Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Λοιπόν ο μικρός με άφησε άφωνη σήμερα!!!

Μόλις η ώρα πήγε 1.30 άρχισε να με τραβολογά κατα κουζίνα μεριά,όπου μου έδειξε την κατσαρόλα με τις φακές.

Του έβαλα μαζί με μπουκίτσες ψωμάκι,τον τάισα,έφαγε χλάπα χλούπα,με το στόμα μονίμως ανοικτό και έτοιμο για την επόμενη κουταλιά

Και μετα το φαϊ με τραβολόγησε να τον βάλω για ύπνο

Ε,δεν πρόλαβε να ακουμπήσει στο κρεβάτι,κοιμήθηκε σαν πουλάκι

Αυτά είναι!!!

ΜΠΡΑΒΟ!!!

Σε συγχαίρω για το χιούμορ σου!!!:tongue:

Ετσι να το βλέπεις γιατί άμα σου βγει ζωηρός,θα έχεις να λες ιστορίες...Ουουουου!!!

Αν δεν είχα και το χιούμορ, δεν την έβγαζα καθαρή.

Ο δικός μου σήμερα-κάτι που κάνει συνέχεια δηλαδή-ανέβηκε στην καρεκλα του τραπεζιού και από εκεί στο τραπέζι και μετά όρθιος προσπαθούσε να φτάσει το φως...Στο τσακ τον πρόλαβα
Δε λες πάλι καλά που τον πρόλαβες???

JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Λοιπον σημερα θα κανω πιτα με πρασο, μπεικον, παρμεζανα!

Δώσε (συνταγή έστω) και σώσε !!! !;)

τελικά κάντυ σε δημόσιο; Ε ΜΑ ΝΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ

α, ο φέφος μου είχε πετάξει κ εκεί εξαγριώθηκα, ότι για χάρη μου.....

οκ, είμαι εξαθλιωμένη αυτή τη στιγμή ΔΕΝ θα ανοίξω το στόμα μου... στο έθεσε πολύ όμορφα και σωστά παρακάτω η Αγγελική2 μας !!!:evil:

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:κανένα εμότικον που τραβάει τα .υζιά του δεν έχουμε????

το αυτό εννοούσα !!!:tongue::tongue:

Έχω δέκατα, πονόλαιμο, συνάχι και πόνους στα κόκαλα = πρώτη ίωση της σεζόν.:shock: ..

Ζωπάκι μου ,

Πεαρστικά σου ! Εύχομαι να μην κολλλήσει κανείς άλλος στην οικογένεια !

Εμείς, όλη μέρα παίζουμε. Έχω αρχίσει να κουράζομαι λίγο, αλλά αφού έτσι ξεσπάει και δε γκρινιάζει, θα προσπαθήσω να τον αντέξω. Σε λίγο θα του βάλω επιγονατίδες-σφουγγαρόπανα. Γυρίζει που γυρίζει όλη μέρα, όλο το σπίτι, ας καθαρίσει και λίγο.

χα χα χα να σου πω θα τους χρειαζότανε ώρες και φορές !!!:rolleyes::rolleyes:

Χτες κοριτσια εφτιαξα εκαν κεικ πολυ πολυ ωραιο.

Μπράβο για την υλοποίηση της (νόστιμης) ιδέας σου !!! Ωραίο ακούγεται !

καλημερα σας

εβιρακι τελικα πιασαμε και το 38 ... ειχαμε ξενυχτια χθες βραδυ :(

ουτε ξερω τι να μαγειρεψω σημερα. μακαρι να μπορουσα να μην κανω τιποτα, εναν τραχανα για τον μικρο και τελος.... αλλά οταν σχολασει ο αντρας μου τι τρωει οεο; θα αρχισει την γκρινια και δεν εχω διαθεση....

ωχ γμτ πώς είστε σήμερα ????

γιατί δεν κάνεις μια σουπίτσα να φάτε όλοι ??? (σε κότα λέω εγώ ή ότι σου βρίσκεται δεν πειράζει)

Έμαθα κι ένα πολύ ευχάριστο νέο. Η κολλητή μου, η οδοντίατρος καλέ, είναι έγκυος!!!

Βρε την φιλενάδα !!! Συγχαρητήρια !!! Καλοστερέωτο να είναι της κοπέλας το μωράκι !

Μπράβο στον γιόκα σου... σε ένα μήνα "θα πετάει" !!!! :cool:

Καλημέρα κοριτσακια μου τι κάνετε;;;εμείς εδω σπίτι ησυχα(Χα Χα Χα)περαστικα στα αρρωστουλικα και μένα ο μικρός με βήχα ειναι ακόμα..σήμερα έκανα παιδάκια στο φούρνο με πατάτες τηγανητες.

Με ξελίγωσες μαρή κι εσύ !

[quote name=fefi;1745971

όμως από λαρυγγικός ο βήχας έγινε παραγωγικός...πώς το είπε...κ λόγω ευαισθησίας μας έδωσε μάσκες!!!!!!!!!

πέφτει γκρίνια. θέλει μόνο εμένα στις μάσκες!

εγώ συνεχίζω τα φάρμακα!

ο φέφος είναι κάπως καλύτερα!..... κουράστηκα!

Πάρε ανάσα με τις μασκούλες' date=' κεφαλοκλειδωμα και γεια σας - δεν γίνεται πιο δημοκρατικά/συνοπτικά-...

εδώ κουράστηκα εγώ που σε διάβασα όχι εσύ που τα κάνεις !

Λοιπόν ο μικρός με άφησε άφωνη σήμερα!!!

....

Ε,δεν πρόλαβε να ακουμπήσει στο κρεβάτι,κοιμήθηκε σαν πουλάκι

Αυτά είναι!!!

Είδες μωρέ ???? Παθαίνουν και κάτι αναλαμπές που σε κάνουν και τα ξεχνάς όλα ! αλοίμονο !

fefi μου, καταρχην περαστικα σας!

Το ξερω οτι το παιδι θελει να ειναι μαζι μου. Ολη μερα μαζι ειμαστε. Και το χαιρομαι. Να σου πω την αληθεια, τρεμω τη στιγμη που θα ανεξαρτητοποιηθει και δε θα θελει αγκαλιτσες.

όχι μάνα πάρ' το αλλιώς... μετά περνάς σε άλλη φάση μιλάς επικοινωνείς μαζί τους σε διαφορετικό επίπεδο και είναι μ α γ ι κ ό !!!!

Εγω σημερα το ριξα στις δουλειες.πηρε το πλυντηριο...(το κανονικο ε!)..φωτια.

εβαλα 3 κουρτινες.... κι εγώ πρέπει ΠΌΤΕ ????

Σημερα φαγαμε κεφτεδακια φυρνου,πατατες τηγανιτες και ζαμπον :shock::shock::shock: επισης τηγανιτο τα οποια επιμεληθηκε ο καλος μου!!!!

!!!!

Καλά να περάσετε αν σου φτάσουν τα κουράγια (και) για έξοδο !

Διάβασα κι άλλα αλλά αδυνατώ να συγκρατήσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια.

Έφτιαξα κοτοπουλάκι μακαρονάδα για σήμερα.

Και περαστικά μας με τα νέα μέτρα.... Πάντως έχουν πολύ θράσος και καθόλου τσίπα επάνω τους...

Ελένη μου αν είχαν τσίπα κι αν δεν είχαν θράσος θα μας έφταναν μέχρι εδώ;

Σε λίγο θα του βάλω επιγονατίδες-σφουγγαρόπανα.

χαχαχαχαχα πολύ πρακτικό.

Κ εμενα την προηγουμενη βδομαδα μου καναν κ τα δυο με διαφορα 4 ημερων εμετο 2-3 φορες κ τελος....

Γαστρεντερίτιδα στο πόδι πέρασαν;

Χτες κοριτσια εφτιαξα εκαν κεικ πολυ πολυ ωραιο.

Βάσει της περιγραφής που δίνεις πρέπει να έγινε σούπερ.

εβιρακι τελικα πιασαμε και το 38 ... ειχαμε ξενυχτια χθες βραδυ :(

Ώρεεεε κρίμα, περαστικά του και γρήγορα να είναι.

Σήμερα τρώμε χοιρινές μπουκίτσες λεμονάτες με πουρέ.

Πολύ ωραίο φαγητό.

σήμερα έκανα παιδάκια στο φούρνο με πατάτες τηγανητες.

Όχι μωρέ παιδί μου, τι σου έκαναν τα παιδιά και τα έβαλες στο φούρνο.:D:D:D:D

Μόλις η ώρα πήγε 1.30 άρχισε να με τραβολογά κατα κουζίνα μεριά,όπου μου έδειξε την κατσαρόλα με τις φακές.

Παιδί μου, φαίνεται ότι το παιδί για να τρώει πρέπει πρώτα να εξασκεί τις μαγειρικές του ικανότητες.

Ο δικός μου σήμερα-κάτι που κάνει συνέχεια δηλαδή-ανέβηκε στην καρεκλα του τραπεζιού και από εκεί στο τραπέζι και μετά όρθιος προσπαθούσε να φτάσει το φως...Στο τσακ τον πρόλαβα

Χόι, χόιιιιιιι.

ο καιρός είναι χάρμα για βολταρία κ όμως εμείς το φαρμακοχαβά μας!:(;)

χαχαχαχαχαχα πολύ ωραία λέξη.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κατάκοπη σήμερα... σε λίγο θα αρχίσει να βραδιάζει κι εγώ ακόμη θα νυστάζω από το πρωινό ξύπνημα ..... ΠΕΡΙΠΤΩΣΑΡΑ λέμε !

Ξέρω όμως ότι με το που θα φύγω από το μαυσωλείο και θα δω τα τέκνα μου πως θα μου 'ρθει η αναλαμπή.... αχ, να πάμε σπίτι Παναγίτσα μου ,να βγάλω τα παπούτσια να φρεσκαριστούμε λίγο ... δεν αντέχω άλλο την εδώ κλεισούρα και κυρίως την μούγκα !

Από φαγάκι δεν έχω καταλήξει με τον εαυτό μου ή πατάτες γιαχνί με λουκανικάκια ή κανέναν αρακά. Και τα 2 γρήγορα γίνονται... θα δω !

Φιλάκια σε όλες και περαστικά στα άρρωστα αγαπάκια !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Πως πανε οι αρρωστιες?

Eviri αυτο το κοτοπουλο μακαροναδα πως γινεται?

love4four για την πιτα με το πρασο ειναι πολυ απλο

Για τη γεμιση:

4 μεγαλα πρασα (τα τσιγαριζουμε μαζι με το μπεικον)

15 φετες μπεικον

300γρ παρμεζανα τριμμενη

4 αυγα

με χωριατικο φυλλο το κανω. Και τρωγεται παρα πολυ ωραια κρυα!

Εμεις σημερα θα εχουμε ψαρι που θα φερει ο συζηγος και καβουρια!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας! Πως πανε οι αρρωστιες?

Eviri αυτο το κοτοπουλο μακαροναδα πως γινεται? Μήπως εννοεί η Εβίρι πψ κοτόπουλο (κοκκινιστό) με συνοδεία ζυμαρικών ???:confused::confused:

love4four για την πιτα με το πρασο ειναι πολυ απλο

Για τη γεμιση:

4 μεγαλα πρασα (τα τσιγαριζουμε μαζι με το μπεικον)

15 φετες μπεικον

300γρ παρμεζανα τριμμενη

4 αυγα

με χωριατικο φυλλο το κανω. Και τρωγεται παρα πολυ ωραια κρυα! τί λες τώρα ??? μούρλια πρέπει να γίνεται ! thanks

Και για νη μην μένει παραπονεμένη η συμπεθέρα μου... :rolleyes::rolleyes::cool:

ΚΡΙΟΣ

Το παιδί Κριός είναι πολύ ζωντανό και γεμάτο ενέργεια. Μπορεί από πολύ μικρό, να είναι αυτόνομο. Το χαρακτηρίζει η αποφασιστικότητα και η ανεξαρτησία. Θέλει να βρίσκεται διαρκώς σε κίνηση. Γι΄ αυτό και η ροπή του σε μικροατυχήματα, είναι πολύ συχνή. Επειδή από πολύ μικρό θέλει να βρίσκεται στο επίκεντρο της προσοχής, έχει έντονη τάση ανταγωνιστικότητας. Σε αυτό το σημείο, οι γονείς πρέπει να βοηθήσουν τα παιδιά που έχουν γεννηθεί στο ζώδιο του Κριού, να κτίσουν σιγά- σιγά την αυτονομία τους, χωρίς να γίνονται πολύ υπερπροστατευτικοί. Πρέπει να τα ενθαρρύνουν να έχουν στόχους, αλλά και να τα μάθουν να πετυχαίνουν μεθοδικά και σταθερά. Έτσι οι μικροί Κριοί θα διοχετεύουν την έντονη ενεργητικότητα τους και να αγωνίζονται για τον στόχο τους. Η αδυναμία των παιδιών αυτών είναι να κάνουν πολλά πράγματα μαζί και να βαριώνται εύκολα. Το καλύτερο λοιπόν που έχουν να κάνουν οι γονείς τους, είναι να τα μάθουν να μη βιάζονται και να σκέπτονται πριν κάνουν το επόμενο βήμα. Η σχολική περίοδος είναι η κατάλληλη εποχή για να βάλουν τα θεμέλια της διπλωματίας. Όταν το παιδί Κριός έχει μητέρα Κριό, είναι βέβαιο ότι θα υπάρχει αμοιβαία κατανόηση στην ανεξαρτησία του. Δεν θα υπάρχει η καταπίεση απέναντί του, και θα εμπιστευτεί τις ικανότητες του. Όταν το παιδί Κριός έχει μητέρα Ταύρο, θα έλεγα ότι θα έχει τουλάχιστον μια μητέρα υπομονετική. Θα υπάρξουν βέβαια εκρήξεις από την μεριά της μητέρας Ταύρου, ως προς τον έντονο ρυθμό του μικρού Κριού. Αυτό θα μπορέσει να ξεπεραστεί εάν η μητέρα δείχνει ότι σέβεται την αυτονομία του.

Η μητέρα Δίδυμος με το παιδί Κριό έχουν και οι δύο έντονοι ενεργητικότητα. Θα μπορέσει να αντιμετωπίσει με χιούμορ τις σκανταλιές του. Υπάρχουν κοινά ενδιαφέρον για ταξίδια και διάβασμα. Ο κίνδυνος σε αυτό τον συνδυασμό είναι ότι και οι δύο βιάζονται πολύ και σκέφτονται λίγο πριν κάνουν κάτι.

Η μητέρα Καρκίνος με το παιδί Κριό έχουν μια δύσκολη σχέση. Σαν εσωστρεφής και υπερπροστατευτική μητέρα, μπορεί να εναντιωθεί στην έντονη προσωπικότητα του μικρού Κριού. Ο μικρός Κριός μπορεί να εκμεταλλευθεί την αδυναμία της μαμάς του. Ο διάλογος είναι η σωστή κίνηση για αυτόν τον συνδυασμό.

Το παιδί Κριός με την μητέρα Λέων έχουν μια καλή επικοινωνία και κοινά ενδιαφέροντα. Η μητέρα Λέων, πρέπει να αποφύγει να δει ανταγωνιστικά τον έξυπνο και δραστήριο μικρό Κριό. Οφείλει να συνεργαστεί μαζί του και να το μάθει να μοιράζεται.

Η μητέρα Παρθένος, θα δυσκολευτεί πολύ με την ακαταστασία του μικρού Κριού. Η φροντίδα της θα είναι μεγάλη, όπως και ο θαυμασμός της για το οργανωτικό του μυαλό.

Η μητέρα Ζυγός, μαθαίνει στον μικρό Κριό την διπλωματία. Ο μικρός Κριός, μαθαίνει στην μαμά του τι σημαίνει αποφασιστικότητα και αυτοπεποίθηση. Είναι ένας καλός συνδυασμός.

Η μητέρα Σκορπιός, χρησιμοποιεί όλο τον ψυχικό δυναμικό της για να ανεχτεί την παρορμητικότητα του μικρού Κριού. Ο μικρός Κριός από την άλλη, νοιώθει την βαθιά αγάπη της μητέρας του και ξεπερνά εύκολα τις τιμωρίες που του επιβάλλει.

Η μητέρα Τοξότης, είναι το ίδιο ειλικρινής και ευθύς με το παιδί Κριό. Έχουν μια τίμια συναλλαγή. Είναι το ίδιο δημιουργικοί για αυτό και θα τα πάνε καλά μαζί.

Η επιφυλακτική μητέρα Αιγόκερος, ζητά πράξεις από το μικρό Κριό και όχι λόγια. Ηγετικοί και οι δύο αγαπιούνται, αλλά και επιμένουν πολύ στις απόψεις τους.

Η προοδευτική μητέρα Υδροχόος, ταιριάζει πολύ με τον εξερευνητή μικρό Κριό. Μεταξύ τους αναπτύσσεται συντροφικότητα και εμπιστοσύνη. Η μητέρα Υδροχόος πρέπει να γίνεται καμιά φορά περισσότερο αυστηρή με το παιδί Κριός. Έτσι τον βοηθάει να μάθει την αίσθηση του μέτρου.

Η υπερευαίσθητη μητέρα Ιχθύς, εύκολα διαισθάνεται τις ανάγκες του μικρού Κριού και προλαβαίνει τις επιθυμίες του. Μπορεί βέβαια να την κουράσει η δυναμικότητά του, θα βρει όμως τον τρόπο να του μεταδώσει τις απόψεις της.

Link to comment
Share on other sites

όχι μάνα πάρ' το αλλιώς... μετά περνάς σε άλλη φάση μιλάς επικοινωνείς μαζί τους σε διαφορετικό επίπεδο και είναι μ α γ ι κ ό !!!!

Κάντυ μου, εννοειται ότι το "τρέμω" ήταν σχήμα λόγου...

Μου αρέσει να περνάμε ώωωωωωωωωωρες αγκαλιά και σκέφτομαι ότι θα μου λέιψει όταν θα το σταματήσει.

Εννοείται ότι το "μαγικό" επίπεδο το περιμένω πώς και πώς. Φανταζομαι ότι είναι πολύ καλύτερο να επικοινωνείς μαζί τους, παρά να κλαίνε όλη μέρα και να μην ξέρεις τι έχουν...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eviri αυτο το κοτοπουλο μακαροναδα πως γινεται?

Όντως, όπως είπε η Κάντυ το έφτιαξα, κοκκινιστό κοτόπουλο και ξεχωριστά τα μακαρόνια, γιατί στον Έβιρο δεν αρέσουν να μαγειρεύονται μέσα στη σάλτσα. Ας πω όμως πώς το φτιάχνω μήπως κάποιος θέλει.

Νεροβράζω για λίγο το κοτόπουλο και χύνω το νερό. Το τσιγαρίζω απ' όλες τις πλευρές ελαφρά και ρίχνω στο τέλος του τσιγαρίσματος το κρεμμύδι να πάρει κι αυτό λίγο τσιγάρισμα. Μετά ρίχνω κρασί (προαιρετικά για όσους δε θέλουν) και τα υπόλοιπα υλικά, δηλαδή, σάλτσα, πάπρικα, κανέλα, αλάτι, πιπέρι, ζάχαρη και κύβο κότας. Αφήνω να μαγειρευτεί σε σιγανή φωτιά (προτιμώ στο 1.5) ώστε στο τέλος να μείνει με μία πηχτή σάλτσα κι όχι νερουλή.

Όποιος θέλει μπορεί να αφαιρέσει το κοτόπουλο να σουρώσει τη σάλτσα για να μην έχει κόκαλα και τρίμματα και να βάλει τα μακαρόνια μέσα να βράσουν. Αλλιώς ξεχωριστά.

Εμένα παιδιά το ίδιο φαγητό μου αρέσει πολύ και στο φούρνο είτε με σπαγγέτι, είτε με μικρά ζυμαρικά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Αχ τι καλα Παρασκευουλα σημερα!!!!

Για σημερα δεν μαγειρεψα τιποτα θα φαμε περισσευματα το μεσημερι κ για το βραδυ λεω να βρασω χυλοπιτες.

Πωπω τι νυστα ειναι αυτη σημερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Eviri γιατι δεν του αρεσουν μεσα στη σαλτσουλα ειναι τοσο νοστιμα! Αχ μου δωσατε ωραια ιδεα εχω καιρο να κανω κοτοπουλο με χυλοπιτες αλλα την αλλη βδομαδα γιατι σημερα φευγουμε για Αγρινιο που εχουμε γαμο!

Μη σου πω οτι τωρα θα μου κατσει στο μυαλο και στην 1η ταβερνα που θα παμε θα παραγγειλω κοτολουλο με χυλοπιτες! :D


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια

Είμαι πρωινή σήμερα. Θα πάμε λαικη με τον άντρα μου σήμερα και θέλω να πλύνω και κουρτίνες. Εγω δηλ. μόνο το πληντύριο θα βάλω. Χτες το μανάρι μου έκανε γενική υπο την επίβλεψη μου φυσικά. Το άστραψε λέμε. Εγω έπλυνα βεράντες τσάκα τσάκα.

Για σήμερα το μενού έχει φακές για μένα, χάντρες για το αγόρι μου απο ψυγείο οπότε δεν έχω μαγείρεμα.

επίσης το κοτόπουλο είναι πολυ ωραίο με ρύζι στο φούρνο. Εγω τρώω μόνο το ρύζι είναι τέλειο. Οπως καταλάβατε δεν τρώω κοτόπουλο. Δηλ. τρώω σουβλάκι, γύρο, σνίτσελ κοτόπουλο κοτόπιτα αλλά οχι μεγειρεμένο με κάτι. Τρώω μόνο το κάτι σε αυτή την περίπτωση και λυπάμαι πολύ γι'αυτό. Καλύτερο κρέας και δικά μας κοτόπουλα.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!τελεια μερα η παρασκευη ετσι???

τι κανετε??η χιονατη μου με βηχα ακομη αλλα πολυ πιο ηπιο!!!θα δουμε...πως ειναι τα αρρωστουλικα??φεφη και φεφοοικογενεια, αννια, ταζουλινι???ελπιζω ολοι ναστε καλυτερα.

αγγελικη μπραβο στο μικρο σου για το σχολειο.εμεις απο βδομαδα θαχουμε την πρωτη συναντηση-ενημερωση.αχχχ, ανυπομονω να κανουν την χριστουγεννιατικη γιορτη για να συμμετεχει και το σπλαχνο μου!!!συγκινουμαι και μονο με την σκεψη!!

συμπεθερα ευχαριστω!!!πολλα ταιριαζουν!!!φαντασου τον συνδυασμο των παιδιων μας!!!ωωω μαναααα!!!εμεις θα ειμαστε οι ειρηνευτικες δυναμεις:tongue::tongue:!!!!

περιστερακο, υποδειγμα χθες το μικρο περιστεριδιο ετσι???φτου φτου!!!μακαρι να συνεχισει ετσι.

καλημερα και στην δημαρχεσσα μας.γιατι δεν αποφασεις καλη μου να μπεις στο φατσοβιβλιο να τα λεμε και απο εκει??εεεε???

σημερα τρωμε περισσευματα. φακες και μπιφτεκια.οτι θελει ο καθενας. το απογευμα δουλειες και αυριο μεθαυριο ελπιζω ξεκουραση!!!!μακιαααα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλες! Τι μου κάνετε;

Παρασκευη σημερα! Νυσταζω. Η μικρη ξυπνησε από τις 5 γιατι πεινουσε και ήθελε γάλα. Φυσικο ηταν! Χθες δεν ηθελε να φαει με τιποτα το φαγητο -πουρες (ή κουρες συμφωνα με τη μικρη) με μπιφτεκάκια. Τελικά το βραδυ η γιαγια της εδωσε κατι μακαρονακια. Αλλά φυσικά πεινουσε. Τα'χω παιξει γιατι συνεχεια οι παππουδες μου συζητουν το θεμα του φαγητου της. Δυστυχως το μεσημερι δεν ειμαι μαζι της και δεν μπορω να εφαρμοσω την άποψή μου. Ξερω οτι σε τρεις μηνες θα ειναι μαζι μου κι ισως καταφερω να αλλάξουν τα πραγματα αλλά δεν ξερω αν θα ειναι αργά. Ή λογω προχωρημενης εγκυμοσυνης αν θα εχω και τα κουραγια. Τόλος παντων αρκετα σας κουρασα με το θεμα.

Αγγελικη μου Αθηνα θα παμε που ειναι κι ο άντρας μου για να ειμαστε όλοι μαζί. Συγχαρητήρια και για τη φιλη σου. Όλα να πάνε καλά ευχομαι.

Φεφη περαστικουλια και πρόσεχε.

Μαρια πολύ ωραια η πρασόπιτα. Καταχωρηθηκε.

Ταζ πως ειναι σημερα ο μικρος;

Ζωπυρον περαστικά και σε σενα. Ελπιζω να μην κόλλησε κι ο μικρός.

Δωρακι πως ειναι η αδερφή σου;

Φιλιά και καλό ΣΚ γιατι δεν προβλέπω να ξαναμπαίνω.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε κοριτσάκια μου.

Θα κοιτάξω σε λίγο τι να μαγειρέψω, ακόμη δεν αποφάσισα.

Χτες το απόγευμα πήγαμε στο ωδείο. Εκεί συνάντησα μία φίλη μου Ελληνίδα που πάει το δικό της παιδί. Στη συζήτηση μου είπε ότι στο δικό τους σχολείο έχουν ένα ωραίο σύστημα που περιέχει όμως κάτι ρατσιστικό θρησκευτικού περιεχομένου.

Συγκεκριμένα, έχει ορίσει η δασκάλα μία αλυσίδα μαθητών σε μία γραπτή κατάσταση, με τα ονόματα, τα τηλέφωνα και το θρήσκευμα των παιδιών, ώστε να ειδοποιούν ο ένας τον άλλον σε περίπτωση που κάτι χρειαστεί. Δηλαδή, να δώσω παράδειγμα με ελληνικά ονόματα: ο καθολικός Βαγγέλης να ειδοποιήσει τον καθολικό Κώστα, ο ευαγγελιστής Γιάννης, τον ευαγγελιστή Πέτρο και πάει λέγοντας.

Στη λίστα αυτή υπήρχαν αρκετά παιδιά με το θρήσκευμα του καθολικού και του ευαγγελιστή και τελευταίοι στη λίστα να ειδοποιούνται μεταξύ τους ξεχωριστά από τους άλλους βρίσκονταν ο χριστιανός γιος της φίλης μου, και τρία ακόμη παιδιά μουσουλμάνοι. Στα τέσσερα αυτά παιδιά δεν αναγραφόταν κανένα θρήσκευμα (του χριστιανού και των μουσουλμάνων) δίπλα στο όνομά τους.

Βρε μήπως εγώ τα βλέπω όλα ρατσιστικά;

Eviri γιατι δεν του αρεσουν μεσα στη σαλτσουλα ειναι τοσο νοστιμα!

Εεεεε την έχει κι εκείνος την ιδιοτροπία του. Κι εμένα μου αρέσουν μέσα στη σάλτσα.

σημερα φευγουμε για Αγρινιο που εχουμε γαμο!

Καλό ταξίδι και καλή διασκέδαση.

Μη σου πω οτι τωρα θα μου κατσει στο μυαλο και στην 1η ταβερνα που θα παμε θα παραγγειλω κοτολουλο με χυλοπιτες! :D

Να ευχηθώ από τώρα καλή όρεξη;:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Θα πάμε λαικη με τον άντρα μου σήμερα και θέλω να πλύνω και κουρτίνες.

Μην κουραστείς όμως, να προσέχεις.

κ

η χιονατη μου με βηχα ακομη αλλα πολυ πιο ηπιο!!!

Έτσι μπράβο να αρχίσει η ανάκαμψη.

καλημερα και στην δημαρχεσσα μας.γιατι δεν αποφασεις καλη μου να μπεις στο φατσοβιβλιο να τα λεμε και απο εκει??εεεε???

Ντε τέλω τέκιο. Ντε μαγιέσει.

κουρες συμφωνα με τη μικρη)

χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...