Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κοριτσάκια μου γεια σας.

Έφτιαξα μουσακά παραδοσιακό σήμερα.

Καλέ, που είστε σήμερα????

Εδώ, εδώ.

φιλια

Κι από μας.

Για σήμερα γιουβαρλάκια με ντομάτα.

Ααααα τι ωραίο φαγητό. Έτσι το φτιάχνει η πεθερά μου και το κάνει πολύ νόστιμο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααααααα

Θα την κάνουμε τελικά την συνάντηση που λέμε?

Για δηλώστε συμμετοχή παρακαλώ!!!!!

φωτεινούλα 4/9 τετάρτη θα είσαι Αθήνα? Βολεύει η μέρα? Κατά τις 6-7 το απόγευμα?

Για πείτε και οι υπόλοιπες....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική εγώ δηλώνω ότι μπορώ και την Τετάρτη 4/9 στις 6-7 το απόγευμα.

Ελπίζω να οριστικοποιήσουμε σύντομα τη μέρα της συνάντησής μας, γιατί θέλω να κανονίσω και με κάποιους συγγενείς που δεν μπόρεσα ακόμη να τους δω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα καλημέρα

Κοριτσια εγω ακομα δεν ξερω γιατι ο αντρας μου πανατ την ιδια μερα ξερει αν θα κατσει υπερωρια η οχι οποτε δεν μπορω να πω στα σιγουρα ουτε ναι ουτε οχι. Μακαρι παντος να κατσει να συναντηθουμε,θα ειναι πολυ ωραια!

Δεν εχω φαει ποτε γιουβαρλακια με ντοματα .παντα αυγολεμονο τα τρωμε ,ωραιο παντος ακουγετε.

Εβιρακι μου ανοιξες την ορεξη!! μμμμ τελειος μουσακας! Την τελευται αφορα που εκανα εψησα στον αερα τα λαχανικα αντι να τα τηγανισω κ βγηκε πολυ νοστιμος κ ελαφρυς!

Εμεις σημερα τρωμει κριθαρακι με κιμα σαν γιουβετσι .Πολυ ωραιο βγηκε κ εφαγε κ ο μικρος(αλεσμενο βεβαια αλλα κατι ειναι κ αυτο).

Για αυριο εχω βαλει στο νερο να φτιαξω φασολαδα με φασολια απο τον κηπο μας.με τοση ζεστη φασολαδα ηθελε ο αντρας μου ελεος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Χτες δεν άντεξα και πήγα για μπάνιο.... μετά της πρόσφατης Κυριακής, ήταν από τα ωραιότερα που έκανα φέτος! και αγχώθηκα μήπως είχατε κανονίσει για σήμερα συνάντηση, γιατί δεν μπήκα καθόλου ίντερνετ χτες. Εγώ κορίτσια είμαι λίγο μακρυά, αλλά θα έρθω κέντρο... λοιπόν λέω να φτιάξω πινακάκι για να το δουν όλες και να προσθέτουμε συμμετοχές, ημερομηνία, μέρος και ώρα.

Τετάρτη 4/9 18:00 ή 19:00 περιοχή κέντρο

Eviri

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

Nina

ggeny?

peristeraki?

ΦΩΤΕΙΝΗ?

Παραμυθένια?

Ηλιαχτίδα29?

άμα ξέχασα κάποια, συμπληρώστε!!!

και θα πρότεινα να λέγαμε συγκεκριμένο μέρος για να μην ψαχνόμαστε εκείνη την ώρα και όποια μπορεί αργότερα, να μπορεί να έρθει:P

Χτες, για να μην ξεχνιόμαστε κιόλας, έκανα μπριαμ... έβαλα μέσα και μία αντζούγια, επηρεασμένη από τον Jamie Oliver... ήταν από τα νοστιμότερα μπριάμ που έχουμε φάει!

Σήμερα έχει φακές το μενού, με διάφορα συνοδευτικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Κοριτσάκια μου εγώ δε ζω στην πρωτεύουσα οπότε μου είναι αδύνατο να παρευρεθώ...

Σήμερα δε μαγειρεύουμε. Αν και Τετάρτη θα φάμε κρέας καθώς έχουμε φαγητό από χθες.


jbssp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες που έμεινε από χθες.

Για την συνάντηση τώρα, να περιμένουμε λίγο την Φωτεινή να μας πει αν είναι κι εκείνη ενταξεί.

Όσον αφορά την peristeraki επειδή μένει εκτός Αθηνών δεν νομίζω ότι θα μπορεί να έρθει.

Ας δούμε λοιπόν τι θα πουν και οι υπόλοιπες...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Έφτιαξα φρέσκα φασολάκια.

Κοριτσια εγω ακομα δεν ξερω γιατι ο αντρας μου πανατ την ιδια μερα ξερει αν θα κατσει υπερωρια η οχι οποτε δεν μπορω να πω στα σιγουρα ουτε ναι ουτε οχι. Μακαρι παντος να κατσει να συναντηθουμε,θα ειναι πολυ ωραια!

Μήπως να προτείνουμε τη Δευτέρα 02/09 ή την Τρίτη 03/09, αν είναι καλύτερα για σένα; Κορίτσια πείτε τη γνώμη σας μήπως μπορείτε κι εσείς μία από τις δύο μέρες αυτές;

Δεν εχω φαει ποτε γιουβαρλακια με ντοματα .παντα αυγολεμονο τα τρωμε ,ωραιο παντος ακουγετε.

Είναι πολύ νόστιμο.

Εβιρακι μου ανοιξες την ορεξη!! μμμμ τελειος μουσακας! Την τελευται αφορα που εκανα εψησα στον αερα τα λαχανικα αντι να τα τηγανισω κ βγηκε πολυ νοστιμος κ ελαφρυς!

Πραγματικά ο μουσακάς με ψητά αντί τηγανητά λαχανικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τον παραδοσιακό.

Τετάρτη 4/9 18:00 ή 19:00 περιοχή κέντρο

Eviri (για μένα ισχύει κανονικά εκτός αν κάνουμε αλλαγή στη μέρα)

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

Nina

ggeny?

peristeraki?

ΦΩΤΕΙΝΗ?

Παραμυθένια?

Ηλιαχτίδα29?

και θα πρότεινα να λέγαμε συγκεκριμένο μέρος για να μην ψαχνόμαστε εκείνη την ώρα και όποια μπορεί αργότερα, να μπορεί να έρθει:P

Να πούμε είτε το σταθμό Μοναστηρακίου (το οποίο πρότεινε η Αγγελική) και συγκεκριμένα να βρεθούμε ακριβώς μπροστά από τα αυτόματα μηχανήματα εισιτηρίων, είτε το συντριβάνι στην πλατεία Συντάγματος που είναι πολύ κεντρικό σημείο.

Κοριτσάκια μου εγώ δε ζω στην πρωτεύουσα οπότε μου είναι αδύνατο να παρευρεθώ...

Ίσως να τύχει στο μέλλον να περάσεις από Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εβιράκι δεν έχω αντίρρηση για άλλη μέρα. Αλλά από ότι κατάλαβα η ggeny μαθαίνει την ίδια μέρα αν θα μπορεί ή όχι. Αλλά αν την βολεύει Δευτέρα ή Τρίτη δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κοριτσάκια!

Σήμερα το μενού έχει μπριζόλες μοσχαρίσιες. Έλα όμως που δεν ξέρω πως να τις κάνω... χτες είμασταν καλεσμένοι σε barbeque οπότε έλεγα να μην τις ψήσω ως συνήθως. Καμία ιδέα;


jbssp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Δεν έχω μαγειρέψει για σήμερα. Οπότε μάλλον κάτι έτοιμο θα φάμε.

Παραμυθένια για να είμαι ειλικρινής μπριζόλες αγοράζω χοιρινές γαιτί είναι πιο μαλακές όταν ψήνονται΄και τις βάζω στον φούρνο με μία φέτα ντομάτα και κρεμμύδι και τις περιχύνω με λεμονάκι και λαδάκι. Δεν ξέρω πως θα βγουν οι μοσχαρίσιες αν προσπαθήσεις να τις φτιάξεις έτσι...

Αλλιώς θα τους αφαιρούσα το κοκαλο και θα τις μαγείρευα κοκκινιστε΄ς στην κατσαρόλα.

Έβιρι καμία άλλη ιδέα?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Μόνο την Αγγελική βλέπω εδώ από την παλιοπαρέα. Αγγελική μου τι κάνεις;

εγώ σήμερα δε μαγείρεψα, νηστεία γαρ... θα φάω καμιά σαλάτα χωρίς λάδι με ψωμάκι.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Α τις μοσχαρίσιες μέσα σε αλουμινόχαρτο αν τις ψήσεις με λαδάκι, αλατάκι, ριγανίτσα, μια χαρά θα είναι, μαλακές-μαλακές.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...