Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Ποιές προσπαθούμε για μωράκι στο UK;


PurpleSun

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχαχα ναι... κρίμα που δεν τα είχε διαβάσει η μαία μου :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

να σας πω κ εγω τωρα που εκανα δευτερο οτι πλεον η βιταμινη D ειναι στα στανταρντ που πρεπει να παρεις εφοσον εισαι απο χωρα ηλιολουστη πολυ. οποτε πιανει απο εμας κ παει προς Ασια. την ξεκινας μολις μεινεις εγκυος

για το φολικο οξυ κ στις δυο εγκυμοσυνες ηξερα οτι το παιρνουμε μεχρι την 12η-13η βδομαδα μετα δεν εχει νοημα κ βοηθαει σστην αποφυγη της δισχιδους ραχης. μετα την αυχενικη δηλαδη δεν βοηθαει σε κατι. το οξυ το βρισκουμε στο σπανακι κυριως αλλα ποσο σπανακι να φας αχαχα

κ τα λινκς

http://www.nhs.uk/chq/pages/913.aspx?categoryid=54&subcategoryid=129#close

http://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/pages/vitamins-minerals-supplements-pregnant.aspx#close

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να κανω μια χαζη ερωτηση.....το nhs scotland εχει διαφορετικες οδηγιες γενικα???? η εχει αλλη οργανωση??? δουλευει διαφορετικα???

Κοίτα, η πιο τρανταχτή διαφορά είναι ότι δεν έχει prescription charges. Από κει και πέρα από όσο έχω καταλάβει οι διαφορές είναι διαφορές που υπάρχουν και ανάμεσα σε περιοχες. Πχ το NHS Fife έχει διαφορετικές πολιτικές από το NHS Lothian σε θέματα IVF. Απλά η Μπίγκι ανέφερε το βιβλίο που είχε στην εγκυμοσύνη της και είπα να υπερθεματίσω αναφέροντας το βιβλίο που δίνει το NHSscotland στις εγκυμονούσες.


Caution: The author has a tendency to google margarita recipes when life hands her lemons. :D

Link to comment
Share on other sites

να σας πω κ εγω τωρα που εκανα δευτερο οτι πλεον η βιταμινη D ειναι στα στανταρντ που πρεπει να παρεις εφοσον εισαι απο χωρα ηλιολουστη πολυ. οποτε πιανει απο εμας κ παει προς Ασια.

εννοεις που δεν ειναι απο ηλιολουστες χωρες; η μπερδευτηκα;

Link to comment
Share on other sites

εννοεις που δεν ειναι απο ηλιολουστες χωρες; η μπερδευτηκα;

Όχι, καλά το λέει η Φέρυ. Απλά στην ουσία δεν έχει να κάνει με το πόσο ηλιόλουστη είναι η χώρα σου αλλά με το πόσο σκούρο είναι το δέρμα σου (αφού συνήθως όσο πιο ηλιόλουστη η χώρα, τόσο πιο σκουρόχρωμες οι επιδερμίδες των ιθαγενών). Αν είσαι π.χ. ξανθιά Ελληνίδα και δουλεύεις στην ύπαιθρο, πες ας πούμε ότι είσαι κηπουρός, τότε δεν έχεις τόσο ανάγκη να πάρεις συμπλήρωμα βιταμίνης D όσο μια μελαχρινή Ελληνίδα που δουλεύει 9-5 σε γραφείο και που ουσιαστικά τους χειμερινούς μήνες εκτίθεται ελάχιστα στον ήλιο.

Εννοείται ότι μιλάμε για Ελληνίδες που μένουν στην Αγγλία, έτσι;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση.....το nhs scotland εχει διαφορετικες οδηγιες γενικα???? η εχει αλλη οργανωση??? δουλευει διαφορετικα???

Το κάθε NHS trust μπορεί να δίνει διαφορετικές οδηγίες από οποιοδήποτε άλλο. Αυτό γίνεται για διάφορους λόγους, οικονομικούς και άλλους. Το δικό μας trust π.χ. δίνει διαφορετικές οδηγίες για τη λήψη βιταμινών από το ακριβώς διπλανό trust. Η βαφτιστήρα μου που μένει σε παραδιπλανή περιοχή έχει διαφορετική αντιμετώπιση από το γιο μου, παρότι έχουν μόνο 4 μήνες διαφορά στην ηλικία, θέλω να πω δηλαδή ότι δεν είναι θέμα άλλης εποχής ή αλλαγής νοοτροπίας.

κι εσυ, σα να ζητας πολλα μου φαινεται!

Είμαι απαιτητική, το ξέρω :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όχι, καλά το λέει η Φέρυ. Απλά στην ουσία δεν έχει να κάνει με το πόσο ηλιόλουστη είναι η χώρα σου αλλά με το πόσο σκούρο είναι το δέρμα σου (αφού συνήθως όσο πιο ηλιόλουστη η χώρα, τόσο πιο σκουρόχρωμες οι επιδερμίδες των ιθαγενών). Αν είσαι π.χ. ξανθιά Ελληνίδα και δουλεύεις στην ύπαιθρο, πες ας πούμε ότι είσαι κηπουρός, τότε δεν έχεις τόσο ανάγκη να πάρεις συμπλήρωμα βιταμίνης D όσο μια μελαχρινή Ελληνίδα που δουλεύει 9-5 σε γραφείο και που ουσιαστικά τους χειμερινούς μήνες εκτίθεται ελάχιστα στον ήλιο.

Εννοείται ότι μιλάμε για Ελληνίδες που μένουν στην Αγγλία, έτσι;

Ααα καταλαβα! Αυτο παιζει ρολο και στο αν θα εχει το μωρο ικτερο μολις γεννηθει μηπως;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο στο αν θα έχει το μωρό ίκτερο, σίγουρα παίζει ρόλο στο αν θα το καταλάβουν οι μαίες γιατί στα μελαχρινά μωρά η απαλή κιτρινίλα του ίκτερου μπορεί να αποδοθεί εσφαλμένα στο φυσικό χρώμα του δέρματος.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ο ίκτερος δεν είναι Κάτι τραγικό. Όπως λες πολλά μωρακια είχαν κ φεύγει μονο του η τα βάζουν σε λάμπα. Δεν μπορείς να κανείς κάτι προληπτικά απο όσο ξέρω...της αδερφής μου ειχε αρκετό κ μείνανε λιγες μέρες παραπάνω στο νοσοκομειο κ το είχαν στην λάμπα. Εμένα κ τα δυο παιδιά μου δεν είχαν καθόλου ..δεν ξέρω γιατί

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...