Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

      Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι πραγματικά 🙏... Σαν ψέμα θα μου φανεί...

      Χοριακή μου είπαν σε 9 μέρες, άρα την άλλη Πέμπτη.. να δω πως θα περάσουν!!

      Επίσης αν γνωρίζει κάποια από εσάς να μου πει σχετικά με το επίδομα που σου δινει ο εοππυ μετά τη διαδικασία, εχω πάρει τη βεβαίωση απο το κεντρο .. την καταθετω στον εοππυ εδω κλεινοντας  ραντεβου; Υπαρχει χρονικό περιθώριο;

      Επισης μου δηλωσαν την αδεια για τη δουλειά.. πρεπει να το καταθεσω και στον λογιστή του εργοδότη ή φαίνεται αυτοματα στο συστημα;;

       

      4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Για το σπέρμα προσωπικα θα πρότεινα τις profertil ... Δυστυχως ειναι ακριβές, αλλα θεωρώ ότι κάνουν δουλειά! 

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Για σήμερα δε θα μαγειρέψω, επειδή μας κάλεσε η κουνιάδα μου για φαγητό της ψησταριάς, μπάρμπεκιου που λένε στο χωριό μου. Το βραδάκι όμως θα φτιάξω μία πίτσα γιατί θα έρθουν στο σπίτι δυο φίλες της μεγάλης μου Εβιρίνας.

Αρετή με εντυπωσίασες. Συγχαρητήρια για τις σπουδές σου.

Ο Ed-Alleyne Johnson είναι ένας μουσικός που γυρνάει στους δρόμους της Αγγλίας παίζοντας ηλεκτρικό βιολί και μαζεύοντας φραγκοδίφραγκα. Μάλλον αλητάκος φαίνεται, αλλά η μουσική του εμένα με έχει εντυπωσιάσει. Τον γνώρισα στο ίντερνετ πριν από περίπου 5 χρόνια όταν έψαχνα για κομμάτια κλασσικής μουσικής.

Στα παρακάτω λινκς θα βρεις κάποια ενδεικτικά κομμάτια του. Τα δικά μου αγαπημένα είναι το Orange και το Red από το άλμπουμ Ultraviolet. Το δεύτερο λινκ έχει άλλο ένα που μου αρέσει πάρα πολύ το Oxford Suite. Βέβαια αυτός έχει γράψει πολλά κομμάτια κι έχει διασκευάσει κι άλλα γνωστά τραγούδια με το δικό του ύφος, αλλά και κλασσικά κομμάτια όπως το Canon του Pachelbel.

Oxford Suite part 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ααααα μουσικός είναι, γι'αυτό δεν τον ξέρω! Δεν φτάνει μέχρι εκεί το επίπεδό μου... χαχαχα.

Εμείς παιδιά σήμερα θα φάμε στην πεθερά μου, όπως κάθε Κυριακή, και απ'όσο ξέρω έχει μαγειρέψει μοσχαράκι κοκκινιστό με πατάτες φούρνου και ρυζάκι. Θα μου δώσει και για αύριο, καθ'ότι οι ποσότητες που φτιάχνει είναι XXXL.

Καλημέρα σε όλες!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!

Αρνικολ καλως ηρθες ξανα! Απ'ο,τι καταλαβα εγραφες και παλια εδω. Να χαιρεσαι τα παιδακια σου και θαυμαζω το κουραγιο σου με 4 παιδια! Άξια!

Χτες εφτιαξα κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες και τζατζικάκι. Σημερα μακαρονια με σαλτσα με τονο για να βρω χρονο να συμμαζεψω και το σπιτι λιγο. Εφτιαξα και το φαγητακι του μικρου για τρεις μερες αφου αρχισε κι αυτος να τρωει κρεατοσουπα.

Σας φιλώ και σας αφηνω γιατι ξυπνησε ο μικρος. Δεν εχει προσαρμοστει ακομα και ειναι λιγο γκρινιαρουλης.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Φωτεινή ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Ναι ήμουν και παλιότερα εδώ αλλά με 2 εγκυμοσύνες απανωτές, οι αντοχές εξαντλήθηκαν! Ευτυχώς που συνεχίζω τη δουλειά και μπορώ και μπαίνω, αν και -τη λέω την αμαρτία μου- θέλω να τελειώσει, να είμαι στο σπίτι να προλαβαίνω με τις δουλειές... ο μόνος λόγος που συνεχίζω είναι καθαρά οικονομικός.

Όσες δουλεύετε, το σκέφτεστε καθόλου;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α! Ξέχασα: φαγητό από την πεθερούλα μου και σήμερα (να΄ναι καλά η γυναίκα), μοσχάρι με πατατούλες φούρνου.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Φωτεινούλα καλώς μας ήρθατε! Σίγουρα θα κακοφαίνεται στην ζουζούνα σου η Αθήνα! Δίκιο το παιδί αλλά τι να κάνεις....

Από οτι είδα δεν έχεις αντίρρηση για την Τετάρτη ε? Οπότε κορίτσια να το κλείσουμε Για Τετάρτη, στις 7, στο Μοναστηράκι?

Εβιράκι μπάρμπεκιου το λέγαν και στο δικό μου χωριό!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Αρετούλα για να είμαι ειλικρινής δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να περάσω όλη μου την μέρα στο σπίτι. Αν δεν δούλευα τότε σίγουρα θα έκανα κάποια άλλη δραστηριότητα εκτός σπιτιού.

Σήμερα δεν έχω μαγειρέψει τίποτα, μια και είμαι από ταξίδι. Κάτι έτοιμο θα φάμε και για άυριο βλέπουμε...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Καλό μήνα να έχουμε:tongue:

Σήμερα έχουμε αρακά με πατάτες... δεν έχω κουράγιο και για πιο πολλά... είμαι λίγο off σήμερα... λίγο η περίοδος, λίγο τρέξιμο χθεσινό με βαπτίσια και γάμο, ήρθε και έδεσε:P

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 για την συνάντηση νομίζω ότι είμαστε Οκ για Τετάρτη... για πείτε και οι υπόλοιπες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου και καλό μήνα.

Έφτιαξα φακές για σήμερα.

Οπότε κορίτσια να το κλείσουμε Για Τετάρτη, στις 7, στο Μοναστηράκι?

Από μένα ναι.

Εβιράκι μπάρμπεκιου το λέγαν και στο δικό μου χωριό!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

χαχαχα μάλλον καταγόμαστε από το ίδιο μέρος.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια κ καλο μηνα να εχουμε!!

τι κανετε? εγω πηζω στην δουλεια κλασικα κ δεν εχω προλαβει ακοαμ να διαβασω τπτ.Ελπιζω απο αυριο οτι θα ειμαστε καλυτερα!

Σημερα τρωμε γεμιστα με ρυζακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες!

Για σήμερα έψησα τσιπούρα και θα φάω με σαλατούλα. Για τους υπολοίπους κάτι καλό θα μου στείλει η πεθερά μου...χιχι.

Α την έσωσα τη μαρμελάδα μου τελικά με βραστό νερό.

Ξέχασα να πω ότι μαγείρεψα και για την μπέμπα. Μετράει κι αυτό έτσι δεν είναι;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Για σήμερα έφτιαξα μακαρόνια και θα βγάλω από την κατάψυξη σαλτούλα που είχα φτιάξει την περασμένη εβδομάδα.

Κάνω γενική το σπίτι από χτες μαζί με τον αντρούλη μου κι έτσι φτιάχνω γρήγορα φαγητάκια.

Εβιράκι και Nina-Tom είστε οκ για την συνάντηση από ότι είδα! Φωτεινούλα μάλλον κι εσύ ε? Θα μιλήσω αργότερα και στην Μεταξία για να μου οριστικοποιήσει κι εκείνη το αν μπορεί να έρθει ή όχι.

Δεν ξεχνάω κάποια ε?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλες μου.

Σήμερα θα τηγανίσω γαύρο και πατάτες.

Α την έσωσα τη μαρμελάδα μου τελικά με βραστό νερό.

Τέλος καλό, όλα καλά.

Ξέχασα να πω ότι μαγείρεψα και για την μπέμπα. Μετράει κι αυτό έτσι δεν είναι;

Και βέβαια μετράει, αφού καταναλώνεις και κόπο και χρόνο.

Εβιράκι και Nina-Tom είστε οκ για την συνάντηση από ότι είδα! Φωτεινούλα μάλλον κι εσύ ε? Θα μιλήσω αργότερα και στην Μεταξία για να μου οριστικοποιήσει κι εκείνη το αν μπορεί να έρθει ή όχι.

Δεν ξεχνάω κάποια ε?

Αχ Αγγελικούλα, τι καλά που σε βοηθάει ο άντρας σου στις δουλειές!

Αλίμονο από μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρετούλα όταν έχω γενική που είναι πολλές οι δουλειές βοηθάει την κατάσταση!

Αλλά και τον υπόλοιπο καιρό αναλαμβάνει τις εξωτερικές δουλειές ( σούπερ μάρκετ, λαική, χασάπη ) για να ασχολούμαι με το σπίτι και το μαγέιρεμα εγώ.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...