Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

      Έχεις δίκιο..θα ρωτήσω το γιατρό μου όταν πάω και πιστεύω θα βρεθει λύση.Ισως είναι καλύτερα να κάνω πρώτα διέγερση ξανά,θα δούμε 

      • Καλή τύχη! 1

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts

On 3/1/2017 at 9:13 ΜΜ, Goldy87 είπε:

μανουλες καλημέρα .... εχθες πηγα στον γιατρό .... 27w3d +7κιλα εγώ 1300γρ το μωρό.... λογο ηλικίας δεν χρειάζεται να κανουμε doppler .... ΕΣΕΊΣ ΤΙ ΝΕΑ??? 

μανουλες καλημέρα .... εχθες πηγα στον γιατρό .... 27w3d +7κιλα εγώ 1300γρ το μωρό.... λογο ηλικίας δεν χρειάζεται να κανουμε doppler .... ΕΣΕΊΣ ΤΙ ΝΕΑ??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Μπράβο για τα καλά αποτελέσματα! :)  Artemix καλωσόρισες και με το καλό το μωράκι σου! 

Χθες είχα κι εγώ γιατρό, 700γρ περίπου η μικρούλα μας, μια χαρά μας βρήκε. Καμπύλη σε 2 εβδομάδες μάλλον θα μου τη γράψει ο ενδοκρινολόγος. Doppler εμένα απ ότι κατάλαβα κάνει ο γιατρός μου. Το μόνο θεματάκι είναι ο αιματοκρίτης μου που είναι χαμηλός λόγω στίγματος και ο πλακούντας που είναι χαμηλός ακόμα, αλλά μου είπε μέχρι την γέννα θα ανέβει, δεν ανησυχεί ο γιατρός. 

Έκλεισα τελικά μαθήματα ανώδυνου στο ΠΕΔΥ Αγ. Παρασκευής, για τον Μάρτιο βέβαια, αλλά γίνεται χαμός και έπρεπε να κάνω κράτηση από τώρα. Το Σάββατο θα πάω και σε σεμινάριο μητρικού θηλασμού. Ανυπομονώ για όλα αυτά! :-D 

 

  • Μου αρέσει 1

vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, melitini81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μπράβο για τα καλά αποτελέσματα! :)  Artemix καλωσόρισες και με το καλό το μωράκι σου! 

Χθες είχα κι εγώ γιατρό, 700γρ περίπου η μικρούλα μας, μια χαρά μας βρήκε. Καμπύλη σε 2 εβδομάδες μάλλον θα μου τη γράψει ο ενδοκρινολόγος. Doppler εμένα απ ότι κατάλαβα κάνει ο γιατρός μου. Το μόνο θεματάκι είναι ο αιματοκρίτης μου που είναι χαμηλός λόγω στίγματος και ο πλακούντας που είναι χαμηλός ακόμα, αλλά μου είπε μέχρι την γέννα θα ανέβει, δεν ανησυχεί ο γιατρός. 

Έκλεισα τελικά μαθήματα ανώδυνου στο ΠΕΔΥ Αγ. Παρασκευής, για τον Μάρτιο βέβαια, αλλά γίνεται χαμός και έπρεπε να κάνω κράτηση από τώρα. Το Σάββατο θα πάω και σε σεμινάριο μητρικού θηλασμού. Ανυπομονώ για όλα αυτά! :-D 

 

μπράβο που σκέφτεσαι να θηλασεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Melitini έχω κλείσει κ εγώ μαθήματα στο ΠΕΔΥ Αγ. Παρασκευής αλλά το Φεβρουάριο. Επίσης το σεμινάριο που θα πας το Σάββατο είναι στα Μελίσσια; Αν ναι είναι πολύ ωραίο..είχα πάει την προηγούμενη φορά! 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!!!! Πηγα και εγω χθες στο γιατρο μου μια χαρα η μικρουλα μας!! +6 κιλα εγω 973 γρ η μικρη

το doppler παει με βαση ηλικιας????? πρωτη φορα το ακουω.......26 ημουν στον πρωτο και εκανα κανονικα........


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα κι απο εμενα και καλως σας βρισκω!προσθεστε κ εμενα στη λιστα των νεων μαμαδων απριλιου του 2017!!!!

Ειναι το πρωτο μου παιδακι (αγοραρος που φανηκε απο πολυ νωρις) κ ειμαι τρισευτυχισμενη,ανυπομονη κ φουλ αγχωμενη με τα παντα...ετσι ζητω συμπαρασταση και κατανοηση αφου ολες λιγο πολυ τα ιδια περναμε...!

Εμεις ειχαμε καθυστερημενη συλληψη κ ετσι υπερυχογραφικα ο μπεμπης μας βγαινει 3μερες με μια βδομαδα μικροτερος απο οτι ημερολογιακα...οποτε σημερα (πηγαμε στο γιατρο)θεωρουμαστε 25ε και 4η και εχουμε ΠΗΤ 25/4. 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΚΥΗΣΗ ΜΕ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΟΥΝ ΑΚΡΑΣ ΥΓΕΙΑΣ!!!!!!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2017 at 1:32 ΠΜ, crochetmania είπε:

Kαλησπερα!!!!! Πηγα και εγω χθες στο γιατρο μου μια χαρα η μικρουλα μας!! +6 κιλα εγω 973 γρ η μικρη

το doppler παει με βαση ηλικιας????? πρωτη φορα το ακουω.......26 ημουν στον πρωτο και εκανα κανονικα........

στην πρωτη κορη ημουν 20 και ουτε καν που μου ανεφερε ο γιατρος γ αυτην την εξεταση ... τωρα 23 στην δευτερη τον ρωτησα εαν χρειάζεται να την κανω και μου ειπε σε μια υγιής εγκυμοσύνη με μια υγιής μαμα με μια προηγούμενη τελειωμένη εγκυμοσύνη ουτε καν που το συζηταμε ..... τωρα ισως ο καθε γιατρος το χειρίζεται διαφορετικά ..... 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Φιλενια said:

στην πρωτη κορη ημουν 20 και ουτε καν που μου ανεφερε ο γιατρος γ αυτην την εξεταση ... τωρα 23 στην δευτερη τον ρωτησα εαν χρειάζεται να την κανω και μου ειπε σε μια υγιής εγκυμοσύνη με μια υγιής μαμα με μια προηγούμενη τελειωμένη εγκυμοσύνη ουτε καν που το συζηταμε ..... τωρα ισως ο καθε γιατρος το χειρίζεται διαφορετικά ..... 

Ισως μωρε εισαι οντως πολυ μικρη!!!! ασε που αν κατι δεν παει καλα φαινεται και χωρις doppler :-)

  • Μου αρέσει 1

79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ❤ πήρα κι εγώ τις εξετάσεις μου σήμερα έχω χαμηλό αιματοκριτη κι πάλι καλά το ζαχαρο είναι χαμηλό! Τώρα αναμένω κι το ραντεβού στο γιατρό την τετάρτη! !

Εσείς πως είστε; 

Επίσης γνωρίζει κάποια αν το σύμφωνο συμβίωσης καλύπτει στο νοσοκομείο όπως το χαρτί του γάμου ; [για το επίθετο του πατέρα κτλ]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσο για το doppler εμενα ο γιατρος μου ειπε να το κανω 31-32 εβδομαδα κ ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη!ειμαι 24 ετων...βεβαια μενω σε νησι κ οι μονες μου "συνευρεσεις" με αυτο το γιατρο που εμπιστευομαι απολυτα  ειναι στις μεγαλες εξετασεις στο ΙΑΣΩ (αυχενικη,β' επιπεδου κ doppler).

Στο νησι εχω αλλο γιατρο για τις μηνιαιες εξετασεις..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια!!εγω περιμενω το δευτερο παιδακι μου,που ειναι κοριτσακι!!εχω ενα αγορακι που μολις εκλεισε τα 3!!ειμαι στην 26 εβδομαδα με πητ 26/4!!!ευχομαι σε ολες τις μανουλες να εχουν μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

μανουλες καλημέρα ... ειναι καμία μανούλα που να γενναει σε δημοσιο?? εδω στο νοσοκομείο στα χανια ειπαν τωρα οτι θα πληρωνεις 14€ το nst .... αναρωτιέμαι γτ πληρωνουμε τοσα λεφτα για ασφαλεια ??? 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!και εγω σε δημοσιο γεννησα!αλλα δεν πληρωσα τπτ!πληρωσα μονο τη γεννα και τις μερες που ημουν μεσα! Και τωρα με το καλο παλι στο νοσοκομειο θα γεννησω!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! Πως είστε; 

Lena, sweeney καλωσήρθατε, με το καλό τα μωράκια σας! 

giotab ναι, το σεμινάριο στα Μελίσσια έκανα! Ωραίο ήταν. Τα κορίτσια στην Αγ. Παρασκευή δεν σου φάνηκαν πολύ καλές και συμπαθητικές; Εμένα πολύ, ακόμα και από αυτή την πολύ μικρή επικοινωνία που είχαμε για να γίνει η κράτηση. Τώρα κοιτάω και για yoga εγκυμοσύνης, έχω ένα δοκιμαστικό στο Χαλάνδρι την άλλη εβδομάδα. χαχα έχω πάρει φόρα. 

Φφφφ καμπύλη ζαχάρου θα κάνω κι εγώ μάλλον από βδομάδα και φοβάμαι μην πέσω ξερή μέσα στο μικροβιολογικό, έχω και κάτι ζαλάδες τώρα τελευταία.. :?

Για το δημόσιο δεν μπορώ να βοηθήσω, εγώ είμαι σε ιδιωτικό και όλες τις εξετάσεις τις έκανα ιδιωτικά. Τώρα το πόσα λεφτα δίνουμε για ασφάλεια και τι παροχές έχουμε τελικά είναι ένα μεγάλο θέμα.... 

  • Μου αρέσει 1

vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...