Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Να πω κι εγώ καλωσήρθατε σε όσες κοπέλες δεν είχα μιλήσει όλο αυτό το διάστημα καθώς δεν έμπαινα στο forum και με το καλό τα παιδάκια σας!!

Περάσαμε μια πάρα μα πάρα πολύ άσχημη κατάσταση με τον σύζυγο καθώς μας πρότεινε ο γιατρός να κάνουμε εξέταση για κυστική ίνωση. Έκανα εγώ πρώτη την εξέταση και δυστυχώς βρέθηκα να είμαι φορέας της νόσου γεγονός που μας κατατρόμαξε γιατί όταν βγήκαν τα αποτελέσματα (τα οποία έκαναν 4 εβδομάδες) εγώ είχα ήδη συμπληρώσει την 18η εβδομάδα. Τρελαθήκαμε,χάσαμε τη γη κάτω από τα πόδια μας καθώς δεν ξέραμε αν είναι και ο σύζυγος φορέας και πάνω απ'όλα τι συμβαίνει με το παιδί. Ήμασταν σε πάρα πολύ άσχημη κατάσταση και οι 2 γιατί φοβόμασταν. Προσπαθούσαν οι δικοί μας να με ηρεμήσουν για να μην κάνω και κακό στην μπέμπα μας αλλά ο φόβος τα νικούσε όλα.

Ο γιατρός μας είπε να εξεταστεί άμεσα και ο άντρας μου και να πορευτούμε με βάση τα αποτελέσματα.

Μεσολάβησε ο γιατρός για να έχουμε γρηγορότερα αποτελέσματα τα οποία και τελικά βγήκαν χθες. Ευτυχώς ο άντρας μου δεν είναι φορέας! Η χαρά μας ήταν απίστευτη!

Κλείσαμε την 20η εβδομάδα σήμερα και έχουμε ραντεβού για την β επιπέδου στις 6 Δεκεμβρίου..

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας και με το καλό τα παιδάκια μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

πως πήγε μανούλα η β'επιπεδου???

Καλημερα!!! κοριτσια μου ολα καλα η μπεμπα μας υγιεστατη 20 εκατοστα 298 γραμμαρια!!! πληρωσαμε κανονικοτατα 110 ευρω πρεπει ο γιατρος να ειναι το εοππυ για να μην πληρωσεις ο δικος μου δεν ειναι!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Να πω κι εγώ καλωσήρθατε σε όσες κοπέλες δεν είχα μιλήσει όλο αυτό το διάστημα καθώς δεν έμπαινα στο forum και με το καλό τα παιδάκια σας!!

Περάσαμε μια πάρα μα πάρα πολύ άσχημη κατάσταση με τον σύζυγο καθώς μας πρότεινε ο γιατρός να κάνουμε εξέταση για κυστική ίνωση. Έκανα εγώ πρώτη την εξέταση και δυστυχώς βρέθηκα να είμαι φορέας της νόσου γεγονός που μας κατατρόμαξε γιατί όταν βγήκαν τα αποτελέσματα (τα οποία έκαναν 4 εβδομάδες) εγώ είχα ήδη συμπληρώσει την 18η εβδομάδα. Τρελαθήκαμε,χάσαμε τη γη κάτω από τα πόδια μας καθώς δεν ξέραμε αν είναι και ο σύζυγος φορέας και πάνω απ'όλα τι συμβαίνει με το παιδί. Ήμασταν σε πάρα πολύ άσχημη κατάσταση και οι 2 γιατί φοβόμασταν. Προσπαθούσαν οι δικοί μας να με ηρεμήσουν για να μην κάνω και κακό στην μπέμπα μας αλλά ο φόβος τα νικούσε όλα.

Ο γιατρός μας είπε να εξεταστεί άμεσα και ο άντρας μου και να πορευτούμε με βάση τα αποτελέσματα.

Μεσολάβησε ο γιατρός για να έχουμε γρηγορότερα αποτελέσματα τα οποία και τελικά βγήκαν χθες. Ευτυχώς ο άντρας μου δεν είναι φορέας! Η χαρά μας ήταν απίστευτη!

Κλείσαμε την 20η εβδομάδα σήμερα και έχουμε ραντεβού για την β επιπέδου στις 6 Δεκεμβρίου..

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας και με το καλό τα παιδάκια μας!!!!

ολα καλα λοιπον????? ωχ κοριτσι μου φανταζομαι τι θα περασατε........


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ολα καλα λοιπον????? ωχ κοριτσι μου φανταζομαι τι θα περασατε........

Πάρα πολυ δύσκολα αλλά ευτυχώς όλα καλά!!! Περιμένουμε πως και πως να δούμε τη μικρούλα μας στη β επιπέδου..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μ σημερα με πιασε ενας εντονος πονος αριστερα ελπιζω να μην ειναι κατι ανησυχητικο.. εχω αγχωθει πολυ αν συνεχισει κ αυριο θα παω στο γιατρο..εσεις εχετε καναν εντονο πονο?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μ σημερα με πιασε ενας εντονος πονος αριστερα ελπιζω να μην ειναι κατι ανησυχητικο.. εχω αγχωθει πολυ αν συνεχισει κ αυριο θα παω στο γιατρο..εσεις εχετε καναν εντονο πονο?

Ναι εγω εχω πολλα τραβηγματα και πονο μαζι μιλησε τον γιατρο σου πιθανον δεν ειναι τιποτα


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια πως πατε?

Ειχα παει προχθες στο γιατρο. Ολα καλα με την μικρη. Αλλα με αγχωσε λιγο γτ μ βρηκε θυροειδη κ πρεπει να παω αμεσα σε ενδοκρινολογο. Ξερετε κατι γιαυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια πως πατε?

Ειχα παει προχθες στο γιατρο. Ολα καλα με την μικρη. Αλλα με αγχωσε λιγο γτ μ βρηκε θυροειδη κ πρεπει να παω αμεσα σε ενδοκρινολογο. Ξερετε κατι γιαυτο?

Εγω εχω θυροειδη μην ανχωνεσαι δεν ειναι τπτ το μωρακι σου εχει δικο του θυροειδη και την υποστηριζει σε οτι χρειαζεται!!! κανε οτι σου πει ο ενδοκρινολογος σου και ολα καλα!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Το είχα ξεχάσει αυτό το θεματάκι! Αλλά απ ότι βλέπω δεν έχει και πολύ κίνηση, κρίμα! :(

Έχετε αρχίσει τις β επιπέδου; Εγώ σε 3 εβδομάδες. Ο γιατρός μου που ρώτησα μου είπε ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση για το πότε θα αρχίσουν να γράφονται αυτές οι καινούριες εξετάσεις. :rolleyes:

mariapn θυρεοειδή έχω κι εγώ, δεν είναι τίποτα, ίσως χρειαστείς ένα χαπάκι για να τον ρυθμίσεις. Ο ενδοκρινολόγος θα σου πει. Και απλά θα θέλει παρακολούθηση μέχρι το τέλος, εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης με βλέπει ενδοκρινολόγος ανα 4 εβδομάδες.

Πονάκια επίσης έχω πολλά, μετά την αυχενική άρχισαν, πότε δεξιά, πότε αριστερά, πότε στο κέντρο, σφιξίματα, τραβήγματα, σουβλιές, απ όλα τα καλά! :tongue: Αγχώνομαι αρκετά, αλλά όλοι με διαβεβαιώνουν ότι είναι φυσιολογικά. Αχ τι να πεις, στην πρώτη εγκυμοσύνη είναι όλα πρωτόγνωρα, ελπίζω στην δεύτερη να είμαι πιο ήρεμη.

Την προηγούμενη εβδομάδα είχα και μια μικρή αιμορραγία και φοβήθηκα πολύ, πήγα και στα επείγοντα του έλενας και την άλλη μέρα στον γιατρό μου και δεν βρήκαν τίποτα, ούτε αιμάτωμα ούτε αποκόλληση, τράχηλος κλειστός, κανείς δεν ξέρει τι ήταν.. :confused: Ίσως μου είπε ο γιατρός απ τον πλακούντα επειδή είναι λίγο χαμηλά. Δεν καλύπτει τράχηλο, αλλά ίσως κάποιο κομμάτι του να έχει εισχωρήσει :confused:

Από κιλά πως τα πάτε; Εμένα ο ενδοκρινολόγος μ έβαλε σε δίαιτα γιατί τον τελευταίο μήνα πήρα 3! Σύνολο 6 από την αρχή. Προσπαθώ η καημένη να την τηρήσω, σχετικά καλά τα πάω, αλλά ώρες ώρες πεινάω τόοοοοσο πολύ!! :(:tongue:


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια. ^_^

Τι ομορφα που ειναι νΑ μοιραζομαστε τις ανησυχιες κ τις χαρες μας!!

Οσο για τη β επιπ. Μ πε απ 1 εως 10 δεκ. Να την κανω.

Για να ειναι δωρεαν πρεπει να μ την γραψουν? Γιατι μ πε δεν γραφεται ο γιατρος κ μαλλον θα την κανω στην βιοιατρικη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια. ^_^

Τι ομορφα που ειναι νΑ μοιραζομαστε τις ανησυχιες κ τις χαρες μας!!

Οσο για τη β επιπ. Μ πε απ 1 εως 10 δεκ. Να την κανω.

Για να ειναι δωρεαν πρεπει να μ την γραψουν? Γιατι μ πε δεν γραφεται ο γιατρος κ μαλλον θα την κανω στην βιοιατρικη.

maria καλησπέρα. Προς το παρόν δε νομίζω να γράφεται η β' επιπέδου, έχει ψηφιστεί αλλά απ ότι ξέρω η εφαρμογή δεν έχει αρχίσει. Μπορείς να προσπαθήσεις να κλείσεις σε δημόσιο, αλλά το θεωρώ απίθανο τώρα να βρεις ραντεβού μέχρι 10 Δεκ. Εκτός αν δεν είσαι Αθήνα βέβαια, και τα νοσοκομεία σας δεν έχουν τόση αναμονή.

Με όλο το θάρρος πάντως, θα σου έλεγα να μην πας σε βιοοατρική αλλά σε έναν ειδικό για τέτοιους υπερήχους, παίζει πολύ μεγάλο ρόλο ποιος θα στην κάνει. Αν ενδιαφέρεσαι μπορώ να σου στείλω μια λίστα. Ο γιατρός σου δεν σου έδωσε;


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τελικά έχουμε κοριτσάκια μας είπαν! Για να δούμε θα ξανά αλλάξει; είμαστε 20,5 εβδομάδα. Τα μωράκια είναι 430γρ περίπου.και η β επιπέδου εδω στη Γερμανία γράφεται . Αλλα ολα τα αλλα κοστίζουν πολλα περισσότερα απο Ελλάδα. Ας πούμε η αυχενική κάνει για ένα μωρο 180?. Και fdlove αγόρια εσύ, κορίτσια εγώ.....θα κανονίσουμε τιποτα; Α κ να σε ρωτήσω μιας κ έχεις κ εσύ δίδυμα! Κάθε βράδυ που κοιμάμαι αν γυρισω πλαικ μετά θέλω να γυρίσω αλλιώς πονάω πολύ σαν να χουν μαζευτεί ολα τα όργανα η τα μωρα απτή μια κ με επιανει ένας πόνος ασεεεε....δε κουνιέμαι. Φωνάζω απτο πόνο. Σαν κράμπα να το πω; δε ξερω. Αν κουνηθώ σιγά σιγά σαν να αφήνω χρόνο να γλυστρισουν κ τα ζουζούνια.....τοτε μια χαρά. Όσες ρώτησα λένε ειναι φυσιολογικό. Κ με το μαξιλάρι πως είμαστε;δε με βολεύει καθόλου στη κοιλιά.μου την σπρώχνει πιο πάνω.κ αν βάλω πιο λίγο τη γωνιαας πούμε...τοτε με ενοχλεί πάλι. Τι κάνετε εσεις;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...