Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

να και τα χιονανθρωπάκια μας, PB230639_zpsugegn2mh.jpgπροτιμήσαμε πολύχρωμα φέτος.....ο αριστερά φόρεσε και άρωμα, εξού κ ο λεκές:D:D...εννοείται τα βαψαν τα μικρά χεράκια, δεν παρενέβην καθόλου εγω

Ουάου! Μπράβο σας! Πάρα πολύ ωραία! Φαντάζομαι πόσο περήφανα θα είναι τα μικρούλια σου!:D

...ακρως χριστουγεννιάτικη, η σημερινή, μουντή, μέρα!

Σας αφιερώνω, σε όλες, αγαπημένα μου ξωτικά, το αγαπημένο μου τραγούδι, μαζί με μία κούπα ζεστό καφέ:

{ακόμα και στο clip, οδηγεί σ έναν ολοχιόνιστο δρομο}

Καλημέρα!

Μου αρέσει τρελάαααα!!! Βάλτε το δυνατά!:tongue:

Τέλος για σήμερα με τις επόμενες 9 μπάλες μου.

Τις μεγάλες...

15203383_1169819573109362_613540824438855874_n.jpg?oh=2a3a96628da942e758fc612cfcb55ada&oe=58B1368E

και τις μικρές...

15192645_1169819606442692_7146650130745986417_n.jpg?oh=8bc5febe17e0f28f1985847f57d16b3b&oe=58C904E8

Στο κάτω μέρος της 2ης εικόνας, βλέπετε και το αλεξανδρινό που έφτιαξα με λινάτσα. Μου άρεσαν, θα κάνω κι άλλα αλλά με berries αντί πέρλας.

Πολύ ωραίες!! Μας δίνεις έμπνευση!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ημέρα καθαριότητας η σημερινή και χαλαρώνω με ζεστό καφεδάκι και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τον αγαπημένο μου easy 97.2 που από σήμερα παίζει non stop χριστουγεννιάτικες μουσικές! Η καλύτερη περίοδος!

http://www.easy972.gr/el/nea/easy-97-2-golden-christmas-xekinisame-kai-eimaste-100-hristougenniatikoi/


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Όταν στολίσουμε το σπίτι μας, θα καλέσουμε τους αγαπημένους μας φίλους να περάσουμε όμορφα και να ευχηθούμε "Καλές γιορτές" γιατί εκείνες τις ημέρες "σκορπάμε" και δε βρισκόμαστε.

Τα παιδιά θα κάνουν κατασκευές τις οποίες σας έχω ήδη δείξει και πρέπει να τσεκάρω τι υλικά πρέπει να συμπληρώσω σε αυτά που ήδη έχω. Υπό σκέψιν το να τα βάλω να στολίσουν μπισκότα όπως στη φωτογραφία

9d52dbc76851549f62f5f7728e7a1b9d.jpg

Στο μεταξύ εγώ θα ετοιμάσω διάφορα με "εορταστική" εμφάνιση να τσιμπήσουμε μικροί και μεγάλοι...

Πιτσάκια σε χριστουγεννιάτικα σχέδια

cde66c4ac18ff013e0b777458878e164.jpg

Λουκανικοπιτάκια σε στεφάνι

a6c35419b197081e763219eff059b01a.jpg

Εορταστική πιατέλα τυριών/αλλαντικών/λαχανικών

a9e922ce93c19e129cf2c681513ea592.jpg

Τσαχπνίκια φτιαγμένα κεφτεδάκια να μοιάζουν με χριστουγεννιάτικη πουτίγκα

79834f36b39e61d897ceb9afa92877fd.jpg

Δέντρο από σφολιάτα και πραλίνα (εγώ σκέφτομαι καστανή ζάχαρη και κανέλα!)

5089a8ddcd1497da628ba6e38b8b0cdf.jpg

Cupcakes

63360d9a17645d5e6c9b193ee3f00957.jpg

224d6d4bc3d87467093e629f48fa9611.jpg

Μια τουρτίτσα παιχνιδιάρα (ο μικρός μου έχει γενέθλια μέσα στις γιορτές και ποτέ δεν είμαστε σπίτι. Αυτή θα ναι η 1η του τούρτα πριν τα γενέθλια, έστω και χωρίς κεράκι)

93176bf63c72da874eeb0d53341066c9.jpg

Σπιτική λεμονάδα με ρόδι!

bf03dd4ae85e88af8e9745c5fab15a8c.jpg

Και για τα παιδιά γαλατάκι και μπισκοτάκι για όνειρα γλυκά!

7fa6a1e935ae41a54640bfe511698f19.jpg

Φεύγοντας οι φίλοι μας σκέφτομαι να πάρουν ένα βαζάκι με μπισκότα χριστουγεννιάτικα σαν αυτά που φτιάχνω κάθε χρόνο

1499640_10202873499220967_130713415_n.jpg?oh=7802194b92cd323ed1254324dcde860b&oe=58CE690A


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ημέρα καθαριότητας η σημερινή και χαλαρώνω με ζεστό καφεδάκι και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τον αγαπημένο μου easy 97.2 που από σήμερα παίζει non stop χριστουγεννιάτικες μουσικές! Η καλύτερη περίοδος!

http://www.easy972.gr/el/nea/easy-97-2-golden-christmas-xekinisame-kai-eimaste-100-hristougenniatikoi/

Επιτέλους!!!

Περίμενα πως και τι!

Σ ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

...νιώθω τόσο γεμάτη από την μαγεία τους, μέσα μου.

Πλέον τα περισσότερα καταστήματα έχουν στολίσει τις βιτρίνες τους, εμάς το σπίτι μας είναι ήδη λαμπόγυαλο :tongue::tongue: και ξεκινούν και οι διάφορες δράσεις για τα μικρά μας.. νιώθω υπέροχα!

Προσπαθώ λοιπόν, καθημερινά, να προσπερνώ τα μικρο-προβλήματα που αντιμετωπίζει όλος ο κόσμος και να φτιάχνω την μέρα μας. Λίγη μαγεία.. ξέρετε..

Σήμερα, ξυπνήσαμε και ήμασταν τα 2 μας. Ο μπαμπάς μας δούλευε. Πήρα λοιπόν τον μικρό μου και πήγαμε σε μία φίλη για καφέ ώστε και εκείνος να παίξει με τα μικρά εκεί. Η φίλη μου στόλιζε, ήταν πολύ όμορφα.

Στην επιστροφή μας, πήγαμε βολτίτσα τα 2 μας. Περάσαμε από ένα μαγαζί με χριστουγεννιάτικα και πήρα άλλες 5 μπάλες για το δέντρο μας. Διάλεξα από την ίδια «κολεξιόν» αλλά αποφάσισα να πάρω ακόμα ένα σχέδιο, ώστε να έχω 2.

tora_zpscvsaiquk.jpg

Έτσι, τις στολίσαμε στον δέντρο μας και έχουμε σχεδόν τελειώσει.. είχα χρόνια ν αγοράσω πραγματάκια για το δεντράκι μου και έχω ενθουσιαστεί! Σύντομα, θα σας βάλω και φωτογραφίες.

Περάσαμε από ένα ψιλικατζίδικο, αγοράσαμε διάφορα για το βραδάκι μας σήμερα και μετά επιστρέψαμε σπίτι.

Εβαλα χριστουγεννιάτικα, άναψα τα λαμπάκια στο δέντρο μας, στο πάσο της κουζίνας και ετοίμασα φαγητό. Το μικρό μου αγόρι, το καταχάρηκε.

Αφού ξεκουραστήκαμε, ήρθε και ο μπαμπάς μας, κάναμε τα μπάνια μας και τώρα χαλαρώνουμε στο όμορφο, στολισμένο σπίτι μας, παρέα με το δεντράκι μας... υπέροχες στιγμές.

Μην αφήνετε τις όμορφες στιγμές, να σας προσπερνάνε.. αυτές είναι που έχουν σημασία!

Σας φιλώ, καλά μου ξωτικά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξωτικά! Εμείς είμασταν σε mood άφιξης Μπεμπη. Τώρα όμως που γυρίζει ο μπαμπάς μας στη δουλειά κ στολισαμε μπαίνουμε σε χριστουγεννιατικη διάθεση!

Όσα ανεβάζετε είναι υπέροχα. Κ οι συνταγές κ οι στολισμοι.οι αγαπημένες μου φώτο είναι από τους πραγματικούς σας στολισμους.

Ραβτ είσαι χρυσοχερα! Υπέροχα τα αλεξανδρινα!

Ζουζουνελ εμένα μου αρέσουν πολύ τα πιο παιδικά δέντρα. Λουτρινα-ζαχαρωτα. 2χρονιες τα είχα έτσι. Φέτος έβαλα μόνο λευκές μπάλες κ χρυσά στολιδακια.

Ειρήνη πανέμορφες οι μπάλες σου!

Όσες στολισατε με το καλό κ του Χρόνου!

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου αγόρασε δέντρο από το διάφανο 2,10υψος 17?!αρκετα στενό, όχι φουντωτό. Όμορφο όμως. Βολεύει αν δ υπάρχει χώρος. Κ όσες μπάλες χρειάζονται να στολιστει με 10?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπημένες μου,

Ανάψτε τα φωτάκια σας, ευχαριστηθείτε τα όμορφα στολισμένα δέντρα σας και χαλαρώστε με τους αγαπημένους σας.

Εύχομαι όλες, να έχετε ένα υπέροχο βράδυ, με τους αγαπημένους σας!

sfsdf_zpsetckfpvm.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα ξωτικά! Χθες, κατόπιν ασφυκτικής πίεσης, στολίσαμε τα δέντρα μας αλλά και το μπαλκόνι μας!

Το κεντρικό μας δέντρο, πολύ όμορφο με τις αλλαγές που έκανα αλλά δεν θα σας το δείξω ακόμα καθώς δεν το έχω ολοκληρώσει. Θέλω να φτιάξω μερικά ακόμα στολίδια.

Σας δείχνω όμως τα δεντράκια στα παιδικά δωμάτια!

Της κόρης μου, φωτισμένο...

2wgb3sx.jpg

...και με τα φωτάκια σβηστά.

23le8oz.jpg

Η κάλτσα με το γράμμα προς τον Άγιο (το οποίο έγραψε πρωί - πρωί μόλις ξύπνησε!) μαζί με τον πιστό φίλο του Santa, τον Ρούντολφ...

33k92fb.jpg

Το δεντράκι του γιου μου, πρώτη φορά που στολίζεται το δωμάτιό του!

349f04h.jpg

Και η δική του κάλτσα στη δική του πόρτα!

2nrjbe1.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα ξωτικά! Χθες, κατόπιν ασφυκτικής πίεσης, στολίσαμε τα δέντρα μας αλλά και το μπαλκόνι μας!

Το κεντρικό μας δέντρο, πολύ όμορφο με τις αλλαγές που έκανα αλλά δεν θα σας το δείξω ακόμα καθώς δεν το έχω ολοκληρώσει. Θέλω να φτιάξω μερικά ακόμα στολίδια.

Σας δείχνω όμως τα δεντράκια στα παιδικά δωμάτια!

Της κόρης μου, φωτισμένο...

2wgb3sx.jpg

...και με τα φωτάκια σβηστά.

23le8oz.jpg

Η κάλτσα με το γράμμα προς τον Άγιο (το οποίο έγραψε πρωί - πρωί μόλις ξύπνησε!) μαζί με τον πιστό φίλο του Santa, τον Ρούντολφ...

33k92fb.jpg

Το δεντράκι του γιου μου, πρώτη φορά που στολίζεται το δωμάτιό του!

349f04h.jpg

Και η δική του κάλτσα στη δική του πόρτα!

2nrjbe1.jpg

Υπέροχα κορίτσι μου!! Υπέροχα όλα! :D:D:D

Και του χρόνου, να είστε όλοι σας γεροί!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ξωτικά, αναφέρω σε όλο το στράτευμα των ξωτικών, ότι τελειώσαμε με το δέντρο μας!

Χρειαζόμαστε ελάχιστα πραγματάκια ακόμα αλλά μιας και είχα αρκετά χρονια ν αγοράσω νέα στολίδια για να το στολίσω, είμαι ενθουσιασμένη!

Ελπίζω να σας αρέσει και εσάς!

Το δέντρο μας, χωρίς φλας

{όλες μου οι φωτογραφίες, είναι χωρίς φλας}

easy2_zps6tt9wnyz.jpg

easy1_zpsttyluqtj.jpg

easy5_zpspdomg3tx.jpg

easy7_zpsnxf78zyx.jpg

easy3_zpsfobok5dx.jpg

easy4_zpsu6clqpee.jpg

easy9_zps38fqkdyf.jpg

easy12_zps2by6gksg.jpg

easy11_zpszrcis344.jpg

easy10_zpsff3dhfk1.jpg

easy13_zpsna332jtd.jpg

easy14_zpsejsxsttv.jpg

Και του χρόνου, σε όλα τα σπίτια! Γεροί να είμαστε όλοι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Ειρήνη τι υπέροχο δέντρο! Βλέπω διάλεξες μπρονζέ στολίδια και μου αρέσουν πολύ τα γυάλινα αγγελάκια σου! Και του χρόνου με υγεία και χαρά!:P

ravT δεν το είχα σκεφτεί τον στολισμό στο δωμάτιο των παιδιών... ωραία ιδέα!:D Κάθε γωνία μυρίζει Χριστούγεννα! Και του χρόνου, να είσαστε καλά!:D

Εγώ τελείωσα με τα στολίδια από σόδα... τα χρωμάτισα και περιμένουν να μπουν στο δέντρο, που μάλλον θα το φτιάξουμε το ερχόμενο Σ/Κ.

th_DSC03242_zps4e0ahebq.jpg

th_DSC03243_zpsam4fkibz.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...