Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά! Το θαύμα της Αναστασης να φέρει κ τα δικά μας θαυματακια με υγεία και χαρα.

Τιτινα μου να χαίρεστε το μπεμπακι σας, να είναι γερό κ σύντομα να το πάρετε σπιτάκι σας. Τι συγκίνηση, το πρώτο μωρακι!!!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τιτινα να σου ζήσει η μικρή και να 'ναι πάντα υγιής και ευτυχισμένη!!! Τελικά η μικρή ήθελε να γιορτάσει το Πάσχα ε? Όποτε μπορέσεις στείλε μας νέα και τις λεπτομέρειες...Πολλά φιλιά!!!!!


an1cJQqVM2J0000MDAwMDYxMmR8MDAwMDExMWRhfHRvIG1wb3VtcG91a2kgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλιτσες.τι κανετε σημερα?ειναι πολλα αυτα που θελω να γραψω.απο που να αρχισω κ που να τελειωσω!!!ας ξεκινησω με τη γεννα.τη Μ.Τεταρτη ειχα προγραμματισμενο ραντεβου γιατι ο γιατρος μου θα εκλεινε το ιατρειο.το πρωι ομως που σηκωθηκα ενιωθα μια δυσφορια και μια ενοχληση.κατα τις 2 παρα ξεκινησα να ποναω αλλα οχι ιδιαιτερα εντονα.πηγαμε στον γιατρο,μου κανει υπερηχο κ λεει ολα καλα.οταν του ειπα για πονους καναμε καρδιοτοκογραφημα.ενω εγω πονουσα το μηχανημα δεν κατεγραφε συσπασεις.οταν με ειδε απο κατω,η διαστολη ηταν στο 3.φυγαμε αρον αρον με τον αντρουλη μου για την κλινικη για να προσπαθησουμε να καθυστερησουμε τον τοκετο κ μετα απο λιγο ηρθαν ο γιατροςκ η μαια του.ενω μου δινανε γιουτοπαρ,η διαστολη μεγαλωσε στο4,οποτε το κοψαμε και αναγκαστικα αφησαμε τον τοκετο να εξαλιχθει.η μικρη ειχε αποφασισει να βγει παραυτα!!!!!!

ετσι απο τις 6.30 το απογευμα της Τεταρτης,ξεκινησαν οι εντονοι πονοι 6 παρα το πρωι της Πεμπτης.εκανα παλι κορτιζονη(σουρωτηρι ο ποποςμου).κατα τις 9.30 εκανα επισκληριδιο και στις 11.30 η καραμελενια μας ηρθε στον κοσμο με ενα δυνατο κλαμα που με εκανε τρισευτυχισμενη,γιατι σημαινε οτι δεν εχει αναπν.προβλημα.2300 και 48 εκ το ζουζουνι μου.

η συνεχεια αργοτερα γιατι ανα 3 ωρες παω στην κλινικη για γαλα και τωρα πρεπει να φυγω.τα φιλια μου σε ολες


6ze1tak0qlrac6sy.pngas1cJNlVM3D1200NjM4NTJkYnw2MDhiZHxteSBsaXR0bGUgYmFieSBpcw.gifan1cEZgJmf-1200MjA5ZHw1NDU1ODc5ZGF8bXkgYmlnIGxvdmUgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

Τιτινακι τι νεα ειναι αυτα;;;;;;

καλοριζικη αγαπη μου η μπεμπα, γερη καλοτυχη και δυνατη να ειναι!!

μας την εκανε την εκπληξη η κουκλα σου!!!!!!!!

μια χαρα γεννηθηκε απο οτι βλεπω, αντε ολα θα πανε καλα...

να μπαινεις να μας γραφεις τα νεα σου.. φυσιολογικα γεννησες?

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανον?

εγω ειμαι μια χαρα!

ΟNOMA………......ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ...........Π.Η.Τ.......ΦΥΛ Ο.....

1.katerinars...........ΜΗΤΕΡΑ..................20/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

2.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......................25/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

3.titina(Χριστινα)..............................21/4/11….....MΠΕΜΠΑ 2300gr 48πον.

4.bloublou…...........ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ)....5/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

5.Katerina_s………....ΓΑΙΑ......…….............8/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

6.Εua_............................................ ...9/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

7.Gina_cfu…...........ΡΕΑ........……...........14/6/11…....ΜΠΕΜΠΗΣ

8.LisaH..................ΙΑΣΩ..................... .14/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

9.βαλι....................EΛΕΝΑ................... .15/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

10.linja..................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ.............16/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

11.kiki2011.............ΙΑΣΩ...................... .20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

12.aggeliki83...........ΓΑΙΑ...................... .20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

13.virgi…………………...ΜΗΤΕΡΑ..................22/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

14.μινουλα……………...ΑΤΤΙΚΟΝ.................23/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

15.Rena2010-Διδυμα..ΙΑΣΩ.....................25/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

16.Vanilla.................ΙΑΣΩ................... ..24/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

17.αντυ1998.............ΜΗΤΕΡΑ................26/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

18.maria-elpida.........ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ)...28/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

19.aobatsan.............ΕΛΕΝΑ...................28/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

20.Marilou85..Διδυμα..ΙΑΣΩ.....................30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

21.fntag......Διδυμα...ΜΗΤΕΡΑ.................30/0611.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

22.verolina....................................... ...30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

23.titina37(Κατερινα).ΓΑΙΑ......................30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mamatopolina.......ΕΛΕΝΑ...................30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

25.Mammyblue.....................................3 0/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

26.Οzalina................ΠΠΓΝΙ................... .8/7/11......ΜΠΕΜΠΑ

27.παπακι4501..........ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............8/7/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τιτινακι ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ η μπουμπού!!!!! Να'ναι γερή και τυχερή και να σας χαρίζει πάντα στιγμές ευτυχίας σαν και αυτή της γέννας της!! Μπορεί να βιάστηκε λίγο αλλά όλα καλά. Καλό σαραντισμό να έχετε και οι δύο και εσύ καλό κουράγιο με τα πήγαινε-ελα στην κλινική και το μικρό σου (πρώτο) ζουζούνι.

Και σε όλες ευχομαι Χρόνια Πολλά!! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περάσατε όμορφα το Πάσχα.

Εμείς αύριο σπάμε το φράγμα των 32 εβδομάδων (που τόσο ήθελε ο γιατρός να περάσουμε) και την Πέμπτη έχουμε ντοπλερ. Ελπίζω να μην με κρατήσουν μέσα για να γεννήσω και να με αφήσουν να γυρίσω σπίτι. Και το λέω γιατί έχω πέρα από τις συσπάσεις και πόνους.

Πολλά φιλιά


[sIGPIC]

[/sIGPIC]KNEVp3.png?3bXf386A

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα χριστος ανεστη σε ολες!

χρονια πολλα και σε ολες τις εορταζουσες!

εμεις μια χαρα κουραζομαι πολυ ευκολα πια κοριτσια με το παραμικρο λεω αχ παω να ξαπλωσω λιγο!

εν τω μεταξυ με επιασε και η αλλεργια μου με φαγουρα στο λαιμο και συνεχες φτερνισμα!!!!!!!!!!τελεια!ο γιατρος μου ειπε να παιρνω ζιρτεκ.αλλα μου φερνει απιστευτη υπνηλια!

σημερα εχουμε υπερηχο και περιμενω πως και πως να αντικρυσω το ζουζουνακι μου!ποσο να ζυγιζει αραγε;;;κατι μου λεει οτι θα εχει φτασει 1500γρ τωρα!ολοκληρος αντρας!!!!!!!!

θα μπω να σας πω νεα!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

τιτινα μου να σου ζησει το κοριτσακι σου και να το χαρεις γρηγορα στην αγκαλιτσα σου!

ολα καλα να πανε κοριτσακι και πολυ γρηγορα να την παρεις στο σπιτι!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!!!Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη! Ελπιζω να περασατε και να περνατε ομορφα για οσες συνεχιζεται τις διακοπουλες!!!

Τιτινα μου, να σου ζησει η κορακλα!!!! Βιαστικουλα...ηθελε να κανει εντυπωση και να ειναι το πρωτο μωρο της παρεας!!! Με το καλο να ερθει και στο σπιτακι σας, καλο σαραντισμο να εχετε!!! Μας συγκινησες...

Βloublou μου, να χαιρεσαι το καμαρακι σου!!!!!

Μαρια-Ελπιδα μου, τα ιδια και εμενα ο μικρος...ολο κουνιοταν και ολοι χαζευαν την κοιλια μου!!!!

Εμεις αυτες τις Αγιες Μερες τις περασαμε χαλαρα...οικογενειακα...Μ. Παρασκευη -Επιταφιο και μετα φαι σε ψαροταβερνα...Το Μ.Σαββατο φαγαμε ολοι χοιρινο με σελινο(συμπαρασταση στην εγκυμονουσα), την Κυριακη ψησαμε, αλλα εγω εφαγα λιγο κοκορετσακι και μπιφτεκια (γιατι δε τρωω αρνι) και τη Δευτερα ξαναψησαμε κοντοσουβλι αυτη τη φορα(μιας και γιορταζε ο πεθερουλης μου&ο αδερφουλής μου). Δε μπορω να πω οτι εφαγα πολυ...παλι καλα!!! Παει και το Πασχα...!

Σημερα πηγα στο ΙΚΑ και πληρωθηκα τις 56 μερες. Ουρα στο ικα...ουρα στην τραπεζα, γιαυι μου εδωσαν επιταγη για την εθνικη...αλλα ευτυχως με λυπηθηκε ο υπαλληλος και με φωναξε νωριτερα απο το νουμερο μου;)! Πηρα 1100?-μια χαρα!!!

Αυριο, επιτελους παμε στον γιατρουλη μας!!!!!!!!

Φιλακιααααααααα!!!!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

να είναι καλότυχη γερή και δυνατή η μπέμπα σου:tongue::tongue::tongue::tongue:

και γρήγορα να την πάρεις σπίτι και να έιστε μια όμορφη και ευτυχισμένη οικογένεια.:P:p:p

αν και αρχικα διάβαζοντας το πρωτο μυνημά σου στενοχωρήθηκα με το τωρινό χάρηκα πάρα πολύ........

καλή αρχή στην πάρεα βρε;);););)

μπλουμπλουδάκι μου να τον χαίρεσαι τον θυσαυρούλη σου, να είναι χιλιόχρονος.

Rena2010 μπράβο σου που τα κατάφερες......ελπίζω να πάνε και στον γιατρούλη όλα καλά.

πως περάσατε οι υπόλοιπες φιλενάδες που με αφήσατε μόνη μου εδώ και ένιωθα απέραντη ερημιά?:(:(:(

χαίρομαι πολύ που γυρίσατε:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!

bloublou ξέχασα να σου ευχηθώ! να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Γερο και καλότυχο!!!!!!Με το καλο και η κόρη!!!!

Κορίτσια μου, όταν πάτε σε Δημόσιες υπηρεσίες και σε τράπεζες ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΤΕ την προταιρεότητα σας!Ειδικά στο ΙΚΑ!Πηγα Μ. Πέμπτη και τελειωσα σε 15 λεπτά. Μου ειχαν πει στο τηλ οτι αφου ειμαι έγκυος περνάω μπροστα απ΄όλους. Στην τράπεζα κοντοστάθηκα, αλλα ναι, ένας νεαρος παρακαλώ, μου ειπε "Κοπελια περασε μπροστα." Οπότε και στην τράπεζα τελειωσα γρηγορα!

Α, και κάτι που θυμήθηκα. στην προηγουμενη εγκυμοσύνη μου, ήμουν στο ταχυδρομειο. δεν ειχα που να καθίσω. Και τελικα μου πρόσφερε θέση ένας ΑΝΤΡΑΣ. Οι γυναικες-που γίνονται και μάνες- ειναι ανάισθητες...:rolleyes:

Τελος πάντων! Ας αφήσω τη γκρινια! σας φιλώ και στέλνω πάλι την αγάπη μου στη μπέμπα της τιτίνας.


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΙΤΙΝΑ ΜΟΥ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΟΥ.

Αχ τι συγκινηση,το πρωτο μωρακι της παρεας μας.Τελεια

Με το καλο να την παρετε σπιτι σας την κουκλα σας να την

ευχαριστηθειτε.Πως ειναι;Εκτος απο κουκλα εννοω.

Εσυ πως εισαι Τιτινακι.

Αντε κοριτσια καλη αρχη να εχουμε.

Εγω σημερα πηγα στον γιατρο παλι.Ο μπεμπης μου ειναι

1800 γρ. ξεκινησε κ η αναπνευστικη λειτουργια,ειμαστε

μια χαρα,νερα δν εχω ουτε πονους κ επιτελους μπορω να

γυρισω στο σπιτακι μου.Με μεγαλη προσοχη βεβαια.

Απο αυριο λοιπον θα τα λεμε απ'το σπιτακι μου

φιλακια κουκλες


CEebp2.png?9T0iAOMn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι εγκυούλες (και νέα μαμά :). Πριν λίγο γυρίσαμε από το ντόπλερ, ο μπέμπης είναι 2300, όλα είναι φυσιολογικά. Αλλά αυτό που μας απασχόλησε και πάλι ήταν η διάταση εντέρου, που σύμφωνα με αυτά που είδε ο γιατρός πιστεύει ότι πρόκειται για στένωση λεπτού εντέρου και θα χρειαστεί σίγουρα επέμβαση. Μου είπε ότι δεν πρέπει να καθυστερήσουμε τη γέννα πέρα από τις 36 εβδομάδες. Άρα σε τρεις βδομάδες το πολύ θα πρέπει να γεννηθεί. Αύριο έχω και ραντεβού με το γιατρό μου, ο οποίος θα μιλήσει και με παιδοχειρουργό.

Μας είπε ότι σαν επέμβαση είναι κάτι απλό, ρουτίνας και ότι μετά θα είναι μια χαρά. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Είδαμε και τρισδιάστατη φωτό και είναι ίδιο ο μπαμπάς του. Και έχει και κάτι στρουμπουλά χεράκια...για φίλημα!

Δεν έχω διαβάσει ακόμα τα νέα σας, εκτός από της Τιτίνας φυσικά.

Φιλια


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι εγκυούλες (και νέα μαμά :). Πριν λίγο γυρίσαμε από το ντόπλερ, ο μπέμπης είναι 2300, όλα είναι φυσιολογικά. Αλλά αυτό που μας απασχόλησε και πάλι ήταν η διάταση εντέρου, που σύμφωνα με αυτά που είδε ο γιατρός πιστεύει ότι πρόκειται για στένωση λεπτού εντέρου και θα χρειαστεί σίγουρα επέμβαση. Μου είπε ότι δεν πρέπει να καθυστερήσουμε τη γέννα πέρα από τις 36 εβδομάδες. Άρα σε τρεις βδομάδες το πολύ θα πρέπει να γεννηθεί. Αύριο έχω και ραντεβού με το γιατρό μου, ο οποίος θα μιλήσει και με παιδοχειρουργό.

Μας είπε ότι σαν επέμβαση είναι κάτι απλό, ρουτίνας και ότι μετά θα είναι μια χαρά. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Είδαμε και τρισδιάστατη φωτό και είναι ίδιο ο μπαμπάς του. Και έχει και κάτι στρουμπουλά χεράκια...για φίλημα!

Δεν έχω διαβάσει ακόμα τα νέα σας, εκτός από της Τιτίνας φυσικά.

Φιλια

NA MHN ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!:P ΑΧ σε 3 εβδομάδες θα έχουμε και άλλο μωρο!!!!:tongue: Και μετα δεν θα χορταίνουμε να διαβάζουμε για νεες γέννες!!!!!:P


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...