Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

Εγώ να κάνω μια άλλη ερώτηση; Να μικρά παίζουν μόνα τους; Εμένα η μικρή μετά από τις περιπέτειες μας (πλύση στομάχου και γαστρεντερίτιδα που πέρασε) όλο αγκαλιές θέλει!!!!

:oops:

λογικό είναι το κοριτσάκι να θέλει τώρα αγκαλίτσες συνέχεια αχχχ τι τράβηξε το κακόμοιρο!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευτυχώς που έχουμε ιδιωτική ασφάλιση στην κόρη μου. Με πήραν τηλέφωνο από την ιδιωτική κλινική που την πήγαμε για την πλύση και μου είπαν ότι κόστισε 950€ (για ένα βράδυ! L)

Δεν μπορώ να πω βέβαια είχαμε πολύ καλή εξυπηρέτηση αλλά αν δεν είχαμε την ασφάλεια πως θα πληρώναμε τόσα χρήματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που έχουμε ιδιωτική ασφάλιση στην κόρη μου. Με πήραν τηλέφωνο από την ιδιωτική κλινική που την πήγαμε για την πλύση και μου είπαν ότι κόστισε 950? (για ένα βράδυ! L)

Δεν μπορώ να πω βέβαια είχαμε πολύ καλή εξυπηρέτηση αλλά αν δεν είχαμε την ασφάλεια πως θα πληρώναμε τόσα χρήματα!!!!

Πάλι καλα! Πάντως ποτέ δεν ειχα σκεφτει πως μπορει κάποιος να πάει σε ιδιωτική κλινική για κάτι εκτακτο. Δεν το λεω για να σε κρίνω βεβαια! Απλα πραγματικά δεν θα το σκεφτομουν. Εχω συνδεσει τα εκτακτα με το Αγ. Σοφια και το Αγ. Κυριακου, οπου βεβαια γινεται πανικος! Το ζητημα βεβαια ειναι πως περασε και ελπιζω να μην χρειαστει ποτε να ξαναπάτε!


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Την Παρασκευή αφησαμε για πρώτη φορά τον Ιωνα και τη μικρή στη μητέρα μου για το βράδυ! Θέλαμε να κάνουμε γενική στο σπίτι με τον άντρα μου κι έτσι το κανονίσαμε! Αααααχ απίστευτη η αίσθηση! Κοιμήθηκα για πρώτη φορά χωρίς να ξυπνήσω ούτε μια φορά μέσα στη νύχτα! Μιλάμε για χλίδα!!!!! Το ακόμα όμως πιο εξοφρενικό είναι άλλο! Η μικρή μου τις τελευταίες μέρες θήλαζε μόνο μια φορά το 24ωρο και αυτη ήταν μέσα στη νυχτα. Την Παρασκευη λοιπόν, ξύπνησε μεν, αλλά η μαμά μου την χαιδολόγησε και αυτη γυρισε πλευρο και συνέχισε τον ύπνο της! Εχθες λοιπόν που είμασταν και πάλι σπίτι, δεν ξύπνησε παρά στις 6 το πρωί! Και μαντέψτε.... δεν είπιε γάλα! Αχ λέτε να τα κατάφερα να αποθηλάσω έτσι ξαφνικά και τόσο ανώδυνα??? Μακάρι!!!!!


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Την Παρασκευή αφησαμε για πρώτη φορά τον Ιωνα και τη μικρή στη μητέρα μου για το βράδυ! Θέλαμε να κάνουμε γενική στο σπίτι με τον άντρα μου κι έτσι το κανονίσαμε! Αααααχ απίστευτη η αίσθηση! Κοιμήθηκα για πρώτη φορά χωρίς να ξυπνήσω ούτε μια φορά μέσα στη νύχτα! Μιλάμε για χλίδα!!!!! Το ακόμα όμως πιο εξοφρενικό είναι άλλο! Η μικρή μου τις τελευταίες μέρες θήλαζε μόνο μια φορά το 24ωρο και αυτη ήταν μέσα στη νυχτα. Την Παρασκευη λοιπόν, ξύπνησε μεν, αλλά η μαμά μου την χαιδολόγησε και αυτη γυρισε πλευρο και συνέχισε τον ύπνο της! Εχθες λοιπόν που είμασταν και πάλι σπίτι, δεν ξύπνησε παρά στις 6 το πρωί! Και μαντέψτε.... δεν είπιε γάλα! Αχ λέτε να τα κατάφερα να αποθηλάσω έτσι ξαφνικά και τόσο ανώδυνα??? Μακάρι!!!!!

ζηλεύω ζηλεύω ζηλέυω θέλω και εγώ να κοιμηθώ όλη νύχτα χωρίς ξυπνήματα θέλω θέλω θέλω!!!!

πάντως μπράβο αν κατάφερες να αποθηλάσεις είδες η μικρή μάλλον από συνήθεια ζήταγε γάλα τη νύχτα να αγκαλίτσες φαντάζομαι!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ζηλεύω ζηλεύω ζηλέυω θέλω και εγώ να κοιμηθώ όλη νύχτα χωρίς ξυπνήματα θέλω θέλω θέλω!!!!

πάντως μπράβο αν κατάφερες να αποθηλάσεις είδες η μικρή μάλλον από συνήθεια ζήταγε γάλα τη νύχτα να αγκαλίτσες φαντάζομαι!!!

Κοριτσια, εμείς την αφήσαμε αυτό το σ/κ στην μαμα μου γιατί έπρεπε να παμε στα Τρίκαλα για έναν γάμο! αλλά γενικώς την έχουμε αφησει 4 φορές από τότε που γεννήθηκε για να βγουμε! χρειάζετε που και που.

Link to comment
Share on other sites

Τυχερές είστε... εμείς δεν έχουμε κάπου να τους αφήσουμε.... κανείς δεν μπορεί να κρατήσει και τους δύο και από την άλλη εμείς δεν θέλουμε να τους χωρίσουμε. Οπότε... σινεμά, φαγητό, ποτάκι, χαλάρωση κλπ... αφού πάνε φαντάροι!!! :tongue:

Χρόνια πολλά για όσους και όσες γιορτάζουν σήμερα!!!


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Τυχερές είστε... εμείς δεν έχουμε κάπου να τους αφήσουμε.... κανείς δεν μπορεί να κρατήσει και τους δύο και από την άλλη εμείς δεν θέλουμε να τους χωρίσουμε. Οπότε... σινεμά, φαγητό, ποτάκι, χαλάρωση κλπ... αφού πάνε φαντάροι!!! :tongue:

Χρόνια πολλά για όσους και όσες γιορτάζουν σήμερα!!!

Μην απελπίζεσαι! Οταν θα μεγαλωσουν λίγο ακόμα θα απασχολουνται μεταξύ τους και θα δεις πως θα ειναι πιο εύκολο να τους αφησεις σε μια απο τις γιαγιάδες.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα λοιπόν! Εχω να ανακοινώσω ένα πολύ ευχάριστο γεγονός! Αποθηλάσαμε!!!!!!! Αχ κορίτσια τί ευτυχία είναι αυτή!; Ειλικρινά δεν το πιστευω πως τα καταφέραμε και μάλιστα εντελώς ανόδυνα! Χωρις κλάματα και φωνές! Μετά την Παρασκευη που τους άφησα στη μαμά μου λοιπόν, η μικρή δεν ξανα ζήτησε γάλα! Απίστευτο κι όμως αληθινό. Μάλλον το κορίτσι μου αποφάσισε πως μεγάλωσε πια και πως δεν το χρειάζεται.

Ακόμα πιο ενθουσιασμένη είμαι επειδη ούτε πριστηκα, ούτε πόνος, ούτε τίποτα! Πού η ταλαιπορία που είχα τραβηξει για να αποθηλάσω απο τον Ιωνα!; Καμία σχέση λέμε! Ετσι λοιπόν κορίτσια, τέλος ι αυτο το κεφάλαιο. Ελπίζω μόνο τώρα να την καταφέρω να πιει γαλατάκι σε κάποια φάση γιατι προς το παρόν, πίνει ελάχιστο.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην απελπίζεσαι! Οταν θα μεγαλωσουν λίγο ακόμα θα απασχολουνται μεταξύ τους και θα δεις πως θα ειναι πιο εύκολο να τους αφησεις σε μια απο τις γιαγιάδες.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα λοιπόν! Εχω να ανακοινώσω ένα πολύ ευχάριστο γεγονός! Αποθηλάσαμε!!!!!!! Αχ κορίτσια τί ευτυχία είναι αυτή!; Ειλικρινά δεν το πιστευω πως τα καταφέραμε και μάλιστα εντελώς ανόδυνα! Χωρις κλάματα και φωνές! Μετά την Παρασκευη που τους άφησα στη μαμά μου λοιπόν, η μικρή δεν ξανα ζήτησε γάλα! Απίστευτο κι όμως αληθινό. Μάλλον το κορίτσι μου αποφάσισε πως μεγάλωσε πια και πως δεν το χρειάζεται.

Ακόμα πιο ενθουσιασμένη είμαι επειδη ούτε πριστηκα, ούτε πόνος, ούτε τίποτα! Πού η ταλαιπορία που είχα τραβηξει για να αποθηλάσω απο τον Ιωνα!; Καμία σχέση λέμε! Ετσι λοιπόν κορίτσια, τέλος ι αυτο το κεφάλαιο. Ελπίζω μόνο τώρα να την καταφέρω να πιει γαλατάκι σε κάποια φάση γιατι προς το παρόν, πίνει ελάχιστο.

Καλημέρα, μπράβο! Θήλασες σχεδόν 1 ½ χρόνο και αποθήλασες ανώδυνα

Εμείς έχουμε κοιμηθεί 2 βράδια χωρίς να ξυπνήσουμε καθόλου!!! Και εχθές πρώτη φορά κοιμήθηκε 1 φορά μόνο το μεσημέρι!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο κοριτσάκι που αποθήλασες!!! είδες βρε το κορίτσι μεγάλωσε και μόνο του σταμάτησε!!! αν τα παιδιά μας είναι έτοιμα για αλλεγές τότε αυτό γίνεται χωρίς κόπο!!! και εγώ περιμένω λίγο να μεγαλώσει να βγάλουμε το κάγκελο από το κρεββάτι και να την βάζω να κοιμάται μόνη της γιατί με τις αγκαλιές έχω κουραστεί!!! εχτές το βράδυ δεν κοιμόταν με τίποτα κάθε φορά που την ακούμπαγα στο κρεββάτι γαντζωνόταν επάνω μου μέχρι που δεν άντεξα και την μάλωσα σιγά σιγά βέβαια κοιμόταν και η μαίρη δίπλα της λέω κάτσε στο κρεββάτι σου και κοιμήσου η μαμά νυστάζει και γύρισε πλευρό και κοιμήθηκε!!! την κοίταγα και δεν το πίστευα!!! αχχχ να βρω σιγά σιγά και μια λύση για το πρωινό και μια χαρά!!! η σκατούλα κάθε πρωί 6 και με παίρνει χαμπάρι που σηκώνομαι και ξυπνάει και δεν κατεβαίνει από πάνω μου δεν θέλει να φύγω!!! από τη μια το λυπάμαι αλλά από την άλλη πρέπει και εγώ να ετοιμαστώ!!! κάθε μέρα με κλάματα φεύγω!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!

Συγχαρητήρια Εύα που αποθήλασες! July εγώ του δίνω το γάλα στο κρεβατάκι και το πίνει μόνος του χωρίς αγκαλίτσα αλλά είμαι πάντα δίπλα του. Σήμερα η κουμπάρα μου μου είπε ότι δεν κάνει να πίνουν ξαπλωμένα γιατί μπορεί να κάνουν ωτίτιδες οπότε πρέπει να ρωτήσω τον παιδίατρο.

Τι κάνετε και οι υπόλοιπες; Εμείς γυρίσαμε Ελλάδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δύσκολα βέβαια αλλά κορίτσια τι να πω...όσο ωραία και να ήταν η Αγγλία είναι αλλιώς να είσαι στην πατρίδα τους με φίλους και οικογένεια. Έχουμε τρομερό άγχος αλλά το μοιραζόμαστε με ανθρώπους που αγαπάμε δεν τα τραβάμε όλα μόνοι μας και αυτό κάνει μεγάλη διαφορά!

Τώρα βέβαια μένει να βρούμε δουλειά...χιχιχιχ...τι ωραία που τα λέω ε; ξέρω ότι όλες στο ίδιο καζάνι βράζουμε και με καταλαβαίνετε.

αν ακούσετε πάντως για καμία δουλίτσα που δε σας ενδιαφέρει πείτε μου, και ο άντρας μου και εγώ είμαστε διαθετιμένοι να δουλέψουμε οπουδήποτε. ο άντρας μου είναι ηχολήπτης και εγώ είμαι βιολόγος και μένουμε στα μελίσσια αλλά δεν παίζει κανένα ρόλο ούτε το τι έχουμε σπουδάσει ούτε το που μένουμε, θα κάνουμε ότι να'ναι!

το μικρό μου ταράχτηκε πολύ με τη μετακόμιση αλλά είναι καλύτερα. άρχισε να συνηθίζει πλέον. ολοι έχουν ξετρελαθεί μαζί του και εγώ πια καμαρώνω σαν γνήσια χαζομαμά. είχαν να τον δουν και από 7 μηνών, ούτε καν μπουσούλαγε το μωρό μου και τώρα είναι αντράκι!!!

αυτά από μένα!!!

φιλιαααααααααααααααα


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Συγχαρητήρια Εύα που αποθήλασες! July εγώ του δίνω το γάλα στο κρεβατάκι και το πίνει μόνος του χωρίς αγκαλίτσα αλλά είμαι πάντα δίπλα του. Σήμερα η κουμπάρα μου μου είπε ότι δεν κάνει να πίνουν ξαπλωμένα γιατί μπορεί να κάνουν ωτίτιδες οπότε πρέπει να ρωτήσω τον παιδίατρο.

Τι κάνετε και οι υπόλοιπες; Εμείς γυρίσαμε Ελλάδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δύσκολα βέβαια αλλά κορίτσια τι να πω...όσο ωραία και να ήταν η Αγγλία είναι αλλιώς να είσαι στην πατρίδα τους με φίλους και οικογένεια. Έχουμε τρομερό άγχος αλλά το μοιραζόμαστε με ανθρώπους που αγαπάμε δεν τα τραβάμε όλα μόνοι μας και αυτό κάνει μεγάλη διαφορά!

Τώρα βέβαια μένει να βρούμε δουλειά...χιχιχιχ...τι ωραία που τα λέω ε; ξέρω ότι όλες στο ίδιο καζάνι βράζουμε και με καταλαβαίνετε.

αν ακούσετε πάντως για καμία δουλίτσα που δε σας ενδιαφέρει πείτε μου, και ο άντρας μου και εγώ είμαστε διαθετιμένοι να δουλέψουμε οπουδήποτε. ο άντρας μου είναι ηχολήπτης και εγώ είμαι βιολόγος και μένουμε στα μελίσσια αλλά δεν παίζει κανένα ρόλο ούτε το τι έχουμε σπουδάσει ούτε το που μένουμε, θα κάνουμε ότι να'ναι!

το μικρό μου ταράχτηκε πολύ με τη μετακόμιση αλλά είναι καλύτερα. άρχισε να συνηθίζει πλέον. ολοι έχουν ξετρελαθεί μαζί του και εγώ πια καμαρώνω σαν γνήσια χαζομαμά. είχαν να τον δουν και από 7 μηνών, ούτε καν μπουσούλαγε το μωρό μου και τώρα είναι αντράκι!!!

αυτά από μένα!!!

φιλιαααααααααααααααα

καλώς ήρθατε κοριτσάκι!!!

χάλια τα πράγματα στην αγγλία? καλύτερα βρε εδώ στην ελλάδα που έχετε και τις οικογένειές σας το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχετε και παρέα στα δύσκολα!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε και πάλι στα πάτρια εδάφη τιραμισού!

Οπως και να το κάνουμε εδω θα έχετε τουλάχιστον τους δικους σας ανθρώπους για να στηρίζει ο ένας τον άλλο. Η ζωη στην Αγγλία είναι δυσκολη όπως και να το κάνουμε...

Ελπίζω συντομα να βρειτε και δουλιτσα για να ηρεμίσετε.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...