Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εμένα κοστίζει 180 κ την κάνει η γυναικολόγος. Δε ξερω πόση ώρα θα κρατήσει γιατί κάπου είδα εδω στη Γερμανία οι γιατροί το κάνουν δέκα λεπτάεκτος αν πας σε κέντρο. Τι να πω; ελπίζω να ειμαι ικανοποιημένη αύριο το μεσημέρι που θα γυρίσω σπίτι. Α! Κ επειδή ειναι διδυμουλακια πάει επί δυο το ποσό! :D

Και είμαι 12,3 η 12,6. Ακόμα δε ξερω ακριβώς.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

12,3 την εκανα εγω εδωσα 140 ευρω και μαθαμε και φυλλο, σε 1 βδομαδα εχω και εγω υπερηχο και περιμενω πως και πως!!!!! AnJa Μου με το καλο η αυχενικη καλα αποτελεσματα!!!

mariapn υπεροχα τα νεα σου!!! αντε κοριτσομανες ολες!!

η anja θακανει την εκπληξη θα εχει 1 και 1 :-D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Καλώς σας βρήκα!

Είμαι κι εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και αν όλα παν καλά έχω πιθανή ημερομηνία τοκετού 27/4

Είδα οι περισσότερες έχετε κάνει τις αυχενικές σας, εγώ έκλεισα για την άλλη τρίτη στις 18. Νομίζω μετά κι από αυτό φεύγει μεγάλο βάρος!

Με το καλό σε όλες μας και ανυπομονώ να τα λέμε! :)


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ωραία νεα .... με τα κιλά πως το πάτε? ??? έχει πάρει καμία τα πρώτα? ??? στην πρώτη εγκυμοσύνη 23 εβδομάδων είχα πάρει 7 ολόκληρα κιλα ..... τωρα προσέχω λίγο στην δεύτερη και η αλήθεια είναι ότι χάνω κι ολας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια άργησα να μπω γιατί είχα επισκέψεις κ δενε ιχα καθόλου χρόνο. Η αυχενική μας ήταν καλή. Φύλα ομως δεν είδαμε. Σε δυο εβδομάδες μας είπε. Άντε να δούμε.

Εχω άλλο θέμα τώρα. Το ένα μετά το άλλο. Με έχει πιάσει μια φαγούρα απτή μέση κ πάνω με έχει τρελάνει.κρεμες δε βάζω γιατί δε ξερω ποια να πάρω. Θα ξεκινήσω ομως. Βαζελίνη μου έδωσε η φαρμακοποιός αλλα διάβασα ότι δε κάνει στην εγκυμοσύνη.ομως μερικές βάζουν.δε ξερω τι να κάνω. Τη δευτέρα θα πάω στο δερματολόγο.

Απο κιλά εχω πάρει μόνο δυο.η κοιλίτσα μου φαίνεται. Ολα καλα! Εύχομαι να ειναι όλα καλα σε όλες μας κ με υγεία η ξελευτερια στην ώρα της.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

melitini81 Καλως μας ηρθες!!!

Φιλενια σε καθε εγκυμοσυνη παιρνω το πολυ 10 κιλα κανω διατροφη ομως λογω διαβητη κυησεως!

πολυ δύσκολο. ... μπράβο σου που αντέχεις σε δίαιτες και κανόνες. ....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!καλημερα κοριτσια!!! καινουργια και γω...εγκυος για πρωτη φορα...ειμαι στο τελος της 13 εβδομαδας....την προηγουμενη εβδομαδα εκανα αυχενικη...2 αντρακια θα κανω πρωτα ο θεος!!! τελικη ημερομηνια ηταν 11/4 αλλα λογω διδυμων αναμενοτμε 22-25/3....καλη διαδρομη σε ολες μας!!! με υγεια....τελειομενη εγκυμοσυνη κ χαμογελο!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!καλημερα κοριτσια!!! καινουργια και γω...εγκυος για πρωτη φορα...ειμαι στο τελος της 13 εβδομαδας....την προηγουμενη εβδομαδα εκανα αυχενικη...2 αντρακια θα κανω πρωτα ο θεος!!! τελικη ημερομηνια ηταν 11/4 αλλα λογω διδυμων αναμενοτμε 22-25/3....καλη διαδρομη σε ολες μας!!! με υγεια....τελειομενη εγκυμοσυνη κ χαμογελο!!!

κ αλλά δίδυμα στην παρέα. ... και τα πρώτα αγοράκια .... με το καλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλο τα μωρα σας! Ειμαι μαμα Απριλιου 2016 και μου θυμιζετε και τα δικα μου τα περσινα! Περναει πολυ γρηγορα ο καιρος, να χαρειτε τις εγκυμοσυνες σας οσο μπορειτε!


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!καλημερα κοριτσια!!! καινουργια και γω...εγκυος για πρωτη φορα...ειμαι στο τελος της 13 εβδομαδας....την προηγουμενη εβδομαδα εκανα αυχενικη...2 αντρακια θα κανω πρωτα ο θεος!!! τελικη ημερομηνια ηταν 11/4 αλλα λογω διδυμων αναμενοτμε 22-25/3....καλη διαδρομη σε ολες μας!!! με υγεια....τελειομενη εγκυμοσυνη κ χαμογελο!!!

Ααα εσάς σας είπε τα φύλα! Εμάς όχι. Σε δυο εβδομάδες μας είπε να πάμε. Εμένα ειναι διζυγωτικα κ ειμαι κ εγώ στην 13,3 εβδ. Μας είπε πιθανή ημερομηνία 14/4. Εγώ ομως λέω νωρίτερα. Εσάς πως το υπολόγισε το νωρίτερα;να το ζητήσω κ εγώ να ξέρω; Άντε με υγεία!!!! 😊 σε όλες μας!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας

καπου είδα καποια να ρωτάει αν παιρνετε συμπληρώματα.

ακουστε προσεκτικά.

το πιο σημαντικό συμπλήρωμα είναι το φολικό οξύ.

εγώ έπαιρνα 800μγ τόσα είχε το χαπι που ήταν για εγκυμοσύνη που είχε ολες τις βιταμινες,

και καποια στιγμη απλώς αγόρασα σκέτο φολικό οξύ,

και το παίρνω και ακόμα χωρίς να ειμαι εγκυος.

έχει τρομερή διαφορά για μένα, που είχα και λιγο θέματα συγκέντρωσης πάντα.

είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ σημαντικό και πρεπει να το παιρνουν και όσεες κανουν προσπάθειες πριν καν μείνουν έγκυες.

διαβάστε στο ίντερνετ μη τα γραφουμε ξανα και ξανα, για να ξερετε τι είναι .

γενικά, φολικό οξύ πρεπει να παίρνουμε ιδανικά και μετά τα 40 γιατί βοηθούν στη μνήμη, στο πόσο καλά λειτουργεί ο εγκέφαλος τα νεύρα κλπ.

για το μωρό διασφαλιζει επισης οτι θα δημιουργηθεί σωστά το νευρικό του σύστημα (τα πάντα όλα)

φολικό οξύ μαζί με D3 θα διασφαλισει και καλη μνήμη και καλή διάθεση.

διαβάστε και κανονιστε την πορεία σας,....

υπαρχουν έρευνες ότι δρά και προστατευτικά στην degeneration των εγκεφαλικών /νευρικών κυτάρρων σε θέμα γήρατος και alzheimer ή πάρκινσον! ειναι Must για όλες είτε είσαι έγκυος είτε όχι πόσο μάλλον αν δεν είσαι.

μη περιμενετε να σας τα γραφουν αυτά οι γιατροί! είναι γνώση πολύ σημαντική, και μοιράστε την... διαβάστε για να ξέρετε φυσικά, πρώτα, και εννοείται ρωτήστε και τον γιατρό σας,

αλλά πάντως η δοσολογία που οι περισσοτερες ταμπλέτες βιταμινών εγκυμοσύνης έχουν

400-800μγ φολικού οξέως και 2.000 IU D3 αν διαβάσετε και πισω τη λιστα του κουτιού.

τα βρίσκετε πάμφτηνα μέσω του iherb.com για να μη ξοδέυεστε - ασε που εκει έχει και σουπερ σαμπουάν για το μωράκι επισης φτηνά, χωρίς sls /parabens!


 η γλυκουλα μου είναι ήδη 10 ετών!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...