Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακια μου γλυκαααα καλησπερα και απο εμενα!

διαβασα το μνμ της Ζαμια ποσες φορες!!!ποσο δυνατα συναισθηματα ....κοριτσι μου κρατησε τον ...ειναι δικος σου!το θαυματακι σας!να σας ζησει!πολυ με συγκινησες και ας μην σας ξερω καν βρε κοριτσια...ποσο παραξενο να δενομαστε ετσι!να ειστε ολες καλα!

η Σανγκρε με το νστ τι να εκανε?

Ρενακιιιιιι για να δουμεεεεε...θεωρω αν δεν ερθει μεχρι αυριο ενα τεστ Δευτερα επιβαλλεται!

Μαρτακι τιποτα ακομα.................εχω και τον αντρουλη μου με δεκατα σημερα και τρεχω ολη μερα να τον περιποιηθω και να κανω ολα τα ψωνια μονη μου και δεν το πολυσκεφτηκα καν φαντασου!νομιζω θελει και καποιες μερες μετα την διακοπη του χαπιου να ερθει!στηθος παντως πονο και πρηξιμο φουλ!μερικες φορες λεω βρε λες να ηταν καθυστερημενη συλληψη και να μην φανηκε τιποτα στον υπερηχο?τρελο το ξερω...σε σας μονο το εχω ξεστομισει ομολογω!

φιλακια και στα υπολοιπα κοριτσακια Τζο...Τονακι...Μαμα...πουλακι...Βαλεντινακι...Χρυσα!και σε οσες ξεχνω!να εχετε ενα ομορφο σ/κ!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Ζαμιακι μου!! Να σου ζησει ο έρωτας! Γέρος και κακοτυχίες, να έχει πάντα υγεία και αγάπη και εσείς να τον καμαρωνετε σε κάθε του βήμα!! Και ναι είναι δικός σου και κάθε μέρα που περνάει δεν θα τον χορταινεις!!

Μπράβο για την γέννα σου!! Αυτό ειναι που λένε με ένα πόνο!! Καλους θηλασμους και καλό σαραντισμο!! Για τις πληγές να τον βάζεις σωστά το στήθος και μπολικη πουρελαν και τα βυζια έξω όσο μπορείς!!

Ρενα μου λογικό να νιώθεις έτσι και με την κοπέλα και δεν είναι κακό δεν ήταν ζήλια κακία ήταν πολύ φυσιολογικό!! Θα έρθει και το δικό σου πλασματακι!! Και όσο αργεί ή κιουρια που ξέρεις μπορεί να έχει έρθει ήδη!!

Μουτζουρα ήρθε ή χαζή;; Ξες τι σκεφτόμουν;; Εγω οταν κόπηκε ή περίοδος μου και πήγα στον γυναικολόγο μου έδωσε χάπια για να έρθει χωρίς να τσεκαρει ορμονολογικες και δεν εγινε κάτι τζάμπα ζορισα τον εαυτό μου και οταν έκανα εξετάσεις αίματος είδα ότι ιχα υψηλή προλακτίνη εξού και αφαντη ή περίοδος...μηοως να τον ξαναρωτησεις τον γιατρό ή να πάρεις μία ακόμη γνώμη;;

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε;;

Φιλάκια ε όλες θα επανελθω σε λιγακι

μαμα μου τωρα ειδα το μνμ σου ... σιγουρα θα περιμενω μεχρι Δευτερα και θα τον παρω να δω τι θα μου πει...κ εχουμε πει με τον αντρα μου να κανω τις ορμονολογικες τωρα κ να παρουμε κ δευτερη γνωμη μετα...εσυ την προλακτινη πως την κατεστειλες?φοβαμαι κ εγω οτι μπορει να ναι ψηλα λογω γυμναστικης κ μονιμου αγχους λογω επαγγελματος....


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλες μοοοουυυ μεσα απο την καρδια μου σας ευχαριστω κοριτσια μου!!!!!!πραγματικα ευχομαι τα καλυτερα σε ολες!!!!

Ειναι ερωτας κοπελιτσες μου!!!θα το δουν και οι κοπέλες που σε λιγο θα γεμισει η κοιλιτσα τους!!!

Τζο μου διαχειριζομουν τους πονους εως το 5' με τις αναπνοες...(σαγκρε πραγματικα αστερι η κα Αγγελικη!!θα την παρω τηλ...)μετα τα 5'δεν τους αντεχα...βογκαγα σαν την τρελη..με ακουσε ολο το στενο...και μεχρι να φτάσουμε στο μαιευτηριο δραμα..παρολο αυτα προσπαθούσα στο δρομο να κανω αναπνοες..

Εγιναν ολα πολυ γρηγορα...

Παντως οταν ελευθερώθηκα...τον κοιταζα και τα ξεχασα ολα....

Το στηθος ειναι καλυτερα σημερα...τα εχω εξω σαν την τσιτσιολινα:tongue:βαζω συνεχεια γαλα επανω και επουλωθηκαν λιγο.

Σας φιλω!!!!💋💋💋💋💋💋

Link to comment
Share on other sites

Φιλες μοοοουυυ μεσα απο την καρδια μου σας ευχαριστω κοριτσια μου!!!!!!πραγματικα ευχομαι τα καλυτερα σε ολες!!!!

Ειναι ερωτας κοπελιτσες μου!!!θα το δουν και οι κοπέλες που σε λιγο θα γεμισει η κοιλιτσα τους!!!

Τζο μου διαχειριζομουν τους πονους εως το 5' με τις αναπνοες...(σαγκρε πραγματικα αστερι η κα Αγγελικη!!θα την παρω τηλ...)μετα τα 5'δεν τους αντεχα...βογκαγα σαν την τρελη..με ακουσε ολο το στενο...και μεχρι να φτάσουμε στο μαιευτηριο δραμα..παρολο αυτα προσπαθούσα στο δρομο να κανω αναπνοες..

Εγιναν ολα πολυ γρηγορα...

Παντως οταν ελευθερώθηκα...τον κοιταζα και τα ξεχασα ολα....

Το στηθος ειναι καλυτερα σημερα...τα εχω εξω σαν την τσιτσιολινα:tongue:βαζω συνεχεια γαλα επανω και επουλωθηκαν λιγο.

Σας φιλω!!!!💋💋💋💋💋💋

Ζαμιακι μου τι τρυφερά τα περιγράφεις... πόση ευτυχίααααα.... πολύ χαίρομαι καλο μου!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω!! Σαγκρε ευχαριστώ!! Άτιμο κινητό ότι νάναι κάνει τ αλλάζει!! Εννοείται πως έγραψα καλότυχος!! Παναγία μου όλα τα παιδάκια του κόσμου να ναι καλά και όλες οι μανουλες να τα χαίρονται!!

Ζαμιακι σου βγάζω το καπέλο!ν εγώ που έκανα πρόκληση δεν παλευοταν οι πόνοι κατάφερα να φτάσω δύο διαστολή αλλά οι πόνοι ήταν αφορητοι ανά λεπτό ή μαγική επισκληριδιος ήρθε και με έσωσε!ν χαχα

Μουτζουρα έπαιρνα χάπια μέχρι που έμεινα έγκυος γιατί έγινε χρόνια υπερπρολακτιναιμια

Τα σταμάτησα όταν ξεκινησαμε προσπάθειες και ευτυχώς έμεινα αμέσως έγκυος γιατί το είχα άγχος, ακόμα θηλάζω οπότε ευελπιστώντας να φιαξει μετά την εγκυμοσύνη και τόσο θηλασμό αλλιώς ξανά χάπια!ν

Επισης οι ορμονολογικες γίνονται συγκεκριμένες μέρες οτν έχεις περίοδο ελπίζω να μην έχεις κανένα θέμα και να ξέρεις ότι δεν είναι τίποτα και λύνεται αν έχεις θέμα ν πς σε ενδοκρινολογο είναι πιο κατάλληλος γιατρός στο λέω γιατί ο γυναικολόγος με καθοδήγησε λαθος και μετά πο 5 χρόνο θεραπείας αποφάσισα να πάω μόνη μου σε ενδοκρινολογο και μου πέσαν τα μαλλιά με τα λάθη που είχε κάνει ο γυναικολόγος

Σαγκρε έκανες νστ;;πες μας τα νέα σου!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα Βαλεντινακι....! Εσύ πως εισαι;

Καλά το πας και γω τπτ..ενώ νιώθω σα να έχω όλη μέρα.παω τσεκαρω τπτ.νιώθω και κάτι σαν τσιμπήματα-ηλεκτρισμο δε ξέρω πως να το ονομασω που και που σε διαφορά σημεία γύρω από τον αφαλό.εσυ έχεις τπτ?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μαμά για τις πληροφορίες! Σου εύχομαι ολόψυχα να μηντα ξανάχρειαστείς ποτε πια!για την προλακτίνη θέλει συγκεκριμένη μέρα μέτρηση; τώρα για αρχή μου τις έχει βάλει όλες 2η-3η μέρα του κύκλου και μετα διάβασα οτι η προγεστερόνη θέλει την 21η σε Νορμάλ κύκλο ...στον δικό μου δεν εχω ιδέα...αυτό θέλω να μου το διευκρινησει!

Βαλεντίνα και Ρενακι πολύ καλά τα πάτε!!!οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πολλοί έντονοι πόνοι όλη μέρα και περίοδος πουθενά..στο γιο μου είχα μάθει πριν την καθυστέρηση για την εγκυμοσύνη οπότε δεν έδωσα σημασία μετά σε τπτ και δεν θυμάμαι αν είχα ανάλογους πόνους.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μουτζουρα εγώ που είχα περίοδο μέχρι 7 μέρες μου είπε πρέπει να κάνω εξετάσεις β προλακτίνη από την 3η μέρα μέχρι και την 6η ή προγεστερόνη ξέρω κι εγώ ότι θέλει 21η μέρα του κύκλου και όντως συ που δεν έχεις σταθερό κυκλο πρέπει να σου εξηγήσει ποτέ να πας

Βαλεντινα και οι πόνοι περιόδου θεωρούνται σύμπτωμα, αν δεν έρθει και αύριο πάνε για μία χοριακη την δεύτερα να δεις και στην τελική αν δεν είσαι να δεις τι συμβαίνει!! Ευχομαι να ναι μπεμπακι αυτό που συμβαίνει!! Πάντως και οι εγκυμοσύνες διαφέρουν στην ίδια γυναίκα!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκα μου κοριτσακια καλησπερα!!! Σας εχασα γιατι ειχα πολλα τρεξιματα με απροοπτα στη δουλεια αλλα ευτυχως τωρα ολα καλα. Διαβαζα τα νεα σας στα γρηγορα αλλα μηδεν χρονος για επικοινωνια

Ζαμιακι και Πιπι να σας ζησουν τα υπεροχα νινακια σας, να εχουν υγεια κ τη χαρη του Θεου!!!!

Ρενα κ Βαλεντινα οσο δεν ερχεται παντα υπαρχει ελπιδα!!! Ευχομαι τα σπορακια σας να ειναι η αιτια της καθυστερησης!!! :P:p:p

Μουτζουριτσα μου μη ντρεπεσαι να λυνεις ολες σου τις αποριες στο γιατρο σου κ αν κατι σε παραξενευει δεν εχεις τιποτα να χασεις να ζητησεις κ μια δευτερη γνωμη.

Οσο για μενα ειμαι στη 10η μερα του κυκλου κ ακομη δεν αξιωθηκα να αρχισω τα τεστ ωορρηξιας... μαλλον αυριο πρεπει να ξεκινησω. Απο τη μια θελω να ξερω ποτε ακριβως εχω ωορρηξια απο την αλλη ομως με αγχωνει η ολη διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γυρισα και ουδεν κακο αμιγες καλου που λενε το μ3ηρεμησε μια χαρα ε και μετα πηρα τα ταλιμπανακια μου και συναντηθηκαμε με τη μαρτη τα μαρτακια της την κορακλα της και τον υπεροχο συζυγο της και τσακισαμε τα πιτογυρα. Και δε ξερω πως να την ευχαριστησω εκτος απο το νακαταθεσω εδω πως ειναι ενας γλυκυτατος ανθρωπος οπως και ηκορακλα της που τη νοιωθω σα συμφοιτητρια μου κι ας μου μικαει σαν να μαστε δυο... Χμ...και τους χρωσταμε πολλα περα απο την αγαπη μαςπου την εχουν δεδομενη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...