Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημερα. Τι κάνετε; Χθες το βράδυ ηταν η τρίτη εξαγωγή μέσα σε μια μέρα. Αλλά αυτό ξέρω από τι ήταν. Βλέπεται όταν ανχωνομαι η στενοχωριέμαι έντονα κάνω εμετό. Έτσι και χθες. Με ζορισαν πολύ η μάνα μου και ο πατερας μου να το πουν στους συγγενείς στο χωριό για να μην μαθευτεί λεει από τρίτους που με είδαν. Σας ειπα οτι η κοιλιά μου πριστικε και δεν φαίνεται καθόλου σαν να έχω πάρει κιλά. Οπότε και εγω τους ειπα αν είναι να παρεξηγηθουν πειτε το αλλά δεν θέλω να το ξανασηζητησω το θέμα. Με το που έκλεισα το τηλέφωνο πήγα τρέχοντας στο μπανιο. Και νευριασε και ο δικός μου και ξεκίνησε και αυτος δεν θελω μεταχειρισμένα ρούχα και πράγματα και οποίος θέλει ας πάρει καινούρια να δωσει. Ποιον να κανω καλά μου λέτε; Τους δικούς μου, αυτόν η εμενα;

ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας πριζω πρωί πρωί αλλά δεν εχω σε ποιον να τα πω.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα. Τι κάνετε; Χθες το βράδυ ηταν η τρίτη εξαγωγή μέσα σε μια μέρα. Αλλά αυτό ξέρω από τι ήταν. Βλέπεται όταν ανχωνομαι η στενοχωριέμαι έντονα κάνω εμετό. Έτσι και χθες. Με ζορισαν πολύ η μάνα μου και ο πατερας μου να το πουν στους συγγενείς στο χωριό για να μην μαθευτεί λεει από τρίτους που με είδαν. Σας ειπα οτι η κοιλιά μου πριστικε και δεν φαίνεται καθόλου σαν να έχω πάρει κιλά. Οπότε και εγω τους ειπα αν είναι να παρεξηγηθουν πειτε το αλλά δεν θέλω να το ξανασηζητησω το θέμα. Με το που έκλεισα το τηλέφωνο πήγα τρέχοντας στο μπανιο. Και νευριασε και ο δικός μου και ξεκίνησε και αυτος δεν θελω μεταχειρισμένα ρούχα και πράγματα και οποίος θέλει ας πάρει καινούρια να δωσει. Ποιον να κανω καλά μου λέτε; Τους δικούς μου, αυτόν η εμενα;

ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας πριζω πρωί πρωί αλλά δεν εχω σε ποιον να τα πω.

Ellie καταρχάς να έχεις στο μυαλό σου οτι προτεραιότητα είναι το μωρό και κανείς άλλος. Το ποτε θα το ανακοινώσεις σε συγγενείς και γενικά τρίτους είναι κάτι που θα το αποφασίσεις εσύ και ο άντρας σου μόνο. Και εγω απο χωριό είμαι και ειλικρινά ούτε μια στιγμή δε με ένοιαξε αν θα παρεξηγήσουν εμένα ή τους γονείς μου γιατι δεν το είπαμε νωρίτερα. Επομένως θα πρέπει να καταλάβουν οι γονείς σου οτι εσύ αποφασίζεις.

Για το θέμα των μεταχειρισμένων δεν έχω να σου πω κάτι. Ο καθένας έχει τη δική του άποψη και καμία δεν μπορείς να πει οτι είναι απόλυτα λάθος ή σωστή.

Εγω χθες αγόρασα διάφορα ρουχαλάκια για μένα (παντελόνια, μπλούζες κλπ) :)


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Έλλη καταλαβαίνω γιατί ότι όλα αυτα σε ταράζουν, αλλά προσπάθησε να είσαι λίγο αδιάφορη για το καλό το δικό σου και του μωρού σου. Εμένα ο άνδρας μου έχει αρχίσει να το λέει από πολύ νωρίς και μερικές φορές αισθάνομαι άσχημα που δεν το έχω πει σε δικούς μου φίλους, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν θα σκάσω κιόλας.

Εσένα βέβαια καταλαβαίνω ότι είναι ακόμα χειρότερα που είσαι σε χωριό.

Όσο για πράγματα, εμείς θα πάρουμε μεταχειρισμένα από δικούς ανθρώπους και μόνο. Δεν είναι οι εποχές για περιττά έξοδα, ούτε για να το παίζεις υπεράνω... δεν λέω ότι θα πάρουμε πράγματα που είναι για πέταμα... ή βρώμικα...ή χαλασμένα..

Και σίγουρα αν κάτι δεν το θέλουμε δεν θα ντραπούμε να το πούμε ευθέως...

Εγώ εχθές ξύπνησα από το σεισμό και τρόμαξα πολύ. Μένουμε ανατολική αττική... και τον νιώσαμε πάρα πολύ. Δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ πριν έρθω στη δουλειά.

Πραγματικά σκεφτόμουν μετά... τι άγχος θα είχα αν είχα και ένα μωρό στο σπίτι.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το σκέφτηκα πολύ το χθεσινό. Αποφάσισα να μην κάτσω να σκάσω! Το χωριό που μένω και το χωριό που εμένα έχουν τον ίδιο νόμο και όλοι εκεί πάνε για ψωνια και για βόλτα και για οτιδήποτε οπότε αργά η γρηγορα θα το μάθαιναν. Ήδη είχαν αρχίσει να πεταν σποντες στη μάνα μου οι γυναίκες στη δουλειά. ( δουλεύει σε ενα εργοστάσιο που είναι έξω ακριβώς απο το χωριό που είναι το πατρικό και όλες είναι από το χωριο και από τα γύρω χωριά. Όλες σχεδόν με ξερουν! ) Αποφάσισα ας το πουν και ούτε θα ξανατσακωθω ούτε θα χρειαστεί να το ξανασυζητησω. Τουλάχιστον ετσι θα ηρεμησω. Σημερα θα το πω και στη γιαγιά μου να το μάθει και αυτη και θα ησυχάσω.

Ο αντρουλης μου νευριασε ο καημένος έτσι όπως με είδε. Ετσι και αλλιώς δεν έχω και πολλές επιλογες. Δυο άτομα είναι που ειχουν αγορακια. Η μια γέννησε Σεπτέμβριο αλλά από αυτή δεν θέλω τιποτα ούτε εγώ. Δεν θέλω πολλά πολλά γι'αυτό. Η άλλη είναι ξαδέρφη μου αλλά αυτή το αγοράκι της το γέννησε Ιούνιο. Άρα τα χειμωνιατικα τα δικά της θα μας κάνουν όταν θα καλοκαιριασει. Οπότε;

Κατά τα αλλά μέχρι τώρα δεν έχω κάνει εμετό αν και η αναγούλα πάει και ερχεται. Νομίζω όμως ότι είναι θέμα χρόνου γιατί όσο περναει η ωρα γίνεται ολο και πιο εντονη..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα ήταν μεγάλος σεισμός; Ελπίζω να μην εγιναν ζημιες. Δεν ξέρω αν το είπε στις ειδησεις αλλα σπάνια παρακολουθω τηλεόραση.

Κατι άσχετο. Χθες είχα την πρώτη μου κραμπα. Όχι δυνατή ευτυχώς! Άντε καλή συνέχεια... ( μυϊκή εννοώ έτσι; )


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα. Τι κάνετε; Χθες το βράδυ ηταν η τρίτη εξαγωγή μέσα σε μια μέρα. Αλλά αυτό ξέρω από τι ήταν. Βλέπεται όταν ανχωνομαι η στενοχωριέμαι έντονα κάνω εμετό. Έτσι και χθες. Με ζορισαν πολύ η μάνα μου και ο πατερας μου να το πουν στους συγγενείς στο χωριό για να μην μαθευτεί λεει από τρίτους που με είδαν. Σας ειπα οτι η κοιλιά μου πριστικε και δεν φαίνεται καθόλου σαν να έχω πάρει κιλά. Οπότε και εγω τους ειπα αν είναι να παρεξηγηθουν πειτε το αλλά δεν θέλω να το ξανασηζητησω το θέμα. Με το που έκλεισα το τηλέφωνο πήγα τρέχοντας στο μπανιο. Και νευριασε και ο δικός μου και ξεκίνησε και αυτος δεν θελω μεταχειρισμένα ρούχα και πράγματα και οποίος θέλει ας πάρει καινούρια να δωσει. Ποιον να κανω καλά μου λέτε; Τους δικούς μου, αυτόν η εμενα;

ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας πριζω πρωί πρωί αλλά δεν εχω σε ποιον να τα πω.

Βρε ναααααααααα σου!!! συγνωμη κιολας, γονεις σου ειναι, αλλα οπως και οι δικοι μου καποιες φορες δινουν σημασια σε πραγματα που δεν με νοιαζουν ΚΑΘΟΛΟΥ και ετσι με εκνευριζουν αφανταστα!!! πρεπει να τους ξεκαθαρισεις (οπως εκανα και εγω) οτι ξερεις πολυ καλα τι κανεις και δεν χρειαζεσαι την αποψη τους για ολα!!! :D:D:D

Εγω χθες αγόρασα διάφορα ρουχαλάκια για μένα (παντελόνια, μπλούζες κλπ) :)

καλοφορετα!!!! :D:D:D

Κοριτσια το σκέφτηκα πολύ το χθεσινό. Αποφάσισα να μην κάτσω να σκάσω! Το χωριό που μένω και το χωριό που εμένα έχουν τον ίδιο νόμο και όλοι εκεί πάνε για ψωνια και για βόλτα και για οτιδήποτε οπότε αργά η γρηγορα θα το μάθαιναν. Ήδη είχαν αρχίσει να πεταν σποντες στη μάνα μου οι γυναίκες στη δουλειά. ( δουλεύει σε ενα εργοστάσιο που είναι έξω ακριβώς απο το χωριό που είναι το πατρικό και όλες είναι από το χωριο και από τα γύρω χωριά. Όλες σχεδόν με ξερουν! ) Αποφάσισα ας το πουν και ούτε θα ξανατσακωθω ούτε θα χρειαστεί να το ξανασυζητησω. Τουλάχιστον ετσι θα ηρεμησω. Σημερα θα το πω και στη γιαγιά μου να το μάθει και αυτη και θα ησυχάσω.

Ο αντρουλης μου νευριασε ο καημένος έτσι όπως με είδε. Ετσι και αλλιώς δεν έχω και πολλές επιλογες. Δυο άτομα είναι που ειχουν αγορακια. Η μια γέννησε Σεπτέμβριο αλλά από αυτή δεν θέλω τιποτα ούτε εγώ. Δεν θέλω πολλά πολλά γι'αυτό. Η άλλη είναι ξαδέρφη μου αλλά αυτή το αγοράκι της το γέννησε Ιούνιο. Άρα τα χειμωνιατικα τα δικά της θα μας κάνουν όταν θα καλοκαιριασει. Οπότε;

Κατά τα αλλά μέχρι τώρα δεν έχω κάνει εμετό αν και η αναγούλα πάει και ερχεται. Νομίζω όμως ότι είναι θέμα χρόνου γιατί όσο περναει η ωρα γίνεται ολο και πιο εντονη..

ετσι μπραβο!!! :D χαλαρα!!

Ειδα χτες μια λαχταριστη διαφημιση με μπιφτεκια και μαντεψτε τι εχει σημερα το μενου μας;;;; :DΞεκινησα διατροφη γιατι τωρα που βαραινει και το μωρο ειναι πολυ ευκολο να αυξηθουν τα κιλα χωρις να το καταλαβω, οποτε τα κανω ολα ψητα με σαλατα και ποτέ υδατανθρακα μαζι! Υδατανθρακα τρωω το πρωι (quaker ή ψωμι με μελι).


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

polixeni βαλε μου με τεραστια μπλε γραμματακια οτι θα κανω αγορακι!!!!

χθες αυχενικη στον κυριο Παφιλη στο κολωνακι, τελειος!!! τα αποτελεσματα πολυ καλα,θα επιβεβαιωθουν την πεμπτη που θα βγουν και οι αιματολογικες. μου εδωσε και dvd με τον υπερηχο και πολλες φωτογραφιες τρισδιαστατες και μη του μικρου παιδαρου!!! 8/8 β' επιπεδου στον ιδιο βεβαια! κοριτσια πανω απο μια κρατησε η εξεταση!! κατα τα αλλα ειμαι πολυ χαρουμενη εχω περασει ολη μερα στο τηλαφωνο να λεω οτι θα κανω ενα παιδαρο και την πεμπτη εχω γιατρο (τακτικο ραντεβου) οποτε θα ξαναδω το αντρακι μου! (σαν τρελο εκανε χθες εκανε συνεχεια τουμπες και μας εδωσε και μια μουντζα!!!) :D:D:D:D:D:D:D


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο ειχα εμετους και αναγουλες το πρωτο τριμηνο,την ειχα καλα σε θεμα βαρους,με το που μπηκα στον τεταρτο ανοιξε η ορεξη μου και πηρα 3 κιλα!Θελει προσοχη, αλλα τι να κανουμε,εμεις και τα μωρακια μας να ειμαστε καλα!

Ελλη ειναι το πρωτο σου,για αυτο δινεις σημασια σε λεπτομερειες!Προσπαθησε να χαλαρωσεις και ετσι και αλλιως,εσυ αποφασιζεις τι θελεις!Παντως σιγα-σιγα μπορεις ωα ανακοινωσεις την εγκυμοσυνη σου,ή να τους αφηνεις να το μαντευουν μονοι τους!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

polixeni βαλε μου με τεραστια μπλε γραμματακια οτι θα κανω αγορακι!!!!

χθες αυχενικη στον κυριο Παφιλη στο κολωνακι, τελειος!!! τα αποτελεσματα πολυ καλα,θα επιβεβαιωθουν την πεμπτη που θα βγουν και οι αιματολογικες. μου εδωσε και dvd με τον υπερηχο και πολλες φωτογραφιες τρισδιαστατες και μη του μικρου παιδαρου!!! 8/8 β' επιπεδου στον ιδιο βεβαια! κοριτσια πανω απο μια κρατησε η εξεταση!! κατα τα αλλα ειμαι πολυ χαρουμενη εχω περασει ολη μερα στο τηλαφωνο να λεω οτι θα κανω ενα παιδαρο και την πεμπτη εχω γιατρο (τακτικο ραντεβου) οποτε θα ξαναδω το αντρακι μου! (σαν τρελο εκανε χθες εκανε συνεχεια τουμπες και μας εδωσε και μια μουντζα!!!) :D:D:D:D:D:D:D

Ελα να μαζευομαστε οι αγορομανες!!!!!!! Μπραβο Μαγδουλα!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

kat3r1na .............. ΠΗΤ 01/11/13

AthKos ................. ΠΗΤ 02/11/13 Κοριτσι

stefaniana............. ΠΗΤ 06/11/13 Αγορι

zacharoula1982 ... ΠΗΤ 07/11/13

zwoula80 ............. ΠΗΤ 07/11/13

Figaroli ................. ΠΗΤ 07/11/13

Δημητρα69........... ΠΗΤ 09/11/13

ganna .................. ΠΗΤ 09/11/13

polixenh ............... ΠΗΤ 15/11/13 Αγορι

Merenta ............... ΠΗΤ 16/11/13

Vula ..................... ΠΗΤ 17/11/13

despina77............. ΠΗΤ 20/11/13

elenaki1987 ......... ΠΗΤ 20/11/13

πακι ...................... ΠΗΤ 21/11/13

glykeritsa ............. ΠΗΤ 23/11/13 Αγορι

ioazon .................. ΠΗΤ 23/11/13

kokkinotrixa...........ΠΗΤ 01/12/13

Ellie2013............... ΠΗΤ 02/12/13 Αγορι

Lia_84 .................. ΠΗΤ 04/12/13 Κοριτσι

magdou_............... ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι

maria*................... ΠΗΤ 10/12/13

maribell ................ ΠΗΤ 13/12/13 Κοριτσι

sotsafi89 .............. ΠΗΤ 15/12/13

kellymania ............ ΠΗΤ 18/12/13

maira77 ................ ΠΗΤ 20/12/13

chrstina123 .......... ΠΗΤ 24/12/13

may23 .................. ΠΗΤ 25/12/13

kristy25 ................ ΠΗΤ

ΓΙΑΤΡΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!

06/06 kellymania ........(αυχενικη)

10/06 Christina123.....(αυχενικη)

14/06 elenaki1987 .....(επιβεβαιωση φυλου)

17/06 Ellie2013 .........(εξετασεις)

25/06 polixenh ..........(υπερηχος)

12/07 polixenh ..........(Β' επιπεδου)

08/08 magdou_ .........(Β' επιπεδου)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!!

Μαγδου συγχαρητηρια για τον παιδαρο!!

Ελλη μην σκας θα ακουσεις πολλα απο ολους..κλεισε τα αυτια σου και κανε οτι θες εσυ κσι ο αντρας σου!!

10 μερες ακομα για τον γιατρο!!!! :-)


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..δε σας έλειψα; :-( Είχαμε πάει τετραήμερο στους γονείς μας και σήμερα το πρωί γυρίσαμε! Γράψατε πολλά και δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω!

Να σχολιάσω για τις αγορές λοιπόν πως δεν είναι ανάγκη να τα πάρετε και όλα!!! Βλέποντας και κάνοντας...τι εννοώ; Εγώ το ριλάξ δεν το χρησιμοποίησα καθόλου κι αν δεν το είχα πάρει από πριν θα καταλάβαινα πως το μωρό μου ήταν γκρινιάρικο και δεν του άρεζε να κάθεται ξάπλα και δεν θα έπαιρνα... Λίκνο, καλαθούνα, πορτ μπεμπέ δεν πήρα επίσης γιατί έχουμε μεγάλη κρεβατοκάμαρα και χωρούσε η κούνια...το καρότσι μου είναι απλό και όχι τριπλό γιατί είχα καθισματάκι αυτοκινήτου (μου το δωσε ο αδερφός μου) το οποίο αν πηγαίναμε κάπου το έβγαζα και είχα μέσα το μωρό (βγαίνει εύκολα)! Μια χαρά μπορείς να έχεις το μωρό τέρμα ξαπλωμένο και στο απλό καρότσι!!! Εγώ πρώτη φορά έβγαλα το γιο μου την ημέρα που σαράντισα δλδ 3 Φεβρουαρίου! Έξω είχε λιακάδα αλλά -2 βαθμούς! Ο παιδίατρος μου είπε πως ντυμένο καλά μπορούμε να το βγάζουμε από την αρχή αρκεί να μην έχει υγρασία!!! 40 μέρες δεν τον έβγαλα γιατί εδώ βόρεια που μένω πέσαμε σε πολύ βαρύ χειμώνα οπότε τις πρώτες 40 μέρες είχε χιόνια και βροχές...μόλις σταμάτησαν αυτά τον έβγαζα εννοείται μόνο μέρα και όχι με τις ώρες! να σημειώσω πως ο γιος μου πρώτη φορά αρρώστησε 11 μηνών! Μάρσιπο εγω έχω και κανονικό (τον φοράει κυρίως ο άντρας μου) και σλινγκ που είναι τέλειο! Τέλος η ενδοεπικοινωνία μου χρησίμευσε και μένα μετά τον 6ο, μέχρι τότε τον είχα πάντα δίπλα μου και μια χαρά κοιμόταν και με φασαρία! Σε μεζονέτα συμφωνώ πως βολεύει αυτή με κάμερα! Αυτά από μια δευτερομάνα... Εννοείται πως όποια μανούλα έχει την οικονομική άνεση καλά θα κάνει να τα πάρει ολα και να το ευχαριστηθεί!!!!

Εγώ ξανά γιατρό θα πάω γύρω στις 15 Ιουνίου και ανυπομονώ...

Φιλιά σε όλες!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας!!ειδα τις λίστες σας και μ έπιασε πανικός!!χαχα!!εμεις δεν έχουμε σκοπό να φτιάξουμε αμέσως το δωμάτιο του μωρού,θα πάρουμε λίκνο για να το έχουμε στο δικο μας,δεν χωράει με τιποτα κούνια!επειδη εχω σκοπό να θηλασμο αποκλειστικά και θα ναι λιγο μανίκι δε βγαίνει αν το έχεις αλλού!δε βολεύει!απο κει και Πέρα για εξόδους νομίζω με το που 40ντισουμε οσο θα το επιτρέπει ο καιρός εδω στα μαγευτικα Ιωάννινα που βρέχει ολη μέρα την βόλτα μας θα την κάνουμε! :)

Γειά σου βρε γειτόνισα :D:D:D Μεσολόγγι εδώ :tongue::tongue:

Καλημερα κοριτσια, ευχομαι να ξεκινησει ενας καινουριος μηνας για ολες πιο ηρεμος χωρις αναγουλες, ζαλαδες κλπ κλπ...

Θελω να γραψω και εγω τη γνωμη μου σαν δευτερομανα (πρωτα ο Θεος!) για τα λικνα, κρεββατια κτλ.

Αν θηλασετε (και εγω θηλαζα για 1,5 χρονο) το παιδι δεν μπορει να κοιμαται μακρια σας, οχι για κανενα αλλο λογο αλλα θα ειστε τοσοοοο κουρασμενες που δε θα μπορειτε να παρετε τα ποδια σας να πατε στο διπλα δωματιο. Εκτος εαν κοιμαστε και εσεις εκει σε καποιο αλλο κρεββατι...Για αυτο και βολευει πολυ να το εχετε κοντα σας σε καλαθουνα, λικνο η οτι αλλο χωραει στο δωματιο σας.Δεν εννοω βεβαια για παντα, λεω για τους πρωτους 2-3 μηνες που θα θηλαζετε ΣΥΝΕΧΕΙΑ!Σκεφτειτε οτι ηταν πολλα τα βραδια που με επαιρνε ο υπνος με το μωρο αγκαλια (πως και δε μου επεσε, ενας Θεος ξερει).Η ενδοεπικοινωνια ειναι χρησιμη αν μιλαμε για μεζονετες γιατι κατα τα αλλα και το τακ να κανει το μωρο θα το ακουσετε μη στεναχωριεστε. Οσο για τις βολτες εγω τον μικρο στις 40 ημερες τον ειχα βγαλει για βολτα, βεβαια τοτε ηταν Μαιος και τωρα θα ειναι Ιανουαριος, αλλα αν ο καιρος ειναι καλουτσικος το ντυνεις και κανεις μια βολτα καπου εξω, οχι βεβαια σε καφε, ταβερνες κτλ.Πολλοι φιλοι ειχαν το πορτ μπεμπε που το βαζανε στο καροτσακι το βγαζανε και το βαζανε στο αυτοκινητο, βολικο ηταν, δεν παραπονεθηκε κανεις, εγω ειχα το μονιμο καθισματακι στο αυτοκινητο και στο σπιτι τον εβαζα στην καλαθουνα.Κοιταξτε να αγορασετε καροτσακι για εξω οσο πιο ελαφρυ και ευελικτο γινεται, οι δρομοι της Ελλαδος ειναι αθλιοι, πεζοδρομια δεν υπαρχουν και θα βρισετε πολλες φορες για ολα αυτα τα αυτοκινητα που σας δυσκολευουν τη βολτα σας.Αυτα, ελπιζω να βοηθησα εστω και λιγο στις σκεψεις σας.

Τα είπες τέλεια :D:D:D:mrgreen:

Για μαρσιπο σας προτείνω τα αστερακια.Εγω σωθηκα.χρησιμοποιησα ελάχιστα και το καριτσι με την βοήθεια του.Και τωρα πιστεύω με ενα μωρο ( που θέλω τρέλα να το θηλασω) και ενα τριχρονο να με τρέχει θα αποδειχτεί ακόμα πιο σωτήριο... ;)

Συμφωνώ και επαυξάνω!

Και εγω εχω ακούσει οτι αυτά είναι τα πιο καλά!!!

Είχα κι εγώ, είναι τέλεια για το μωρό και τη στάση του σώματος :tongue:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χαθηκαμε λιγάκι. Εμείς μετα απο κάποια ψιλοπροβληματακια, μια αποκολληση, αρκετά πονακια που συνεχίζουν και ενα εντερικο που τελικά δε θα περάσει όπως το βλέπω είμαστε καλα!

Εχουμε ραντεβου για β επιπέδου στις 03/07 το πρωί και έχουμε μάθει ότι ειναι αγοράκι το μωρο μας!

Προς το παρόν , η κοιλια εχει πεταχτεί ελαφρώς, εχω αρκετά τράβηγμα και πονακια στη κοιλια μάλλον απο τη μήτρα που μεγαλώνει και απο το εντερο, κουράζομαι πολυ εύκολα, ειμαι αγχωμένη και περιμένω πως κι πως να περάσουν κανά δυο μήνες ακόμα για να ψιλό ηρεμήσω! Ωρες ώρες νομίζω θα σκάσει η κοιλια μου απο το φουσκωμα! Και απορώ μετα που θα φουσκωσουμε που θα παει η δουλεια!

Αυτά τα νεα μας! Ελπίζω όλες να είστε καλα και να μεγαλώνουν τα μωράκια σας όσο πιο ομαλά και σωστά γίνεται!

Φιλία σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...