Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Η Clelia έγινε μανούλα!!!!!


vasdeli

Recommended Posts

Κλελια μου να σου ζήσει το κοριτσάκι σου να είναι καλότυχο και ευχομαι πάνω απ ολα να πάρει τον ευθυμο χαρακτήρα σου. Με το καλό να γυρίσετε και στο σπιτάκι σας.


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ,ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ!!!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ....

ΚΑΛΟ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟ!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ!!!

Και τις φίλες μου από το καφέ Οκτωβρίου - που τελικά περιλαμβάνει μαμάδες και Σεπτεμβρίου, και Δεκεμβρίου, και οσονούπω Ιουνίου-Ιουλίου θα δούμε (ένα κοριτσάκι ξέρει ότι για αυτήν το έγραψα το τελευταίο).

Και τα κοριτσάκια από το καφέ των παλινδρομήσεων που πλέον είναι σε καφέ αναμονής για μπεμπέ!! Όσα είναι στην αναμονή για μπεμπέ, είμαι σίγουρη ότι σε λίγο θα τους έρθει!!

Και τα κοριτσάκια που δεν με ξέρουν αλλά μου ευχήθηκαν...

Σήμερα κατάφερα να διαβάσω τις ευχές από το καφέ Οκτωβρίου και από εδώ, και από το facebook και όλο κλαίω... Δεν ντρέπεστε :tongue: :tongue:

Vasdeli ψυχή μου... Εγώ τώρα το γράφω, όχι μόνο στα δύσκολα, αλλά και στα καλά σε νιώθω αδελφή μου...

Σας φιλώ και σας εύχομαι τα καλύτερα και συνέχεια μόνο χαρές να βιώνετε!!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

:DΦτάσαμε στο ΜΗΤΕΡΑ στις 6.00 πμ, την Παρασκευή 10-09-2010. Κανόνισα τα του δωματίου και περίμενα λίγο να έρθουν οι γονείς μου - δεν με άφηναν να γεννήσω αν δεν με έβλεπαν πρώτα :D. Αφού ήρθαν, με είδαν, ηρέμησαν, η μαμά μου έδωσε την ευχή της και του Θεού και της Παναγίας, μπήκα στο χώρο για τις επίτοκες στις 6.15 πμ.

Με έβαλαν σε ένα δωματιάκι και άκουσα την καρδιά του μωρού μου. Εκεί ήταν που ηρέμησα. Από τις 25 Ιανουαρίου ηρέμησα εκείνη την στιγμή, μέσα στο μαιευτήριο, λίγο πριν τον τοκετό... Όλες τις άλλες ημέρες, κάθε λεπτό, κάθε δευτερόλεπτο, φοβόμουν ότι κάτι μπορεί να πάθαινε το μωρό μου, ανά πάσα ώρα και στιγμή... Λίγο πριν γεννήσω ηρέμησα: ό,τι και να γινόταν πλέον, το μωρό μου θα το κρατούσα στην αγκαλιά μου...

Όλη η τυπική διαδικασία (κλύσμα) διήρκησε πολύ λίγο και ήταν πολύ λιγότερο άβολη από ό,τι περίμενα...

Με έβαλαν στο δωμάτιο των ωδινών, μου έβαλαν καρδιοτοκογράφο και ορό, ήρθε και ο σύζυγος. Αμέσως μου έκαναν επισκληρίδιο, η οποία παρεμπιπτόντως δεν πονάει, απλά εγώ φοβήθηκα εκείνη την στιγμή με ό,τι μα ό,τι ένιωθα και βόγκαγα :D (ο γιατρός μου είχε λυσσάξει να βρει έναν συγκεκριμένο αναισθησιολόγο που είναι ελαφροχέρης). Με την δοκιμαστική αναισθησία άρχισα σιγά-σιγά να χάνω την αίσθηση από το στήθος και κάτω. Μετά από λίγο δεν ένιωθα καν τους κλώτσους της μπέμπας... Έβλεπα την κοιλιά μου να χοροπηδάει μόνο :D.

Είχε ήδη έρθει ο γιατρούλης μου και λέει: "Πάω να ελιχθώ σαν το χέλι μήπως μας βάλουν νωρίτερα... Αφού έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις από χθες, να σε τρυπώσουμε σε ένα χειρουργείο". Και όντως κατά τις 8.15 είπε "Μπαίνουμε, να γίνει τώρα η full δόση της αναισθησίας".

Με πήγαν στο χειρουργείο, ένας τραυματιοφορέας μου έκανε καλαμπούρι και εγώ νύυυυυυυυσταζα...

Μου έδεσαν το δεξί χέρι που είχε τους ορούς και το αριστερό που είχε το πιεσόμετρο.

Έρχεται ο γιατρούλης μου και ένας άλλος γυναικολόγος (κουμπάρος του γιατρού μου) και αρχίσαμε. Betadine σε όλη την κοιλιά (πιο πολύ έκανε να μου το απλώσει, από το να βγει το μωρό μου) και αμέσως κουρτίνα.

Είχα την μαία που μου κρατούσε το κεφάλι και μιλάγαμε... Εγώ νύυυυυυυσταζα...

Δεν ένιωθα τπτ, τπτ!! Ούτε τα χέρια των γιατρών, τπτ!!! Μόνο σε κάποια φάση που με κουνούσαν δεξιά-αριστερά. Εκεί ρώτησα την μαία μου: "Βγήκε το μωρό?? Το βλέπετε??". Στην αρχή μου είπε: "Όχι ακόμα", μετά από λίγο "Να σου ζήσει"...

Άκουσα ένα μικρό νιαούρισμα και είδα ένα ροζ, τέλειο, πανέμορφο μωρό να το πηγαίνουν δίπλα μου σε ένα πυρεξάκι και να το εξετάζουν, του έβαλαν για λίγο κάτι σαν μάσκα (για τις βλέννες), το έντυσαν... Και εμένα μου κόπηκε η ανάσα: αυτό είναι το μωρό μου!!! Αυτό το μωρό μου μέχρι πριν λίγο με κλώτσαγε! Για αυτό το μωρό εγώ θα κάνω τα πάντα!!! Μου φάνηκε τόσο όμορφο μωρό, συνήθως τα νεογέννητα είναι λίγο αγριεμένα... Αυτό ήταν τόσο μα τόσο όμορφο...

Όχι δεν έκλαψα, τώρα που τα γράφω όμως συγκινήθηκα...

Όταν η μαία μου την έφερε πάνω στο στήθος μου, της ζήτησα να μου λύσει το δεξί χέρι. Εκεί την αγκάλιασα (όσο μπορούσα επειδή μου την είχε φέρει λίγο ανάποδα) και της ψιθύρισα: "Ελισάβετ, τα κατάφερες!!".


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πώς καταφέρνεις κάθε φορά και με κάνεις να ανατριχιάζω!!!!!!!!!!!

Και πάλι να σου ζήσει!!!!

Δεν είναι πια όνειρο, είναι το ονειρεμένο σου μωράκι!!!!!!!!!!


Καρδιά μου λιώνω, μακριά σου δε ζω...

7P0bp3.png?QSgUFaB8

dOCGp3.png?JHmztYbB

Γνωριστήκαμε: 3/3/2000

Παντρευτήκαμε: 7/7/2007

Ήρθε το μωράκι μας: 14/10/2010

Ήρθε το 2ο αγγελουδάκι μας: 31/1/2013

_________________

ΗΡΘΑΤΕ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ευχηθω και δημοσιο ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!

Να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις! Να ειναι παντοτε γερη και τυχερη!!!!

Ειδα την φωτο στο φεις, λαμπεις Κλειω μου!

Ηρθε το πληρωμα του χρονου και επιτελους εκπληρωσες τον πιο ιερο στοχο σου μετα απο πληθος δυσκολιων!!!

Μετα απο την αποχωρηση μας απο το καφε "μανουλες μαρτιου 2010" και την απεραντη θλιψη μας, ηρθε η απολυτη χαρα και η ευτυχια που αποτυπωθηκε στην φωτο με την κορουλα σου!!!

Αντε Βασδελακι σε λιγο καιρο θα αφησουμε και εμεις πισω αυτη την ψυχοφθορα κατασταση και θα χαμογελαμε σαν την Κλειω!!!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Vasdeli ψυχή μου... Εγώ τώρα το γράφω, όχι μόνο στα δύσκολα, αλλά και στα καλά σε νιώθω αδελφή μου...

Clelia....σ'ευχαριστώ....σημαίνει πολλά για μένα!

Μετα απο την αποχωρηση μας απο το καφε "μανουλες μαρτιου 2010" και την απεραντη θλιψη μας, ηρθε η απολυτη χαρα και η ευτυχια που αποτυπωθηκε στην φωτο με την κορουλα σου!!!

Αντε Βασδελακι σε λιγο καιρο θα αφησουμε και εμεις πισω αυτη την ψυχοφθορα κατασταση και θα χαμογελαμε σαν την Κλειω!!!

Αχ, Κριστυ μου....να που ξανασυνανιόμαστε!!!!

Και ναι! :P:p:p Σε λίγο θα κρατάμε κι εμείς τα μωράκια μας σαν την Κλειώ!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σας... Εξακολουθείτε να με συγκλονίζετε με τις σκέψεις σας...

Vasdeli, magda, christy... Για όλες μας θα φωτίσει αυτός ο ουρανός και τα συννεφάκια θα φύγουν... Δεν τα είπαμε??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΛΙΑ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΣΟΥ......

ΝΑ'ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ,ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΙ ΣΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.....!


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

κλελια μου να σου ζησει η μπεμπα σου να την καμαρωσεις οπως ποθεις

σειρα μας τωρα να περιμενουμε τον τοκετο με αγωνια

κ παλι να σου ζησει


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...