκι δίνω μια βράση στη σάλτσα στην οποία βάζω αλάτι, ρίγανη, πιπέρι, πάπρικα. Όταν τα κεφτεδάκια μου κοκκινίσουν, περιχύνω με την καυτή σάλτσα και συνεχίζω το ψήσιμο κανένα 10λεπτο. Να μην κολυμπάνε στη σάλτσα για να μπορέσει να γίνει στο τέλος μια πηχτή σαλτσούλα! Νομίζω πως έτσι γίνονται πιο νόστιμα παρά να ψήνονται εξαρχής με την ντομάτα!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και γινονται ετσι ωραια σαν τα τηγανιτα?

Καλημέρα Ιωάννα

Ναι γίνονται πολύ ωραία κ τρυφερά. Σίγουρα δεν έχουν την σκληρή κρούστα των τηγανητών κ τις θερμίδες τους ;) αλλά στέκονται ισάξια νόστιμα

Θα κάνεις την συνταγή σου για τα μπιφτέκια σου θα τα πλάσεις μικρά όπως ξέρεις κ προαιρετικά θα τα αλευρώσεις λίγο απαλά ή θα τα βάλεις όπως είναι στο ταψάκι. Εγώ συνήθως τα βάζω με λαδόκολα κ θα τα ψήσεις , στο μισό χρόνο θα τα γυρίσεις. Πολλές φορές ψήνω πολλά μαζί , τρώμε μια μέρα σκέτα με συνοδεία κ τα υπόλοιπα τα βάζω κατάψυξη κ για μια δύσκολη μέρα φτιάχνω μια σάλτσα στα γρήγορα κ τα βάζω μέσα στο τέλος να πάρουν μια βράση κ έτοιμα ;) Όπως κ η Εύη

Ραβτάκι ενδιαφέρουσα η κοτοσαλάτα ;)

Εμείς προχθές η μικρή φασολάκια κ εγώ κοτόπουλο

Χτες μοσχαράκι με πλιγούρι χοντρό βρασμένο στο ζωμό του μοσχαριού, το τσάκισε η μικρή χε χε της είπα πως είναι νέο στρόγγυλο μακαρόνι

κ σήμερα φακές η μικρή κ εγώ κοτόπουλο

Εχω περισσεύματα από ένα δευτερο κεικ που έκανα προχθές κ μαλλον θα το κάνω τρουφάκια σήμερα ή αύριο

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω καποια στιγμη αλλα για να πω την αληθεια μου αρεσει το τηγανι αχ αχ ολα τα ανθυγιεινα!!

Καθένας όπως βολεύεται εγώ το τηγάνι το απολαμβάνω μόνο όταν ΆΛΛΟΣ τηγανίζει για μένα :mrgreen::mrgreen: χε χε οπότε προτιμώ την βολή μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς μπιφτέκια με πατάτες στον φούρνο αλλά λεμονάτα ;)....Η μεγάλη εχθές μου ζήτησε σουτζουκάκια με πιλάφι και έκανα τον κινέζο...της το υποσχέθηκα το Σ/Κ. Αφού έχω έτοιμα μπιφτέκια στην κατάψυξη...λυπήσου με παιδί μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...