Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

Καλα και εγω δεν μου δινω πολλες ελπιδες να χωρεσω αλλα ειπα να παω να τα δοκιμασω!!! χαχχαχα

Και εμας καθε εβδομαδα μας βλεπει!! Κυλαει ο καιρος νερακι παντως!!!

Την αλλη εβδομαδα μπαινεις στο μηνα σου και μετα εμεις!!!!

Τι ωραιαααα!!!!

Ναι!!!! Κ το μωρό μου είναι ήδη 2200!!!! Ανυπομονώ να δω τη φατσούλα της!!!! Τι ωραία!!!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεννησα τελικα με τους εφημερευοντες και απο τους γιατρους ειμαι ευχαριστημενη οπως και απο τις μαιες που ηταν την μερα που γεννησα παρον...οσο για το υπολοιπο προσωπικο συμπαθησα κανα 2 κοπελες..βοηθεια δεν μπορω να πω οτι ειχα αυτη που περιμενα..επειδη θηλαζω αποκλειστικα περιμενα λιγη βοηθεια απο τις μαιες αλλα δεν ενδιαφερθικε κανεις για το πως ταιζω το μικρο εκτος απο την μερα που βγηκα απο το νοσοκ που ηταν μια πολυ καλη κυρια που με ενημερωσε για καποια πραγματα..οταν γεννησα μου ειπαν να δωσω το πρωτο γευμα συπληρωμα να κανω ενα μπανιο και μετα να θηλασω...κατι το οποιο δεν εκανα...ειχα μια επιπλοκη μετα τον τοκετο οποτε το μωρο ηταν ειδη αταιστο 3 ωρες οποτε το εβαλα κατευθειαν στο στηθος και θηλασε..και δεν του εδωσα καθολου συμπληρωμα..η παιδιατρος που μας ειδε οταν βγηκαμε ειπε οτι μια χαρα ειναι το βαρος του και καλα εκανα και δεν εδωσα συπληρωμα..σημερα περιμενουμε να μας δει η παιδιατρος στο σπιτι για να δουμε πως παμε απο βαρος..παντος και με το θηλασμο κοιματε 2-3 ωρες οποτε νομιζω μια χαρα τρωει:). αυτο που καταλαβα ειναι οτι υπαρχει προβλημα εποικοινωνιας στο νοσοκομειο μεταξυ των εργαζομενων...αλλα λενε οι γιατροι αλλα κανουν οι μαιες...αλλα κανουν οι αλλοι γιατροι...ψιλοχαμος...κατα ταλλα οκ...

Στο ΠΑΓΝΗ γεννησες? Αυτη που ενδιαφερθηκε σιγουρα ηταν η προϊσταμένη της γυναικολογικης κλινικης. Εχει μεγαλο θεμα με το μητρικο θηλασμο αλλα λογο φορτου εργασιας δεν προλαβαινει να δινει την καταλληλη προσοχη σε ολες τις γυναικες.Επιπλοκη λεγοντας?Δεν παλινδρομουσε η μητρα σου?Σχετικα με το μητρικο θηλασμο καλα εκανες και δεν εδωσες συμπληρωμα και γενικα καλα κανεις και δεν ακους κανενα και κανεις αυτο που πιστευεις εσυ!Κανεις εκτος απο εσενα δεν ξερει καλυτερα τι ειναι πιο σωστο για το παιδι σου!Και εσυ το ξερεις αυτο ενστικτωδώς! Οι μαιες κανουν αυτο που ξερουν καλυτερα και πολλες φορες ειναι το πιο σωστο απο αυτο που λενε οι γιατροι...Ασε που δινουν συμβουλες που οι γιατροι δεν γνωριζουν (αλλα και να τις γνωριζαν δεν θα εμπαιναν στον κοπο να σας τις πουν).

Κοριτσια εγω πηρα μια πιτζαμα απο το Intimissimi και μια απο το Oysho. Πουθενα αλλου δεν βρήκα κατι σουλουπωμενο..Οι νυχτικες τις γιαγιας μου ειναι πιο trendy απο αυτες που πουλανε τα κλασσικα μαγαζια! Αννα η μικρη σου ειναι 2200 στην 34η εβδομαδα? Ποσο τυχερη μπορει να εισαι?Εμενα ο μικρος ηταν 2000 στην 31η εβδομαδα!Τουτεστιν υπάγεται στα μεγαλα μωρα και σκεφτομαι πως θα τον γεννησω!


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Αννουλα μου!!!

Εμεις στην 32 ημασταν 2250!! Ωρες ωρες σκεφτομαι το φυσιολογικο τοκετο και με πιανει ενα αγχος!!

Γλυκουλα και μια απο τα ιδια και εμεις.. στα μεγαλα μωρα!!! Αυριο θα κατεβω Ιντιμισιμι και οϊσο να κοιταξω για νυχτικακι και πυτζαμακια!! Μακαρι να εχω προλαβει και να βρω τπτ καλο!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρμακι κ εγω αγχώνομαι ώρες ώρες αλλά προσπαθω να μην το κάνω!!! Πάντως τα νυχτικα που πήρα δεν είναι γιαγιαδιστικα κ ανοίγουν με κλιψακια στο στήθος.Είναι απλά με ραντακια...!!

Με μάρσιπο τι κάνατε; εμάς μας έκαναν δώρο έναν πολύ ωραίο που είναι κατάλληλος μέχρι 12 κιλά!!! Κ έχει κ μαξιλαράκι για να κάθεται το μωρό σε εμβρυακή στάση για κάποιους μηνες...!! Πολυ χάρηκα!! Γενικά από ψώνια ειμαι 95% έτοιμη!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ησουν τυχερη τοτε που προλαβες κατι ομορφο και σουλωπομενο γτ εγω οταν κατεβηκα δεν υπηρχε τιποτα...Τα ειχαν εξαφανισει ολα! Μαρσιπο εμεις δεν θα παρουμε..Δεν νομιζω να με βολεψει.. Charma τα παιδια μας θα ειναι παχουλουλια!Εγω σκεφτομαι πως θα τον κανω μπανιο στην αρχη που δεν θα επιτρεπεται να μπει στο μπανακι,θα πρεπει να φωναζω τον αντρα μου και την μανα μου να τον κρατανε.. (Και φανταστειτε οτι εκανα ημερησιως στο ΠΑΓΝΗ μπανιο πανω απο 20 παιδια...) Μεγαλο αγχος και ειμαι και επαγγελματιας....Πφφφφφφ


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε Γλυκουλα αν έχεις κ εσυ άγχος....εμείς τι να πούμε!!!! Κάτι άλλο: ποιον αποστειρωτη πήρατε; εγω έλεγα κικο, αλλα είδα έναν μπεμπέ φαρμ που είναι κ θερμαντηρας κ ατμομαγειρας!! Έχετε ακούσει καθόλου αυτή τη μάρκα;;


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε Γλυκουλα αν έχεις κ εσυ άγχος....εμείς τι να πούμε!!!! Κάτι άλλο: ποιον αποστειρωτη πήρατε; εγω έλεγα κικο, αλλα είδα έναν μπεμπέ φαρμ που είναι κ θερμαντηρας κ ατμομαγειρας!! Έχετε ακούσει καθόλου αυτή τη μάρκα;;

Εγω πηρα της Chicco τον αποστειρωτη,τον απλο ομως.Δεν ειναι ατμομαγειρας.Αννα νομιζω οτι οι μαρκες παιζουν μικρο ρολο σε αυτα τα μηχανηματα. Παρε κατι που θα σε βολεψει και θα ειναι ευχρηστο. Και ας μην ξεχναμε οτι ειναι ενα μηχανημα που θα το χρησημοποιησουμε ελαχιστα ειδικα αν θηλασουμε αποκλειστικα!Εγω εδωσα περισσοτερη προσοχη σε αυτα που θα ερχονται σε αμεση επαφη με το παιδι πχ ποιοτητα των ρουχων (εκοψα και τα καρτελακια για να μην του ερεθισουν το δερμα) , απορρυπαντικο, το στρωμα του κρεβατιου να ειναι ειδικο κατα των ακαρεων και τα σαμπουαν και οι κρεμες να μην εχουν παραμπενς κλπ....


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουφ !

Αύριο θα μπω εισαγωγή στο νοσοκομείο για παρακολούθηση...

Ανέβασα πίεση σήμερα 15 κ 9 και ήταν μουδιασμένα τα δάχτυλά μου για 3ωρο...

Άργησα να βρω το γιατρό, είχε χειρουργείο, αλλά με πήρε τηλέφωνο όταν είδε τις κλήσεις μου και μου είπε να μπω για παρακολούθηση...


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα της Chicco τον αποστειρωτη,τον απλο ομως.Δεν ειναι ατμομαγειρας.Αννα νομιζω οτι οι μαρκες παιζουν μικρο ρολο σε αυτα τα μηχανηματα. Παρε κατι που θα σε βολεψει και θα ειναι ευχρηστο. Και ας μην ξεχναμε οτι ειναι ενα μηχανημα που θα το χρησημοποιησουμε ελαχιστα ειδικα αν θηλασουμε αποκλειστικα!Εγω εδωσα περισσοτερη προσοχη σε αυτα που θα ερχονται σε αμεση επαφη με το παιδι πχ ποιοτητα των ρουχων (εκοψα και τα καρτελακια για να μην του ερεθισουν το δερμα) , απορρυπαντικο, το στρωμα του κρεβατιου να ειναι ειδικο κατα των ακαρεων και τα σαμπουαν και οι κρεμες να μην εχουν παραμπενς κλπ....

Επειδή ακριβώς θα τον χρησιμοποιήσουμε λίγο και τον βρίσκω στην ίδια τιμή με της chicco...!! Όλα αυτά που λες εννοείται ότι και εγώ τα πρόσεξα...!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ουφ !

Αύριο θα μπω εισαγωγή στο νοσοκομείο για παρακολούθηση...

Ανέβασα πίεση σήμερα 15 κ 9 και ήταν μουδιασμένα τα δάχτυλά μου για 3ωρο...

Άργησα να βρω το γιατρό, είχε χειρουργείο, αλλά με πήρε τηλέφωνο όταν είδε τις κλήσεις μου και μου είπε να μπω για παρακολούθηση...

Καλή επιτυχία κοπέλα μου!!! Σε καταλαβαίνω....και μένα ήθελαν να με κρατήσουν και δεν ήθελα...!! Μήπως να μετριέσαι τακτικά;; Λέω εγώ τώρα...!! Εκτός αν έχεις ιστορικό κλπ...!! Δεν ξέρω, ότι πει ο γιατρός σου και η διαίσθησή σου!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μετριέμαι κάθε μέρα. Πρωί βράδυ.

12 με 7 η ανώτερη.

Σήμερα ανέβηκε απότομα και παρέμεινε σε συνδυασμό με το μουδιασμένο χέρι και τον πονοκέφαλο...

Θα δούμε αύριο ! Ευχομαι να μην είναι τίποτα..


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μετριέμαι κάθε μέρα. Πρωί βράδυ.

12 με 7 η ανώτερη.

Σήμερα ανέβηκε απότομα και παρέμεινε σε συνδυασμό με το μουδιασμένο χέρι και τον πονοκέφαλο...

Θα δούμε αύριο ! Ευχομαι να μην είναι τίποτα..

Και εγώ σου το εύχομαι!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουφ !

Αύριο θα μπω εισαγωγή στο νοσοκομείο για παρακολούθηση...

Ανέβασα πίεση σήμερα 15 κ 9 και ήταν μουδιασμένα τα δάχτυλά μου για 3ωρο...

Άργησα να βρω το γιατρό, είχε χειρουργείο, αλλά με πήρε τηλέφωνο όταν είδε τις κλήσεις μου και μου είπε να μπω για παρακολούθηση...

Καλη επιτυχια Bri! Μην αγχωνεσαι,ολα καλα θα πανε. Δεν ειναι δυσκολη κατασταση! :)


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!!

Μπρι περιμένουμε τα καλά σου νέα!!!

Οι μανούλες τι κάνουν;; Τρέχουν από το πρωί ως το βράδυ;;

Εγω ειμαι πολύ καλά, αν εξαιρέσουμε ότι έχω βαρύνει και τα πόδια μου είναι πάντα πρησμένα...αλλα κατά τα άλλα είμαι πολύ χαρούμενη!!!!

Φιλιά σε όλες!!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...