Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

6 hours ago, mantelena είπε:

Πες τα!!! Αυτό ακριβώς!Περιμένω να κάνω την αυχενική το Σάββατο, έχει 1 μήνα να με δεικι έχω τεράστια γωνία αν εξακολουθούν να είναι όλα καλά και τι θα δείξει η εξέταση και δεν περνάνε οι μέρες!!!!Και γίνεται και χαμός στη δουλειά και ψιλοξεχνιέμαι, αλλά και πάλι!

Κι εγω μια απο τα ίδια βρε κορίτσια. Τι πρώτο τι δεύτερο, μην σας πω ότι χειρότερα ειναι στο δεύτερο γιατί εισαι πολύ πιο συνειδητοποιημένη!! Αχ εγω που ειμαι τελευταία τι να πω;;; 13/3 το harmony και αυχενική γύρω στις 20 μάλλον..

και στην κόρη μου πάντως θυμάμαι το πρώτο τρίμηνο δεν πέρναγε με τίποτα. Τρίτο δεν το συζητώ, μαρτύριο ειδικά προς το τέλος.. 

Σας φιλώ όλες, με το καλό τα μωράκια μας!!

ΥΓ: μήπως να αρχίζουμε τα στοιχήματα αν θα εχουμε πιο πολλα κοριτσάκια ή αγοράκια;;

  • Μου αρέσει 1

widxp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας όμορφες εγκύουλες και από μένα...

σήμερα είχα γιατρό και εγώ και είδα το 7 εκατοστων φασολι μου...!!!!!!!!! Όλα πολυ καλά και πολυ φυσιολογικά προς ώρας. αυχενικη την βδομάδα που μας έρχεται και παρακεντηση Απριλιο. Εγώ έχω αγοράκι το στοιχηματίζω απο τώρα με πολυ υψηλή απόδοση...άρχιζω μαγνήσιο και σίδηρο καθότι δουλεύω κιόλας και θα επιχείρησουμε και ασβέστιο αν και φέρνει αναγουλες λένε αλλά θα δείξει πως θα παει...οι καουρες και η δυσπεψία καλά κρατούν αν και κοντεύει το πρώτο τρίμηνο..απο φαγητά λίγα πράγματα δυστυχώς. επίσης η κοιλιά έχει ξεπεταχτει..το έμπειρο μάτι καταλαβαίνει ότι δεν είναι απο φασολάδα!! Σας φιλώ :-) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Skye είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα. 

Στελκιριτσα για το ουρεοπλασμα δε ξέρω, αλλά καμια φορά καλύτερα να μη το ψάχνουμε και πολύ!

Μου φαίνεται πως είμαι η πρώτη που έκανα "αυχενικη". Στον υπέροχο η σονογράφος είπε πως το μωράκι της φαίνεται πολύ καλό και ζωηρό, ήταν πολύ ζωηρο. Είδαμε στομαχάκι, μυαλουδάκι, τα νεφρά. Ολα φυσιολογικά. Η μυτούλα ορατη και το υγρό στο σβέρκο κάτω από 2. Τώρα περιμένω το harmony και εύχομαι να είναι όλα καλά και να μάθουμε και φύλο. Ηταν ωραίο που το είδαμε, μας έδωσε και πολλές φωτο. Νομίζω το μέτρησε γύρω στα 5.3 εκ. Μου φάνηκε πως είχε αρκετά μακρυά ποδαράκια, παράξενο γιατι είμαστε κοντουληδες και οι δυο και η μικρουλα μου είναι και αυτη μικροκαμωμένη. 

Αυτά απο έμενα. Καλές αυχενικές να έχουμε!

 

Μπράβο ρε κορίτσι! Καλά αποτελέσματα και στο harmony και έτσι να πάει μέχρι τέλους! Να σε ρωτήσω, πόση ώρα κράτησε η εξέταση? Έφαγες γλυκό πιο πριν? Επίσης, πόσο εβδομάδων είσαι? Φύλλο δε φάνηκε? Συγνώμη για τις πολλές απορίες αλλά να προετοιμαστώ ψυχολογικά!!!:-D

Άντε, με το καλό όλα τα κορίτσια να έχουμε καλά αποτελέσματα και να είναι γερά τα σποράκια!

41 minutes ago, afpk είπε:

Γεια σας όμορφες εγκύουλες και από μένα...

σήμερα είχα γιατρό και εγώ και είδα το 7 εκατοστων φασολι μου...!!!!!!!!! Όλα πολυ καλά και πολυ φυσιολογικά προς ώρας. αυχενικη την βδομάδα που μας έρχεται και παρακεντηση Απριλιο. Εγώ έχω αγοράκι το στοιχηματίζω απο τώρα με πολυ υψηλή απόδοση...άρχιζω μαγνήσιο και σίδηρο καθότι δουλεύω κιόλας και θα επιχείρησουμε και ασβέστιο αν και φέρνει αναγουλες λένε αλλά θα δείξει πως θα παει...οι καουρες και η δυσπεψία καλά κρατούν αν και κοντεύει το πρώτο τρίμηνο..απο φαγητά λίγα πράγματα δυστυχώς. επίσης η κοιλιά έχει ξεπεταχτει..το έμπειρο μάτι καταλαβαίνει ότι δεν είναι απο φασολάδα!! Σας φιλώ :-) 

Τι καλά! 7 εκ?? Φτου, φτου, φτου! Τελευταία φορά φορά που το είδα ήταν 1εκ!!:shock: Πόσο εβδομάδων είσαι? Ξέρεις στα σίγουρα από τώρα ότι θα κάνεις παρακέντηση?

Τώρα για το φύλλο, πραγματικά είμαι σε δίλημμα! Δεν έχω κανένα προαίσθημα και μου κάνει εντύπωση. Επειδή έχει μειωθεί η τριχοφυία μου, σκέφτομαι ότι ίσως είναι αγόρι αλλά από μια πλευρά δε μου κολλάει, δεν ξέρω πραγματικά. Αγωνίαααα και λαχτάρααα! Δέχομαι πάντως ευχαρίστως προβλέψεις-η συνάδελφος μου που το ξέρει διαρρηγνύει τα ιμάτιά της ότι είναι κορίτσι, με βεβαιότητα που με κλονίζει!


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 11 εβδομάδων αλλά υπέρηχογραφικά  βγαίνω παραπάνω σχεδόν 1 εβδομάδα...ναι θα κάνω παρακεντηση γιατί είμαι 38 και θέλω να είμαι σίγουρη για όλα. η αυχενικη έχει να κάνει με πιθανότητες και εμένα δεν με φτάνουν εδώ που είμαστε...ανάμεσα στα τόσα μια εξέταση ακόμα...τουλάχιστον μετά θα είμαι ήρεμη σαν πουλάκι. Ναι κανε κορίτσι να συμπεθεριασουμε....! Με το καλό για όλες μας!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Αρχίσαμε τις προβλέψεις ε??? Εγώ επικοινώνησα με την γιατρό για το ουρεόπλασμα, μου είπε να μην ανχώνομαι θα πάρουμε αντιβίωση μετά το πρώτο τρίμηνο και εγώ και το έτερον. Κατά τα άλλα το στομάχι μου κάπως όρεξη για φαγητό δεν έχω, μόνο γάλα και παξιμάδι σαν τις γριες χαχχαα. 

6 Μάρτη θα πάω να μετρήσουμε το μωράκι για να δει τα εκατοστά και να ορίσουμε αυχενική. Εγώ με κόβω να την κάνω ή 13 ή 20 (βολεύομαι μόνο Δευτέρες)

Για το φύλο από την πρώτη στιγμή το ένστικτο μου λέει αγόρι. Το πιο ωραίο όμως από όλα είναι πως αν είναι αγόρι θα έχω στο σπίτι 3 αρσενικά με ζώδιο παρθενου. Ο  σύζυγος, ο γατούλης μας και το μωρό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, mantelena είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι! Καλά αποτελέσματα και στο harmony και έτσι να πάει μέχρι τέλους! Να σε ρωτήσω, πόση ώρα κράτησε η εξέταση? Έφαγες γλυκό πιο πριν? Επίσης, πόσο εβδομάδων είσαι? Φύλλο δε φάνηκε? Συγνώμη για τις πολλές απορίες αλλά να προετοιμαστώ ψυχολογικά!!!:-D

Άντε, με το καλό όλα τα κορίτσια να έχουμε καλά αποτελέσματα και να είναι γερά τα σποράκια!

Τι καλά! 7 εκ?? Φτου, φτου, φτου! Τελευταία φορά φορά που το είδα ήταν 1εκ!!:shock: Πόσο εβδομάδων είσαι? Ξέρεις στα σίγουρα από τώρα ότι θα κάνεις παρακέντηση?

Τώρα για το φύλλο, πραγματικά είμαι σε δίλημμα! Δεν έχω κανένα προαίσθημα και μου κάνει εντύπωση. Επειδή έχει μειωθεί η τριχοφυία μου, σκέφτομαι ότι ίσως είναι αγόρι αλλά από μια πλευρά δε μου κολλάει, δεν ξέρω πραγματικά. Αγωνίαααα και λαχτάρααα! Δέχομαι πάντως ευχαρίστως προβλέψεις-η συνάδελφος μου που το ξέρει διαρρηγνύει τα ιμάτιά της ότι είναι κορίτσι, με βεβαιότητα που με κλονίζει!

Αυτό που οι άλλοι ξέρουν καλυτερα απο σένα και τα πετυχαίνουν ενίοτε και μένα με ξεπερνά.. Εγω το μόνο διαφορετικό που έχω σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη ειναι ότι δεν έχω τόση νύστα. Στην κόρη μου κοιμόμουν όρθια μονίμως. Τωρα οχι. Επίσης τωρα εντελώς ασυνείδητα όταν είμαστε σε μαγαζι με παιδικά κοιτάω και τα αγορίστικα. Στην κόρη μου ούτε που υπήρχαν.. 

Εσεις συμπεθεριάσατε κιόλας!! Μπράβο :-P!! 

Λιγη υπομονή βρε κοριτσάκια μου.. Μα γιατί να είμαστε τοσο ανυπομονες;;; οέο;;

2 hours ago, stelkyritsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Αρχίσαμε τις προβλέψεις ε??? Εγώ επικοινώνησα με την γιατρό για το ουρεόπλασμα, μου είπε να μην ανχώνομαι θα πάρουμε αντιβίωση μετά το πρώτο τρίμηνο και εγώ και το έτερον. Κατά τα άλλα το στομάχι μου κάπως όρεξη για φαγητό δεν έχω, μόνο γάλα και παξιμάδι σαν τις γριες χαχχαα. 

6 Μάρτη θα πάω να μετρήσουμε το μωράκι για να δει τα εκατοστά και να ορίσουμε αυχενική. Εγώ με κόβω να την κάνω ή 13 ή 20 (βολεύομαι μόνο Δευτέρες)

Για το φύλο από την πρώτη στιγμή το ένστικτο μου λέει αγόρι. Το πιο ωραίο όμως από όλα είναι πως αν είναι αγόρι θα έχω στο σπίτι 3 αρσενικά με ζώδιο παρθενου. Ο  σύζυγος, ο γατούλης μας και το μωρό. 

Τι γλυκό!! 

Ασχετο: με τον γάτο δεν έχεις θέμα λόγω εγκυμοσύνης;;

Εμείς μαζί θα τις κάνουμε τις εξεταςεις. Κι εγω Δεύτερες πηγαίνω 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιλια ξεπεταχτηκε και όντως δεν είναι απο φασολαδα. Αρχισε να υποχωρεί και η σακούλα που κρεμόταν απο το γιο. 

8 hours ago, afpk said:

ναι θα κάνω παρακεντηση γιατί είμαι 38 και θέλω να είμαι σίγουρη για όλα. η αυχενικη έχει να κάνει με πιθανότητες και εμένα δεν με φτάνουν εδώ που είμαστε...ανάμεσα στα τόσα μια εξέταση ακόμα...τουλάχιστον μετά θα είμαι ήρεμη σαν πουλάκι. 

Και εγω 38 είμαι. Αμνιοπαρακεντηση δεν θέλω να κάνω. Πρώτα αυχενική και μετα αναλόγως το αποτέλεσμα το NIPT (harmony) και βλέπουμε. Εξάλλου η αυχενικη είναι κατα 95% σωστή και το harmony κατα 99%. Anyway ότι σε συμβουλεύει και ο γιατρός σου πάντως. 

Πάω να μαζεψω τον μικρό... Κατέστρεψε το ασύρματο πληκτρολόγιο.

Εγώ θα ηθελα αγόρι ξανά... Αλλά οι ημερομηνίες μου δείχνουν κορίτσι. Υγεία να έχει και επιστροφές δε γίνονται. Χαχαχα

 


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mary_M είπε:

Αυτό που οι άλλοι ξέρουν καλυτερα απο σένα και τα πετυχαίνουν ενίοτε και μένα με ξεπερνά.. Εγω το μόνο διαφορετικό που έχω σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη ειναι ότι δεν έχω τόση νύστα. Στην κόρη μου κοιμόμουν όρθια μονίμως. Τωρα οχι. Επίσης τωρα εντελώς ασυνείδητα όταν είμαστε σε μαγαζι με παιδικά κοιτάω και τα αγορίστικα. Στην κόρη μου ούτε που υπήρχαν.. 

Εσεις συμπεθεριάσατε κιόλας!! Μπράβο :-P!! 

Λιγη υπομονή βρε κοριτσάκια μου.. Μα γιατί να είμαστε τοσο ανυπομονες;;; οέο;;

Τι γλυκό!! 

Ασχετο: με τον γάτο δεν έχεις θέμα λόγω εγκυμοσύνης;;

Εμείς μαζί θα τις κάνουμε τις εξεταςεις. Κι εγω Δεύτερες πηγαίνω 

Καλημέρα!!! Όντως Μαιρούλα είμαστε μαζί και πολύ κοντά στην ΠΗΤ από ότι βλέπω. Με τον γάτο γιατί να υπάρχει θέμα? Είναι στειρωμένος, εμβολιασμένος και ζει μαζί μας από 1 μηνός. Τώρα είναι 6 ετών. Είναι ουσιαστικά το πρώτο μας μωρό καθώς με τον σύζυγο μου είμαστε 9 χρόνια μαζί. Η γιατρός μου αλλά και όποιος γιατρός ρώτησα λέει πως δεν υπάρχει θέμα. Το τοξόπλασμα δεν το έχει ο γατούλης και δεν βγαίνει εκτός σπιτιου για να το κολλησει. Για την εγκυμοσύνη όλα μια χαρά. Μάλιστα τα βράδια κουρνίαζει πάνω στην κοιλιά μου. Πιστεύω πως ακούει την καρδιά του μωρού μου.  Προσεκτικοί θα πρέπει να είμαστε όταν θα γεννηθεί το μωρό ειδικά τις πρώτες μέρες γιατί ο γατούλης θα είναι περίεργος να το δει και να το μυρίσει. Ενδέχεται και να ζηλεύει... τότε θα δούμε τι θα γίνει.

Κορίτσια την Καθαρά Δευτέρα θα φάτε ταραμά? Κανονικά δεν κάνει να τρώμε ωμά. Ρώτησα την γιατρό μου και μου είπα να φάω αλλά όχι πολύ γιατί έχει αλάτι. Φοβάμαι όμως από λυστέρια. Πήρα που πήρα το ουρεόπλασμα μην με βρει και τίποτα άλλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΠΕΛΈΣ!!!! ΕΓΩ ΑΦΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ ΝΟΜΙΧΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΟΡΙΤΣΙ... ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ... ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ!!! ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΛΕΣ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ... ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΟΥ... ΜΟΛΙΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΕΝΑ ΔΟΝΤΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΝΕΥΡΩΣΗ!!! ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΑ ΠΟΠ ΚΟΡΝ ΕΣΠΑΣΑ ΕΝΑ ΔΟΝΤΙ!!! ΠΗΡΑ ΤΩΡΑ ΤΗΛ ΤΗΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ!!! ΜΕ ΚΥΝΗΓΑΕΙ Η ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, daip είπε:

Κοιλια ξεπεταχτηκε και όντως δεν είναι απο φασολαδα. Αρχισε να υποχωρεί και η σακούλα που κρεμόταν απο το γιο. 

Και εγω 38 είμαι. Αμνιοπαρακεντηση δεν θέλω να κάνω. Πρώτα αυχενική και μετα αναλόγως το αποτέλεσμα το NIPT (harmony) και βλέπουμε. Εξάλλου η αυχενικη είναι κατα 95% σωστή και το harmony κατα 99%. Anyway ότι σε συμβουλεύει και ο γιατρός σου πάντως. 

Πάω να μαζεψω τον μικρό... Κατέστρεψε το ασύρματο πληκτρολόγιο.

Εγώ θα ηθελα αγόρι ξανά... Αλλά οι ημερομηνίες μου δείχνουν κορίτσι. Υγεία να έχει και επιστροφές δε γίνονται. Χαχαχα

 

Τι έννοεις ακριβώς οι ημερομηνίες δείχνουν κορίτσι;;; πως το δείχνουν;;

4 hours ago, stelkyritsa είπε:

Καλημέρα!!! Όντως Μαιρούλα είμαστε μαζί και πολύ κοντά στην ΠΗΤ από ότι βλέπω. Με τον γάτο γιατί να υπάρχει θέμα? Είναι στειρωμένος, εμβολιασμένος και ζει μαζί μας από 1 μηνός. Τώρα είναι 6 ετών. Είναι ουσιαστικά το πρώτο μας μωρό καθώς με τον σύζυγο μου είμαστε 9 χρόνια μαζί. Η γιατρός μου αλλά και όποιος γιατρός ρώτησα λέει πως δεν υπάρχει θέμα. Το τοξόπλασμα δεν το έχει ο γατούλης και δεν βγαίνει εκτός σπιτιου για να το κολλησει. Για την εγκυμοσύνη όλα μια χαρά. Μάλιστα τα βράδια κουρνίαζει πάνω στην κοιλιά μου. Πιστεύω πως ακούει την καρδιά του μωρού μου.  Προσεκτικοί θα πρέπει να είμαστε όταν θα γεννηθεί το μωρό ειδικά τις πρώτες μέρες γιατί ο γατούλης θα είναι περίεργος να το δει και να το μυρίσει. Ενδέχεται και να ζηλεύει... τότε θα δούμε τι θα γίνει.

Κορίτσια την Καθαρά Δευτέρα θα φάτε ταραμά? Κανονικά δεν κάνει να τρώμε ωμά. Ρώτησα την γιατρό μου και μου είπα να φάω αλλά όχι πολύ γιατί έχει αλάτι. Φοβάμαι όμως από λυστέρια. Πήρα που πήρα το ουρεόπλασμα μην με βρει και τίποτα άλλο

Χα δεν τρώω ποτε ούτως η άλλως!! Χταποδάκι ήθελα να πάρω και ούτε και αυτο φετος σνιφ 

Ειμαι λιγο άσχετη απο κατοικίδια για αυτο ρώτησα 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια!!!

στελκιριτσα μου κι εμεις εχουμε σκυλακι που ειναι το πρωτο μας μωρο....το εχουμε απο 40 ημερων και τωρα ειναι 4....κοιμαται μαζι μας και εδω και 15 μερες κοιμαται ΠΑΝΤΑ διπλα στην κοιλιτσα μου! πιστευω πως τα ζωακια καταλαβαινουν....ενα ζωακι εμβολιασμενο και καθαρο δεν εχει κανενα προβλημα στη συμβιωση με το μωρο....

για το ουρεοπλασμα,μην αγχωνεσαι! ειναι κοινο μικροβιο, θα το αντιμετωπισεις.... εγω θα το αφησω για μετα την εγκυμοσυνη αν και μου ειπε οτι αντιμετωπιζεται και κατα τη διαρκεια(απλα εγω αποφασισα να μην παρω αντιβιωση κατα την εγκυμοσυνη)

κι εγω ηθελα να ρωτησω για την καθαρα δευτερα....τι θα φαμε οεο??? πολυ γελασα χτες που μου λεει η μαμα μου να μην φαω χταποδι γιατι λενε πως οι βεντουζες θ'άφησουν σημαδι στο μωρο.....θεε μου!!!χαχαχαχαχαχ γελασα πολύ! αλλα ταυτοχρονα μου μπηκαν και ιδεες ως κλασικα προληπτικος ανθρωπος,που απ' τη μια τα κραζει αυτα αλλα απ την αλλη "σκαλωνει"....αλλα μαλλον θα φαω χταποδακι,μ'αρεσει πολύ!

σχετικα με το φυλλο,εγω δεν εχω καθολου προαισθημα,αν και λιγο μεσα μου πιστευω πως θα ειναι κοριτσακι....για να δουμε!

οι υπολοιπες ποτε εχετε αυχενικες? ανυπομονω!!


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Daip μου, εγώ το harmony δεν το θέλω,όπως και συ την παρακεντηση. Είναι όπως το βλέπει η καθεμιά. δυστυχώς σήμερα πρώτη φορά έβγαλα το μεσημεριανό..αντί καλά χειρότερα.να δώ τι θα κάνω την Καθαρά Δευτέρα έτσι όπως μ αρέσουν και τα φαγητά αυτά..φιλία σε όλες...!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, jane.austen είπε:

γεια σας κοριτσακια!!!

στελκιριτσα μου κι εμεις εχουμε σκυλακι που ειναι το πρωτο μας μωρο....το εχουμε απο 40 ημερων και τωρα ειναι 4....κοιμαται μαζι μας και εδω και 15 μερες κοιμαται ΠΑΝΤΑ διπλα στην κοιλιτσα μου! πιστευω πως τα ζωακια καταλαβαινουν....ενα ζωακι εμβολιασμενο και καθαρο δεν εχει κανενα προβλημα στη συμβιωση με το μωρο....

για το ουρεοπλασμα,μην αγχωνεσαι! ειναι κοινο μικροβιο, θα το αντιμετωπισεις.... εγω θα το αφησω για μετα την εγκυμοσυνη αν και μου ειπε οτι αντιμετωπιζεται και κατα τη διαρκεια(απλα εγω αποφασισα να μην παρω αντιβιωση κατα την εγκυμοσυνη)

κι εγω ηθελα να ρωτησω για την καθαρα δευτερα....τι θα φαμε οεο??? πολυ γελασα χτες που μου λεει η μαμα μου να μην φαω χταποδι γιατι λενε πως οι βεντουζες θ'άφησουν σημαδι στο μωρο.....θεε μου!!!χαχαχαχαχαχ γελασα πολύ! αλλα ταυτοχρονα μου μπηκαν και ιδεες ως κλασικα προληπτικος ανθρωπος,που απ' τη μια τα κραζει αυτα αλλα απ την αλλη "σκαλωνει"....αλλα μαλλον θα φαω χταποδακι,μ'αρεσει πολύ!

σχετικα με το φυλλο,εγω δεν εχω καθολου προαισθημα,αν και λιγο μεσα μου πιστευω πως θα ειναι κοριτσακι....για να δουμε!

οι υπολοιπες ποτε εχετε αυχενικες? ανυπομονω!!

Καλε σοβαρά τωρα, άσχετα με τις βεντούζες επιτρέπονται θαλασσινά;;; αφου είχα διαβάσει ότι δεν επιτρέπονται!! Αχ πείτε μου να προλάβω να πάω να πάρω η καημένη..

54 minutes ago, pepe είπε:

Αχ παιδιά αύριο έχω την αυχενική και είμαι να σκάσω από άγχος. Φταίει και η προηγούμενη τραγική εμπειρία. Θα σας πω.

Φιλιά!

Να μην σκάσεις καθολου!! Αύριο θα πάνε όλα τέλεια!! Ξερω πως ειναι και μένα η αυχενική ήταν απελπισία ( δεν ξερω σε σένα βέβαια ακριβώς τι συνέβη) αλλά δεν ειναι κάθε μερα του Άι Γιαννιού!! Αυτή την φορά θα ειναι όλα καλα. Ετσι να σκέφτεσαι.. περιμενουμε τα νέα σου με αγωνία. Πολλα φιλάκια 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, pepe said:

Αχ παιδιά αύριο έχω την αυχενική και είμαι να σκάσω από άγχος. Φταίει και η προηγούμενη τραγική εμπειρία. Θα σας πω.

Φιλιά!

Ολα να πάνε και θα πανε καλα μάτια μου. Περιμένουμε νεα σου.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...