Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα μαγειροκόριτσα, τι μου κάνετε?

Σήμερα όλη μέρα είχα πολλές οικιακές εργασίες κι έχει δρόμο μέχρι το επιθυμητό (καλά, το ιδανικό είναι άπιαστο όνειρο...:rolleyes:). Μόνο τα πλυντήρια που έβαλα, φτάνει...

Το μενού της ημέρας ήταν μελιτζάνες με σάλτσα (μούρλια βγήκαν), πατάτες τηγανητές και λουκανικάκια.

Γι' αύριο κρεμάω κουτάλες γιατί ολημερίς είμαστε καλεσμένοι σε διάφορες βεγγέρες.:cool:

Κατά τ' άλλα - εγώ αναρρώνω κι ο μικρός που του κόλλησα την ίωση, ευτυχώς την πέρασε ξώφαλτσα!:D

Άννια μου, πότε σαραντίζεις?

Ντίντι, με το καλό ο παίδαρος! Κι επειδή θα είναι κούκλος, η τυχόν γαμψή μύτη θα του προσδίδει μεγαλύτερη γοητεία...

Φωτεινή, θα έρθετε Αθήνα?

Ελένη/Σαλονίκη, είσαι πιο καλά?

Εβίρι, μάλλον δεν κατάλαβα καλά. Στο ωδείο, σε όλους αναγράφονται τα θρησκεύματα (και γιατί?), στους ΧΟ και σε ποιούς άλλους είπες - όχι?

Αγγελικούλα, θα το πιούμε εκείνο το καφεδάκι? Γιατί αν περιμένω από τη Κάντυ... (σμουτς φιλιά, θέλω να την πειράζω!)

Έλεν/Αγγλία, που χάνεσαι?

΄

Μη με παρεξηγείτε που δεν πολυμπαίνω. Το έχω ξαναπεί (με δεδομένο ότι όταν δουλεύω, νιέντε υπολογιστής) δεν με φθάνουν οι ώρες της μέρας... Και η διάθεση μου πολλές φορές είναι κάπως...:mrgreen:

Άντε, καλό μας ξημέρωμα

Πολλά γλυκά και ζουμερά φιλιά σε όλες σας!!:D


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τώρα καλησπέρα να πω, καλημέρα να πω....θα πω και τα δυο σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα παιδιά μου, φάγαμε αποφάγια με λίγα συμπληρώματα σε μακαρόνια.

Κατά το βραδάκι πήγαμε με παρέα σε ελληνικό γυράδικο. Βρε παιδιά εγώ θα σας πω τι φάγαμε κι εσείς θα ήθελα αν μπορέσετε (χωρίς να είναι υποχρεωτικό) να μου βγάλετε πόσα θα πληρώναμε αν τα τρώγαμε στην Ελλάδα αυτά.

Μία μερίδα σουβλάκι σερβιρισμένη με πατάτες, τζατζίκι και ίχνη από τριμμένο καρότο (το πιάτο περιείχε 2 καλαμάκια με κρέας πλακέ πολύ λεπτό, όσο το κρέας του φιλέτου και τα υπόλοιπα που αναφέρω),

Μία μερίδα γύρο με πατάτες, τζατζίκι, κρεμμύδια,

Μία μερίδα λουκάνικο (αυτό κανονικά πρέπει να το αναφέρω με τα εκατοστά του, ήταν όντως μικρό) σερβιρισμένο με πατάτες, τζατζίκι και κρεμμύδια,

Δύο σουβλάκια πίτα με απ' όλα,

Και δύο παιδικά σουβλάκια πίτα με πατάτες χωρίς κρέας και άλλα υλικά μέσα,

Τα ποτά ήταν 4 κόλες, 3 μπουκάλια ρετσίνα και 3 μπουκαλάκια μικρά νερό.

Όποια από σας έχει όρεξη ας μου βγάλει ένα λογαριασμό κατά προσέγγιση, να καταλάβω τις διαφορές που υπάρχουν εδώ.

το καλο ότι έχασα 10κιλα!!!

Μπράβο Ιωάννα, πολύ γρήγορα τα έχασες είσαι αστέρι.

Θα λείψουν και τα αγόρια μου στο χωριό,οπότε θα έχω το πεδίο ελεύθερο για όσο περισσότερες δουλειές γίνεται

Έχεις δίκιο οι δουλειές γίνονται καλύτερα όταν είμαστε μόνες μας.

καλημερα!!!! χθες ειδαμε τον πανεμορφο μας γιο!!534 γραμμαρια πανεμορφος , κουκλι!!!

Άντε βρε, τυχερή μανούλα.

νομιζω μοιαζει στο μπαμπα του

αυτο που με φοβιζει ειναι η μυτουλα του ... σαν γαμψη μου φανηκε:oops:

Όχι μωρέ, αποκλείεται. Δεν υπάρχει μωρό με γαμψή μύτη. Μάλλον ήταν παραμόρφωση της εικόνας.

το καλυτερο ξερεται πιο ηταν?? ο μικρος μου μπομπιρας καθοταν αρακτος με το ενα χερι πισω απο το κεφαλι και τα ποδια σταυρωτα!ολα τα λεφτα! σκετο καρτουν ο γιος μου!!!

Μπεγλέρι είχε;

επρεπε να τα βαλω σε παρενθεση και να σας πω οτι ο γατος μου σας στελνει κι αυτος μηνυμα:cool:

Καλά λέω εγώ ότι είναι μορφωμένος ο γάτος. Ξέρει και τυφλό σύστημα; Μην τον αφήνεις πολύ ώρα στον υπολογιστή (το γάτο), γιατί θα εθιστεί στα ηλεκτρονικά παιχνίδια, ή θα ξεστρατίσει βλέποντας διάφορα πονηρά.

!

Ρε συ η μύτη είναι το τελευταίο χαρακτηριστικό του προσώπου που διαμορφώνεται με το πέρασμα των χρόνων,όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος...

Αυτό είναι πολύ μεγάλη αλήθεια. Τα δύο χαρακτηριστικά του ανθρώπου που συνεχίζουν να εξελίσσονται και να μεγαλώνουν όσο μεγαλώνει και η ηλικία του, είναι η μύτη και τα αφτιά του.

Εβίρι, μάλλον δεν κατάλαβα καλά. Στο ωδείο, σε όλους αναγράφονται τα θρησκεύματα (και γιατί?), στους ΧΟ και σε ποιούς άλλους είπες - όχι?

Όχι μωρέ Ζώπ, τα διάβασες βιαστικά και δεν έβγαλες συμπέρασμα. Στο ωδείο απλά συναντηθήκαμε με τη φίλη μου. Εκείνη μου διηγήθηκε αυτό που συνέβη στο σχολείο που πάει το δικό της παιδί. Στο ωδείο ούτε ρωτάνε, ούτε τους ενδιαφέρει.

Στο σχολείο που αναγράφεται το θρήσκευμα δίπλα σε κάθε μαθητή δεν ξέρω για ποιο λόγο το κάνουν. Δεν αναγραφόταν στο χριστιανόπουλο της φίλης μου και στα μουσουλμανόπουλα τα άλλα 3-4 παιδιά (δύο από την Τουρκία και ένα είναι μισός-μισός Τουρκαλβανός).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια τι κάνετε;;εμείς εδώ θηλαζουμε,ξεκινήσανε οι κολικοι μας μάλλον και κάθε απόγευμα για κανένα 4ωρο το περνάμε αγκαλιά στο στήθος και με βόλτες στο σαλόνι..χτες και σήμερα τρώμε παστιτσιο για αύριο έχει ο θεός...ζωπυρον σαραντιζω στις 16/10...εβιρι σε εμάς οι μερίδες με γύρο/σουβλάκι κλπ έχουν 6-8? (αναλόγως το σουβλατζιδικο)τα αναψυκτικά 1.50-1.70? οπότε υπολόγισε περίπου.αν έχω κάνει κανένα λάθος θα κοιτάξω πιο μετα ένα τιμοκαταλογο να σου πω σίγουρα...όσο για τα κιλά μου έχω να χάσω αλλά 6ντιντι θα γίνεις μια χαζομαμα είμαι και αγοράκι σε βλέπω και εσένα με Πανα χιχιχι.


:-D

Link to comment
Share on other sites

2055266bntwy4d36t.gif

Πολύ καλά τα νέα στα ντίντι μου!!!:P:p:p

Καλό υπόλοιπο και τα γλυκά ΤΕΛΟΣ!Για το καλό του μικρού σου...

Θα γίνεις μια χαζομαμά εσύ...

Βρε κοριτσάκι γέλασα πολύ μαζί σου...Σου φάνηκε από τον υπέρηχο ότι το παιδί έχει γαμψή μύτη;

Υπάρχουν μωρά με γαμψή μύτη;

Ρε συ η μύτη είναι το τελευταίο χαρακτηριστικό του προσώπου που διαμορφώνεται με το πέρασμα των χρόνων,όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος...Ετσι εχω ακούσει,αλλά το βλέπω κι εγώ από γνωστούς μου που ως παιδάκια είχαν μικρες χαριτωμένεςς μυτούλες και μεγαλώνοντας άλλαξαν...

νομιζω και εγω οτι δεν πρεπει να σκεφτομαι και να ανησυχω για τετοια πραγματα, ντρεπομαι και μονο που το σκεφτηκα:oops: το σημαντικο ειναι να ειναι το μωρακι μου καλα!

Τζα!!!!

Είδα φως και είπα να πω ένα καλό μεσημέρι!!

Χθες ενώ ξεκίνησα να σας διαβάζω τελικά λόγο δουλειάς δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω το έργο μου!!!

Χώρια το ότι ένα λαλακισμένο στην δουλειά έκανε σκηνή γιατί πήζει λέει και δεν μπορεί! Σώπα ρε μεγάλε, εμείς οι υπόλοιπες δηλαδή τι κάνουμε, ξυνόμαστε??? Μου ήρθε να του χώσω έναν μπάτσο εκείνη την ώρα...:mad::mad::mad::mad::mad: Το πόσο αντιπαθώ τα άτομα που γκρινιάζουν και κάνουν σκηνές εντυπωσιασμού δεν λέγεται!!

Τα θυμήθηκα και φόρτωσα ξανά!

Τέλος πάντων, σήμερα φάγαμε τσιπούρες ψητές με χόρτα.

Τα παιδιά μου είναι και τα δύο με μύξες και ο μικρός βήχει κιόλας. Του ξεκίνησα σιρόπι για να μην χειροτερέψει.

!

περαστικα σας!

ωραιες οι τσιπουρες

κι εγω μονο αυτες τρωω

Καλησπέρα και καλό Σαββατοκύριακο

Περιστέρω καλές δουλειές. Και μένα με 'εχει ποιάσει κρίση καθαριότητας αλλά δεν μπορώ να κάνω και πολλά οπότε κάθομαι στα αυγά μου.

Ντίντι υπέροχα τα νέα σου!!!

Σε 3 εβδομάδες την έχω κι εγώ και ένα ΑΓΧΟΣ το' χω. Αμα κολλήσει κιόλας πουθενά ο γιατρός θα τα δω όλα.

Τη υπέρηχο σου έκανε μόνο κοιλιάς φαντάζομαι.

Με το καλό κοριτσάκι να περάσει και ο υπόλοιπος καιρός.

Αγγελική περαστικά στα μικρούλια σου.

σήμερα φάγαμε κοκκινιστό με ρύζι. Βαριέμαι απίστετα.

Και τι καλοκαιρινός καιρός είναι αυτός. Μου φαίνεται θα έρθει κανένα κρύο απότομο.

Για το κοτόπουλο που ελεγα χτες εννοώ ότι δεν το τρώω. Δηλ. αν έχουμε κοτόπουλο με ρυζί τρώω μόνο το ρύζι ή μόνο τη σούπα κλπ. Ενω το τρώω σε σουβλάκι ή σνίτσελ.

κοριτσακι ασε τις καθαριοτητες, τωρα κανε οσα βλεπει η πεθερα , (που λεει το ρητο)

μ'αρεσει που στο λεω εγω που τρωγομαι να αρχισω να σερνω καναπεδες και ψυγεια και παπουτσοθηκες για να σκουπισω:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ουφ υπομονη...

και το κακο ειναι οτι τις τελευταιες κυριακες ολο δουλευει ο ντεξτερ, τουλαχιστον να εσερνε αυτος να σκουπιζα εγω!

υπερηχο κοιλιας μου εκανε

με το καλο κι εσεις να δειτε τη φραουλιτσα σας! ξεκινησε να κλωτσαει??

α επισης βαλαμε και τρισδιαστατη φωτο με το μουτρακι του στο ψυγειο!!:D

καλησπερα σς. ειμα ιαδιαβαστη, ομολογω αλλά γυρναμε με διαφορα δυο μερες τωρα και δεν προλαβα... αφου σημερα δεν μαγειρεψα καν !!!

χθες πηγαμε σε δευτερο εργοθεραπευτη αλλα ουτε αυτος μ αρεσε....

ουτε τον αντρα που παντρευτηκα δεν εψαξα τοσο !!!!!! :lol::lol::lol:

ελπιζω να ειστε ολες καλα

καλα κανεις και το ψαχνεις κοριτσακι

αλλα παλι σε διαβαζω νταουν :(

τι να κανω??? θελω να σου φτιαξω λιγο το κεφι! δεν εκανε και καμια μλκ ο γατος μου να στην πω να γελασεις τουλαχιστον!!

Καλησπέρα μαγειροκόριτσα, τι μου κάνετε?

Σήμερα όλη μέρα είχα πολλές οικιακές εργασίες κι έχει δρόμο μέχρι το επιθυμητό (καλά, το ιδανικό είναι άπιαστο όνειρο...:rolleyes:). Μόνο τα πλυντήρια που έβαλα, φτάνει...

Το μενού της ημέρας ήταν μελιτζάνες με σάλτσα (μούρλια βγήκαν), πατάτες τηγανητές και λουκανικάκια.

Γι' αύριο κρεμάω κουτάλες γιατί ολημερίς είμαστε καλεσμένοι σε διάφορες βεγγέρες.:cool:

Κατά τ' άλλα - εγώ αναρρώνω κι ο μικρός που του κόλλησα την ίωση, ευτυχώς την πέρασε ξώφαλτσα!:D

Άννια μου, πότε σαραντίζεις?

Ντίντι, με το καλό ο παίδαρος! Κι επειδή θα είναι κούκλος, η τυχόν γαμψή μύτη θα του προσδίδει μεγαλύτερη γοητεία...

Μη με παρεξηγείτε που δεν πολυμπαίνω. Το έχω ξαναπεί (με δεδομένο ότι όταν δουλεύω, νιέντε υπολογιστής) δεν με φθάνουν οι ώρες της μέρας... Και η διάθεση μου πολλές φορές είναι κάπως...:mrgreen:

Άντε, καλό μας ξημέρωμα

Πολλά γλυκά και ζουμερά φιλιά σε όλες σας!!:D

αυτες οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε... φαντασου που εγω κανω μονο τα βασικα τωρα

καλα να περασετε σημερα, ευτυχως κι ο μικρος σου ειναι καλυτερα

Τώρα καλησπέρα να πω, καλημέρα να πω....θα πω και τα δυο σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα παιδιά μου, φάγαμε αποφάγια με λίγα συμπληρώματα σε μακαρόνια.

Κατά το βραδάκι πήγαμε με παρέα σε ελληνικό γυράδικο. Βρε παιδιά εγώ θα σας πω τι φάγαμε κι εσείς θα ήθελα αν μπορέσετε (χωρίς να είναι υποχρεωτικό) να μου βγάλετε πόσα θα πληρώναμε αν τα τρώγαμε στην Ελλάδα αυτά.

Μία μερίδα σουβλάκι σερβιρισμένη με πατάτες, τζατζίκι και ίχνη από τριμμένο καρότο (το πιάτο περιείχε 2 καλαμάκια με κρέας πλακέ πολύ λεπτό, όσο το κρέας του φιλέτου και τα υπόλοιπα που αναφέρω),

Μία μερίδα γύρο με πατάτες, τζατζίκι, κρεμμύδια,

Μία μερίδα λουκάνικο (αυτό κανονικά πρέπει να το αναφέρω με τα εκατοστά του, ήταν όντως μικρό) σερβιρισμένο με πατάτες, τζατζίκι και κρεμμύδια,

Δύο σουβλάκια πίτα με απ' όλα,

Και δύο παιδικά σουβλάκια πίτα με πατάτες χωρίς κρέας και άλλα υλικά μέσα,

Τα ποτά ήταν 4 κόλες, 3 μπουκάλια ρετσίνα και 3 μπουκαλάκια μικρά νερό.

Όποια από σας έχει όρεξη ας μου βγάλει ένα λογαριασμό κατά προσέγγιση, να καταλάβω τις διαφορές που υπάρχουν εδώ.

θα παω σε λιγο να βγαλω το λογαριασμο , φοβαμαι να παω τωρα γιατι μπορει και να μου κλεισει και να χασω οσα εγραψα!!!:shock:

εντιτ : 41,70 με την διαφορα οτι η μεριδα σουβλακι περιεχει 4 τεμαχια ενω το δικο σας ειχε 2

εγω παντως εβαλα την τιμη με τα 4

εσεις ποσα πληρωσατε???

Καλημέρα κοριτσακια τι κάνετε;;εμείς εδώ θηλαζουμε,ξεκινήσανε οι κολικοι μας μάλλον και κάθε απόγευμα για κανένα 4ωρο το περνάμε αγκαλιά στο στήθος και με βόλτες στο σαλόνι..χτες και σήμερα τρώμε παστιτσιο για αύριο έχει ο θεός...ζωπυρον σαραντιζω στις 16/10...εβιρι σε εμάς οι μερίδες με γύρο/σουβλάκι κλπ έχουν 6-8? (αναλόγως το σουβλατζιδικο)τα αναψυκτικά 1.50-1.70? οπότε υπολόγισε περίπου.αν έχω κάνει κανένα λάθος θα κοιτάξω πιο μετα ένα τιμοκαταλογο να σου πω σίγουρα...όσο για τα κιλά μου έχω να χάσω αλλά 6ντιντι θα γίνεις μια χαζομαμα είμαι και αγοράκι σε βλέπω και εσένα με Πανα χιχιχι.

κοριτσακι για τους κολικους μου ειχε πει η ξαδερφη μου βοηθαει η βολτα με το αυτοκινητο

αλλα ακομη δεν εχετε σαραντισει

πολυ νωρις την επιασαν την μικρουλα..:|


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπούλες μου!!!

Καλή Κυριακή σε όλες εύχομαι

Σήμερα το μενού έχει μοσχαράκι στιφάδο και πουρέ

Χθες βράδυ έφτιαξα και ένα κέικ στα γρήγορα και βγήκε θεϊκό

Το τιμήσαμε δεόντως παίρνοντας πρωινό

Το απόγευμα θα πάω για καφέ με μία φίλη μου,μόνες μας...Εχω τετοια χαρά,λες και θα πάω γύρευε πού...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και χθες και σημερα ξεχασα να γραψω το μενου:rolleyes:

σορρυ μου πηρε τα μυαλα το Παντελακι μου

λοιπον χθες το μεσημερι φαγαμε στης πεθερας μου κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες και το βραδυ πηγαμε στης μαμας μου(παλι στο τζαμπα την βγαλαμε:D) και ζητησα στραπατσαδα δεν ειχε ομως μου ειπε ψωμι και της λεω ντοντ γορρυ σε μιση ωρα θα εχουμε

και εφτιαξα ενα ψωμι με φαρινα, μπυρα και αλατι

ο ντεξτερ ηθελε σκορδοψωμο και ετσι αφησα και λιγη ζυμη και τη γεμισα με λουπακ χτυπημενο στο μουλτι με σκορδο

και σημερα επειδη δεν εχουμε κρεας στην καταψυξη:shock: θα φαμε μια μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα πιπεριες-ζαμπον

πωωωωωωω ουτε τυρι εχω:|

λετε να τα βαλω και στο φουρνο και να τα περιχυσω με μια κρεμα γαλακτος αφου δεν εχω τυρι???


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπούλες μου!!!

Καλή Κυριακή σε όλες εύχομαι

Σήμερα το μενού έχει μοσχαράκι στιφάδο και πουρέ

Χθες βράδυ έφτιαξα και ένα κέικ στα γρήγορα και βγήκε θεϊκό

Το τιμήσαμε δεόντως παίρνοντας πρωινό

Το απόγευμα θα πάω για καφέ με μία φίλη μου,μόνες μας...Εχω τετοια χαρά,λες και θα πάω γύρευε πού...

φαε και ενα κομματακι για εμενα κεικ γιατι εγω τα περιορησα!:?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

και χθες και σημερα ξεχασα να γραψω το μενου:rolleyes:

σορρυ μου πηρε τα μυαλα το Παντελακι μου

λοιπον χθες το μεσημερι φαγαμε στης πεθερας μου κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες και το βραδυ πηγαμε στης μαμας μου(παλι στο τζαμπα την βγαλαμε:D) και ζητησα στραπατσαδα δεν ειχε ομως μου ειπε ψωμι και της λεω ντοντ γορρυ σε μιση ωρα θα εχουμε

και εφτιαξα ενα ψωμι με φαρινα, μπυρα και αλατι

ο ντεξτερ ηθελε σκορδοψωμο και ετσι αφησα και λιγη ζυμη και τη γεμισα με λουπακ χτυπημενο στο μουλτι με σκορδο

και σημερα επειδη δεν εχουμε κρεας στην καταψυξη:shock: θα φαμε μια μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα πιπεριες-ζαμπον

πωωωωωωω ουτε τυρι εχω:|

λετε να τα βαλω και στο φουρνο και να τα περιχυσω με μια κρεμα γαλακτος αφου δεν εχω τυρι???

μας λιγούριασες πάλι...

Παντελάκι είναι το ντεξτεράκι;ωραίο όνομα!!!!

Link to comment
Share on other sites

κάντυ πώς πήγε το ωδείο;

τα ψώνια με τα εσώρουχα; εγώ πήρα μερικά για μένα κ το παιδί...τον φέφο τον ξέχασα...ντροπή μου!

άννια μου, δεν έχω λόγια κορίτσι μου καλό! κουράγιο με τους κολικούς. θηλασμός για τα πονάκια, μασαζάκι κ ηρεμία όσο γίνεται!

περιστεράκι καλά να περάσεις σήμερα στην έξοδό σου!

ντίντι μου πολύ χάρηκα με τη χαρά σου κ τον παντελάκο σου!

είμαι κάπως καλύτερα. αυτό έλειπε με τόση αντιβίωση. αλλά με βλέπω για γυναικολόγο με τόση αντιβίωση. έχω παρενέργειες...

Αγγελικούλα, κουράγιο με τον λαλάκα! παντού υπάρχει τουλάχιστον ένας!

κ εμείς χθες φάγαμε ο φέφος τσιπούρα, εγώ γαύρο κ το παιδί τραχανά. το βράδυ ο φέφος κ εγώ γαριδούλες. όλα αυτά έτοιμα μαγειρεμένα από πεθερικά! αυτά είναι!

περαστικά στα παιδιά σου, ιδίως στον Χ

κάγκλυ μου με το καλό να κάνεις κ εσύ την αυχενική κ όλα θα είναι τέλεια!

κοκκινιστό μοσχάρι με πατάτες μου έστειλε η μανούλα μου χθες.

ταζούλα ελπίζω να είστε καλά κ ο γιόκας σου ακόμα καλύτερα!

αυτό που λες για το ότι ούτε για τον άντρα σου δεν έκανες έτσι...σε νιώθω. το ίδιο όλες οι μαμάδες που λατρεύουμε τα παιδιά μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κάντυ πώς πήγε το ωδείο;

τα ψώνια με τα εσώρουχα; εγώ πήρα μερικά για μένα κ το παιδί...τον φέφο τον ξέχασα...ντροπή μου!

άννια μου, δεν έχω λόγια κορίτσι μου καλό! κουράγιο με τους κολικούς. θηλασμός για τα πονάκια, μασαζάκι κ ηρεμία όσο γίνεται!

περιστεράκι καλά να περάσεις σήμερα στην έξοδό σου!

ντίντι μου πολύ χάρηκα με τη χαρά σου κ τον παντελάκο σου!

είμαι κάπως καλύτερα. αυτό έλειπε με τόση αντιβίωση. αλλά με βλέπω για γυναικολόγο με τόση αντιβίωση. έχω παρενέργειες...

Αγγελικούλα, κουράγιο με τον λαλάκα! παντού υπάρχει τουλάχιστον ένας!

κ εμείς χθες φάγαμε ο φέφος τσιπούρα, εγώ γαύρο κ το παιδί τραχανά. το βράδυ ο φέφος κ εγώ γαριδούλες. όλα αυτά έτοιμα μαγειρεμένα από πεθερικά! αυτά είναι!

περαστικά στα παιδιά σου, ιδώις στον Χ

κάγκλυ μου με το καλό να κάνεις κ εσύ την αυχενική κ όλα θα είναι τέλεια!

κοκκινιστό μοσχάρι με πατάτες μου έστειλε η μανούλα μου χθες.

ταζούλα ελπίζω να είστε καλά κ ο γιόκας σου ακόμα καλύτερα!

αυτό που λες για το ότι ούτε τον άντρα σου δεν έκανες έτσι...σε νιώθω. το ίδιο όλες οι μαμάδες που λατρεύουμε τα παιδιά μας.

φεφικο μου ελειψες!

κι εμενα με πειραζει στο "παπι" μου η αντιβιωση

η μονη που δεν μου δημιουργει αυτη τη φαγουρα ειναι η ογκμεντιν

και την παιρνω παντα σε συνδυασμο με κατι χαπακια ουλτρακατι...

αλλα και αυτη η μεταλλικη γευση στο στομα...μπλιαχ!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ελπιζω να ειστε ολες καλα.

φεφι

ουλτρα λεβουρ και πολυ γιαουρτι για να μην φερει φαγουρα η αντιβιωση....

ντιντι μου καλα ειμαι εγω. απο αυριο βεβαια ξεκιναμε ενα τελειως διαφορετικο προγραμμα με τον μικρο και περιμενω να δω ανταποκριση... συνεχιζω κα ιτο αλλο το ψαξιμο, όλα καλα...

εσυ καμαρωσες τον γιοκα σου; επειδη εχω εχω ασχημη μυτη σε ολη την εγκυμοσυνη φανταζομουν οτι θα γεννουσα τον κλωνο του βασιλη παπακωνσταντινου ενα πραγμα :lol::lol::lol: μολις γεννησα και ειδα τον μικρο μου γελουσα με τα χαζα που σκεφτομουν τοτε... προς το παρον η μυτη ειναι τελεια, ελπιζω να μην αλλαξει μεγαλωνοντας και γινει σαν την δικη μου :tongue::tongue::tongue:

σε λιγο θα φτιαξω τα ραγου που ειχα γραψει εδω μεσα καποια στιγμη, αν και νυσταζω λιγο... θα δω με ποια σειρα θα κανω υπνο - μαγειρεμα :D:D


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ελπιζω να ειστε ολες καλα.

φεφι

ουλτρα λεβουρ και πολυ γιαουρτι για να μην φερει φαγουρα η αντιβιωση....

ντιντι μου καλα ειμαι εγω. απο αυριο βεβαια ξεκιναμε ενα τελειως διαφορετικο προγραμμα με τον μικρο και περιμενω να δω ανταποκριση... συνεχιζω κα ιτο αλλο το ψαξιμο, όλα καλα...

εσυ καμαρωσες τον γιοκα σου; επειδη εχω εχω ασχημη μυτη σε ολη την εγκυμοσυνη φανταζομουν οτι θα γεννουσα τον κλωνο του βασιλη παπακωνσταντινου ενα πραγμα :lol::lol::lol: μολις γεννησα και ειδα τον μικρο μου γελουσα με τα χαζα που σκεφτομουν τοτε... προς το παρον η μυτη ειναι τελεια, ελπιζω να μην αλλαξει μεγαλωνοντας και γινει σαν την δικη μου :tongue::tongue::tongue:

σε λιγο θα φτιαξω τα ραγου που ειχα γραψει εδω μεσα καποια στιγμη, αν και νυσταζω λιγο... θα δω με ποια σειρα θα κανω υπνο - μαγειρεμα :D:D

μπραβο με καλυψες! αυτο ελεγα στην φεφη

αλλα εμενα το γιαουρτι δεν κανει τπτ!

καλη αρχη τοτε σου ευχομαι για αυριο και ευχομαι ολα να πανε καλα και να σε βλεπω πιο up!!!:D

1289367t1hy01bh9p.gif


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα μπιφτέκια στο φούρνο, που μόλις ψήθηκαν τους έβαλα φέτες τυρί του τοστ από πάνω να λιώσουν. Συνοδέψαμε με τηγανητές πατάτες με πάπρικα και έφτιαξα κι ένα συκώτι μοσχαρίσιο στο γκριλ ψητό για τον Έβιρο που του αρέσει.

Καλημέρα κοριτσακια τι κάνετε;;εμείς εδώ θηλαζουμε,ξεκινήσανε οι κολικοι μας

Υπομονή να έχεις να το αντιμετωπίσεις.

εβιρι σε εμάς οι μερίδες με γύρο/σουβλάκι κλπ έχουν 6-8? (αναλόγως το σουβλατζιδικο)τα αναψυκτικά 1.50-1.70? οπότε υπολόγισε περίπου.αν έχω κάνει κανένα λάθος θα κοιτάξω πιο μετα ένα τιμοκαταλογο να σου πω σίγουρα...

Με τις δικές σου τιμές Ιωάννα μου, τα έβγαλα βαριά-βαριά 45.50 παίρνοντας τις υψηλότερες που μου δίνεις.

θελω να σου φτιαξω λιγο το κεφι! δεν εκανε και καμια μλκ ο γατος μου να στην πω να γελασεις τουλαχιστον!!

χαχαχαχαχαχα γέλασα εγώ όμως, πιάνεται;

εντιτ : 41,70 με την διαφορα οτι η μεριδα σουβλακι περιεχει 4 τεμαχια ενω το δικο σας ειχε 2

Ντίντι μου, όχι απλά δύο, αλλά ειλικρινά το λέω, αυτά τα σουβλάκια δεν τα έχετε ξαναδεί, ήταν σε πάχος φιλέτου, τσιγαρόχαρτα δηλαδή.

εγω παντως εβαλα την τιμη με τα 4

εσεις ποσα πληρωσατε???

Εμείς κορίτσια πληρώσαμε 60 ευρώ. Ναι 60 ευρώ. Πού στο καλό βγαίνουν τόσα; Υπόψιν το γυράδικο ήταν ελληνικό μην ξεχνιόμαστε.

Σήμερα το μενού έχει μοσχαράκι στιφάδο και πουρέ

Χθες βράδυ έφτιαξα και ένα κέικ στα γρήγορα και βγήκε θεϊκό

Ωραίο φαγητό, ωραίο γλυκό, όλα ωραία.

Link to comment
Share on other sites

φεφικο μου ελειψες!

κι εμενα με πειραζει στο "παπι" μου η αντιβιωση

η μονη που δεν μου δημιουργει αυτη τη φαγουρα ειναι η ογκμεντιν

και την παιρνω παντα σε συνδυασμο με κατι χαπακια ουλτρακατι...

αλλα και αυτη η μεταλλικη γευση στο στομα...μπλιαχ!

ρε ντίντι όταν θα έχω τελειώσει τη θεραπεια θα έχω φάει 2,5 κουτιά.

εννοείται παίρνω ούλτραλεβούρ! αλλά μάπα το καρπούζι.

δυστυχώς δεν έτρωγα γιαούρτι.

είχα αγοράσει γιαούρτι κ κεφίρ, αλλά πάντα τα ξεχνούσα! μα πάντα!

καλησπερα. ελπιζω να ειστε ολες καλα.

φεφι

ουλτρα λεβουρ και πολυ γιαουρτι για να μην φερει φαγουρα η αντιβιωση....

εσυ καμαρωσες τον γιοκα σου; επειδη εχω εχω ασχημη μυτη σε ολη την εγκυμοσυνη φανταζομουν οτι θα γεννουσα τον κλωνο του βασιλη παπακωνσταντινου ενα πραγμα :lol::lol::lol: μολις γεννησα και ειδα τον μικρο μου γελουσα με τα χαζα που σκεφτομουν τοτε... προς το παρον η μυτη ειναι τελεια, ελπιζω να μην αλλαξει μεγαλωνοντας και γινει σαν την δικη μου :tongue::tongue::tongue:

σε λιγο θα φτιαξω τα ραγου που ειχα γραψει εδω μεσα καποια στιγμη, αν και νυσταζω λιγο... θα δω με ποια σειρα θα κανω υπνο - μαγειρεμα :D:D

πρώτα ύπνος κ μετά μαγείρεμα!

εγώ όταν είχα δει την ρύπα στην β' επιπέδου δεν είχα κοιμηθεί γιατί νόμιζα ότι το παιδί μου δεν ήταν όμορφο! επειδή έβλεπα το αμνιακό υγρό!!!!!!!κ δεν μου κόλλαγε ύπνος!:oops:

τελικά η κόρη είναι χανούμ μπουρέκ! σιροπιαστός κορίτσαρος!!!!!;)

κ εννοείται ότι παρακάλαγα να μην πάρει τη μύτη μου! ευτυχώς όι προσευχές μου εισακούστηκαν! είναι ίδια ο πατήρ της!

μπραβο με καλυψες! αυτο ελεγα στην φεφη

αλλα εμενα το γιαουρτι δεν κανει τπτ!

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

καλημέρα εβιρούλα!

εγώ θα έβαζα γύρω στα 50 ευρά, αλλά οι ποσότητες θα ήταν επαρκείς κ για 2η μέρα!

καλημέρα, καλό μήνα!

βαριέμαι!

τρώμε μοσχάρι κοκκινιστό κ πατάτες.

το παιδί είναι καλά.

ο φέφος σχεδόν καλά, εγώ καλύτερα από την προηγούμενη εβδομάδα.

αύριο έχουμε συνάντηση γονέων στο σχολείο.

φιλούρες σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...