Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Ελαααααααααα ρεεεεεε μπράβο μπράβο οοοοοοο τα καλύτερα εύχομαι γρήγορα με τα παιδάκια μασ αγκαλιά και εμείς Πητ 6 με 8 Ιανουαρίου 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπερα κι απο εμενα.

Σημερα θα φαμε κοτοπουλο κοκκινστο με ρυζι.

Εννοειται οτι δεν προλαβαινω να σχολιασω τιποτα. Σας γραφω απο το κινητο και ο μικρος σκαρφαλωνει πανω μου. Εδω και μια ωρα περιπου ξερω οτι νυσταζει, αλλα δεν κοιμαται με τιποτα.

Σημ: ειναι υπεροχο οταν τριβεται πανω μου σα γατι, αρκει να μην εχω δουλειες.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ζωπάκι τον καφέ θα τον πιούμε οπωσδήποτε! Πιστεύω ότι η Μεταξία θα καταφέρει να το οργανώσει!!!

Ιωάννα υπομονή με τους κολικούς της μικρούλας σου! Αγκαλίτσα και ήπιο μασαζάκι στην κοιλίτσα για να την ανακουφίσεις! Τα ξέρεις άλλωστε...;)

Περιστέρω μου ελπίζω να πέρασες καλά στον χθεσινό σου καφέ με την φίλη σου!

Φεφίκο ξεβράκωτο τον άφησες τον Φέφο????:tongue::tongue::tongue:

Εβιρι πολύ ακριβά τα πληρώσατε τα σουβλάκια! Ήταν και Έλληνας....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και για τις συναντήσεις σας με τους δασκάλους και θυμήθηκα να σας πω πως κι εγώ στις 6 θα πάω για ενημέρωση στο σχολείο της κόρης μου. Θα σας πω εντυπώσεις αύριο.

Περιστεράκι πες τα! Κι εγώ της έχω πει της Φέφης ότι μοιάζει και σε αυτήν τον Ρυπάκι!

ggeny δεν μας επιτρέπουν να φοράμαι ακουστικά στην δουλειά. Οπότε ακούω όοοοολες τις λαλακίες εδώ μέσα!!!:evil:

Μεταξάκι μου για το ίδιο λαλακίσμενο πρόκειται! Ο άνθρωπος δεν αλλάζει αν και σήμερα, από ότι ξέρω, του έγιναν κάποιες συστάσεις. Θα δείξει....

Όσο για τον παππού, τι να πω... Ευτυχώς που υπάρχουν μάρτυρες!

Έμάς μία φορά ένας κόντεψε να μας σκοτώσει με την μηχανή. Πηγαίναμε κανονικά στον δρόμο κι αυτός πετάχτηκε από δρομάκι, μας έκλεισε τον δρόμο και ευτυχώς έιχε ένα άνοιγμα στα δεξιά και περάσαμε δίπλα του χωρίς να πέσουμε πάνω του. Κι όταν σταματήσαμε για να τον ρωτήσουμε αν μας είδε μας έβαλε χέρι που τον προσπεράσαμε από δεξιά!!!:shock::shock::shock:

Ο άντρα μου με το ζόρι κρατήθηκε να μην του ρίξει το κράνος πάνω στο παρμπρίζ!!!

Πρέπει να τους αφαιρείται το δίπλωμα μετά τα 60 οριστικά και χωρίς καμία εξαίρεση!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ο γιόκας μου πάλι με εξέπληξε σήμερα!

Εφαγε τον αρακά με τα λαχανικά με μεγάλη όρεξη!Πρώτη φορά τρώει αυτό το φαγητό,δεν το περίμενα

Και τώρα κοιμάται το πουλάκι μου

Είναι ευκαιρία για μένα να κάνω κανά παντζούρι

Σπεύδω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ταζ πολύ καλά έκανες και δεν έδωσες καμία σημασία σε όσα σου είπε ο καραγκιώζης! Ακούς διάγνωση τα πρώτα 5 λεπτά χωρίς να δει το παιδί:evil:

Αφροδιτούλα ευχαριστούμε για το κεράκι! Βοήθειά σας το προσκύνημα!

kagly81 θα σας παρασημοφορήσουν από την εφορία για την συνέπειά σας!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιστεράκι μου δεν θέλω κρύο! όχι ακόμα!

κάντυ, τώρα κατάλαβες ότι είμαι κλινική περίπτωση;

τζένη μου όλυμπος πρόβειο παίρνω, με την πέτσα. είναι ελληνικό γάλα κ μοιάζει με το γιαούρτι της μάνας μου στη γεύση! όσο έπινα κεφίρ, δεν είχα κανένα πρόβλημα. μετά το ξέχασα...κ βουαλά!

πόσα φαγητά έκανες ρε κορίτσι!!!!!!άπαιχτη!

κάντυ ωραίο το τσίχλα για την άννια!

πολλά τα λεφτά άρη!

με γειά το μαλλί, μπράβο για το μποτέ!

ο παππούς ήταν σε άλλη διάσταση. δόξα τω Θεώ είστε καλά!

βασικά ρε κόρες δεν μου διέφυγε ο φέφος στα ψώνια, αλλά προστέθηκαν υποχρεώσεις....χρηματικές. θέλω να πάρω δώρα.

κάγκλυ μου β' επιπέδου ήθελα να γράψω. τί ωραίο το μάγκο!!!!!!!!:D

εμείς δώσαμε εφορία, δεη-χαράτσι κ δόση δανείου! μισθό δεν πήραμε για ιούλιο, αλλά υγεία!

ταζούλα μια χαρά το αντιμετωπίζεις κ πολύ ήπια μη σου πω!

σιλά;

μπράβο περιστεράκι μου για τη βολτούλα!

να την καθιερώσεις!

μπράβο κ στο σπλάχνο! θέλει να έχει λόγο στο μαγείρεμα το γιαβρί μου

καλημεραααα, καλο μηνα ναχουμε!!!

τι κανετε??εγω για δευτερα, ειμαι σε καλη κατασταση. χθες βολταραμε μεχρι το απογευμα, περασαμε υπεροχα, αναψα κερακι για ολες σενα μοναστηρι που πηγαμε, να μας εχει καλα η παναγια.

σε ευχαριστούμε πολύ αφροδίτη μου καλή! βοήθειά σας!

οποτε μαζευτηκαμε νωρις σπιτι και καναμε ατελειωτα παιχνιδια, αγκαλιες και χαδια με το κοριτσακι μου!!!οχι οτι την χορατσα αφου ειναι σκετη γλυκα(κουκουβαααα, μη βαρατε:tongue:) αλλα περασαμε καλα. δεν εκανα τιποτε αλλο και κοιμηθηκα απο τις 10+.ξεκουραστηκα ομως!!στον υπνο μου εβλεπα οτι ειχα καθυστερησει στη δουλεια, δεν ειχα αυτοκινητο , δεν ειχα τροπο να ερθω και ειχε μεσημεριασει!!τι ναναι παλι τουτο??

σημ τρωμε κοτοσουπα με φιδε απο χωριατικο κοκορα και γιουβετσακι. εχω 3 πλυντηρια σιδερο απτο κανονικο!!

και εγω θελω να χειμωνιασει σαν την περιστερω!!!βεβαια εχω και εναν φοβο οτι δεν θα μπαινω πουθενα, οποτε ειπα να το ραψω λιγο και εγω, να καμω και συμπαρασταση στη συμπεθερα μου!!!για τον παππου τι να πω??ανεκδιηγητος!!!μεγειες και το μαλλι!!!οσο για το ωδειο, σαν πολλα μου φαινονται για τις ωρες αυτες. μηπως να ρωτησεις και αλλου??η δικια μου που λυσαξε να παει ρυθμικη επειδη πηγαινει το παιδι μιας φιλης μου??πηγα και εγω η ερμη να ρωτησω. δεν κολλαω στα λεφτα, λιγα ειναι, αλλα δεν μπορει 2,5 χρονων παιδι ναχει τοσο φορτωμενο προγραμμα!!!θα την παω την παρασκευη να της φυγει ο καημος!!

βλέποντας κ κάνοντας με την ρυθμική

καλή αρχή κ καλά χασίματα σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν κάντυ, αφροδίτη, περιστεράκι!

άννια σέσε μας!

κάγκλυ μου εγώ την ένιωσα σαν μπουρμπουλήθρα!

τζένη έχεις καθυστέρηση; μήπως;

Καλησπερα κι απο εμενα.

Σημερα θα φαμε κοτοπουλο κοκκινστο με ρυζι.

Εννοειται οτι δεν προλαβαινω να σχολιασω τιποτα. Σας γραφω απο το κινητο και ο μικρος σκαρφαλωνει πανω μου. Εδω και μια ωρα περιπου ξερω οτι νυσταζει, αλλα δεν κοιμαται με τιποτα.

Σημ: ειναι υπεροχο οταν τριβεται πανω μου σα γατι, αρκει να μην εχω δουλειες.

τί γλυκιά! πάντα αγαπούλες!

Φεφίκο ξεβράκωτο τον άφησες τον Φέφο????:tongue::tongue:

....

πού τα βρίσκεις μαρή:oops:

Περιστεράκι πες τα! Κι εγώ της έχω πει της Φέφης ότι μοιάζει και σε αυτήν τον Ρυπάκι!

λιγάκι!;)

πόσα γράψατε γαλιάντρες!:shock:

πείνασα! πάω να φάω κοκκινιστό!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου, καλό μήνα.

Έφτιαξα σπανακόρυζο για σήμερα.

Χτες ξέχασα να σας πω ότι, το πρωί πήγαμε στην παρέλαση που γίνεται για την έναρξη του Οκτόμπερ φεστ δηλαδή, της γιορτής του Οκτωβρίου που γίνεται κάθε χρόνο σε όλα τα μέρη της Γερμανίας. Ήταν κάτι διαφορετικό, τα θέματα είχαν πολλές μπάντες, παρελαύνοντες με ρούχα από διάφορες εποχές και αιώνες, πολλά άλογα να σέρνουν άμαξες στολισμένες με λουλούδια ή που περιείχαν βαρέλια με μπύρα, ακόμη και άλλα ζώα παρέλασαν όπως, κατσικάκια ζεμένα που έσερναν μικρές άμαξες, αγελάδες, αλλά και γουρούνια που δεν ήταν ζεμένα, αλλά απλώς περνούσαν μαζί με τους ανθρώπους που τα οδηγούσαν.

καλημέρα εβιρούλα!

εγώ θα έβαζα γύρω στα 50 ευρά, αλλά οι ποσότητες θα ήταν επαρκείς κ για 2η μέρα!

Όλες οι μερίδες που είδα ήταν γυναικείες. Ξέρω ότι στην Ελλάδα όταν σερβίρουν μερίδα όχι μόνο χορταίνεις, αλλά περισσεύει κιόλας. Ενώ εδώ μπορώ να πω ότι δεν έφτασε να φάει καλά ένα άτομο.

Εβιρακι σας γδαρανε κανονικα ε? Κ εγω βαρια βαρια ελεγα 45-50 αλλα με ανθρωπινες μεριδες ομως οχι σπουργιτιου!!!

Δε λες τίποτα.

Το Ωδείο καλά πήγε.... εμένα μου έπεσαν οι τρίχες της κεφαλής μου με τα λεφτά που μου ζήτησε : 40 ευρώ η εγγραφή (αυτό με τις εγγραφές απορία μου έχει μείνει από τα παιδικάτα μου !!!) και 75 ευρώ / μήνα για 2 20λεπτα την εβδομάδα (κοινώς, 1 διδακρική ώρα μόνο που θα την σπάσει λόγω ηλικίας).... ΠΟΛΛΑ δεν είναι ρε κορίτσια για μια ώρα ????? ΕΒΙΡΙ, ακούει ???

Αν ακούει λέειιιιιιιιι; Κι εδώ το πρόγραμμα έχει ως εξής: 30' την εβδομάδα (άρα εμείς πάμε μόνο μία φορά) επί τέσσεριες εβδομάδες θα μας κοστίσουν 85 ευρώ το μήνα και η εγγραφή είναι σ' αυτό το ωδείο 25 ευρώ, ενώ σε ένα άλλο που δεν επιλέξαμε είναι 50 ευρώ.

Άρα σε σχέση με τη Γερμανία σας έρχεται και φθηνότερα διότι, συνολικά θα έχετε 40' την εβδομάδα επί τέσσερις εβδομάδες με 75 ευρώ.

θα αρχίσω να σας γράφω τις αρλούμπες που θα τρώω (κοτόπουλο, κοτόπουλο και ξανά μανά κοτόπουλο !!! ακούς Κάγκλυ ?)

Καλά, κοτόπουλο δε θα φας καθόλου;

Το καλό είναι πως έκανα ολίγον μποτέ (νύχια και μαλλί -κούρεμα , βάψιμο-) βέβαια η κομμώτρια με απείλησε ότι την επόμενη φορά {να το ξεχάσω το ξανθό} θα μου τα κάνει κόκκινα με ολίγον χάλικνο... :shock::shock::shock: ωχ Παναγιά μου, σαν καρτούν θα είμαι !

Με 'γεια τα μαλλιά και τα υπόλοιπα, να την ακούσεις την κομμώτριά σου για να ξεκουραστούν λίγο τα μαλλιά σου.

στην ουσία αθετεί τον λόγο της και όοολα αυτά που είχαμε υποθετικά συμφωνήσει

Πωπω όταν γίνεται αυτό πόσο μου τη σπάει.......

ε ναι.... ο παππούς δυστυχώς δεν με είδε να υποθέσω πέρασε ο ΛΟΒ κι εμένα μου την έριξε πίσω αριστερά στον τροχό.... :wink:η Σεμίνα χ.στηκε το μανάρι μου....

Αυτό είναι το χειρότερο, εφόσον είστε καλά, ότι σοκάρονται τα παιδιά.

περιττό να σας πω ότι ενώ η οδική ήρθε αμέσως η Τροχαία από την μια το μεσημέρι ήρθε στις 4 παρά 10, έτσι ????

Αστραπή δεν το συζητάμε.

Γιατί βέβαια, έχουμε και μάρτυρες καθώς έγινε σε κεντρικότατο σημείο...

Πάλι καλά να λες, ευτυχώς.

ο μικρος ειναι οκ. μονο λιγο μπουκωμα εχει. ο πυρετος κρατησε ενα 24ωρο μονο.

Ευτυχώς που συνέρχεται το παιδάκι.

να γραψω ή θα σας πρηξω;

Αυτά είναι για να τα λέμε, όχι για να τα κρατάμε μέσα μας.

Link to comment
Share on other sites

........

ο μικρος ειναι οκ. μονο λιγο μπουκωμα εχει. ο πυρετος κρατησε ενα 24ωρο μονο. Μπράβο του το πουλάκι μου !

.... να γραψω ή θα σας πρηξω;

αυτό ούτε να το ξανασκεφτείς ! Πόσο μάλλον να το ξαναγράψεις ;) !

..

Με τη φίλη μου χθες περάσαμε τέλεια

Αφού μετά δεν ήθελα να γυρίσω σπίτι.Εκανα μια βολτούλα και χάζεψα βιτρίνες .....

Α οκ..... 1-1 με την Περιστέρω (σε επίπεδο αλληλο-κατανόησης λέμε) εκείνη κατάλαβε ότι έκανα ήδη το μαλλί ΚΟΚΚΙΝΟ ενώ είπα ότι θα το κάνω μάλλον την επομένη.... εγώ κατάλαβα από την άλλη ότι σήμερα το απόγευμα θα πάει για καφέ ... ενώ πήγε χθες !!

α χα χα γι' αυτό αγαπώ το τόπικ... υπάρχει σύμπνοια βρε αδερφέ !!! :tongue::rolleyes:

....

ο εργοθεραπευτης που λετε την παρασκευη 5 λεπτα μετα που μπηκαμε στο ιατρειο του και μας επαιρνε το ιστορικο μας ρωτησε για την διαγνωση που εχουμε παρει για τον μικρο. του λεω εγω και μου απανταει "να πω και εγω την δικη μου διαγνωση;" αρχιζω εγω φουντωνω. χωρις να εχει δει το παιδι, μονο απο την καρεκλα του θελει να βγαλει και διαγνωση λεω απο μεσα μου.... "για πειτε;" του λεω.

"διαχυτη αναπτυξιακη διαταραχη" μου απανταει. ο αντρας μου με κοιταει, δεν τα πολυκατεχει αυτα αλλα με ειδε που μου γυρισε το ματι αναποδα

..... με ενοχλησε που εχουν μαθει μια καραμελα και την πιπιλανε και τρομαζουν τον κοσμο που μπορει να ειναι ανιδεος. ...

Εντάξει Ταζουλίνι υποκλίνομαι αφού δεν του έφερες το γραφείο στην κεφάλα !!!! Ακούς εκεί να μιλήσει για δαδ έτσι, εξ αποστάσεως χωρίς να αασχοληθεί καν (για τα μάτια του κόσμου) να δει το ίδιο το παιδί και τις αντιδρασεις του !

Κι εμένα με ενοχλεί αφάνταστα αυτό το γεγονός ότι τρομοκρατούν τον κόσμο που μπορεί να μην έχει ασχοληθεί κλπ κλπ και στο κάτω κάτω την διάγνωση δεν στην δίνει ένας εργοθεραπευτής...

Ο σωστός επαγγελματίας φαίνεται και από τον τρόπο που σου πλασάρει ένα πράγμα, πόσο μάλλον όταν αναφέρεται στο παιδί σου που θες και μια ολόκληρη διαδικασία του να συνηδειτοποιήσεις τί συμβαίνει τελικά - να το χωνέψεις εσύ ο ίδιος - να βρεις τρόπους να το αποδεχθείς, να παλέψεις με τον θυμό σου, με την άρνηση, με τα όποια συναισθήματά σου τέλος πάντων ΓΙΑ ΝΑ φτάσεις μετέπειτα και στο να βρεις τρόπους να βοηθήσεις το ίδιο το παιδί !

Δεν πειράζει ! Και μόνο από διαίσθηση εσύ θα δεις ποιός θα σου κάνει κλικ ! Στο υπογράφω με χέρια και με πόδια !

καλημεραααα, καλο μηνα ναχουμε!!!

τι κανετε??εγω για δευτερα, ειμαι σε καλη κατασταση. χθες βολταραμε μεχρι το απογευμα, περασαμε υπεροχα, αναψα κερακι για ολες σενα μοναστηρι που πηγαμε, να μας εχει καλα η παναγια. Να είστε καλά βοήθειά σας ! ....

και εγω θελω να χειμωνιασει σαν την περιστερω!!!βεβαια εχω και εναν φοβο οτι δεν θα μπαινω πουθενα, οποτε ειπα να το ραψω λιγο και εγω, να καμω και συμπαρασταση στη συμπεθερα μου!!! ωωωω ευχαριστώ για να δούμε τί θα δούμε ... θα κρατήσουμε καθόλου ή μπαρμπούτσαλα ?:rolleyes:

για τον παππου τι να πω??ανεκδιηγητος!!!μεγειες και το μαλλι!!!οσο για το ωδειο, σαν πολλα μου φαινονται για τις ωρες αυτες. μηπως να ρωτησεις και αλλου?? μήπως να μην πάει καθόλου ? μικρός είναι - παίζει και αυτό το σενάριο σμπεθέρα η δικια μου που λυσαξε να παει ρυθμικη επειδη πηγαινει το παιδι μιας φιλης μου??πηγα και εγω η ερμη να ρωτησω. δεν κολλαω στα λεφτα, λιγα ειναι, αλλα δεν μπορει 2,5 χρονων παιδι ναχει τοσο φορτωμενο προγραμμα!!!θα την παω την παρασκευη να της φυγει ο καημος!! 2,5 πιστεύω πως δύσκολα θα κάτσει σε τμήμα ... για να δούμε τί αθα δούμε μήπως μάς εκπλήξει ο κορίτσαρός μας ????:rolleyes:

...σκεφτομαι να κανω τεστ δυσανεξιας??να κανω η τζαμπα τα ευρω??

Να μην το κάνεις είναι πολλά τα λεφτά ;)... αν μπορείς ράψ' το .... εγώ το ΄χω πάρει χαμπάρι ότι αλλιώς τα κιλά δεν φεύγουν...

Ντίντι νιώθω χτυπηματάκια, τι είναι δεν ξέρω. Πως είναι όταν κλοτσάει;

Πολύ όμορφα στο περιέγραψε η Ταζ.... εγώ θυμαμαι ότι ήταν σαν να είχα λόξυγγα στην κοιλιά !!! :cool:

Καλησπερα κι απο εμενα.

Σημερα θα φαμε κοτοπουλο κοκκινστο με ρυζι.

Εννοειται οτι δεν προλαβαινω να σχολιασω τιποτα. .

Δεν πειράζει ! Φιλάκια !

Ζωπάκι τον καφέ θα τον πιούμε οπωσδήποτε! Πιστεύω ότι η Μεταξία θα καταφέρει να το οργανώσει!!!

................

Εβιρι πολύ ακριβά τα πληρώσατε τα σουβλάκια! Ήταν και Έλληνας....

Για να δούμε τί θα δούμε !!!! :tongue:

Ναι Εβίρι μου πανάκριβα ήταν τα σουβλάκια κι απ ότι λες δλδ ήταν και πολύ μικρές οι μερίδες (ακούς εκεί "γυναικείες" γέλασα τόσο πολύ με την περιγραφή σου !!!)... έπρεπε ως Ελληνες να πάτε να του πείτε ότι είναι δυσφήμιση για την χώρα μας να διατηρεί κατάστημα.... με αυτή την ποιο-ποσότητα (με πιανς?) κι αυτές τις τιμές ! Βρε ουστ !:evil:

....εγώ στις 6 θα πάω για ενημέρωση στο σχολείο της κόρης μου. Θα σας πω εντυπώσεις αύριο

Με το καλό !

Ο γιόκας μου πάλι με εξέπληξε σήμερα!

......αυτό το φαγητό,δεν το περίμενα

!!!

και κοιμάται και έφαγε όλο το μπιζέλι !!! ου ου ου ! Περιστέρω μου είδες πόσα βηματάκια κάνει ???? προόδου ???? ;) να μου τον φιλήσεις !

κάντυ, τώρα κατάλαβες ότι είμαι κλινική περίπτωση; όχι βρε ! τώρα το έγραψα χα χα χα

κάντυ ωραίο το τσίχλα για την άννια! λες να μας θυμώσει ???:confused:

...

βασικά ρε κόρες δεν μου διέφυγε ο φέφος στα ψώνια, αλλά προστέθηκαν υποχρεώσεις....χρηματικές. μμμ τί πρωτότυπον !:?

...εμείς δώσαμε εφορία, δεη-χαράτσι κ δόση δανείου! μισθό δεν πήραμε για ιούλιο, αλλά υγεία!

Εσείς πάλι ..... Ιώβ θα σε φωνάζω.... τον θυμάσαι ε ?????

Link to comment
Share on other sites

Α οκ..... 1-1 με την Περιστέρω (σε επίπεδο αλληλο-κατανόησης λέμε) εκείνη κατάλαβε ότι έκανα ήδη το μαλλί ΚΟΚΚΙΝΟ ενώ είπα ότι θα το κάνω μάλλον την επομένη.... εγώ κατάλαβα από την άλλη ότι σήμερα το απόγευμα θα πάει για καφέ ... ενώ πήγε χθες !!

α χα χα γι' αυτό αγαπώ το τόπικ... υπάρχει σύμπνοια βρε αδερφέ !!! :tongue::rolleyes:

Οχι βρε Κάντυ το κατάλαβα ότι το ξαναέκανες ξανθό

Απλά σε ρώτησα αν το έχεις ξανακάνει κόκκινο στο παρελθόν εννοουσα,αλλα μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κόρες σχολάω σιγά σιγά! Αύριο θα σας πω εντυπώσεις από τους καθηγητές της κόρης μου!

Φιλάκια σε όλες!

φιλάκια! καλή ξεκούραση κ γράψε μας αύριο εντυπώσεις.

κ πώς να τις χειριστούμε συτές τις συναντήσεις...γιατί η άγνοια σκοτώνει!

Καλημέρα κοριτσάκια μου, καλό μήνα.

εμένα γιατί μου φαίνονται γελοίες αυτές οι παρελάσεις;

α χα χα γι' αυτό αγαπώ το τόπικ... υπάρχει σύμπνοια βρε αδερφέ !!! :tongue::rolleyes:

Δεν πειράζει ! Και μόνο από διαίσθηση εσύ θα δεις ποιός θα σου κάνει κλικ ! Στο υπογράφω με χέρια και με πόδια !

Πολύ όμορφα στο περιέγραψε η Ταζ.... εγώ θυμαμαι ότι ήταν σαν να είχα λόξυγγα στην κοιλιά !!! :cool:

Εσείς πάλι ..... Ιώβ θα σε φωνάζω.... τον θυμάσαι ε ?????

ναι, καλέ κάναμε μαζί φοιτητές! ένα φεγγάρι!!!!:rolleyes::tongue:

ανυπομονώ να σχολάσω...τί πρωτότυπο!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Με τη φίλη μου χθες περάσαμε τέλεια

Μπράβο βρε Περιστεράκι, χρειάζεται πού και πού να ξεσκάς και να περνάς καλά.

μου απανταει "να πω και εγω την δικη μου διαγνωση;" αρχιζω εγω φουντωνω. ισχηματισε μια πρωτη γνωμη. αυτος τιποτα...) φυγαμε

Τέτοιοι γιατροί που κάνουν διάγνωση από την καρέκλα ανήκουν σε δύο κατηγορίες ή είναι σαΐνια (πράγμα πολύ σπάνιο) ή είναι γιατροί δι' αλληλογραφίας. Κι εγώ στη θέση σου θα έφευγα.

αναψα κερακι για ολες σενα μοναστηρι που πηγαμε, να μας εχει καλα η παναγια.

Τι καλή που είσαι, σ' ευχαριστούμε πολύ και βοήθειά σας να είναι.

!στον υπνο μου εβλεπα οτι ειχα καθυστερησει στη δουλεια, δεν ειχα αυτοκινητο , δεν ειχα τροπο να ερθω και ειχε μεσημεριασει!!τι ναναι παλι τουτο??

Δε σημαίνει απολύτως τίποτα. Απλώς είναι η σκέψη που έχεις για τη δουλειά σου, ακόμη και υποσυνείδητα.

εβυρι νομιζω οτι πληρωσατε πααρα πολλα για το φαι που περιεγραψες, χωρις καν να χορτασετε!!!

Με το φαγητό δε χορτάσαμε, αλλά με το λογαριασμό βαρυστομαχιάσαμε.

what is this? Ασχετη εντελώς, για πείτε να το έχω υπόψην...

Είναι ένζυμα σε μορφή χαπιών, τα οποία προστατεύουν τον οργανισμό από τις παρενέργειες της αντιβίωσης. Διαφορετικά πρέπει ο ασθενής να τρώει γιαούρτια με καλλιέργεια, όχι αυτά τα επιδόρπια γιαουρτιών.

Κοριτσια εμενα με ποναει πολυ το στομαχι μου σημερα κ ψιλοανακατευομαι.Δεν μπορω να φαω τπτ.Φαγαμε απο ενα σουβλακι χτες κ λεω μπας κ με πειραξε αυτο.

Περαστικά σου Τζένη, αν είναι αυτό θα είσαι καλύτερα αύριο.

Εβιρι πολύ ακριβά τα πληρώσατε τα σουβλάκια! Ήταν και Έλληνας....

Καλά λέω εγώ ότι η ζωή εδώ είναι αρκετά ακριβή.

Ναι Εβίρι μου πανάκριβα ήταν τα σουβλάκια κι απ ότι λες δλδ ήταν και πολύ μικρές οι μερίδες (ακούς εκεί "γυναικείες" γέλασα τόσο πολύ με την περιγραφή σου !!!)... έπρεπε ως Ελληνες να πάτε να του πείτε ότι είναι δυσφήμιση για την χώρα μας να διατηρεί κατάστημα.... με αυτή την ποιο-ποσότητα (με πιανς?) κι αυτές τις τιμές ! Βρε ουστ !:evil:

Ξέρεις τι γίνεται; Παντού εδώ γύρω τέτοιες τιμές υπάρχουν, οπότε δεν μπορούσαμε να πούμε τίποτα. Θυμάμαι που σας έλεγα πέρσι ότι ήπιαμε 2 καφέδες, 1 ρόφημα σοκολάτας και 2 γλυκά τύπου τάρτας και πληρώσαμε κάπου 32 ευρώ στο Έσσλινγκεν που το θεωρούμε κάτι σαν χωριό ή δήμο σε απόσταση 20' με το αυτοκίνητο από τη Στουτγκάρδη.

Από άλλους Έλληνες όμως, άκουσα ότι η βόρεια Γερμανία και κυρίως το Βερολίνο έχει πολύ χαμηλότερες τιμές σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια και καλό μηνα!

Τι νεα;

Καντυ μου κατ'σρχην ευτυχως που δεν χτυπησε κανεις. Πως ειναι η Σεμινα τωρα; Συνηλθε; Καλά για τον παππου δε θα μιλησω. Ξερεις πόσες φορες το εχω πει οτι οι ηλικιωμενοι δε θα επρεπε να οδηγουν (και ποσες φορες με εχουν κατηγορησει διαφοροι ηλικιωμενοι οτι ειμαι υπερβολικη;) Το οτι εφυγε μπορει να σημαινει πολλά π.χ. ληγμενο διπλωμα, ανασφαλιστο οχημα κλπ.

Για το ωδειο κι εμενα μου φανηκαν πολλά. Μεγεια το μαλλι και το μποτε.

Ταζ συγχαρητηρια για την αυτοσυγκρατηση σου! Ελπιζω να βρεις τον σωστο επιστημονα και να πανε όλα καλά με το παιδακι σου. Και δεν μας πρηζεις. Αντιθετως ενημερωνομαστε κι εμεις.

Φεφη μεγεια τα ψωνια. Ο Φεφος άλλη φορα δεν πειραζει. Θα του αρεσει και καλύτερα που θα τον εχεις προσεξει ιδιαιτερα.

Καγκλυ κι εγω σε 3 εβδομαδες εχω β επιπεδου. Εμεις παμε πακετο. Εγω το μωρο το νοιωθω σαν φτερουγισμα ακομα.

Εβιρι φωτια και λαυρα τα σουβλάκια. Αυριο λογικα πρεπει να ειναι αργια στη Γερμανια ε;

Περιστεράκι συγχαρητηρια για το περιστεροπουλο και τον αρακά.

Αφροδιτη λιγο μικρη δεν ειναι για ρυθμικη;

Τα δικά μας: καλά ειμαστε όλοι. Την Κυριακή ειχαμε μπριζολες με πατάτες κι ειχαμε φτιαξει σνιτσελ κοτοπουλου για τη μικρη. Έφαγε αρκετά ειμαι ευχαριστημένη. Χθες που ειχαμε το ιδιο καθως περισσεψε αλλά εγω ημουν στη δουλεια δεν δοκιμασε. Πως σας φαινεται; Για εμενα ηταν αναμενομενο αλλά εξηγησε το στη γιαγια.

Για τα κιλά που λετε εγω θα σας κλαιγομαι απο το καλοκαιρι. Μεχρι τοτε θα το παιζω άνετη.

Και για συμπαράσταση στην Ντιντι αν δεν κάνω λάθος κι εγω τη μυτη κοιτουσα στους υπερήχους. Δεν ηθελα με καμια δυναμη να παρει τη δικη μου που ειναι κληρονομιά από τον πατέρα μου. Ευτυχως η μπουμπου μοιαζει του μπαμπα της κι ετσι ελπιζω ακομη...

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα !!!!

όμορφη μέρα και σήμερα και, εάν δεν έκανα το λάθος να πατήσω το κουμπάκι πρωί-πρωί να ανοίξει το χαζοκούτι.... και να ακούσω όλα αυτά τα ωραία "ενημερωτικά"... θα είχα και καλύτερη διάθεση.... τί να πω και τί να κάνω... είναι απογοητευτική η όλη κατάσταση....

Χθες έφτιαξα κοτοπουλάκι ψητό (σαν) στα κάρβουνα... και μια σουπίτσα για τα τέκνα...

οπότε έχομεν και για σήμερα... συνοδεία σαλάτας... ω τί πρωτότυπο !!! (ΠΕΙΝΑΩ)

Link to comment
Share on other sites

Καντυ μου κατ'σρχην ευτυχως που δεν χτυπησε κανεις. Πως ειναι η Σεμινα τωρα; Συνηλθε; Καλά για τον παππου δε θα μιλησω. Ξερεις πόσες φορες το εχω πει οτι οι ηλικιωμενοι δε θα επρεπε να οδηγουν (και ποσες φορες με εχουν κατηγορησει διαφοροι ηλικιωμενοι οτι ειμαι υπερβολικη;) Το οτι εφυγε μπορει να σημαινει πολλά π.χ. ληγμενο διπλωμα, ανασφαλιστο οχημα κλπ. Ευτυχώς η Σεμίνα το ξέχασε... ο Νικόλας το θυμάται και μου πετάει πού και πού ότι ο παππούς ήταν ... καραγκιόζης :shock::shock: δυστυχώς, άκουσε τον άνθρωπο της οδικής που το ξεστόμησε και πολύ του έχει αρέσει ..... ΟΚ μπλα μπλα μπλα προσπαθώ να του δώσω να καταλάβει ότι ναι μεν δεν ήταν σωστό που σηκώθηκε κι έφυγε ο παππούλης αλλά ότι δεν πρέπει δε να εκφραζόμαστε με αγένεια... :cool:

Για το ωδειο κι εμενα μου φανηκαν πολλά. Μεγεια το μαλλι και το μποτε. TU !!!

... Χθες που ειχαμε το ιδιο καθως περισσεψε αλλά εγω ημουν στη δουλεια δεν δοκιμασε. Πως σας φαινεται; Για εμενα ηταν αναμενομενο αλλά εξηγησε το στη γιαγια. μπα, δε νομίζω πως θα κατονοήσει (και πάλι)... μήπως να της το ζωγραφίσεις καλύτερα ????

Για τα κιλά που λετε εγω θα σας κλαιγομαι απο το καλοκαιρι. Μεχρι τοτε θα το παιζω άνετη

Δική μας είσαι κι εσύ ! ;) Μ' αρέσεις !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...