Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα σε κοριτσάκια μου.

Συγκεκριμένα, έχει ορίσει η δασκάλα μία αλυσίδα μαθητών σε μία γραπτή κατάσταση, με τα ονόματα, τα τηλέφωνα και το θρήσκευμα των παιδιών, ώστε να ειδοποιούν ο ένας τον άλλον σε περίπτωση που κάτι χρειαστεί. Δηλαδή, να δώσω παράδειγμα με ελληνικά ονόματα: ο [/color]καθολικός Βαγγέλης να ειδοποιήσει τον καθολικό Κώστα, ο ευαγγελιστής Γιάννης, τον ευαγγελιστή Πέτρο και πάει λέγοντας.

Στη λίστα αυτή υπήρχαν αρκετά παιδιά με το θρήσκευμα του καθολικού και του ευαγγελιστή και τελευταίοι στη λίστα να ειδοποιούνται μεταξύ τους ξεχωριστά από τους άλλους βρίσκονταν ο χριστιανός γιος της φίλης μου, και τρία ακόμη παιδιά μουσουλμάνοι. Στα τέσσερα αυτά παιδιά δεν αναγραφόταν κανένα θρήσκευμα (του χριστιανού και των μουσουλμάνων) δίπλα στο όνομά τους.

Βρε μήπως εγώ τα βλέπω όλα ρατσιστικά;

Αααααααααα δεν μπορω συγχυζομαι να ακουω τετοια! Αυτοι οι γερμανοι πραγματικα εχουν προβλημα στον εγκεφαλο!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κορίτσια!!!

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω :( Στα πεταχτά είδα ότι συνταγή κρέμας που ζήτησα είχε βάλει η Φέφη οπότε θα τη βρω.

Νομίζω φεάκι με ρώτησες σχετικά: Το χοιρινό το κάνω στη γάστρα, λεμονάτο, στο τέλος ρίχνω τις έτοιμες χυλοπίτες με τυράκι, παίρνουν λίγο χρώμα και έτοιμο!

επίσης παιδιά έκανα ρεβύθια στη γάστρα με συνταγή που είδα σε διπλανο΄θέμα: απλά θεϊκά!!!!

Σας ευχαριστώ για τις ευχές για τον παιδικό, πάμε καλά σε γενικές γραμμές (αλλά ξυπνάει το βράδυ και φωνάζει "Δεν θέλω να πάωωωωω" - μου είπαν να μην ανησυχω, γίνεται????).

Έχει πέσει πολύ δουλειά, φιλάκια, περαστικά (κάτι είδα για ιώσεις) και ... τέλεια η πρασόπιτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

.... σημερα φευγουμε για Αγρινιο που εχουμε γαμο!:D

Ουιιιιι !!!! Τί καλά !!!! Η ωρα η καλή στα παιδιά που παντρεύονται, να περάσετε τέλεια !!! {θα βοηθήσει και ο καλός καιρός πιστεύω) ;)

Ερώτηση γάτας : είστε από εκεί δλδ ???

Καλημέρα κορίτσια

Είμαι πρωινή σήμερα. Θα πάμε λαικη με τον άντρα μου σήμερα και θέλω να πλύνω και κουρτίνες. Εγω δηλ. μόνο το πλυντήριο θα βάλω. Χτες το μανάρι μου έκανε γενική τι καλόοοοος ! υπο την επίβλεψη μου φυσικά. Το άστραψε λέμε. Εγω έπλυνα βεράντες τσάκα τσάκα. ...

Ναι ναι εσύ να προσέχεις την γλυκοπατάτα σου !!!

τι κανετε??η χιονατη μου με βηχα ακομη αλλα πολυ πιο ηπιο!!!θα δουμε... μπράβο τα καμάρι μου !

.....

συμπεθερα ευχαριστω!!!πολλα ταιριαζουν!!!φαντασου τον συνδυασμο των παιδιων μας!!!ωωω μαναααα!!!εμεις θα ειμαστε οι ειρηνευτικες δυναμεις:tongue::tongue:!!!! :cool::cool::cool::cool: Γερά να είναι κι άμα αγαπιούνται θα τα βρίσκουν κι ας μαλώνουν πού και πού... ανάβουν τα αίματα δεν πειράζει :rolleyes:εγώ πάντως θα είμαι δίπλα σε όποιο παιδί με χριεαστεί και στην συμπεθέρα βεβαίως-βεβαίως !

.. Τελικά το βραδυ η γιαγια της εδωσε κατι μακαρονακια. Αλλά φυσικά πεινουσε. Τα'χω παιξει γιατι συνεχεια οι παππουδες μου συζητουν το θεμα του φαγητου της. Δυστυχως το μεσημερι δεν ειμαι μαζι της και δεν μπορω να εφαρμοσω την άποψή μου. ..

Εεεεε και μόνο ότι το ακούει να γίνεται "θέμα" συνέχεια, πιάνει το άγχος τους .... είσαι κι εσύ έγκυος..... λείπεις... δεν θες τπτ άλλο... χειριστική συμπεριφορά 2χρονου -σα να λέμε κλασικά εικονογραφημένα-

Υπομονή βρε Φωτεινή ! Εύχομαι να κυλήσει γρήγορα ο καιρός και να μπορέσεις να το κουμαντάρεις μόνη σου ... α, και να μην κλατάρουν τα νέυρα σου στο ενδιάμεσο ε ???? Φιλάκια !

Χτες το απόγευμα πήγαμε στο ωδείο. Εκεί συνάντησα μία φίλη μου Ελληνίδα που πάει το δικό της παιδί. ....Βρε μήπως εγώ τα βλέπω όλα ρατσιστικά;

Μπα Εβίρι μου κι εγώ για ρατσιστικό ολίγον τί το ακούω...;):confused::cool:

Εμείς εχθές την βγάλαμε πολύ πρόχειρα εν τέλει... εγώ με κάτι φακές που είχαν περισσέψει καο ο ανήρ με μια ομελέττα φούρνου...

Ήρθε η κοκκινομούρα γι' αυτό και η χάλια διάθεση/ψυχολογία παρέα με την ημικρανία... ευτυχώς, είμαι καλύτερα σήμερις !

Λέω να κάμω μια καρμπονάρα και καλά φούρνου για απόψε.

Και μάλλον θα αρχίσω επιτέλους σιγά σιγά τις ντουλάπες.... κι όσο πάρει ! Δεν πειράζει ...

Link to comment
Share on other sites

....

Σας ευχαριστώ για τις ευχές για τον παιδικό, πάμε καλά σε γενικές γραμμές (αλλά ξυπνάει το βράδυ και φωνάζει "Δεν θέλω να πάωωωωω" - μου είπαν να μην ανησυχω, γίνεται????).

Προσαρμογή - ναι γίνεται, θα συνηθίσει με τον καιρό !!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

love4four οχι δεν ειμαστε απο εκει η νυφη ειναι απο κει και τωρα κουβαλιομαστε το τσουρμο!

kalliopaki πρωτη χρονια παει στο σταθμο ο μικρος? Καθε αρχη ειναι δυσκολη και καθε χρονο που αλλαζουνε δασκαλα τους κακοφαινεται αλλα μετα απο ενα μηνα θα εχει κανει φιλους και δεν θα αντιδραει ετσι. Αν συνεχισει τοτε να δεις τι φταιει γιατι μπορει εκει κανενα παιδακι πιο νταβρατισμενο να τους επιβαλεται ή η δασκαλα να παραειναι αυστηρη. Αλλα ασε λιγο χρονο να περασει....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα όλη μέρα!!!

Σήμερα θα φάμε περισσεύματα άλλω ημερών...Φρεσκότατα ωστόσο,γιατί τα περισσότερα είναι χθεσινά,φακές,μπριζολίτσες κρασάτες με πατατούλες μέσα στη σάλτσα και ολίγιον από μακαρονάδα με κόκκινη σάλτσα.

Περαστικά στα αρρωστούλικα της παρέας.

Βρε μήπως εγώ τα βλέπω όλα ρατσιστικά;

Δεν τα βλέπεις....Είναι!Και μου κάνει μεγάλη εντύπωση το σύστημα αυτό

Link to comment
Share on other sites

περιστεράκι μου με τέτοια πρόοδο δεν θέλω ηττοπάθειες! κ ο περιστέρης θέλει τρόπο! θα τον βρεις!

Δώρα μου, εύχομαι να μην ήσουν πολύ πτώμα κ να ευχαριστηθήκατε οικογενειακώς βολτούλα!

τα συγχαρητήριά μου στον αντρουλιό σου! τί παιδί! σκόρδα!

ηλιαχτίδα μου, έτσι κ εγώ με την ρύπα.

τελευταία έχει κολλήσει πάλι πάνω μου, όπως όταν ήταν μωρό!

ώρες ώρες με δυσκολεύει ακόμα κ στην τουαλέτα, στα βασικά, αλλά πώς να χαλάσω χατήρι για αγκαλιά; σε μερικά χρόνια θα την ρωτάω ή θα της ζητάω αγκαλιά κ φοβάμαι μη μου λέει "δεν μας χέζεις ρε μάνα!"!

κάντυ μου, πέφτει κεφαλοκλείδωμα κ κλάμα-μίρλα! όχι μόνο στις μάσκες, αλλά κ στον ορό, που πριν τον είχε κάπως συνηθίσει!

κ μετά δώστου αγκαλιές!

Γεια σας! Πως πανε οι αρρωστιες?

love4four για την πιτα με το πρασο ειναι πολυ απλο

Για τη γεμιση:

4 μεγαλα πρασα (τα τσιγαριζουμε μαζι με το μπεικον)

15 φετες μπεικον

300γρ παρμεζανα τριμμενη

4 αυγα

με χωριατικο φυλλο το κανω. Και τρωγεται παρα πολυ ωραια κρυα!

Εμεις σημερα θα εχουμε ψαρι που θα φερει ο συζηγος και καβουρια!

καβούρια; κ πώς θα τα κάνεις;

εύκολη η συνταγή για την πρασόπιτα!

αυτό για τον κριό...η αδερφή μου είναι κριός κ η μάνα μας αιγόκερος! τέντζερης κ καπάκι! έτσι τις λέει ακόμα κ σήμερα ο μπαμπάς μου!!!!!:tongue:

Κάντυ μου, εννοειται ότι το "τρέμω" ήταν σχήμα λόγου...

Μου αρέσει να περνάμε ώωωωωωωωωωρες αγκαλιά και σκέφτομαι ότι θα μου λέιψει όταν θα το σταματήσει.

Εννοείται ότι το "μαγικό" επίπεδο το περιμένω πώς και πώς. Φανταζομαι ότι είναι πολύ καλύτερο να επικοινωνείς μαζί τους, παρά να κλαίνε όλη μέρα και να μην ξέρεις τι έχουν...

κ όταν θα σου λέει ανάμεσα σε αναφιλητά, θα είναι εξίσου εκνευριστικό, ιδίως όταν ζητούν εξωφρενικά πράγματα! παλτό καλοκαιριάτικα, μαγιό μέσα στο φθινόπωρο κ.ο.κ.!!!!!κάθε ηλικία έχει τα δικά της καλά κ ζόρικα!

βρε εβίρι, εσύ που είσαι τόσο καλή νοικοκυρά, πώς κ χρησιμοποιείς κύβο;

τίγκα στα καρκινογόνα είναι!

πώς κ δεν κάνεις δικούς σου ζωμούς;

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Αχ τι καλα Παρασκευουλα σημερα!!!!

τέλεια!

Πωπω τι νυστα ειναι αυτη σημερα

σήμερα ξεκίνησα με άγχος. αλλά εύχομαι να κυλήσει η μέρα χαλαρά. αρκετά στρεσαρίστηκα πρωινιάτικα. με δουλειά.

μαρία παπ, να περάσετε όμορφα στο γάμο! καλή διασκέδαση!

Καλημέρα κορίτσια

Είμαι πρωινή σήμερα. Θα πάμε λαικη με τον άντρα μου σήμερα και θέλω να πλύνω και κουρτίνες. Εγω δηλ. μόνο το πληντύριο θα βάλω. Χτες το μανάρι μου έκανε γενική υπο την επίβλεψη μου φυσικά. Το άστραψε λέμε. Εγω έπλυνα βεράντες τσάκα τσάκα.

Για σήμερα το μενού έχει φακές για μένα, χάντρες για το αγόρι μου απο ψυγείο οπότε δεν έχω μαγείρεμα.

επίσης το κοτόπουλο είναι πολυ ωραίο με ρύζι στο φούρνο. Εγω τρώω μόνο το ρύζι είναι τέλειο. Οπως καταλάβατε δεν τρώω κοτόπουλο. Δηλ. τρώω σουβλάκι, γύρο, σνίτσελ κοτόπουλο κοτόπιτα αλλά οχι μεγειρεμένο με κάτι. Τρώω μόνο το κάτι σε αυτή την περίπτωση και λυπάμαι πολύ γι'αυτό. Καλύτερο κρέας και δικά μας κοτόπουλα.

μπράβο στον αντρουλιό!

εσύ γιατί βεράντες κυρία μου; γλιστράει. να προσέχεις!

κ εμένα το κοτόπουλο μουυ αρέσει με ρύζι περισσότερο!

δεν κατάλαβα κάτι. δεν τρως κοτόπουλο παρά μόνο αν είναι δικό σας κοτοπουλάκι;:confused:

καλημερα!!!τελεια μερα η παρασκευη ετσι???

τι κανετε??η χιονατη μου με βηχα ακομη αλλα πολυ πιο ηπιο!!!θα δουμε...πως ειναι τα αρρωστουλικα??φεφη και φεφοοικογενεια, αννια, ταζουλινι???ελπιζω ολοι ναστε καλυτερα.

αγγελικη μπραβο στο μικρο σου για το σχολειο.εμεις απο βδομαδα θαχουμε την πρωτη συναντηση-ενημερωση.αχχχ, ανυπομονω να κανουν την χριστουγεννιατικη γιορτη για να συμμετεχει και το σπλαχνο μου!!!συγκινουμαι και μονο με την σκεψη!!

σημερα τρωμε περισσευματα. φακες και μπιφτεκια.οτι θελει ο καθενας. το απογευμα δουλειες και αυριο μεθαυριο ελπιζω ξεκουραση!!!!μακιαααα

κ εμέις τρίτη απόγευμα έχουμε συνάντηση γονέων.

κ εγώ ανυπομονώ για εκδηλώσεις, αλλά προσέυχομαι να είναι γερή κ παρούσα.

καλό ΣΚ φωτεινούλα!

εβίρι, αυτό αν γινόταν αντιληπτό στην ελλάδα, θα είχε γίνει βούκινο στα κανάλια, μόνο αντιστρόφως!

στας εξοχικάς γερμανίας δεν είναι καν θέμα συζήτησης φαντάζομαι!

καλλιοπάκι συζήτα με το παιδί για το σχολείο! σαν παιχνίδι!

βρες βιβλίο παραμύθι κ μέσα απ' αυτό ρώτα!

Εμείς εχθές την βγάλαμε πολύ πρόχειρα εν τέλει... εγώ με κάτι φακές που είχαν περισσέψει καο ο ανήρ με μια ομελέττα φούρνου...

Ήρθε η κοκκινομούρα γι' αυτό και η χάλια διάθεση/ψυχολογία παρέα με την ημικρανία... ευτυχώς, είμαι καλύτερα σήμερις !

Λέω να κάμω μια καρμπονάρα και καλά φούρνου για απόψε.

Και μάλλον θα αρχίσω επιτέλους σιγά σιγά τις ντουλάπες.... κι όσο πάρει ! Δεν πειράζει ...

καλά κουράγια για σήμερα κ για ΣΚ!

με το μαλακό οι δουλειές!

εμείς χθες περάσαμε ένα ήσυχο απόγευμα. ξαναζήτησε ντόρα το σπλάχνο μετά από μήνες!

έβαλα πλυντήριο πιάτων, άπλωσα ένα πλυντήριο ρύπας-μαζί πάντα!

έπλυνα τις τουαλέτες, τις έκανα γυαλί!

κ μετά στρογγυλοκάθισα! μπανάκια κ ντελίβερυ, γιατί βαρέθηκα τις σούπες!

σήμερα τρώω πάλι γιουβαρλάκια, είπαμε χθες έκανα ατασθαλία, αλλά σήμερα πάλι ζεστούλικα!

δεν έχω δει βελτίωση σε μένα...

ο φέφος κάπως καλύτερα, αλλά δεν έγινε τελείως καλά. το παιδί ακόμα βράζει, βήχει λιγότερο, αλλά οι μύξες εκεί! μπούκωμα!

για ΣΚ θα κάνω κεφτέδες με πατάτες. μόνο αυτό αποφασίστηκε.

όπως κ το ότι με το μπουμπούκι μου θα πάμε στο παζάρι! να δει τί είναι παζάρι! το ακούει, αλλά δεν το έχει δει...σιγά τα ωά, αλλά θα χαρεί σίγουρα.

αυτά. ήδη πεινάω.;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κορίτσια, με φώναξε ο αρακάς να τον βάλω στην κατσαρόλα κι έτσι τον έφτιαξα με αγκινάρες και πατάτες λεμονάτο.

π

βρε εβίρι, εσύ που είσαι τόσο καλή νοικοκυρά, πώς κ χρησιμοποιείς κύβο;

τίγκα στα καρκινογόνα είναι!

πώς κ δεν κάνεις δικούς σου ζωμούς;

Ναι έχεις δίκιο. Το κάνω μόνο και μόνο για την ευκολία και τη νοστιμιά. Πριν 6-7 χρόνια είχα φτιάξει δικό μου ζωμό, σύμφωνα με τις οδηγίες της Βέφας από την τηλεόραση. Έβαλα κόκαλα από κοτόπουλο στο νερό μαζί με καρότα, πατάτα, μυρωδικά, αλατοπίπερα, λάδι, κι άλλα υλικά που δε θυμάμαι. Τα έβρασα καλά, έκοψα στο μπλέντερ τα λαχανικά της κατσαρόλας και το έβαλα σε παγοκυψέλες.

Βασικά, τα έτοιμα είναι πιο νόστιμα γιατί αυτοί βάζουν μέσα κι άλλα πράγματα που τα νοστιμίζουν, αλλά όπως είπες είναι πολύ βλαβερά.

Μπορεί να ξαναφτιάξω κάποια μέρα.

εβίρι, αυτό αν γινόταν αντιληπτό στην ελλάδα, θα είχε γίνει βούκινο στα κανάλια, μόνο αντιστρόφως!

στας εξοχικάς γερμανίας δεν είναι καν θέμα συζήτησης φαντάζομαι!

Ακριβώς όπως το λες είναι, φαντάσου ότι μέσα στο φόρουμ έχει γίνει μαλλιά κουβάρια αυτό το θέμα, που μιλάμε για απλή συνομιλία μεταξύ μελών, όχι να είναι και απόφαση σχολείου.

Εδώ οι Γερμανοί εφαρμόζουν το σύστημα "σε όποιον αρέσει". Δηλαδή, αυτοί κάνουν τη δουλειά τους και είναι υποχρεωμένοι οι μετανάστες να προσαρμοστούν, αν τους αρέσει. Αν δεν τους αρέσει να φύγουν.

Μακάρι αυτό να γινόταν έτσι και στην Ελλάδα. Ενώ εμείς κοιτάμε πώς να παραχωρήσουμε τα πάντα στους ξένους με τη δικιολογία της προσβολής και τα αφαιρούμε από τους ίδιους μας τους εαυτούς.

Πέρσι στην τάξη της κόρης μου ήταν ένα κοριτσάκι από Σρι-Λάνκα (ίσως να είναι βουδίστρια δεν ξέρω), ένα αγόρι μουσουλμάνος από την Αλγερία, ένα αγόρι από το Καμερούν (δεν ξέρω καθόλου τη θρησκεία του) και διάφορα παιδιά από Ευρώπη (καθολικοί και ορθόδοξοι). Το σχολείο είχε πρόγραμμα να πάνε την τάδε μέρα στην εκκλησία. Όποιο παιδάκι δεν ήθελε λόγω θρησκευτικών πεποιθήσεων, καθόταν στο σχολείο στην αίθουσα φύλαξης με άλλες δασκάλες που τα πρόσεχαν.

Σε άλλες θρησκευτικές γιορτές (Χριστούγεννα-Πάσχα) όλα τα παιδιά του τμήματος και των άλλων τμημάτων συμμετείχαν στις παιδικές κατασκευές που αφορούσαν τις γιορτές. Φυσικά λάμβαναν μέρος και σε άλλα δρώμενα του σχολείου υποχρεωτικά.

Η παρέλαση η αποκριάτικη και το Λατέρνε που λένε αυτοί, είναι επίσης, υποχρεωτικό είναι δεν είναι τα παιδιά αλλόθρησκα.

Για να τα τολμήσουμε κι εμείς αυτά στην Ελλάδα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

2148711su1n1xc83o.gif

γεια σας κοριτσια

χθες δεν προλαβα να μπω στο μαγειροκαφε...

δεν σας εχω διαβασει ακομη

μπηκα να πω ενα γεια και τι θα φαμε σημερα και θα σας διαβασω μαλλον αυριο

σημερα τρωμε το μοσχαρακι* που εκανα απο χθες , χθες το φαγαμε με πατατουλες τηγανιτες που τις περιεχυσα με το ζουμακι απο το κρεας

σημερα θα το συνοδευσουμε με σπεσιαλ ρυζι(στυλ κινεζικο)

*την προηγουμενη φορα που ειχα κανει το νουα λεγατε ολες οτι βγαινει στεγνο

οντως ειχατε δικιο παρολο που το ειχα βρασει 2 ωρες ,

οποτε χθες εκανα κατι εξυπνο:rolleyes: και βγηκε παρα πολυ μαλακο!!

το χτυπησα με το γουδοχερι πανω στο ξυλο κοπης το αλατοπιπερωσα και μετα το περασα μια στρωση αλευρι και το τηγανισα

μετα το εβαλα στο φουρνο με μια φετα ζαμπον στο καθε κομματι, σαλτσα (ελαιολαδο, τριμμενη ντοματα, κρασι, νερο, μαιντανος, αλατι, πιπερι ζαχαρη, και κονιακ)και το καλυψα με τριμμενο ρεγκατο και το εψησα στους 190 για λιγο

σημερα εχουμε β επιπεδου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα είπαμε ντήαρ..Αυτό δεν το λες!!!

Αφού είχα επείγον περιστατικό τουαλέτας μπούλη...

Δεν μπόρεσα να ξαναμπώ και σχόλασα και νωρίτερα. Μην βαράς καλέ!!!!:tongue::tongue:

Λοιπόν ο μικρός με άφησε άφωνη σήμερα!!!

Μόλις η ώρα πήγε 1.30 άρχισε να με τραβολογά κατα κουζίνα μεριά,όπου μου έδειξε την κατσαρόλα με τις φακές.

Του έβαλα μαζί με μπουκίτσες ψωμάκι,τον τάισα,έφαγε χλάπα χλούπα,με το στόμα μονίμως ανοικτό και έτοιμο για την επόμενη κουταλιά

Και μετα το φαϊ με τραβολόγησε να τον βάλω για ύπνο

Ε,δεν πρόλαβε να ακουμπήσει στο κρεβάτι,κοιμήθηκε σαν πουλάκι

Αυτά είναι!!!

Να βρε παιδί μάλαμα! Που το κατηγορείς συνέχεια!!!:tongue:

Σε συγχαίρω για το χιούμορ σου!!!:tongue:

Ετσι να το βλέπεις γιατί άμα σου βγει ζωηρός,θα έχεις να λες ιστορίες...Ουουουου!!!

Ο δικός μου σήμερα-κάτι που κάνει συνέχεια δηλαδή-ανέβηκε στην καρεκλα του τραπεζιού και από εκεί στο τραπέζι και μετά όρθιος προσπαθούσε να φτάσει το φως...Στο τσακ τον πρόλαβα

Ήταν την ώρα που μιλούσαμε στο τηλέφωνο! Ψιλοφρίκαρε η περιστερίτσα μας αλλά όλα καλά!!!

Καλή εγκυμοσύνη στην φιλενάδα σου!

Κι εμένα γεννά αυτές τις μέρες η γυναίκα ενός φίλου και έχω μεγάλη χαρα

Μιλήσαμε και το πρωί στο τηλέφωνο,καλέ τι άγχος που έχει!Λες και γεννά ο ίδιος...

Με το καλό και ο δικός σας φίλος λοιπόν να γίνει πατερούλης!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα στα όμορφα κορίτσια!

Ελπίζω να έχουμε όλες ένα όμορφο σκ!

Το απόγευμα λέμε να πάμε για διακοσμηση του παιδικού!(Να το τελειώσουμε επιτέλους!!):oops:

Χθες πήραμε και καινούρια τσάντα γιατί αυτή που είχε διαλέξει το σπλάχνο μου ήτανε λίγο τράστια!!

Σήμερα τρώμε ότι βρούμε από περισσεύματα μιας και δεν πρόλαβα να μαγειρέψω χθες...

Έμαθα κι ένα πολύ ευχάριστο νέο. Η κολλητή μου, η οδοντίατρος καλέ, είναι έγκυος!

Με το καλό Αγγελικούλα!

σήμερα έκανα παιδάκια στο φούρνο με πατάτες τηγανητες.

αχαχααα!!!! Ιωαννάκι δεν άντεξες άλλο και τα έβαλες στο φούρνο;;;:P:p

ελένη, ποιά νέα μέτρα;

Δεν τα είδες πουλάκι μου; Καλύτερα!!!!

κ εμάς ο παιδίατρος μας είπε ότι καλό είναι αν έχει κρίση βήχα η μικρή να την βγάζουμε έξω στο κρύο στον αέρα, τυλιγμένη με κουβέρτα, για να βοηθηθεί με τον καθαρό αέρα!

Φαρυγγίτιδα εχει φεφάκι;;

Αχ τι καλα Παρασκευουλα σημερα!!!!

Ναι.... Η πιο ωραία μέρα!;)

Χτες το μανάρι μου έκανε γενική υπο την επίβλεψη μου φυσικά. Το άστραψε λέμε.

Είδες όταν θέλουν;;; Καλύτερα κι από μας τα κάνουν!!!

Καλύτερο κρέας και δικά μας κοτόπουλα.

Χωριάτικα Κάγκλυ;;; Απαιχτα!!!

Εγώ όταν σταμάτησε ο παππούκας μου να εχει κοτούλες έκανα χρόνια να φάω εμπορίου, και ακόμη και τώρα με αηδιάζουν! Βρωμοκοπάνε!

αχχχ, ανυπομονω να κανουν την χριστουγεννιατικη γιορτη για να συμμετεχει και το σπλαχνο μου!!!συγκινουμαι και μονο με την σκεψη!!

Να κάτσεις ή πολύ πίσω ή πολύ μπροστά για να κλαις άνετα!!!:tongue::tongue:

Εκ πείρας σου το λέω!!!;)

Στη λίστα αυτή υπήρχαν αρκετά παιδιά με το θρήσκευμα του καθολικού και του ευαγγελιστή και τελευταίοι στη λίστα να ειδοποιούνται μεταξύ τους ξεχωριστά από τους άλλους βρίσκονταν ο χριστιανός γιος της φίλης μου, και τρία ακόμη παιδιά μουσουλμάνοι. Στα τέσσερα αυτά παιδιά δεν αναγραφόταν κανένα θρήσκευμα (του χριστιανού και των μουσουλμάνων) δίπλα στο όνομά τους.

Βρε μήπως εγώ τα βλέπω όλα ρατσιστικά;

Να το απαιτήσετε! Δεν το πιστεύω ότι είναι ΤΟΣΟ ρατσιστές!!!

Θα έπρεπε να ντρέπονται... Αλλά πάντα έτσι κομπλεξικοί δεν ήταν;; Τώρα θα αλλάξουν;;;

Αλήθεια αυτοί τι θρησκεύματος είναι;

ώρες ώρες με δυσκολεύει ακόμα κ στην τουαλέτα, στα βασικά, αλλά πώς να χαλάσω χατήρι για αγκαλιά; σε μερικά χρόνια θα την ρωτάω ή θα της ζητάω αγκαλιά κ φοβάμαι μη μου λέει "δεν μας χέζεις ρε μάνα!"!

'Οχι σε λίγα χρόνια, σε λίγο καιρό! Θα έρχεται αν και όποτε θελει!

κάντυ μου, πέφτει κεφαλοκλείδωμα κ κλάμα-μίρλα! όχι μόνο στις μάσκες, αλλά κ στον ορό, που πριν τον είχε κάπως συνηθίσει!

Εμένα ούτε με κεφαλοκλείδωμα πλέον, οπότε της το παρουσιάζω σαν παιχνίδι. Παίρνω κι εγώ ένα οράκι και κάνουμε διαγωνισμό ποια θα το βάλει πιο σωστά και πιο πολύ για να νικήσει κι έτσι ξεγελιέται.(ακόμη!)

σήμερα ξεκίνησα με άγχος. αλλά εύχομαι να κυλήσει η μέρα χαλαρά. αρκετά στρεσαρίστηκα πρωινιάτικα. με δουλειά.

Γιατί πουλί μου; Τι σου κάνανε;

ο φέφος κάπως καλύτερα, αλλά δεν έγινε τελείως καλά. το παιδί ακόμα βράζει, βήχει λιγότερο, αλλά οι μύξες εκεί! μπούκωμα!

Περαστικά ρε κορίτσι... Πολύ ταλαιπωρηθήκατε οικογενειακώς...


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

σημερα εχουμε β επιπεδου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Να θαυμάσεις τον παίδαρό σου και να έχετε τέλεια αποτελέσματα!!!!!

Φάε σοκολάτα και πιες κρύο νερό για να είναι ξύπνιος και να βολτάρει στην κοιλίτσα σου.Ετσι θατον δείτε απ'όλες τις πλευρές!;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Να θαυμάσεις τον παίδαρό σου και να έχετε τέλεια αποτελέσματα!!!!!

Φάε σοκολάτα και πιες κρύο νερό για να είναι ξύπνιος και να βολτάρει στην κοιλίτσα σου.Ετσι θατον δείτε απ'όλες τις πλευρές!;)

καταρχην σε ευχαριστω πολυ 871631joj3ur5sl2.gif

αν βολταρει συνεχει δεν θα ενοχλει τον γιατρο στις μετρησεις??


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καταρχην σε ευχαριστω πολυ

αν βολταρει συνεχει δεν θα ενοχλει τον γιατρο στις μετρησεις??

Οχι, ίσα ίσα που αυτό θέλουν, γι'αυτό και όταν κοιμάται σε βγάζουν να πιεις κρύο νερό και να περπατησεις μήπως και ξυπνήσει!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

οποτε χθες εκανα κατι εξυπνο:rolleyes: και βγηκε παρα πολυ μαλακο!!

Καλά εεε, δε μιλάμε για μαγείρισσα, μιλάμε για μάστερ σεφ. Σου βγάζω το καπέλο.

Να το απαιτήσετε! Δεν το πιστεύω ότι είναι ΤΟΣΟ ρατσιστές!!!

Θα έπρεπε να ντρέπονται... Αλλά πάντα έτσι κομπλεξικοί δεν ήταν;; Τώρα θα αλλάξουν;;;

Αλήθεια αυτοί τι θρησκεύματος είναι;

Δεν είμαι σίγουρη ποια είναι η πλειοψηφία τους, αλλά στο δικό μας σχολείο είναι όλοι ευαγγελικοί. Έχει όμως και αρκετό ποσοστό προτεσταντών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...