Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

Εγώ θυμάστε που πήγαινα σε ιδιώτη και μετά έψαχνα γιατρό σε δημόσιο...! Είμαι πολύ ευχαριστημένη με το γιατρό που με παρακολουθεί (στο Βενιζέλειο)!! Βέβαια θα σας πω και αφού γεννήσω που θα έχω ολοκληρωμένη άποψη!! Πάντως συνεννοούμαστε μια χαρά!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

NewBaby μην απογοητεύεσαι... Λίγο έμεινε... Μερικές μέρες !

Εξέτασε τα υγρά, αν είναι βλέννη, αν έχει αίμα. Αν είναι η βλέννη απο τον τράχηλο, θα είναι άσπρη μαζί με λίγο αίμα και πηχτή. Αυτό δηλώνει, συνήθως τοκετό, μετά απο μερικές μέρες...

Εγώ χαιρομαι που επιτέλους αφήνουν τις γυναίκες να γεννάνε φυσιολογικά. Στο Βενιζέλειο, αφήνουν όμως και μετά την ΠΗΤ. Ο γιατρός μου ξεγέννησε μια φίλη μου στις 42 βδομάδες.

Υπάρχει και μια άσκηση. Κουνα τη μέση σου κυκλικά και δεξιά αριστερά... Βοηθάει να κατέβει το μωρό.. Αλλά πάνω απο όλα να πιστεύεις οτι όλα θα γίνουν και θα πάνε μια χαρά !!! Χαλάρωσε και απόλαυσε την όμορφη στιγμή που έρχεται.. Καταλαβαίνω την κουρασή σου αλλά προσπάθησε να είσαι ήρεμη.. Οραματίσου το μωρό οτι είναι ετοιμο να γεννηθεί...

Aspa εχω γνωρισει 2 ειδικευομενους στο Βενιζέλειο ΑΣΤΕΡΙΑ !!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη κοπελα μου τι άλλο να πουμε αλλα δεν καταλαβαινω γιατι σε τρεχουν και δεν σου κανουν εισαγωγή, λογικα εισαι πολύ κοντα στον αρχη του τοκετου! για τους γιατρους θα συμφωνησω μαζι σου εφυγα από το παγνη πηγα σε ειδικευομενα στο Βενινζελειο και δεν μετανιωσα λεπτο!!

Μα αν της κανουν εισαγωγή και της βαλουν τεχνητούς, ενω το μωρό ειναι ψηλά, 90% να καταλήξει με καισαρική. Θα φάει και τους πόνους και το χειρουργείο. Οσο πιο φυσικά, τόσο πιο καλά, αφού ειχε μια χαρά εγκυμοσύνη..


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

μα και στο παγνη με τους ιδικευομενους μια χαρα τα παω..τους αλλους δεν θελω!:mad::mad: ρε κοριτσια μεχρι και την πρωτη βδομαδα του 9 δουλευα και διδασκα κανονικα..λατιν και οριενταλ απο κινηση στους γοφους αλλο τιποτα..αν ηταν να κατεβει δεν θα το ειχε κανει απο νωρις νωρις:?:?:?ια

για το βενιζελιο το ειπα γιατι φιλη μου με το που εκλεισε τον 9 την επομενη πηγε μεσα για καισαρικη και μου το εχουν πει και αλλοι οτι δεν αφηνουν, ισως εξαρταται και απο τον γιατρο.το θεμα ειναι οτι συμφωνω με το οσο πιο φυσικα τοσο πιο καλα αλλα μην μπουμε και 43 βδομαδα..νομιζω ειναι πολυ επικυνδυνο μετα.για τη βλενη που ειχα το πρωι του ειπα απλος οτι ηταν μπεζ..δεν εδειξε καποιο ενδιαφερον παραπανω..ειπε απλος οτι αυτο ειναι καλο..τι να πω..μακαρι να τυχω σε ειδικευομενο την κυριακη και να μου κανουν εισαγωγη και αν δεν εχει γινει κατι μεχρι την δευτερα ας μου βαλουν τεχνιτους..φοβαμαι να περιμενω παραπανω..ασε που εχω κλειστει μεσα στο σπιτι γιατι δεν αντεχω την ανακριση απο τον καθενα και το βλεμα λες και βλεπουν εξωγηινο μπροστα τους επειδη δεν εχω γεννησει ακομα..και ο καθενας αντι να πει οκ δεν πειραζει θα ερθει οταν ειναι η ωρα του... ειναι τοσο ηλιθιοι που μου με τρομαζουν λεγοντας μου μην το αφηνεις τοσο και η γνωστη της γνωστης μου επαθε αυτο..και η αλλη το αλλο κλπ κλπ κλπ..:mad::mad::mad::mad:

ομμμμμ ομμμμμμ οοομμμμ μηπως να κανω καμια γιογκα να χαλαρωσω..τσιτα τα νευρα μου σημερα!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μην ακούς βλακείες !! Ασε τους γύρω να λένε ο,τι θέλουν.

Θυμάμαι, οτι δεν είχες σταθερό κύκλο και η ΠΗΤ σου, ήταν στο περίπου. Το μωρό ξέρει πότε θα έρθει..

Ο,τι σου λεω στο λεω με καλή διάθεση και επειδή νιώθω οτι σε έχουν φοβίσει και αγχώσει.

Δεν είναι καλός σύμμαχος η ανυπομονησία...

Αφού ειδες μπεζ, λογικά θα αρχίσει ο τοκετός.


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα αν της κανουν εισαγωγή και της βαλουν τεχνητούς, ενω το μωρό ειναι ψηλά, 90% να καταλήξει με καισαρική. Θα φάει και τους πόνους και το χειρουργείο. Οσο πιο φυσικά, τόσο πιο καλά, αφού ειχε μια χαρά εγκυμοσύνη..

δεν μιλησα για τεχνητούς πονους αν είναι να παει ξανα την Κυριακη γιατι δεν την κρατανε μεσα να την παρακαλοθουν να μην την ταλαιπωρουν η New baby δεν είναι που μενει νοτια κρητη? αν κανει εισαγωγή πρεπει να γεννησει και την ιδια μερα? εγω θα γεννησω στις 6 αλλα θα κανω εισαγωγή στις 5!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω μπρι και ολα τα κοριτσια εδω για την ψυχολογικη υποστιριξη! ναι δεν ειχα σταθερο κυκλο αλλα εχουμε κανει αναπροσαρμογη..η αρχικη μου ΠΗΤ ηταν 18 ιουλιου..μετα την καναμε 22 δεν μπορει να εχουμε πεσει τοσο εξω γιατι η δουλεια εγινε 2 φορες μονο τον μηνα που εμεινα εγκυος και αυτο σηγουρα πριν της 28 του Οκτωβρη γιατι θυμαμαι οτι βγαιναμε συνεχεια και πιναμε και κανα ποτακι παραπανω λογω ημερων και ελεγα απο μεσα μου ''και αν ειμεινα εγκυος με τις 2 φορες?'' μετα ελεγα ''μπα αποκλειετε..εδω τους αλλους μηνες προσπαθουσαμε συστηματικα και δεν εγινε τιποτα'' κι ομως ημουν εγκυος..οποτε η δευτερη ΠΗΤ μου ηταν πανω κατω σωστη..ασχετο αλλα με τα νευρα και το αγχος θελω τοσο πολυ να κανω ενα τσιγαααρροοο!!! 9 μηνες δεν με πηραζε που το εκοψα αλλα τωρα με τρωνε τα χερια μου!!! :oops::oops: ποοο ρε κοριτσια δεν ειμαι καθολου καλη παρεα σημερα! σας ζαλιζω και σας και δεν μου φταιτε σε τιποτα...


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλησα για τεχνητούς πονους αν είναι να παει ξανα την Κυριακη γιατι δεν την κρατανε μεσα να την παρακαλοθουν να μην την ταλαιπωρουν η New baby δεν είναι που μενει νοτια κρητη? αν κανει εισαγωγή πρεπει να γεννησει και την ιδια μερα? εγω θα γεννησω στις 6 αλλα θα κανω εισαγωγή στις 5!

Με το καλό να έρθει το μωρό σου Aspapa.


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω μπρι και ολα τα κοριτσια εδω για την ψυχολογικη υποστιριξη! ναι δεν ειχα σταθερο κυκλο αλλα εχουμε κανει αναπροσαρμογη..η αρχικη μου ΠΗΤ ηταν 18 ιουλιου..μετα την καναμε 22 δεν μπορει να εχουμε πεσει τοσο εξω γιατι η δουλεια εγινε 2 φορες μονο τον μηνα που εμεινα εγκυος και αυτο σηγουρα πριν της 28 του Οκτωβρη γιατι θυμαμαι οτι βγαιναμε συνεχεια και πιναμε και κανα ποτακι παραπανω λογω ημερων και ελεγα απο μεσα μου ''και αν ειμεινα εγκυος με τις 2 φορες?'' μετα ελεγα ''μπα αποκλειετε..εδω τους αλλους μηνες προσπαθουσαμε συστηματικα και δεν εγινε τιποτα'' κι ομως ημουν εγκυος..οποτε η δευτερη ΠΗΤ μου ηταν πανω κατω σωστη..ασχετο αλλα με τα νευρα και το αγχος θελω τοσο πολυ να κανω ενα τσιγαααρροοο!!! 9 μηνες δεν με πηραζε που το εκοψα αλλα τωρα με τρωνε τα χερια μου!!! :oops::oops: ποοο ρε κοριτσια δεν ειμαι καθολου καλη παρεα σημερα! σας ζαλιζω και σας και δεν μου φταιτε σε τιποτα...

Αμα θες και το τηλέφωνό μου σου δίνω να με πρήζεις ΟΛΗ μέρα !! :tongue:

Δε θέλω να νομίζεις οτι είμαι ξερόλας, απλά σε νιώθω και σε καταλαβαίνω.

:)


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μια από τα ιδια εμας μονο με μια φορα ηρθε το μπεμπακι ειχα τοσο κουραστεί να προσπαθω και να στεναχωριέμαι που δεν ηθελα ουτε να κοιμάμαι μαζι με τον αντρουλη μου, μετα από τοσες προσπάθειες και κλαμματα ηρθε τοσο ξαφνικα!! αφου ειχα 15 μερες καθυστερηση και δεν πηγαινα για χωριακη περιμενα να ερθει περιοδος ημουν σιγουρη ότι θα ερθει!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλησα για τεχνητούς πονους αν είναι να παει ξανα την Κυριακη γιατι δεν την κρατανε μεσα να την παρακαλοθουν να μην την ταλαιπωρουν η New baby δεν είναι που μενει νοτια κρητη? αν κανει εισαγωγή πρεπει να γεννησει και την ιδια μερα? εγω θα γεννησω στις 6 αλλα θα κανω εισαγωγή στις 5!

αυτο λεει και ο ανδρας μου οτι θα απετισουμε την Κυριακη οτι και να γινει να μου κανουν εισαγωγη μιας και ετσι και αλλιως την Δευτερα πρεπει να γεννησω συμφωνα με ολους τους αλλους γιατρους εκτος τον σημερινο. ναι ειμαι μια ωρα απο ηρακλειο.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αμα θες και το τηλέφωνό μου σου δίνω να με πρήζεις ΟΛΗ μέρα !! :tongue:

Δε θέλω να νομίζεις οτι είμαι ξερόλας, απλά σε νιώθω και σε καταλαβαίνω.

:)

:tongue::tongue::tongue::tongue: χιχιχιχιχι οχι οκ φτανει απο δω..


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

μια από τα ιδια εμας μονο με μια φορα ηρθε το μπεμπακι ειχα τοσο κουραστεί να προσπαθω και να στεναχωριέμαι που δεν ηθελα ουτε να κοιμάμαι μαζι με τον αντρουλη μου, μετα από τοσες προσπάθειες και κλαμματα ηρθε τοσο ξαφνικα!! αφου ειχα 15 μερες καθυστερηση και δεν πηγαινα για χωριακη περιμενα να ερθει περιοδος ημουν σιγουρη ότι θα ερθει!

ενα ενα βλεπω τα νεα ποστ...καλα λενε εκει που δεν το περιμενεις ερχετε...


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλες τις συμβουλές της Μπρι...Ούτε κ εγώ θέλω να το παίζω ότι τα ξέρω όλα...απλά επειδή γενικά έχω ενημερωθεί από διάφορες πηγές προσπαθώ να βοηθήσω...!! Ρε κορίτσι μην ανησυχείς, θα ρθει η ώρα του μωρού σου...μην αγχώνεσαι...οι πρωτοτόκες είναι φυσιολογικό να αργούν...και οι γιατροί δεν θα σε αφήσουν έτσι...αν χρειαστεί θα σε βάλουν να γεννήσεις...! Εχε εμπιστοσυνη και σε αυτούς και στο μωράκι σου και όλα θα γίνουν!!!

Εγώ ξέρω για το ΠΑΓΝΗ ότι κάνει εύκολα καισαρικές, οπότε μάλλον βλέπουν ότι έχεις τις προυποθεσεις για φτ...! Επίσης τι να πας να κάνεις από τώρα στο νοσοκομείο;; Καλύτερα να είσαι σπιτάκι σου;; Και αίμα να δεις, και συσπάσεις να κάνεις, συνήθως οι πρωτοτόκες αργούν να γεννήσουν, οπότε γιατί να φας άλλη μια μέρα μέσα;;

Άσπα μου εσύ θα πας προγραμματισμένη, και γι αυτό σου είπαν να πας μία μέρα νωρίτερα. Η Μπέιμπι που πάει για φτ αν πάει από τώρα, χωρίς πόνους, θα ξενερώσει τη ζωή της στο νοσοκομείο και θα ταλαιπωρηθεί περισσότερο...!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...