Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

      • Καλή τύχη! 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα.

Δυστυχώς για μένα δεν είναι καλή:(... χτες το βράδυ μου τηλ/σε ο αδερφός από Γερμανία και μου είπε ότι πέθανε η μικρή του κόρη... σοκαρίστηκα! ψάχνω εισητήρια να φύγω, αλλά πολύ δύσκολο να πας Ντίσελντοφ... έχει πολύωρες αναμονές στα ενδιάμεσα αεροδρόμια... και επιπλέον δεν ξέρω αν προλάβω να βγάλω ταυτότητα, καθώς έχω την παλιά... και επιπλέον ανέβασα πυρετό 38,50 χτες, με διάρροιες, πόνο σε όλο το σώμα και σύγκρυα... τί άλλο θα συμβεί?:mad:... συγνώμη για το μονότερμα, αλλά είμαι φρικαρισμένη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα.

Δυστυχώς για μένα δεν είναι καλή:(... χτες το βράδυ μου τηλ/σε ο αδερφός από Γερμανία και μου είπε ότι πέθανε η μικρή του κόρη... σοκαρίστηκα! ψάχνω εισητήρια να φύγω, αλλά πολύ δύσκολο να πας Ντίσελντοφ... έχει πολύωρες αναμονές στα ενδιάμεσα αεροδρόμια... και επιπλέον δεν ξέρω αν προλάβω να βγάλω ταυτότητα, καθώς έχω την παλιά... και επιπλέον ανέβασα πυρετό 38,50 χτες, με διάρροιες, πόνο σε όλο το σώμα και σύγκρυα... τί άλλο θα συμβεί?:mad:... συγνώμη για το μονότερμα, αλλά είμαι φρικαρισμένη!

Νινακι μου...τι να πω.....Σε τετοιες στιγμες τι να σου κανουν τα λογια...Συλλυπητηρια....λυπαμαι πολυ!!!!Κουραγιο σε ολη την οικογενεια....

Και οτι θες εδω ειμαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

θεε μου Νινα συλληπητηρια τι να πω...κουραγιο στους γονεις δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟ τιποτα τιποτα τιποτα χειροτερο απο αυτο...Ας αρρωστησουμε εμεις, ας παθουμε οτι θελει, οχι τα παιδακια ομως. Ότι μπορουμε να κανουμε Νινα μου πες το μας...συλληπητηρια Νινα και περαστικα σου, πηγαινε κοντα του σε χρειαζεται, θεε μου, τι να πουμε...

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω σχολιάζοντας το τελευταίο μήνυμα

Δυστυχώς για μένα δεν είναι καλή:-(... χτες το βράδυ μου τηλ/σε ο αδερφός από Γερμανία και μου είπε ότι πέθανε η μικρή του κόρη... σοκαρίστηκα!

Ωχ Παναγία μου, τι δυσάρεστα νέα είναι αυτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το καημένο το κοριτσάκι, ο Θεός να το αναπαύσει και να δώσει δύναμη ψυχής στους γονείς του.

Νίνα μου λυπάμαι πάρα πολύ, συλλυπητήρια σε όλη την οικογένεια και σε σένα.

ψάχνω εισητήρια να φύγω, αλλά πολύ δύσκολο να πας Ντίσελντοφ... έχει πολύωρες αναμονές στα ενδιάμεσα αεροδρόμια...

Να ψάξεις και εταιρείες όπως η Λουφτχάνσα που έχει Αθήνα-Φρανκφούρτη απευθείας μία πτήση και μετά σε κάποιους προορισμούς είναι πληρωμένη η θέση σε τρένο που σε μεταφέρει στην πόλη σου. Δεν ξέρω όμως να σου πω αν αυτό ισχύει και για Ντύσσελντορφ. Ερεύνησέ το.

Δες σε ποια πόλη κοντινή στο Ντύσσελντορφ μπορεί να σε πάει κάποια εταιρεία και αν υπάρχει σύνδεση με τρένο με την πόλη του αδερφού σου.

και επιπλέον δεν ξέρω αν προλάβω να βγάλω ταυτότητα, καθώς έχω την παλιά...

Σ' αυτή την περίπτωση θα εξηγήσεις στην Αστυνομία ότι υπάρχει επείγον θέμα λόγω της κηδείας και θα ανοίξουν άμεσα το γραφείο τους και τη συνεργασία με το Δήμο που ανήκεις για το πιστοποιητικό γεννήσεως.

και επιπλέον ανέβασα πυρετό 38,50 χτες, με διάρροιες, πόνο σε όλο το σώμα και σύγκρυα... τί άλλο θα συμβεί?:mad:

Συνήθως ενός κακού μύρια έπονται για όλους μας. Περαστικά σου να είναι και να κάνεις λίγη δίαιτα για τη διάρροια που ίσως να οφείλεται στην αντιβίωση.

... συγνώμη για το μονότερμα, αλλά είμαι φρικαρισμένη!

Εδώ φρίξαμε εμείς!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εσύ πώς να μην είσαι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, αν και σπάστηκα τώρα από τα νέα της Νίνας.

Έφτιαξα μακαρόνια με σάλτσα για την οικογένεια και τηγάνισα ψάρι για μένα που το συνόδευσα με μια ωραία σαλάτα.

Νίκο και Ρίκολα ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολους!!!

Για σημερα πιτσα!!!!!!!!Χτες εκανα και παλι ψωμακι...αλλη γρηγορη συνταγη και παλι πετυχημενη!!! http://syntagesmamas.blogspot.gr/2007/11/blog-post.html

Ο μικρος σημερα εχει τριμερη γκρινια και πολυ φοβαμαι πως φταινε οι χθεσινες φακες....bye bye οσπρια μαλλον θα πω πολυ συντομα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δυστυχώς για μένα δεν είναι καλή:(... χτες το βράδυ μου τηλ/σε ο αδερφός από Γερμανία και μου είπε ότι πέθανε η μικρή του κόρη... σοκαρίστηκα! ψάχνω εισητήρια να φύγω, αλλά πολύ δύσκολο να πας Ντίσελντοφ... έχει πολύωρες αναμονές στα ενδιάμεσα αεροδρόμια... και επιπλέον δεν ξέρω αν προλάβω να βγάλω ταυτότητα, καθώς έχω την παλιά... και επιπλέον ανέβασα πυρετό 38,50 χτες, με διάρροιες, πόνο σε όλο το σώμα και σύγκρυα... τί άλλο θα συμβεί?:mad:... συγνώμη για το μονότερμα, αλλά είμαι φρικαρισμένη!

Συλλυπητηρια νινα! Τι να πεις σε αυτες τις στιγμες τα λογια ειναι περιττα! :-( περαστικα σου κι ολας!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κ αγορι επανηλθα! Σας ελειψα?..:-) :-) :-) αφηστε τι επαθα την τεταρτη..... πηγα στον αλλον κοσμο κ ξαναγυρισα... μου διεφυγαν της προσοχης μου τα μικρα για 2 λεπτα (δεν θελει κ πολυ για να γινει) κ γυρναω κ τα βλεπω, ειχαν βγαλει απο την τσαντα, ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΧΑΣΑ ΜΕΣΑ, τα τσιγαρα και οπως καταλαβαινετε..... εφαγαν τσιγαρο! Παιδια ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΜΟΥ τετοιο πραγμα! Πηγαμε νοσοκομειο πλυση στομαχου, εξαιτασεις αιματος κτλ.... ευτυχως ολα καλα! Αισιο τελος! Πο πο! Τι να πω? Ξερω φταιω αλλα ευτυχως περασε κι ολαενταξει τωρα

Link to comment
Share on other sites

Nina - Tom συλλυπητήρια από καρδιάς. Χρειάζεται δύναμη για να αντιμετωπίσεις αυτές τις καταστάσεις, πόσο μάλλον όταν ασθενεί και το σώμα σου... σκέψου αυτούς που έχεις να στηρίξεις και προσπάθησε να βρεις το κουράγιο.....

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Νίκο τέλειο το προσκλητήριο!!απλό, ρομαντικό και artistic!!!

eviri σ ευχαριστώ πολύ για τις συνταγές!! τις σημειώνω!!τελικά φάγαμε κριθαράκι με κοτόπουλο, φασολάκια χλωρά, σαλάτα μαρούλι καρότο, ψωμάκι φετούλα γιαουρτάκι, κτλ κτλ...σκάσαμε!!!

φτιάξαμε και τυροπιτάκια.

έφτιαξα και τους γίγαντες αλλά δεν τους φάγαμε γιατί πήγαμε για τσιπουρο (και λεμοναδίτσα για μένα) οπότε θαλασσινά μέχρι σκασμού για σήμερα, και οι γίγαντες για τις βραδυνές λιγούρες και για αύριο.

Τζένη καλή επιτυχία στο πάρτι!!πόσο χρονών γίνεται το παιδί σου? από σαλάτα και το iceberg αρέσει λίγο πολύ σε όλους νομίζω, μαζί με καλαμπόκι και κόκκινη πιπεριά θα ήταν μια χαρά.....ή ακόμη καλύτερα μία ceasars με Iceberg κοτόπουλο παρμεζάνα κρουτόν και μουσταρδα γιαούρτι λαδι.

Αύριο θα πάμε στο μπουρανί στον Τύρναβο!! είναι πολλά χρόνια που θέλω να πάω, τα κουμπάρια μας μας λένε πως είναι κορυφή!!!Θα σας γράψω εντυπώσεις.

Βαίτσα γεια σου!! ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά!! τι να γίνει άνθρωποι είμαστε κι εμείς, καμιά φορά ξεφεύγουν της προσοχής μας τα μικρούλια μας!!!!


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια κ αγορι επανηλθα! Σας ελειψα?..:-) :-) :-) αφηστε τι επαθα την τεταρτη..... πηγα στον αλλον κοσμο κ ξαναγυρισα... μου διεφυγαν της προσοχης μου τα μικρα για 2 λεπτα (δεν θελει κ πολυ για να γινει) κ γυρναω κ τα βλεπω, ειχαν βγαλει απο την τσαντα, ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΧΑΣΑ ΜΕΣΑ, τα τσιγαρα και οπως καταλαβαινετε..... εφαγαν τσιγαρο! Παιδια ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΜΟΥ τετοιο πραγμα! Πηγαμε νοσοκομειο πλυση στομαχου, εξαιτασεις αιματος κτλ.... ευτυχως ολα καλα! Αισιο τελος! Πο πο! Τι να πω? Ξερω φταιω αλλα ευτυχως περασε κι ολαενταξει τωρα

ενταξει μη το σκεφτεσαι...ουυυυ συνεχεια συμβαινουν και τετοια!! Εγω σημερα βρηκα μεσα στα παιχνιδια των παιδιων που συμάζευα και ενα μαχαιρι που ως φαινεται ειχαν βουτηξει την ωρα που τρωγαμε χωρις να το καταλαβουμε και το χαν βαλει στα κουζινικα τους...κοριτσια και οι γονεις ειμαστε ανθρωποι...χαχα τα ατιμα ρε ΒΑΓΙΑ...τι σου φτιαξανε...ελα απλα ξεχνα το και κοφτο μωρε και αυτο το τσιγαρο :P (μη με παρεξηγεις απλα επεσες σε φανατικο αντικαπνιστη) Τα φταιω ξεχνα τα, ειμαι σιγουρος οτι εισαι κατι παραπανω απο υπεροχη μανουλα, 100% σιγουρος, και εγω ειμαι υπεροχος μπαμπας, απλα ξερεις, ενα μυαλο εχουμε και εμεις, και κοριτσια παιζει πολυ ταλαιπωρια εκει μεσα στο μυαλο μας ετσι που ναι πλεον οι καταστασεις :mad:

Link to comment
Share on other sites

ενταξει μη το σκεφτεσαι...ουυυυ συνεχεια συμβαινουν και τετοια!! Εγω σημερα βρηκα μεσα στα παιχνιδια των παιδιων που συμάζευα και ενα μαχαιρι που ως φαινεται ειχαν βουτηξει την ωρα που τρωγαμε χωρις να το καταλαβουμε και το χαν βαλει στα κουζινικα τους...κοριτσια και οι γονεις ειμαστε ανθρωποι...χαχα τα ατιμα ρε ΒΑΓΙΑ...τι σου φτιαξανε...ελα απλα ξεχνα το και κοφτο μωρε και αυτο το τσιγαρο :P (μη με παρεξηγεις απλα επεσες σε φανατικο αντικαπνιστη) Τα φταιω ξεχνα τα, ειμαι σιγουρος οτι εισαι κατι παραπανω απο υπεροχη μανουλα, 100% σιγουρος, και εγω ειμαι υπεροχος μπαμπας, απλα ξερεις, ενα μυαλο εχουμε και εμεις, και κοριτσια παιζει πολυ ταλαιπωρια εκει μεσα στο μυαλο μας ετσι που ναι πλεον οι καταστασεις :mad:

Πολυ καλα τα λες, αλλα δεν μπορεις να φανταστεις το τι εχω ακουσει τελευταια.... ασε! Τελοςπαντων! Σημερα το μενου μας ειχε καλαμαρακια κ πατατουλες, λαγανα κ χαλβα....;)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα τα λες, αλλα δεν μπορεις να φανταστεις το τι εχω ακουσει τελευταια.... ασε! Τελοςπαντων! Σημερα το μενου μας ειχε καλαμαρακια κ πατατουλες, λαγανα κ χαλβα....;)

Καλησπερα Βαγια μας!!!!

Αχχχχχ....βρες μου μια μανουλα που να μην εχει παθει κατι παρομοιο!!!!Μην τρελαινεσαι και μην ακους τι λενε οι αλλοι!!!!Ανθρωπος εισαι οχι ρομποτ!!!!Ολα καλα τωρα.....!!!!!

Εμεις για σημερα..ταραμοσαλατα,λαγανα.ταμπουλε,σπανακοπιτα ολα απο τη μανουλα...και τη πολυ σαρακοστιανη μου πιτσα που εχει περισσεψει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πατατοσαλατες,μελιτζανοσαλατες,ταραμοσαλατες,σαλατα του κηπουρου και ρωσικη μαζι με λαγανα και πικλες αγγουρια και πιπεριες για σημερα! Τωρα γλυκακι δεν εχουμε και μαλλον σημερα δεν θα χει γιατι...ψιλονομιζω οτι εχω φαει πολλα τον τελευταιο καιρο και φοβαμαι λιγο, ξερετε τωρα, για διαβητη, γιατι εχω προβληματικο και βεβαρημενο ιστορικο, ξεκινησα να κανω κεικ αλλα στην πορεια ετσι οπως τα βγαλα τα ξαναβαλα ολα μεσα τα υλικα και θα φαω λιγα κορν φλεικς με ζαχαρομενα φρουτακια μεσα να μου φυγει λιγο το του γλυκου.

Βαγια αστους και γραφτους οτι και να λενε εσυ εισαι μια χαρα μανουλα και οχι δεν εισαι ρομποτ. Κανεις μας δεν ειναι. Αυτο μου θυμιζει τον πατερα και τον αδελφο μου (μενουν ολοι μαζι πανω κατω στο μερος απο το οποιο καταγομαι και 300 χιλιομετρα μακρια απο μενα ευτυχως) που καθονται σε ενα μερος και αφηνουν τις γυναικες να τα αναλαμβανουν ολα και οταν γινει η στραβη πχ το παιδι σπασει ενα ποτηρι αρχιζουν να "ανακρινουν" τις γυναικες ποια αφησε εκει το ποτηρι και γιατι ωστε να βρουν τον ενοχο. Φυσικα τα παιδια που ειναι πανω απο 6 χρονων πλεον εχουν μαθει οτι δεν τιμωρουνται για κατι και φταιει παντα αυτος που τα "δελεασε" να σπασουν το ποτηρι επειδη το αφησαν στην ακρη κ.ο.κ και οχι αυτοι για την ζημια. Εχει πλακα ο τροπος που γυρναν στο σπιτι και ανακρινουν για το "εγκλημα" για να ακουλουθησει η δικη. Αχ χαζομαρες, οι γονεις ημεθα ανθρωποι και ξεχνιομαστε και ειδικα οταν εχεις 1000000000 πραγματα στο κεφαλι σου εκει να δεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Βαγια μας!!!!

Αχχχχχ....βρες μου μια μανουλα που να μην εχει παθει κατι παρομοιο!!!!Μην τρελαινεσαι και μην ακους τι λενε οι αλλοι!!!!Ανθρωπος εισαι οχι ρομποτ!!!!Ολα καλα τωρα.....!!!!!

Εμεις για σημερα..ταραμοσαλατα,λαγανα.ταμπουλε,σπανακοπιτα ολα απο τη μανουλα...και τη πολυ σαρακοστιανη μου πιτσα που εχει περισσεψει!!!!!

Ετσι ειναι, ανθρωπος ειμαι οχι ρομποτ! Αι σιχτιρ πια! Με τον καθενα που το παιζει δικαστης! Τα δικα τους τα ξεχνανε ολοι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...