Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

γεια σας φιλεναδιτσες μου!!!

ειχα ενα θεματακι με το ιντερνετ.πρωτα απ ολα να σας ευχαριστησω πολυ πολυ αν και καθυστερημενα για τις ευχες σας.

nufi η πεθερα μου λεει την μικρη μου μπουκιτσα!!!τι ωραια ονοματα!ελπιζω να τον φωναζετε κωνσταντινο και να μην το κοψετε!

agorakia μου μην φρικαρεις.και δικαιολογεισαι να φας ανεξελεγκτα καποια στιγμη.απλα προσεχε να μην ξεφυγεις εντελως και φτασουμε στην αλλη μερια!

nunu υπομονη.ουτε εγω τα αφηνα και ουτε τα αφηνω να κλαινε.κανε κουραγιο μεχρι να σταματησουν να τρωνε νυχτα και θα δεις οτι μετα θα αλλαξει η ζωη σου!!!αληθεια στο λεω!ειναι τοοοοσο μεγαλη ανακουφιση και αλλαγη!

glorr πως τα πας?

ολγα εσυ δεν δουλευεις ε?αντε θα περπατησουν σιγα σιγα και θα τρεχεις και δεν θα φτανεις!!!

twins πηγα να φτιαξω το γιατροσοφι σου για τον καλο μου που καπως ενιωθε και με τσαντισε και το εχυσα.αρχισε οχι αυτο, τι θα βαλεις, θα με σκοτωσεις κτλ κτλ.ε μα πια!οχι θα κατσω να σκασω και να τον παρακαλαω.ετσι κι αρρωστησει ξερει απο τωρα οτι θα εξοριστει!


age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια. Sorry που χάθηκα αλλά το ρίξαμε στις βόλτες αν και έχουμε λίγο βήχα και μπουκωματάκι.

Κάνω έρευνα αγοράς από τα site με τα χαλιά που μας έδωσε το Ολγάκι γιατί πρέπει να παραγγείλω πριν κρυώσει για τα καλά ο καιρός.

Είμαι ανάμεσα στον Καλαιτζίδη και στο halia.gr . Έχουν και οι δύο τα ίδια και ίδιες τιμές και δωρεάν αποστολή. Τι λέτε κι εσείς?

Για το παιδικό είμαι ανάμεσα σε:

http://www.halia.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2935&category_id=51&option=com_virtuemart&Itemid=95

http://www.halia.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2936&category_id=51&option=com_virtuemart&Itemid=95

http://www.carpetstore.gr/mickey-babies-collection-p-2429.html

Πείτε καμιά γνώμη...


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Sorry που χάθηκα αλλά το ρίξαμε στις βόλτες αν και έχουμε λίγο βήχα και μπουκωματάκι.

Κάνω έρευνα αγοράς από τα site με τα χαλιά που μας έδωσε το Ολγάκι γιατί πρέπει να παραγγείλω πριν κρυώσει για τα καλά ο καιρός.

Είμαι ανάμεσα στον Καλαιτζίδη και στο halia.gr . Έχουν και οι δύο τα ίδια και ίδιες τιμές και δωρεάν αποστολή. Τι λέτε κι εσείς?

Για το παιδικό είμαι ανάμεσα σε:

http://www.halia.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2935&category_id=51&option=com_virtuemart&Itemid=95

http://www.halia.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2936&category_id=51&option=com_virtuemart&Itemid=95

http://www.carpetstore.gr/mickey-babies-collection-p-2429.html

Πείτε καμιά γνώμη...

καλημερα!

το δευτερο μου αρεσει περισσοτερο.αν το τριτο ειχε πιο εντονα χρωματα μπορει και να το προτιμουσα.


age.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Nufi super τα ονόματα και μένα ο μικρός μου Κωνσταντίνος θα είναι, για τη μπουμπού άγνωστο ακόμα!!

Witch ελπίζω να πραγματοποιηθεί σύντομα, τουλάχιστον να κόψουν των 3! θέλω νανάκια!

Αν και χτες το αλλάξαμε το τροπάρι, εκεί που έλεγα ότι μέσα στη μέρα δε γκρινιάζουν άρχισαν από τις 12 το μεσημέρι μέχρι και το βράδυ τέτοια γκρίνια. Ειδικά ο μικρός, σύνολο από τις 12 μέχρι τις 9 πρέπει να κοιμήθηκε 2 ώρες, σπαστά σε τέταρτα και μισάωρα. Σκέφτομαι να πάρω την παιδίατρο. Το βράδυ ξεραθήκαν φυσικά, ξυπνήσαν για τα γεύματα τους αλλά κοιμήθηκαν άμεσα.

agorakia εγώ έχω τσακίσει τα γλυκά!! με λύσσα όμως!! μαζί θα ξεκινήσουμε δίαιτα όταν νιώσουμε ψυχολογικά έτοιμες!!!

jas και γω ανάμεσα στο δεύτερο και στο τρίτο είμαι. Το δευτερο μου αρέσει πολύ το χρώμα του, το τρίτο είναι πιο μπεμπέ ομως και ίσως να θές κάτι πιο διαχρονικό καθώς θα μεγαλώνουν τα αγόρια σου. Το ποδόσφαιρο είναι πάντα ένα αγορίστικο θέμα!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nunu εχεις δοκιμασει να τα τυλιξεις?τυπου φασκιωμα αλλα πιο χαλαρο με μια πανουλα.εγω τα τυλιγω για τον βραδυνο υπνο και αν μεσα στην ημερα γκρινιαξουν μολις τους σκεπασω σφιχτα στο στηθος τα χερακια(σαν να τα ξεγελαω οτι τα τυλιξα) κοιμουνται επιτοπου!


age.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς!

Βλέπω το απουσιολόγιο πιάνει τόπο γιατί μόλις μάθατε για τις αδικαιολόγητες και την ενημέρωση του κηδεμόνα εμφανιστήκατε!:P

Εμάς είχε πολλή γκρίνια χτες. Μα για πολλή γκρίνια μιλάμε! Ο μπέμπης ήθελε να τρώει μόνο ξαπλωτός (εξαιρετικά επικίνδυνο) και η άλλη, ως γνωστό, δεν ήθελε να φάει. Μόνο το γεύμα με την κρέμα πήγε κάπως καλά, μάλλον με βλέπω να ξαναλλάζω γάλα γιατί το βαρέθηκαν.

Θα διαβάσω τώρα τα νέα σας για να δω τι μαγειρεύετε (κυριολεκτικά, όχι μεταφορικά :P:p:p)


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Επιστρέψατε??? :) :)

Είχε αρχίσει να ερημώνει το καφέ μας :(

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια. Κι εγώ αυτό σκέφτομαι, μήπως είναι πιό διαχρονικό το δεύτερο σε σύγκριση με το τρίτο.

Έχω να διαλέξω και για σαλόνι, κουζίνα, κρεβατοκάμαρα.

Εδώ τώρα τα μικρά είναι ξύπνια και παρακολουθούν μαγειρική στην τηλεόραση. :) :)

Πλέον δεν κοιμούνται στην διάρκεια της μέρας, άντε κάποιες φορές να κοιμηθούν κανένα 20λεπτο το πολύ και μετά πάλι ξύπνια μέχρι το βραδυ. Ευτυχώς όμως το βράδυ κοιμούνται πλέον γύρω στις 7 ώρες συνεχόμενα :) :)

Κορίτσια που είναι ίδια ηλικία τα μικρά σας, με τα δικά μου, έτσι κάνουν??

Λέω να μην μαγειρέψω σήμερα. Εχθές είχα φτιάξει παστίτσιο και έχει λίγο και για σήμερα.

Βαριέμαι....


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

Τελικα η γκρινια δεν σταματαει ποτε!!!!Αρχικα κλαινε απο τους κολικους,μετα για τα δοντια και τωρα επειδη προσπαθουν να σηκωθουν και τρωνε τα μουτρα τους!Αν ειναι δυνατον!

Αγορακια κοριτσακι μου σε νιωθω.Προσπαθησε να βρεις λυσεις που θα ειναι πιο ξεκουραστες και οχι να το ριχνεις στο φαι

jas εμενα μου αρεσει πολυ το 3ο!!!!!

nunuka υπομονη και θα κοιμηθουν περισσότερο και σενα το βραδυ τα ζουζουνια!Ειναι τα πιο μικρα μας βλέπεις

witch μου δεν σου ευχηθηκαααα πωπω.Χρονια πολλα κοριτσακι μου και καλα!!!40 μερες κραταει η γιορτή!

Αχ γαμωτο μαλλον κατι δεν πηγε καλα με το μαρακι.Μακαρι να κανω λαθος και ας ειναι και ξαπλα στο κρεβατι


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλγα, με γειά τα δοντάκια σας! Πως εξηγείται ότι όλα τα κάνει πρώτα ο Νικόλας και μετά ο Χρήστος; Ηταν ο μεγαλύτερος;

Nufi, πως πήγε η πρώτη μέρα στο σχολείο σήμερα; Τα ονόματά σας μου αρέσουν πολύ! Και μου αρέσουν και ατόφια, όχι με υποκοριστικά.

Agorakia, όπως σου έχω πει και εγώ πολλές φορες έχω ξεπεράσει τα όρια μου, ιδίως με το ταυτόχρονο κλάμα και σε αυτές τις περιπτώσεις δεν λειτουργεί καθόλου η λογική, π.χ. να σκεφτώ ότι θέλει πιπίλα, θέλει το κρεβάτι του, μπάνιο, άλλαγμα κλπ. Η αυθόρμητη αντίδραση είναι να βάλω τις φωνές! Σε τέτοια κατάσταση, και υπό την προυπόθεση ότι βλέπω ότι δεν συντρέχει κάτι το επείγον, αλλάζω δωμάτιο, παίρνω μια βαθιά ανάσα και μια τζούρα καφέ και γυρνάω αφού έχω μαντέψει τι τρέχει. Το ταξιδάκι ελπίζω να ειναι ενα ευχάριστο διάλειμμα για όλους σας.

Witchaki, αφού ο μπαμπάς δεν καταδέχεται το ματζούνι, πάρε του τις μάσκες. Και ο δικός μου τα ίδια λέει, όταν του το φτιάχνω κάθε φορά με ρωτάει ποιο νοσοκομείο εφημερεύει. Εχουμε μια διαμάχη, γιατί αυτός πιστεύει ότι το ματζούνι της μαμάς του είναι καλύτερο, το οποίο είναι ένα μίγμα από τσάι βουνού, πολύ φασκόμηλο και κάτι άλλα βότανα. Το θέμα είναι όμως ότι το φασκόμηλο εμένα μου φέρνει εμετό και δεν το αντέχω στο σπίτι. Οπότε, χωρίς να αμφισβητώ τις ευεργετικές ιδιότητες του, εθεσα απαγορευτικό!

Jas, μου αρέσουν και τα τρία χαλάκια. Εγώ θα διάλεγα το 3ο γιατί έχω βάλει μια σχεδόν αντίστοιχη κουρτίνα με τα baby disney. Αλλά επειδή σας κόβω για μεγάλους ποδοσφαιρόφιλους αεκτζήδες, ίσως θα σας ταίριαζε καλύτερα το ποδοσφαιρικό θέμα.

Nunu, δεν είναι κακή ιδέα για το φασκιωματάκι που λέει και η witch. Η μπέμπα μου έχει ερωτευτεί ένα άσπρο κουβερτάκι και όταν με φτάνει στο αμήν την τυλίγω με αυτό και σταματάει. Θέλει όμως προσοχή γιατί με τα φασκιώματα τα μωρά ιδρώνουν.

Οσο για τα γλυκά... αφήστε το... ξανάφτιαξα καρυδόπιτα και έχει μείνει 1 κομμάτι από ολόκληρο ταψι. Μου έφεραν και μυζήθρα και ιθέλω να φτιάξω ένα τεράστιο cheesecake και διστάζω...


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!! Επιστρέψατε??? :) :)

Κορίτσια που είναι ίδια ηλικία τα μικρά σας, με τα δικά μου, έτσι κάνουν??

Λέω να μην μαγειρέψω σήμερα. Εχθές είχα φτιάξει παστίτσιο και έχει λίγο και για σήμερα.

Βαριέμαι....

Και εμένα το ίδιο κάνουν. Αλλά κατά τις 22:00 μέχρι τις 23:00 υπάρχει μία διάχυτη γκρίνια. Κοιμούνται όμως και λίγο το μεσημέρι.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως εξηγειται αυτο.Παντως θυμαμαι οτι ο Χρηστος γυρισε πρωτος μπρουμητα και μιλησε πρωτος(λεγοντας μιλησε μαμαμα μπαμπαμπα ντανταντα)

Τωρα ειναι η ωρα του Νικολα τι να πω!

Μην μιλατε για γλυκα!!Ειμαι σε αυστηροτατη διαιτα και αν θελω να φαω τα χριστουγεννα πρεπει να το εχω κλειστο μεχρι τοτε!


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

ολγα εσυ δεν δουλευεις ε?αντε θα περπατησουν σιγα σιγα και θα τρεχεις και δεν θα φτανεις!!!

Οχι δεν δουλευω αλλα πιστεψε με πολλες φορες σκεφτομαι οτι πολυ θα το ηθελα:mrgreen:


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

γιουχου κοριτσαρες μου!!

εχω ενα κενο στο σχολειο κ πεταχτηκα σπιτι να δω την κατασταση.

κοιμουνται τα πουλακια μου..

ωραια ειναι παλι στο σχολειο, με ρωτουσαν κ τα παιδια αν τα εβγαλα επιτελους

τα μωρα..!

witchaki k εγω δε πρεπει να σου ευχηθηκα, δε πολυμπηκα αυτες τις μερες..

οτι επιθυμεις μαγισακι!!!να σε χαιρομαστε!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...