Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είμαι 39,εχω μια μηδενική χοριακη,μια δίδυμη κύηση όπου το ένα  παλινδρομησε και μια βιοχημική. Θεωρούνται 3αποτυχιες αυτά ?

      Μμμμ... Μάλλον όχι... Αλλά μην σε πάρω και στο λαιμό μου. Εγώ ό,τι ξέρω είναι επειδή έκανε η κουμπάρα μου προεμφυτευτικό. Καλύτερα ρώτα τον γιατρό σου. Ποιον έχεις;

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts

Μου είπε ότι είναι οριακος ό τράχηλος κ θέλει προσοχή κ παρακολούθηση αλλά η αλήθεια είναι πως έχω αγχωθεί...Στο γυναικολόγο μου θα πάω σε μια εβδομάδα για να με μετρήσει κ αυτος..Βρε μια χαρά είναι το βάρος του μωρού σου...Εγώ έκανα την εξεταση μια βδομάδα πιο μετά από ότι εσύ επομένως λογικό το μωράκι να είναι λίγο πιο μεγάλο...Επίσης σε όλες τις μετρήσεις η μπέμπα ήταν στις υψηλότερες...Ίσως φταει ό διπλός πλακουντας...τι να πω....

Πάντα ήταν χαμηλά στις μετρήσεις αυτό το μωρό...με αγχώνει αυτό...μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια είναι αλλά πάντα αρκετά χαμηλά...να μην αγχωνεσαι για τον τράχηλο, να ξαπλάρεις όσο μπορείς! Κι αν είναι να γεννήσεις με καισαρική so what? Άλλες γεννάνε με καισαρική από επιλογή! Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν σκέφτομαι καθόλου τον τοκετό ακόμα...ίσως βλακωδώς, δεν ξέρω...πιο πολύ με αγχώνει το να φτάσω ως εκεί...στο μυαλό μου σκέφτομαι ότι όπως όλες οι γυναίκες γεννάνε, έτσι θα τα καταφέρω κι εγώ με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο και αυτό με καθησυχάζει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντα ήταν χαμηλά στις μετρήσεις αυτό το μωρό...με αγχώνει αυτό...μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια είναι αλλά πάντα αρκετά χαμηλά...να μην αγχωνεσαι για τον τράχηλο, να ξαπλάρεις όσο μπορείς! Κι αν είναι να γεννήσεις με καισαρική so what? Άλλες γεννάνε με καισαρική από επιλογή! Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν σκέφτομαι καθόλου τον τοκετό ακόμα...ίσως βλακωδώς, δεν ξέρω...πιο πολύ με αγχώνει το να φτάσω ως εκεί...στο μυαλό μου σκέφτομαι ότι όπως όλες οι γυναίκες γεννάνε, έτσι θα τα καταφέρω κι εγώ με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο και αυτό με καθησυχάζει...

Έχεις δίκιο...ας είναι καλά η μπουμπου κ ας γεννήσω κ με καισαρική...Απλά θα προτιμούσα να γεννήσω φυσιολογικά...Έτσι το είχα στο μυαλό μου!!!Ελπίζω την Πέμπτη που θα πάω στο γιατρό ο τράχηλος να έχει μείνει σταθερός!!!Αχ άντε να περάσει ο καιρός κ να κρατήσουμε τα μικρά μας αγκαλιά!!!Αλήθεια τι φύλο είναι το μωρό σας???Όσο για το βάρος αφού είναι μεσα στα φυσιολογικά μην αγχώνεσαι καθόλου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μέεενα κι εγω ανυπομονωωω την β'επιπεδου που θα την κανω την πεμπτη

Καλή επιτυχία κορίτσι μου,ολα να είναι τέλεια!!!!!Ευκαιρία να απολαύσεις το μωράκι σου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από τις κλωτσουλες?Εγώ πάλι έχω πονους χαμηλά στη μήτρα...ειδικά όποτε κουράζομαι!

δεν νομιζω :ρ δε ξερω αν κλωτσαει ακομα :ρ

δεν ειναι τοσο χαμηλα στο πλευρο :/

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω :ρ δε ξερω αν κλωτσαει ακομα :ρ

δεν ειναι τοσο χαμηλα στο πλευρο :/

Λογικά θα είναι επειδή αλλάζει το σώμα μας...Είναι φυσιολογικά τα πονακια αλλά αν ανησυχείς πες το στον γιατρό σου!!!Αλήθεια σε ποια εβδομάδα είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αλήθεια τι φύλο είναι το μωρό σας???Όσο για το βάρος αφού είναι μεσα στα φυσιολογικά μην αγχώνεσαι καθόλου!!!!!

Εχουμε αποφασισει να μη μαθουμε εως το τελος!!Έκπληξη! Θα το κρατησουμε οσο αντεξουμε!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μέεενα κι εγω ανυπομονωωω την β'επιπεδου που θα την κανω την πεμπτη

Κορίτσι πως πήγε η β επιπέδου???

Εχουμε αποφασισει να μη μαθουμε εως το τελος!!Έκπληξη! Θα το κρατησουμε οσο αντεξουμε!

Αχχχχ εγώ δε θα μπορούσα να κρατηθω.....Είμαι περίεργη!!!!!

Εγώ κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό μου και με είδε....Και είμαι πολύ χαρούμενη...Μέτρησαμε τον τραχήλο και από 25mm είχε πάει μέσα σε 12 μερες 33mm χωρίς φάρμακα ,μόνο από την ξεκούραση!!!Η μπεμπουλα μας μεγαλωσε κ είναι τώρα 800 γραμ.!!!Αχ λιγάκι ηρεμησα...Σε ένα μήνα πάλι ραντεβού και σε 3 βδομάδες καμπύλη ζάχαρου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό μου και με είδε....Και είμαι πολύ χαρούμενη...Μέτρησαμε τον τραχήλο και από 25mm είχε πάει μέσα σε 12 μερες 33mm χωρίς φάρμακα ,μόνο από την ξεκούραση!!!Η μπεμπουλα μας μεγαλωσε κ είναι τώρα 800 γραμ.!!!Αχ λιγάκι ηρεμησα...Σε ένα μήνα πάλι ραντεβού και σε 3 βδομάδες καμπύλη ζάχαρου!!!

Τέλεια νέα Goldy! Σούπερ ο τράχηλος, σούπερ και η μπέμπα!! Να συνεχίσετε έτσι εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κι από μένα! Χαίρομαι που όλες μας προχωράμε και τα μπεμπάκια μας είναι μια χαρά!

Κάναμε κι εμείς την Β΄επιπέδου, όλα φυσιολογικά και η μικρή 400γρ στις 20+5. Εμένα πάλι Pollyanna μου φαίνεται χοντρούλα! :D Φυσιολογικά είναι όλα μωρέ, σκέψου ότι άλλα παιδάκια τελειόμηνα γεννιούνται πάνω από 4 κιλά και άλλα κάτω από 3 και είναι μια χαρά.

Από κιλά πως πάτε; Εγώ πίκρα, με ζύγισε χθες ο γιατρός και είμαι στα +10!! :eek::eek: Σοκ! Κι εγώ και ο γιατρός! :tongue: Και δεν ξεκίνησα και αδύνατη να πεις. Ούτε υπερβολικά τρώω, αλλά τα γλυκάκια μου τα χτυπάω η αλήθεια είναι! Ουφ! Πρέπει να αρχίσω διατροφή αλλά ποιος κάνει δίαιτα μες τα Χριστούγεννα?? :confused::cry::cry:


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...