Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

hi!

witchaki χρονια πολλα για χθες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

twins καλη αρχη με τις κρεμουλες!!

αρα, τελος κ οι αποστειρωσεις για σας..λιγο νωρις δεν ξεκινησατε? τα twinsakia ειναι ωριμα παιδακια!

εγω επιστρεφω το θηλαστρο την αλλη βδομαδα.

μου ειπε η μαια οτι δε χρειαζεται να παρω χαπι.θα αραιωσω πολυ τις αντλησεις σταδιακα. εγω λεω να θηλαζω που κ που κιολας μεχρι να μου κοπει εντελως.

εξαλλου με το να θηλαζω, δεν εχω προβλημα..το θηλαστρο ομως κ το αγχος να αντλησω γιατι περασε η ωρα, δε το αντεχω πια!!

φιλια, εχω κατι εξωτερ.δουλειες..


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από εμάς!!

Μπράβο στα twinsakia!!! Όντως νωρίς δε ξεκινήσατε?? Σούπερ όμως, θέλουμε φωτό πασαλειμένες με κρέμα!!:D:D

Εμένα ο καημός μου είναι ότι τα παιδιά μου είναι ξενύχτιδες, όλο το πρωϊ κοιμόμαστε ξεροί, ειδικά η μπουμπού. Χτες χτύπησαν ένα τετράωρο (9-13) χωρίς να ζητήσουν φαγητό, στη συνέχεια της ημέρας το πάμε ανα δυωράκια και το βράδυ τρώμε 9-12-3-6 (περίπου). Το πρόβλημα μου είναι ότι στο γεύμα των 3 δεν ξανακοιμούνται. Τον μικρό τον κουνάω μια ώρα στα χέρια και την μικρή δυο ώρες (ο σύζυξ) μέχρι να ξανακοιμηθούν. :-(:sad::-(

Πότε κόβουν το βραδυνο ρε παιδιά??


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω κι εγώ!!! ή να πω καλησπέρα τέτοια ώρα?? :oops:

Μαγειρεύω μελιτζάνες παπουτσάκια :) Όποια θέλει κάνω το τραπέζι :P:p:p

Ο ένας μπόμπιρας κοιμάται και ο άλλος ως γνωστόν ξύπνιος και παρακολουθεί τηλεόραση :lol::lol: Έχει και τα ούλα του το κακόμοιρο κ τρώει τα χέρια του :(

Καλημέρα και από εμάς!!

Μπράβο στα twinsakia!!! Όντως νωρίς δε ξεκινήσατε?? Σούπερ όμως, θέλουμε φωτό πασαλειμένες με κρέμα!!:D:D

Εμένα ο καημός μου είναι ότι τα παιδιά μου είναι ξενύχτιδες, όλο το πρωϊ κοιμόμαστε ξεροί, ειδικά η μπουμπού. Χτες χτύπησαν ένα τετράωρο (9-13) χωρίς να ζητήσουν φαγητό, στη συνέχεια της ημέρας το πάμε ανα δυωράκια και το βράδυ τρώμε 9-12-3-6 (περίπου). Το πρόβλημα μου είναι ότι στο γεύμα των 3 δεν ξανακοιμούνται. Τον μικρό τον κουνάω μια ώρα στα χέρια και την μικρή δυο ώρες (ο σύζυξ) μέχρι να ξανακοιμηθούν. :-(:sad::-(

Πότε κόβουν το βραδυνο ρε παιδιά??

Nunu μου, υπομονή κοριτσάκι μου! Θα το φτιάξουν το πρόγραμμά τους μόνα τους στην ώρα τους. Οι δικοί μου έχουν ξεκινήσει και κοιμούνται μέχρι τις 8 το πρωί συνήθως και μόνο κάποιες φορές ξυπνάνε την νύχτα μια φορά για φαγητό κ κοιμούνται πάλι αμέσως.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Jas, αν και δεν είναι το καλύτερο μου οι μελιτζάνες γενικά, θα ήθελα μια μερίδα και ας φάω μόνο τη γέμιση! Μπράβο στο κουράγιο σου!!!!!

Οι κρέμες μπορούν να ξεκινήσουν από τον 4ο μήνα κιόλας, αλλά γενικά οι γιατροί δεν τις συστήνουν πριν τον΄5ο (για τα θηλάζοντα μωρά στον 6ο). Εμείς, πιστεύω πως μάλλον αργήσαμε και ξεκινήσαμε στον 5ο... θα σας θυμήσω το βάρος μας: 6.130 και 5.220 και είμαστε 5 μηνών. Η μπεμπα είναι γνωστή κακοφαγού και ο μπέμπης εδώ και μια εβδομάδα βαριέται να πιεί γάλα. Πίνει δηλαδή, αλλά έχει ένα ύφος λες και τον έβαλαν τιμωρία.

Nunu, είναι κάπως νωρίς για να κόψουν το βραδυνό. Αντί όμως να τους κουνάτε, μπορείτε να τους βάλετε στο ριλαξάκι για να τους κουνάει αυτό. Τώρα θα πω κάτι το τεριμένο, αλλά δυστυχώς αν συνηθήσουν στο κούνημα, δύσκολα τα αποχωρίζονται. Το γεύμα που κάνεις στις 3 είναι θηλασμός ή μπιμπερό; Οταν μετά μένουν ξύπνια κλαίνει ή απλώς θέλουν παρέα;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kαλημερα!

ναι,πολυ εξαφανιζολ εχει πεσει τελευταια!

ολες καλα?

αυριο ξεκιναω σχολειο..

Πήγε κιόλας 11/11; Πως περνάει ο καιρός!!!!!

Τουλάχιστον θα βγαίνεις περισσότερο από το σπίτι και είναι θετικό το ότι είναι καλή η κυρία για τα παιδιά! Και μην ανησυχείς πολύ διοτι θα πάς αύριο, αργία την Παρασκευή, τη Δευτέρα και την Τετάρτη. Και τα Χριστούγεννα είναι κοντά!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Χάθηκα. Έχω μέρες να μπω. Τα μωρουλίνια σας?

Ξέρει καμιά αν έχει καμία προσφορά Ο ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ σε πάμπερς? Δεν τα προλαβαίνουμε................

Τι άλλα νέα βρε παιδιά? :tongue:

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως twinsaki!

k μετα τα χριστ., θα ναι πια 6μηνων τα μωρα!!!!!!!!!

τρως απ τις κρεμουλες? δεν ειναι πεντανοστιμες????:tongue:

Αυτή που τρώμε δεν έχει κανένα γλυκαντικό και είναι σαν παραβρασμένο πιλάφι. Παρ' αυτά, ο μπέμπης τρελαίνεται. Βέβαια, δεν θα επαναπαυθώ, θα κάνω τις δοκιμές μου και με άλλες όταν δω ότι τη βαριούνται.:P

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Χάθηκα. Έχω μέρες να μπω. Τα μωρουλίνια σας?

Ξέρει καμιά αν έχει καμία προσφορά Ο ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ σε πάμπερς? Δεν τα προλαβαίνουμε................

Τι άλλα νέα βρε παιδιά? :tongue:

Ο Σκλαβενίτης νομίζω ότι έχει πάει σε (σχεδον) μόνιμο -30% στα active fit & τα baby dry. Τουλάχιστον όταν πήγαμε τη Δευτέρα, μια προωθητρια μας είπε ότι η εκπτωση εδώ είναι, δεν φεύγει.

Πες μας κανένα νεο... σου βάλαμε απουσία και πρέπει να πεις στον κηδεμόνα σου να τη δικαιολογήσει!:tongue:


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Hello!! Όντως μπαίνουμε ελάχιστα, έχουμε πήξει μου φαίνεται!!

Εμείς πάλι ένα βράδυ μακρύ είχαμε.

Twins το γεύμα των 3 του μικρού είναι θηλασμός και της μπέμπας μπιμπερό. Και κλαίνε σαν να τα σφάζουνε όταν τα αφήνουμε κάτω!! Δε μπορώ να τα αφήσω να κλάινε ρε γαμώτο και το ξέρω ότι θα καλομάθουν. Το περίεργο είναι ότι δε μου το κάνουν σε όλα τα γεύματα μόνο σε αυτό των 3 και άντε άλλη μια φορά μέσα στη μέρα αλλά όχι τόσο έντονα. Νομίζω δεν είναι κολικοί, δε βλέπω συμπτώματα από τότε που παίρνουν infacolic.

Nufi καλή αρχή!!!

Glorr τι κάνουν τα glorrakia?

To ΣΚ αν έχει καλό καιρό να βρεθούμε!!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται το διαλύσαμε το μαγαζάκι!

που ειστε βρε κοριτσια?τοσο πολύ πήζετε?

Εμεις είμαστε καλά,μεγαλώσανε πολυ τα μωρούλια μου και με τρελαίνουν!!!

Ο Νικολάς εχει 6 δοντάκια αλλα ο Χρηστος κανένα!Επίσης ο Νικόλας σηκώθηκε όρθιος και ο Χρηστος το παλευει!Γενικά οτι κανει ο ενας μετα ακολουθει και ο αλλος.

Απο φαί συνεχιζουμε και πινουμε πολυ γαλα,τσακιζουμε το μεσημεριανο μας φαγακι,τρωμε με το ζόρι λιγα φρουτα και τις κρεμες ουτε να τις μυρίσουμε.Δεν ειναι δικά μου παιδια αυτα!!!!Αν δεν εκανα διαιτα ειδικα αυτη την φαριν λακτε θα την ειχα τσακισει!!!!!μιαμ μιαμ

twinsaki θα πω την αποψη μου για το φαγητο στα μωρα.Μην με παρεξηγεις.Θεωρω οτι ειναι παααρα πολυ νωρις που τους εδωσες κρεμα.Αυτη την στιγμή τα μωρουλια εχουν αναγκη απο γαλα!Οταν ειχα πει στον παιδιατρο να ξεκινησουμε στερεα τροφη κλεινοντας τον 5ο και οχι τον 6ο μου ειχε πει οτι υπάρχουν σχολες και σχολες παιδιατρων.Και οτι εκεινος αυτο που εμαθε ειναι οτι η χορηγηση στρερεας τροφης πριν τον 6ο μπορει να δημιουργησει πολλα προβληματα αφου τα οργανα των μωρων δεν ειναι ακομα τελειοποιημενα και δεν μπορουν να δεχτουν αλλα εκτος απο το γαλα

Τωρα εσυ εισαι η μανουλα κανεις οτι καταλαβαινεις.Τουλάχιστον θα σου πρότινα να μην δωσεις εστω κατι αλλο εκτος απο ρυζαλευρο.Ολες οι υπολοιπες ασχετα τι γραφουν τα κουτια ειναι για μετα τον 7ο-8ο μηνα


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες, γεια σας!

Μην μας μαλώνετε :(

Έχουμε γκρίνια πολλή και η μαμά μας (εγώ, δηλαδή) έχει φρικάρει εντελώς... Η γιατρός μας βρήκε και τα δοντάκια φουσκωμένα πολύ, οπότε τα κλάματα και οι φωνές έχουν μια κάποια βάση! Σήμερα είχαμε και επισκέψεις, ήρθαν δύο φίλες μου. Εγώ, λίγο πριν, είχα μαλώσει με τον μικρό και, μετά που έφυγαν τα κορίτσια, μάλωσα με τον μεγάλο (πολύ!). Οι φωνές μου ακούστηκαν μέχρι την πλατεία!

Τα νεύρα μου έχουν φτάσει στο ταβάνι! Γενικά δεν έχω καθόλου υπομονή, αλλά τώρα έχω χάσει εντελώς τον έλεγχο... :(

Αυτά...

Τέλος, ουρλιάζουν από πείνα, κάνουν σαν τρελοί και, όταν φέρνω το μπουκάλι, τρώνε (με το ζόρι) 90 ο μεγάλος (πάρτι) και 130 ο μικρός (ξανά πάρτι).

Αντιλαμβάνεστε σε τι θέση βρίσκομαι. Άρχισα να τρώω ανεξέλεγκτα :(

Επίσης, μην κανονίζετε συνάντηση γαμώτο... Θα πάμε Καρδίτσα στους γονείς μου (η μαμά μου δεν αντέχει καθόλου χωρίς τα μωρά, κοντεύει να αρρωστήσει !!!!)

Φιλάκια, πάω να δω "κούκλες"!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...