Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 hours ago, Moana said:

Εμενα η μήτρα μου δε φυτεύει τπτ. Μαλλον  εχει γεννηθεί χωρίς αυτη τη πληροφορία της εμφύτευσης 

Τωρα το είδα... 

Τι είναι αυτά που λεεεεες!! Ούτε καν!

Θα έρθει η ώρα όταν πρέπει! Μη σου πω ήρθε κιόλας!:wink:

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Luckystars said:

Δεν ειχα κανει κάποια θεραπεία πριν την τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Και εγω καποτε, μεχρι να μεινω εγκυος, ανηκα ως περιστατικο στην ανεξήγητη υπογονιμοτητα. 

Ουτε καν ομως αυτο που σκεφτεσαι! 

Ξύπνησα ασχημα, έβλεπα εφιάλτες κ με είχαν πιάσει οι μαυρίλες μου το πρωι... με πιάνει το παράπονο κ εμενα που κ που τι να κανω!

Just now, Ydroxoos76 said:

Μην ακούω τέτοια....

 

Just now, AndMosch said:

Τωρα το είδα... 

Τι είναι αυτά που λεεεεες!! Ούτε καν!

Θα έρθει η ώρα όταν πρέπει! Μη σου πω ήρθε κιόλας!:wink:

με πιάνουν τα down μου, ειδικά όταν πλησιάζουν οι μέρες της χοριακης, ευτυχώς δεν διαρκούν πολυ! βγηκα με τις φίλες μου κ θυμήθηκα οτι υπαρχει ζωή κ πέραν της εξωσωματικης... κ ευτυχώς που εχω κ όλες εσάς στο φορουμ που με σκουντατε κ ξεκολλάω απο τις μαύρες σκέψεις 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Το οτι με διεγερση εβγαλες 6 για μενα ειναι θεικο.εγω με διεγερση εβγαλα 3 ακαταλληλα και παω με φυσικους και τωρα ξεκινησα απο χτες διεγερση για να παρω 2.δε θα απογοητευτω και ενα που θα βγαλω μπορει να ειναι τελειο και να ειναι αυτο το τυχερο..ποιος το ξερει να το πει ειμαι 42 και θα προσπαθησω σιγουρα μεχρι τα 45 μετα θα δω..μη χανεις τη πιστη σου εκανες τελεια εμβρυα και θα ξανακανεις!!

Έχω κουραστεί πια. Δεν αντέχω αλλο

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ξύπνησα ασχημα, έβλεπα εφιάλτες κ με είχαν πιάσει οι μαυρίλες μου το πρωι... με πιάνει το παράπονο κ εμενα που κ που τι να κανω!

 

με πιάνουν τα down μου, ειδικά όταν πλησιάζουν οι μέρες της χοριακης, ευτυχώς δεν διαρκούν πολυ! βγηκα με τις φίλες μου κ θυμήθηκα οτι υπαρχει ζωή κ πέραν της εξωσωματικης... κ ευτυχώς που εχω κ όλες εσάς στο φορουμ που με σκουντατε κ ξεκολλάω απο τις μαύρες σκέψεις 

Εδω πες τα ολα σε εμας που σε νιωθουμε! Σου έχω νεο, που το εχω πληρωσει σε πολλες ωρες ψυχαναλυσης και ζεστων ευρωδακιων:DΟταν εχεις βιωσει για μεγαλα χρονικα διαστηματα και σε σημαντικα γεγονότα δυσαρεστα, ο οργανισμος αφομοιωνει αυτο και δεν επιτρέπει εύκολα το αντίθετο, αντιστεκεται σθεναρά! Δυναμη της συνηθειας; ανθρωπινη αδυναμια; πες το οπως αλλιως θελεις! Εγω παντως πιο πολυ ως αμυνα το αισθανομουν. Προετοιμαζομουν για το αρνητικο πριν καν ερθει για να μην προσγειωθω απότομα!Το ποσο μπορει να αλλαξει η ζωη σου σε δευτερόλεπτα και απο μερικα - σημαντικα! - ψηφια, ουτε καν μπορούσα να το φανταστώ! Το ποσο σε νιωθω.... Οτι σε αγχωνει /απασχολεί να το μοιραζεσαι, μην πνιγεις τπτ μεσα σου! 

Παρεμπιπτόντως, έκανες πολυ καλα που βγηκες! Φυσικα και υπαρχει ζωη περαν της εξωσωματικης απλα για εμας τα κορίτσια της εξωσωματικης, ειναι ενα κομμάτι μας και αυτό! 

Μωρε καλα ελεγε ο συζυγος, πλουσιος θα γινοταν οποιος έβρισκε το χαπακι που στο δινουν μετα την ετ και ξυπνάς μετα τα αποτελέσματα της χοριακης :DΝα πούμε τα χωρατα μας, να ευθυμήσουμε λιγακι, για να ανεβαίνουμε πλιζ ματμαζελ:D

Just now, pocm είπε:

Έχω κουραστεί πια. Δεν αντέχω αλλο

Εχεις τα δικια σου κορίτσι μου... Τι να λεμε τωρα....Σταυρολεξο για δυνατους λυτες..... Εχουμε βρεθει στην θεση σου και γνωρίζουμε τι περνας.... Ομως, ολες βρίσκουμε τις προσωπικες μας δυναμεις και συνεχίζουμε..... Δεν ξερω πως γινεται.... Κανω πολλες φορες flash back και mini απολογισμό και ειλικρινά απορω και εγω με τον εαυτο μου ποοοοοσες φορές πληγωθηκα και αλλες τόσες ξανασηκωθηκα.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars said:

Εδω πες τα ολα σε εμας που σε νιωθουμε! Σου έχω νεο, που το εχω πληρωσει σε πολλες ωρες ψυχαναλυσης και ζεστων ευρωδακιων:DΟταν εχεις βιωσει για μεγαλα χρονικα διαστηματα και σε σημαντικα γεγονότα δυσαρεστα, ο οργανισμος αφομοιωνει αυτο και δεν επιτρέπει εύκολα το αντίθετο! Δυναμη της συνηθειας; ανθρωπινη αδυναμια; πες το οπως αλλιως θελεις! Εγω παντως πιο πολυ ως αμυνα το αισθανομουν. Προετοιμαζομουν για το αρνητικο πριν καν ερθει για να μην προσγειωθω απότομα!Το ποσο μπορει να αλλαξει η ζωη σου σε δευτερόλεπτα και απο μερικα - σημαντικα! - ψηφια, ουτε καν μπορούσα να το φανταστώ! Το ποσο σε νιωθω.... Οτι σε αγχωνει /απασχολεί να το μοιραζεσαι, μην πνιγεις τπτ μεσα σου! 

Παρεμπιπτόντως, έκανες πολυ καλα που βγηκες! Φυσικα και υπαρχει ζωη περαν της εξωσωματικης απλα για εμας τα κορίτσια της εξωσωματικης, ειναι ενα κομμάτι μας και αυτό! 

Μωρε καλα ελεγε ο συζυγος, πλουσιος θα γινοταν οποιος έβρισκε το χαπακι που στο δινουν μετα την ετ και ξυπνάς μετα τα αποτελέσματα της χοριακης :DΝα πούμε τα χωρατα μας, να ευθυμήσουμε λιγακι, για να ανεβαίνουμε πλιζ ματμαζελ:D

Εχεις τα δικια σου κορίτσι μου... Τι να λεμε τωρα....Σταυρολεξο για δυνατους λυτες..... Εχουμε βρεθει στην θεση σου και γνωρίζουμε τι περνας.... Ομως, ολες βρίσκουμε τις προσωπικες μας δυναμεις και συνεχίζουμε..... Δεν ξερω πως γινεται.... Κανω πολλες φορες flash back και mini απολογισμό και ειλικρινά απορω και εγω με τον εαυτο μου ποοοοοσες φορές πληγωθηκα και αλλες τόσες ξανασηκωθηκα.... 

Αυτο το χαπάκι ψάχνω κ εγω απεγνωσμένα! Αυτο που λες για το πως μπορει να αλλάξει η ζωή μας μεσα σε λίγα δεύτερολεπτα το εχω βιώσει και απο την καλη του κ απο την κακή του εκδοχή! κάποιοι πρέπει νά παλέψουμε  περισσότερο απο κάποιους άλλους για να καταφέρουμε καποια πράγματα κ κάπου εκει πάντα με πιάνει το παράπονο. Ψυχοθεραπεία δεν εχω κανει αν κ χρειάζομαι, έρχεσαι όμως εσυ κ την προσφέρεις δωρεάν !!!!

Just now, pocm said:

Έχω κουραστεί πια. Δεν αντέχω αλλο

μην εγκαταλείπεις, πολλές απο δω μεσα σε νιώθουμε κ βιώνουμε τα ίδια συναισθήματα... παρε το χρόνο σου να ξεκαθαρίζεις τις σκέψεις σου κ προχωρά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, pocm είπε:

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν μας τελείωσε ο χρόνος. 43 είμαι πια

Εγώ είμαι 44 κι ακόμα προσπαθώ..... Πάω αυτό το μήνα για δεύτερη διέγερση κι έχω ένα μέτριο έμβρυο στην κατάψυξη. Βέβαια είπα αυτή και τέλος.... Πάω για 5η εμβρυομεταφορά εκ των οποίων 4 έδωσαν εγκυμοσύνη που άρχισε αλλά δεν προχώρησε..... πρέπει να επιμείνεις εφόσον ο γιατρός σου πει ότι μπορείς.....  Αλλιώς βάλε ει όριο και πες εδώ στοπ πάμε να δοκιμάσουμε αλλιώς. Μην ξεχνάς ένα και καλό θέλουμε.... Συνάδελφός μου προσπάθησε πάρα πολλές φορές με εξωσωματικές νομίζω πάνω από 7 από όσο γνωρίζω έκανε φυσικούς κύκλους με τον σφακιανουδη...είχε φοβερή επιμονή δεν τα παράτα γε και στα 44 κατάφερε να πάρει ένα και δυνατό ωράριο το οποίο και έβαλε διαιρέθηκε μέσα της και έκανε δίδυμα!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν μας τελείωσε ο χρόνος. 43 είμαι πια

Στην ηλικια σου εμεινα εγκυος. Ενα και τυχερο εμβρυακι χρειαζεσαι! Το οτι είμαστε μεγαλοκοπελες δεν αναιρει την πιθανοτητα τελειομηνους εγκυμοσυνης. Το αν οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μας ειναι και αυτο σχετικο αν σκεφτεις οτι πολλες εγκυμοσυνες σε αυτες τις ηλικιες ειναι απο φυσικη συλληψη.Μετρησε τις δυναμεις σου και ο αγωνας σου θα δικαιωθεί οταν κρατήσεις το δικο σου θαυμα στην αγκαλίτσα σου, στο ευχομαι ολόψυχα! 

6 ώρες πρίν, Moana είπε:

Αυτο το χαπάκι ψάχνω κ εγω απεγνωσμένα! Αυτο που λες για το πως μπορει να αλλάξει η ζωή μας μεσα σε λίγα δεύτερολεπτα το εχω βιώσει και απο την καλη του κ απο την κακή του εκδοχή! κάποιοι πρέπει νά παλέψουμε  περισσότερο απο κάποιους άλλους για να καταφέρουμε καποια πράγματα κ κάπου εκει πάντα με πιάνει το παράπονο. Ψυχοθεραπεία δεν εχω κανει αν κ χρειάζομαι, έρχεσαι όμως εσυ κ την προσφέρεις δωρεάν !!!!

μην εγκαταλείπεις, πολλές απο δω μεσα σε νιώθουμε κ βιώνουμε τα ίδια συναισθήματα... παρε το χρόνο σου να ξεκαθαρίζεις τις σκέψεις σου κ προχωρά 

Αχ αυτο το μαγικο χαπακι! Θραυση θα εκανε:D

Ασε τις ψυχοθεραπειες εσυ, τωρα θα δινεις χρηματα για ρουχαλακια, γαλατακια και πανες ❤️Τα πιο ομορφα εξοδα ever! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και συγνώμη που μπαίνω εμβόλιμα στην ομάδα σας..Ήρθα εδώ για να σας πω ότι αν οι γιατροί σας αλλά και η ψυχική σας αντοχή το επιτρέπει να μη το βάλετε κάτω!!!!!!!!Καμία σας και καμιά γυναίκα σε ολο τον κόσμο που το επιθυμεί να μη μείνει με άδεια αγκαλιά!!!Είμαι 31,έμεινα έγκυος με εξωσωματική μετά από 5 χρόνια προσπαθειών και καταλαβαίνω αρκετά την ψυχολογία σας..Είστε δυνατές κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 6

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, pocm είπε:

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν μας τελείωσε ο χρόνος. 43 είμαι πια

Οσο εχεις ωαρια ο χρονος δεν τελειωνει ολα τα αλλα απλως νουμερα και μελετες 

Η φυση ξερει καλυτερα!

Ξερω κοπελα πετυχε στα 44 με ενα τελευταιο ωαριο οπως της ειπαν 

Dont give uu

Take care your self

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Papakι είπε:

Κορίτσια καλημέρα και συγνώμη που μπαίνω εμβόλιμα στην ομάδα σας..Ήρθα εδώ για να σας πω ότι αν οι γιατροί σας αλλά και η ψυχική σας αντοχή το επιτρέπει να μη το βάλετε κάτω!!!!!!!!Καμία σας και καμιά γυναίκα σε ολο τον κόσμο που το επιθυμεί να μη μείνει με άδεια αγκαλιά!!!Είμαι 31,έμεινα έγκυος με εξωσωματική μετά από 5 χρόνια προσπαθειών και καταλαβαίνω αρκετά την ψυχολογία σας..Είστε δυνατές κορίτσια!!

5 χρόνια ;;; Δηλαδή προσπαθείς από τα 26 ; Μα γιατί έτσι ; Τι πρόβλημα υπήρχε αν επιτρέπεται ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...