Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

Γεια σου Αννα!!!Στο παγνη θα γεννήσω με τον Κουτρουλακη και εχω αγορακι!Κοιτα ο γιατρος μου απλα μου εχει πει τωρα που ειμαι στο τελος να μην κουραζομαι και να μην βγαινω στον ηλιο γιατι επειρεαζεται η μητρα και κανει συσπασεις...Λιγο εμεινε ομως...Θα περιμενω να μπει ο Σεπτεμβρης και μετα θα αρχισω το περπατημα και λογικα θα γεννησω συντομα... new_baby συγχαρητήρια για το μωρακι σου, να σου ζησει και οπως ποθεις να τον δεις!!!Θα ηθελα πολυ καποια στιγμη οταν μπει να μου πεις τις εντυπωσεις σου απο το νοσοκομειο και απο το προσωπικο (λογο επαγγελματος με ενδιαφερει παρα πολυ η γνωμη ολων σας σχετικα με τις παροχες)!!!


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννήθηκε η μικρή μας την Παρασκευή στις 13:00 βάρος 2300 μπήκαμε για 12 ώρες στην θερμοκοιτιδα και τώρα είναι μαζί μου! Θηλαζουμε από χθες το απόγευμα.την Παρασκευή και χθες δεν ήμουν στην καλύτερη κατάσταση αλλά από σήμερα όλα είναι καλύτερα!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννήθηκε η μικρή μας την Παρασκευή στις 13:00 βάρος 2300 μπήκαμε για 12 ώρες στην θερμοκοιτιδα και τώρα είναι μαζί μου! Θηλαζουμε από χθες το απόγευμα.την Παρασκευή και χθες δεν ήμουν στην καλύτερη κατάσταση αλλά από σήμερα όλα είναι καλύτερα!

Ασπα μου χαιρομαι για σενα!!!Να σου ζησει η μικρουλα σου κ οπως ποθείς να την δεις!!!!Η καισαρικη ειναι δυσκολη τις πρωτες μερες μεχρι να ανταποκριθεί το εντερο και να συνηθίσεις την τομη αλλα σιγα σιγα θα αναρρώσεις κ δεν θα το θυμασαι καν..


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννήθηκε η μικρή μας την Παρασκευή στις 13:00 βάρος 2300 μπήκαμε για 12 ώρες στην θερμοκοιτιδα και τώρα είναι μαζί μου! Θηλαζουμε από χθες το απόγευμα.την Παρασκευή και χθες δεν ήμουν στην καλύτερη κατάσταση αλλά από σήμερα όλα είναι καλύτερα!

Άσπα μου πολύ χαίρομαι!!!! Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! Καλή ανατροφή!!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια το απόγευμα είχα συσπάσεις ανά 10 λεπτά για μια ώρα περίπου. Πήγα στο νοσοκομείο, μου έκαναν όλα τα απαραίτητα και θα ξαναπάω αύριο το πρωί να με δει κ ο γιατρός μου!!! Ήθελαν να με κρατήσουν αλλα εγω δεν ήθελα κ συμφωνήσαμε αν έχω πάλι τόσο συχνές να πάω αμέσως.. πήρα κ μαγνήσιο κ πιστεύω όλα θα πάνε καλά...!! Έτσι κ αλλιώς το παιδί είναι πολύ ψηλά κ τπτ άλλο δεν δείχνει ότι πάω για τοκετό...!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κορίτσια το απόγευμα είχα συσπάσεις ανά 10 λεπτά για μια ώρα περίπου. Πήγα στο νοσοκομείο, μου έκαναν όλα τα απαραίτητα και θα ξαναπάω αύριο το πρωί να με δει κ ο γιατρός μου!!! Ήθελαν να με κρατήσουν αλλα εγω δεν ήθελα κ συμφωνήσαμε αν έχω πάλι τόσο συχνές να πάω αμέσως.. πήρα κ μαγνήσιο κ πιστεύω όλα θα πάνε καλά...!! Έτσι κ αλλιώς το παιδί είναι πολύ ψηλά κ τπτ άλλο δεν δείχνει ότι πάω για τοκετό...!!!

Αννουλα σε αυτη την περιοδο της εγκυμοσυνης οι συσπασεις ειναι συχνο φαινομενο..Ειναι προπαρασκευαστικες για τον τοκετο και λεγονται Braxton Hicks (για περισσοτερα κανε μια αναζητηση στο Google και θα ενημερωθεις πληρως). Επισης πολλες φορες τις προκαλει και το ιδιο το μωρο με τις κινησεις που κανει σπρωχνοντας τα τοιχώματα της μητρας. Trofocard ή Magnisium σου εδωσαν; Θυμησε μου που θα γεννησεις και με ποιο γιατρο..


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννουλα σε αυτη την περιοδο της εγκυμοσυνης οι συσπασεις ειναι συχνο φαινομενο..Ειναι προπαρασκευαστικες για τον τοκετο και λεγονται Braxton Hicks (για περισσοτερα κανε μια αναζητηση στο Google και θα ενημερωθεις πληρως). Επισης πολλες φορες τις προκαλει και το ιδιο το μωρο με τις κινησεις που κανει σπρωχνοντας τα τοιχώματα της μητρας. Trofocard ή Magnisium σου εδωσαν; Θυμησε μου που θα γεννησεις και με ποιο γιατρο..

Καλημέρα Γλυκουλα!!! Όλα αυτά τα ξέρω γτ τα έχω διαβάσει απλά χθες ήθελαν να μου κάνουν εισαγωγή κ εγω δεν ήθελα γτ πιστεύω ότι είναι προπαρασκευαστικές....τλκ μου έδωσαν μαγνήσιο να παίρνω ανά 12ωρο...και μου είπαν να πάω κ σήμερα...!!!

Επειδή το μωρό είναι ψηλά κ δεν έχω κάποιο άλλο σημάδι τοκετού γι αυτό έφυγα...Αυτοί ήθελαν να με κρατήσουν για προληπτικούς λόγους κ να μου κάνουν ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμόνια του μωρού σε περίπτωση που είχα πρόωρο τοκετό....μου φάνηκε λίγο υπερβολικο!!! Τον Τζανακη έχω στο Βενιζελειο. Θα πάω κ σήμερα κ θα σας ενημερώσω!!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννήθηκε η μικρή μας την Παρασκευή στις 13:00 βάρος 2300 μπήκαμε για 12 ώρες στην θερμοκοιτιδα και τώρα είναι μαζί μου! Θηλαζουμε από χθες το απόγευμα.την Παρασκευή και χθες δεν ήμουν στην καλύτερη κατάσταση αλλά από σήμερα όλα είναι καλύτερα!

Να σας ζήσει ! Να είναι γερός και καλότυχος !

Εγω κορίτσια το απόγευμα είχα συσπάσεις ανά 10 λεπτά για μια ώρα περίπου. Πήγα στο νοσοκομείο, μου έκαναν όλα τα απαραίτητα και θα ξαναπάω αύριο το πρωί να με δει κ ο γιατρός μου!!! Ήθελαν να με κρατήσουν αλλα εγω δεν ήθελα κ συμφωνήσαμε αν έχω πάλι τόσο συχνές να πάω αμέσως.. πήρα κ μαγνήσιο κ πιστεύω όλα θα πάνε καλά...!! Έτσι κ αλλιώς το παιδί είναι πολύ ψηλά κ τπτ άλλο δεν δείχνει ότι πάω για τοκετό...!!!

Νομίζω οτι καλά έκανες και δεν έμεινες. Ενημέρωσέ μας τι σου είπε ο γιατρός. Λογικά η μήτρα κάνει προπόνηση για τον τοκετό σε μερικές βδομάδες...

Εγώ έχω συχνά πετρώματα, αλλά περισσότερο μου φαίνεται οτι είναι κινήσεις του μωρού, που πλεον δε βολεύεται και πολύ επειδή δεν έχω πόνο. Την Τετάρτη καρδιοτοκογράφο ξανά και γιατρό..

SweetLittle σε χάσαμε ! Φιλάκια !


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννήθηκε η μικρή μας την Παρασκευή στις 13:00 βάρος 2300 μπήκαμε για 12 ώρες στην θερμοκοιτιδα και τώρα είναι μαζί μου! Θηλαζουμε από χθες το απόγευμα.την Παρασκευή και χθες δεν ήμουν στην καλύτερη κατάσταση αλλά από σήμερα όλα είναι καλύτερα!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!! ΚΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΦΗ!!!:D:D:D:D


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αννα!!!Στο παγνη θα γεννήσω με τον Κουτρουλακη και εχω αγορακι!Κοιτα ο γιατρος μου απλα μου εχει πει τωρα που ειμαι στο τελος να μην κουραζομαι και να μην βγαινω στον ηλιο γιατι επειρεαζεται η μητρα και κανει συσπασεις...Λιγο εμεινε ομως...Θα περιμενω να μπει ο Σεπτεμβρης και μετα θα αρχισω το περπατημα και λογικα θα γεννησω συντομα... new_baby συγχαρητήρια για το μωρακι σου, να σου ζησει και οπως ποθεις να τον δεις!!!Θα ηθελα πολυ καποια στιγμη οταν μπει να μου πεις τις εντυπωσεις σου απο το νοσοκομειο και απο το προσωπικο (λογο επαγγελματος με ενδιαφερει παρα πολυ η γνωμη ολων σας σχετικα με τις παροχες)!!!

Γεννησα τελικα με τους εφημερευοντες και απο τους γιατρους ειμαι ευχαριστημενη οπως και απο τις μαιες που ηταν την μερα που γεννησα παρον...οσο για το υπολοιπο προσωπικο συμπαθησα κανα 2 κοπελες..βοηθεια δεν μπορω να πω οτι ειχα αυτη που περιμενα..επειδη θηλαζω αποκλειστικα περιμενα λιγη βοηθεια απο τις μαιες αλλα δεν ενδιαφερθικε κανεις για το πως ταιζω το μικρο εκτος απο την μερα που βγηκα απο το νοσοκ που ηταν μια πολυ καλη κυρια που με ενημερωσε για καποια πραγματα..οταν γεννησα μου ειπαν να δωσω το πρωτο γευμα συπληρωμα να κανω ενα μπανιο και μετα να θηλασω...κατι το οποιο δεν εκανα...ειχα μια επιπλοκη μετα τον τοκετο οποτε το μωρο ηταν ειδη αταιστο 3 ωρες οποτε το εβαλα κατευθειαν στο στηθος και θηλασε..και δεν του εδωσα καθολου συμπληρωμα..η παιδιατρος που μας ειδε οταν βγηκαμε ειπε οτι μια χαρα ειναι το βαρος του και καλα εκανα και δεν εδωσα συπληρωμα..σημερα περιμενουμε να μας δει η παιδιατρος στο σπιτι για να δουμε πως παμε απο βαρος..παντος και με το θηλασμο κοιματε 2-3 ωρες οποτε νομιζω μια χαρα τρωει:). αυτο που καταλαβα ειναι οτι υπαρχει προβλημα εποικοινωνιας στο νοσοκομειο μεταξυ των εργαζομενων...αλλα λενε οι γιατροι αλλα κανουν οι μαιες...αλλα κανουν οι αλλοι γιατροι...ψιλοχαμος...κατα ταλλα οκ...


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα Κρητικομανουλες!!! Τι μου κανετε κοριτσακια μου??? Οι κοιλιτσες??

Ασπακι να σας ζησει η πριγκιπισσα σας!! Καλη ανατροφη!!! Περιμενουμε τα νεακια σας και την δικη σας μοναδικη ιστορια!!!!

Γλυκουλα σε χασαμε!!! Καλως ορισες και παλι!!! Με το καλο το αγορακι σας!!!

Αννουλα μου πως μου εισαι σημερα? Σταματησαν οι συσπασεις; Περιμενουμε νεα απο τον γιατρο...

Μπειμπι φιλια πολλα στον κουκλο σου!!! Ειμαι σιγουρη οτι εχετε μεγαλωσει παρα πολυ!!!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρα!!! Ετοιμαζομαστε σιγα σιγα για τον ερχομο της μπεμπας!!! Αυριο εχει βαψιμο και σιγα σιγα ξεκιναμε πλυσιμο!!! Εχουμε πολλες δουλιτσες αλλα που θα παει θα τις προλαβουμε!!!

Σας φιλω!!

υ.γ. Νυχτικακια απο που πηρατε και πυτζαμακια?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον!!!

Τελικά οι συσπάσεις ήταν απλά προπαρασκευαστικές....τσάμπα με τρελαναν...γι αυτό καμια φορά δεν είναι ανάγκη να κάνουμε ο,τι μας λένε....!!! Θα πάρω κ μαγνήσιο 5 μέρες γιατί σε αυτό το στάδιο δεν κάνει περισσότερο γτ θα μου αναστείλει τον τοκετό και όλα καλά!!! Η μπέμπα έχει γυρίσει κ ειμαι πολύ χαρούμενη...!!!!

Μπειμπι καλά έκανες κ δεν τους άκουσες με το συμπλήρωμα γτ μετά ίσως να είχες πετρώματα στο στήθος...!!! Αχ γιατί δεν αφήνουν τη φύση, μονο θέλουν να επεμβαίνουν συνεχώς;

Χαρμακι νυχτικα πήρα από το μαδερκεαρ (το οποίο είναι παρεξηγημένο μαγαζί ότι είναι ακριβό, ενώ έχει ίδιες τιμές κ πιο υψηλές σε άλλα μαγαζιά).

Φιλιά σε όλες κ μη χάνεστε!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον!!!

Τελικά οι συσπάσεις ήταν απλά προπαρασκευαστικές....τσάμπα με τρελαναν...γι αυτό καμια φορά δεν είναι ανάγκη να κάνουμε ο,τι μας λένε....!!! Θα πάρω κ μαγνήσιο 5 μέρες γιατί σε αυτό το στάδιο δεν κάνει περισσότερο γτ θα μου αναστείλει τον τοκετό και όλα καλά!!! Η μπέμπα έχει γυρίσει κ ειμαι πολύ χαρούμενη...!!!!

Μπειμπι καλά έκανες κ δεν τους άκουσες με το συμπλήρωμα γτ μετά ίσως να είχες πετρώματα στο στήθος...!!! Αχ γιατί δεν αφήνουν τη φύση, μονο θέλουν να επεμβαίνουν συνεχώς;

Χαρμακι νυχτικα πήρα από το μαδερκεαρ (το οποίο είναι παρεξηγημένο μαγαζί ότι είναι ακριβό, ενώ έχει ίδιες τιμές κ πιο υψηλές σε άλλα μαγαζιά).

Φιλιά σε όλες κ μη χάνεστε!!!

Μπραβο κοριτσακι μου!!! Ολα καλα λοιπον!!! Λιγο μαγνησιο να ηρεμησει η κοιλιτσα και ολα καλα!!!! Γυρισε και η μπεμπα σουπερ!!! Καθε ποτε θα σε βλεπει τωρα??

λεω να παω και oysho kai ιντιμισιμμι να δω τι παιζει!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσακι μου!!! Ολα καλα λοιπον!!! Λιγο μαγνησιο να ηρεμησει η κοιλιτσα και ολα καλα!!!! Γυρισε και η μπεμπα σουπερ!!! Καθε ποτε θα σε βλεπει τωρα??

λεω να παω και oysho kai ιντιμισιμμι να δω τι παιζει!!!!

Τώρα θα με δει σε 10 μέρες κ μετά κάθε βδομάδα!!!

Να πας!!! Εμενα σίγουρα δεν θα μου έκαναν!!! Ημουν από πριν λίγο τσουμπωτη, τώρα έχω κ την κοιλιά....που να χωρέσω σε τέτοια μαγαζιά....Αχαχαχαχα!!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα με δει σε 10 μέρες κ μετά κάθε βδομάδα!!!

Να πας!!! Εμενα σίγουρα δεν θα μου έκαναν!!! Ημουν από πριν λίγο τσουμπωτη, τώρα έχω κ την κοιλιά....που να χωρέσω σε τέτοια μαγαζιά....Αχαχαχαχα!!!!

Καλα και εγω δεν μου δινω πολλες ελπιδες να χωρεσω αλλα ειπα να παω να τα δοκιμασω!!! χαχχαχα

Και εμας καθε εβδομαδα μας βλεπει!! Κυλαει ο καιρος νερακι παντως!!!

Την αλλη εβδομαδα μπαινεις στο μηνα σου και μετα εμεις!!!!

Τι ωραιαααα!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...