Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχω τον Θ.Στ...ακη στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️

      Νομίζω δεν γίνεται,γιατί θα περασω επιτροπή και αν έχεις στην κατάψυξη έμβρυα,δεν σου δικαιολογούν τα φάρμακα..Πρέπει να ρωτήσω ξανά 

      Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φιλενια μου τι εγινε η B επιπεδου??? ολα καλα??? περιμενουμε νεα σου,κοριτσια που χαθηκατε ελατε ποιο συχνα να τα λεμε!!!

Νιωθω μοναξια.....

Υπερηχο σε 6 μερες και εγω ανυπομωνω να δω ποσο μεγαλωσαμε!!!!!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τελικά έχουμε κοριτσάκια μας είπαν! Για να δούμε θα ξανά αλλάξει; είμαστε 20,5 εβδομάδα. Τα μωράκια είναι 430γρ περίπου.και η β επιπέδου εδω στη Γερμανία γράφεται . Αλλα ολα τα αλλα κοστίζουν πολλα περισσότερα απο Ελλάδα. Ας πούμε η αυχενική κάνει για ένα μωρο 180?. Και fdlove αγόρια εσύ, κορίτσια εγώ.....θα κανονίσουμε τιποτα; Α κ να σε ρωτήσω μιας κ έχεις κ εσύ δίδυμα! Κάθε βράδυ που κοιμάμαι αν γυρισω πλαικ μετά θέλω να γυρίσω αλλιώς πονάω πολύ σαν να χουν μαζευτεί ολα τα όργανα η τα μωρα απτή μια κ με επιανει ένας πόνος ασεεεε....δε κουνιέμαι. Φωνάζω απτο πόνο. Σαν κράμπα να το πω; δε ξερω. Αν κουνηθώ σιγά σιγά σαν να αφήνω χρόνο να γλυστρισουν κ τα ζουζούνια.....τοτε μια χαρά. Όσες ρώτησα λένε ειναι φυσιολογικό. Κ με το μαξιλάρι πως είμαστε;δε με βολεύει καθόλου στη κοιλιά.μου την σπρώχνει πιο πάνω.κ αν βάλω πιο λίγο τη γωνιαας πούμε...τοτε με ενοχλεί πάλι. Τι κάνετε εσεις;

Λογικο με τα διδυμακια να πιανουν περισσοτερο χωρο και να πονας αλλα αν εχεις κραμπες μηπως να το πεις στο γιατρο σου να σου δωσει μαγνησιο????


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

όλα τέλεια ... υγιέστατο το κορίτσι μας το δεύτερο.... έχω πάρει 3 κιλά (τώρα που θα στις γιορτές ο θεός βοηθός μην μας πάρει η κατηφόρα) .... αυταααααα .... περνάει γρήγορα ο καιρός .... την Δευτέρα μπαίνω στον 6....

Link to comment
Share on other sites

Λογικο με τα διδυμακια να πιανουν περισσοτερο χωρο και να πονας αλλα αν εχεις κραμπες μηπως να το πεις στο γιατρο σου να σου δωσει μαγνησιο????

Δεν είναι ακριβώς κράμπες. Ειναι σαν πόνοι. Αλλα παίρνω ήδη 900mg μαγνήσιο.οποτε....ειμαι νταξει απαυτο. Ρώτησα τη γιατρο κ μου ειπε επειδή τα στοιβαζω σε μια μεριά κ αδειάζει η άλλη η πλευρά...κ εγω λυπήθηκα αλλα λεει ετσι πρέπει όμως.οχι συνέχεια ανάσκελα δε κάνει.τελοσπ.οπως μου ρχεται κάθε φορά. Έχουν μεγαλώσει κ τα ζουζούνια μας....ολων. Μια χαρά! Τι αλλα νέα εσύ; μπήκα στο κανάλι σου.Φοβερό.μονο που δεν εχω λογαριασμό...θα κάνω ομως.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είναι ακριβώς κράμπες. Ειναι σαν πόνοι. Αλλα παίρνω ήδη 900mg μαγνήσιο.οποτε....ειμαι νταξει απαυτο. Ρώτησα τη γιατρο κ μου ειπε επειδή τα στοιβαζω σε μια μεριά κ αδειάζει η άλλη η πλευρά...κ εγω λυπήθηκα αλλα λεει ετσι πρέπει όμως.οχι συνέχεια ανάσκελα δε κάνει.τελοσπ.οπως μου ρχεται κάθε φορά. Έχουν μεγαλώσει κ τα ζουζούνια μας....ολων. Μια χαρά! Τι αλλα νέα εσύ; μπήκα στο κανάλι σου.Φοβερό.μονο που δεν εχω λογαριασμό...θα κάνω ομως.

πονους τραβηγματα δλδ????? ολες εχουμε!!! 1 φορα κοντευα να διπλωθω απο τον πονο πολλες φορες τα εμβρυακια μας ειναι ατακτα και πανε και καθονται πανω σε νευρα και ποναμε στην δευτερη εγκυμοσυνη στο τελος με πονουσε το ποδι μου 2 βδομαδες πριν γεννησω! ειχε κατσει σε νευρο πανω και υπεφερα!!! το εσερνα τις τελευταιες μερες!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!Εκανα το Σάββατο Β επιπέδου που ήμουν 22 και 2 ημέρες...Η μπέμπα μας μεγαλώνει κ πλέον είναι 580 γρ! Διαπιστώσαμε στον υπέρηχο πως έχω δύο πλακουντες....Έναν πρόσθιο κ έναν οπίσθιο....Και επίσης είχα οριακό τράχηλο 25mm και πρέπει να ξεκουραζομαι περισσότερο!Όλα τα υπόλοιπα ήταν πολύ καλά....Για πείτε ρε κορίτσια κ εσείς την εμπειρία σας από την Β επιπέδου....Ξέρετε πόσο πρέπει να είναι το μήκος τραχήλου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Έκανα κι εγώ χθες τη β επιπέδου. Το κοριτσάκι μας είναι 532γρ και είναι όλα φυσιολογικά εκτός από το γεγονός ότι ο γιατρό βρήκε μια ήπια υδρονέφρωση. Μας είπε να μην ανησυχούμε καθόλου καθώς στο 80% των περιπτώσεων φεύγει πριν τη γέννα κι αν όχι αντιμετωπίζεται με κάποια αντιβίωση και στη χειρότερη με μια επέμβαση. Θα το ξαναδούμε όταν κάνουμε Doppler.

Goldy87 δεν έχω ιδέα πόσο πρέπει να είναι o τράχηλος. Εμένα είναι 37mm, ανέφερε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό και προχώρησε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!Εκανα το Σάββατο Β επιπέδου που ήμουν 22 και 2 ημέρες...Η μπέμπα μας μεγαλώνει κ πλέον είναι 580 γρ! Διαπιστώσαμε στον υπέρηχο πως έχω δύο πλακουντες....Έναν πρόσθιο κ έναν οπίσθιο....Και επίσης είχα οριακό τράχηλο 25mm και πρέπει να ξεκουραζομαι περισσότερο!Όλα τα υπόλοιπα ήταν πολύ καλά....Για πείτε ρε κορίτσια κ εσείς την εμπειρία σας από την Β επιπέδου....Ξέρετε πόσο πρέπει να είναι το μήκος τραχήλου?

γτ δύο πλακουντες????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λογικά δύο πλακουντες γιατί αρχικά ξεκίνησα με δίδυμα (τα είχαμε δει κ στον υπερηχο) αλλά την 6 η εβδομάδα το ένα μωράκι σταμάτησε να αναπτύσσεται....Μου είχαν πει ότι ο δευτερος σακος θα απορροφηθεί από την μήτρα....Μάλλον απορροφήθηκε και έμεινε ο πλακουντας που ήρθε στο άλλο μωράκι!!Μάλλον κάτι τέτοιο έχει γινει!Το θετικό είναι ότι δε μας δημιουργεί κάποιο πρόβλημα..Η μπέμπα τρέφεται κανονικά....Ίσως την ώρα της γέννας να πρέπει να δούμε τον τρόπο τοκετού μου είπε ο γιατρός...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δύο πλακουντες γιατί αρχικά ξεκίνησα με δίδυμα (τα είχαμε δει κ στον υπερηχο) αλλά την 6 η εβδομάδα το ένα μωράκι σταμάτησε να αναπτύσσεται....Μου είχαν πει ότι ο δευτερος σακος θα απορροφηθεί από την μήτρα....Μάλλον απορροφήθηκε και έμεινε ο πλακουντας που ήρθε στο άλλο μωράκι!!Μάλλον κάτι τέτοιο έχει γινει!Το θετικό είναι ότι δε μας δημιουργεί κάποιο πρόβλημα..Η μπέμπα τρέφεται κανονικά....Ίσως την ώρα της γέννας να πρέπει να δούμε τον τρόπο τοκετού μου είπε ο γιατρός...

ααααα μαλιστα!!! :D αφου δεν δημιουργει προβλημα στην μπεμπα δεν σας νοιαζει!!! δεν θυμαμαι να σου πω ποσο ειναι ο τραχηλος μου σιγουρα πανω απο 30 χιλιοστα σου τον βρηκε κοντο ο γιατρος??? εμενα μου ειπε οτι ειναι οσο πρεπει να ειναι


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!Εκανα το Σάββατο Β επιπέδου που ήμουν 22 και 2 ημέρες...Η μπέμπα μας μεγαλώνει κ πλέον είναι 580 γρ! Διαπιστώσαμε στον υπέρηχο πως έχω δύο πλακουντες....Έναν πρόσθιο κ έναν οπίσθιο....Και επίσης είχα οριακό τράχηλο 25mm και πρέπει να ξεκουραζομαι περισσότερο!Όλα τα υπόλοιπα ήταν πολύ καλά....Για πείτε ρε κορίτσια κ εσείς την εμπειρία σας από την Β επιπέδου....Ξέρετε πόσο πρέπει να είναι το μήκος τραχήλου?

Goldy μου, ο γιατρός μου είπε ότι όταν ο τράχηλος είναι κάτω από 25 mm υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες για πρόωρο τοκετο...γι' αυτό σου είπαν να ξεκουραζεσαι..μην ανησυχείς, αντιμετωπίζεται...εγώ ζηλεύω το βάρος της μπέμπας σου...εμένα το μωρό στις 21 και 3 ημέρες ήταν 356 γραμμάρια...μικρούλι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Goldy μου, ο γιατρός μου είπε ότι όταν ο τράχηλος είναι κάτω από 25 mm υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες για πρόωρο τοκετο...γι' αυτό σου είπαν να ξεκουραζεσαι..μην ανησυχείς, αντιμετωπίζεται...εγώ ζηλεύω το βάρος της μπέμπας σου...εμένα το μωρό στις 21 και 3 ημέρες ήταν 356 γραμμάρια...μικρούλι δεν είναι?

Μου είπε ότι είναι οριακος ό τράχηλος κ θέλει προσοχή κ παρακολούθηση αλλά η αλήθεια είναι πως έχω αγχωθεί...Στο γυναικολόγο μου θα πάω σε μια εβδομάδα για να με μετρήσει κ αυτος..Βρε μια χαρά είναι το βάρος του μωρού σου...Εγώ έκανα την εξεταση μια βδομάδα πιο μετά από ότι εσύ επομένως λογικό το μωράκι να είναι λίγο πιο μεγάλο...Επίσης σε όλες τις μετρήσεις η μπέμπα ήταν στις υψηλότερες...Ίσως φταει ό διπλός πλακουντας...τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

ααααα μαλιστα!!! :D αφου δεν δημιουργει προβλημα στην μπεμπα δεν σας νοιαζει!!! δεν θυμαμαι να σου πω ποσο ειναι ο τραχηλος μου σιγουρα πανω απο 30 χιλιοστα σου τον βρηκε κοντο ο γιατρος??? εμενα μου ειπε οτι ειναι οσο πρεπει να ειναι

Τηλεφωνικά που μίλησα με το γιατρό μου είπε πως ίσως χρειαστεί καισαρική αλλά προς το παρόν αυτό δε μας απασχολεί ούτε κ δημιουργεί θέμα στη μικρή!Τώρα νεώτερα θα έχω την άλλη Πέμπτη που θα πάω στο γυναικολόγο μου να συζητήσουμε κ να με δει από κοντά....Αλλά έχω αρκετό άγχος...άντε να περάσουν οι μέρες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...