Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μαμά για τρίτη φορά!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δυσκολα θα ειναι,εννοειται

σκεψου ομως μετα που θα τα κοιτας ολα τι ομορφα...

σκεψου οτι δουλευεις κιολας...οποτε φυσικα κ τΑ δυο θα ειναι βουνο...εγω αν δουλευα μαλλον στο ενα θα εμενα...

το μαγειρεμα ειναι η αγαπη μου,γι αυτο κ το ειχα κανει επαγγελμα.δεν εχω προβλημα...

με το σιδερο τα εχω βαλει ανεπανορθωτα...δεν θελω καμμια επαφη...

για τον μπαμπα μου,οντως,ηταν πολυ δυσκολα τα 4 προηγουμενα χρονια για ολους μας.ευτυχως προλαβε να δει κ τα τρια του εγγονια,κι ακουσε κ το ονομα του στο δημητρη.

κ το καλυτερο για μενα ηταν οτι εφυγε πριν πεσει κατω απο τα ορια της αξιοπρεπειας.κ προσωπικα πιστευω (οσο κακια κιαν ακουγομαι) οτι καλυτερα που εφυγε τωρα,παρα μετα που θα εβλεπε τον εαυτο του να λιωνει μερα με τη μερα...καλυτερα κ για κεινον,αλλα κ για μας...

τα καφε δεν με ανησυχουν,μεχρι να γινουν κοκκινα...σ ολα τα παιδια ειχα αποκολλησεις,ο δημητρης ειχε διδυμο αδελφακι που "εφυγε" στη 9 εβδομαδα,κ ειχα πολυυυ αιμα...

πιστευω οτι πλεον τα εχω δει οοολα για ν αγχωθω για κατι τετοιο.

ειμαι προετοιμασμενη κ για προωρο τοκετο,ετσι κι αλλιως,εξαιτιας πιθανων ανατομικων προβληματων στο μωρο,κ αυτη τη βδομαδα θ αποφασισουμε αν θα κανουμε ενεσουλες πνευμονιων η οχι....

θα δειξει,εχω πιστη κ ειμαι ετοιμη-νομιζω-ν αντιμετωπισω τα παντα...

απλα μου τη σπαει γιατι εχω δουλειες που πρεπει να γινουν πριν τη γεννα κ δεν ξερω πως θα τα κανω.....

vasdeli,καλημερα...να παραγγειλω καφε???????

δεν παω πουθενα...

καλα...η πεθερα εχει πει πολλα κορυφαια...

αυτο ομως ηταν απο τα καλυτερα


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα πάλι!Τελείωσε η σύσκεψη. Ρε γμτ με τον παλιοκαλλικράτη δεν ξέρω πού θα βρεθώ, εντωμεταξύ εγώ από δεκέμβριο αν όλα πάνε καλά θα πάρω άδεια για το νινί...Στα χαμένα ντιπ... Theolvas εμένα μένει κι η μαμά μου Γιαννιτσά, αλλά παιδιά καμία βοήθεια.Αφού πάει ο άντρας μου, της λέει η Μαρία δε μπορεί να μαγειρέψει κ.τ.λ. κι αντί να πει να κάνει κανά φαί για τα εγγόνια, όχι για μένα, ξέρετε τι του είπε?Έτσι είναι οι εγκυμοσύνες.... Κι ενώ έχει 60 (!!) μέρες άδεια δεν παίρνει ούτε μία μέρα για να κρατήσει τα παιδιά στις διακοπές που κλείνουν οι παιδικοί 1,5 μήνα (1/08 ως 13/09 που θα ανοίξει ο κρατικός παιδικός που θα πάει ο μικρός από φέτος και τα νήπια του μεγάλου). Κι ενώ μπορεί να βγει στη σύνταξη απο το 2011 (γενάρη-φλεβάρη γεννάω πρώτα ο Θεός) δε βγαίνει....:(:(:(Σας είπα και τον πόνο μου πρωί πρωί....:roll::roll:

Ξηγημένη η μανούλα έτσι;:cool:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

δυσκολα θα ειναι,εννοειται

σκεψου ομως μετα που θα τα κοιτας ολα τι ομορφα...

σκεψου οτι δουλευεις κιολας...οποτε φυσικα κ τΑ δυο θα ειναι βουνο...εγω αν δουλευα μαλλον στο ενα θα εμενα...

το μαγειρεμα ειναι η αγαπη μου,γι αυτο κ το ειχα κανει επαγγελμα.δεν εχω προβλημα...

με το σιδερο τα εχω βαλει ανεπανορθωτα...δεν θελω καμμια επαφη...

για τον μπαμπα μου,οντως,ηταν πολυ δυσκολα τα 4 προηγουμενα χρονια για ολους μας.ευτυχως προλαβε να δει κ τα τρια του εγγονια,κι ακουσε κ το ονομα του στο δημητρη.

κ το καλυτερο για μενα ηταν οτι εφυγε πριν πεσει κατω απο τα ορια της αξιοπρεπειας.κ προσωπικα πιστευω (οσο κακια κιαν ακουγομαι) οτι καλυτερα που εφυγε τωρα,παρα μετα που θα εβλεπε τον εαυτο του να λιωνει μερα με τη μερα...καλυτερα κ για κεινον,αλλα κ για μας...

τα καφε δεν με ανησυχουν,μεχρι να γινουν κοκκινα...σ ολα τα παιδια ειχα αποκολλησεις,ο δημητρης ειχε διδυμο αδελφακι που "εφυγε" στη 9 εβδομαδα,κ ειχα πολυυυ αιμα...

πιστευω οτι πλεον τα εχω δει οοολα για ν αγχωθω για κατι τετοιο.

ειμαι προετοιμασμενη κ για προωρο τοκετο,ετσι κι αλλιως,εξαιτιας πιθανων ανατομικων προβληματων στο μωρο,κ αυτη τη βδομαδα θ αποφασισουμε αν θα κανουμε ενεσουλες πνευμονιων η οχι....

θα δειξει,εχω πιστη κ ειμαι ετοιμη-νομιζω-ν αντιμετωπισω τα παντα...

απλα μου τη σπαει γιατι εχω δουλειες που πρεπει να γινουν πριν τη γεννα κ δεν ξερω πως θα τα κανω.....

vasdeli,καλημερα...να παραγγειλω καφε???????

δεν παω πουθενα...

καλα...η πεθερα εχει πει πολλα κορυφαια...

αυτο ομως ηταν απο τα καλυτερα

984755892_8c8efe15e3.jpg

Σε πρόλαβα Θεολογία μου!:-D:-D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που λένε...ότι στο 4ο τα έχεις δει όλα και τρομάζεις ελάχιστα...

Ενέσεις για τα πνευμόνια γιατί να κάνετε; σε περίπτωση που γεννηθεί πιο νωρίς;

Εγώ πάλι είμαι μακρυά και από πεθερά αλλά και από μαμά...Ίσως έτσι να είναι και καλύτερα αλλά καμιά φορά αποζητώ την μανούλα μου....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι αυτό που λένε...ότι στο 4ο τα έχεις δει όλα και τρομάζεις ελάχιστα...

Ενέσεις για τα πνευμόνια γιατί να κάνετε; σε περίπτωση που γεννηθεί πιο νωρίς;

Εγώ πάλι είμαι μακρυά και από πεθερά αλλά και από μαμά...Ίσως έτσι να είναι και καλύτερα αλλά καμιά φορά αποζητώ την μανούλα μου....

nai,nai,ayto einai...εχω τρομαξει βεβαια κ σ αυτη την εγκυμοσυνη με αρκετα,εχω χαλαστει κ μ ακομα περισσοτερα,αλλα τουλαχιστο τα συνιθισμενα,σχεδον περνανε απαρατηρητα...

εχουμε ενα θεματακι μ αυτη την εγκυμοσυνη (το γραφω στο δευτερο τριμηνο) το οποιο εχει κ πολλες πιθανοτητες για προωρο,οποτε ειμαι προετοιμασμενη...φοβος βεβαια παντα υπαρχει,αλλα υπαρχει κ ελπιδα οτι ολα θα πανε καλα...

μακρυα κι αγαπημενοι λεω για την πεθερα...δεν θα μπορει να εχει κι απαιτησεις αργοτερα,τη στιγμη που δεν δινει ουτε μια επισκεψη στα εγγονια της,οποτε εχω ξενιασει μ αυτο...

τη μανουλα μου την καταλαβαινω απολυτα.μ ολα οσα εχει περασει τον τελευταιο καιρο,κι αυτα τα λιγα που κανει ειναι πολλα...

απλα,ο αδελφος μου αποφασισε μεσα σε ενα βραδυ να παντρευτει με πολιτικο (ενω ηταν να παντρευτει με θρησκευτικο το δεκεμβρη) επειδη ειναι για διορισμο (καθηγητες κ οι δυο) κ χρειαζοντουσαν τα μορια...απλα δεν ελεγε να δεσμευσω τη μαμα μου,ουτε κι αυτος να παντρευτει σαν την καλαμια στον καμπο...θα ξαναρθει μολις μπω στο μηνα (αν φτασω μεχρι εκει)...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα!

Να ζήσουν τα παιδιά!

Κι εσύ να πας όσο μακρύτερα γίνεται!!!

Έχω και μια ιδέα!! Έρχεσαι να μαγειρέψεις να έρθω να σιδερώσω;:tongue:

Χθες μας φέρανε έναν κ.ψάρι 70 εκ μήκος! Μανούλα μου τι τράβηξα να τον καθαρίσω....:|


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

ψαρι????το στοιχειο μου...τι ψαρι???????

ποσο ζηλευω...θελω κι εγω να ειμαι σε νησι κ να μαγειρευω φρεσκο ψαρι (αν το εχω ψαρεψει κ η ιδια,ακομα καλυτερα),κι ας κανω κ σιδερο....

κ σ εσενα ευχομαι το καλυτερο........


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

ψαρι????το στοιχειο μου...τι ψαρι???????

ποσο ζηλευω...θελω κι εγω να ειμαι σε νησι κ να μαγειρευω φρεσκο ψαρι (αν το εχω ψαρεψει κ η ιδια,ακομα καλυτερα),κι ας κανω κ σιδερο....

κ σ εσενα ευχομαι το καλυτερο........

Aχ, όχι ρε κορίτσια μη μιλάτε για ψάρι, μόνο στην ιδέα αναγούλιασα, λυπηθείτε με τη δόλια. Θεολογία, για χιλιοστή φορά σου λέω ότι σε θαυμάζω γιατί αν κΑι περνάς δύσκολα σε κάθε εγκυμοσύνη με όσα προκύπτουν συνεχίζεις ακάθεκτη και στο επόμενο.Ρε κορίτσια, εγώ το πιστεύω, κάποιες είναι γεννημένες για μάνες ενώ άλλες ΟΧΙ. Η γειτόνισσά μου δηλαδή που πάει για το 6ο και τα άλλα 5 είναι αγράμματα, μες στην ψείρα και τη λέρα, ε όχι ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΑΝΑ.-


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Aχ, όχι ρε κορίτσια μη μιλάτε για ψάρι, μόνο στην ιδέα αναγούλιασα, λυπηθείτε με τη δόλια. Θεολογία, για χιλιοστή φορά σου λέω ότι σε θαυμάζω γιατί αν κΑι περνάς δύσκολα σε κάθε εγκυμοσύνη με όσα προκύπτουν συνεχίζεις ακάθεκτη και στο επόμενο.Ρε κορίτσια, εγώ το πιστεύω, κάποιες είναι γεννημένες για μάνες ενώ άλλες ΟΧΙ. Η γειτόνισσά μου δηλαδή που πάει για το 6ο και τα άλλα 5 είναι αγράμματα, μες στην ψείρα και τη λέρα, ε όχι ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΑΝΑ.-

αμα ηταν να κανω ετσι,καλυτερα να μην εκανα κανενα...

προσπαθω για το καλυτερο για τα παιδια μου,πιστευω οτι καθεμια που σεβεται τον εαυτο της το ιδιο κανει...

ενταξει,δεν εχω ευκολες εγκυμοσυνες,ουτε η ζωη μου ειναι ευκολη,αλλα ειναι ομορφη κ γεματη αγαπη.....

κι αυτο ειναι που μετραει...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αμα ηταν να κανω ετσι,καλυτερα να μην εκανα κανενα...

προσπαθω για το καλυτερο για τα παιδια μου,πιστευω οτι καθεμια που σεβεται τον εαυτο της το ιδιο κανει...

ενταξει,δεν εχω ευκολες εγκυμοσυνες,ουτε η ζωη μου ειναι ευκολη,αλλα ειναι ομορφη κ γεματη αγαπη.....

κι αυτο ειναι που μετραει...

Αχ, τι όμορφα μιλάς.... Είναι οι ορμόνες ή είσαι ποιητική φύση? Κι εγώ όταν μιλώ για τα παιδάκια μου έτσι μιλώ, ειδικά όταν βλέπω τα γειτονόπουλα:(:(:(


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, τι όμορφα μιλάς.... Είναι οι ορμόνες ή είσαι ποιητική φύση? Κι εγώ όταν μιλώ για τα παιδάκια μου έτσι μιλώ, ειδικά όταν βλέπω τα γειτονόπουλα:(:(:(

αμα ειναι να μη μιλας ετσι,καλυτερα να μη κανεις παιδια...τι να τα κανεις αμα βριζεις ολη τη μερα???

κι εγω νευριαζω καποιες φορες,ειδικα οταν παιζουν ξυλο (κ δεν μπορω να τα χωρισω επειδη εχω εκτοπισμα),εχω δωσει κ καναδυο στην πανα,φωναζω,αλλα σε γενικες γραμμες δεν παραπονιεμαι....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά είμαι πολύ νευρική, αλλά με τα παιδιά έχω υπομονή. Δώσε μου παιδί να το διαβάσω ή να παίξουμε και πάρε την ψυχή μου. Μόνο τώρα μου κακοφαίνεται που έχω πέσει πολύ αλλά θα συνέλθω πού θα πάει... Αχ πότε θα πάνε τα βλαστάρια σχολείο να τα διαβάζω????


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

ψαρι????το στοιχειο μου...τι ψαρι???????

ποσο ζηλευω...θελω κι εγω να ειμαι σε νησι κ να μαγειρευω φρεσκο ψαρι (αν το εχω ψαρεψει κ η ιδια,ακομα καλυτερα),κι ας κανω κ σιδερο....

κ σ εσενα ευχομαι το καλυτερο........

Έχουμε τρελλαθεί στο ψάρι! Πήγαμε και μια φορά για ψάρεμα αλλά....ούτε λέπι!(Σόρυ Μαράκι, ελπίζω να μην σε αναγούλιασα). Ήταν μάλλον μαγιάτικο (αν και εδώ έχουν άλλες ονομασίες και το λένε αγγούρι!!!άκουσον! άκουσον!) Και σήμερα έχω ψαρόσουπα!!!

Aχ, όχι ρε κορίτσια μη μιλάτε για ψάρι, μόνο στην ιδέα αναγούλιασα, λυπηθείτε με τη δόλια. Θεολογία, για χιλιοστή φορά σου λέω ότι σε θαυμάζω γιατί αν κΑι περνάς δύσκολα σε κάθε εγκυμοσύνη με όσα προκύπτουν συνεχίζεις ακάθεκτη και στο επόμενο.Ρε κορίτσια, εγώ το πιστεύω, κάποιες είναι γεννημένες για μάνες ενώ άλλες ΟΧΙ. Η γειτόνισσά μου δηλαδή που πάει για το 6ο και τα άλλα 5 είναι αγράμματα, μες στην ψείρα και τη λέρα, ε όχι ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΑΝΑ.-

Αυτή η κατάντια του να έχω τα παιδιά μου απεριποίητα με μιζεριάζει....Κορίτσια ένα άλλο κάλο που έχω είναι ότι δεν μπορώ να τα βλέπω βρώμικά...με τον παραμικρό λεκε άντε στα άπλυτα...και μετά σιδέρωνε Βικάκι!!!

αμα ηταν να κανω ετσι,καλυτερα να μην εκανα κανενα...

προσπαθω για το καλυτερο για τα παιδια μου,πιστευω οτι καθεμια που σεβεται τον εαυτο της το ιδιο κανει...

ενταξει,δεν εχω ευκολες εγκυμοσυνες,ουτε η ζωη μου ειναι ευκολη,αλλα ειναι ομορφη κ γεματη αγαπη.....

κι αυτο ειναι που μετραει...

Συμφωνώ απόλυτα!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω μια απο τα ιδια με τα ρουχα τους...ειδικα ο δημητρης που δεν ειναι πολυ σταθερος στα χερια κ λερωνεται ευκολα,μπορει ν αλλαξει κ 5 φορες μεσα στη μερα...ασε για το σιδερο μη συζητατε......

ηρθε ο ταλιμπαν νο 1...την αλλη θα τη φερει ο μπαμπας σε καμια ωρα...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...