Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μαμά για τρίτη φορά!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω δενειμαι ομοιοπαθουσα αλλ θα αθελαν αειμαι στη θεση σουμ ε3 παιδια!!!συγχαρητηρια με τοκαλον ατο δεχτεις και τομωρακι!μπραβο!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δενειμαι ομοιοπαθουσα αλλ θα αθελαν αειμαι στη θεση σουμ ε3 παιδια!!!συγχαρητηρια με τοκαλον ατο δεχτεις και τομωρακι!μπραβο!

Nα είσαι καλά, καλή μου! Με το καλό κι εσύ τη μπεμπούλα σου!Κι εγώ για καμιά μπέμπα ελπίζω, θα δούμε, χαχα!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε vasdeli!Με το καλό το μωράκι σου! Μπήκα στο θέμα μανούλες ιανουαρίου του 2011 και σε θυμάμαι από εκεί, εγώ βέβαια δεν έγραψα εκεί γιατί θα είμαι του φεβρουαρίου μαμά!Πώς πας από αναγούλες? Εγώ μπαίνω στην κουζίνα με το ζόρι, τι να κάνω, έχω και τα παιδιά για να τους μαγειρέψω κι υποφέρω. Πόσο είναι τα παιδάκια σου?


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου ρε vasdeli!Με το καλό το μωράκι σου! Μπήκα στο θέμα μανούλες ιανουαρίου του 2011 και σε θυμάμαι από εκεί, εγώ βέβαια δεν έγραψα εκεί γιατί θα είμαι του φεβρουαρίου μαμά!Πώς πας από αναγούλες? Εγώ μπαίνω στην κουζίνα με το ζόρι, τι να κάνω, έχω και τα παιδιά για να τους μαγειρέψω κι υποφέρω. Πόσο είναι τα παιδάκια σου?

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και ανταποδίδω!

Οι αναγούλες έχουν σταματήσει, κάτι ανακατοσούρες έχω με το στομάχι αν το αφήσω πολύ ώρα άδειο και αφού φάω πάλι....κοινώς σ*@τ@ αλλά δεν βαριέσαι...

Αυτό που με ταλαιπωρεί αφάνταστα είναι η υπόταση που έχω γενικότερα στις εγκυμοσύνες μου....Χθες είχα πάλι 9 με 5 και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου....

Τα παιδάκια μου είναι 7,5 η κόρη και 5 ο γιος!!! Είναι τόσο χαρούμενα με το νέο τους αδερφάκι, ειδικά μετά την απώλεια του Οκτωβρίου...(Ήμουν έγκυος 18 εβδ και έχασα την μπεμπούλα...). Τώρα όμως ευελπιστώ ότι όλα θα πάνε καλά!!!

Τα δικά σου πόσο είναι;

Να έρθεις αν θέλεις στις μανούλες Ιανουαρίου 2011...Έίμαστε φιλόξενες! Κίνηση και ανταλαγή απόψεων και προβληματισμών θέλουμε!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

αφου θελει kinder εκπληξη ρε βασδελιμουυυυυυυυυυ!!!αχαχαχα!τιν ακανω...κιεγω ετσι,αν δενε ετρωγα με τοπουμ εεπιανε η πεινα εβγαζα υγρα αποτο στομαχι,προσπθουσα να κανω εμετο...η ζαλιζομουν και ετρεμαν τα ποδιαμου...υπομονη στον τεταρτοθ αειστε σουπερ!!!ολα για τα μπεμπινια!!!!1


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω να μπω στην παρεα σας που περιμενω το 4ο??????????????????


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

οχι δενμπορειες να μπεις σε αυτη την παρεα,ειναι απο 0-3 εσυ τοξεπερασες!!!αχαχα!καλωσορισες με το καλο το 4ο παιδακι σου!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

οχι δενμπορειες να μπεις σε αυτη την παρεα,ειναι απο 0-3 εσυ τοξεπερασες!!!αχαχα!καλωσορισες με το καλο το 4ο παιδακι σου!

ευχαριστω.....κι εσυ με το καλο......

του χρονου δηλ που θα περιμενω το 5ο δεν θα χωραω πουθενα?????????????


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ εχεις βρομικους σκοπους δηλαδη!!!αχαχα στο πεμπτο θα χωρας πας με το 3 + 2 δωρο!!!αχαχα


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ εχεις βρομικους σκοπους δηλαδη!!!αχαχα στο πεμπτο θα χωρας πας με το 3 + 2 δωρο!!!αχαχα

...αφου λεω στοπ απο το δευτερο κ καθε χρονο ειμαι κ μ ενα καινουριο...

κ απο τη στιγμη που εμαθα οτι ειναι κ αγορι,λεω να μην αφησω τη βενετια μου μονη της....

αυτι το 3+2 το ειπα στο γιατρο μου....στα 3,το τεταρτο θα ειναι δωρο!!!!!!!!

(ναι,εχω μεγαααλη δοση μαζοχισμου.....)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...