Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Kαλημέρα κορίτσια μου,

σήμερα τα νεύρα μου πάνε και έρχονται εδώ στη δουλειά! Τέσπα! Το περίεργο είναι ότι όταν είμαι έτσι και ο πιτσιρίκος μου είναι πολύ ήσυχος! Κάτσε σου λέει μην φάω καμιά αναστροφη μέσα από την κοιλιά! χαχαχαχαχα! Τυχαίο????? :D


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια,οι πρωτοτοκες γεννάνε πιο νωρίς;

οχι και εγω δεν το νομιζω μπεμπουλακι μου! εγω το πρωτο το γεννησα 39+2 και τωρα το δευτερο θα το κανουμε 37εβδομαδων.με καισαρικη και το δευτερο φυσικα.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα αντέξεις βρε!!!!!!:P

το ελπίζω!!!

συνεγκυούλες μου!!!χαθηκα λίγο,ε;;;είμαι στο κρεβάτι κ η μέρα περνά κάπως περίεργα.....τα νεάκια μου ειναι αισιόδοξα....το μωράκι μου μεγάλωσε κ έφτασε τα 600 γρ προχθές που πήγαμε στον ντοκ κ εγω όλο προσεύχομαι να φθάσουμε το κιλακι....σας είπα πόσο λατρεύω αυτο το μωρο;;;μεσα σε 10 μέρες μου ανέβασε λιιιιιιγο τον πλακ μου....δεν ειναι πια επιχειλιος αλλα ειναι λίγο χαμηλα ακομη :( μου είπε οτι θα ξαναδώ αίμα κ όντως χθες είχα πάλι αλλα λίγο....ολη μέρα βέβαια αλλα λίγο....τον πιέσαμε κ λίγο οπότε ψιλολογικο....τώρα έχω ρντ σε δυο περίπου εβδομαδες για το μηνιαίο ρντ κ ελπίζω να εχουμε παει ψηλα....μεχρι τότε ξάπλα.....ξάπλα που επηρεάζει την ψυχολογία ρε κορίτσια....ειδικά οταν εχει καλο καιρο....τεσπα να ειναι καλα το ψυχάκι μου....μονο αυτο θέλω....το οποίο μου είπε ο αγαπημένος μου ντοκ οτι δεν επηρεαζεται καθόλου/....κατα τα αλλα εχουν αρχίσει κ κάτι συσπάσεις.....τις είδε κ ο ντοκ προχθές....εκεί κοντα στον αφαλό πετρωνει για λίγο χωρις πόνο όμως/...για την ωρα μου είπε οτι ειναι Οκ.....αυτα τα νέα μου....

τι μου κάνετε εσείς;οι κοιλιτσες μεγαλώνουν;;;;δεν ειναι υπέροχο;το μωράκι μου εχει μεγαλώσει κ μερικές φορές οι κλωτσιες ειναι δυνατές οχι αστεία!!!αδε που μερικές φορές κλωτσαει κ χαμηλα χαμηλα κ τις νοιώθω κ μπροστά κ πισω:shock: το έχετε νοιώσει;;;

Ιωάννα καλη επιτυχία καλο μου!!!καρδουλα μου σε χασα!!!ειναι καλα τα διδυμάκια μας;Αναστασακι κ Τζεντ πως παει η κατακλιση;;πίκρα ε;;;;:( φιλάκια σε ολες!!!κ καλημερούλα

αφού ανέβηκε λίγο θ'ανέβει κι άλλο κοριτσάκι μου!!υπομονή το μπεμπέ να είναι καλά!! τα διδυμάκια μια χαρά!! τις τρώω τις κλωτσιές κ το ευχαριστιέμαι :P

Kαλημέρα κορίτσια μου,

σήμερα τα νεύρα μου πάνε και έρχονται εδώ στη δουλειά! Τέσπα! Το περίεργο είναι ότι όταν είμαι έτσι και ο πιτσιρίκος μου είναι πολύ ήσυχος! Κάτσε σου λέει μην φάω καμιά αναστροφη μέσα από την κοιλιά! χαχαχαχαχα! Τυχαίο????? :D

δεν νομίζω χαχαχχαχ!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

όχι ακόμη...πάντως μας είπε ο ντοκ να υπολογίζουμε μετά τις 20-25/5...σε σχέση με προηγούμενα χρόνια νομίζω πως έχουν πέσει οι τιμές-όχι ότι είναι κ φθηνά βέβαια...εμείς θα δώσουμε(χωρίς ασφάλεια γιατί δεν είναι συμβεβλημένο με την ασφάλειά μας γύρω στα 1650ε-όλα μέσα-κ λόγω διδύμων) για τρίκλινο είναι η τιμή απλά λόγω του ότι έκανα αυχενική κ Β' εκεί θα μπω σε δίκλινο..

Μια χαρα οι τιμές! Καμία σχέση με δυο χρόνια πριν!!!

Κορίτσια,οι πρωτοτοκες γεννάνε πιο νωρίς;
στο πρωτο ενιωθα οτι ειναι κοριτσακι και οντως ετσι βγηκε τωρα νιωθω πως ειναι αγορι :D τωρα δεν ξερω τι θα βγει αυριο πιστευω να μαθουμε! βασικα γερα να ειναι τα μωρακια μας!!!

Εννοείτε γερά μωρά και κ κουβέντα να γίνεται για τα υπόλοιπα.

συνεγκυούλες μου!!!χαθηκα λίγο,ε;;;είμαι στο κρεβάτι κ η μέρα περνά κάπως περίεργα.....τα νεάκια μου ειναι αισιόδοξα....το μωράκι μου μεγάλωσε κ έφτασε τα 600 γρ προχθές που πήγαμε στον ντοκ κ εγω όλο προσεύχομαι να φθάσουμε το κιλακι....σας είπα πόσο λατρεύω αυτο το μωρο;;;μεσα σε 10 μέρες μου ανέβασε λιιιιιιγο τον πλακ μου....δεν ειναι πια επιχειλιος αλλα ειναι λίγο χαμηλα ακομη :( μου είπε οτι θα ξαναδώ αίμα κ όντως χθες είχα πάλι αλλα λίγο....ολη μέρα βέβαια αλλα λίγο....τον πιέσαμε κ λίγο οπότε ψιλολογικο....τώρα έχω ρντ σε δυο περίπου εβδομαδες για το μηνιαίο ρντ κ ελπίζω να εχουμε παει ψηλα....μεχρι τότε ξάπλα.....ξάπλα που επηρεάζει την ψυχολογία ρε κορίτσια....ειδικά οταν εχει καλο καιρο....τεσπα να ειναι καλα το ψυχάκι μου....μονο αυτο θέλω....το οποίο μου είπε ο αγαπημένος μου ντοκ οτι δεν επηρεαζεται καθόλου/....κατα τα αλλα εχουν αρχίσει κ κάτι συσπάσεις.....τις είδε κ ο ντοκ προχθές....εκεί κοντα στον αφαλό πετρωνει για λίγο χωρις πόνο όμως/...για την ωρα μου είπε οτι ειναι Οκ.....αυτα τα νέα μου....

τι μου κάνετε εσείς;οι κοιλιτσες μεγαλώνουν;;;;δεν ειναι υπέροχο;το μωράκι μου εχει μεγαλώσει κ μερικές φορές οι κλωτσιες ειναι δυνατές οχι αστεία!!!αδε που μερικές φορές κλωτσαει κ χαμηλα χαμηλα κ τις νοιώθω κ μπροστά κ πισω:shock: το έχετε νοιώσει;;;

Ιωάννα καλη επιτυχία καλο μου!!!καρδουλα μου σε χασα!!!ειναι καλα τα διδυμάκια μας;Αναστασακι κ Τζεντ πως παει η κατακλιση;;πίκρα ε;;;;:( φιλάκια σε ολες!!!κ καλημερούλα

Μπράβο!! Μεγάλωσε το μωρακι σας!!!!! :) υπομονη τι να κάνουμε ειναι δύσκολο ψυχολογικά δεν το συζητώ!!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

thokos μου σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!! και μην ανησυχεις αυτα τα περασα και εγω στο πρωτο μου ακριβως τα ιδια..δεν υπηρχε φοβος για το μωρακι μονο που ειχα καθε λιγο και λιγακι ειχα αιμα μεχρι την 30η εβδομαδα περιπου και μετα που ανεβηκε ο πλακουντας ολα καλα!!! απλα θελει πολυ ξεκουρασει και οχι σκυψιμο και βαρος!


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω ρε κορίτσια για τα ενθαρρυντικά σας λόγια!!!μακαρι!!!ειναι αληθεια οτι δείχνει ανοδική πορεία κ αυτο ειναι αισιόδοξο!για να δούμε!

Πετρώνει εσάς η κοιλια σας κορίτσια;


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

thokos μου σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!! και μην ανησυχεις αυτα τα περασα και εγω στο πρωτο μου ακριβως τα ιδια..δεν υπηρχε φοβος για το μωρακι μονο που ειχα καθε λιγο και λιγακι ειχα αιμα μεχρι την 30η εβδομαδα περιπου και μετα που ανεβηκε ο πλακουντας ολα καλα!!! απλα θελει πολυ ξεκουρασει και οχι σκυψιμο και βαρος!

αληθεια ρε Ιωαννάκι;το είχες κ εσυ;πω πω πως το διαχειριστηκες;ειναι λίγο δύσκολο να το βλέπεις το αίμα....θέλω να γίνω λίγο σκληρή κ να μην με νοιάζει!!!30ηεβδομαδα ε;;;:shock: κ είχες κ καφετιά;

οσο για τη β΄ μην μου ανησυχείς καθόλου!!!!ολα τέλεια θα ειναι!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

οχι και εγω δεν το νομιζω μπεμπουλακι μου! εγω το πρωτο το γεννησα 39+2 και τωρα το δευτερο θα το κανουμε 37εβδομαδων.με καισαρικη και το δευτερο φυσικα.

Ο αντρας μου και ο πατέρας μου βάζουν στοίχημα οτι θα γεννήσω τέλος Μαΐου!!!!:-Pνα σου πω....δε με χαλάει καθόλου!!


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ρε κορίτσια για τα ενθαρρυντικά σας λόγια!!!μακαρι!!!ειναι αληθεια οτι δείχνει ανοδική πορεία κ αυτο ειναι αισιόδοξο!για να δούμε!

Πετρώνει εσάς η κοιλια σας κορίτσια;

πιο πριν κάπου 4ο -5ο την ένιωθα κάποιες φορές να πετρώνει όταν κουραζόμουν πολύ ή ήμουν πολύ ώρα όρθια αλλά δεν πονούσε...καθόμουν κ περνούσε...τώρα βέβαια υποψιάζομαι ότι ήταν τα μωρά...γιατί κ τώρα καμιά φορα σκληραίνει σε κάποιο σημείο κ βγαίνει κ σαν καρούμπαλο κ άμα το χαιδέψω φεύγει :D μάλλον τεντώνονται :P


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

αληθεια ρε Ιωαννάκι;το είχες κ εσυ;πω πω πως το διαχειριστηκες;ειναι λίγο δύσκολο να το βλέπεις το αίμα....θέλω να γίνω λίγο σκληρή κ να μην με νοιάζει!!!30ηεβδομαδα ε;;;:shock: κ είχες κ καφετιά;

οσο για τη β΄ μην μου ανησυχείς καθόλου!!!!ολα τέλεια θα ειναι!!!

εγω κοριτσακι μου ειχα αιμα κοκκινο και μετα απο 2 μερες καφετια..αυτο κρατουσε καμια εβδομαδα.ημουνα συνεχεια ξαπλα και δεν εκανα τιποτα..μολις σταματουσε εκανα την κινησει να σηκωθω να κανω καμια δουλεια και τσουπ παλι αιμα.ως που μου ειπε ο γιατρος να μην κανω τιποτα μεχρι να σταματησει τελειως το αιμα και να ανεβει ο πλακουντας.υπομονη κοριτσακι μου και ολα θα πανε καλα!!!


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο αντρας μου και ο πατέρας μου βάζουν στοίχημα οτι θα γεννήσω τέλος Μαΐου!!!!:-Pνα σου πω....δε με χαλάει καθόλου!!

και εγω ετσι ενιωθα οτι θα γεννησω πιο νωρις αλλα τελικα προεκειψε προβλημα και μου εβαλαν μεχρι και τεχνητους πονους και παλι δεν ελεγε να βγει η μικρη μου..ασε που δεν ενιωθα τιποτα απο πονους!! και ολα αυτα γιατι ειχα χασει τα υγρα απο το σακο και δεν το πηρα ειδηση και ειχε στεγνωσει μεσα η μικρη μου.ευτυχως παναγιτσα μου ολα πηγαν καλα και τωρα εχει γινει ολοκληρω θηριακη!!! :D:D:D


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

πιο πριν κάπου 4ο -5ο την ένιωθα κάποιες φορές να πετρώνει όταν κουραζόμουν πολύ ή ήμουν πολύ ώρα όρθια αλλά δεν πονούσε...καθόμουν κ περνούσε...τώρα βέβαια υποψιάζομαι ότι ήταν τα μωρά...γιατί κ τώρα καμιά φορα σκληραίνει σε κάποιο σημείο κ βγαίνει κ σαν καρούμπαλο κ άμα το χαιδέψω φεύγει :D μάλλον τεντώνονται :P

έτσι ειναι κ μένα καρδούλα μου!βεβαια ο ντοκ μου είπε οτι ειναι φυσιολογικό κ όλα καλα!!φανταζομαι σε σένα δώρα θα γινεται χαμός με τα δίδυμα ε;;;εδω εμένα κ ωρες ωρες η κοιλια παει πέρα δώθε!!!!δεν ειναι όμως καθε μέρα το ίδιο....άλλες ειναι πιο λιωσιματιας!!!χαχαχα

εγω κοριτσακι μου ειχα αιμα κοκκινο και μετα απο 2 μερες καφετια..αυτο κρατουσε καμια εβδομαδα.ημουνα συνεχεια ξαπλα και δεν εκανα τιποτα..μολις σταματουσε εκανα την κινησει να σηκωθω να κανω καμια δουλεια και τσουπ παλι αιμα.ως που μου ειπε ο γιατρος να μην κανω τιποτα μεχρι να σταματησει τελειως το αιμα και να ανεβει ο πλακουντας.υπομονη κοριτσακι μου και ολα θα πανε καλα!!!

Ιωαννάκι δεν έχεις ιδέα τι καλο μου έκανες σήμερα!!!!σ ευχαριστω απο καρδιάς!οταν ακούς οτι το εχει περάσει κι άλλος κ πήγαν όλα καλα ειναι λύτρωση!!!!σου στέλνω ενα τεράστιο φιλι κ ολη μου τη θετική ενέργεια για σήμερα!!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες μου :)

Καλα ε; ειναι να μην κανετε εμφανιση!!! Αν κανετε, ποιος σας πιανει!!

Ιωαννα, καλη επιτυχια στη β επιπ. Ολα καλα θα ειναι!!

Myheart μεγεια τα ψωνια!! Τρελαινομαι!!

Ρανια επισης :)

Εγω πηρα μονο δυο φανελακιαζιπουνακια μικροσκοπικουλικα...

Ξαπλωμενες υπομονη!! Εστιαστε στο σκοπο :)

Καμπυλη εγω εχω κανει εδω κ ενα μηνα κ παραπανω. Το ζαχαρο νηστειας (100) δεν ειχε ανησυχησει γυναικολογο αλλα ανησυχησε ενδοκρινολογο κ μ εστειλε νωρις- νωρις(και καλα εκανε γιατι ηταν παθολογικη κ τωρα προσεχω τη διατροφη μου).

Τα αποτελεσματα τα περιμενα σημερα αλλα με πηραν τηλ χθες κ μου ειπαν οτι τελικα θα τα εχουν την Τριτη... οποτε ακομη λιγη υπομονη ..

Πηγα ομως σημερα στη γιατρο, μου ειπε οτι ειμαι καλα, να μη φοβαμαι, συσπασεις δεν εχω, το μωρο ειναι 580 γρ, αντιβιωση ακομη σημερα κ utrogestan 1 απο 2... αυτααααα :)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ρε κορίτσια για τα ενθαρρυντικά σας λόγια!!!μακαρι!!!ειναι αληθεια οτι δείχνει ανοδική πορεία κ αυτο ειναι αισιόδοξο!για να δούμε!

Πετρώνει εσάς η κοιλια σας κορίτσια;

Εμένα ναι γιατι έχω συσπασεις από πολυ νωρίς δυστυχώς λίγο να κουραστω τσουπ συσπαση! Μην χαϊδεύεται τις κοιλιτσες σας κορίτσια προκαλούνται συσπασεις :(


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες μου :)

Καλα ε; ειναι να μην κανετε εμφανιση!!! Αν κανετε, ποιος σας πιανει!!

Ιωαννα, καλη επιτυχια στη β επιπ. Ολα καλα θα ειναι!!

Myheart μεγεια τα ψωνια!! Τρελαινομαι!!

Ρανια επισης :)

Εγω πηρα μονο δυο φανελακιαζιπουνακια μικροσκοπικουλικα...

Ξαπλωμενες υπομονη!! Εστιαστε στο σκοπο :)

Καμπυλη εγω εχω κανει εδω κ ενα μηνα κ παραπανω. Το ζαχαρο νηστειας (100) δεν ειχε ανησυχησει γυναικολογο αλλα ανησυχησε ενδοκρινολογο κ μ εστειλε νωρις- νωρις(και καλα εκανε γιατι ηταν παθολογικη κ τωρα προσεχω τη διατροφη μου).

Τα αποτελεσματα τα περιμενα σημερα αλλα με πηραν τηλ χθες κ μου ειπαν οτι τελικα θα τα εχουν την Τριτη... οποτε ακομη λιγη υπομονη ..

Πηγα ομως σημερα στη γιατρο, μου ειπε οτι ειμαι καλα, να μη φοβαμαι, συσπασεις δεν εχω, το μωρο ειναι 580 γρ, αντιβιωση ακομη σημερα κ utrogestan 1 απο 2... αυτααααα :)

Αλοβεσάκι σε σκεφτόμουν σήμερα εντονα!!!!σε νοιώθω ηρεμούλα κ χαίρομαι πολυ πολυ!!!ολα θα πάνε καλα με τα αποτελέσματα να μην μου ανησυχείς καθόλου!!!το μωρούλι μεγαλωνει σούπερ....συσπάσεις γιοκ....όλα καλα!!!!μια αγκαλίτσα σου στέλνω!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...