Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Είμαι πολυ πολυ πολυ στενοχωρημενη.... Πριν 2 ωρες πήρε η μεσιτρια τηλέφωνο. Θυμάστε που έλεγα χτες οτι η ιδιοκτήτρια πήγε Πάτρα γιατι πεθαίνει μια θεια της; Ε δεν έχασε ευκαιρία και πούλησε το σπίτι σε έναν συγγενή της ο οποίος το θέλει για ιδιοκατοικηση. :evil::evil::evil::evil::twisted::twisted:

Η πλάκα ειναι οτι την Τρίτη που πέρασε ήταν να παει ο άντρας μου να υπογράψει αλλα τελικα το ακυρωσαμε γιατι την επόμενη μέρα έφευγε ταξιδι κι είχε δουλεια να κάνει. Θα είχαμε υπογράψει δηλαδη τώρα αλλα η μεσιτρια λεει θα έσπαγε το συμβόλαιο. Μου αρέσει που μας είχε συμπαθησει κιόλας κι ευχαριστούσε την μεσιτρια που της βρήκε καλα παιδια! Που να μας μισουσε κιόλας!!!:shock:

Δεν θα σχολιάσω καν οτι τόσο καιρο μείναμε πίσω και δεν ψάξαμε άλλο σπίτι, δε θα σχολιάσω οτι απο άμεσα διαθέσιμο θα μπαίναμε Μάη με την αργοπορεια της, δε θα σχολιάσω οτι δεν υπάρχει ούτε ένα καλο σπίτι αυτο το διάστημα στα Βριλήσσια, δε θα σχολιάσω οτι ο άντρας μου πνίγεται στη δουλειά και τώρα ειναι ξανά διαθέσιμος 28 Απριλίου για να ψάξουμε σπίτι, δε θα σχολιάσω οτι βρήκαμε το πιο τέλειο σπίτι κι έχω ξενερωσει απίστευτα.

Σας επρηξα το ξέρω, χίλια συγνώμη αλλα αν δεν τα έλεγα σε κάποιον θα εσκαγα.

Della μια χαρα ο μικρός! Και πολλές αλλαγες. Σιγα σιγα να δοκιμαζετε τα καινουρια. Τον κατάφερες μόνη σου τελικα;

Καληνύχτα.. ΟΥΦ, πονάει το στομάχι μου απο τη στενοχώρια...


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα ομορφες.Μολις ηπιε γαλα ο μικρος και ξανακοιμαται.Ολο το βραδυ ειχαμε γκρινιες παλι.Τωρα το πρωι ειδα οτι εχει ξεραμενο αιμα η μυτη του.Αλλο παλι κι αυτο!Δεν γινοταν να το εχει χθες να το εδειχνα στον γιατρο;Θα τον παρακολουθησω και αν ειναι θα τον παρω.

Νινα-Νανα,εχεις δικιο για ο,τι λες.Η γυναικα ομως ηταν αλλοπροσαλη και ανευθυνη.Απο τη στιγμη που σκεφτοταν να το πουλησει τι εψαχνε να το νοικιασει;δεν μπορει να σκεφτηκε την πωληση ετσι στο ξεκαρφωτο!Γι'αυτο σας το καθυστερουσε κιολας.Αν δεν της καθοταν η πωληση θα το νοικιαζε.Θα πω το εξαιρετικα κλασικο:καθε εμποδιο για καλο,αλλα πιστευω οτι μια τοσο βλαμμενη σπιτονοικοκυρα δεν θα ηταν και ο,τι καλυτερο.Αυτη εχασε που σας εχασε!Το θεμα ειναι οτι εσεις θα καθυστερησετε και σας παει πισω.Τουλαχιστον καλα που το μαθατε τωρα και δεν σας αφησε κι αλλο stand by.Αν κοιτουσατε και σε αλλη περιοχη;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τι κάνετε? Εγώ έτσι και έτσι...χθες το απόγευμα είχα υποθερμία και το βράδυ δέκατα (37,4) αλλά τουρτούριζα και ήταν σα να είχα 39!Με πονάει και λίγο ο λαιμός μου...κάτι δεν πάει καλά!

Arma εγώ γέννησα 25/04 στο Ρέα 3090κ. Μάλλον είμαστε τα πιο μικρά μωράκια του καφέ!

Eirini-23 καλώς ήρθες στην παρέα μας! Φαγανό το μωρό σου...μπράβο! Δυστυχώς δε μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο με τον ύπνο, αλλά αυτά που σου είπαν τα κορίτσια μου φαίνονται λογικά.

Nina-nana ίσως να είναι για καλό...μην απογοητεύεσαι, εγώ το πίστεύω ότι όλα συμβαίνουν για κάποιο λόγο! Γιατί δεν κοιτάζετε σε κάποια άλλη περιοχή?

Della για πες για το mantoux...πράγματι δεν πρέπει να το ξύσει? Εμείς πάμε αύριο!

Dimista ίσως την επόμενη φορά να είμαστε πιο κοντά να μιλήσουμε περισσότερο!

Εσείς μείνατε πολύ παραπάνω? Είχα υποσχεθεί τραπέχι στον κουμπάρο μας και φύγαμε λίγο βιαστικά! Είχα σηκωθεί από πολύ πρωί για να προλάβω να μαγειρέψω!

Tzamin τι καλό ετοίμασε για το τραπέζι ο καλός σου?

Άντε να πέρνουν παράδειγμα και οι δικοί μας!

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Χθες δεν μπορουσα να συνδεθω με τιποτα....

Nina-Nana εμενα με πιασαν τα νευρα μου φανταζομαι τα δικα σου πως ειναι...:mad:Εχει δικιο ομως η Della, καθε εμποδιο για καλο,σκεψου θετικα και υπομονη θα βρεθει το καταλληλο!

Eirini-23 να σου ζησει το μωρακι σου και καλως ηρθες στην παρεα μας!

Κοριτσια και η μικρη τα τελευταια βραδια ειναι πολυ ανησυχη,χθες ειδικα πολυ κλαμα,αφου τελικα της εδωσα λιγο depon γιατι φαινοταν οτι κατι την ταλαιπωρει προφανως δοντακι:cry:Εγω χθες πηγα στους τρεις σταθμους στην περιοχη μου που ειχα υποψιν μου και τελικα κανενας δεν ειναι βρεφονηπιακος ...μονο εναν βρεφονηπιακο ξερω σιγουρα αλλα δεν περναω ουτε απο εξω... ειχα παει τον μεγαλο μου για ενα διαστημα και μονο που δεν σφαχτηκα με τον ιδιοκτητη και την τρελη,ψυχολογο κατα τα αλλα γυναικα του, απο την συμπεριφορα τους στα μωρακια...και υποτιθεται οτι ηταν ο καλυτερος και ο πιο ακριβος της περιοχης!Αρχιζω και αγχωνομαι...βλεπω τη μπεμπα να ξεκιναει δουλεια απο 20 του μηνα :confused:

Σημερα εχω ραντεβου για βαφτιστικα...ελπιζω να βρω κατι,να ειμαι πιο τυχερη απο εχθες!

Φιλακια σε ολες,θα σας πω νεα αργοτερα!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Νινα-νανα σε καταλαβαίνω που τα έχεις πάρει τόσο πολύ..έχεις απόλυτο δίκιο. Απαράδεκτη, αλλά θα πω κι εγώ ''κάθε εμπόδιο για καλό'' Είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε κάτι ακόμα καλύτερο, θα το δεις!:wink: Στο παρκο Τρίτση ήταν η 2η φορά που πήγαμε αλλά κι εμένα μου αρέσει πολύ. Αν ξαναπάμε θα σου πω!

Ειρήνη-23 καλωσήρθες στην παρέα μας. Κι εμείς μετά τον 6ο μήνα μετά παό μία πολυ΄βαριά ίωση αρχίσαμε τα παρατράγουδα στον ύπνο. Λύση πάντςω δεν έχω βρει.

della θηρίο ο γιόκας σου μπράβο!!! Μην ανησυχείς γιατο αιματάκι, μπορεί να το έξυσε ή να φτερνίστικε δυνατά. Μήπως του έβαλες καθόλου ορό? Ο δικός μου το έχει συχνά με τόσο ορό που έχει φάει ο κακομοίρης..:lol:

Βιβή περαστικά! Ό,τι και να ναι εύχομαι να φύγει γρήγορα!

κλιμτ τι κάνεις??? Σε χάσαμε!

Εμεις επιτέλους είχαμε ευχάριστα νέα! Δεν χρειαζόμαστε χειρουργείο!!!! Το σπινθηρογράφημα ήταν καλό, η λειτουργεία των νεφρών πολύ καλή και κάτι χρόνοι που τον ενδιέφεραν(το πόσο κάνει να απορροφηθεί το φάρμακο απο τα νεφρά) επίσης καλοί. Η στένωση είναι μερική, οπότε και συνεχίζουμε παρακολούθηση με υπέρηχους ανα τρίμηνο. Είναι κάτι που μπορεί να επιδεινωθεί(ξου ξου μακρία) ή να φτιάξει. Ελπίζω και εύχομαι να φτιάξει!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mammy καλά ψώνια! Εκτός από την περιοχή σου δεν μπορείς να βρεις κανα σταθμό λίγο πιο μακριά? Τουλάχιστον έχεις περιθώριο αν δεν έχεις βρει μέχρι να γυρίσεις να στην κρατάει κάποιος? Εύχομαι σύντομα να βρεις τον κατάλληλο σταθμό!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

1.Maria-Elena γέννησε αγοράκι 2600 γρ. στη Βεροια στις 9/3

2.ania γεννησε αγορακι 4060 γρ. στο Αλεξανδρα στις 29/3

3.Pola γεννησε αγορακι 3550 γρ. στο Μητερα στην 1/4

4.mammy3 γέννησε κοριτσάκι 3100 γρ. στο Ιασώ στις 6/4

5.Elzu γεννησε κοριτσακι 3200γρ στο γ.ν Εδεσσας στις 6/4

6.Κιττυ γεννησε αγορακι 3490 γρ στο Αλεξανδρα στις 7/4

7.Tzitzina γέννησε κοριτσάκι 3850γρ στο Ιασώ στις 7/4

8.arma γεννησε αγόρι 2970γρ στο Ρεα στις 11/4

9.dimista γεννησε αγορι 2570γρ. στο Λητω στις 11/4

10.della γεννησε αγορι 3280γρ στο Ρεα στις 11/4

11.KLiMT γεννησε κοριτσι 3450γρ στο Ρεα στις 11/4

12.Tzamin γεννησε κοριτσι 3600γρ στο Ρεα στις 19/4

13.Nina-Nana γέννησε κορίτσι 2800 στο Ιασώ στις 11/4

14.Βιβή γέννησε κορίτσι 3090 στο Ρεα στις 25/4

15.eirini-23 αγόρι στις 7/4


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Έφυγε ο άντρας μου σήμερα για Κύπρο αλλά είμαι μια χαρά αφού Αθήνα-Κύπρος μου φαίνεται σαν Παγκράτι- Κολιάτσου :).

Νινα νανα σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί έχω βρεθεί κι εγώ στην φάση να θέλω πολυ να μετακομίσω και να μην μου κάθεται. Οι καθιστερήσεις κι εμένα σε καλό μου βγήκαν. Κάνε κουράγιο και κάτι θα βρεθεί. Να μην αλλάξεις περιοχή αναζήτησης. Είναι τέλεια στα Βριλήσσια.

Ειρήνη καλωσήρθες στην παρέα μας. Να σου ζήσει ο μικρός σου.

Βιβή ο άντρας μου έφτιαξε γιουβέτσι και συκωτάκια. Εγώ έφτασα μαζί με τους καλεσμένους. Το καλύτερο είναι ότι μάζεψε κιόλας μετά το αγοράκι μου. Δεν έκανα τίποτα την Κυριακή :D.

Mammy ούτε εγώ την πάω σε σταθμό κοντά στο σπίτι μου. Βέβαια θα βόλευε πολύ, αλλά αν δεν υπάρχει κάτι που σε ευχαριστεί δες και πιο μακριά. Εγώ κοίταξα και κοντά στην δουλειά μου. Και τελικά κατέληξα να κάνω ένα μικρό τουρ για να την αφήσω και να την πάρω. Παρ' όλα αυτά είμαι πολύ ευχαριστημένη και την βλέπω ότι περνάει καλά. Χτες που πήγα να την πάρω γκρίνιαζε όταν φεύγαμε. Ήθελε να κάτσει.

Αρμα μπράβο στον μικρό. Άντε εύχομαι όλα να πάνε καλά και να βελτιωθεί σύντομα. Πώς θα το παρακολουθείτε ανά τρίμηνο? Τί εξέταση?

Σας αφήνω γιατί πρέπει να κατέβω κέντρο για ένα ραντεβού.

Πολλά φιλιά....


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου κι ευχαριστω για την συμπαράσταση!

Σήμερα είμαι κυρίως νευριασμενη μαζι της. Και να πω οτι την ζορισαμε, να το καταλάβαινα όλο αυτο αλλα ούτε παζερεψαμε την τιμη, ούτε την αγχωσαμε με την προθεσμία, ούτε ζητήσαμε κατι πχ σιτες ή βάψιμο, συμφωνήσαμε να δώσουμε 2 εγγυήσεις! Έλεος δηλαδη! Ο Θεός μας φώτισε και δεν βάλαμε την μετακόμιση αμέσως μετα το Πάσχα. Υποτίθεται το σπίτι θα μας το έδινε Μεγάλη Πέμπτη αλλα λόγω φόρτου εργασίας του άντρα μου θα μετσκομιζαμε αρχές Μαιου. Ευτυχώς δηλαδη γιατι υπό άλλες συνθήκες θα είχα κλείσει μεταφορικη και ισως είχα ήδη αγοράσει κάποια πράγματα. :evil:

Με στεναχωρεί το γεγονός οτι χάσαμε ενα υπέροχο σπίτι. Δύσκολα θα βρούμε κατι αντίστοιχο με ξύλινα δάπεδα παντου, με παρά πολλές ντουλάπες (ακόμα και στην κουζίνα είχε 6φυλλη ντουλάπα), με το γραφείο ξέχωρα ώστε το ενα δωμάτιο απο τα 3 θα το κάναμε ξενώνα, με μεγάλες βεραντες, 4ο όροφο με θεα, με αυλή, με πάρκο στα 30μετρα που εχει και καφετέρια μέσα. Και σε πολυ καλη τιμη!

Όνειρο ήταν, παει!

Della έχεις δίκιο, καλύτερα τωρα, παρα να μας έβγαζε έξω οποιαδήποτε άλλη στιγμη!

Mammy κι η δικια μου ειναι ανήσυχη και λιγο περίεργη, μόλις φεύγω απο δίπλα της κλαίει και το βράδυ ειναι λιγο φρίκη... Σιγουρα ειναι και δοντια αλλα να ειναι αυτο το άγχος αποχωρισμου άραγε;

Βιβη περαστικα! Εμείς φύγαμε λιγο μετα απο εσάς.

Arma πολυ ευχάριστα νεα!:D

Tzamin μπράβο στον καλο σου για την μαγειρική! Θα λείψει καιρο;

Φιλακια!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλή σας μέρα κυρίες μου!!

Τι κάνετε?

Εγώ έτρεχα για κάτι δουλιτσες χθες και σήμερα και το απόγευμα θα πάω να πάρω παπούτσια για τη μικρή και για τα βαφτιστήρια μας!

Ετοιμάσαμε και τα προσκλητήρια, σιγά σιγά να τελειώνουμε!

Nina-Nana κρίμα για το σπίτι, αλλά πραγματικά κάθε εμπόδιο για καλό. Και μη στενοχωριεσαι, σίγουρα θα βρεις κάτι καλύτερο.

Tzamin νοικοκύρης ο άντρας σου, μπράβο του.

Αrma ευχάριστα τα νέα σας.

Βιβή δε σας είδα που φύγατε για να σας χαιρετήσω. Περαστικά κιόλας!

Della θηριακι ο μικρός, έτσι?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Nina nana την Πέμπτη επιστρέφει και ξαναφεύγει μάλλον Μ. Δευτέρα-Μ.Παρασκευή και ξανά Τρίτη μετά το Πάσχα με Παρασκευή. Τουλάχιστον θα είναι εδώ τα Σαββατοκύριακα.

Τζιτζινα σήμερα που πήγα κέντρο πέρασα από το μαγαζί που σου έλεγα ότι πήρα το φόρεμα που φόρεσα στον γάμο. Ρώτησα αν έχουν κάποια που να μπορούν να φορεθούν από vύφες και μου είπανε ότι αυτή τη στιγμή δεν έχουν. Θα φέρουν μέχρι το τέλος του μήνα κάποια. Το μαγαζί είναι Ερμού 30 (New Vice).

Ειρήνη εμείς μια χαρά ξημερωθήκαμε. Η δικιά μου γενικά τα έχει καλά με τον ύπνο. Εσάς πώς ήταν το βράδυ σας. Είχατε καμιά βελτίωση?

Βιβή μου περαστικά. Πρέπει να σου πω ότι όταν πέρασα την γρίπη πρόσφατα, έχασα 3 κιλά. Οπότε αν είσαι αρρωστούλα μπορεί να σε βοηθήσει στην διατροφή σου. Κουράγιο και think positive ;)!!! Ελπίζω να μην κολλήσει η Μένια.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1.Maria-Elena γέννησε αγοράκι 2600 γρ. στη Βεροια στις 9/3

2.ania γεννησε αγορακι 4060 γρ. στο Αλεξανδρα στις 29/3

3.Pola γεννησε αγορακι 3550 γρ. στο Μητερα στην 1/4

4.mammy3 γέννησε κοριτσάκι 3100 γρ. στο Ιασώ στις 6/4

5.Elzu γεννησε κοριτσακι 3200γρ στο γ.ν Εδεσσας στις 6/4

6.Κιττυ γεννησε αγορακι 3490 γρ στο Αλεξανδρα στις 7/4

7.Tzitzina γέννησε κοριτσάκι 3850γρ στο Ιασώ στις 7/4

8.arma γεννησε αγόρι 2970γρ στο Ρεα στις 11/4

9.dimista γεννησε αγορι 2570γρ. στο Λητω στις 11/4

10.della γεννησε αγορι 3280γρ στο Ρεα στις 11/4

11.KLiMT γεννησε κοριτσι 3450γρ στο Ρεα στις 11/4

12.Tzamin γεννησε κοριτσι 3600γρ στο Ρεα στις 19/4

13.Nina-Nana γέννησε κορίτσι 2800 στο Ιασώ στις 11/4

14.Βιβή γέννησε κορίτσι 3090 στο Ρεα στις 25/4

15.eirini-23 αγόρι στις 7/4

να συμπληρωσω γεννηθηκε 3280 και γεννησα Συρο


a4C0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έχασα ένα κατεβατό που είχα γράψει. Θα προσπαθήσω να τα ξαναθυμηθώ.

Τzamin εγώ δεν θα γίνω νύφη. Μόνο βάφτιση θα κάνουμε. Θα κοιτάξω όμως έτσι και αλλιώς εκεί που μου είπες.

Ειρήνη καλώς ήρθες και κουράγιο με το μπεμπάκι σου και τις αυπνίες του.

Κορίτσια, μία φίλη μου είπε για ένα βιβλίο "αγωγής ύπνου". Εφαρμόζει κάτι με συγκεκριμένους χρόνους που αφήνεις το μωρό να κλαίει και γράφει διάφορα μέσα. Θα τη ρωτήσω τίτλο και θα σας πω.

Τωρα θέλω τη βοήθειά σας. Οι μπομπονιέρες θα είναι ένα πουγκί φράουλα. Τι να έκανα αντίστοιχα σε γλυκό που να είναι ανθεκτικό? Μ'αρέσουν και τα μπισκότα, αλλά δε συμφωνεί το έτερον ήμισυ. Τα ταρτάκια φράουλας θα γίνουν λέτε χάλια?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...