Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Xara και Ntiakana, αναφέρεστε σε κάποιες άλλες παθήσεις εκτος από σύνδρομο down. Τα παιδιά αυτά μπορούν να πηγαίνουν στο σχολείο, να σπουδάζουν και ότι άλλο μπορούμε να φανταστούμε. Συμφωνώ και μπορώ να φανταστώ τον βαθμό δυσκολίας του να έχεις ένα παιδάκι με οποιοδήποτε πάθηση και μακάρι να μην μας το φανερώσει ο Θεός. Πως νιώθει ο καθένας καλά, αυτό είναι σωστό! :) Τα φιλιά μου σε όλες!!!

ξαναδιαβασα το ποστ σου και επειδη το τελευταιο καιρο λειτουργω με λιγο χρονοκαθυστερηση τωρα το καταλαβα ;). ειπες οτι ειδες ενα πολυ ομορφο παιδακι με συνδρομο down. και αυτο που εννοουσα ειναι οτι εκτος απο πολυ ομορφα σου δειχνουν και πολυ αγαπη! οκ αναφερθηκα στον αυτισμο λαθος μου απλα ειπα την εμπειρια μου. φυσικα και να σπουδασουν μπορουν και να εργαστουν στο μελλον. απλα δεν θελω να παρεξηγηθουν τα λογια μου.

φιλια και καλο βραδυ! παω να ετοιμαστω! ο καλος μου θα με παει βολτα σημερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Zamia μου πίνω λίγο φρέσκο γάλα και νιώθω καλύτερα!

Μπαίνω καθημερινά βρε, απλά μερικές φορές δεν σαν προλαμβαίνω..χεχεχε

Αχ..με δυσκολία Γιωτακι πινω και το γαλα...το πρωι το εκοψα..τωρα θα δοκιμάσω να πινω το βραδυ..να κοιμάμαι κατευθειαν για να μη προλαβω να νιώσω περιεργα...

Κατι αλλο..πηγα στον γιατρο την προηγουμενη βδομαδα και μου εδωσε σιδηρο και ασβέστιο.

Περνει καμια αλλη???

Μαγνησιο μου ειπε πως θα δουμε στη πορεια αν χρειαστουμε..:wink:

Link to comment
Share on other sites

Αχ..με δυσκολία Γιωτακι πινω και το γαλα...το πρωι το εκοψα..τωρα θα δοκιμάσω να πινω το βραδυ..να κοιμάμαι κατευθειαν για να μη προλαβω να νιώσω περιεργα...

Κατι αλλο..πηγα στον γιατρο την προηγουμενη βδομαδα και μου εδωσε σιδηρο και ασβέστιο.

Περνει καμια αλλη???

Μαγνησιο μου ειπε πως θα δουμε στη πορεια αν χρειαστουμε..:wink:

Εγώ παίρνω μια πολυβιταμίνη (strong start) που έχει και κάψουλα με ω3 και ξεχωριστά παίρνω φυλλικό οξύ, μαγνήσιο και βιταμίνη D. Από 23/6 θα ξεκινήσω σίδηρο.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω μια πολυβιταμίνη (strong start) που έχει και κάψουλα με ω3 και ξεχωριστά παίρνω φυλλικό οξύ, μαγνήσιο και βιταμίνη D. Από 23/6 θα ξεκινήσω σίδηρο.

Περνω και εγω φυλλικο και θα παρω μεχρι το τελος.

Βιταμινη D γιατι περνεις??βοηθαει να μη κανει ικτερο το μωρακι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια μου!

Τι κανετε; εγω κλασσικα κοιμόμουν απο τις 10. :D

Βιταμινη D κ εγω παίρνω, μου την εδωσε η ενδοκρινολογος μου. Μαζι με το χαπι του θυρεοειδή.

Συν φυλλικο, και μαγνησιο ποσιμο. Κ εγω σιδηρο θα ξεκινησω απο τον αλλο μηνα.

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω, εχει καμια προβλημα με το εντερο; εγω σχεδον καθε μερα το πρωί κανω διάρροια. Εχω ξεχασει να το αναφερω στο γιατρο μου.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου!

Τι κανετε; εγω κλασσικα κοιμόμουν απο τις 10. :D

Βιταμινη D κ εγω παίρνω, μου την εδωσε η ενδοκρινολογος μου. Μαζι με το χαπι του θυρεοειδή.

Συν φυλλικο, και μαγνησιο ποσιμο. Κ εγω σιδηρο θα ξεκινησω απο τον αλλο μηνα.

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω, εχει καμια προβλημα με το εντερο; εγω σχεδον καθε μερα το πρωί κανω διάρροια. Εχω ξεχασει να το αναφερω στο γιατρο μου.

Καλημερα Αναστελλα!!

Θα ρωτησω απο περιεργεια τον γιατρο μου για την βιταμινη D...:rolleyes:

Εγω ειχα τρελη δυσκοιλιοτητα...(το αντιθετο απο εσενα...)

Καλυτερα να μιλησεις με τον ντοκτορα;)Ποτε εχεις ραντεβου?

Link to comment
Share on other sites

Ζαμια εχω τελος του μήνα. Θα τον ρωτησω καθε φορα το ξεχνάω. Γενικως ξεχναω τωρα τελευταια.

Πως εισαι εσυ; πως τα πας στη δουλεια; εγω επιτέλους αυτο το σκ εχω ρεπο. Μου εφεραν κ την κοπελα που θα με αντικαταστησει κ τωρα κανουμε εκπαιδευση κ εχω ενα κεφαλι καζανι. Μετραω μερες για να σταματησω να ριμαι ειλικρινης. :)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Αναστελλα υπομονη κ θα περάσουν οι μερες! Zamia κ εγω παιρνω βιταμίνη d σχεδόν απο την αρχή, φολικο, σίδηρο και το χάπι για τον θυρεοειδή. Ziliher για ασβέστιο δεν μου ειπε ακομα κατι. Εχθες πήγα στον γιατρό και είδαμε το εμβρυακι μας! Δεν σταμάτησε να κανει τούμπες το άτιμο! Κλείσαμε και ραντεβού για τον πρωτο μεγάλο υπέρηχο στις 22 του μηνός! Panatheo Κατερινη ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ζαμια εχω τελος του μήνα. Θα τον ρωτησω καθε φορα το ξεχνάω. Γενικως ξεχναω τωρα τελευταια.

Πως εισαι εσυ; πως τα πας στη δουλεια; εγω επιτέλους αυτο το σκ εχω ρεπο. Μου εφεραν κ την κοπελα που θα με αντικαταστησει κ τωρα κανουμε εκπαιδευση κ εχω ενα κεφαλι καζανι. Μετραω μερες για να σταματησω να ριμαι ειλικρινης. :)

Εχω κατι αναγουλες παλι.....ασε....ειμαι λιγο δυσκολα ακομη...δε θελω να τρωω τιποτα....α μονο φρουτα!(μεχρι να τα αηδιασω και αυτα....:()

Γαλα πινω με το ζορι....μονο και μονο επειδη πρεπει....χθες ηπια πριν κοιμηθω και ετσι δε πειραξε....

Ποσο τυχερη που σταματας!!!αληθεια θα περνεις κανονικα το μισθο σου??το εχεις ψαξει?

Εγω καλα ειμαι....εδω δουλευω.....δε τους νοιαζει που ειμαι εγκυος.....το μπαλακι ειμαι εδω μεσα....κανω υπομονη.....Πρωτο ο θεος Οκτωμβρη θα σταματησω....εχω πολυ ακομη....

Καλημερα κοριτσια!! Αναστελλα υπομονη κ θα περάσουν οι μερες! Zamia κ εγω παιρνω βιταμίνη d σχεδόν απο την αρχή, φολικο, σίδηρο και το χάπι για τον θυρεοειδή. Ziliher για ασβέστιο δεν μου ειπε ακομα κατι. Εχθες πήγα στον γιατρό και είδαμε το εμβρυακι μας! Δεν σταμάτησε να κανει τούμπες το άτιμο! Κλείσαμε και ραντεβού για τον πρωτο μεγάλο υπέρηχο στις 22 του μηνός! Panatheo Κατερινη ειμαι.

Μου κανει εντυπωση που δεν μου ειπε η ενδοκρινολογος για να παρω τη βιταμινη D.....

A τι τελεια???!!!!!!μπραβο σας!!!!!!!!!!!!!τι θα κανετε στο μεγαλο υπερηχο που λες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοιτα επειδη αρχικά θα παρω ολη μου την κανονική αδεια( την καλοκαιρινη), τον ιουλιο θα τον πληρωθω κανονικά. Απο εκει κ περα που θα αρχισω την αναρρωτική θα πληρωνομαι με λιγοτερα χρηματα. Αλλα δεν με πειράζει, το προτιμώ απο το να ειμαι ολη μερα ορθια κ μεσα στα νευρα.

Αναγουλες ακομα ρε γαμωτο; πιστευω πως θα ηρεμησεις οπου να ναι δεν μπορει..ειναι θεμα ημερων.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα επειδη αρχικά θα παρω ολη μου την κανονική αδεια( την καλοκαιρινη), τον ιουλιο θα τον πληρωθω κανονικά. Απο εκει κ περα που θα αρχισω την αναρρωτική θα πληρωνομαι με λιγοτερα χρηματα. Αλλα δεν με πειράζει, το προτιμώ απο το να ειμαι ολη μερα ορθια κ μεσα στα νευρα.

Αναγουλες ακομα ρε γαμωτο; πιστευω πως θα ηρεμησεις οπου να ναι δεν μπορει..ειναι θεμα ημερων.

Kαλα θα κανεις να την παρεις και να εισαι αρχιοτισσα!!!

Εγω ειπα να μην τους κανω κανα τετοιο ακομη.........επειδη η δουλεια μου ειναι κυριως καθιστικη...

Link to comment
Share on other sites

Anastella οι διάρροιες μπορεί να είναι και από το μαγνησιο,πες στον γιατρό σου μήπως μειώσεις για λίγες μέρες την δοση να δεις αν θα σταματήσουν. Το περίσσιο μαγνήσιο ο οργανισμός το αποβάλει με διάρροιες.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

'AAAAAAAAλο !!! Επιτέλους τελείωσε η εξέταση. Ήμουν εκεί απ΄τις 8κμισή. Ο γιατρός με είδε στις 11 και από τότε είμασταν στο μπές βγές. Την μια κοιμόταν, την άλλη έκανε κωλοτούμπες, την άλλη δεν φαινόταν καλά το προφίλ. Μας έσκασε το σκατούλι! Μια χαρά τα αποτελέσματα, 1:10574! Α επίσης τσέκαρε από κάτω...δεν φύτρωσε τπτ μου λέει. Μάλλον κορίτσι χαχαχα αλλά πάλι δεν μου είπε με σιγουριά. Στην επόμενη εξέταση του μήνα, 24 Ιουνίου θα μου πει με σιγουριά!!! Γέλασαν και τα αυτιά του άνδρα μου που μας είπαν μάλλον κορίτσι!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...