Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Οχι, ίσα ίσα που αυτό θέλουν, γι'αυτό και όταν κοιμάται σε βγάζουν να πιεις κρύο νερό και να περπατησεις μήπως και ξυπνήσει!

ok :D:D:D θα παρω και μια σοκολατα μαζι μου

βασικα ενα μόλτο θα ηθελα τωρα:rolleyes:

Eviri:Καλά εεε, δε μιλάμε για μαγείρισσα, μιλάμε για μάστερ σεφ. Σου βγάζω το καπέλο.

χαχαχαχαχαχαχααχαχα ευχαριστω μιςς δημαρχεσα:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τελικά κορίτσια, με φώναξε ο αρακάς να τον βάλω στην κατσαρόλα κι έτσι τον έφτιαξα με αγκινάρες και πατάτες λεμονάτο.

χαχαχα!

σε αυτό που λες γι ατα περί θρησκευτικών...έχουμε φάει τα μουστάκια μας να "επιδείξουμε" προοδευτικότητα!!!!!!!!μοντερνισμό!

κ όσο πιο μοντέρνος θέλει κάποιος να δείχνει, τόσο πιο μεγάλες φίφες κάνει!

για το ζωμό: εγώ μόνο κόκκαλα από κοτόπουλο βράζω. καμιά φορά κ καροτάκι, βότανα.

σε ό,τι αφορά τη γεύση, σκέψου πόσα βελτιωτικά γεύσης έχουν τα έτοιμα κ πόσα από αυτά δεν ξέρεις από τί είναι!!!!!!!

έχω διαβάσει κάποια πράγματα...για δέρμα, τρίχες κ λίπη κ ...ανατρίχιασα κ που το θυμήθηκα!

είναι ο ίδιος λόγος που δεν τρώω ζελέ κ δεν κάνω γλυκά με ζελατίνα ούτε βάζω χρώματα ζαχαροπλαστικής σπίτι μου.

*την προηγουμενη φορα που ειχα κανει το νουα λεγατε ολες οτι βγαινει στεγνο

οντως ειχατε δικιο παρολο που το ειχα βρασει 2 ωρες ,

οποτε χθες εκανα κατι εξυπνο:rolleyes: και βγηκε παρα πολυ μαλακο!!

το χτυπησα με το γουδοχερι πανω στο ξυλο κοπης το αλατοπιπερωσα και μετα το περασα μια στρωση αλευρι και το τηγανισα

μετα το εβαλα στο φουρνο με μια φετα ζαμπον στο καθε κομματι, σαλτσα (ελαιολαδο, τριμμενη ντοματα, κρασι, νερο, μαιντανος, αλατι, πιπερι ζαχαρη, και κονιακ)και το καλυψα με τριμμενο ρεγκατο και το εψησα στους 190 για λιγο

σημερα εχουμε β επιπεδου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

συγχαρητήρια ντίντι μου!

με το καλό ν αδεις το σπλάχνο σου γερό κ πανέμορφο! ακολούθησε τις οδηγίες της ελένης!

Kαλημέρα στα όμορφα κορίτσια!

Ελπίζω να έχουμε όλες ένα όμορφο σκ!

Το απόγευμα λέμε να πάμε για διακοσμηση του παιδικού!(Να το τελειώσουμε επιτέλους!!):oops:

Χθες πήραμε και καινούρια τσάντα γιατί αυτή που είχε διαλέξει το σπλάχνο μου ήτανε λίγο τράστια!!

με γειά!

Φαρυγγίτιδα εχει φεφάκι;;

όχι. ξεκίνησε από λάρυγγα κ κατεβαίνει. κάπωςτο είπε...αλλά δε το θυμάμαι.

Περαστικά ρε κορίτσι... Πολύ ταλαιπωρηθήκατε οικογενειακώς...

όντως!

τί θα πάρετε από διακοσμητικά;

Δεν είμαι σίγουρη ποια είναι η πλειοψηφία τους, αλλά στο δικό μας σχολείο είναι όλοι ευαγγελικοί. Έχει όμως και αρκετό ποσοστό προτεσταντών.

ευαγγελιστές κ προτεστάντες κ πιο πολύ φλου!

κυρίως ακολουθούν το θρήσκευμα της μάνας.

ελένη, είδα το 35% στο συνάφι μου από το πρώτο ευρώ. ήταν που ήταν, τώρα το ξέσεσαν!

για το πρωινό στρεσάρισμα...έβλεπες μια σειρά στο μέγκα με τον μπέζο γιατρό που δεν άντεχε στη θέα του αίματος; έτσι κ εγώ με τα δικαστήρια!

με πιάνει νευρικό άγχος! κ είχα πρωί πρωί!!!!!!!!μπρρρρρρ! ανατρίχιασα πάλι!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό σκ κορίτσια!

Με καλεί το σπλάχνο μου να πάω να το πάρω!:tongue:

Φιλάκια!

637750ul85oeajjr.gif

συγχαρητήρια ντίντι μου!

με το καλό ν αδεις το σπλάχνο σου γερό κ πανέμορφο! ακολούθησε τις οδηγίες της ελένης!

Καλά αποτελέσματα να έχετε!!!

ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια!!!!!

και στα δικα σας τωρα για το δευτερο!!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

...

*την προηγουμενη φορα που ειχα κανει το νουα λεγατε ολες οτι βγαινει στεγνο

οντως ειχατε δικιο παρολο που το ειχα βρασει 2 ωρες ,

οποτε χθες εκανα κατι εξυπνο:rolleyes: και βγηκε παρα πολυ μαλακο!!

..... με ξελίγωσες με την περιγραφή σου λέμε !!! αυτό δεν ήταν μοσχαράκι ήταν μπουκιά και δυχίλιαρο (σε θερμίδες περικαλώ :rolleyes::rolleyes:) ΑΛΛΑ πρέπει να άξιζε !!!

σημερα εχουμε β επιπεδου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Άντε Ντιντάκο μου,

Με το καλό να δείτε ΤΟΝ παίδαρο !!! :D

Kαλημέρα στα όμορφα κορίτσια!

Ελπίζω να έχουμε όλες ένα όμορφο σκ!

Το απόγευμα λέμε να πάμε για διακοσμηση του παιδικού!(Να το τελειώσουμε επιτέλους!! ...

Α τι ωραία ! Καλά ψώνια !!!!

Εμείς πάλι θα πάμε πρώτα σε ένα Ωδείο κοντά μας να ρωτήσω τί θα μπορούσε να κάνει ο Νικόλας -επειδή καταλαβαίνω ότι έχει αυτό που λέμε μουσικό αυτί- αν συμπίπτουν τα ωράρια, αν βγαίνουν τα λεφτά μπλα μπλα μπλα..................:cool:

...και μετά θα κάνω τρελό shopping therapy με κυλ.τες/δουτιέν (από το δένω χα χα) και σλιπακια για εμάς το ζεύγος :? ΜΗΝ γελάτε ! Έχουμε ξεμείνει εντελώς.... και αν δεν τα πάρω σήμερα, ξέρω ότι θα πω πάλι από μέσα μου "τον άλλο μήνα" και πάει λέγοντας .. και ιδού τα κατορθώματά μου !!!

ελένη, είδα το 35% στο συνάφι μου από το πρώτο ευρώ. ήταν που ήταν, τώρα το ξέσεσαν!

Τα 'χουν κάνει όλα ΜΟΥΤΑ δεν θα αφήσουν τίποτε όρθιο.................

να κλάψω :cry: ή να θυμώσω :evil: οεο ?

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό που λες γι ατα περί θρησκευτικών...έχουμε φάει τα μουστάκια μας να "επιδείξουμε" προοδευτικότητα!!!!!!!!μοντερνισμό!

Αυτό μας έφαγε.

σε ό,τι αφορά τη γεύση, σκέψου πόσα βελτιωτικά γεύσης έχουν τα έτοιμα κ πόσα από αυτά δεν ξέρεις από τί είναι!!!!!!!

έχω διαβάσει κάποια πράγματα...για δέρμα, τρίχες κ λίπη κ ...ανατρίχιασα κ που το θυμήθηκα!

είναι ο ίδιος λόγος που δεν τρώω ζελέ κ δεν κάνω γλυκά με ζελατίνα ούτε βάζω χρώματα ζαχαροπλαστικής σπίτι μου.

Έχεις ΤΟ απόλυτο δίκιο και πρέπει να σε ακούσω και να μην τους χρησιμοποιήσω ξανά (τους κύβους).

Εμείς πάλι θα πάμε πρώτα σε ένα Ωδείο κοντά μας να ρωτήσω τί θα μπορούσε να κάνει ο Νικόλας -επειδή καταλαβαίνω ότι έχει αυτό που λέμε μουσικό αυτί- αν συμπίπτουν τα ωράρια, αν βγαίνουν τα λεφτά μπλα μπλα μπλα..................:cool:

Μπράβο στο αφτάκι του παιδιού που είναι μουσικό. Έτσι από περιέργεια δική μου, θα μου πεις τις τιμές που θα μάθεις; Θέλω να κάνω σύγκριση στις δύο χώρες.

...και μετά θα κάνω τρελό shopping therapy με κυλ.τες/δουτιέν (από το δένω χα χα) και σλιπακια για εμάς το ζεύγος :? ΜΗΝ γελάτε !

χαχαχαχαχαχαχα

Τα 'χουν κάνει όλα ΜΟΥΤΑ δεν θα αφήσουν τίποτε όρθιο.................

να κλάψω :cry: ή να θυμώσω :evil: οεο ?

Εγώ ξέρω το μούτι από τα αρβανίτικα. Μούτα άραγε είναι το ίδιο μ' αυτό που ξέρω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου δεν έχω διαβάσει τίποτα δεν προλαβαίνω λέμε ούτε να κατουρησω (το καλο ότι έχασα 10κιλα!!!)είμαστε καλα με λίγες γκρινιτσες αλλα που θα παει θα στρωσουμε..παω να φτιάξω κανα τοστ και να χαλάρωσω λίγο η μικρη σήμερα με έβγαλε Νοκ αουτ..

Σήμερα έκανα φασολακια απο το κήπο μας ωραία γίνανε αλλα μερικά ηταν λίγο αγουρα.αυριο λέω να κάνω παστιτσιο αν με αφγσει η μικρη αλλιώς μακαρονια με κιμά


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες μου!!!

Σήμερα το μενού έχει γιουβετσάκι,το έχω ετοιμάσει αποβραδύς

Εχω πρόγραμμα καθαριότητας,χοντρές δουλειές και τα σχετικά.

Θα ξεκινήσω με παντζούρι κουζίνας και έχει ο Θεός...

Ηδη επλυνα την κουρτίνα και στεγνώνει από χθες βράδυ

Θα λείψουν και τα αγόρια μου στο χωριό,οπότε θα έχω το πεδίο ελεύθερο για όσο περισσότερες δουλειές γίνεται

Βέβαια εχω και δυο ωρες μάθημα,αλλά θα προλάβω...Αμα δεν έχω τα αγόρια στο σπίτι,προλαβαίνω να κάνω πολλά,είμαι ο άνθρωπος ορχήστρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1899200qjt9ds92gl.gif

καλημερα!!!! χθες ειδαμε τον πανεμορφο μας γιο!!534 γραμμαρια πανεμορφος , κουκλι!!! νομιζω μοιαζει στο μπαμπα του

αυτο που με φοβιζει ειναι η μυτουλα του ... σαν γαμψη μου φανηκε:oops: σημα κατατεθεν του πεθερου μου ας ελπισουμε να ειναι οπως τα λεει ο ντεξτερ , οτι η φωτογραφια του υπερηχου φταιει γιατι μπορει να κανει παραμορφωση:rolleyes:

κατα τα αλλα ολα καλα μετρησαμε και δακτυλακια

την καρλουλα του χαζευε πολυ ωρα ο γιατρος και ανησυχισαμε λιγο , αλλα μας ειπε το παιδι μας ειναι μια χαρα!

το καλυτερο ξερεται πιο ηταν?? ο μικρος μου μπομπιρας καθοταν αρακτος με το ενα χερι πισω απο το κεφαλι και τα ποδια σταυρωτα!ολα τα λεφτα! σκετο καρτουν ο γιος μου!!!

το κακο ειναι οτι ο γιατρος μου ειπε να μην τρωω γλυκα γιατι θα μου βαλει απροειδοποιητο διαγωνισμα: εξεταση γλυκοζης !

επειδη οντως τρωω πολλα γλυκα(αλλα περιορισα τα μακαρονια) τον ρωτησα γιατρε ειναι χοντρουλης?γιατι τρωω πολλα γλυκα

α μου λεει θα σε μαλωσω , να μην τρως

τον ρωτησα γιατι ξερω πως αν εχω ζαχαρο εγκυμοσυνης το μωρο εχει χοντρη κοιλια και το ειχα αγχος:|

οποτε κι εγω κομμενα τα κεικ με μερεντα επικαλυψη!

Σήμερα που λες ντιντι σου κάνω το τραπέζι. Φάγαμε φακές.

.

αχ να σαι καλα αλλα καλυτερα να φωναξεις το δωρακι, που αρεσουν κι οι φακες στον θησαυρο!

ψηνεται ψηνεται.... εχει μυρισει ο τοπος... απο οψη και μυρωδια καλο ειναι. τα υπολοιπα να δουμε :D:D:D

το τσουρεκι ? ξεχασα να την αποθηκευσω τη συνταγη που την εβαλες... πρεπει να την βρω και να κανω ενα κοπι πεϊστ

ρε ντίντι τί πλάκα έχεις με την περιγραφή για το ζωντανό!

και στην καντυ της αρεσει οπως τα λεω...

ε αν ειναι να σας λεω ολα τα καμωματα του!χθες που σας εγραφα σας εγραφε κι αυτος αλλα τα εσβησα... επρεπε να τα βαλω σε παρενθεση και να σας πω οτι ο γατος μου σας στελνει κι αυτος μηνυμα:cool:

πως παει η βροχιτιδα????????

Έχω δέκατα, πονόλαιμο, συνάχι και πόνους στα κόκαλα = πρώτη ίωση της σεζόν.:shock: Ξοπίσω ακολουθεί κι ο γιόκας μου απ' ότι φαίνεται, ελπίζω να την γλυτώσει και να μη κρεβατωθεί τελικά! Εγώ όπως αντιλαμβάνεστε, την περνάω στο πόδι:? (πλην ενός απογεύματος που έπεσα του θανατά).

Η δουλειά καλά... το σχολείο του μικρού πολύ καλά (σαν να μεγάλωσε, τον βλέπω πιο ήρεμο και συνειδητοποιημένο).:D

.

ωχ περαστικα, ελπιζω να εισα καλυτερα τωρα

ντιντι:"ή θα ερχεται και θα με αγκαλιαει συνεχεια και θα μου λεει μανουλα σ'αγαπω πολυ(αχχχχχχχχχ λιωνωωωωωωωω) και μανουλα μυριζεις πολυ ωραια και μανουλα εισαι πολυ ομορφη (νο κομμεντς:rolleyes:)"

εβιρι:Σκέτη γλύκα δηλαδή. Εεεε για να τα λέει αυτά το παιδί αλήθεια λέει.

ντιντι:ναι αλλα ακομη το παιδι μου δεν τα λεει...ειπε η καντυ τα υδροχοακια δεν τα λενε αυτα, τα κριαρακια τα λενε και ειναι αληθεια!(απιστευτα αυτα τα ζωδια ποσο δικιο εχουν!)ο ανηψιος μου ειναι κριος και ετσι αγαπησιαρης ειναι!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

1899200qjt9ds92gl.gif

καλημερα!!!! χθες ειδαμε τον πανεμορφο μας γιο!!534 γραμμαρια πανεμορφος , κουκλι!!! νομιζω μοιαζει στο μπαμπα του

αυτο που με φοβιζει ειναι η μυτουλα του ... σαν γαμψη μου φανηκε:oops: σημα κατατεθεν του πεθερου μου ας ελπισουμε να ειναι οπως τα λεει ο ντεξτερ , οτι η φωτογραφια του υπερηχου φταιει γιατι μπορει να κανει παραμορφωση:rolleyes:

κατα τα αλλα ολα καλα μετρησαμε και δακτυλακια

την καρλουλα του χαζευε πολυ ωρα ο γιατρος και ανησυχισαμε λιγο , αλλα μας ειπε το παιδι μας ειναι μια χαρα!

το καλυτερο ξερεται πιο ηταν?? ο μικρος μου μπομπιρας καθοταν αρακτος με το ενα χερι πισω απο το κεφαλι και τα ποδια σταυρωτα!ολα τα λεφτα! σκετο καρτουν ο γιος μου!!!

το κακο ειναι οτι ο γιατρος μου ειπε να μην τρωω γλυκα γιατι θα μου βαλει απροειδοποιητο διαγωνισμα: εξεταση γλυκοζης !

επειδη οντως τρωω πολλα γλυκα(αλλα περιορισα τα μακαρονια) τον ρωτησα γιατρε ειναι χοντρουλης?γιατι τρωω πολλα γλυκα

α μου λεει θα σε μαλωσω , να μην τρως

τον ρωτησα γιατι ξερω πως αν εχω ζαχαρο εγκυμοσυνης το μωρο εχει χοντρη κοιλια και το ειχα αγχος:|

οποτε κι εγω κομμενα τα κεικ με μερεντα επικαλυψη!

Πολύ καλά τα νέα στα ντίντι μου!!!:P:p:p

Καλό υπόλοιπο και τα γλυκά ΤΕΛΟΣ!Για το καλό του μικρού σου...

Θα γίνεις μια χαζομαμά εσύ...

Βρε κοριτσάκι γέλασα πολύ μαζί σου...Σου φάνηκε από τον υπέρηχο ότι το παιδί έχει γαμψή μύτη;

Υπάρχουν μωρά με γαμψή μύτη;

Ρε συ η μύτη είναι το τελευταίο χαρακτηριστικό του προσώπου που διαμορφώνεται με το πέρασμα των χρόνων,όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος...Ετσι εχω ακούσει,αλλά το βλέπω κι εγώ από γνωστούς μου που ως παιδάκια είχαν μικρες χαριτωμένεςς μυτούλες και μεγαλώνοντας άλλαξαν...

Link to comment
Share on other sites

Τζα!!!!

Είδα φως και είπα να πω ένα καλό μεσημέρι!!

Χθες ενώ ξεκίνησα να σας διαβάζω τελικά λόγο δουλειάς δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω το έργο μου!!!

Χώρια το ότι ένα λαλακισμένο στην δουλειά έκανε σκηνή γιατί πήζει λέει και δεν μπορεί! Σώπα ρε μεγάλε, εμείς οι υπόλοιπες δηλαδή τι κάνουμε, ξυνόμαστε??? Μου ήρθε να του χώσω έναν μπάτσο εκείνη την ώρα...:mad::mad::mad::mad::mad: Το πόσο αντιπαθώ τα άτομα που γκρινιάζουν και κάνουν σκηνές εντυπωσιασμού δεν λέγεται!!

Τα θυμήθηκα και φόρτωσα ξανά!

Τέλος πάντων, σήμερα φάγαμε τσιπούρες ψητές με χόρτα.

Τα παιδιά μου είναι και τα δύο με μύξες και ο μικρός βήχει κιόλας. Του ξεκίνησα σιρόπι για να μην χειροτερέψει.

Καλημέρα κοπέλες! Τι μου κάνετε;

Παρασκευη σημερα! Νυσταζω. Η μικρη ξυπνησε από τις 5 γιατι πεινουσε και ήθελε γάλα. Φυσικο ηταν! Χθες δεν ηθελε να φαει με τιποτα το φαγητο -πουρες (ή κουρες συμφωνα με τη μικρη) με μπιφτεκάκια. Τελικά το βραδυ η γιαγια της εδωσε κατι μακαρονακια. Αλλά φυσικά πεινουσε. Τα'χω παιξει γιατι συνεχεια οι παππουδες μου συζητουν το θεμα του φαγητου της. Δυστυχως το μεσημερι δεν ειμαι μαζι της και δεν μπορω να εφαρμοσω την άποψή μου. Ξερω οτι σε τρεις μηνες θα ειναι μαζι μου κι ισως καταφερω να αλλάξουν τα πραγματα αλλά δεν ξερω αν θα ειναι αργά. Ή λογω προχωρημενης εγκυμοσυνης αν θα εχω και τα κουραγια. Τόλος παντων αρκετα σας κουρασα με το θεμα.

Κάνε λίγο ακόμη υπομονή κοριτσάκι μου και μετά θα την φέρεις με τα νερά σου σιγά σιγά.

Αγγελικη μου Αθηνα θα παμε που ειναι κι ο άντρας μου για να ειμαστε όλοι μαζί. Συγχαρητήρια και για τη φιλη σου. Όλα να πάνε καλά ευχομαι.

Τότε θα κανονίσουμε να τα πούμε και από κοντά όταν μας έρθετε με το καλό!

Φιλιά και καλό ΣΚ γιατι δεν προβλέπω να ξαναμπαίνω.

Καλημέρα σε κοριτσάκια μου.

Θα κοιτάξω σε λίγο τι να μαγειρέψω, ακόμη δεν αποφάσισα.

Χτες το απόγευμα πήγαμε στο ωδείο. Εκεί συνάντησα μία φίλη μου Ελληνίδα που πάει το δικό της παιδί. Στη συζήτηση μου είπε ότι στο δικό τους σχολείο έχουν ένα ωραίο σύστημα που περιέχει όμως κάτι ρατσιστικό θρησκευτικού περιεχομένου.

Συγκεκριμένα, έχει ορίσει η δασκάλα μία αλυσίδα μαθητών σε μία γραπτή κατάσταση, με τα ονόματα, τα τηλέφωνα και το θρήσκευμα των παιδιών, ώστε να ειδοποιούν ο ένας τον άλλον σε περίπτωση που κάτι χρειαστεί. Δηλαδή, να δώσω παράδειγμα με ελληνικά ονόματα: ο καθολικόςΒαγγέλης να ειδοποιήσει τον καθολικό Κώστα, ο ευαγγελιστής Γιάννης, τον ευαγγελιστή Πέτρο και πάει λέγοντας.

Στη λίστα αυτή υπήρχαν αρκετά παιδιά με το θρήσκευμα του καθολικού και του ευαγγελιστή και τελευταίοι στη λίστα να ειδοποιούνται μεταξύ τους ξεχωριστά από τους άλλους βρίσκονταν ο χριστιανός γιος της φίλης μου, και τρία ακόμη παιδιά μουσουλμάνοι. Στα τέσσερα αυτά παιδιά δεν αναγραφόταν κανένα θρήσκευμα (του χριστιανού και των μουσουλμάνων) δίπλα στο όνομά τους.

Βρε μήπως εγώ τα βλέπω όλα ρατσιστικά;

Να ακόμη ένας λόγος να τους αντιπαθήσω ακόμη περισσότερο!

Καλησπέρα κοριτσακια μου δεν έχω διαβάσει τίποτα δεν προλαβαίνω λέμε ούτε να κατουρησω (το καλο ότι έχασα 10κιλα!!!)

Παδί μου έχεις δύο μικρά και ένα μωρό και φοβάσαι μήπως σε παρεξηγήσουμε που δεν προλαβαίνεις να διαβάσεις τα κατεβατά που γράφουμε???

Ιωάννα σύνελθε!

Μπράβο για τα κιλάκια!

είμαστε καλα με λίγες γκρινιτσες αλλα που θα παει θα στρωσουμε..παω να φτιάξω κανα τοστ και να χαλάρωσω λίγο η μικρη σήμερα με έβγαλε Νοκ αουτ..

Σήμερα έκανα φασολακια απο το κήπο μας ωραία γίνανε αλλα μερικά ηταν λίγο αγουρα.αυριο λέω να κάνω παστιτσιο αν με αφγσει η μικρη αλλιώς μακαρονια με κιμά

Προσπάθησε να βρίσκεις λίγο χρόνο να ξεκουράζεσαι μικρούλα μου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό Σαββατοκύριακο

Περιστέρω καλές δουλειές. Και μένα με 'εχει ποιάσει κρίση καθαριότητας αλλά δεν μπορώ να κάνω και πολλά οπότε κάθομαι στα αυγά μου.

Ντίντι υπέροχα τα νέα σου!!!

Σε 3 εβδομάδες την έχω κι εγώ και ένα ΑΓΧΟΣ το' χω. Αμα κολλήσει κιόλας πουθενά ο γιατρός θα τα δω όλα.

Τη υπέρηχο σου έκανε μόνο κοιλιάς φαντάζομαι.

Με το καλό κοριτσάκι να περάσει και ο υπόλοιπος καιρός.

Αγγελική περαστικά στα μικρούλια σου.

σήμερα φάγαμε κοκκινιστό με ρύζι. Βαριέμαι απίστετα.

Και τι καλοκαιρινός καιρός είναι αυτός. Μου φαίνεται θα έρθει κανένα κρύο απότομο.

Για το κοτόπουλο που ελεγα χτες εννοώ ότι δεν το τρώω. Δηλ. αν έχουμε κοτόπουλο με ρυζί τρώω μόνο το ρύζι ή μόνο τη σούπα κλπ. Ενω το τρώω σε σουβλάκι ή σνίτσελ.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σς. ειμα ιαδιαβαστη, ομολογω αλλά γυρναμε με διαφορα δυο μερες τωρα και δεν προλαβα... αφου σημερα δεν μαγειρεψα καν !!!

χθες πηγαμε σε δευτερο εργοθεραπευτη αλλα ουτε αυτος μ αρεσε....

ουτε τον αντρα που παντρευτηκα δεν εψαξα τοσο !!!!!! :lol::lol::lol:

ελπιζω να ειστε ολες καλα


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...