Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια αγαπημένα

Καλό μήνα!Εχει υπέροχες ημέρες,αλλά εδώ η ζέστη δεν αντέχεται με τίποτα.Πόσο πεθύμησα μια βροχούλα,λίγο φθινοπωρινό καιρό

Σήμερα υπάρχει αρκετό φαγητάκι από προηγούμενες μέρες,οπότε δεν θα μαγειρέψω

Ετσι λέω,για την ώρα...Μετά μπορεί να αλλάξω γνώμη.

τελικά η κόρη είναι χανούμ μπουρέκ! σιροπιαστός κορίτσαρος!!!!!;)

κ εννοείται ότι παρακάλαγα να μην πάρει τη μύτη μου! ευτυχώς όι προσευχές μου εισακούστηκαν! είναι ίδια ο πατήρ της!

Μια χαρά είναι η μύτη σου!!Και μοιάζει και σε σενα,όχι μόνο του πατρός

το παιδί είναι καλά.

ο φέφος σχεδόν καλά, εγώ καλύτερα από την προηγούμενη εβδομάδα.

Αντε επιτέλους να συνέλθετε!Πολύ ταλαιπωρηθήκατε με την παλιοχλαπάτσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα κοριτσακι κ καλη βδομαδα.Τι κανετε?

ταζακι καλη αρχη με τον μικρο,περιμενουμε νεα σου.

Αννια μου υπομονη με τους κολικους, δυστυχως δεν μπορεις να κανεις κ πολλα,αγκαλιτσες θηλασμος κ βολτες.ΣΟυ ευχομαι να περασουν πολυ πολυ γρηγορα.

Φεφακι αντε να αναρρωσεις κ εσυ να ησυχασεις που ταλαιπωρεισαι τοσες μερες.Για γιαουρτακια λενε μονο τα παραδοσιακα με τη νπετσα εχουν αποτελεσμα τα αλλα τπτ.Για να δουμε πως θα παει αυριο η συνελευση.

Ντιντι εντελως χαζομανουλα κ εσυ ε? Αντε με το καλο ο Πντελακης σου!!! Ακους εκει γαμψη μυτη βρε μην λες χαζα κουκλος θα ειναι!!Κ με τετοια προκομενη μαμα θα ειναι πολυ τυχερος!

Περιστερακι αν σου πω οτι δεν ζηλευω το καφεδακι ανευ τεκνου θα ειναι ψεμα.Καλα να περασεις βρε κοριτσι κ να το ευτχαριστηθεις ε?Πως πηγες με την γενικη ξεπατωθηκες?

Αγγελικουλα μην δινεις σημασια στους λ@λ@κες στοπ γραφειο,παντου υπαρχει τουλαχιστον ενας.Εγω εδω κ 2-3 χρονια εχω συστημα ακουστικο στο ενα αυτι να ακουω μουσικη δουλευοντας κ ετσι δεν πολυ δινω σημασια σε αυτα που λενε.Παντος κ εγω τσαντιζομαι απιστευτα οταν διαφημιζουν την δουλεια τους που τις πιο πολλες φορες ειναι το 1/100 της δουλειας που κανεις εσυ κ δεν μιλας.....

Εβιρακι σας γδαρανε κανονικα ε? Κ εγω βαρια βαρια ελεγα 45-50 αλλα με ανθρωπινες μεριδες ομως οχι σπουργιτιου!!! Ωραια κ τα μπιφτεκακια σου μια μιαμ

Καγκλυ καλα κανεις κ κανεις τα πολλα πολλα σπιτι δεν χρειαζεται στην κατασαση σου να κουραζεσαι!!! Εγω παλι τρελαινομαι για κοτοπουλο,μονο το χωριατικο δεν μου πολυαρεσει γιατι νομιζω εχει εντονη μυρωδια κ ολο τσακωνοματσε με τον μπαμπα μου ...

Εμενα το ΣΚ πηρε ολιγον φωτια η κουζινα μου.

Το Σαββατο εκανα για φαγητακι μακαρονια με κιμα κ εφτιαξα κ μηλοπιτα κ κανελορολακια( συνταγη απο της συνταγες της παρεας) οπου γινανε τελεια!

Χτες εφτιαξα αρνακι με πατατουλες στο φουρνο κ τυροπιτακια κουρου κ εκανα κ μοσχαρι κοκκινιστο να το εχω ετοιμο για σημερα οπου θα κανω μονο το συνοδευτικο.Εφτιαξα κ μοσχαρακι με λαχανικα για τον μικρο κ τελος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου ......το καλο ότι έχασα 10κιλα!!!...

H "τσίχλα" μας έχασε 10 κιλά και θέλει να χάσει (πόσα είπε ????) άλλα έξι, λέει... ΜΠΡΑΒΟ Άννια μου σε συγχαίρω -μπας και θες να σου δώκω τα δικά μου ?????

Όσο για την μικρούλα σου με τους κολικούς - κουράγιο θέλει τώρα και πολλή υπομονή.. ξέρω πως έχεις αποθέματα κοριτσάκι μου !!! Φιλάκια :cool:

καλημερα!!!! χθες ειδαμε τον πανεμορφο μας γιο!!534 γραμμαρια πανεμορφος , κουκλι!!! νομιζω μοιαζει στο μπαμπα του

αυτο που με φοβιζει ειναι η μυτουλα του ...καλα μετρησαμε και δακτυλακια

την καρλουλα του χαζευε πολυ ωρα ο γιατρος και ανησυχισαμε λιγο , αλλα μας ειπε το παιδι μας ειναι μια χαρα!

το καλυτερο ξερεται πιο ηταν?? ο μικρος μου μπομπιρας καθοταν αρακτος με το ενα χερι πισω απο το κεφαλι και τα ποδια σταυρωτα!ολα τα λεφτα! σκετο καρτουν ο γιος μου!!!

Μπράβο Ντιντάκι !!!! Μια χαρά ο παίδαρος !

Μην φοβού για την μύτη, όπως και να βγει, κούκλος θα είναι κι αφού είναι έτσι ωραίος τύπος αραχτός και μαγκάκι.... θα έχει πέραση στο άλλο φύλο !!! :tongue::tongue::tongue:

Βρε κοριτσάκι γέλασα πολύ μαζί σου...Σου φάνηκε από τον υπέρηχο ότι το παιδί έχει γαμψή μύτη;

Υπάρχουν μωρά με γαμψή μύτη;

...

Δεν ξέρω βρε Περιστέρω.... χα χα χα χα :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Χώρια το ότι ένα λαλακισμένο στην δουλειά έκανε σκηνή γιατί πήζει λέει και δεν μπορεί! Σώπα ρε μεγάλε, εμείς οι υπόλοιπες δηλαδή τι κάνουμε, ξυνόμαστε??? Μου ήρθε να του χώσω έναν μπάτσο εκείνη την ώρα...:mad::mad::mad::mad::mad: Το πόσο αντιπαθώ τα άτομα που γκρινιάζουν και κάνουν σκηνές εντυπωσιασμού δεν λέγεται!!

Τα θυμήθηκα και φόρτωσα ξανά!

Πάω στοίχημα ότι είναι το ίδιο λαλακισμένο με αυτό που έβριζες και την προηγούμενη φορά !!!! :cool::cool::cool: τς τς τς ΔΕΝ αλλάζει ο άνθρωπος !!! Γέλα μαζί του κι εσύ καλέ που κάθεσια και θυμώνεις !!!!;)

***Περαστικά στα κλωνάρια σου με τις μυξούλες !

Σε 3 εβδομάδες την έχω κι εγώ και ένα ΑΓΧΟΣ το' χω. Αμα κολλήσει κιόλας πουθενά ο γιατρός θα τα δω όλα. .

Άντε με το καλό κι εσείς Κάγκλυ μου !!! ΚΑΝΕΝΑ άγχος να μην έχεις ! Μια χαρά θα είναι η μπουμπού σου !

χθες πηγαμε σε δευτερο εργοθεραπευτη αλλα ουτε αυτος μ αρεσε....

ουτε τον αντρα που παντρευτηκα δεν εψαξα τοσο !!!!!! :lol::lol::lol:χα χα χα

Αχ βρε κοριτσάκι τί να σε κάνω ... είσαι μακριά γμτ ! Δεν πειράζει. Καλά κάνεις και το ψάχνεις .... μόνο να μην φορτίζεσαι.

Ο μικρούλης σου είναι απύρετος να υποθέσω ε ?

Αγγελικούλα, θα το πιούμε εκείνο το καφεδάκι? Γιατί αν περιμένω από τη Κάντυ... (σμουτς φιλιά, θέλω να την πειράζω!)

:rolleyes::rolleyes::confused: Να τα !!!!! Μαρή Ζωπ ΔΕΝ προλαβαίνω ούτε να κατουρήκω !!! :tongue:

Καλά, Αγγελική, κανόνισε και πες μου χο χο χο χο !!! :cool:

Το απόγευμα θα πάω για καφέ με μία φίλη μου,μόνες μας...Εχω τετοια χαρά,λες και θα πάω γύρευε πού...

Μπράβο Περιστέρω μου ! Βεβαίως και να πας για καφεδάκι με την φιλενάδα ! !!!!

κάντυ πώς πήγε το ωδείο;

τα ψώνια με τα εσώρουχα; εγώ πήρα μερικά για μένα κ το παιδί...τον φέφο τον ξέχασα...ντροπή μου!

Το Ωδείο καλά πήγε.... εμένα μου έπεσαν οι τρίχες της κεφαλής μου με τα λεφτά που μου ζήτησε : 40 ευρώ η εγγραφή (αυτό με τις εγγραφές απορία μου έχει μείνει από τα παιδικάτα μου !!!) και 75 ευρώ / μήνα για 2 20λεπτα την εβδομάδα (κοινώς, 1 διδακρική ώρα μόνο που θα την σπάσει λόγω ηλικίας).... ΠΟΛΛΑ δεν είναι ρε κορίτσια για μια ώρα ????? ΕΒΙΡΙ, ακούει ???

Ψώνια τελικά δεν έκανα... τον άλλο μήνα.... :cool: με βλέπω τελικά να πάω σε καμία λαϊκή να πάρω σλιπάκια να τελειώνει η υπόθεση.... πού φτάσαμε ???? Βασικά, μου κόπηκε η όρεξη την Παρασκευή - θα σας τα πω αναλυτικά παρακάτω ...

"Δεν πειράζει" που σου διέφυγε ο Φέφος - άααααλλη φορά θα πάρεις μόνο για τον μπαμπάκα !!!! :rolleyes:

ντιντι μου καλα ειμαι εγω. απο αυριο βεβαια ξεκιναμε ενα τελειως διαφορετικο προγραμμα με τον μικρο και περιμενω να δω ανταποκριση... συνεχιζω κα ιτο αλλο το ψαξιμο, όλα καλα...

Τί εννοείς Ταζουλίνι μου ??? σε έχασα τώρα

εννοείται παίρνω ούλτραλεβούρ! αλλά μάπα το καρπούζι.

δυστυχώς δεν έτρωγα γιαούρτι. εμ μανίτσα μου δεν γίνεται !! να 'τα τώρα !

είχα αγοράσει γιαούρτι κ κεφίρ, αλλά πάντα τα ξεχνούσα! μα πάντα!

.....

εγώ όταν είχα δει την ρύπα στην β' επιπέδου δεν είχα κοιμηθεί γιατί νόμιζα ότι το παιδί μου δεν ήταν όμορφο! επειδή έβλεπα το αμνιακό υγρό!!!!!!!κ δεν μου κόλλαγε ύπνος!:oops:είσαι ΚΛΙΝΙΚΗ περίπτωσις !!!

....

αύριο έχουμε συνάντηση γονέων στο σχολείο.

φιλούρες σε όλες!

Εμείς έχουμε σήμερα το απόγευμα στις 7 αλλά δεν μπορώ να πάω αφού έχει μάθημα ο μικρός !!!!

Link to comment
Share on other sites

..............

Εμενα το ΣΚ πηρε ολιγον φωτια η κουζινα μου.

Το Σαββατο εκανα για φαγητακι μακαρονια με κιμα κ εφτιαξα κ μηλοπιτα κ κανελορολακια( συνταγη απο της συνταγες της παρεας) οπου γινανε τελεια!

Χτες εφτιαξα αρνακι με πατατουλες στο φουρνο κ τυροπιτακια κουρου κ εκανα κ μοσχαρι κοκκινιστο να το εχω ετοιμο για σημερα οπου θα κανω μονο το συνοδευτικο.Εφτιαξα κ μοσχαρακι με λαχανικα για τον μικρο κ τελος.

Έλα βρε Τζτζένυ.... :tongue: σε παρακαλώ, μην ξαναμαγειρέψεις τόσα λίγα πράγματα .... ντροπή σου !!!

Κι εγώ εχθές μοσχαράκι κοκκινιστό έφτιαξα, έχει περισσέψει μια μερίδα για τον Λοβ.... εγώ λ έ ω να αρχίσω ένα προγραμματάκι τώρα πριν αρχίσουν τα κρύα μπας και μπω σε κανένα ρούχο που να βλέπεται μέχρι τα Χριστούγεννα............. εμότικον που σφυρίζει αδιάφορα έχομεν ????

Οπότε, σήμερα, υ π ο τ ί θ ε τ α ι, είναι η 1η ημέρα της αποτοξίνωσης... θα δείξει... :cool: θα αρχίσω να σας γράφω τις αρλούμπες που θα τρώω (κοτόπουλο, κοτόπουλο και ξανά μανά κοτόπουλο !!! ακούς Κάγκλυ ?) αλλά εσείς είστε φίλες ε ???? θα μου κάμετε παρέα !!! ;)

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ καλέ !!!! Ούιιιιι το ξέχασα !!!!

Λοιπόν : είχα ένα περιπετειώδες Σ/Κ. Το καλό είναι πως έκανα ολίγον μποτέ (νύχια και μαλλί -κούρεμα , βάψιμο-) βέβαια η κομμώτρια με απείλησε ότι την επόμενη φορά {να το ξεχάσω το ξανθό} θα μου τα κάνει κόκκινα με ολίγον χάλικνο... :shock::shock::shock: ωχ Παναγιά μου, σαν καρτούν θα είμαι !

Την Παρασκευή το απόγευμα με πήρε τηλ η δ/ντρια του σταθμού και με λίγα λόγια μου είπε ότι αν θέλω να παραμένουν τα παιδιά μέχρι τις 6+20 να πληρώσω άλλα 120 στην κοπέλα που θα μένει παρα-πίσω.... :? στην ουσία αθετεί τον λόγο της και όοολα αυτά που είχαμε υποθετικά συμφωνήσει αλλά δεν μπορώ και δεν θέλω να μαλώσω μαζί της επειδή εξαρτώμαι από αυτήν... και μάλλον το ξέρει καλά .... δεν ξέρω τί να κάνω -αλήθεια-...

οπότε, όπως καταλαβαίνετε, μου κόπηκε η όρεξη για ψώνια κλπκλπ ....

πήγα και στο ωδείο από εκεί έφαγα άλλη καμπάνα....

και γύρισα ωραία ωραία σπίτι μου και καθόμουν και μέτραγα με το μυαλό μου (αυτό το μαθηματικό μυαλό, έτσι ? να μην ξεχνιόμαστε :tongue::tongue:) τα μισά της χιλιάδος !!!! χα χα χα

Άλλο επεισόδιο: το Σάββατο το μεσημέρι είμασταν με άντρα και τέκνα έξω (με 2 αυτ/τα) πάμε να φύγουμε ο Λοβ μπροστά με Νικ κι εγώ πίσω με Σεμ.

Σε κάποιο σήμείο έχουμε βγάλει φλας να στρίψουμε αριστερά σε δρόμο διπλής κατεύθυνσης με νησίδα στην μέση...

αυτοί που κατέβαιναν, εννοείται, έχουν ένα στοπ ίσα με την κεφάλα τους...

ε ναι.... ο παππούς δυστυχώς δεν με είδε να υποθέσω πέρασε ο ΛΟΒ κι εμένα μου την έριξε πίσω αριστερά στον τροχό.... ;) η Σεμίνα χ.στηκε το μανάρι μου....

ο παππούς στην καρακοσμάρα του κατέβηκε κάτω και μου φώναζε ότι τον χτύπησα πίσω :shock::shock::shock: καλά που ήταν ο Λοβ μαζί, μόνη μου δεν θα έκανα κάτι... του λέει περίμενε να έρθει Τροχαία... τπτ ο παππούς μάζεψε τον προφυλακτήρα του ωραία ωραία και σηκώθηκε κι έφυγε :|

περιττό να σας πω ότι ενώ η οδική ήρθε αμέσως η Τροχαία από την μια το μεσημέρι ήρθε στις 4 παρά 10, έτσι ????

τέλος πάντων... ευτυχώς είναι μόνο υλικές ζημιές αλλά ο σκ.τόγερος να σηκωθεί να φύγει ! Σα δε ντρέπονται λέω εγώ ! Τώρα που θα του έρθει η καμπάνα από την ασφαλιστική θα του πω εγώ ! Γιατί βέβαια, έχουμε και μάρτυρες καθώς έγινε σε κεντρικότατο σημείο...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

καλο μηνα και καλη εβδομαδα

σημερα θα φτιαξω γεμιστα. τελειωνω με τον παγκο τωρα και βαζω μπρος

love τι παθατε μωρε.... αυτοι οι παππουδες ησυχια δεν εχουν. κανονικα μεχρι τα 60 πρεπει να οδηγει ο ανθρωπος και μετα σπιτια τους....

ο μικρος ειναι οκ. μονο λιγο μπουκωμα εχει. ο πυρετος κρατησε ενα 24ωρο μονο.

εχω εκνευριστει πολυ με την φαση με τους εργοθεραπευτες. ειδικα την παρασκευη εφυγα εξαλλη απο την συναντηση με τον δευτερο εργοθεραπευτη... να γραψω ή θα σας πρηξω;


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω εκνευριστει πολυ με την φαση με τους εργοθεραπευτες. ειδικα την παρασκευη εφυγα εξαλλη απο την συναντηση με τον δευτερο εργοθεραπευτη... να γραψω ή θα σας πρηξω;

Να γράψεις ό,τι θέλεις!!

Καθόλου δεν μας πρήζεις

Εβαλα ενα παιδικό του τέκνου μου να δει,μιας και δε με αφήνει καθόλου να γράψω εδώ.Μόλις με δει μπροστά από τον υπολογιστή κάτι τον πιάνει...

Τελικά μαγείρεψα αρακά με διάφορα λαχανικά για να δοκιμάσει και ο μικρούλης μια νέα γεύση.Βέβαια υπάρχει και φαγητό που σίγουρα το τρώει,για να έχω εναλλακτική...Και ασφαλώς με βοήθησε να μαγειρέψω.Είχε πολύ πλάκα

Με τη φίλη μου χθες περάσαμε τέλεια

Αφού μετά δεν ήθελα να γυρίσω σπίτι.Εκανα μια βολτούλα και χάζεψα βιτρίνες και όταν επεστρεψα,ανέλαβα καθήκοντα και βγήκε και ο περιστέρης μου μια βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εχθές μοσχαράκι κοκκινιστό έφτιαξα, έχει περισσέψει μια μερίδα για τον Λοβ.... εγώ λ έ ω να αρχίσω ένα προγραμματάκι τώρα πριν αρχίσουν τα κρύα μπας και μπω σε κανένα ρούχο που να βλέπεται μέχρι τα Χριστούγεννα............. εμότικον που σφυρίζει αδιάφορα έχομεν ????

Το μοσχαράκι είχε την τιμητική του ψες...

Οπότε, σήμερα, υ π ο τ ί θ ε τ α ι, είναι η 1η ημέρα της αποτοξίνωσης... θα δείξει... :cool: θα αρχίσω να σας γράφω τις αρλούμπες που θα τρώω (κοτόπουλο, κοτόπουλο και ξανά μανά κοτόπουλο !!! ακούς Κάγκλυ ?) αλλά εσείς είστε φίλες ε ???? θα μου κάμετε παρέα !!! ;)

Εγω θα σου κάνω σίγουρα,γιατί είμαι σε ανάλογη φάση...

Αντε,να αναταλλάσσουμε πληροφορίες για τα πουλερικά

Λοιπόν : είχα ένα περιπετειώδες Σ/Κ. Το καλό είναι πως έκανα ολίγον μποτέ (νύχια και μαλλί -κούρεμα , βάψιμο-) βέβαια η κομμώτρια με απείλησε ότι την επόμενη φορά {να το ξεχάσω το ξανθό} θα μου τα κάνει κόκκινα με ολίγον χάλικνο... :shock::shock::shock: ωχ Παναγιά μου, σαν καρτούν θα είμαι !

Με γεια!!!

Εχεις ξανακάνει κόκκινο-χάλκινο;

Είναι ωραίο στην αρχή,μετά ξανοίγει πολύ και είναι η χαρα της κομμώτριας...

Κοινώς θα θες συχνά φρεσκάρισμα

Την εχω πατησει

και γύρισα ωραία ωραία σπίτι μου και καθόμουν και μέτραγα με το μυαλό μου (αυτό το μαθηματικό μυαλό, έτσι ? να μην ξεχνιόμαστε :tongue::tongue:) τα μισά της χιλιάδος !!!! χα χα χα

Τα είπαμε και κατ'ιδίαν

Εχω διαβιβάσει τις πληροφορίες όλες σε συζυγάτο χαρτί και καλαμάρι,μόλις μάθω θα σου πω

τέλος πάντων... ευτυχώς είναι μόνο υλικές ζημιές αλλά ο σκ.τόγερος να σηκωθεί να φύγει ! Σα δε ντρέπονται λέω εγώ ! Τώρα που θα του έρθει η καμπάνα από την ασφαλιστική θα του πω εγώ ! Γιατί βέβαια, έχουμε και μάρτυρες καθώς έγινε σε κεντρικότατο σημείο...

Τι απίστευτο περιστατικό και αυτό

Μερικοί είναι δημόσιοι κίνδυνοι!!

Τι θελει και οδηγεί;

Ο πεθερός μου είναι πάνω από 80 και οδηγεί

Αλλά ποτε δεν απομακρύνεται με το αυτοκίνητο από το χωριό

Μόνο εντός και επί τα αυτά.Εχει συναίσθηση της καταστασης ο άνθρωπος

Link to comment
Share on other sites

εμενα αν εχεις τον θεο σου τι ακουει.... εχουμε διαφορα αγαπημενα κατα καιρους... τωρα εχουμε στο ριπιτ το μουσικο θεμα απο την σειρα σιλα... το βιντεο που ξεκιναει η σειρα με το τραγουδι.... εχει αγαθεψει το τουρκακι μου :lol::lol::lol::lol: εμ με τοση σιλα που ειδε με την γιαγια του το καλοκαιρι τι να περιμενω ; :lol::lol::lol::lol:

ο εργοθεραπευτης που λετε την παρασκευη 5 λεπτα μετα που μπηκαμε στο ιατρειο του και μας επαιρνε το ιστορικο μας ρωτησε για την διαγνωση που εχουμε παρει για τον μικρο. του λεω εγω και μου απανταει "να πω και εγω την δικη μου διαγνωση;" αρχιζω εγω φουντωνω. χωρις να εχει δει το παιδι, μονο απο την καρεκλα του θελει να βγαλει και διαγνωση λεω απο μεσα μου.... "για πειτε;" του λεω.

"διαχυτη αναπτυξιακη διαταραχη" μου απανταει. ο αντρας μου με κοιταει, δεν τα πολυκατεχει αυτα αλλα με ειδε που μου γυρισε το ματι αναποδα

να μην τα πολυλογω ολες οι ερωτησεις που μας εκανε γυρνουσαν γυρω απο το θεμα αυτισμος αλλά καταλαβε οτι ειμαι πολυ ψαγμενη στο θεμα απο τις απαντησεις που επαιρνε και καποια στιγμη το κοψε.

αφου καναμε μια κουβεντα γενικα, ουτε που σηκωθηκε να δει τον μικρο τι κανει τι δεν κανει (τουλαχιστον η πρωτη εργοθεραπευτρια που τον ειδε τον ειχε για ενα μισαωρο μονο μαζι της να δει τι κανει και τι δεν κανει κα ισχηματισε μια πρωτη γνωμη. αυτος τιποτα...) φυγαμε

περιττο να σας πω οτι δεν προκειται να πατησω εκει που ο τελευταιος στην γη να ηταν. δεν με ενοχλησε η "διαγνωση". εχω ακουσει και χειροτερα για τον μικρο. με ενοχλησε που εχουν μαθει μια καραμελα και την πιπιλανε και τρομαζουν τον κοσμο που μπορει να ειναι ανιδεος. και στο φιναλε ειναι ο τελευταιος που θα βγαλει διαγνωση και θα κολλησει ταμπελα στο παιδι μου...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

περιττο να σας πω οτι δεν προκειται να πατησω εκει που ο τελευταιος στην γη να ηταν. δεν με ενοχλησε η "διαγνωση". εχω ακουσει και χειροτερα για τον μικρο. με ενοχλησε που εχουν μαθει μια καραμελα και την πιπιλανε και τρομαζουν τον κοσμο που μπορει να ειναι ανιδεος. και στο φιναλε ειναι ο τελευταιος που θα βγαλει διαγνωση και θα κολλησει ταμπελα στο παιδι μου...

Και πολύ καλά θα κάνεις!!!

Εχει γεμίσει ο τόπος επιστήμονες του ...μώλου!

Και διάγνωση χωρίς εξέταση;

Ταζ μου κάνεις πάρα πολύ καλά που ψάχνεις το θέμα και διασταυρώνεις γνώμες.

Και αν έχεις την δυνατότητα να συναντήσεις και άλλους ειδικούς να το κάνεις

Εισαι ψαγμένη,είσαι ενήμερη,μόλις βρεις τον κατάλληλο,αυτόν που θα σου εμπνεύσει εμπιστοσύνη θα το καταλάβεις αμέσως,έτσι πιστεύω

Εμένα με ενοχλεί επίσης πολύ που κάποιοι προσπαθούν να αποπροσανατολίσουν τους γονείς και να τους υποβάλλουν διάφορες ιδέες χωρίς να υπάρχει πρόβλημα.Ας πούμε, δεν λέει το ρ ενα παιδάκι;Αμέσως συστήνουν λογοθεραπευτή...Εχω φίλες που υποφέρουν με τετοιες ιδεες,γιατί κάποιες νηπιαγωγοί έσπευσαν να βάλουν ταμπελίτσα στα παιδιά τους.

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα, καλο μηνα ναχουμε!!!

τι κανετε??εγω για δευτερα, ειμαι σε καλη κατασταση. χθες βολταραμε μεχρι το απογευμα, περασαμε υπεροχα, αναψα κερακι για ολες σενα μοναστηρι που πηγαμε, να μας εχει καλα η παναγια.οποτε μαζευτηκαμε νωρις σπιτι και καναμε ατελειωτα παιχνιδια, αγκαλιες και χαδια με το κοριτσακι μου!!!οχι οτι την χορατσα αφου ειναι σκετη γλυκα(κουκουβαααα, μη βαρατε:tongue:) αλλα περασαμε καλα. δεν εκανα τιποτε αλλο και κοιμηθηκα απο τις 10+.ξεκουραστηκα ομως!!στον υπνο μου εβλεπα οτι ειχα καθυστερησει στη δουλεια, δεν ειχα αυτοκινητο , δεν ειχα τροπο να ερθω και ειχε μεσημεριασει!!τι ναναι παλι τουτο??

σημ τρωμε κοτοσουπα με φιδε απο χωριατικο κοκορα και γιουβετσακι. εχω 3 πλυντηρια σιδερο απτο κανονικο!!

και εγω θελω να χειμωνιασει σαν την περιστερω!!!βεβαια εχω και εναν φοβο οτι δεν θα μπαινω πουθενα, οποτε ειπα να το ραψω λιγο και εγω, να καμω και συμπαρασταση στη συμπεθερα μου!!!για τον παππου τι να πω??ανεκδιηγητος!!!μεγειες και το μαλλι!!!οσο για το ωδειο, σαν πολλα μου φαινονται για τις ωρες αυτες. μηπως να ρωτησεις και αλλου??η δικια μου που λυσαξε να παει ρυθμικη επειδη πηγαινει το παιδι μιας φιλης μου??πηγα και εγω η ερμη να ρωτησω. δεν κολλαω στα λεφτα, λιγα ειναι, αλλα δεν μπορει 2,5 χρονων παιδι ναχει τοσο φορτωμενο προγραμμα!!!θα την παω την παρασκευη να της φυγει ο καημος!!

ταζουλινι, εννοειται και να γραψεις οτι σε απασχολει, γιαυτο ειμαστε εδω!!

αννια απο που να τα χασεις τα αλλα 6 κιλα??απτη φτερνα???υπομονη με τους κολικους!!ποναει το μικραακι σου??κριμα!!

εβυρι νομιζω οτι πληρωσατε πααρα πολλα για το φαι που περιεγραψες, χωρις καν να χορτασετε!!!

ντιντι μια χαρα κουκλος θαναι ο γιοκας σου!!!

καγκλυ με το καλο να κανεις και εσυ τη β επιπεδου και ολα θαναι τελεια!!!

περιστερω μπραβο για τη βολτα!!!ποσο αναζωονητικο ειναι εε??

αγγελικη πως σε νιωθω!!εχω και εγω ενα ζωο διπλα μου!!!δεν την παλευω με τιποτε ομως!!μονο φανφαρες και κινησεις εντυπωσιασμου και γλυψιματος ειναι:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και συνεχιζω.....

φεφακο με γεια τα εσωρουχα, την αλλη φορα θα παρεις μονο στον φεφο. χαιρομαι που ειστε καλυτερα οικογενειακως. προσοχη ομως , η αναρρωση ειναι το δυσκολοτερο σταδιο. εμεις την τεταρτη εχουμε συναντηση στο σχολειο!!

ντντενυ μας κολασες με τα φαγητα σου!!!

ζωπ περαστικα σας!!

ταζ και πολυ καλα εκανες!!!τοσο εξπερ ηταν ο εν λογο κυριος και εκανε διαγνωση χωρις να μιλησει καν με το παιδι??:evil::rolleyes::rolleyes:

σας φιλωω και σας αφηνω...πειναωω!!!παω να καθαρισω ενα πρασινο μηλο!!τρομαρα μου!!!σκεφτομαι να κανω τεστ δυσανεξιας??να κανω η τζαμπα τα ευρω??

Link to comment
Share on other sites

κάντυ πώς πήγε το ωδείο;

τα ψώνια με τα εσώρουχα; εγώ πήρα μερικά για μένα κ το παιδί...τον φέφο τον ξέχασα...ντροπή μου!

Και γω ψώνισα εσώρουχα για τον άντρα μου την Παρασκευή, θέλω και για μένα επειγόντως.

περαστικά στα παιδιά σου, ιδίως στον Χ

κάγκλυ μου με το καλό να κάνεις κ εσύ την αυχενική κ όλα θα είναι τέλεια!

Την κάναμε την αυχενική φέφη, τη β΄ έχουμε.

κοκκινιστό μοσχάρι με πατάτες μου έστειλε η μανούλα μου χθες.

ταζούλα ελπίζω να είστε καλά κ ο γιόκας σου ακόμα καλύτερα!

αυτό που λες για το ότι ούτε για τον άντρα σου δεν έκανες έτσι...σε νιώθω. το ίδιο όλες οι μαμάδες που λατρεύουμε τα παιδιά μας.

φεφικο μου ελειψες!

κι εμενα με πειραζει στο "παπι" μου η αντιβιωση

η μονη που δεν μου δημιουργει αυτη τη φαγουρα ειναι η ογκμεντιν

Την αντιβιώση αυτή δεν την είχαν αποσύρει κάποτε, εγώ μόνο αμοξιλ παίρνω λόγω έλλειψης ενζύμου.

και την παιρνω παντα σε συνδυασμο με κατι χαπακια ουλτρακατι...

αλλα και αυτη η μεταλλικη γευση στο στομα...μπλιαχ!

καλησπερα. ελπιζω να ειστε ολες καλα.

φεφι

ουλτρα λεβουρ και πολυ γιαουρτι για να μην φερει φαγουρα η αντιβιωση....

what is this? Ασχετη εντελώς, για πείτε να το έχω υπόψην...

εγώ όταν είχα δει την ρύπα στην β' επιπέδου δεν είχα κοιμηθεί γιατί νόμιζα ότι το παιδί μου δεν ήταν όμορφο! επειδή έβλεπα το αμνιακό υγρό!!!!!!!κ δεν μου κόλλαγε ύπνος!:oops:

τελικά η κόρη είναι χανούμ μπουρέκ! σιροπιαστός κορίτσαρος!!!!!;)

Και λίγα λές. Είναι μπακλαβαδάκι!!!

κ εννοείται ότι παρακάλαγα να μην πάρει τη μύτη μου! ευτυχώς όι προσευχές μου εισακούστηκαν! είναι ίδια ο πατήρ της!

το παιδί είναι καλά.

ο φέφος σχεδόν καλά, εγώ καλύτερα από την προηγούμενη εβδομάδα.

Ευτυχώς!!! Περάσατε τόση ταλαιπωρία...

αύριο έχουμε συνάντηση γονέων στο σχολείο.

φιλούρες σε όλες!

εμενα αν εχεις τον θεο σου τι ακουει.... εχουμε διαφορα αγαπημενα κατα καιρους... τωρα εχουμε στο ριπιτ το μουσικο θεμα απο την σειρα σιλα... το βιντεο που ξεκιναει η σειρα με το τραγουδι.... εχει αγαθεψει το τουρκακι μου :lol::lol::lol::lol: εμ με τοση σιλα που ειδε με την γιαγια του το καλοκαιρι τι να περιμενω ; :lol::lol::lol::lol:

ο εργοθεραπευτης που λετε την παρασκευη 5 λεπτα μετα που μπηκαμε στο ιατρειο του και μας επαιρνε το ιστορικο μας ρωτησε για την διαγνωση που εχουμε παρει για τον μικρο. του λεω εγω και μου απανταει "να πω και εγω την δικη μου διαγνωση;" αρχιζω εγω φουντωνω. χωρις να εχει δει το παιδι, μονο απο την καρεκλα του θελει να βγαλει και διαγνωση λεω απο μεσα μου.... "για πειτε;" του λεω.

"διαχυτη αναπτυξιακη διαταραχη" μου απανταει. ο αντρας μου με κοιταει, δεν τα πολυκατεχει αυτα αλλα με ειδε που μου γυρισε το ματι αναποδα

να μην τα πολυλογω ολες οι ερωτησεις που μας εκανε γυρνουσαν γυρω απο το θεμα αυτισμος αλλά καταλαβε οτι ειμαι πολυ ψαγμενη στο θεμα απο τις απαντησεις που επαιρνε και καποια στιγμη το κοψε.

αφου καναμε μια κουβεντα γενικα, ουτε που σηκωθηκε να δει τον μικρο τι κανει τι δεν κανει (τουλαχιστον η πρωτη εργοθεραπευτρια που τον ειδε τον ειχε για ενα μισαωρο μονο μαζι της να δει τι κανει και τι δεν κανει κα ισχηματισε μια πρωτη γνωμη. αυτος τιποτα...) φυγαμε

περιττο να σας πω οτι δεν προκειται να πατησω εκει που ο τελευταιος στην γη να ηταν. δεν με ενοχλησε η "διαγνωση". εχω ακουσει και χειροτερα για τον μικρο. με ενοχλησε που εχουν μαθει μια καραμελα και την πιπιλανε και τρομαζουν τον κοσμο που μπορει να ειναι ανιδεος. και στο φιναλε ειναι ο τελευταιος που θα βγαλει διαγνωση και θα κολλησει ταμπελα στο παιδι μου...

Κοριτσάκι είσαι πανέξυπνη και είμαι σίγουρη ότι τον χειρίστηκες μια χαρά τον κυριούλη. Συνέχισε να ψαχνεις το καλύτερο για το μικρούλη σου και εννοείτε να είσαι αναίσθητη σε ότι ακους.

Εβιρυ και γω γύρω στα 45 ευρώ τα βγάζω. Τέλεια ακούγονται τα μπιφτεκάκια με το τυράκι που λιώνει.

Περιστέρω για μάγειρα το βλέπω το περιστερόπουλο, πήρε το ταλέντο σου.

Κάντυ ευτυχώς ήταν υλικές ζημιές μόνο. Σέβομαι την τρίτη ηλικία, αλλά κάτσε σπίτι σου άνθρωπε μου. Βέβαια αυτα συμβαίνουν και σε νέους, τι να πώ τόσο να' τανε. Οντως το ωδείο είναι πολύ ακριβο για μια ώρα την εβδομάδα.

Ντίντι νιώθω χτυπηματάκια, τι είναι δεν ξέρω. Πως είναι όταν κλοτσάει;

Αντε καλέ που θα είναι άσχημο το μωράκι σου.Γερό να είναι πάνω απ' όλα.

Καλημέρα και καλό μήνα.

Σήμερα πουρνο πουρνό πήγα να πληρώσω την δόση (ναι δεν είχα που να τα δώσω λέω δεν τα δίνω στο κράτος, τεσπα) στην εφορία και είχεε δυο ωρές μανούλα μου αλλά η φραουλίτσα ξεμπέρεψε τη μαμά της σήμερα ο τσάκα τσάκα.

Μετά πήγα λίγο σούπερ γύρισα και έβαλα γίγαντες καιρό είχαμε να φάμε.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα μου εφυγε το κεφαλι με τα 70 ευρω το μηνα για το Ωδειο γι αουτε μια ωρα την βδομαδα.Βρε πανε καλα? Εμεις στο ποδοσφαιρο δινουμε 45 ευρω το μηνα κ ειναι 4 φορες την βδομαδα απο 1 ωρα .

Οσο για τον παππου τι να πω,συμφωνω πως μετα τα 60 αντε βαρια 65 πρεπει να τους αφαιρειτε η αδεια οδηγησης. Παντως πολυ συχνα το ακουω τελευταια ολοι την κανουν την ζημια κ φευγουνε .Μα τοσο χαζοι ειναι λες κ δεν θα τους βρουνε , γαιδουρια εντελως κ ζημια κανουν κ φευγουν.

Κοριτσια εμενα με ποναει πολυ το στομαχι μου σημερα κ ψιλοανακατευομαι.Δεν μπορω να φαω τπτ.Φαγαμε απο ενα σουβλακι χτες κ λεω μπας κ με πειραξε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

kagly εμενα οταν αρχισε ο μικρος τα χτυπηματα ημουν περιπου στην δικη σου εβδομαδα. ενιωθα σαν να ανεβαινει μια φουσκα μεσα στο νερο και να κανει πατ ! στην επιφανεια. γι αυτο τον ελεγα και φουσκιτσα ;) μετα βεβαια που μεγαλωσε και εγιναν πιο εντονα τα καταλαβαινα σαν κανονικα χτυπηματα.

αφηστε κοριτσια μες στα νευρα ειμαι απο την παρασκευη... να μην ξερω τι να εμπιστευτω πια...

ωραιοι οι γιγαντες. εγω θα φτιαξω φασολαδα αυριο

ωραιες οι βολτες περιστερακι... εγω εχω να βρεθω με φιλες παααααααρα πολυ καιρο λογω κακου συντονισμου

αφροδιτη κανε αγκαλιες και μην φοβασαι να κουκουβαγιζεις.


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Σήμερα έχουμε λίγη δουλίτσα κι έτσι δεν έχω διαβάσει ακόμη τα νέα σας!

Θα το κάνω όμως πάραυτα!!!!

Σήμερα τρώμε μακαρονάκια με κόκκκινη σαλτσούλα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...